r 'Laten zien dat melk niet uit pak komt' Plaatselijk nieuws EENDRACHTBODE, DE THOOLSE COURANT Donderdag 28 oktober 2010 Dakpan blijft donker Garage losgekoppeld Reclame opticien akkoord Muziek in atrium Visser wint klaverjassen Stroper betrapt Kringloopwinkel Zestien kampioenen Predikant blijft Kortste partij Johan de Koning Sinterklaasactie IJSCLUB SINT-ANNALAND houdt donderdag 28 oktober a.s. om 20.00 uur haar algemene jaarvergadering in de Wellevaete. Predikant komt niet Minuut gratis winkelen Halloween party Nieuwe uitbaters De Kleine Play backshow Koper gestolen Wijnproeverij Polderman meeste vis Kosten kunstwerken Lampionnenoptocht Plattelandsvrouwen in de haven I Geslacht in eigen slagerij s Huis zonder gas Predikant bedankt Dorpswinkel volgende week open Visvangst ruim anderhalve meter Boekenmarkt Rommelmarktspullen inleveren Gezinsdienst Bestel-/Bedrijfsauto's Verhuur Woning vergroten Kleppe wint vissen Prijs kleurders en tekenaars Hogere stroomkosten Brandwondenstichting Agenda 2 Tholen De dakpannen op de veertien nieuw te bouwen huizen van Mullener Vast goed uit Echt in Stadszicht II blijven donkergrijs. Burgerlid L. Deurloo van de welstandscommissie pleitte eerder voor een roodachtige pan. om het min der somber te maken, maar dat advies nam de projectontwikkelaar niet over. De gevelstenen worden rood en paars, kozijnen en deuren gebroken wit. De band die door de gevel loopt wordt met grijze stenen gemetseld. Deurloo betreurde het dat het advies niet is overgenomen. „Het blijft op deze ma nier toch somber." Omdat het plan verder voldoet aan redelijke eisen van welstand ging de commissie akkoord. Aan de Pcutsewcg 1 wil J.L. Stoutjes- dijk-van Putten een nieuwe woning voor de bestaande bouwen. Aanvanke lijk met de garage aan de woning vast, maar de welstandscommissie adviseer de de garage los te bouwen van het woonhuis omdat de gebouwen dan be ter van elkaar zijn te onderscheiden. Het advies is opgevolgd. Onlangs werd de aangepaste tekening goedgekeurd. De achterzijde van de woning wordt met hout betimmerd. Op het dak ko men zwarte keramische pannen. De reclame voor Ben van der Heiden op het pand aan de Markt (voormalig accountantskantoor Schippers) is door de welstandscommissie goedgekeurd. De letters komen aan de voorkant op de gevel. Op advies van de commissie werd een lamp aan de gevel verwij derd. Aan de zijkant van de winkel, aan de Oudelandsestraat. komt geen reclame. Eerst was daar sprake van. De welstandscommissie adviseerde er een uithangbord aan te brengen, maar opticien G. Atres zag daar van af. Accelerando en Euterpe zijn zaterdag avond te beluisteren in het gemeente huis. In het atrium presenteert Peter Wielaard het uitwisselingsconcert van beide muziekverenigingen. Het fanfa reorkest van Accelerando bijt, onder leiding van dirigent Clemens Rosmul- der, de spits af met een serieus en mu zikaal pittig programma. Daarna toont •de slagwcrkgroep van instructeur Jo- han van Vossen haar veelzijdigheid. Na de pauze is het de beurt aan Euterpe dat, voor het eerst, ojider leiding van di rigent Harry Bosch, een vlot program ma brengt. Het concert begint om half acht en is gratis toegankelijk. Het ge meentehuis vanaf zeven uur open is. De competitierondc van klaveijasclub Stad Tholen kende een spannend ver loop. Han Visser won met slechts 71 punten verschil. De top vijf: 1. H. Vis ser 5194 p, 2. L. Hage 5123 p, 3. C. Schot 4953 p. 4. mevr. N. Bestman 4921 p. 5. mevr. J. Deurloo 4892 p. Opsporingsambtenaren van Sportvis- serij Zuidwest Nederland hebben vori ge week in de haven een 20-jarige in woner aangehouden wegens stropen in het Schelde-Rijnkanaal en het Zoommeer. Ze hadden de man tevoren een aantal uren geobserveerd. Hij had een hoeveelheid vis bij zich en 200 meter staand want. Alles is in beslag genomen en naar de herkomst ervan wordt een onderzoek ingesteld. De kringloopwinkel aan de Wattstraat is zaterdag van half tien tot half vier geopend. En de tweedehands kleding- beurs, die voor het laatst dit seizoen wordt gehouden, tot half een. Oud-Vossemeer Leden van de Vogelvrienden hebben met hun vogels mooie resultaten be haald op tentoonstellingen in Arne- muiden. Bergen op Zoom en Rucp- hen. In totaal zestien kampioens titels sleepten ze in de wacht. In Arnemuiden (met 800 vogels) was er twee keer goud bij de kanaries voor I. Potappel, met een enkeling en een stam isabel geel (resp. 93 en 370 p). Een kanarie agaat geel was met 91 punten goed voor brons. Ook B. Jc- roense had bij zijn kanaries twee kam pioenen: agaat mozaïek (92+ p) en sa tinet wit (91 p). Bovendien was zijn stam agaat mozaïek goed voor zilver (370 p), net als een enkeling isabel wit (92+ p). Twee keer goud was er verder voor jeugdlid Patrik Jansen, met zowel een stam (364 p) als een stel (185 p) geelflank parkieten. J. Neele behaalde zilver met een kanarie gcelmozaïek (91 p) en A. Ketting pakte het brons met een kanarie geel intensief (90+ p). Ook in Bergen op Zoom werd Patrik Jansen met zijn geelflank parkieten jeugdkampioen, zowel met een stam (359 p) als met een enkeling (90 p). J.W. Jeroense werd hier met een stam geelflank parkieten eveneens kam pioen (367 p). En M. Berkcy pakte de titel met een zwartwang zebravink (90 p). Een Gouldamadine van 1. van Daaien was goed voor een bondsme- daille. In Rucphen behaalde T. Win- V kels de kampioenstitel (93 p) met een nonastrilde. Drie leden van de Vogelvrienden zijn aangesloten bij de Nederlandse zebra- vinkenclub. Ook die hield de regionale show in Amemuiden. met zeventig in zendingen. J. Ketting won vier keer goud, twee keer zilver en drie keer brons. Bovendien had hij met een zwartwang grijs (92 p) de beste vogel van de show. A. Ketting behaalde twee keer goud en een keer brons. Piet Po tappel een keer zilver. Dominee J.W. Scheurwater heeft be dankt voor hel beroep dal hij had ge kregen uit Hendrik-Ido-Ambacht. In de onderlinge competitie van bil jartvereniging De Treffers speelde Jo han de Koning de kortste partij met 15 beurten. Hij had met 3,667 ook het hoogste gemiddelde. Thedo de Reus maakte de hoogste serie. 19 carambo les. De uitslagen: A. Deurloo-D. Hommel 10-9,333; H. van Daalen-L. van Wezel 10-6.25; R. de Jonge-W. Bosch 9,722- 10; J. de Koning-C. Burgers 10-5,088; P. Goosscns-J. Hommel 10-9,872; K. Hommel-A. Hommel 8,182-10; S. Etienne-J. de Klerck 10-1,5; P. de Leeuw-T. de Reus 4.667-10. Sint-Annaland De sinterklaasactie van middenstands- vereniging Activa begint maandag. Tijdens de actieperiode krijgen klan ten bij de deelnemende winkeliers bij elke bestede vijf euro een zegel. Tien zegels gaan in een envelop, die voor zien van naam, adres en telefoonnum mer in de bus gestopt kan worden die bij Pleune in de Voorstraat staat. Na de Sinterklaasintocht op 20 november worden in De Wellevaete de prijswin naars bekend gemaakt. De eerste en de tweede prijs zijn een jongens- en een meisjesfiets. Daarnaast zijn er vele an dere prijzen. Advertentie I.M. Dominee J.C. den Toom, momenteel predikant in IJsselmuiden-Grafhorst, heeft bedankt voor het beroep van de Hersteld Hervormde Gemeente. De winnaar van de loterij van de stich ting Vrienden van Siem. voor het UMC ziekenhuis, mag komende woensdag een minuut lang gratis win kelen bij C1000 Gunter. Café An de Slööve wordt zaterdag veranderd in een 'toaverkot'. want er staat een Halloween party op het pro gramma. Bezoekers worden opgeroe pen om verkleed te komen, voor de origineelste creatie is er een prijs. Het feest begint om tien uur, de dj's Hans en Ties verzorgen de muziek. Stavenisse An en Daaf Benschop worden de nieuwe uitbaters van café De Kleine aan de haven. Vanaf 1 november ne men ze de zaak over. Het echtpaar runde een jaar lang de kantine De Babbelaar op camping 't Oude Dorp. Ze willen in het café een kleine kaart gaan voeren. Klanten kunnen er vanaf 3 november terecht voor onder meer een bal gehakt, tosti en gegrilde kip. Op 1 november krijgt het echtpaar de sleutel. De zaak gaat woensdag open. De nieuwe pachters nemen het over van Louis Verhezen. Voor de playbackshow kunnen deelne mers zich (anders dan wij vorige week meldden) ook vandaag nog aanmelden bij Sanne Piasmans van Actief Stave nisse (tel. 720380). Zaterdagavond vanaf zeven uur treden de deelnemers voor het voetlicht in De Stove. Er zijn afzonderlijke categorieën voor kinde ren en volwassenen. De zaal is open vanaf half zeven. Na afloop van de playbackshow is er muziek van een dj. Sint-Maartensdijk Van een bouwterrein aan de Kasle- lijnsweg is dit weckend koper gesto len. De buit heeft een waarde van on geveer 400 euro. De dieven hebben volgens dc politic aanzienlijke schade toegebracht aan het terrein. Dc Club van 50 organiseert op zater dag 13 november een wijnproeverij in hotel Kom!. De familie Geluk uit Sint Philipsland. die 1985 Vin d'Oc op richtte om wijnen uit de Franse streek Langedoc naar Nederland te importe ren, brengt haar wijnen mee en geeft toelichting tijdens de procvcrij. Er worden zes wijnen geproefd, verge zeld van diverse hapjes en Franse ka zen. Om acht uur 's avonds is er ont vangst met gelegenheid voor koffie of een aperitief en om negen uur begint dc wijnproeverij. Belangstellenden kunnen zich tot 6 november opgeven bij Leo Troost via leotroost^ zccland- nct.nl. Peter Polderman heeft de laatste club wedstrijd van het seizoen van de Oos- terscheldevissers gewonnen. Rcmi Lindhout werd tweede en M. Bijl der de. Verdere uitslag: 4. Wilco Keur; 5. Johan Bijl; 6. F. Bout; 7. mevr. v.d. Rhee; 8. Sander v.d. Rhcc; 9. Rini Neele; 10. Adrie Aarden. Vrijdag avond houden dc leden een feest avond. Dc gemeente hoeft geen extra geld bij te ramen voor de kunstwerken van de muurschildering van PeterAlma en het glasapplique van Lex Hom die in het nieuwe* Haestinge zijn geplaatst. Er was 105.000 euro voor uitgetrokken, maar dc totale kosten zijn 104.000 eu ro. Van het budget namen de gemeente en de provincie ieder 35.000 euro voor hun rekening. 35.000 euro was voor rekening van een aantal fondsen. Op zaterdag 6 november organiseert het evenementencomité Smalstad (ECS) in samenwerking met muziek vereniging Euterpe een lampionnen- optocht. Dat staat garant voor een prachtig schouwspel van kinderen die samen met hun ouders en een lampion in dc hand achter de muziek aan door hel dorp lopen. Ook dc inwoners van Scherpenisse doen mee aan deze geza menlijke activiteit van ECS en dorps gemeenschap Scherpenisse. In de rou te is woonzorgcentrum Maartenshof opgenomen, zodat de bewoners mee kunnen genieten van deze sfeervolle gebeurtenis. Bewoners die in een rol stoel zitten kunnen ook aansluiten. Voor de leukste zelfgemaakte lampion is er een prijs. Vertrek en terugkomst is op de Markt, de start is om zeven uur 's avonds. Bij terugkomst staat er voor iedere deelnemer warme chocolade melk klaar. De plattelandsvrouwen en hun part ners hebben vorige week onder lei ding van Leo Batenburg dc Rotter damse havens bezocht. Batenburg is de partner van verenigingslid Ria. Hij is in zijn vrije tijd gids, en ver zorgt veel van dit soort excursies voornamelijk met scholieren. De eer ste stop was bij het railservice, een locatie die alleen onder begeleiding bezocht kan worden. Het gezelschap was onder de indruk van de giganti sche hoeveelheid containers die daar opgestapeld en overal verspreid ston den. Leo legde precies uit hoe een en ander hier geregeld wordt en hoe men precies weet welke vrachtwa gen de juiste container mee krijgt. Maandag 1 t/m zaterdag 6 november I I I Biefstukreepjes I I I I I ZUURKOOLPAKKET bestaande uit 1 kg geschilde aardappelen, 1 pond zuurkool, 1 rookworst grof of fijn en 250 gr. zuurkoolspek samen voor 4,99 500 gr. 4,50 Gebraden gehakt 100 gram 0,99 Snijworst 100 gram 1,20 Eigen leverworst 150 gram 0,99 Selleriesalade 100 gram 1,00 Voor lekker vlees, mals en mager moet u zijn bij uw echte slager SLAGER y Voorstraat 48 Sint-Annaland Tel. 0166-652448 I I I I I I I I I I I Advertentie I.M. Hij sloeg de deelnemers om de oren met cijfers en getallen en maten van 20-40 of 45 voet containers. Hij ver telde over dc schepen die daar ko men laden en lossen het aantal con tainers dat meegenomen kan worden, tot wel 10.000 per schip, hoe hoog ze laden en hoe veel diep gang zo'n schip dan heeft. Na een kopje koffie werd de landtong Maes- lantkering bezocht, waar er uitzicht is op de Europa containerterminal (ECT). De groep vond het heel inte ressant om te zien hoe een onbeman de wagen over het terrein aan kwam rijden en keurig onder een onbeman de enorme kraan reed. Die kraan plaatste dan precies de juiste contai ner op de wagen die vervolgens weer weg reed. Alles dus volledig compu ter gestuurd. Leo bleek op dat gebied een echte allesweter te zijn en hij vertelde voortdurend vol vuur over hoe alles reilde en zeilde. Hierna werd de lunch gchuikt en vervolgens reed de bus het gezelschap naar de Maasvlakte. Bij dit enorme complex in wording met fantastisch uitzicht kan men ook dc tentoonstelling be zoeken die verduidelijkt hoe een en ander tot stand komt. Dat zou in 2033 gerealiseerd moeten zijn. Arie van Vossen hoopt na het op knappen van zijn woning aan Koe- koeksweg 2 in april geen gebruik meer te hoeven maken van gas uit de leiding van Delta. Hij gaal in een spe ciale kachel hout stoken en water voor de cv verwarmen waardoor hij, in combinatie met een zonneboiler, geen gas meer nodig heeft. Dat ver telde hij onlangs bij de welstands commissie toen hij zijn plan voor het opknappen en isoleren van zijn huis en de herbouw van de schuur op het terrein, kwam loelichtcn. Het was de commissie op de ingediende teke ning opgevallen dat Van Vossen zo wel woning als schuur van gepot- dekselde planken wil voorzien. Bo vendien zou de schuur een wolfseind krijgen (schuin stuk op de kopse kant) terwijl de bestaande (en de meeste schuren op Tholen) een zadeldak hebben. Voor Van Vossen was het geen enkel probleem om er een zadeldak van te maken, zei hij. De schuur op de tekening was een bestaand ontwerp, maar kon volgens hem eenvoudig worden aangepast. De schuur wordt wel smaller dan de beslaande omdat hij ruimte voor het opslaan van brandhout nodig heeft. De reden dat hij veel houten planken tegen de gevel wil, heeft te maken met het isoleren van de woning. De zijgevel blijft echter vrij van hout omdat de muur van binnen kan wor den geïsoleerd. Dat wordt stucwerk. Hij wil ook de schoorsteen (aan de buitenkant) vernieuwen. Voorzitter M. Onrust stelde voor de schoorsteen wat groter te maken dan was gete kend en hem op te trekken uit bak steen. En de schuur wat hoger te ma ken. Van Vossen kreeg ook het advies om dc planken aan dc voorgevel niet zwart te maken maar licht te houden, waardoor het verschil met de zwart gepotdekseldc schuur beter zichtbaar wordt. Dominee J. Joppe heeft bedankt voor het beroep dat hij had gekregen van de getjieente Boven-Hardinxveld. Op het beroep uit Woudenberg moet dc predikant nog beslissen. Scherpenisse Castria, Spar Van Ommen en Sjaloom Zorg starten een dorpswinkel die vrij dag 5 november haar deuren opent aan de Weststraat 7. Naast Sparpro- ducten zal er brood verkocht worden van bakker Hirdes. Deze is bereid ge vonden om een gedeelte van het ge mis in het dorp aan te vullen. Sjaloom Zorg levert het personeel en zal er dagbesteding aan gaan bieden aan mensen met een beperking. Dc ope ningstijden zijn van maandag t/m vrij dag van half negen tot half één en op zaterdagen van acht tot twaalf uur 's morgens. De winkel, die dc naam De Dorpswinkel krijgt, wordt op 20 no vember officieel geopend. Volgens de samenwerkende organisaties kan het initiatief alleen slagen als de inwoners zelf meewerken aan het voortbestaan van de winkel. In totaal 167 centimeter vis hengel den de 28 deelnemers aan de tiende bekerwedstrijd van De Zeebaars za terdag uit het water bij Moggershil. M. Mosselman ving het meest: 62 cm. De nurruïter twee ving precies de helft minder aan centimeters: I. van Aert ving 31 cm. K.J. Priem werd derde met 29 cm. B. Gunter werd vierde met 24 cm; J. Gunst ving 21 cm en werd vijfde. De stichting Ontspanning. Gehandi capten houdt zaterdag haar jaarlijkse tweedehands boekenmarkt. Er zijn enkele duizenden boeken op allerhan de gebied. Dc verkoop is van half twee tot half vijf in het clubgebouw Ons Huis aan de Langeweg 34. De opbrengst komt ten goede aan de we kelijkse ontspanningsavond van de stichting Ontspanning Gehandicapten voor mensen met een verstandelijke beperking. Poortvliet Elke laatste zaterdag van dc maand kunnen van elf tot twaalf uur bruikba re spullen bij fam. Hcijboer aan de Paasdijkweg 16 worden ingeleverd voor een rommelmarkt. De Bijbel, een bock om mee te leven. Dat is dc titel van de gezinsdienst, dus voor jong en oud, die zondagmorgen om tien uur in de Ontmoctingskerk wordt gehouden. Het is zondag Her vormingsdag en daarbij wordt Martin Luther King herdacht. King wilde de kerk weer dichterbij de Bijbel bren gen en begon met dc vertaling. Het le ven met Gods Woord zal centraal staan in deze dienst. Ds. B roe re gaat voor en gospelkoor Clarity verleent muzikale medewerking. Er wordt een boekentafel ingericht met verschillen de (kinder)bijbels en dagboeken. Maandag 1 november hoopt de zending oud papier op te halen. Advertentie I.M. Nieuw en gebruikt alle merken. Ook voor onderhoud en reparatie. luxe-, bedrijfswagens en personenbussen. Bovag autobedrijf NIEMANTSVERDRIET Poortvliet, tel. 0166-612680 Advertentie I.M. Sint-Philipsland Aan de Julianastraat 1 wil M. Blaauw de woning vergroten. Op advies van de welstandscommissie komt er op dc uitbreiding aan de zijkant van dc wo ning een dwarskap. Ook dc goot van de uitbreiding wordt ten opzichte van het eerste plan, verlaagd. Op die ma nier wordt de aanbouw uiterlijk on dergeschikt aan het hoofdgebouw, iets waar dc welstandscommissie al tijd op hamert. Bij de viswedstrijd van hengelsport club De Makreel is zaterdqg 1.22, .nie ter vis gevangen. De individuele bij drage van Piet Kleppe was daarin het grootst met 41 centimeter. Hans v.d. Ree ving 29 cm en werd tweede. Len- nard Noorthoek werd derde met 27 cm. Sjaak v.d. Maas ving 25 cm en werd vierde. In de bibliotheek zijn de kinderen druk in de weer geweest met de wed strijden tijdens de kinderboekenweek. Voor de kinderen van 4 t/m 8 jaar was er een kleurwedstrijd en kinderen van 9 t/m 12 jaar mochten een stripver haal afmaken. De hoofdprijzen voor de kleurwedstrijd zijn gewonnen door Anja van Tilbeurgh presenteert de leerlingen in de stal van Hofland een stukje kaas. „Bent u wel eens door een koe getrapt?" Melkveehouder Leo Hofland kreeg deze en volop andere vragen van de leerlingen van groep 6 van de I)e CasembrooLschool. I)e Sint- Annalandse scholieren fietsten donderdag middag op uitnodiging van landbouworgan isatie ZLTO naar het bedrijf in de I'oortvlietse Weihock. Tevoren was er op school een les aan de boerderij en aan de melkproductie gewijd. Dc p.r.-commissie van de ZLTO vraagt ieder jaar een schoolklas om een bedrijf te be zoeken, steeds uit een andere plaats. Achterliggende gedachte daarbij is de band tussen agrarische sector en samenleving te verstevigen. „Het is voor sommige kinderen goed om te zien dat melk niet uit een pak komt", zegt Anja van Tilbeurgh van de p.r.- commissie. Dat zal de jongelui na hun bezoek in ieder geval duidelijk zijn. Want ze namen een kijkje bij de melkrobots in de stal van Hofland, en zagen met eigen ogen hoe de koeien daar wer den gemolken. Ze kregen onder meer te horen dat elke koe dagelijks voldoende melk geeft voor dertig pakken. En ook dat er hoge eisen worden gesteld aan de hygiëne. In de stal za gen de kinderen een apparaat rijden. „De mestrobot. Die maakt zes keer per dag de roosters schoon", vertelde Hofland. Wat de jongelui ook erg interesseerde, waren de na men van de koeien. Vooral als er een naam klonk van een klasgenoot of een leerkracht, was de hilariteit groot. In de stal kregen alle kinderen nog een pakje drinken. Het eveneens gepresenteerde blokje kaas vond echter maar bij de helft van de jon gelui aftrek. Voor iedereen was er ook een folder - tevens verjaardagskalender - niet de titel 'Van koe tot koelkast'. En Leo Hofland gaf iedereen een doosje eieren mee. Want naast de koeien heeft hij ook een stal met legkippen. Predikbeurten Zondag 31 oktober THOLEN HERVORMDE GEMEENTE 9.30 en 18.30 u. ds. Van Dijk, Ede. HERSTELD HERV. GEMEENTE 11.30 u. ds. Joppe, St. Maartensdijk. 15 u. ds. v.d. Bas. HF.RV. GEM. IMMANUEL 10 u. ds. Vermeulen. H.A., Bergen op Zoom. GEREF. KERK 10 u. ds. De Jong, Kapelle. CHR. GEREF. KERK 10 en 18.30 u. ds. Den Boer. GEREF. GEM. 10, 14.30 en 18.30u. leesdienst. CHRISTENGEMEENTE 10 u. dhr. v.d. Wiel. R.K.-KERK zo 11 u. eucharistieviering. OUD-VOSSEMEER HERVORMDE GEMEENTE 10 u. (H.A.) en 18.30 u. ds. Scheurwa ter. GEREF. KERK 10 u. dhr. Lemsom, Rcncsse. CHR. GEREF. KERK 10 u. ds. Egas, Nieuwkoop. 15.30 u. ds. Den Boer. GEREF. GEM. IN NED. 10, 14.30 en 18.30 u. leesdienst. R.K.-KERK zo 9.30 u. woord-, gebed- en commu niedienst. di 2/11 19 u. gebedsdienst, allerzielcn. SINT-ANNALAND HERVORMDE GEMEENTE 10 u. (afsluiting VBW) en 18 u. ds. Versluis. HERSTELD HERV. GEMEENTE 9.30 u. kand. Stoel. 15.30 u. ds. Van Reenen. GEREF. GEM. 9.30, 14 en 18 u. leesdienst. do 4/11 19.30 u. ds. Baan. GEREF. GEM. IN NED. 9.45, 14.15 en 18.15 u. leesdienst. STAVENISSE HERVORMDE GEMEENTE 10 en 18u. ds. Zeedijk. OUD GEREF. GEM. 9.30, 14 en 18u. leesdienst. SINT-MAARTENSDIJK HERSTELD HERV. GEMEENTE 9.30 en 14.30 u. ds. Joppe. HERV. GEM. REHOBOTH 10 en 19 u. ds. Reehorst. OUD GEREF. GEM. IN NED. 9.30, 14.30 en 18.30u. leesdienst. GEREF. GEM. IN NED. 9.30 en 18.30 u. leesdienst. SCHERPENISSE HERVORMDE GEMEENTE 9.30 en 14.30 u. dhr. Abbink. Vriezen- veen. do 4/11 19.30 u.ds.Dc Groot. GEREF. GEM. 9.30 en 18.30 u.ds. Bakker. 14 u. leesdienst. vr. 29/10 ds. Bakker, huw.bev. VRIJE HERVORMDE GEM. 9.30 en 14.30 u. ds. v.d. Sleen. POORTVLIET HERSTELD HERV. GEMEENTE 10 u. ds. Oorschot, Stelledam. 18 u. ds. Van Wijk. Hcrkingen. GEREF. KERK 10u.ds. Brocre. GEREF. GEM. 10, 14.30 en 18.30u. leesdienst. SINT-PHILIPSLAND HERVORMDE GEMEENTE 9.30 u. kand. De Wilde. Ridderkerk. 17 u. ds. Meijer, Tholen. GEREF. GEM. 9.30 en 15 u. leesdienst. OUD GEREF. GEM. IN NED. 9.30 en 18.30 u. ds. Zwartbol, Weker- om. 14.30 u. leesdienst. OUD GEREF. GEM. IN NED. (B. V.) 10 en 18 u. ds. Van der Meer. ANNA JACOBAPOLDER GEREF. KERK 10 u. ds. Kakes, 's Heer Abtskerke, H.A. Frank dc Jonge, Mirthe Geense en Sophie Kosten. De hoofdprijs voor de stripverhaalwedstrijd werd gewonnen door Mariska Vermeij en Alinda de Rooij; zij hadden er allebei iets heel moois van gemaakt. Alle ingeleverde stripverhalen bij de bibliotheek wor den nog beoordeeld dcx>r een echte striptekenaar en de winnaar daarvan krijgt dan zelfs nog een extra prijs. De stroomkosten voor het gemeente huis zijn met 25.000 euro per jaar gestegen. Dat blijkt uit het antwoord van b. en w. op een vraag van de CU. Dat komt vooral door dc stijging van de tarieven voor elektriciteit en de toename van het stroomverbruik. De collecte voor de Nederlandse Brandwondenstichling heeft in Sint- Annaland 816,22 euro opgeleverd. +film+++lilm+++film+++film+ CINEM'ACTUEEL: Briefgeheim - do t/m za 16 en 18.45 u„ zo en wo 16 u. Dossier K - zo 18.45 u. en di 20.30 u. Emsl, Bobbie en het geheim van de Monta Rossa - do t/m zo en wo 14 u. Going the dis tance - do t/m zo 18.45 en 21.15 u., ma en wo 20 u. Home - ma 20.30 u. Inception - vr en zo 20.45 u., di 20 u. Legende van Ga Hoolc - do t/m zo en wo 16 u. Life as we know it - do t/m zo 18.45 en 2115 u., ma t/m wo 20 u. Red-do t/m za 18.45 en 21.15 u., zo 16, 18.45 en 21.15 u., ma t/m wo 20 u. Sammy's avonturen - do t/m zo en wo 14 u. Sinterklaas: pakjesmystcric - do' t/m za en wo 13.45 en 16 u„ zo 13.45 u. Verschrikkelijke Ikke - do t/m zo en wo 13.45 en 16 u. Wall Street-money never sleeps - do en za 20.45 u., wo 20 u. Weekenddiensten HUISARTSEN Huisartsenpost Bergen op Zoom e.o., tel. 0164-273855 Paracelsuslaan 2), ma t/m vr 17-8 u., za en zo. TANDHEELKUNDIGE HULP 0900-82637456. APOTHEEK THOLEN Vlicthof 8, za 11-12 u. DIERENARTS W. BRONS Tholen spr.u. za 11.30-12 u., Poort vliet za 8.30-9 u.. tel. 0166-662596. KRAAMZORG Verloskundigen: Maatschap Steen bergen: tel. 604969. Sifra: 604664. Dé Provinciale Kraamzorg, lel. 0113-224000. Bevallingenlijn tel. 0113-224022 (24 u. p.dag). Homccarc (24 u. per dag), tel. 0113- 232924 of 0115-615595. Tot uw dienst HOOGWATERSTANDEN Donderdag 28 okt. t/m vrijdag 5 nov. donderdag 28 7.12 - 19.32 vrijdag 29 7.52 -20.22 zaterdag 30 8.47 -21.25 zondag 31 8.52 -21.42 maandag 1 10.12 -23.02 dinsdag 2 11.32- woensdag 3 0.19-12.42 donderdag 4 1.22 - 13.39 vrijdag 5 2.12-14.29 za 30/10 13.47 u. LK Tijden gelden voor Stavenisse. Voor Gorishoek steeds twee minuten later. Voor uitgebreidere informatie bel het KNMI tel. 0900-9771. THOLEN 28 okt Vergadering gemeenteraad, ge meentehuis, 19.30 u. 30 okt 27 nov en 18 dec Kledinginza- meling Dorcas. Regentessestraat 50, 9-12 u. 30 okt Uitwisselingsconcert Euterpe en Accelerando, gemeentehuis, 19.30 u. 2 nov Inloopochtend NPB, 10 u. 3 en 27 nov Passie voor Lezen, com biarrangement lezing en workshop, bibliotheek. 19.30-22 u. 4 nov Lezing met films over loodswe zen, R. Koers, chr. ouderenvercnig., NPB-gcbouw, 14.30 u. 4 nov Begrotingsvergadering ge meenteraad, gemeentehuis, 18.30 u. 5 nov Informatiemarkt lezen voor slechtzienden, bibliotheek, 14-17 u. 5 nov Vincent Bijlo: Verlicht, voor stelling Uit op Tholen, Meulvliet," 20.15 u. 10 nov Bibliod^n^b^.l.v. Mieke. Punt, voor leden vrijzinnige vrouwen bond, NPB-gebouw, 10.30 u. OUD-VOSSEMEER 3 nov Groot Thools dictee, Vossen- kuil. 19.30 u. 5 nov Tholen's got talent, Vossenkuil, 20 u. 6 nov Open huis, De Schutse, Coen- tjesweg, 9.30-12.30 u. SINT-ANNALAND 30 okt Halloween party, café An dc Slóöve, 22 u. 9 nov Ledenvergadering CU, Welle vaete, 19.30 u. 10 nov Sarien Geluk: Bckkenbodem in balans, presentatie voor leden plat telandsvrouwen, Wellevaete, 19.30 u. STAVENISSE 29 okt Verwenmiddag vrouwen met kanker, eqteafé het Kccten, 14-17 u. 30 okt Playbackshow Actief Stavenis se, De Stove, 19 u. SINT-MAARTENSDIJK 30 okt, 27 nov en 18 dec Kledinginza- meling Dorcas, Wouthoekweg 5, 9- 11.30 u. 30 okt Optreden Royal Flowers, bras serie Oude Haven, 21.30 u. 6 nov Lampionnenoptocht, evene mentencomité Smalstad, Markt. 19 u. 9 nov Alg. ledenvergadering VVD, Haestinge, 20 u. SCHERPENISSE 30 okt Tweedehands boekenmarkt, Ons Huis, 13.30-16.30 u. POORTVLIET 29 okt Lampionoptocht, activiteiten- comité Poortvliet. BERGEN OP ZOOM t/m 31 okt Jan en de Zeeuwen, expo sitie Jan Kettelerij e.a.. Arsis, do t/m za 12-17 u. t/m 5 nov Tentoonstelling Jaap Ou- des: Reusachtig Zwierig, Markie zenhof. 28 okt Veiling politieke tekeningen van Fritz Behrendt, Markiezenhof, 19 u. 28 okt 11 Trovatore. staatsopera Tatar- stan. dc Maagd, 20 u. 29 okt Open avond vrijmetselarij L'inséparable, Engelsestraat 30, 20 u. 29 okt 't Zal je kind maar wezen, meezingshow, de Maagd, 20 u. 29 okt Jongercndisco in de Bergse Blokstallen, CKB Underground, 20 u. 29 okt'Wijn: van oorsprong tot oogst, lezing, wijkcentrum Dc Korenaere, 20.15 u. 29 en 30 oktTweestrijd, toneelgroep Première, de Maagd, 20.15 u. 29 okt 60's party, café 't Slik, 21.10 u. 30 okt Sneeuwwitje en de zeven dwergen, familiebaliet. de Maagd, 19 u. 30 okt Theaterdiner, hotel de Draak, 19 u. 30 okt Tweespel, muzicktheatervoor- slelling. Den Enghel, 19.45 u. 30 okt Met een bek vol tanden!, café De Mortier, 20 u. 30 okt Frans Duijts Friends, de Raaijbcrg, 21.45u. 30 okt Spitfire en Halloween, CKB Underground, 22 u. 31 okt Robotracc, wijkcentrum 't Fort, 11 u. 31 okt Ein Deutsches Requiem van Brahms, Sint Martinuskcrk, Halste ren, 15 u. t V

Eendrachtbode /Mededeelingenblad voor het eiland Tholen | 2010 | | pagina 2