Bietentocht dit jaar vier dagen lang varen zonder motor vanuit Setalland Plaatselijk nieuws 2 EENDRACHTBODE, DE THOOLSE COURANT Donderdag 21 oktober 2010 Lezing Van den Berk Politie leest voor Nieuwe diaken Huis 70 mille Herdenking Reformatie Starterswoningen Rijbewijs ingenomen Vis bereiden en proeven Enthousiast over striptekenen Tijdens de herfstvakantie: De Binnentuin is OPEN De bloemenwinkel is GESLOTEN Deze week do, vr en za kortingen tot 50°/o Aarnoudse klaverjast best Bouw berging Tw eede prijs dressuur Topbiljarters te gast Voetbalbestuur compleet Fiets naar Halsteren Van Gorsel solist Overkapping Kortste partij Robert de Jonge Geslacht in eigen slagerij Nu is leest voor Vrijwilligers VVHS denken mee Schilderijen exposeren Verkoping Bethelkerk Bij een echte kunstenaar Oliebollen Stel jé voor Bodem Noordstraat Veiling vervallen Zeeuwind past plan aan Playbackshow Predikant beroepen Ondernemers en Dorpstafel Geen Thoolse bieten en geen Thool- se deelnemers onder de 20 schepen, maar wel vertrek vanuit een Thoolse haven. De traditionele bietentocht met beurtschepen is maandag voor de twaalfde keer gestart vanuit Sint- Annaland. Wethouder Kees van Dis was er namens de gemeente Tholen om de schippers een behouden vaart te wensen en de bel te luiden die de start aankondigt. Bioplastic Samenwerking Buren Brandwondenstichting Agenda Tholen Theoloog Tjeu van den Berk geeft 25 oktober op uitnodiging van de vrijzinnige geloofsgemeenschap NPB een lezing genaamd De oor sprong van het oude christendom ligt in het Oude Egypte. Hij geeft met voorbeelden aan dat de onjood se religieuze thema's uit de christe lijke mythen hun wortels hebben in het land van de farao's. De lezing wordt gehouden jn het gebouw van de NPB aan de Oudelandsestraat en begint 's avonds om half acht. Op dinsdag 2 november is er om tien uur een inloopochtend waarbij NPB-penningmeester Bart Nefs ver telt over de stichting Shanty en zijn bezoek aan verschillende plaatsen en projecten uit India die gesteund worden door deze stichting. Politiechef Van den Hoek leest don derdag 11 november om negen uur voor op de school voor speciaal ba sisonderwijs de Veste. Dit gebeurt in het kader van de Dag van de Duurzaamheid, die 's middags met ondernemers wordt gevierd in het gemeentehuis. De politiechef leest een halfuur voor uit het boek Mr. Finney en de wereld op zijn kop, ge schreven door prinses Laurenlien en tekenaar Sieb Posthuma. Openbare basisschool Ter Tolne krijgt 's morgens om negen uur be zoek van Koos de Vuilnisman, die een milieules geeft om de kinderen met hun neus op de duurzame feiten te drukken. Koos gaat 's middags naar de Veste. De gemeente had alle basisscholen uitgenodigd, maar er bleek verder geen belangstelling voor de Dag van de Duurzaamheid te zijn. H.J.N. de Jongste is door de leden van de Gereformeerde Gemeente gekozen tot diaken. Hij heeft zijn verkiezing inmiddels aangenomen. Ouderling S. Maljaars is gekozen tot voorzitter van de kerkenraad en ouderling M. van den Berge tot tweede voorzitter. De executieveiling van het woon huis met verdere aan- en toebehoren aan de Grindweg 9, groot twee en zeventig centiare, heeft 70.800 euro opgebracht. Notaris Knook Schot verkocht het pand in verband met het niet .voldoen aan de hypotheek- verplichtingen tijdens een vastgoed veiling in hotel Goes. Vrijdagavond 29 oktober wordt om half acht de Hervorming herdacht in de Rehobothkerk van de Gerefor meerde Gemeente. Overigens wer ken hieraan verschillende kerkge nootschappen mee. Zo zal prof.dr. A. de Reu ven oud-predikant van de Hervormde Gemeente Tholen, een meditatie houden. De predikant van de plaatselijke Christelijk Gerefor meerde Kerk, ds. A. den Boer, houdt een kerkhistorische lezing. De col lecte is bestemd voor de Spaanse Evangelische Zending. Castria Wonen heeft 4260 vierkante meter bouwgrond in Stadszicht II gekocht, tegen een prijs van 170 eu ro per vierkante meter (exclusief btw). De bedoeling is dat daar star terswoningen komen. Op grond van een verordening moet meer dan de helft van de huizen die hier verrij zen, als starterwoning gebouwd worden. Het gemeentebestuur heeft ingestemd met het verkavelingsplan. Het rijbewijs van een 28-jarige man uit Rozenburg is vrijdag door de po litie ingenomen bij een alcoholcon trole op de Grindweg. De blaasproef wees uit dat de man 1,7 keer teveel had gedronken. Het was de vierde keer in vijf jaar tijd dat de Rozen burger met teveel drank op achter het stuur is betrapt. Geen extra water toevoegen bij het koken van mosselen. Dat was een van de tips die de leden van de Plat telandsvrouwen kregen bij hun be zoek aan Visgilde Oosterschelde in Bergen op Zoom. Het bleef niet bij voorlichting alleen, er werd vis schoongemaakt, gebakken en gepo cheerd. Uiteraard was er ook ge legenheid tot proeven: mosselen, verse zeebaars en zelfs stukjes rog vleugel. Eigenaar Arie Schot en zijn vader namen er ruimschoots de tijd voor. Zo'n dertig dames genoten zichtbaar van de uitleg en de lekker nijen. Het was een heel boeiende, leerzame en gezellige avond. Vijftien kinderen, in leeftijd varië rend van 7 tot 14 jaar, lieten zich vo rige week de fijne kneepjes van het striptekenen bijbrengen door Dan ker Jan Orcel. De illustrator uit Kloetinge is onder meer bekend van 'Zeeland van Nehalennia tot Wes- terscheldetunnel, 2000 jaar geschie denis in strip' en heeft verder een strip in het tijdschrift Eppo. In de P V mediatheek van de bibliotheek leg de hij met behulp van het digibord uit hoe een strip tot stand komt. Daarna konden de kinderen een strip afmaken waarvoor Oreel het begin had getekend. En op aanvraag tekende hij grappige dingen voor de kinderen. Tekenaar en deelnemers waren zó enthousiast, dat de bijeen komst ruim een half uur uitliep. De kinderen kregen na afloop kopieën mee van de tekeningen die Oreel had gemaakt, en die nu ook in de bi bliotheek hangen. Kinderen die nog mee willen doen aan de wedstrijd striptekenen of de kleurwedstrijd, kunnen hun tekening nog tot en met vrijdag inleveren. (van 26-10 t/m 1-11-2010) Eendrachtsweg 10,4691 EK Tholen Tel. 0166-602662 Advertentie I.M. De wekelijkse competitiewedstrijd van klaverjasclub Stad Tholen is ge wonnen door Anita Aarnoudse. Ze had 204 punten méér dan de concur rentie. De top vijf is als volgt: 1. Anita Aarnoudse 5325 p; 2. Marie Verkerke 5121 p: 3. Rinus Moclikcr 5021 p; 4. Corry Moeliker 5011 p; 5. Monigue Kijzers 4834 p. Het gemeentebestuur werkt er aan mee om de bouw van een berging planologisch mogelijk te maken bij de woning Burg. van Vrijberghe- straat 28. Bij een clubwedstrijd van manege De Paardenhoeve in Halsteren is Manon Noteboom met haar pony Picasso tweede geworden in de L2 dressuur. Het was de eerste keer dat de twaailjarige Manon een proef reed in de L2-klasse. Een biljartdemonstratie van twee toppers sluit op 17 december de ac tiviteiten rond 600 jaar Oud-Vosse- meer af. Regerend Europees kam pioen (en oud-wereldkampioen) kunststoten Sander Jonen laat die avond zijn kunnen zien in dorpshuis De Vossenkuil. Daarnaast treedt René Luijsterburg voor het voet-^ licht, die tweevoudig nationaal kampioen libre is, alsmede Euro pees kampioen ankerkader 47/1. De demonstratie wordt georganiseerd door de plaatselijke biljartvereni gingen De Treffers en Krijt Op Tijd. De eerste viert het veertigjarig be staan, de laatste was vorig jaar toe aan het gouden jubileum. Voetbalvereniging Vosmeer heeft weer een compleet bestuur van ne gen leden. Vrijdag koos de leden vergadering Dré Aarnoudse (gebou wen) en Jan van Poortvliet (sponsoring) in de bestaande vaca: tures. Ook Kees Heijboer (jeugd), die al tussentijds was aangetreden in de plaats van Frans van Treijen, is formeel benoemd. Drie bestuursle den waren periodiek aftredend: secretaris Jack Mosch, wedstrijd secretaris Sjaak Istha en Ad Goede - gebuure (terreinen/materialen). Zij zijn herkozen, waarbij Istha aangaf dat hij maximaal één jaar door wil gaan. Voorzitter Ad Hommel gaf aan dat verjonging van het bestuur dringend gewenst is, mede om nieu we ontwikkelingen op te pakken. Het bestuur gaat leden actief aan spreken op hun verantwoordelijk heid om organisatorisch voor de club bezig te zijn. „We willen men sen binden en binnen de vereniging opleiden", aldus de voorzitter. Het bestuur juicht het initiatief van enkele spelers toe om een clubdag nieuwe stijl - een soort familiedag - op te zetten, aangezien de belang stelling voor deze dag de laatste ja ren vrijwel tot het nulpunt is ge daald. Ook is de website vernieuwd, wat door Niels en Dirkjan Haver- mans werd toegelicht. Dit wordt het communicatiemedium van Vosmeer, in plaats van het clubblad Vosmeer Treffers dat al ruim een jaar niet meer is verschenen. Zoals gebruikelijk werden op de vergadering trouwe leden in het zonnetje gezet. Piet Hommel, Cees de Leeuw, Willem de Leeuw en Jan Verreijen zijn zestig jaar Vosmeer- lid; het nieuwe bestuurslid Dré Aarnoudse veertig jaar en Johan Bosters een kwart eeuw. Rien Hommel uit Halsleren heeft een fiets gewonnen in de verloting onder de bezoekers van de dorps reünie en de aansluitende muziek avond, vorige maand. Het rijwiel, de eerste prijs, prijkte tijdens de reüniedag op het podium op het V dorpsplein. Het toegangsbewijs van elke bezoeker was tevens een lot. De organisatie stelde de voor de zelfde avond aangekondigde trek king van de loterij echter uit. Ze vond nu vorige week plaats, op een bijeenkomst van de ouderenbond Anbo. Als winnaar van een draagba re dvd-speler, de derde prijs, is Han- nie Droogers-Vogel uit de bus geko men. Naar wie de tweede prijs, een led-televisie, gaat, is niet bekend. Alt Marian van Gorsel treedt zater dagavond 6 november in Steenber gen als solist op tijdens een concert van kamerkoor Sasso Montanari o.l.v. Wim Boer. In dit kamerkoor zingt ook oud-Stavenissenaar Rob Dingemans. Aan hel concert, om half acht in de St. Gummaras kerk, werken meerdere solisten mee, on der wie sopraan Petra Priem en het Haagsche Serenade Orkest. Het plan voor de bouw van een overkapping en een bijgebouw bij de woning Coentjeswcg 46 kan re kenen op planologische medewer king van het gemeentebestuur. In de competitie van biljartvereni ging De Treffers is de zesde ronde gespeeld. Robert de Jonge speelde de kortste partij in 26 beurten., de hoogste serie kwam met 15 caram boles op naam van Jos Hommel en Cees Burgers, en het hoogste ge middelde was met 2,172 voor Arno Deurloo. De uitslagen: D. Hommel-H. van Daalen 9,778-10; K. Hommcl-P. de Leeuw 10-7,333; C. Burgers-A. Deurloo 9,649-10; L. van Wezel-P. Goossens 9,167-10; T. de Rcus-R. de Jonge 6-10; W. Bosch-J. de Ko ning 10-8,909; A. Hommel-J. de Klerck 10-5,875; J. Hommcl-J. Etiennc 10-8,776. Maandag 25 t/m zaterdag 30 oktober Rundvlees met randje Cordonbleu uit eigen keuken Varkensschnitzels div. soorten Hawaïschnitzels 1 kg 250 gr. 500 gr. 5 halen 7,00 2,45 4,25 4 BETALEN Yorkham 100 gram 1,25 Kipfilet 100 gram 1,20 Boterham worst 150 gram 1,20 McCain grove friet zak 2,5 kg nu 3,50 VOO Voor lekker vleesmals en mager moet u zijn bij uw echte slager SLAGER Voorstraat 48 Sint-Annaland Tel. 0166-652448 H Sint-Annaland Burgemeester Nuis komt op de Dag van de Duurzaamheid, donderdag 11 november, 's morgens om negen uur voorlezen. Hij kiest daarvoor delen uit Mr. Finney en de wereld op zijn kop, geschreven door prin ses Laurenlien en van tekeningen voorzien door Sieb Posthuma. De leerlingen van de groepen 3 t/m 6 in de leeftijd van 6-9 jaar gaan er een halfuur naar luisteren. Het comité van goede diensten van WHS heeft vrijdag voor alle vrijwil ligers een meedenkavond georgani seerd over de toekomst van de club. De 45 aanwezigen, die in zes groe pen werden 'ingedeeld, werd ge- Advertentie I.M. vraagd aan de hand van een inven tarisatieformulier mee te denken en te praten over de sterkte van de ver eniging, alsook over de vcrbcter- punten. Tien anderen, die verhin derd waren, hadden via email gereageerd. Sander Westdorp leid de de in een positieve sfeer verlo pen avond. Het comité neemt de verkregen informatie en aanbeve lingen op in een rapport dat wordt aangeboden aan een nieuw te vor men bestuur. De komende weken stelt het comité daarvoor een lijst met mogelijke kandidaten op, waarna gesprekken worden ge voerd. Het streven is om vóór l fe bruari een nieuw WHS-bestuur te presenteren. Op De Casembrootschool is de Kinderboekenweek afgesloten met een echte tentoonstelling. Na de workshops van Karin Boogerd en Peter Dekker, twee plaatselijke schilders, mochten de kinderen hun schilderij laten zien aan ouders en andere belangstellen den. Een leuke afsluiting van een week die in hel kader stond van De Grote Tekententoonstelling, het on derwerp van de Kinderboeken week. Maandag 25 oktober wordt er voor de zending oud papier op gehaald. Advertentie I.M. De vrouwenvereniging houdt woensdag een verkoping. Boeken, kaarten, snoep en koek, sjaals, sok ken, cadeau-artikelen worden aan geboden en er is ook een koffie hoek. De verkoping wordt gehouden in de Bethelkerk aan de F.M. Boogaardweg, 's middags tus sen twee en vijf uur, en 's avonds tussen half zeven en acht uur. De kinderen uit groep 2 van de School met de Bijbel werkten al een tijdje over het thema 'kunst'. Ze hebben er heel veel over geleerd en zelf ook veel kunstwerken ge maakt. Het hoogtepunt was wel dat de kinderen een kijkje mochten ne men in het atelier van Francesco Antonietti en Andrea Cook in Tho len. Alles wat ze op school hadden geleerd, was hier te zien. Het meest onder de indruk waren de kinderen van hun prachtige schilderijen. De leden van tafeltennisvereniging Smash '76 komen zaterdag met oliebollen langs de deur. Tussen 9 en 12 uur zijn de tafeltennissers te vefwachten, die met de verkoop van de lekkernij de clubkas willen versterken. De Hervormde Gemeente organi seert weer een vakantiebijbelweek voor de groepen 2 t/m 8 van de ba sisschool. Dit keer is het thema 'Stel je voor!'. In verenigingsge bouw Het Trefpunt is er op 26, 27 en 28 oktober een heel programma, tussen half tien en kwart over twaalf. Elke morgen staan zingen, gebed, de weektekst en een verhaal op het programma. Ook wordt er geknutseld. Voor de groepen 7 en 8 wordt een speciale tiener-vakantie- bijbelweek georganiseerd. Donder dagmiddag tussen twee en vier uur is er voor de groepen 2 t/m 6 een spel. terwijl die avond om zeven uur voor de groepen 7 en 8 een speurtocht op het programma staat. De week wordt afgesloten tijdens de morgendienst op zondag 31 ok tober. ABT-fractievoorzitter Han van 't Hof heeft aan burgemeester en wet houders vragen gesteld over een mogelijke bodemverontreiniging in de Noordstraat. Volgens Van 't Hof is die door belanghebbenden ge meld, maar heeft de gemeente geen actie ondernomen. Het raadslid wil weten hoe hel protocol is, hoe het toezicht is georganiseerd, of de handelingsbevoegdheid al dan niet is gemandateerd aan de milieu-af deling en of een afwachtende hou ding aangenomen kan worden. Van 't Hof vraagt of het college actie wil ondernemen en of het zich er van bewust is dat de verontreini ging mogelijk gevolgen kan hebben voor de volksgezondheid. Stavenisse Dc geplande executicverkoop van het woonhuis met erf en tuin Bos 43, groot een are en achttien centia re, is vervallen. Het pand zou in op dracht van notaris Frantzcn Van Sisseren tijdens een vastgoedveiling in Goes verkocht worden, maar on derhands werd de zaak alsnog gere geld. Als Zeeuwind toestemming krijgt om nieuwe windmolens te bouwen, dan komen ze minder dicht op de Kerkstraat te staan. Dat zei alge meen coördinator Adric van 't West einde van Zeeuwind maandagavond na de vergadering van de commissie ruimte desgevraagd. „Wc hebben geluisterd naar de signalen. Die la ten ons ook niet koud. De molen die het dichtst bij de Kerkstraat staat kan een paar honderd meter verder komen te staan." Van 't Westeinde zei heel graag te willen bouwen. „Dat is onze missie, maar we zijn ook gevoelig voor me ningen en opinies. Daar waar we kunnen, houden we er rekening mee." De oude molens aan de Pi loot weg gaan weg. „Ze zijn nog wel te revi seren. maar iedereen wil modern spul." Ook dit jaar organiseert de stichting Actief Stavenisse een playback show. Zaterdagavond 30 oktober kunnen de deelnemers zich vanaf zeven uur presenteren in De Stove. Er zullen afzonderlijke categorieën zijn voor kinderen en volwassenen. De zaal is open vanaf half zeven. Wie mee wil doen, dient zich uiter lijk vandaag aan te melden bij San ne Piasmans (Pr. Irenestraat 13, tel. 720380). Deelnemers moeten er zelf voor zorgen dat hun liedje op cd staat en deze op 30 oktober mee brengen. Na afloop van dc play backshow is men gezellig samert, met muziek van een dj. De Oud Gereformeerde Gemeente heeft een beroep uitgebracht op ds. Th.L. Zwartbol te Ede-Wekerom. Sint-Maartensdijk Op een extra ledenavond van onder nemersvereniging Smalstad zal Ron van der Graaf zijn initiatief uit de doeken doen voor een Dorpstafel Sint-Maartensdijk/Scherpenisse. Bij dc dorpstafel spelen, naast commer ciële, vooral maatschappelijke en Elke deelnemer aan de bietentocht vult een mandje met suikerbieten, aangevoerd met een karretje vanuit Goeree-Overflakkee door Teun Kleinjan uit Klundert, om mee te nemen aan boord voor de vierdaagse reis van Sint-Annaland naar Willemstad. Het was maandagmorgen rond negen uur nage noeg nog windstil, maar Dik Hoogstad van de stichting de Zeeuwse Beurtvaart waarschuwde de schippers voor de aantrekkende wind. Het is na melijk de bedoeling dat de deelnemers zoveel mogelijk op hun zeilen varen in plaats van op motorkracht. Degene die dat het beste lukt, ont vangt na vier dagen varen de 'gouden biet'. Dit jaar duurt de tocht voor het i^erst vier dagen in plaats van drie. Willemstad is gekozen als eind bestemming en daar komen de schepen vandaag aan. Voorheen eindigde de reis in Steenbergen, waar de suikerfabriek staat, maar vanwege aan passingen aan dc jachthaven kunnen de beurt schepen daar niet meer allemaal liggen. Maandag ging de reis naar Goes, dinsdag naar Zierikzec en gisteren naar Bruinisse. Enkele deelnemers waren gehuld in klederdracht, om de geschiedenis van de bietentocht nog wat extra cachet te geven. Volgens Van Dis is de bie tentocht dan ook een visuele beleving van het in stand houden van de geschiedenis van de beurt- vaaqt. Alle schippers namen een mandje bicten mee als symbolische lading; Van Dis sprak in zijn toe spraak over vergeten beroepen, zoals de beurt- t f vaart, én over vergeten groenten. Hij roemde de suikerbiet en vond dat daar weer meer aandacht op gevestigd werd door de bietentocht. Want hij beweerde dat veel kinderen niet beseften dat een pak suiker gemaakt wordt uit bieten. En hij ver telde over de toekomst van de biet en zei dat er afgelopen week de eerste fabriek is geopend die bioplastic maakt uit suikerbieten. Een proces dat beter is voor het milieu. De wethouder schaarde de suikerbiet een beetje tot de vergeten groenten. „Wie heeft er van de week nog genoten van een maaltijd van aardpe ren? Huttentut? Luie wijvenbonen? Palmkool? De suikerbiet hoort daar ook een beetje bij." Ook het beroep van scheepsjager wordt weer in de praktijk gebracht tijdens de bietentocht, want in de kanalen kan er veelal niet gezeild worden. Dan worden er net als vroeger paarden ingezet op het jaagpad, maar de schepen worden ook wel voortgetrokken op mankracht of door tractoren. Maar dat laatste is dan weer gemotoriseerd en dat moet juist tot een minimum worden beperkt. ^3 Predikbeurten Zondag 24 oktober THOLEN HERVORMDE GEMEENTE 9.30 u. ds. Brcugem. Goudswaard. 18.30 u. ds. Meijer. HERSTELD HERV. GEMEENTE 9.30 u. ds. Groenenberg, Schoonrc- woerd. 14.30 u. ds. Gielen, Poortvliet. HERV. GEM. 1MMANUEL 10 u. ds. v.d. Pol. GEREF. KERK 10 u. ds. Broere. CHR. GEREF. KERK 10 en 15 u. ds. Aarnoudse. GEREF. GEM. 10, 14.30 en 18.30 u. leesdienst. CHRISTENGEMEENTE 10 u. dhr. Lemmens. R.K.-KERK zo 11 u. woord-, gebed- en commu nieviering. VRIJZ. GEL. GEM. N.P.B. 10.30 u. ds. Peters, Alphen a/d Rijn. OUD-VOSSEMEER HERVORMDE GEMEENTE 10 en 18.30 u. ds. Scheurwater. GEREF. KERK 10 u. da. De Jong, Rotterdam. CHR. GEREF. KERK 10 u. ds. Van Ek, Spijkenisse. 15.30 u. ds. Den Boer. GEREF. GEM. IN NED. 10, 14.30 en 18.30u. leesdienst. wo 27/10 19.30 u. ds. Van Voorden. R.K.-KERK zo 9.30 u. eucharistieviering. SINT-ANNALAND HERVORMDE GEMEENTE 10 u. ds. Versluis. 18 u. kand. Molenaar, Oud-Vosse- meer. HERSTELD HERV. GEMEENTE 10 u. ds. v.d. Bas. 16.30 u. ds. Joppe. GEREF. GEM. 9.30 en 18.30u. leesdienst. 14.30 u. ds. Bakker. GEREF. GEM. IN NED. 9.45, 14.15 en 18.15 u. leesdienst. STAVENISSE HERVORMDE GEMEENTE 10 en 18 u. ds. Den Butler, Aalst en Pocdcroijcn. OUD GEREF. GEM. 9.30, 14 en 18 u. leesdienst. SINT-MAARTENSDIJK HERSTELD HERV. GEMEENTE 9.30 en 14.30 u. ds. Joppe. wo 27/10 19.30 u. ds. Joppe. HERV. GEM. REHOBOTH 10 en 19 u. ds. Reehorst. OUD GEREF. GEM. IN NED. 9.30, 14.30 en 18.30 u. leesdienst. GEREF. GEM. IN NED. 9.30 en 18.30 u. leesdienst. SCHERI'ENISSE HERVORMDE GEMEENTE 9.30 en 14.30 u. ds. Lohuis, Hars kamp. GEREF. GEM. 9.30 en 18.30 u. ds. Bakker. 14 u. leesdienst. vr 22/10 14.30 u. ds. Bakker, huw.bev. wo 27/10 19.30 u. ds. Bakker. VRIJE HERVORMDE GEM. 9.30 en 14.30 u. ds. v.d. Sleen. POORTVLIET HERSTELD HERV. GEMEENTE 10 u. ds. Gielen. 18 u. ds. Gielen, aangepaste dienst. GEREF. KERK 10 u. ds. Bijman, Arnemuiden. GEREF. GEM. 10 en 18.30 u. leesdienst. 14.30 u. ds. Van Dieren. SINT-PHILIPSLAND HERVORMDE GEMEENTE 9.30 en 17 u. ds. Den Boer. GEREF. GEM. 9.30 en 15 u. leesdienst. OUD GEREF. GEM. IN NED. 9.30, 14.30 en 18.30 u. leesdiensf. OUD GEREF. GEM. IN NED. (B.V.) 10 en 18 u. leesdienst. ANNA JACOBAPOLDER GEREF. KERK 10 u. ds. Ten Kate, Bergen op Zoom. sociale factoren een rol. Voor de pauze wil de VVD-gemeenteraads- fractie met de aanwezigen van ge dachten wisselen over het onderne mersklimaat in met name beide dorpen, over hoe de ondernemers aankijken tegen de toekomst van hun zaak en van de vereniging. De bijeenkomst wordt op 3 november gehouden in De Gouden Leeuw in Scherpenisse. Morgen (vrijdag) reist wethouder Kees van Dis naar Buren om een bezoek te brengen aan het stadje dat, net als de smalstad, opgenomen is in dc Oranjeroute. Hij gaat samen met directeur Lilian Ausems van de VVV en Jan Geldof, de motor ach ter het project kijken hoe het daar is opgezet. Doel is om de samenwer king tussen Buren en Sint-Maar tensdijk te bevorderen. Onder ande re om informatie en adviezen te krijgen over het opzetten van een Oranjekamer in het oude gemeente huis op de Markt (hoek Kaaistraat). Zie verder pagina 14. De collecte voor dc Nederlandse Brandwondenstichting heeft in Oud-Vossemeer 742,32 euro opge leverd. Dat geld wordt gebruikt voor dc strijd tegen littekens van brand op drie fronten: voorkomen van brandwonden, verbeteren van de behandeling door onderzoek en het bevorderen van de psychosocia le nazorg en begeleiding. Weekenddiensten HUISARTSEN Huisartsenpost Bergen op Zoom e.o., tel. 0164-273855 (Paracelsuslaari 2), ma t/m vr 17-8 u., za en zo. TANDHEELKUNDIGE HULP 0900-82637456. APOTHEEK THOLEN Vliethof8,za 11-12 u. DIERENARTS W. BRONS Tholen spr.u. za 11.30-12 u„ Pwrt- vliet za 8.30-9 u., tel. 0166-662596. KRAAMZORG Verloskundigen: Maatschap Steen bergen: tel. 604969. Sifra: 604664. Dé Provinciale Kraamzorg, tel. 0113-224000. Bevallingenlijn tel. 0113-224022 (24 u. p.dag). Homecare (24 u. per dag), lel. 0113- 232924 of 0115-615595. Tot uw dienst HOOGWATERSTANDEN Donderdag 21 t/m vrijdag 29 okt. donderdag 21 3.25-15.35 vrijdag 22 3.55 -16.07 zaterdag 23 4.27 -16.39 zondag 24 4.59 -17.12 maandag 25 5.32 - 17.45 dinsdag 26 6.05 -18.17 woensdag 27 6.35 - 18.52 donderdag 28 7.12 - 19.32 vrijdag 29 7.52 - 20.22 za 23/10 3.38 u. VM Tijden gelden voor Stavenisse. Voor Gorishoek steeds twee minuten later. Voor uitgebreidere informatie bel het KNMI tel. 0900-9771. THOLEN 21 oktober ledenvergadering CDA- Tholen, Meulvliet, 19.30u. 22 okt Diaklankbeeld natuur, t.b.v. en vooraf aanmelden bij Woord en Daad, Meulvliet, 19.30 u. 24 okt Herfstwandcling baas en hond, CVAB, 13-16 u. 25 okt Lezing Tjeu van den Berk: De oorsprong van het christendom ligt in het oude Egypte, NPB. 19.30 u. 30 okt Uitwisselingsconcert Euterpe en Accelerando, gemeentehuis, 19.30 u. OUD-VOSSEMEER 22 okt Daniël Wayenberg, pianocon cert, Uit op Tholen, VossenkuU, 20.15 u. 26 t/m 28 okt Vakantiebijbelweek, basisschool dc Ark, di en wo 9.45- 12.15 u. en do tot 14 u. SINT-ANNALAND 22 okt Museumna!8, Meestoof, 20- 24 u. ommuah .,.>,1 23 okt Natte laarzentocht, SBB/VVV Tholen, start eind Sluis.- polderdijk, 10 u. 23 okt Oliebollenactie Smash '76, 9- 12 u. 26 t/m 28 okt Vakantiebijbelweek, Hervormde Gemeente, Trefpunt, di en wo 9.30-12.15 u„ do ook v.a. 14- 16 u. 28 okt Speurtocht, Hervormde Ge meente voor groep 7 en 8 basisscho len, 19 u. 27 okt Verkoping, vrouwenvereni ging, Bethelkerk, 14-17 u. en 18.30- 20 u. STAVENISSE 29 okt Verwenmiddag vrouwen met kanker, eetcafé het Kceten, 14-17 u. 30 okt Playbackshow Actief Stave nisse, De Stove, 19 u. SINT-MAARTENSDIJK 23 okt Optreden Angelina Huis en Arie dc Viet, Hotel Kom, 15-17 u. 30 okt Kledinginzameling Dorcas, Wouthoekweg 5, 9-11.30 u. 30 okt Optreden Royal Flowers, brasserie Oude Haven, 21.30 u. POORTVLIET 29 okt Lampionoptocht, ACP. SINT-PHILIPSLAND 25 t/m 27 okt Voetbalschool, drie daags voetbalcvenemcnt, Noad'67. 27 okt Eilandelijke avond platte landsvrouwen, de Wimpel, 20 u. BERGEN OP ZOOM t/m 24 okt Week van de Geschiede nis, div. activiteiten. Markiezenhof, t/m 30 okt Bezichtiging monumen ten. di t/m zo 13-16.30 u. t/m 31 okt Jan en de Zeeuwen, expo sitie Jan Kettelcrij e.a., Arsis, do t/m za 12-17 u. 21 okt Pol's place for Jazz: Francien van Tuinen en Tripod, Don Camillo Bar, 16 u. 21 okt Duet for one, Vera Mann en Wil bert Gicske, de Maagd, 20 u. 21 t/m 30 okt Tweestrijd, toneel groep Première, de Maagd, 20.15 u. 22 okt Let's Celebrate, Jeans 20, dc Maagd, 20 u. 23 okt Ansichlkaartenbeurs, kaarten van vóór 1900 en diverse onderwer pen, Ansichtkaartvereniging, de Raaijberg, 10-14 u. +fi I m+++fi lm+++fi 1 m+++li lm+ CINEM'ACTUEEL: Briefgeheim - vr 18.45 u., za en ma t/m wo 16 en 18.45 u., zo 16 u. Emsl, Bobbie en het geheim van de Monla Rossa - za t/m wo 14 u. Going the distance - do 20 u., vr 21.15 u., za, zo, di en wo 18.45 en 21.15 u., ma 18.45 u. Greenberg - zo 18.45 u. en ma 20.30 u. Inception - vr, zo en wo 20.45 u. Johan Primero - di 20.30 u. Legende van Ga Hoole - vr 18.45 u., za t/m wo 16 u. Life as we know it - do 20 u., vr, za en ma t/m wo 18.45 en 21.15 u., zo 16, 18.45 en 21.15 u. Red - do 20 u., vr t/m wo 18.45 en 21.15 u. Sammy's avonturen - za t/m wo 14 u. Sinter klaas: pakjesmysterie - za en ma t/m wo 13.45 en 16 u., zo 13.45 u. Ver schrikkelijke Ikke - za t/m wo 13.45 en 16 u. Wall Street-money never sleeps - do 20 u., za en ma 20.45 u.

Eendrachtbode /Mededeelingenblad voor het eiland Tholen | 2010 | | pagina 2