Inloopbijeenkomst project Vakantiepark De Pluimpot Evenementenkalender november 2010 Openbare bekendmakingen Spannend slot eilandencup Donderdag 28 oktober 2010 EENDRACHTBODE, DE THOOLSE COURANT 13 Gemeentenieuws openbare bekendmakingen gemeente Tholen week 43 Donderdag 28 oktober 2010 gemeente Tholen jl>' Tholenderwijs Oud-winnaars delen de punten in sterke B-poule Tholenderwijs Gemeentehuis Tholen Bezoekadres: Hof van Tholen 2, 4691 DZ Tholen Postadres: Postbus 51, 4690 AB Tholen Telefoon (0166) 668 200 Meldpunt (0166) 667 667 (24 uur per dag voor opmerkingen, meldingen over uw woonomgeving) Fax (0166) 663 553 E-mail gemeente@tholen.nl Website www.tholen.nl Openingstijden gemeentehuis Iedere werkdag geopend Van 8.30 uur tot 12.30 uur: vrije inloop Van 12.30 uur tot 17.00 uur: hal van het gemeentehuis geopend, dienstverlening op afspraak Avondopenstelling burgerzaken: do. 18.00 - 20.00 uur Burgemeester of wethouder spreken? U bent van harte welkom op het gemeente huis. U kunt een afspraak maken via het bestuurssecretariaat: (0166) 668 330: voor de burgemeester (0166) 668 386: voor een van de wethouders Gemeenteraad Wanneer u iets met (een lid van) de gemeen teraad wilt bespreken, kunt u contact opne men met de raadsgriffie: 0166 - 668 350. Vragen over leven met een beperking? MEE Zeeland biedt ondersteuning bij leven met een beperking. U bent van harte welkom met uw vragen op elke woensdag van 09.00 uur tot 12.00 uur op het servicepunt in het gemeentehuis van Tholen. Zoals u ongetwijfeld weet, is de gemeente Tholen het afgelo pen jaar geconfronteerd met de economische crisis. Ook de gemeente Tholen ontkomt er niet aan om te bezuinigen. Daarom heeft de gemeenteraad in haar vergadering van juni 2010 de kadernota vastgesteld, met daarin een pakket maat regelen. Een van de onderdelen hiervan is om de uren dienstverlening aan de balie van het gemeentehuis te verminderen met 5 uur per week. Dit zal ingaan per 1 november. Het college vraagt uw begrip voor de situatie. Per maandag 1 november zijn de openingstijden dus als volgt: Receptie en telefoon: Van 8.30 uur tot 16.30 uur Dienstverlening balie: Van 9.00 uur tot 12.30 uur vrije inloop Van 12.30 uur tot 16.30 uur alleen op afspraak UWV WERKplein De openingstijden van het UWV WERKplein zijn aangepast aan de nieuwe openingstijden van het gemeente huis. Dus van 8.30 uur tot 16.30 uur. <1 ri ll r»" Donderdag 4 november 2010 zal in de Zeester, Gorishoeksedijk 35 te Scherpenisse van 19.00 uur tot 21.00 uur een inloopbijeenkomst zijn. Tijdens deze bijeenkomst kunnen vraBfWWorden gesteld over het project en het voorontwerp-bestemmingsplan Vakantiepark De Pluimpot. Vanaf 8 oktober 2010 tot en met 18 november 2010 ligt het voorontwerp-bestemmingsplaa Vakantiepark De Pluimpot ter inzage. Het bestemmingsplan heeft tot doel de herstructurerings- en uitbreidingsplannen van het recreatieterrein mogelijk te maken, zodat een positieve bijdrage geleverd kan worden aan de recreatieve en toeristische impuls van Sint-Maartensdijk en Scherpenisse. U bent van harte welkom. Onderstaand kunt de ons bekende evenementen, collectes en overige verkopingen zien. Wanneer u vragen of opmerkingen heeft, kunt u contact opnemen met mevrouw M. Zegers-Vreede, telefoon: 0166-668372. Schriftelijke reacties kunt u zenden aan gemeente Tholen, afd. Publiekszaken, Postbus 51, 4691 AB Tholen, of per email naar MVR@tholen.nl. De evenementenkalender over het gehele jaar kunt u vinden op de website van de gemeente Tholen. NAAM EVENEMENT DATUM Collecte Diabetes Fonds Nederland Maandag 1 t/m zaterdag 6 november Dag van Ambachtsheerlijkheid, precieze datum van 600-jarig bestaan Vosmeer Woensdag 3 november Lezing van Drs. Anne-Marie van der Wilt: Geloof verbeeld in kleur in de Gasthuiskapel te Tholen Donderdag 4 november om 20.00 uur Jubileumshow gymvereniging WIK in de Wellevaete te Sint-Annaland Vrijdag 5 november Lampionnenoptocht St. Evenementen Comité Smalstad Zaterdag 6 november Verkoping het verenigingsgebouw aan de Voorstraat te Sint Philipsland t.b.v. Adullam Zaterdag 6 november van 9.00 - 12.30 uur en van 13.30 - 15.30 uur Collecte Stichting Alzheimer Nederland Maandag 8 t/m zaterdag 13 november Dag van mantelzorg Woensdag 10 november Sinterklaasintocht Tholen Zaterdag 13 november Collecte Nederlandse Stichting voor het Gehandicapte Kind Maandag 15 t/m zaterdag 20 november Sinterklaasintocht Oud-Vossemeer Zaterdag 20 november van 14.00 - 17.30 uur Sinterklaasintocht Sint-Maartensdijk Zaterdag 20 november Sinterklaasintocht Sint-Annaland Zaterdag 20 november van 14.15 -18.00 uur Collecte Nationaal MS Fonds Maandag 22 t/m zaterdag 27 november Vrijwilligersavond Vrijdag 26 november Alzheimer Inn in de recreatiezaal van Dalemhof, Tholen Dementie en positief denken Vrijdag 26 november van 14.00 - 16.00 uur Sinterklaasintocht te Scherpenisse Zaterdag 27 november vanaf 14.00 uur Sinterklaasintocht Aktiviteiten Comité Poortvliet Zaterdag 27 november van 14.00 - 16.00 uur Plattelands Fair aan de Nieuweweg 2 te Stavenisse Zaterdag 27 november van 10.00 - 16.00 uur Winterfair bij de Bethelkerk te Sint-Annaland Zaterdag 27 november van 10.00 - 12.30 uur en van 13.30 - 15.00 uur Collecte Bartiméus Sonneheert vereniging Maandag 29 november t-m zaterdag 4 december Banketletteractie door tafeltennisver. Smash '67 Maandag 29 november t-m zaterdag 4 december w A B o Ingekomen aanviagen omgevingsvergunning Burgemeester en wethouders van de gemeente Tholen maken bekend dat zij de volgende aanvragen voor een omgevingsvergunning hebben ontvangen: Poortvliet - Deestraat 91: het bouwen van een schuur (ontvangen 19 oktober 2010) Scherpenisse - Lenteplein 3 5: het herbouwen en ver bouwen van de woningen (ontvangen 19 oktober 2010) Sint-Maartensdijk - Oudelandseweg 2: het bouwen van een mestsilo/mestbassin (ontvangen op 14 oktober 2010). Stavenisse - Keetenweg 2A: het bouwen van een chalet (ontvangen 8 oktober 2010) Tholen - Kruittorenstraat 19: het stucadoren van de zij gevel (ontvangen 19 oktober 2010) De ingediende aanvragen liggen niet ter inzage en hierte gen kan nog geen bezwaar gemaakt worden. BOUWEN Welstandscommissie De welstandscommissie vergadert op maandag 1 novem ber 2010 in het gemeentehuis te Tholen. Aanvang 9:30 uur. In deze vergadering worden de op de agenda geplaatste bouwaanvragen behandeld. De agenda ligt voor iedereen op donderdag 28 en vrijdag 29 oktober 2010 ter inzage in de publieke leesruimte van het gemeente huis. De vergadering is openbaar en opdrachtgevers/ontwerpers en direct belanghebbenden kunnen gebruik maken van het spreekrecht. De behandeling van zogenaamd voor overleg/schetsplannen is niet openbaar. Verleende bouwvergunningen Markt 47 te Sint-Maartensdijk: het plaatsen van een dakopbouw en balustrade: verzonden 19 oktober 2010 Rijksweg 1 te Sint Philipsland: het vergroten van een woning: verzonden 21 oktober 2010 Gemaalweg (ong.) te Tholen: het plaatsen van een ber ging: verzonden 21 oktober 2010 Markt 10 te Tholen: het plaatsen van een gevelreclame: verzonden 21 oktober 2010 Volgens de algemene wet bestuursrecht (Awb) kunnen belanghebbenden tegen een verleende vergunning bezwaar maken. Het bezwaarschrift moet binnen 6 weken na de dag waarop het besluit is verzonden aan de aanvra ger schriftelijk worden ingediend bij het college van bur gemeester en wethouders van Tholen. Voor informatie over de mogelijkheid bezwaar te maken kunt u contact opnemen met de afdeling Vergunningen en Handhaving, tel (0166) 668200. ONTHEFFINGEN EN BOUWVERGUNNINGEN Ontwerpbeschikkingen Burgemeester en wethouders van Tholen maken bekend dat zij voornemens zijn ontheffingen van de geldende bestemmingsplannen en bouwvergunningen te verlenen voor de navolgende aanvragen om bouwvergunning met toepassing van: Artikel 3.23, van de Wet ruimtelijke ordening: Buurtweg 71 te Stavenisse: het vergroten van een recreatiewoning en het plaatsen van een tuinhuis (2010-903); Van Wissenkerkehof 1 te Oud-Vossemeer: het plaat sen van een tuinmuur (2010-927); Geertruidaweg 44 te Scherpenisse: het uitbreiden van een recreatiewoning (2010-868); Vanaf 29 oktober 2010 tot en met 9 december 2010 lig gen de ontwerpbeschikkingen ontheffingen en bouwver gunningen met de daarbij behorende stukken ter inzage in het gemeentehuis (zie voor adres en openingstijden het colofon). Zienswijze: binnen deze inzagetermijn kun nen belanghebbenden een zienswijze over de ontwerpbe schikking naar voren brengen. Binnen de genoemde inzagentermijn kan mondeling of schriftelijk een zienswijze over een ontwerpbeschikking naar voren worden gebracht bij burgemeester en wethou ders van Tholen. Een schriftelijke zienswijze kunt u richten aan het college van burgemeester en wethouders van Tholen, Postbus 51, 4690 AB Tholen. Degene die mondeling een zienswijze wil indienen kan, voor het maken van een afspraak, contact opnemen met de afdeling vergunningen en handhaving, telefoon: 0166-668562/668363.'Van een mondelinge zienswijze zal een verslag worden opgesteld. Verleende beschikkingen Burgemeester en wethouders van Tholen maken bekend, nu geen zienswijzen zijn ingediend naar aanleiding van de ontwerp-beschikkingen, dat zij ontheffing van de gel dende bestemmingsplannen en bouwvergunningen verle nen voor de navolgende aanvragen om bouwvergunning met toepassing van: Artikel 3.6, lid 1, sub c, van de Wet ruimtelijke ordening: Parksingel 58 te Tholen: het vergroten van een woning (2010-639; verz. 11 oktober 2010); Lageweg 1 te Scherpenisse: het bouwen van een rundveestal (2010-892, verzonden 21-10-2010); Volgens de Algemene wet bestuursrecht (Awb) kunnen belanghebbenden tegen een verleende beschikking ont heffing en bouwvergunning bezwaar maken. Een bezwaarschrift moet binnen 6 weken na de dag waarop het besluit is verzonden aan de aanvrager schriftelijk worden ingediend bij het college van burgemeester en wethouders van Tholen. Indien u de beschikking wilt inzien kunt u contact opnemen met de afdeling Vergunningen en Handhaving, telefoon: 0166-668200. Ontwerpbesluit Monumentenvergunning Burgemeester en wethouders van Tholen maken bekend, dat zij - op grond van de Monumentenwet 1988 - voor de navolgende aanvraag een Monumentenvergunning willen verlenen: Markt 49 te Sint-Maartensdijk: het geheel vernieu wen van de stuklaag op de voorgevel (2010-974). Vanaf 29 oktober 2010 tot en met 9 december 2010 ligt het ontwerpbesluit Monumentenvergunning met de daar bij behorende stukken ter inzage in het gemeentehuis (zie voor adres en openingstijden het colofon). Zienswijze: binnen deze inzagetermijn kan een ieder zienswijzen over het ontwerpbesluit naar voren brengen. Binnen de genoemde inzagetermijn kan mondeling of schriftelijk een zienswijze over een ontwerpbesluit naar voren worden gebracht bij burgemeester en wethouders van Tholen. Een schriftelijke zienswijze kunt u richten aan het college van burgemeester en wethouders van Tholen, Postbus 51, 4690 AB Tholen. Degene die mondeling een zienswijze wil indienen kan, voor het maken van een afspraak, contact opnemen met de afdeling vergunningen en handhaving, telefoon: 0166-668562. Van een mondelinge zienswijze zal een verslag worden opgesteld. OPENBARE BEKENDMAKINGEN Bekendmaking Burgemeester en wethouders van Tholen maken bekend dat ter gemeentesecretarie voor een ieder ter inzage ligt Gemeenteblad Tholen nummer 07 - 2010. Tegen betaling van de kosten kan daarvan afschrift worden verkregen. In het Gemeenteblad Tholen worden de integrale teksten van algemeen verbindende voorschriften (verordeningen e.d.) gepubliceerd. Dit nummer van het gemeenteblad bevat: 1. Het besluit van het college van burgemeester en wet houders van de gemeente Tholen van 21 september 2010 tot vaststelling van de wijziging van het mandaat besluit van de Gemeente Tholen. Toelichting Op 1 oktober 2010 is de Wet algemene bepalingen omge- vingsrecht (Wabo) in werking treden. Als gevolg van deze wetswijziging is het mandaatbesluit voor het onderdeel van de sector Ruimte aangepast aan deze wet. De aange paste tekst van het mandaatbesluit is te lezen in het gemeenteblad. Als u vragen heeft dan kunt u contact opnemen met de behandelend ambtenaar, mevouw Koetsier, op maandag, donderdag en vrijdag te bereiken via telefoonnummer 0166-668200. Het besluit onder 1 is op 1 oktober 2010 in werking getre den. Een zeer spannend slot van de GoedYVare eilandencup voor teams staat er op het programma. De oud-winnaars deelden vrijdagavond de pun ten in de zeer sterke B-poule. T.O.V. had het beste setsaldo en werd op basis daarvan winnaar. Tennis Jansen/Kot en Jacoba van Beieren hadden hetzelfde setsaldo maar de Fluplanders hadden een gamesaldo van -4 en de Smerdickenarcn -12. Hierdoor lag Jacoba van Beieren eruit en mag Jansen/Kot het aan staande zondag 31 oktober in de hal ve finales opnemen tegen de win naar van poule A: Eegedima. Een week later zal poulcwinnaar T.O.V. de degens kruisen met nummer 2 van poule A BEAR. Uit een van de ze vier ploegen zal de winnaar van de GoedWare eilandencup voor teams komen. In de halve finale speelt zondag Jansen/Kot tegen Ee gedima en 7 november is de andere halve finale T.O.V.-BEAR. Na een week met veel regen was het vrijdag met helder en droog weer een uitzonderlijke avond om toch lekker een wedstrijd te kunnen ten nissen. In Oud-Vossemeer stond de uitgestelde wedstrijd tussen titelver dediger T.O.V. en Jansen/Kot uit Sint Philipsland op het programma. Een strijd tussen twee oud-winnaars van de eilandencup. Bram Filius nam het samen met Frank Schoep voor T.O.V. op tegen Jan Kot en Dick Jansen van Flupland. De eerst- genoemden gingen furieus van start. Binnen twintig minuten hadden ze de eerste set al met 6-0 gewonnen en stonden ze ook riant voor in de tweede. Uiteindelijk pakten ze ook deze tweede set eenvoudig met 6-1 en konden ze het eerste punt voor T.O.V. bijschrijven. Op baan 2 wa ren de dames toen nog steeds bezig aan hun eerste set die een stuk ge lijkmatiger opging dan bij de heren. Yvonne Havcrmans en Anja van Went van de thuisploeg boden uit stekend tegenstand tegen de routi niers Lijdie Kot en Anja Jansen van Jansen/Kot. Tot 5-5 hielden ze el kaar met mooie en lange rally's in evenwicht. Maar toen kwam toch weer de kwaliteit van routine naar boven drijven. Anja en Lijdie zetten even aan en met 7-5 pakten zij deze eerste set. De dames van T.O.V. moesten even deze tegenslag ver werken en kwamen toen weer wat meer in hun spel, maar konden het niveau van de eerste set niet meer halen. Met 6-2 pakten Jansen/Kot de tweede set en de partij en brachten de stand weer op gelijke hoogte naar 1-1. De mixdubbels zouden de beslissing gaan forceren. Intussen waren ook de teamleden van Jacoba van Bei eren op het sportpark van Oud-Vos semeer gearriveerd om te kijken of hun twee zwaar bevochten gelijke spelen voldoende zouden zijn om een plaatsje in de halve finales te veroveren. Yvonne Havermans en Frank Schoep speelden de eerste mix tegen Anja en Dick Jansen. Yvonne en Frank speelden zeer goed en met wisselend spel en Anja en Dick konden daar gedurende de wedstrijd geen weerwoord op vin den. Daardoor wonnen Yvonne en Frank deze wedstrijd snel met 6-2 en 6-3 en brachten de tussenstand op 2- 1 voor T.O.V. Op baan 1 leek het lange tijd erg goed te gaan voor het duo Anje van Went en Bram Filius. Zij wonnen de eerste set met 6-3 van Lijdie en Jan Kot. Maar in de tweede set was het initia tief bij de Fluplanders en met dezelf de cijfers pakten ze de tweede set waardoor een super-tiebreak deze wedstrijd en deze gehele poule zou gaan beslissen. Bram en Anja pakten in deze super-tiebreak het initiatief weer terug en kregen op 9-6 hun eer ste matchpoint van de wedstrijd. In de kantine werden de T.O.V.-ers op de baan gesteund door Jacoba van Beieren die bij een T.O.V. overwin ning tweede in poule zouden wor den. Maar zover was het nog niet. Jan Kot sloeg een korte bal enorm hard richting de overzijde en ieder een dacht dat de bal uit zou gaan. maar hij belande precies op de lijn. Nog 2 matchpoints over voor T.O.V. Maar ook het tweede matchpoint werd niet gemaakt. Bij het derde matchpoint stak Bram Filius over bij het net en leek de beslissing op zijn racket te hebben maar de bal was geen winner en Jan kon 9-9 maken. Nu waren de rollen omgedraaid en Jan en Lijdie gaven het niet meer weg. Met 11-9 wonnen ze de super tiebreak en de wedstrijd en brachten de eindstand op 2-2 en zorgden ze ervoor dat de fluplanders nog niet uitgeschakeld waren.

Eendrachtbode /Mededeelingenblad voor het eiland Tholen | 2010 | | pagina 13