Heenetrecht wint roeien voor scouts Gelijkspel houdt Smash nog aan kop /Itói&e'l Museumnacht met Timboektoe, land en water in Meestoof Wayenberg én De Jonge op Tholen Smerdiek dames sterk in Amsterdam Zin en onzin voor plattelandsvrouwen Matthijssen tweede in Wijk/Rogat 14 EENDRACHTBODE, DE THOOLSE COURANT Donderdag 21 oktober 2010 Optreden A& A in Kom Inspectie duiker Te veel wind voor molens Ouderenmiddag een succes Najaarsverschieting Ouderling herkozen Subsidie voor koor Vrouw rijdt tegen trein Tanks blijven zitten Reserves Winst voor Ponse en Donderwinkel Bijna 2000 euro voor paardenwelzijn KLAVERBLAD ZEELAND Vervolg van plaatsleijk nieuws. Zaterdagmiddag treden de Groning se Angeliena Huis en Aric de Vict uit het dorp op in hotel Kom. Huis zingt onder meer zelfgeschreven liedjes in het Nederlands (onder meer over Maartenshof waar ze werkt) en in Gronings dialect. De Viel draagt ge dichten voor over het dorp en het ei land in hel dialect, plus vertalingen in het Zeeuws van een gedicht uit het Frans en een liedje uit het Engels. Het optreden is tussen 15.00 en 17.00 uur. Inclusief pauze. Vrij en tree. Dinsdagochtend voerde het water schap Zeeuwse Eilanden een inspec tie uit van de duiker in de Oudeland- seweg. De buis onder de weg, ter hoogte van de familie Klaasse, ver bindt twee watergangen. De duiker is lek. Om na te gaan hoe groot het lek is, werd een inspectie gehouden. Voor de uitgangen werden in de wa terlopen eerst bakken geplaatst en werd de buis schoongcspotcn. Met een camera werd de verbinding be keken. Afhankelijk van het lek wor den er maatregelen genomen. Dat kan betekenen dat er een kous in wordt aangebracht. Mocht de buis niet te repareren zijn. dan wordt er een nieuwe geplaatst, aldus woord voerder Ovaa van het waterschap die ter plekke was. Voor het aanbrengen van de wieken aan de windmolen in de Noordpol der staat er te veel wind. Dat zei al gemeen coördinator Adrie van 't Westeinde maandagavond na de commissie ruimte desgevraagd. De commissie boog zich over het be zwaarschrift van Zeeuwind tegen het besluit om geen molens bij Stavenis- se toe te staan. In de Noordpolder komen er vier. Per week wordt er een turbine gebouwd, maar voor het aan brengen van de bladen mag er niet te veel wind zijn. Er staat nu een mast van 78 meter. De bouw vergt een in vestering van 13 miljoen euro. Ak kerbouwer G.J. Hoek en Zeeuwind hebben er een b.v. voor opgericht en zijn ieder voor 50 procent aandeel houder. Ze delen de opbrengst maar ook de risico's. De molens komen uit Emden in Duitsland (bij de Eemsha- ven). Ze zijn uitgerust met een tand- wielkastloze turbine. Wel duurder dan die met een tandwielkast, maar minder storingsgevoelig. Ook maken ze minder geluid, volgens Van 't Westeinde. Voor het transport zijn de rotondes aangepast en enkele sloten tijdelijk dichtgegooid. is: 2. Kees Jansens -3,42; 3. Peter v.d. Gouwe -3,83; 4. Koos Polsema - 4.11; 5. Frans van Nieuwenburg - 4.8; 6. Dick van Gijslwijk -5,02; 7. Peter Suurland -5,25; 8. Joan van Dijkc -5,3; 9. Hans Kloet -6,13. Poortvliet Ondanks de beperkte opkomst kijkt het activiteitencomité Poortvliet te rug op een geslaagde middag voor de ouderen. Het was erg gezellig, met volop vrolijke meezingers van toen. Henk en Annemarie Krijnen uit Tho- len verzorgden een muzikale bingo, waarbij bijna alle aanwezigen met een leuke prijs naar huis gingen. Twee spelrondes stonden op het pro gramma, met tussendoor een korte pauze waarin de aanwezigen werden getrakteerd op koffie met een verse bolus. Op 29 oktober organiseert het activi teitencomité een lampionoptocht, waaraan dweilband de Vosscbloazcrs meewerkt. Scherpenisse Negen leden van schuttersvereniging Clovcniersgilde deden zaterdag mee aan de jaarlijkse Najaarsverschie ting. De bedoeling was zo dicht mo gelijk bij het eigen gemiddelde te schieten, waarbij werd geschoten op aangepaste doelen. Conja v.d. Gou we won met -3,2. De verdere uitslag Ouderling-kerkrentmeester Van der Doe is dixir de kerkenraad van de Hervormde Gemeente herkozen. Hij was per 1 januari periodiek aftredend en de leden hadden geen gebruik ge maakt van de mogelijkheid om ande re kandidaten naar voren te brengen. Muziekvereniging Concordia kan re kenen op een bijdrage van 750 euro van de gemeente voor de uitvoering met een gelegenheidskoor, later dit jaar. De vereniging had het dubbele gevraagd. Maar het budget voor der gelijke subsidies is ver op. zodat de aanvraag maar deels is gehonoreerd. Een 36-jarige inwoonster is vrijdag avond gewond geraakt op een spoor wegovergang in Moerdijk. Ze zag waarschijnlijk de laatste wagon van een passerende goederentrein over het hoofd en botste tegen de trein. De vrouw raakte bekneld en moest door brandweerlieden en ambulancemc- dewerkers uit haar bestelbus worden bevrijd. Ze is met onbekende ver wondingen naar het ziekenhuis ge bracht. De politie onderzoekt de toe dracht. De ondergrondse brandstoftanks bij garage Wolse aan de Zuiddijk, die gesaneerd worden, mogen blijven zitten. Het gemeentebestuur stemt daarmee in, omdat voor het verwij deren ervan een deel van de funde ring weg zou moeten. Daarbij is er kans op schade aan zowel de garage als de nabijgelegen slijterij. Daarom worden de tanks onklaar gemaakt en met zand gevuld. De vierde editie van de Zeeuwse Museumna!8 staat in het teken van land en water. In streekmuseum De Meestoof in Sint-Annaland wordt daar morgenavond op diverse wijze aandacht aan besteed. Bezoekers kunnen onder andere het televisiespel Timboektoe naspelen. Vanaf acht uur zijn de kleinste be zoekers welkom in de tent voor de koffiekamer om een kleurplaat in te kleuren. Voor de wat ouderen is er een verhaal over het ontstaan van Neeltjc Jans in de Noorse woning. In het schoolklasje wordt vanaf half ne gen het televiesiespel Timboektoe op eenvoudige wijze nagespeeld. Kop pels kunnen tot half elf strijden om een bokaal. Op diverse plaatsen in het museum zijn er gedigitaliseerde diaseries over het thema van deze avond te zien, evenals een speciaal ingerichte ten toonstelling in het hoofdgebouw. De slagwerkgroep van Accelerando speelt twee keer enkele nummers die ook betrekking hebben op land en water. De blusgroep van de plaatse lijke brandweer haalt de historische brandspuit uit de ambachtenschuur om nog een paar brandjes op een ou derwetse manier te blussen. In de koffiekamer zijn onder andere snert en worstenbroodjes te verkrijgen. De Sint-Annalandse band Toeval treedt om elf uur op in dezelfde ruimte. Het museumterrein is gezellig ver licht en her en der zullen vuurkorven voor een aangename sfeer zorgen. De toegang is gratis. Scouting Heenetrecht uit Tholen heeft de eerste prijs gewonnen id de groepsklasse van de jaarlijkse regionale roeiwedstrijden voor scouts. De groepsploeg van scouting Heenetrecht uit Tholen is zaterdag eerste geworden van acht deelnemers bij de regionale scoutingroeiwedstrijden in Middelburg. De Thoolse scouts, die vertegenwoordigd werden door stuurman Gabriël Heijboer en roeiers Nik Overbeeke, Alexander Koedood. Jeroen VVestra en Marijn Kijstenbil, waren in de fi nale bijna drie seconden sneller dan de Karei Doorman Loodsen uit Bergen op Zoom. De Doormangroep uit Terneuzen. de derde finalist, werd derde. Heenetrecht bezette meerdere podiaplaat- sen. De Wilde Vaart won de eerste klasse met een tijd van zes minuten en 7,85 secon den. Orion en Hercules konden als eerste het podium betreden. De twee zeeverken- nersplocgcn van Heenetrecht werden eerste en tweede in de derde klasse met een tijd van respectievelijk 7:03,55 en 7:18.69 min. De andere Thoolse groepen. Boogschutter (zeeverkenners) en Noorderkroon (orka's) werden vierde en zesde. Boogschutter haal de die plek in de derde klasse met een eind tijd van 7:41,06 en Noorderkroon in de vierde klasse met 8:38.47. Voor Heenetrecht was de overwinning in de groepsklasse de eerste in het tienjarig be staan van de roeiwedstrijden. De wisselbc- kcr mag nu een jaar lang in het Thoolse clubgebouw slaan. Karei Doorman uit Ber gen op Zoom was jarenlang oppermachtig, maar Tholen heeft nu de hegemonie door broken. Een hete vrijdagavond en een 5-5 uitslag tegen Arncmuiden 2 voor het vlaggenschip van Smash '76. Een resultaat waar de spelers van de Sint-Annalandse tafeltennisclub erg tevreden over waren, volgens teamgenoot Christian van 't Hof. De tegenstanders hadden zich vooraf flink moed ingedronken en dat werd hen uiteindelijk fataal. Het eerste team had zich voor deze wedstrijd tot in de puntjes voorbereid en zelfs een chauffeur meegenomen om maar geen energie achter het stuur te verspillen. Dit bleek een goede keuze. Van 't Hof liet zien dat ondanks zijn ge brek aan wedstrijdritme hij erg waardevol is voor Smash 1 als het nodig is. Hij ver sloeg deze avond twee tegenstanders en won daarnaast met Merijn van der Kloos ter de dubbel. Het ging niet altijd even makkelijk, zo stond hij zelfs 8 punten achter in een game die hij toch won, maar dankzij zijn ervaring wist hij ook uit ge slagen hoek zijn rug te rechten en weer te rug te komen in de wedstrijd. Een onmis bare schakel dus voor Smash in de hevige kampioenslrijd in de eerste klasse. Teamgenoot Merijn speelde deze avond niet onverdienstelijk ook al won hij maar één partij. Hij kwam alleen op beslissende momenten soms net iets te kort. Ook der de man Rcmco Vroegop sleepte een be langrijk punt voor zijn team binnen. Vroegop is deze competitie in een wisse lende vorm en dat bleek ook deze wed strijd weer. Het leek erop dat hij met nul overwinningen huiswaarts zou keren, maar in de laatste wedstrijd pepte hij zich mentaal nog één keer op en wist zo in een spannende vijfsetter het belangrijke vijfde punt binnen te halen. Smash staat nog steeds bovenaan de rang lijst, omdat de grootse concurrent, TCS uit Steenbergen, ook op een gelijkspel bleef steken. Zaterdag staat de topper en derby tussen Smash en TCS op de agenda. Het tweede team liep afgelopen zaterdag een klein mentaal tikje op in de topper te gen het Markiezaat. Het team liep tegen een onverwachte 7-3 nederlaag aan. Wed strijdspanning lag hier duidelijk aan ten grondslag. Peter Hendrikx had namelijk behoorlijk last van de zenuwen en speelde toch wel een beetje onder zijn niveau. Normaliter speelt hij namelijk de aanvals- ballen met veel snelheid, maar deze mid dag sloeg hij toch een stuk trager. Hij sleepte deze middag één overwinning in de wacht. Kopman Peter Bazen had zijn dag niet. Hij speelde te gehaast en won daardoor maar één partij. De dubbel was wel een prooi voor de beide Peters. Kees van Poortvliet speelde niet onver dienstelijk. Hij trok echter telkens aan het kortste eind, wat zeer jammer was voor de toeschouwers, aangezien hij een wedden schap was aangegaan over een overwin ning. Het publiek moedigde hem dan ook hartstochtelijk aan, maar het mocht niet baten. Kees haalde geen overwinning bin nen. Gedesillusioneerd droop het publiek af naar de bar, waar Kees het weer goed maakte met een rondje. Kees had ook nog een hilarisch moment zijn wedstrijd. Hij feliciteerde zijn tegenstander al na de 2-1 in sets. Kees dacht namelijk dal het 3-0 was. maar dit bleek niet het geval. Dit tot grote hilariteit van het publiek. Eindelijk is dan ook de weg naar boven weer gevonden door team 3. Na een ener verende wedstrijd op een doordeweekse dinsdag haalde hel team de eerste zege van het seizoen. Matthijs ,van de Graaf trok zijn goede vorm van de voorgaande week door en won twee partijen. Ook Ar no Bruijnzeel sloeg deze avond goed om zich heen en haalde twee overwinningen binnen. Ten slotte liet ook Jacob Elenbaas zich niet onbetuigd. Eigenlijk is deze klasse wel iets te hoog gegrepen voor hem, maar daar had hij deze avond maling aan en hij won een enkelpartij en de dub bel met Arno. Team 4 lijkt bijna al zeker van het kam pioenschap in de zesde klasse. Nummer twee Kapclle werd op een 5-5 gelijkspel gehouden waardoor het team nu 9 punten los staat van Kapelle. Esther Bruijnzeel liet wederom zien dat deze klasse voor haar toch echt een verplicht nummer is en behaalde drie overwinningen. Ook Cindy van der Klooster toonde aan dat ze weer terug verlangt naar de vijfde klasse met twee zeges. Oudgediende Chris Hage streed voor wat het waard was, maar hij kwam er niet aan te pas. Ook het dubbel spel van Chris en Cindy ging verloren. De tilelaspiraties van team 5 kunnen zo langzamerhand de ijskast in. Na twee doordeweekse met geluk tot stand geko men 10-0 overwinningen van grote con current SVNB begonnen zij met een voor sprong van 7 punten aan de topper. Aan het vijfde dus de opdracht om met 9-1 te winnen. Dit bleek na drie partijen al niet meer haalbaar, omdat SVNB met een listi ge tactische zet drie punten kaapte door een nieuwe'speler in te zetten die duide lijk een maatje te groot was en óok nog eens haar drie wedstrijden in het begin speelde. Dit werkte mentaal zwaar in het nadeel. Daarnaast had vaste waarde Jan-Willem zijn dag niet en leed twee gevoelige ne derlagen. Ook Jochem van der Klooster liet een steekje vallen en verloor een par tij. Zij wonnen wel samen de dubbel. De butant Erik Micntjes weerde zich echter weer kranig met een overwinning tegen een zeer ervaren en gelouterde speler. De tweede plek blijft hierdoor geconsoli deerd en dit betekent recht op een promo tiewedstrijd. Programma zaterdag: Smash 1-TCS; Kerkwcrve-Smash 2 (22/10); Smash 3- Aloysius; Het Markiezaat-Smash 4; Smash 5-TTVO. De jeugd komt niet in actie vanwege de herfstvakantie. Het programmaboekje van de theater stichting Uit op Tholen bevat voor mor genavond een concert van pianist Daniël Wayenberg. Maar wat er niet gedrukt staat, is een voorstelling van Freek de Jonge. De cabaretier geeft een try-out op 27 november in Haestinge in Sint-M^ar- tensdijk. Het is een extra voorstelling in het al uitgebreide aanbod van Uit op Tho len. De theaterstichling is er trots op Da niël Wayenberg in De Vosscnkuil te Oud- Vossemeer te mogen verwelkomen. Volgens de organisatie behoort de pianist reeds een halve eeuw tot de groten van het pianospel. Ze schrijft: 'Zijn reputatie als vingervlugge virtuoos met een fabel achtige techniek is tot op de dag van van daag onaangetast. 80 jaar oud is hij nu, maar Wayenberg blijft onvermoeibaar en weet nog steeds de toetsen van zijn vleu gel op de juiste manier te beroeren.' Het optreden begint om kwart over acht. Kaarten zijn verkrijgbaar via de website www.stichtinguitoptholen.nl. Mariska Ponse en Claudia Donderwinkel van de Mariska- hoeve in Poortvliet zijn zondag allebei met succes gestart in de klasse B met een nieuw paard. Ze deden mee aan de dressuurwedstrijd op manege Reigershof in Oud Gastel. Mariska startte met de vosmerrie L' Unique en werd in de eerste proef vierde met 195 punten en in de tweede proef vijfde met 186 punten. Ze behaalde hiermee in totaal drie winstpunten. Claudia, werkzaam op de Mariskahoeve, reed sinds lange tijd weer haar eerste wedstrijd op een door haar zelf ingereden 3,5-jarige schimmel genaamd Djesmo van de Mariskahoeve. De combinatie behaalde in de B-klasse in de eerste proef de zevende plaats met 192 punten en in de tweede proef ook de zevende plaats met 182 punten. Dit resultaat is goed voor twee winstpunten. Er deden 23 combinaties mee in hun klasse. De sponsorwedstrijd voor de stichting Paardgnwelzijn Na Gedane Arbeid heeft bijna 2000 euro opgeleverd. De deel nemers hebben samen een bedrag van 1920.60 euro verza meld. Mariet Fase haalde het meeste geld op met een' be drag van 121,95 euro, gevolgd door Nina van 't Hof (84 euro) en Sigrid Ouwehand (70.45). Ze kregen een waarde bon om te besteden aan ruitersportartikelen. Er deden 63 amazones en ruiters mee aan de drie wedstrijden die speci aal voor de stichting die mancgcpaarden een verdiende ou de dag gunt werden gehouden bij manege Vosmaer in Oud-Vossemeer. De wedstrijd van 2 oktober werd gewon nen door Demy Duivendijk op Minka. Zij reed 114 punten bijeen op de 31-jarige rusthuispony. Roxana v.d. Velde werd tweede met 111 punten voor een proef op Kadinsky. Minka bezette ook de derde plek met Lotte de Ruiter en 109.5 punten. Overige uitslag: 4. Judith van Dorpel. Wcl- dy, én Ashley Gommers. Minka 109 p.; 6. Nina van 't Hof, Surprise 108,5 p; 6. Jessie Laurijse, Iwan 108 p. Smerdiek dames heeft in Amsterdam met 1-3 gewonnen van Wartburgia 2. Smerdiek greep gelijk het initiatief naar zich toe en in de vijfde minuut kon Marieke Goeree al uithalen op een voorzet van Anne Hage. Het schot werd gekeerd door de Amsterdamse keepster. Lenny Stoutjcsdijk kreeg na 18 minuten een corner. Die kopte Marieke Goe ree goed door, zodat Debbie Doornen raak kon schieten: 0-1. Doornen droeg het punt op aan haar ernstig zieke oom Kees. Een aanval van Claudia de Frcl cn Marieke Goeree werd voor de lijn gestopt door een speelster van Wartburgia. Vijf minuten later ging de tweede comer van Lenny Stoutjesdijk wel in het doel door een schot van Angeliquc Hage. Maar de bal werd door een speelster met de handen weggeslagen en had een straf schop tot gevolg. Anne Hage maakte die koel bloedig af: 0-2. In de veertigste minuut had Angelique Hage de 0-3 op het bord kunnen zetten, maar de voorzet van Lenny Stoutjesdijk schampte haar hoofd. Toch maakte Angelique Hage met een mooie passeerbeweging een doelpunt, maar het feestje ging niet door, er werd buitenspel geconstateerd. Smerdiek startte de tweede helft tam, en gelijk werd er een schot van 30 meter hoog in het doel geschoten 1-2. De dames van Smerdiek snapten dat ze uit een ander vaatje moesten tappen, wilden ze de punten meenemen naar Zeeland. Na vijftig minuten spelen schoot de De zes Thoolse afdelingen van de Nederland se bond van plattelandsvrouwen (NBVP), Vrouwen van Nu, houden op 27 oktober een cilandelijke avond. De leden van de afdelin gen Tholen, Sint-Annaland, Sint-Maartens dijk, Poortvliet, Scherpenisse en Sint Philips- land komen bijeen in dorpshuis de Wimpel in laatstgenoemde plaats. Het is een avond vol cabaret over herkenbare situaties van de mo derne vrouw. Het programma heet Zin cn Onzin en begint om acht uur. Leden kunnen vanaf kwart over zeven al in de zaal terecht voor een drankje en praatje vooraf. keepster van Wartburgia verkeerd uil. De bal kwam zo in de voeten van Lenny Stoutjesdijk die vrij uit kon halen. Dc bal ging ver naast. Smerdiek voerde de druk verder op. Een schot van Joline Geene werd goed gestopt door de Amsterdamse keepster. Na zeventig minuten was er een schitterende aanval van Smerdiek. Angelique Hage speelde Anne Hage aan die gelijk alleen voor de keepster stond, maar haar schot werd gestopt door de doelvrouw. De te rugspringende bal werd binnen geschoten door Marieke Goeree: I -3. In de vijfenzeventigste minuut deed Goeree nog een aanval op het doel met een schot van vijfendertig meter. Dat ging via de lat over. Supermotardrijder Kyle Matthijssen is zon dag tijdens dc voorlaatste wedstrijd om het Nederlands kampioenschap in dc Wijk/Ro- gal op een tweede plaats geëindigd. Nog steeds gaat hij aan de leiding in de tussen stand en dat betekent dat alles ernaar uitziet dat de Poortvlietenaar op 7 november tij dens de laatste wedstrijd in Lelystad de titel pakt. In beide manches zat Matthijssen goed vooraan na de start. Hij leverde in de eerste manche mooie gevechten om de eerste plaats. Tot in de voorlaatste ronde reed hij aan de leiding maar hij werd op het aller laatst gepasseerd cn op een tweede plaats af- gcvlagd. Ook in de tweede manche leidde hij in de beginfase maar ook ditmaal werd hij gepasseerd waarna hij zijn supermotor op gecontroleerde wijze naar een tweede plaats stuurde. Bent u op zoek naar een plek waar u uw verhaal, ervaring, oproep of tip kwijt kan over zorg welzijn? Ga naar www.deeljezorg.nl en meld je aan. OKTOBER ADMIRAAL DE RUYTER ZIEKENHUIS EN DE IC -VOORZIENING Begint oktober werd in de media bekend gemaakt dat in Vlissingen geen IC-level 1 zou worden gehandhaafd, maar dat door het zieken huis is gekozen voor een beperktere voorziening: een zogenaamde IC-faciliteit. Iets wat, geheel voorstelbaar, onrust veroorzaakt op Walcheren. De voorzitter van de medische staf bij het ADRZ, Klaverblad Zeeland navraag heeft gedaan, heeft dit gegeven bevestigd. Standpunt Klaverblad Zeeland Klaverblad Zeeland heeft in de media aangege ven dat zij over deze ontwikkeling hoogst ver baasd was en wil zich naar aanleiding van deze nieuwe ontwikkeling beraden op haar standpunt inzake de ziekenhuis-ontwikkeling boven de Westerschelde. Voormalig Minister Klink heeft tijdens het debat in de Tweede Kamer een oproep gedaan om een provinciaal zorgplan voor Zeeland op te stellen. De oproep was ondermeer gericht aan de Provin cie Zeeland, de Zeeuwse gemeenten en andere organisaties in Zeeland. Dit laatste heeft aan leiding gegeven, om tijdens de inspraak bij de commissie Welzijn van de Provincie Zeeland te melden dat Klaverblad Zeeland bereid is een deel van deze handschoen op te pakken. Lees het hele bericht op www.klaverbladzeeland.nl MELDACTIE VERVOER Maakt u gebruik van het Wmo-vervoer, bij voorbeeld de regiotaxi of andere vormen van vervoer? Wat zijn dan uw ervaringen daar mee? Vindt u dat er verbeteringen nodig zijn in het Wmo-vervoer? Of heeft u juist positieve ervaringen? Nog tot eind 2010 kunnen mensen hun ervarin gen, zowel positief als negatief, melden. Geef uw mening over het Wmo-vervoer in Zeeland! Vul direct de vragenlijst in op www.klaverblad- zeeland. nl. Of bel naar 0113 - 212 783 (ma t/m vrij van 09.00 - 13.00 uur). OPROEP: MELD UW ERVARING MET DE GEESTELIJKE GEZONDHEIDSZORG! Heeft u ervaringen met de Geestelijke Gezond heidszorg (GGZ). Voelt u zich te weinig betrokken bij de behandeling van uw familielid, verschilt u van mening met uw hulpverlener of bent u juist te spreken over de hulpverlening in de GGZ? Ypsilon, de vereniging van AhÈ familieleden en betrokke- ^^3 pSHOn nen van mensen met schi zofrenie of een psychose, is benieuwd naar uw ervaringen met de GGZ. Meld uw ervaring! Bel naar Pepijn van den Beemt (consulent GGZ), telefoon 0113 - 256 856 of e-mail p.vdbeemt@ klaverbladzeeland.nl. Alle ervaringen worden gebundeld om de zorg in de GGZ te ver beteren. 'ZEEUWSE BAAS MET BEGRIP 2010': DE NOMINATIES ZIJN BINNEN! ZEEUWSE BAAS MET BEGRIP Voor meer informatie: Klaverblad Zeeland Van Hertumweg 17-19, 4462 EV Goes T. 0113 - 256 856 E. algemeen@ klaverbladzeeland.nl Redactie: Marloes Nieuwenhuize en Angelica Cats De hele maand september konden werkende mantel- zorgers hun baas nomineren wanneer deze begrip heeft voor de situatie waarin de werkende mantelzorger zich bevindt. Volg de ontwikkelin gen via www.klaverbladzeeland.nl. AGENDA 4 NOVEMBER 2010: 'INKOMENSPOSITIE CLIËNTEN ZORGINSTELLINGEN' Van 13.30 - 16.00 uur in De Stenge, Stengeplein 1 te Heinkenszand. 9, 18 EN 25 NOVEMBER 2010: 'DE KANTELING IN DE REGIO' BIJEENKOMST OVER INKOMEN EN ISOLEMENT 9 november - De Stenge, Stengeplein 1 te Heinkenszand 18 november - Zorgcentrum Ter Reede, Vrede hoflaan 370 te Vlissingen 25 november - 't Meulengat, Elizabethlaan 49 te Sluiskil De bijeenkomsten starten om 19.00 uur en eindigen om 21.30 uur. 24 NOVEMBER 2010: 'LIEVER EXCUSES DAN PROCEDURES' Van 13.30 - 16.30 uur in De Vroone, CD Vereekestraat 74 in Kapelle. 24 NOVEMBER 2010: VOORLICHTING NIEUWE WET WAJ0NG Van 19.30 - 21.30 bij Klaverblad Zeeland, Van Hertumweg 17 - 19 te Goes. Voor meer informatie aanmelding bijeen komsten: kijk op www.klaverbladzeeland.nl of bel naar 0113 - 256 856. Aanmelden is verplicht. GOUDEN KLAVER VOOR BUSCHAUFFEURS Niet lang geleden kwam er bij Klaverblad Zee land een verzoek binnen van het Infopunt Toegankelijk Reizen Brussel. Een dame in rolstoel wilde samen met een vriendin naar Zeeland met het openbaar vervoer. Of wij haar met informatie daarover konden helpen. Klaverblad Zeeland heeft dat opgepakt en niet veel later kwam er een spontane reactie van de Vlaamse: "Mijn busrit van Wemeldinge naar Goes vorige vrijdag slaat alle records! De buschauf feurs zijn meer dan alleen vriendelijk, zowel heen als terug hebben zij ervoor gezorgd dat ik vei lig in en uit de bus kon met mijn rolstoel. Voor elk obstakel zochten beide chauffeurs oplossin gen. Dit allemaal met een zeer spontane lach en vriendelijkheid. Deze Connexxion chauffeurs, Jos Menheere en Carlos Tangelder krijgen een pluim in de vorm van de Gouden Klaver, mede namens de zeer tevreden passagier. Een goed voorbeeld van inclusieve gedachte. Kent u ook een initiatief waarvan u denkt: dat verdient een pluim? We horen het graag van u! Suggesties voor de Gouden Klaver kunt u melden bij de redactie. VESTIGINGEN IN: Bergen op Zoom - WWW KLAVERBLAD ZEELAND N L

Eendrachtbode /Mededeelingenblad voor het eiland Tholen | 2010 | | pagina 14