eiland en polderweg geen racebaan' Dorst: 'Bij ouders proefde ik nood en dringende behoefte aan woonplekken' Sjaloom Zorg wil in Stadszicht II bouwen 'Goede zoetwatervoorziening voor Klok uur terug Appartementen aan waterpartij Thoolse CDA'ers kiezen voor jeugd Coppoolse: 'Jammer genoeg zijn we maar met zijn vieren geweest' CDA-waterschapskandidaat Johan van der Wel uit Tholen: Donderdag 28 oktober 2010 EENDRACHTBODE, DE THOOLSE COURANT Alle ambities zijn nu vervuld, verder groeien kan niet meer. Locatiedirecteur Huib Dorst van De Schutse in Oud-Vossemeer heeft het over het terrein van het verblijf voor mensen met een verstandelijke of meervoudige be perking. Want vier jaar na de ingebruikname van de ves tiging aan de Coentjesweg, is het naast dagbesteding ook mogelijk om in De Schutse te wonen. In januari is de bouw van het appartementcomplex op de plek van het dierenweitje gestart, in september was het klaar. Deze maand hebben de meesten van in totaal 14 bewoners hun intrek gedaan in hun eerste 'zelfstandige' woning. Meer gebouwen kunnen er niet meer bij. Nieuwe locaties Identiteitgebonden Als alle CDA'ers iedereen die ze kennen aanspreken over het waterschap, hedft misschien niet alleen Johan van der Wel, maar ook Wim van Nieuwenhuijzen kans om in het algemeen bestuur van Scheldestromen te ko men. Het is het advies van Denis Steijaert aan de leden van de CDA-afdeling Tholen. De Zeeuws-Vlaming is lijsttrekker van het CDA voor de waterschapsverkiezin gen van 11 tot en met 23 november. Dat onderwerp stond donderdag centraal bij de ledenvergadering van het CDA Tholen in Meulvliet. Win-winsituatie Mens centraal Barcode Opbouwend Appartementen voor cliënten De Schutse Oud-Vossemeer eerder gebouwd Sjaloom Zorg uit Dirksland wil in Stadszicht II een ap partementencomplex bouwen voor verstandelijk gehan dicapten. Het gaat om een gebouw van twee verdiepin gen voor ongeveer 30 wooneenheden met een geza menlijke huiskamer. Het gebouw kijkt uit over de water partij in het nieuwe bestemmingsplan. Over de hoogte van het gebouw is nog overleg nodig met de gemeente omdat het afwijkt van het bestemmingsplan. Ook de soort woning wijkt af. Op dinsdag 30 november houdt Sjaloom Zorg een voorlichtingsbijeenkomst voor de mensen die op de wachtlijst voor een woonvoorziening staan en andere belangstellenden. Dat vindt vanaf half acht plaats in brasserie Du Bois in Tholen. Open dag Het CDA partijcongres in Arnhem. Het hield de gemoe deren van de Thoolse CDA-leden een paar weken later nog bezig. Dat bleek donderdagavond tijdens de leden vergadering in Meulvliet in Tholen. Het punt stond niet op de agenda, maar al in zijn openingstoespraak verwees voorzitter David Coppoolse ernaar. En lid Joop de Boe uit Poortvliet vroeg of er nog ruimte voor gemaakt kon worden in de vergadering. Tijdens de rondvraag, werd hem verzekerd. Nieuw team Werkplekken De vraag ernaar blijft wel bestaan. „Wc hadden 25 30 aanmeldingen, maar we hebben maar 14 plaatsen kunnen realiseren", zegt Dorst. „Wc wilden eerst 18 plaatsen, maar daar kregen we geen toestemming voor van de gemeente." Er is een logeer kamer in de woonvoorziening. „Die wordt ingezet voor crisisopvang en als logeerplek. Sommige mensen zijn er nog niet aan toe hun kind uit huis te laten gaan. Die kunnen dan een weekendje of een paar dagen proberen." Ook voor hel logeren zijn er al be hoorlijk wat aanvragen volgens Dorst. „Dat start volgend jaar, om- dal we eerst even willen wennen aan de nieuwe situatie. Maar dan zitten wc wel meteen de hele week vol." Het zijn niet allemaal nieuwe ge zichten die in Oud-Vossemeer ko men wonen. Volgens Dorst maakte het grootste gedeelte al gebruik van de dagopvang. Er zijn vier nieuwe cliënten bijgekomen. Het activitei- tcnccntrum zit daarmee ook aan haar maximale capaciteit. Er zitten nu 40 cliënten in de dagbesteding en die komen volgens Dorst uit diverse plaatsen in Zeeland en Gocrcc- Overllakkee. „We hebben alleen nog plek in de groep voor kinderen vanaf twee jaar, de Kapiteintjes. We heb ben er nu acht en die komen alle maal op dezelfde dagen. Er kunnen nu nog twee of drie kindjes geplaatst worden." De bouw van de woonvoorziening was eigenlijk op de lange termijn geschoven. „We zitten nu vier jaar in het nieuwe gebouw. Wc zouden in de toekomst nog een woonvoorzie- Dat de bouw van woningen bij De Schutse broodnodig was, blijkt uit het feit dat al le appartementen zelfs al voor de officiële opening bezet waren. Verder groei en kan De Schutse niet meer op die plek en daar om lopen er gesprekken met zusterorganisatie Adul- lam om een woonlocatie op Goeree Overflakkee of Schouwen-Duiveland te or ganiseren. Huib Dorst: „We zitten nu in de oriënta tiefase waar we iets zou den kunnen opzetten. Er zijn wel informatieavonden over geweest en we heb ben al aanmeldingen bin nen voor bewoners." ning bouwen en hadden alvast een bouwbestemming voor het kavel aangevraagd. Maar tijdens gesprek ken met ouders proefde ik nood en lieten ze merken dat er ook dringend behoefte was aan woonplekken. Daarom zijn we nu al begonnen met bouwen." Overigens konden de bu ren bezwaar indienen toen de bouw plannen bekend werden. Huib Dorst: „Voor zover wij weten, is dat niet gebeurd." Het is niet zo dat cliënten nu nergens anders kunnen worden opgevangen. „De opvang is over het algemeen goed geregeld, ook in andere instel lingen wordt prima zorg geleverd. Maar wij zijn een identiteitgebonden organisatie en dat willen we laten te rugkomen in de dagopvang en woonlocatie. We merken dat ouders het graag meer zoeken in de richting van hun levensovertuiging." En juist daar is voor veel ouders gebrek aan in de buurt, weet Dorst. „Veel ou ders vinden het niet prettig om hun kind op de bus te zetten voor een reis van 1,5 uur. Bovendien kunnen ook niet alle cliënten dat aan." De Schutse is ontstaan uit de Ge reformeerde Gemeenten in Neder land. Naast Oud-Vossemeer is er de hoofdlocatie in Kestercn en vestigin gen in Achterberg en Opheusden. De eenheid tussen gezin, kerk en instel ling staat hoog in het vaandel. Dorst vertelt dat het ook voor de cliënten prettig is als datgene dat ze op de dagopvang meekrijgen, overeen komt met dat wat ze in de kerk of thuis horen. Maar in principe wordt er zorg geboden voor mensen van al le gezindten, zegt hij. De cliënten die bij De Schutse ko men wonen, zijn ingedeeld in twee groepen. De zorggroep en de meer voudig gehandicapten wonen op de begane grond. Ze hebben een eigen zit- en slaapkamer en een centrale badkamer, zodat het personeel hen overal mee kan helpen. Op de ver dieping is er appartementenzorg. Voor 'hoger niveau', zegt Dorst. De ze mensen hebben een kamer com pleet met een eigen badkamer en een keukenblokje. De basismomenten - het ontbijt en diner - worden in gezinsverband doorgebracht. Alle cliënten koken en eten samen in de centrale woonka mer. Die is er overigens ook op de begane grond. „Als daar behoefte aan is, hebben de cliënten de moge lijkheid zich terug te trekken naar hun eigen kamer." Die kamers heb ben gemiddeld allemaal een opper vlakte van 20 vierkante meter. Alle Johan van der Wel (56) uit Tholen staat als vierde op de CDA-kandida- tenlijst voor de waterschapsverkie zingen en gezien het huidige aantal zetels van die partij is het aanneme lijk dat hij ook in het bestuur komt. Samen met nummer 10, Wim van Nieuwenhuijzen (42) uit Sint Phi- lipsland, zorgt hij voor de Thoolse inbreng op die lijst. De twee stelden zich tijdens de vergadering voor en vertelden waarom zij voor een plek in het waterschapsbestuur kiezen. Aardappel- en uienteler Van der Wel is sinds 35 jaar lid van het CDA. Het verkiezingsprogramma van de afdeling Zeeland voor het water schap spreekt hem erg aan, vertelt hij de leden van Tholen. „Vooral het punt samenleven met water. Ik leef met water. Vandaag nog heb ik met mijn schop op het land gestaan om te proberen een beetje water weg te krijgen. Mijn vader en mijn broer zaten ook in het waterschap en ik hoop ook waterschapper te wor den." Van der Wel liet weten voor een zoet Volkerak te gaan en voor een goede zoetwatervoorzicning voor Tholen. Wat hem betreft, komt er een zoetwaterleiding van het Vol kerak naar Tholen, maar ais de blauwalg in het Zoommeer vanzelf verdwijnt, waar het momenteel op lijkt, zou de leiding misschien zelfs overbodig zijn. Daarnaast zou Van der Wel wat willen doen aan de vei ligheid van de polderwegen. „Die worden nu meer gebruikt als race baan." Wim van Nieuwenhuijzen is akker bouwer, heeft een agrarisch advies bureau en heeft een neventak met de kweek van schelpdieren. „Ik ben dus ook een beetje met zout water bezig. Leven met water is voor mij de directe aanleiding voor het kan didaatschap. Ik sta weliswaar niet op een verkiesbare plek, maar mijn persoonlijke ambitie is om zoveel mogelijk een win-winsituatie te zoeken. Dat doe ik als adviseur ook altijd." Van Nieuwenhuijzen wil naar sa menhang zoeken tussen recreatie en landbouw. Als agrarisch adviseur heeft hij zich bijvoorbeeld beziggehouden met kanoroutes door Zeeuws-Vlaandcren. Daarvoor heeft hij gesprekken gevoerd met zowel agrariërs, die hun medewer king moesten verlenen voor toegang tot de watergangen en de recreatiet- ak. Ook hij zet zo zijn vraagtekens bij de mogelijke verzilting van het Zoommeer. „Het Zoommeer is de grootste zoetwaterbuffer van ons land. Waarom zou je die opofferen alleen vanwege blauwalg? Dat kun je niet uitleggen aan het buiten land." Denis Steijaert was uitgenodigd om te komen spreken op de vergade ring. Hij is blij dat het waterschap democratisch gekozen is en dat een partij als het CDA daarin zitting heeft. „Het CDA, dat altijd de mens centraal stelt." Hij stond even stil bij de bestaansdiscussie over het waterschap en zei blij te zijn dat dit voorlopig blijft bestaan. Ook dat er een nieuw evenwicht is tussen eco logie en economie en dat de mens daarbij weer centraal staat. Steijaert hield daarna een indrukwekkend beloog over de betekenis van het waterschap, over de opgebouwde veiligheid na de watersnoodramp van 1953. „De ergste natuurramp die ons land ooit heeft getroffen. Dit willen we in Nederland nooit meer meemaken." Hij benadrukte dat het waarborgen van de veilig heid door het waterschap niet als vanzelfsprekend moet worden ge zien. En dat er naar de toekomst moet worden gekeken. „Staan we stil bij de enorme klimaatverande ringen? De grotere hoeveelheden water, stijgende zeespiegel, grotere pickbclastingen?" Hij besloot zijn toespraak met het benoemen van alle Thoolse CDA'ers tot waterschapsambassa deur om zo de inbreng van het CDA in en het bestaan van het waterschap veilig te stellen. En als de leden dan al hun kennissen daarvan op de hoogte brengen, kunnen ze meteen vertellen hoe ze moeten stemmen. Want iedere inwoner krijgt voor de waterschapsverkiezingen die van 11 tot en met 23 november worden ge houden een stembiljet in de bus. Steijaart demonstreerde hoe dat eruit ziet en hoe daarmee moet wor den omgegaan. De witte envelop die bij het pakket zit, heeft een unieke barcode die telt voor één stem. Er kan dus ook slechts één stembiljet in, want elk tweede biljet in de envelop maakt de stem ongeldig. Op het biljet zelf hoeft alleen nog maar de partij en persoon van voor keur worden aangekruist. Het stem biljet gaat in de bijgeleverde blauwe envelop en die wordt weer in de wit te envelop met barcode gedaan om vervolgens met de post mee te stu ren. Tot slot testte Steijaert de kennis over het waterschap met een quiz. Alle 26 aanwezige leden moesten daarvoor gaan staan en als ze het h, antwoord (ja of nee) fout hadden, moesten ze gaan zitten. Er waren drie rondes om drie prijswinnaars te bepalen. Herbert Mol uit Sint-Maar tensdijk kwam als beste water schapskenner uit de bus, gevolgd door de fractievoorzitter van het CDA in de gcmccnteeaad Gert-Jan Boudeling. Vice-voorzitter Koos Bijl eindigde als derde. Hij werd onderbroken door Cop- poolse die vond dat er geen tijd was om in de rondvraag uitgebreid op dat onderwerp in te gaan. „Ik wil best op een andere vergadering daar verder over spreken." Dat wekte irritatie bij De Boe. „Je hebt beloofd dat we het er in de rond vraag over konden hebben. Nu zijn we bij de rondvraag en mag ik er niets over zeggen." Er ontstond een spetterende woor denwisseling tussen de voorzitter Komend weekeinde loopt de zomer tijd ten einde. Van zaterdag op zon dag wordt de klok een uur terug ge zet, waarmee in de EU-landen weer de 'normale' Midden-Europese tijd gaat gelden. Het zal daardoor 's avonds eerder donker zijn. In het laatste weekend van maart 2011 wordt de zomertijd weer van kracht. Ze is in 1977 ingevoerd uit oogpunt van energiebesparing. Locatiedirecteur Huib Dorst is blij met de woningen bij de zorginstelling, maar ook met de vrijwilligers die de organisatie helpen. Zo heeft een vrijwilliger de tuin ontworpen, waarvoor de inrichting is geschonken door de stichting die het winkeltje in De Schutse exploiteert. Sjaloom Zorg lichtte het plan on langs in de welstandscommissie toe. Het gebouw bestaat uit drie bouwla gen en komt op een perceel van 2817 vierkante meter. Het gebouw kan later eventueel aangepast wor den voor senioren door twee kamers met elkaar te verbinden. Een van de vleugels is bestemd als zorggedeel- te. Daar komt ook de huiskamer. De entree van het gebouw krijgt meer aandacht omdat het wat hoger wordt. De appartementen worden voorzien van balkons. Volgens voor zitter M. Onrust van de commissie moet daar goed naar gekeken wor den. Hij zag dichte balkons 'los ge strooid in de gevel'. Hij stelde voor meer variatie in kleur aan te brengen in de balkons of geen dichte te ma ken maar balkons met gaatjes. Ook vroeg de commissie aandacht voor de technische installaties (verwar ming, luchtbehandeling). De com missie vreest dat er op het gebouw allerlei leidingen, kasten en pijpen, verschijnen (zoals op het gemeente huis). „Hou daar rekening mee. Neem het mee in het ontwerp." Bur- gcrlid L. Deurloo noemde Meulvliet als voorbeeld hoe het wel kan. Daar is op het platte dak een kast gezet die vanaf de openbare weg niet zichtbaar is. De commissie vroeg ook aandacht voor de inrichting van het terrein. Vooral voor de parkeerplaatsen. Op de tekening stonden de auto's vol gens Onrust 'pontificaal in het zicht'. Met het aanpassen van het groen zou daar een oplossing voor gevonden kunnen worden. De woonvoorziening van De Schutse in Oud-Vosse meer is voor elke belang stellende te bezichtigen op 6 november, 's Morgens van half tien tot half één 's middags houdt de zorgin stelling open huis. De ka mers en andere ruimtes in het nieuwbouwcomplex kunnen dan bekeken wor den. Als het aan het CDA Tholen ligt, gaat de advieslijst voor de provincia le statenverkiezingen in maart 2011 op de schop. De leden hebben dat tijdens de vergadering van donder dag in Meulvliet aangegeven. Ze steunen de oproep van het CDJA Zeeland om de jongeren niet te ver geten en uiten dat met het advies om de 27-jarige Jeffrey Oudeman uit Kattendijke van plaats acht naar plaats vier te laten verhuizen. De top drie blijft wat de Thoolse leden be treft, ongewijzigd. Voorzitter David Coppoolse stelde de leden nog voor om nummer drie. Koos Meulenbcrg uit Wisscnkerke, te laten ruilen met nummer vier, Jan Bergen uit Oost- Souburg. Volgens hem staat Meulen bcrg alleen op die plek, omdat dat een vrouw is. Daar zijn de leden het niet mee eens. Raadslid Rina Lig- tendag protesteert: „Meulenbcrg heeft ook altijd interesse voor Tho len gehad. Jan Bergen kennen we niet." Meulenbergs staal van dienst komt vervolgens aan de orde en daarop beslissen de leden dat ze op drie blijft staan. Ook omdat ze naast jeugd ook graag vrouwen vertegen woordigd zien. Bergen moet van de leden naar de zesde plek verhuizen, achter Frans Babijn uit Zierikzee. Die willen ze op die plek houden, omdat Schouwen-Duiveland en Tholen volgens Coppoolse vaak één vuist maken. Via een schriftelijke stemming is een nieuwe lijst opge steld die aan het CDA-bestuur wordt voorgelegd. Partijcongres leeft nog tijdens ledenvergadering CDA Tholen en zijn plaatsgenoot De Boe. maar eerstgenoemde bleef bij zijn stand punt. Al tijdens zijn openingstoe spraak had hij verwoord hoe hij dacht over de betrokkenheid van de leden bij het congres en herhaalde dat. „Iedereen kon zijn mening ge ven. Ik heb wel vooraf gevraagd: Hoe leeft het binnen de afdeling? Ik heb van niemand wat gekregen. Later wel. Maar iedereen wist ook dat het congres heel snel kwam. We hebben dezelfde weck als pro vinciale afdeling vergaderd en di rect daarna volgde het congres. Jammer genoeg zijn we maar met zijn vieren geweest. Ik had liever gezien dat het er meer waren ko men." Coppoolse suste vervolgens de boel: „Laten we zorgen dat we el kaar vasthouden en opbouwend zijn voor het CDA." Toch wilden ook andere leden nog even hun mening kwijt, zoals Jacob Mol uit Sint-Maartensdijk. „Ik ben het ook niet eens met Coppoolse zijn mail." Maar vervolgens richt hij zijn kritiek op de oud-bestuurders die hebben gesproken op het con gres. Hij noemt het een schande dat ze pas achteraf wat zeiden en niet vooraf, toen bekend werd dat het CDA ging onderhandelen met de PVV. Carolien de Haan, die namens het CDA lid is van de commissie sa menleving van de gemeente Tho len, wilde kwijt dat ze veel mensen kent die juist veel respect hebben voor de wijze waarop het CDA met de crisis binnen de eigen partij is omgegaan. „Dat waren zelf geen CDA'ers, maar ze zeiden dat het binnen elke andere partij op een scheuring was uitgelopen." ruimtes zijn goed te herkennen voor de cliënten, omdat er bij elke deur een foto hangt met een tekst erbij om te verduidelijken wat erachter zit. Zo is er bij de wc een afbeelding van een wc-pot. Er is een compleet nieuw team aan gesteld voor de woonvoorziening. Het zijn 15 mensen die de functies vervullen van verzorgende, woonbe geleider, verpleegkundige en huis houdelijke dienst. „Op de begane grond wordt er altijd met zijn tweeën gewerkt, op de verdieping is er steeds één persoon aanwezig." 's Nachts is cr een slaapwacht. Die heeft ook een bed in het nieuwe complex en hoeft alleen wakker te zijn bij bijzonderheden. Overal han gen camera's, ook op de kamers. Het pand is volledig beveiligd. Als een cliënt de deur van zijn kamer open doet, krijgt de verpleegster een alarmpje door. Deurstandsignalering heet dat. De camera's zijn 's nachts doorgeschakeld naar de hoofdlocatie in Kesteren. Daar zit eon nachtwacht die de camerabeelden in de gaten houdt. „Daar zien ze bijvoorbeeld dat Jantje uit bed loopt, terwijl dat niet hoort. Dan is het een kwestie van een seintje naar de pieper van de slaapwacht. Die kan dan poolshoog te gaan nemen." Het is allemaal puur voor de veilig heid. Want wal De Schutse vooral tot doel heeft, is haar cliënten helpen zich te ontwikkelen. Bij de woon voorziening komen daar extra mo gelijkheden bij kijken. „Alles dat cliënten zelf kunnen, proberen we in stand te houden, zoals een bed opmaken. Maar dat kan ook een doel worden. Bijvoorbeeld, Marietje moet zelf leren douchen." Via een begeleidingsplan worden doelen opgesteld voor de ontwikke ling van cliënten. Dat gebeurt ook al in het activiteitencentrum. Het is ook een kwaliteitseis. „We zijn een HKZ-gecertificeerde organisatie en moeten aan de kwaliteitseisen vol doen." Met de woonvoorziening zijn er extra doelen bijgekomen. Voor elke Schutsebewoner bestaan er ook gastgezinnen, waar ze bij voorbeeld één keer in de veertien da gen verblijven. „De gastgezinnen hebben zich spontaan aangeboden." De Schutse kan daarnaast leunen op de hulp van vrijwilligers. „We heb ben in totaal 135 vrijwilligers. En 70 dames komen meehelpen het ge bouw van de dagbesteding schoon te maken. De verdeling is dat iedereen dat zes avonden op een jaar doet." Binnen de dagopvang en het activi teitencentrum wordt zoveel mogelijk naar passende en zinvolle dagbeste ding voor de cliënten gezocht. Zo gaan de bewoners zelf om bood schappen en helpen cliënten mee met de schoonmaakploeg. Maar om ook contact met de samenleving te houden, zoekt De Schutse tevens werk- en stageplekken buiten de deur. „Wc hebben nu 21 werkadres sen", vertelt Dorst. „Dat geeft een stukje meerwaarde voor de cliënten en niet het gevoel dat ze alleen maar worden beziggehouden." Zo werken er cliënt voor zo'n één a twee dagen in de week bij de conciërge op het Calvijn college in Tholen, bij de Re- hobotschool in Stavenisse, bij de Spar in Oud-Vossemeer, de MCD in Stavenisse en bij Marconi in Tholen. Voor het gemeentehuis wordt ook eenvoudig werk verricht. „De Schut se maakt een werkovereenkomst met het zorgadres en geeft aan wat een cliënt wel of niet kan. Zo wordt er een dagindeling gemaakt met pas send werk." Daarbij wordt ook geke ken naar de voorkeuren van een cliënt. „Als die het niet leuk vindt om in de tuin te werken, zoeken we natuurlijk ook geen werk in die rich ting." Binnen De Schutse zijn er ook ar- beidsmatige werkzaamheden ge start. Zo wordt er snoep ingepakt. „Wc hebben een vergunning gekre gen om dat in het dorp aan de deur te verkopen." Johan van der Wel (links) en Wim van Nieuwenhuijzen zijn de Thoolse kandidaten van het CDA voor de aankomende water schapsverkiezingen. Welk standpunt de Thoolse CDA'ers hadden ten opzichte van de regeringssamenwerking met de PVV, doet er niet meer toe. Slechts vier Thoolse leden hebben die ken baar gemaakt door te gaan stem men op het congres: David Cop poolse, wethouder Kees van Dis en het echtpaar Jan en Marijke de Wil de uit Tholen. Van de eerste twee is bekend dat zij tegen hebben ge stemd. Dat heeft ook in deze krant gestaan. David Coppoolse verwees daar ook naar: „Wie goed de mail en de Eendrachtbode heeft gelezen, weet mijn persoonlijke keuze ten aanzien van de landelijke rege ringscoalitie." En juist die mail die hij voorafgaand aan zijn bezoek aan het congres heeft rondgestuurd aan de leden, wekte kritiek op. Coppoolse had zich blijkbaar als voorzitter van het CDA Tholen aangemeld bij hel partijbureau in Den Haag om het congres bij te wonen. „Je hebt daarmee de sug gestie gewekt dat je namens de af deling ging. Het is jammer dat de voorzitter naar buiten treedt met zijn mening, vóór hij met de eigen afdeling daarover spreekt", zei Joop de Boe toen hij in de rond vraag het woord kreeg. Coppoolse verontschuldigde zich en zei dat hij uit gewoonte had on dertekend met voorzitter. „Het is soms lastig te onderscheiden om te zien of het David is die spreekt, of de voorzitter", zei De Boe daarop. Hij vervolgde met de opmerking dat Coppoolse had beloofd vooraf gaand aan het congres nog een bij eenkomst met de leden te houden om daarover te spreken. „Ik heb steeds op die vergadering zitten wachten, maar die kwam niet."

Eendrachtbode /Mededeelingenblad voor het eiland Tholen | 2010 | | pagina 3