'Stavenisse wordt probleemgebied, gebouw Ter Tolne diep onvoldoende' Gemeente ontvangt minder door Wabo ar Houte 9 Ongeveer zeventig bezoekers in archief van gemeentehuis Bespreking impuls zuidkant uitgesteld r Donderdag 21 oktober 2010 EENDRACHTBODE, DE THOOLSE COURANT 5 Het behouden van een volwaardige openbare school in elke woonkern. Dat is wat algemeen directeur Leo Helle- mons van het openbaar onderwijs op Tholen wil met ie der een eigen vestigingsdirecteur. Of dat zal lukken is de vraag. Drie scholen zitten in de gevarenzone. „We moe ten er voor waken dat ze een dependance worden van een grotere school." Spanningen Algemeen directeur Leo Hellemons van openbaar onderwijs stopt Onder de pannen Energie Besteden Negatief Hartinfarct Groot verschil met leges provincie Minder boten Stavenisse door talud interieur Energieweg 11J - 4691 SE Tholen - tel. 0166 60 93 33 www.vanhouteinterieur.nl Verzamelaar Kees van Beveren (85) zoekt nog steeds portret van zijn grootvader Het archief van de kerk in Scherpenisse is 7,5 meter dik, dat van de kerk in Elspeet maar een halve meter. Dat zei dominee M. van Kooten zaterdag op de open dag van het gemeentearchief in Tholen. Daarmee heeft de gemeente een schat aan informatie over het verleden in handen. Met gegevens van vóór de Reformatie toen de kerk nog katholiek was. Verzamelaar Meerderheid fracties wil meer tijd „Het is nu de rijen sluiten of nooit." Dat zei Jan Heshof van de PvdA tegen Johan Aarnoudse en Henk Geluk van de SGP voordat de vergadering van de commissie ruimte begon. Ook Jaap Hage (CU), Anco Fase (VVD) en Ro land van Tilborg (SP )stonden daar bij. Onderwerp: im puls Sint-Maartensdijk en het uittrekken van 350.000 eu ro voor de grondexploitatie en 550.000 euro voor de aankoop van grond. Gert Ouwersloot op groslijst CDA Hellemons (62) mag dan wel slop pen, het vuur in hem is nog lang niet gedoofd. Hij kijkt terug op de veer tien jaar dat hij algemeen directeur was c'n blikt vooruit. Op een mo ment dat het aantal leerlingen terug loopt. Hellemons heeft de laatste cijfers bij de hand. Cijfers van leerlingen zijn immers belangrijk. „Leerlingen zijn het kapitaal. Daar krijgen we geld voor van het minis terie." Uit het recente overzicht van de acht openbare scholen blijkt dat er 18 leerlingen minder zijn ten op zichte van vorig jaar. Toen waren er 1023 leerlingen, nu 1005. Op zes van de acht scholen daalde het aan tal. De grootste daling doet zich op de Casembrootschool in Sint-Anna- land voor: - 11 De school telt nu 191 leerlingen. Ook de Eevliet in Poortvliet moet het met acht leer lingen minder doen en zit nu op 56.' Binnen de gevarenzone want 60 leerlingen is de opheffingsnorm. De Oostcrscheldeschool in Scherpcnis- se valt daar ook onder, maar daar schiet het aantal kinderen met acht juist weer omhoog naar 58. De Ric- burch blijft een van de grootste scholen met 227 leerlingen. Een minder dan vorig jaar. Ter Tolnc in Tholen heeft zeven leerlingen min der en heeft er nu 220. De Schalm in Stavenisse verloor er vier en komt op 57. De Heenetrechtschool in Oud-Vossemeer kreeg drie leer lingen minder en komt op 116. De Luijstcr in Sint Philipsland behoort ook bij de stijgers. Met acht leerlin gen in de plus komt deze school uit op 80 kinderen. Achttien leerlingen minder betekent wel dat er een leer kracht minder kan worden aange steld. Het baart Hellemons wel zorgen. Volgens hem zijn de prognoses veel te optimistisch. „Voor Tholen heb ben we niks te vrezen. Gezien de groei en de verwachte woningbouw, maar Stavenisse wordt een pro bleemgebied." Ook het teruglopen van het aantal leerlingen op de Ca sembrootschool is opvallend. „Er staan daar drie lokalen leeg. Die worden wel gebruikt voor andere dingen, maar de woningbouw in Sint-Annaland ligt gewoon voor een groot deel stil. Dat is bijna overal zo." Op de lange termijn is de scheidend directeur echter niet pessimistisch gestemd. „Ik verwacht dat het open baar onderwijs wel rond de 1000 leerlingen zal blijven. Geen pa niek." Toch geeft Peter Tange van de Oostcrscheldeschool ook leiding aan de Eevliet in Poortvliet na het vertrek van Fonds Nelen. Hellemons functie was halverwege de jaren negentig nieuw. Het had heel wat voeten in de aarde. „Er wa ren her en der scholen in den lande die experimenteerden, maar Tholen liep wat dat betreft voorop. Het kwam in een stroomversnelling. Er was toen een directeurenoverleg. Dat was gebaseerd op gelijkwaar digheid. Bij het aanstellen van een bovenschools directeur werd de structuur hiërarchisch. Dat heeft tot spanningen geleid." De meeste scholen waren voor een bovenschoolse directeur. Maar Jan Plckkcnpol van De Luijster en Ger- rit Bril van de Casembrootschool vochten het besluit aan. Er kwam een rechtszaak van. Terugkijkend zegt Hellemons dat het een zaak was lussen het gemeentebestuur en de twee directeuren en dat hij het lijdend voorwerp was." Volgens Hellemons was het ook in het belang van het gemeentebestuur, het bevoegd gezag. „Er waren acht directeuren waarmee de gemeente eerst moest communiceren. Het was terecht dat er het gebundeld werd in een directeurenoverleg. Ik werd in termediair tussen het bevoegd gezag en de praktijk." Hellemons was voor zijn benoe ming directeur aan de Noordster, een openbare basisschool in Bergen op Zoom. Toen hij de school verliet waren er 400 leerlingen. Toen hij er begon 27. Nu telt de school nog 250 leerlingen. Hij had het diploma schoolleider op zak en interesseerde zich al langer voor de regelgeving en de juridische kant van het onder wijs. Dat is gebleven. Als boven- Leo Hellemons verhuisde van Sint-Maartensdijk naar de voormalige fysiotherapieruimte van Henk Nieuwen/mis in Tholen. Voorschoolse- en tussenschoolse opvang. Het zijn volgens Hellemons nieuwe zaken waar het onderwijs niet verantwoor delijk voor is, maar waar de scholen wel voorzieningen voor moet treffen. „Een enorme wildgroei vindt er plaats, gedomi neerd door de commercie. Dat doet het onderwijs geen goed. Het moet wettelijk beter worden geregeld." school directeur werkte hij voor- waardescheppend. Hij pakte datge ne op waar de directeuren van de scholen geen tijd voor hadden. Alle nieuwe regelingen van het ministe rie die ingevoerd moesten worden. Het verwerken van de nieuwsbrie ven van het ministerie. En ook als de inspectie een bezoek brengt aan een van de scholen zit Hellemons erbij. Hij rapporteert er over aan het gemeentebestuur. Tot voor kort kreeg de Schalm in Stavenisse extra aandacht. „Maar die is volledig" hersteld We hebben geen zwakke scholen." Geen zwakke scholen. Wel verou derde gebouwen. Ter Tolne spant de kroon. Zorgwekkend, vindt Hel lemons de toestand van het gebouw aan do-üeekweg. Wuural de>klaslo- kalen zijn hem en fiel schoolteam een doorn in het oog. „We hebben er onlangs digitale borden aange bracht. Het is er leiding over lei ding. De ramen zijn er nog enkel glas. Ook het sanitair is niet meer van deze tijd. Diep onvoldoende." Ook aan de Kubus, het gebouw aan de Frank van Borselestraat, dat vastgebouwd is aan de Rieburch moet volgens Hellemons het een en ander gebeuren. In Stavenisse is de Schalm een grote kostenpost om dat het veel energie slurpt, zegt hij. „Het is er neergezet als een semi- permanente gebouw. Het is slecht geïsoleerd en vrij groot voor het aantal leerlingen." Op het lijstje van de scheidend directeur staat ook De Heenetrecht in Oud-Vosse- meer. De school heeft geen hal, noch ccn gemeenschapsruimte. „Als gehouw is het niet meer aan vaardbaar." Toen Hellemons werd aangesteld werd Sint-Maartensdijk zijn stand plaats. Hij kreeg een kamer boven de bibliotheek (nu hotel Kom) aan de Markt. Met ccn mooi uitzicht en op ongeveer tien meter van het ge meentehuis waar hij aan kon klop pen bij de onderwijsambtenaren van toen Ben van Olffcn en Rcné Reijngoudt. Of de wethouder kon spreken. Eerst was dat Jo Versluijs, toen Wim van Kempen, daarna Ma rian Velthuis. Rond 2007/2008 kwam de verzelf standiging van het openbaar onder wijs goed op gang. Vanaf 1 januari is er een bestuur en werd OcTho een feit. Met zeven vrijwilligers waar van er drie uit de gemeente Tholen. „De gemeente zat steeds met een dubbele pet op. Als wij iets vroegen moest dat ook politiek verantwoord zijn. En ze moest kijken of het bij zonder onderwijs er niet door ge schaad werd." Het is volgens Helle mons niet wettelijk verplicht. „Maar de centrale overheid heelt wel het dringende verzoek gedaan." Een van de belangrijkste punten was de vraag of de openbare scholen zich op Tholen zouden vereniging of aansluiting zouden zoeken bij Ber gen op Zoom of Schouwen Duive- land. „We zijn daarvoor wel bena derd want hoe groter hoe meer gewichtje in de schaal kan leggen." Het nieuwe bestuur overlegt direct met het gemeentebestuur en gaat ook de teams van de aangesloten scholen langs. „OcTho wordt beter zichtbaar. Het is een heel actieve club. Het bestuur heeft zich al laten horen over de slechte conditie van Ter Tolnc en het uitstellen van de nieuwbouw tot 2018. Daarvoor heb ben we ook veel waardering gekre gen van het bijzonder onderwijs." De kosten van het plaatsen van de digiborden in Ter Tolne en De Rie burch waren aanzienlijk, zegt Helle mons. Er moest een nieuwe hoofd kabel worden gelegd omdat ze onvoldoende ampère door konden geven. Ook het aantal groepen was niet voldoende. Over kosten moeten we nog in discussie. Het is allemaal gelukt maar het kostte wel 40 tot 50.000 euro. Dat hebben we uit het onderhoudsbudget gehaald. Tot 2016 kunnen we de liquide midde len gebruiken om te korten op de jaarbegroting te dekken, maar vanaf nu zien we de vermogenspositie slinken." De financiële situatie is de laatste jaren veranderd. OcTho moest be zuinigen doordat er minder subsidie was. Het onderwijs kent ccn ge wichtenregeling. Er komt meer geld van het rijk als ccn kind vanuit een achterstand op school komt. Maar daarvoor is 56.000 euro minder te besteden. „OcTho moest bezuini gen met drie formatieplaatsen. We hadden vijf formatieplaatsen extra. Dat was de saus maar ook de kwali teit die we als school konden bie den. Wc zijn er niet gelukkig mee dat ze weg moesten, maar we moe ten ook geen struisvogelpolitiek voeren. Hellemons heeft ook regelmatig contact met het VPCO. de vereni ging voor protestants christelijk on derwijs en de Kraal. Voor de schei dende directeur is dat een goede voedingsbodem voor een 'intensie vere samenwerking op het Thool- se,' zegt hij. „Daar mag Tholen trots op zijn. En we hoeven niet bang te zijn voor het teloorgaan van de identiteit. Op puur zakelijk vlak kan wel veel meer gedaan worden. Hij denkt dan bijvoorbeeld aan écn staf bureau, maar ook aan het aanstellen van één netwerkbeheerder. Ook wal betreft zorg op school, het geven van bijles, of het begeleiden van kinderen met een rugzakje. ..Ik hen er van overtuigd dat hel belang heeft. We moeten er voor zorgen dat we zolang mogelijk op Tholen blij ven en niet aanhaken hij een club buiten het eiland." Hellemons maakt zich zorgen over de versnippering die er nu is, met kinderopvang, peuterspeelzaal en basisschool. „Ik ben voor het Skan- dinavisch model voor kinderen van 0 tot 16 jaar. Een school met één di recteur, een kopieerapparaat, één cv-ketel, één personeelsruimte. Voor het behoud van de identiteit moet je garanties stellen, maar er zijn universele waarden waar het christelijk en openbaar onderwijs zich aan moet houden. In Bergen op Zoom zitten katholieke en prote stants christelijke scholen onder de hoed van de Lowys Porquinstich- ting waar ook de Sint Anthonius uit Oud-Vossemeer bij is aangesloten. Om het onderwijs aantrekkelijk te houden voor leerkrachten, zouden jonge pas afgestuurde onderwijzers gewoon een groep moeten draaien. En zich niet meteen moeten buigen over het schoolleerplan. Dat is iets voor de ervaren leerkrachten, vindt hij. „Er zijn nu te veel werkgroepen. Laat pabo-leraren eerst uitvoerend werk doen. Ik verbaas me er ook wel eens over dat de onderwijs-as- sistenten overal bij betrokken wor den. De jonkies moeten meteen overal verstand van hebben." Hellemons is blij met het actieplan Plasterk die leerkrachten die mini maal een halve week lesgeven een schaal hoger indeelt. „Daarmee krijgt het beroep ook meer sta- tus."Octho houdt nu kantoor in de voormalige fysiotherapieruimte van Henk Nicuwcnhuis aan de Markt in Tholen. Hellemons vindt het een grandioze plek. „Het was een tip van Ko Droogendijk die in de ou derraad van de Casembroot zat en meedacht. Dankzij de bruidschat die wc van de gemeente hebben ge kregen kunnen we hier zitten. Het is betaalbaar en groot genoeg. We heb ben geboft. Het echtpaar houdt een oogje in het zeil als wij vakantie hebben, wij doen dat als zij op va kantie zijn." Op het kantoor werden drie parttimers: Mieke de Wit (se cretariaat), Yvonne van den Berge (personeel) en Anja Krijnen (finan ciële administratie). Veertien jaar lang kon Hel lemons werken met een positief resultaat op de be groting. Bij zijn vertrek moet hij vaststellen dat er voor 2011 rekening gehou den moet worden met een negatief resultaat. Allerlei subsidies zijn terugge schroefd of worden minder. "Voor de OcTho is het zaak om te kijken waar we heen willen." Hellemons is even uit de roulatie geweest na een hartinfarct. Het heeft hem aan het denken gezet. Het liefst wilde hij gewoon tot zijn 65 ste doorgaan. Maar .kies er voor eer der te stoppen door gebruik te ma ken van ccn speciale regeling. „Ik had nog veel vrije dagen over want de oude mannendagen nam ik nooit op. Ik was altijd van mening dat ik niet gemist kon worden." Jeroen Pas van de Rieburch neemt zijn functie waar tot er een opvolger is gevon den. De uit Nispen afkomstige Helle mons wil na zijn afscheid thuis wat gaan opruimen. Hij heeft al wel aanbiedingen gehad om iets in het onderwijs te doen, maar houdt de boot nog even af. „Ik lees en tennis graag en ik ben een klusser. En met mijn zoon ga ik om de veertien da gen naar PSV." Vanmiddag (donderdag) is er in Meulvliet een afscheidsbijeenkomst van half vijf tol half zeven. In verband met de nieuwe wet algemene bepalingen omgevingsrecht (Wabo) zal de gemeente Tholen aanzienlijk minder inkomsten ontvan gen. Dat concluderen gedeputeerde staten van Zeeland na uitwerking van praktijkvoorbeelden. De provincie heeft daarom het Middelburgse advocatenkantoor Adriaanse van der Weel voor 5000 euro, exclusief btw, opdracht gegeven om de juridische mogelijkheden te onderzoeken voor verrekening van de legeskosten van de Wabo tussen de provincie en de Zeeuwse gemeenten. De provincie zou samen met ge meenten en waterschappen de Wa bo uitvoeren, maar twee gemeenten willen de overeenkomst daarover niet ondertekenen. In de huidige provinciale verordening staat dat de'vaste maximaal kostendekkende kostprijs per verleende dienst en geleverd product wordt berekend. Dit is voor gemeenten echter een niet te accepteren standpunt. Hier voor zou een andere constructie een welkome oplossing kunnen zijn. Er is een voorstel om I00 euro per uur te rekenen. De activiteiten waarvoor gemeenten in het kader van de Wabo werkzaamheden ver richten, hebben met name betrek king op het onderdeel bouwen. Als er bij gemeente X nu een bouwver gunning voor een project van 2 miljoen euro wordt aangevraagd, moet volgens de gemeentelijke verordening 52.000 euro aan leges betaald worden. Volgens de provin ciale legesverordening is dat maar 27.380 euro, inclusief coördinatie- en publicatiekosten die de provin cie maakt. Ingevolge het protocol moet aan de gemeente voor uitge voerde werkzaamheden 26.100 eu ro betaald worden. De gemeente ondervindt hiermee een aanzienlij ke inkomstenderving. Ook is het voor de gemeenten bezwaarlijk dat er straks een groot verschil ontstaat tussen gemeentelijke en provincia le tarieven die aan de bedrijven worden gevraagd. „Ziet u een juri disch juiste constructie die het pro bleem van inkomstenderving bij gemeenten kan oplossen", vragen gedeputeerde staten aan advocaten kantoor Adriaanse van der Weel.. Gemeenten heffen nu hoge leges voor grote projecten (bouw van een fabriek) om de leges voor de kleine projecten (kleine aanbouw of dak kapel bij een burger) laag te hou den. Bij bouwen, slopen, kappen, monumenten, aanleggen, bestem mingswijzigingen en gebruiksver gunningen is dat toegestaan, maar de provinciale legesverordening gaat uit van 100% kostendekkend heid. Door het realiseren van hel talud kunnen er minder pleziervaartuigen in de haven van Stavenisse. B. en w. gaan kijken of er ergens anders in de haven ruimte gemaakt kan worden. De oude damwand wordt gestabili seerd met een voorliggend talud om dat dit 50% goedkoper is dan de aanleg van een nieuwe damwand. Door dit talud wordt de oppervlakte van het water in de haven minder. De kademuur (damwand) wordt ei genlijk niet meer gebruikt voor de overslag van goederen. Daarom is een damwand ook niet perse nodig. B. en w. zoeken naar mogelijkheden dat er niet heel veel oppervlakte wa ter verloren gaat. Advertentie I.M. Het echtpaar De Hond zoekt bij de tafel van Frank Kousemaker naar foto's van voorouders. Ongeveer zeventig bezoekers namen een kijkje in de kelder waar ccn deel van de oude boeken van de kerk in Scherpenisse voor het eerst te zien zijn. Weliswaar achter glas. maar voor zien van een korte toelichting. De gemeente mist er nog twee, die van Sint-Annaland en die van Poortvliet. Wie nu in de geschiedenis van de kerk wil duiken, kan op hel archief van de gemeente terecht. Behalve de registers van de kerk in Scherpenisse, ligt er ook een boek met veldkaarten van Sint-Maartens dijk die de gemeente in 2009 in Mid delburg op een veiling aanschafte. Alle polders staan er gedetailleerd in afgebeeld, met de boerderijen en de namen van de percelen uit de acht tiende eeuw. Voor een deel leven de ze namen nog voort in de volks mond. zoals de Kaashockpolder in het Uiterst Nieuw land en de "Vlaem" in de Middclpoldcr. In de hal van het gemeentehuis kun nen bezoekers bij Frank Kouscmaker terecht met foto's. Hij heeft zich ge specialiseerd in portretten. Zijn ver zameling is in de loop der jaren uit gedijd lot bijna 4000 foto's, vertelt hij. Bezoekers kunnen in een map zoeken naar een naam. Een nummer verwijst naar de veelal kartonnen plaatjes die Kousemaker in een van de vele dozen bewaart. Ze bestrijken een periode van 1860 tot 1915. Hij krijgt soms spontaan een album in zijn handen geduwd. „Pas weer een. Met de vraag wie er op staat." Dan begint voor Kousemaker de zoek tocht. Soms is een kleine aanwijzing al genoeg om ccn naam te achterha len. „Daar heb je niet veel voor no dig." Zo kon hij zelf een persoon benoemen op een foto die de heem kundekring Stad en Lande aan een van de expositiewanden had opge hangen. Het zijn vooral mensen die geïnteres seerd zijn in oude foto's en kaarten die de open dag bezoeken. De 85-ja- rigc Kees van Beveren uit Tholen (oud Stavenissenaar) komt eens een kijkje nemen. Ook hij is een verza melaar. Sinds 1960 verzamelt hij fo to's van Stavenisse. Vooral families. Niet alleen van de Van Beverens en de Boumans (zijn familie), ook van de Potappels, Ponsen en Danes, zegt hij. Maar er ontbreekt nog een be langrijk portret in zijn collectie. Een foto van zijn grootvader Piet Bou- man. „Nergens te vinden." Daarnaast heeft hij ansichtkaarten van Stavenis se. straatbeelden en andere opnamen van het dorp. Ko van Houdt uit Scherpenisse is met zijn dochter gekomen. Ook zij zijn geïnteresseerd in foto's. Van Scherpe nisse. Ze kunnen terecht aan de tafel van de heemkundekring. Kees Fase en Henk Geluk van de heemkunde kring helpen de bezoekers op weg. Het is ccn gezellige drukte, want er schuiven steeds meer mensen aan de tafel met de fotomappen. De fracties sloten de rijen. Alleen het CDA deed niet mee. Johan Aarnoudse (SGP) stelde voor het punt van de agenda te halen. Eerder gebeurde dal al met het masterplan Tholen. En daar gaat hel volgens Aarnoudse ook om. „Het raakt aan het masterplan Tholen en daar zijn nog veel vragen over. We hebben wat meer tijd nodig om de juiste keuzes te maken en de goede beslis sing te nemen. We willen zo snel mogelijk de nadere informatie om de beide projecten op te kunnen pakken." Aarnoudse kreeg steun van alle fracties, maar Rob Duijm (CDA) betreurde het dat het punt van de agenda werd afgevoerd. Omdat ook de brief van M.J. van Wccncn (over de parkeerproblemen aan de Kaaij) niet meer besproken hoefde te wor den van Jaap Hage, verviel ook dit punt. De vergadering was na een half uur afgelopen. Het 17-koppig publiek op de tribune kon naar huis. VERVOLG KRABBENKREEK Er was volgens de rechter voldoende aannemelijk gemaakt dat er diverse incidenten zijn geweest waarbij de beheerder zich op schofferende en bedreigende wijze heeft uitgelaten jegens parkbewoners. Het dieptepunt was de strafrechtelijke veroordeling van dhr. Stokx betreffende bedrei ging van ccn van de parkbewoners. „Dergelijk gedrag strookt niet met het gedrag dat van een gastheer van een vakantiepark in redelijkheid ver wacht mag worden", aldus mr. Wit- siers. Naast het kort geding loopt er nog een bodemprocedure, maar de rechter gaat ervan uit dat er dan geen andere conclusies worden getrokken. De opzegtermijn van 6 maanden is niet onredelijk kort en het merendeel van de algemene ledenvergadering van de we heeft voor opzegging van de beheerovereenkomst gestemd. Ook de verhuurovereenkomst is vol gens de rechter beëindigd. De we had gevraagd om de toe gangspasjes door Stokx te laten afge ven, maar volgens de rechtbank zijn die nooit uitgegeven. Ook het ver zoek van de we om het AED-appa- raat dat bij hartproblemen ingezet kan worden, af te geven is door de rechtbank afgewezen omdat de we daar volgens de rechter geen belang bij heeft. De rechtbank matigde de door de wc gevraagde dwangsom. Nu partijen over en weer deels in het (on)gelijk zijn gesteld, besloot de rechter dat iedere partij de eigen kos ten draagt. Gert Ouwersloot uit Tholen staat op de vijftiende plaats van de CDA-advieslijst voor de provin ciale statenverkiezingen volgend jaar. De lijst telt 28 namen. De kli nisch psycholoog is de enige Thoolse kandidaat op de kandida tenlijst. Vanavond wordt de lijst besproken op de algemene leden vergadering van het CDA in Meul vliet in Tholen. Ook de kandidaten voor de verkiezingen van het nieuw te vormen waterschap Schcldestromen worden voorge steld. Er staan twee Thoolse kandi daten: J. van der Wel op nummer 4 en W. van Nieuwenhuizen op num mer 10. De verkiezingen zijn in november. De vergadering begint om half acht. Lensink Partners ADVOCATEN Burg. Van Hasseltstraat 50a, Bergen op Zoom www.lensink-advocaten.nl ELKE MAANDAGAVOND VAN 17.30 TOT 19.30 UUR GRATIS INLOOPSPREEKUUR Advertentie I.M.

Eendrachtbode /Mededeelingenblad voor het eiland Tholen | 2010 | | pagina 5