Vosmeer dicht bij stunt tegen koploper Vosmeer onderuit tegen titelfavoriet Noad'67 wint streekduel nipt Rode streep door ambities Tholense Boys Noad 3 verliest van jonge ploeg WHS in mineur na nederlaag en verlies Matthijs Bruijnzeel Van der Meeren: reserves zorgen voor onrust op de bank Hockeycoach geeft voetbaldiploma Donderdag 21 oktober 2010 EENDRACHTBODE, DE THOOLSE COURANT 13 Spanning Smerdiek geeft drie keer voorsprong prijs Capelle: zo 'n strijdlust elke week nodig WHS lijkt bezig aan een rampseizoen. De Setallanders verloren van titelfavoriet Klundert met 0-2. Erger was het uitvallen van Matthijs Bruijnzeel met een ernstige knieblessure. Eerder al haakten andere dragende spelers als Perry Snoep en Jeroen Oosdijk met kwetsuren aan hetzelfde gewricht voor langere tijd af. Smerdiek hield een punt over aan het duel met FSV: 3-3. Tot drie keer toe gaf de formatie van Cees Stoutjesdijk een voorsprong uit handen. De laatste Brabantse treffer kwam zelfs pas ver in de extra tijd op het bord, zodat ook op Haestinge de teleurstelling overheerste. SPS met lege handen Stavenisse tevreden Wanhoop bij Smerdiek De bondscoach van het Nederlandse dameshockeyteam. Herman Kruis, reikt woensdagmiddag de certificaten uit aan de deelnemers van de zesde voetbalschool bij voet balclub Noad '67 in Sint Philipsland. Wanhoop Tot vijf minuten voor het einde leek Vosmeer tegen lijst aanvoerder Zeeland Sport op weg naar een verrassend 0- 0 gelijkspel. Eén ongelukkig moment achterin bracht de ploeg uit Vlissingen alsnog de winst. De teleurstelling bij de thuisclub was groot. Coach Adrie Capelle zocht de positieve aanknopingspunten. „Als we deze strijdlust el ke week laten zien, hoeven we niet bang te zijn voor de toekomst." Voetbal programma Donderdag 21 oktober uur Chrislandia 4-Noad 6 20.00 WHS 4-Thol. Boys 5 19.30 Zaterdag 23 oktober uur WHS-Bcck Vooruit(restant) 15.00 Rillandia-Noad 14.30 Klundert-Thol. Boys 14.30 SPS-Stavcnissc 14.30 Mevo-Vosmeer 14.30 Doto-Smerdiek(vr.) 14.30 Smerdiek da.-RVVH(beker) 15.00 Oostkapelle 2-Smerdiek 2 da. 12.30 Wieldrccht 2-Noad da. 10.00 Smerdiek 3 da.-Virtus 15.00 Nieuwdorp 2-WHS 2(vr.) 13.15 Noad 3-Thol. Boys 2 15.00 Smerdiek 2-Noad 4 12.30 Thol. Boys 3-WIK 2 14.30 Thol. Boys 4-VVC 4 12.30 DVO 3-Stavenisse 2 15.00 WHS 3-Zicrik/ee 2 14.30 Moe 2-Smerdiek 3 15.00 Noad 5-SPS 3 14.(X) SPS 4-WHS 5 14.30 Zondag 24 oktober uur NVS 2-Vosmeer 2 11.00 Vosmeer 3-Zierikzee 3 10.00 Oudcmolcn-Vosmeer da. 10.30 Donderdag 28 oktober uur Thol. Boys 5-Kogelvangers 4 20.00 Trefzeker Topscorer Rachid Bouhoudane (Vosmeer) 12 Perry Potappel (Stavenisse) 6 Nordin Bcnjilali (Vosmeer) Joey Deurloo (Thol. Boys) Hilbcrt van Akkeren (SPS) 5 Perry Polappel is opgerukt naar de twee de plaats in het topscorerklassement. De speler van Stavenisse liet tegen Chrislan dia zijn zesde competitietreffer noteren. Er blijven drie voetballers met vijf" treffers, want bij het zaterdagteam van Vosmeer scoorde Nordin Benjilali voor de vijfde keer. Rachid Bouhoudane kwam zaterdag niet tot scoren. Leroy Pors schopte er voor Smerdiek twee in tegen FSV en bracht daarmee zijn totaal op vier treffers. Drie spelers lieten hun eerste compelitiedoelpunt noteren: Den nis Kot (Noad), Gert-Jan Snip (Smer diek) en Erik de Rijke (Stavenisse). Derde kl.: Noad-Thol. Boys 1-0, WHS-Klundert 0-2, Smerdick-FSV 3-3. Vierde kl.: Vosmeer-Zierikzee 1-2, Chrislandia-Stavenisse 2-2, Krui- ningen-SPS 3-1. Vijfde kl.: Vosmeer-Zeeland Sport 0-1. Dames: Wartburgia 2-Smerdiek 1- 3, Tricht-Smcrdiek 2 2-1, Noad- RCD 4-1, Smerdiek 3-Klundert 5-0,' NVS-Vosmeer 2-1 Eerste kl. res.: Wieldreeht 2-Noad 2 4-1. Tweede kl. res.: VVGZ 3-WHS 2 3-1. Derde kl. res.: SPS 2-Duiveland 2 0-10. Vierde kl. res.: Hr. Arendskerke 3- Thol. Boys 2 3-3, Wolfaartsdijk 2- Noad 3 4-0, Stavenisse 2-Halsteren 2 1-5, Smerdiek 2-FSV 2 0-1, WHS 3-Vrederust 2 3-3, Thol. Boys 3- Colijnsplaatsc B. 3 3-3, Noad 4- Klundert 3 gestaakt bij 3-1. Vijfde kl. res.: FC Bergen 2-SPS 3 7-1, Halsteren 4-Smerdiek 3 uitge steld, Thol. Boys 4-Noad 5 7-1. Zesde kl. res.: Steenbergen 5-Vo- smeer 3 6-0. Zevende kl. res.: Noad 6-Thol. Boys 5 5-1. WHS 5-WHS 4 15-5, SPS 4-Chrislandia 4 afgelast. Jeugd: Kruiningen-Thol. Boys A 3- 1, Roosendaal-Thol. Boys B2 5-3, Thol. Boys B mcisjes-Yerseke 4-0, Thol. Boys Cl-Halsteren 11-1, Steenbergen-Thol. Boys C2 3-2, Odio-Thol. Boys C3 4-2, Moc- Thol. Boys Dl 3-1, Victoria-Thol. Boys D2 0-10, Thol. Boys El- Grenswachters 4-6, FC Bergen- Thol. Boys E2 2-5, Thol. Boys E3- Moc 7-2, Thol. Boys Fl-DVO 3-2, Thol. Boys F2-Steenbergen 7-0, Moe-Thol. Boys F3 7-0, Thol. Boys MP-Steenbergen 2-4; Vosmeer C- NVS 5-1, SKNWK-Vosmeer C meisjes 0-5, Vosmeer D-WHS Dl 5-0, Vosmeer El-Noad El 3-1, Vos meer E2-Meto 8-2, Odio-Vosmeer F1 1-1, Internos-Vosmeer F2 8-0; WHS A-SPS A 3-1. Noad B-WHS B 0-2, WHS B meisjes-VVC 3-1, WHS Cl-Sprundel 0-5, Halsteren- WHS C2 4-2, WHS D2-Rimboe 11- 0, DZC-WHS D meisjes 0-2, Odio- WHS El 4-6, WHS E2-Gastel 5-2, Nw. Borgvliet-WHS F1 8-2, Moc- WHS F2 0-4, Dosko-WHS F3 2-2. Noad '67 3 is met lege handen vertrokken uit Wolphaartsdijk. De wedstrijd tegen het tweede team van de gelijknamige club eindigde zaterdag in 4-0. Het Fluplandse team stond al snel op achterstand. Doel man Ligtendag wilde een bal wegschie ten. maar die kwam tegen de spits die de bal in de touwen schoot. De Bevelanders drukten behoorlijk door en kwamen 'al snel op een 2-0 voorsprong. Noad pro beerde daar iets tegen te doen met kansen voor Reini Reijngoudt, Johan Reijngoudt en Edwin Hage, maar echt scherp was men niet. Hun tegenstander was dat wel en scoorde nog voor rust de 3-0. Noad kreeg na de rust met de wind in de rug meer grip op het veld, met name de rechterkant met Stefan Fontijne en Frans Quist waren ge vaarlijk voor Wolfaartsdijk. Zo kon men twee keer Roel den Engelsman bereiken, maar zijn lob en schot waren niet zuiver. Ook Johan Reijngoudt kon niet de juiste richting geven aan een voorzet van Leo Polderman. De verdediging stond de twee de helft als een huis en gaf weinig weg. In valler doelman Hage liet een schot los, waarbij de spits snel bij de bal was en de bal zuiver inschoot. Noad bleef tot de 90ste minuut goed verdedigen, waarbij ge zegd mag worden dat Wolfaartsdijk wel een heel erg jonge en goede ploeg was. Op een zaterdag half oktober kon Tholense Boys de titelaspiraties alweer begraven. Na het verlies te gen WHS werd de nederlaag in het streekduel bij Noad'67 de ploeg van coach Paul van Buuren fataal. Voor de Tholenaren de der de zeperd op rij. Dennis Kot werd met een vroege treffer in Flupland match winnaar: 1-0. Het offensief van de bezoekers in de tweede helft leverde wel veel dreiging, maar niet de verdiende gelijkma ker op. Van Buuren zette na af loop zelf een rode streep door de ambities van zijn team. „We moe ten even niet meer naar de rang lijst kijken. Ik concentreer me nu op het elftal. Dat moet weer op de rails komen te staan." Dc wedstrijd in Flupland begon met een minuut stilte vanwege het overlij den van Janny Stoutjesdijk. de echt genote van de voormalige Noad-trai- ner Ko Stoujesdijk. Na die indrukwekkende minuut heerste toch weer de waan van de dag: voetballen. Het toch al broze zelfvertrouwen van Tholense Boys kreeg in de derde mi nuut andermaal een forse knauw. Een vrije trap van Remi van Herk eindigde in de muur en sprong vervolgens voor de voeten van de vrijstaande Dennis Kot die droog uithaalde. Met het zwakke linkerbeen nog wel: 1-0. Die veelbelovende openingsfase werd ge volgd door een wapenstilstand die tot het halfuur duurde. Pas toen dwongen dc Tholenaren de eerste kans af, met voorbereidend werk van Nick de Lang dat door dc inglijdende Niels Hopmans net niet kon worden afge rond. Noad rekende na het vroege doelpunt vooral op de tegenaanval, met Wiljan Lisseveld die op de lin kerflank zijn directe tegenstander Stephan van As keer op keer de baas was. In het zicht van de rust waren de Fluplanders enkele malen dicht bij de beslissende tweede treffer. Tussen de palen hield doelman Michael Donker sloot zijn ploeg in die fase op de been. Eerst met een fraaie reactie op een schot uit de draai van Frank den En gelsman. Vervolgens door een vrije trap van Atjan Moerland uit dc hoek te tikken. In de tweede helft moest Noad terug, ver terug. Op de bank van dc thuisclub liep de spanning hoog op, bekende coach Johan Sulkers na afloop. „Het was voor ons billen knij pen. Een aantal jongens haalden niet het gebruikelijke niveau. We leden daardoor te snel balverlies. Dat was natuurlijk ook de verdienste van Tho lense Boys dat steeds meer druk zette. Op een gegeven moment kwamen we niet meer aan voetballen toe." Tholense Boys was na de thee in derdaad de bovenliggende partij. Zowel Vosmeer als SPS incasseer den zaterdag flinke tegenslagen. De formatie van Aad van der Meeren ging in het topduel met ti- telfavoriet Zierikzee onderuit (1- 2) en moet voorlopig in de wacht kamer plaatsnemen. SPS verloor de cruciale partij bij Kruiningen (3-1) en zag daardoor de kloof met de kop in de vierde klasse aanmerkelijk breder worden. Sta venisse hield de Thoolse eer nog enigszins hoog, met een verdien stelijk 2-2 gelijkspel bij Chrislan dia. Komende zaterdag staat de derby tussen SPS en Stavenisse op het programma. Vierde klasse „Als je de kansen niet benut, krijg je het deksel op de neus." Met die door coach Aad van der Meeren geciteerde voetbalwijsheid viel de partij tussen Vosmeer en Zierikzee samen te vat ten. De bezoekers trokken na rust het duel naar zich toe: 1-2. De start van Vosmeer was nog veelbelovend ge weest. In de vijfde minuut al schoot Nordin Benjilali een vrije trap onder dc opspringende muur binnen: 1-0. Daarna maakte Vosmeer dc fout om te gehaast te gaan spelen. Het vele balverlies zorgde ervoor dat de Schouwse ploeg terug in dc wedstrijd kon komen. Hoewel de bezoekers kansen kregen, bleef de voorsprong tot aan de pauze intact. In het tweede bedrijf maakten Adderahin El Fadili en Said Oumhamed hun opwachting, als vervangers van Nihat Babat en Kees van 't Klooster. Oumhamed stond amper vijf minuten in het veld. Een pijnlijke hamstring zorgde er voor dat de invaller de handdoek in de ring moest werpen. Mourad Tiha- ni kwam in de ploeg, met de nodige omzettingen als gevolg. Ondanks alle wisselingen kreeg Vosmeer voldoen de mogelijkheden om de score uit te bouwen. Nordin Benjilali claimde een strafschop toen hij bij een door braak tussen twee spelers werd ge mangeld. „Hij maakte een boog, dat wil je niet weten", aldus Van der Meeren. Vervolgens bood Benjilali een eigenlijk niet te missen kans aan Rachid Bouhoudane. Dc doelman wist de zwakke inzet echter nipt over dc lat te werken. Halverwege de tweede helft volgde de kentering, met balverlies van de naar de middenlinic teruggezakte Hassan El Helw dat de inleiding vormde voor dc 1-1. Een kwartier voor het einde werd een pass van Ilias El Jilali onderschept, met dc 1-2 als gevolg. Erger dan de neder laag vond Van der Meeren het gedrag van enkele van zijn spelers die duide lijk ontevreden waren met hun rol als reserve. „Ik snap hun teleurstelling wel. Maar niet de manier waarop ze dat ongenoegen uiten." Het bracht Van der Meeren tot een opmerkelijke conclusie. „Natuurlijk hadden we Zierikzee gewoon moeten opvreten. Maar de grootste tegenstander van Rachid Bouhoudane (midden) komt niet tot scoren tegen Zierikzee. Vosmeer zijn we zelf. Als we echt een vriendenclub willen zijn, moeten we elkaar vertrouwen en accepteren. Ook als we op de bank moeten begin nen. Dat vervelende gedrag slaat over op het team en zorgt voor onrust." Tot kort voor rust liep het draaiboek van het duel tussen Kruiningen en SPS zoals coach Peter van Poortvliet het gewild had. Zijn ploeg heerste op het middenveld en was via Ramon Voshol aan de begeerde openings treffer gekomen. In de 40e minuut draaide een van dc spitsen van Kruiningen echter te gemakkelijk weg uit dc dekking, om vervolgens doelman Dennis Boer in de korte hoek te passeren: 1-1. In de tweede helft ging SPS verkeerd om met het windvoordccl. Dc linies raakten te ver uil elkaar, zodat veelvuldig de lange bal moest worden gehanteerd. Na een uur spelen, verloor de kleine Mustafa Khudcr het kopduel bij de tweede paal. zodat dc andere spits van dc thuisclub binnen kon werken: 2-1. Met spits Stefan Bogers als in valler voor de meer controlerende Jan Deij deed Van Poortvliet dc noodzakelijke tegenzet. Lange tijd hing de gelijkmaker in dc lucht. Ra mon Voshol vuurde uit de tweede lijn rakelings naast. Twee indraaiende hoekschoppen van Jorn Elenbaas eindigden op de bovenkant van de lat. Johan Uijl haakte af met een blessure, zodat Jasper Slooten bin nen de lijnen kwam. Met man en macht trok SPS ten aanval, waarbij Michel Lisseveld doorschoof naar de voorste lijn. Joey van Akkeren loste verdediger Erwin Feijtel af. Zeven minuten voor het einde viel de be slissing. Van Akkeren verloor de bal en met een puntertje zorgde Kruinin gen in een woud van spelers voor dc 3-1. In het slotoffensief raakte Elen baas met een hoekschop voor de der de keer het aluminium. Van Poort vliet had na afloop gemengde gevoelens. „We hebben zeker niet slecht gespeeld. Over dc eerste helft ben ik eigenlijk best tevreden. Maar hel levert niets op en dat is best wrang. De kop raakt uit zicht." Hoe zou Stavenisse zich herstellen van de mokerslag 1 -10) die DVO"60 vorige week uitdeelde? Dat was de vraag die de volgers van het voetbal in de streek bezig hield en die ook trainer Jaap Knop zich in de aanloop naar de confrontatie met Chrislandia stelde. Na de 2-2 remise in Heijnin- gen was Knop een tevreden mens. „Voor de groep is het prettig dat ze toch weer een puntje gepakt hebben. En hoewel wij voetballend beter wa ren, was het wel een terechte uit slag." In de tiende minuut nam de thuisclub de leiding, na een foute pass van Stavenisse op het midden veld. Uit de snelle tegenaanval die volgde werd het onberispelijk 1-0. Knop had flink moeten improviseren in zijn laatste lijn, vanwege de absen ties van de geblesseerde linksachter Jeremy Gierman en laatste man Jef frey Moerland die op de dinsdagtrai- ning was afgehaakt met een gekwet ste knie. Bij het kiezen van de oplossing had Knop zich laten leiden door routine. Marco Klippel gaf lei ding in het hart van dc defensie en op dc flank was er een basisplaats voor Kees van Putte. Stavenisse liet zich niet van de wijs brengen door het vroege Brabantse doelpunt en kwam in dc 23c minuut langszij. Op aange ven van Jacco Knuist zorgde Perry Potappel voor de 1-1. Kort daarop werd het 2-1, een stand die ook bij de rust nog op het bord stond. Het fysieke voetbal van Chrislandia le verde één slachtoffer op: dc bij een botsing aangeslagen mandekker Tim Ponsteen keerde na dc pauze niet meer terug en werd vervangen door Jan Kees Oosdijk. Diens entree bete kende dat Jos van der Jagt een linie zakte en samen met Klippel hel cen trale duo achterin vormde. Ondanks alle mutaties bleven de bezoekers ge loven in een beter resultaat, met Erik de Rijke die in de 63e minuut bij een scrimmage op de juiste plaats stond: 2-2. De doelpuntenmaker werd kort daarop vervangen door Mark Tak, met de bedoeling nog wat meer ac cent op de aanval te leggen. Als rech terspits viel de jonge Lorenzo van Haaften positief op, met gedurfde ac ties en veel werklust. Vijf minuten voor het einde leek Stavenisse de winst te grijpen. Dc Brabantse doel man redde echter knap op de inzet van Jacco Knuist. Aan de overzijde moest in de spannende slotfase ook Robert Lindhout nog een keer vol aan dc bak. Knop had vrede met het ge lijkspel. „We hebben ons wat al te veel laten intimideren d<x)r de fysieke kracht van de tegenstander. Maar al met al geeft ons dit vertrouwen rich ting de wedstrijd tegen SPS. Ook Je remy Gierman is dan naar alle waar schijnlijk weer beschikbaar." Dat leed werd de Setallanders be spaard. Komende zaterdag volgen de resterende 51 minuten van het gestaakte duel tegen Beek Vooruit. WHS moet proberen een 0-1 ach terstand weg te werken. Er rest na het wegvallen van de drie steunpila ren volgens Hulshof maar één strijdwijze. „We moeten er vol pas sie inknallen." „We hadden het geluk niet aan onze kant", stelde Cees Stoutjesdijk na het 3-3 gelijkspel tegen het eveneens gepromoveerde FSV vast. „Drie keer voor staan en dan op de valreep de winst uit handen zien glippen, dat komt bikkelhard aan. Er werd na het laatste doelpunt niet eens meer afge trapt." In alle bespiegelingen achter af stond echter het eerste kwartier centraal. Smerdiek kwam daverend uit de startblokken, met de opgeruk te linksachter Gert Jan Snip die al in de 2e minuut voor de 1-0 zorgde. De vrijstaande Erik van Haaften en we derom Snip lieten daarna open kan sen op een tweede treffer onbenut. „Toen had de wedstrijd al beslist moeten zijn", vond Stoutjesdijk. Halverwege de eerste helft kwam FSV langszij. Doelman Alex Stout jesdijk moest een hard schot loslaten en een attente Brabantse aanvaller profiteerde meteen: 1 -1In de vanaf dat moment evenwichtige partij bleef Smerdiek zoeken naar de mo gelijkheden. Op slag van rust kwam de 2-1 op het bord, na voorberei dend werk van Andreas Vroegop dat door Leroy Pors met een bekeken schot werd voltooid. Na een uur spe len werd het met een zondagschot in de kruising 2-2. Smerdiek wilde de volle buit en dwong een handvol corners af. De zege leek een feit toen Pors in de slotfase in de bovenhoek raak kopte: 3-2. Twee minuten in blessuretijd was er de wanhoop bij de thuisclub. Uit de ultieme hoek schop kopte FSV dc gelijkmaker binnen: 3-3. „Ik denk dat die jongen zelf niet wist dat hij de bal raakte", i vatte Stoutjesdijk dc teleurstelling j- samen. „We hadden het rustig moe- i ten uitspelen, dat lukte ons niet en dan kan die bal op het laatst net ver keerd vallen." Kruis, tevens directeur van het Jo han Cruijff college te Roosendaal, is volgens de organisatie van de voet balschool geen onlogische keuze. Met het project 'Sport-jeugd en techniek' probeert de voetbalschool aandacht te geven aan een carrière na dc sport en Kruis onderschrijft dat door zijn uitspraak: 'Zonder di ploma ben je niets na je sportcarriè- re'. Meer dan 100 voetballers in dc leef tijd van* 6 tot en met 12 jaar begin nen maandag aan het driedaagse evenement van de stichting Voetbal school en Noad. Ze zijn daarnaast gevraagd mee te doen aan een fles- senactie om met het statiegeld het goede doel van dit jaar te steunen. De voetbalschool heeft gekozen voor Runningteam Tholen. dat sinds 2007 meedoet aan de Roparun, de afkorting van ROtterdam-PArijs- RUN. Maandag krijgen dc voetballertjes een training van Richard Roelofsen, hoofd opleidingen van Dc Graaf schap uit Doetinchcm, dinsdagmor gen van André Hoekstra (oud inter national en thans trainer van Jong Feyenoord/Excelsigr), dinsdagmid dag van Curtis Martels (directeur van Arsenal sóccerschools Holland) met twee assistent trainers, woens dag van Noad hoofdcoach Johan Sulkers en Bert Konterman (oud in ternational en nu technisch directeur van FC Zwolle). Joey Deurloo (links) is dicht hij een doelpunt, doelman De Frel weet schot echter te keren. Uitgespeelde kansen leverde het offensief nauwelijks op, doordat te vaak de weg door het midden werd gekozen en voorin een echte aan valsleider ontbreekt. Alleskunner Michael de Jong, een mogelijke kandidaat voor de spitspositie, was vanwege een ribblessure niet be schikbaar. Op het middenveld van de Tholenaren is er bovendien nie mand die dc ballen opeist en rich ting geeft aan het spel. Niettemin werd het steeds meer eenrichtings verkeer richting het doel van Corné de Frel. De Fluplandse goalie redde met een aan het volleybal ontleende actie bij een van richting veranderde inzet van Joey Deurloo. Vervolgens had Matthijs van Stee teveel tijd no dig na een goede pass uit het achter land van aanvoerder Jeroen Nieuw koop. Daarna ging een leep balletje van Deurloo tot opluchting van dc aan de grond genagelde De Frel ra kelings langs de voor dc Tholenaren verkeerde kant van de paal. De vrij staande Van Stee had moeten scoren maar kopte van luttele meters recht in de handen van de doelman. Noad kwam er sporadisch uit, met een ge vaarlijke kopbal van Martijn Reijn goudt en Frank den Engelsman die naliet om de partij in het slot te gooien. „We deden te weinig met de ruimte die we kregen", aldus Sul kers. „Jongens als Lars Steijn en Martijn Reijngoudt hadden de han den vol aan hun verdedigende taken en lieten aanvallend te weinig zien. Als je zo onder druk komt te staan, krijg je ook te maken met spanning en ga je soms de verkeerde keuzes maken." In het laatste kwartier schroefde Tholense Boys de druk nog wat meer op, hoewel veel sceptische supporters toen al de hoop op de ge lijkmaker hadden opgegeven. Met de moed der wanhoop trokken de bezoekers op. richting het vijande lijke doel. De Frel redde met het handje op een schot van Joey Deur loo, na een bekeken aanval met Niels Hopmans aan de basis en Stephan van As als tussenstation. De vrijstaande Matthijs van Stee miste de bal volledig, na een van de weinige voorzetten vanaf de flank. De laatste mogelijkheid was voor Joey Deurloo, met De Frel die dit maal zijn voeten nodig had om de zege in eigen huis te houden. Sul kers was blij met de tweede over winning op rij. „We hebben zeker niet lekker gevoetbald. Maar de punten tellen, zo simpel is het." Na zoveel jaren in de streek kent Sul kers bovendien de sentimenten in het Thoolse voetbal. „We wippen nu over Tholense Boys heen en wonnen eerder al van WHS. Twee zeges in streekduels, dat telt ook." Van Buuren was realistisch. „Posi tief is het veldoverwicht dat we na rust'afdwingen. Aan de andere kant moetje zeggen dat we dat overwicht niet omzetten in echte kansen. Daar kun je lang en breed over praten, dat we dit of dat missen, maar met deze jongens moeten we het doen. Het is een jonge ploeg die nog niet slim genoeg is, als de tijd gaat dringen. Toch zijn er genoeg situaties ge weest, waarin we het met wat meer geluk hadden kunnen afmaken. Maar we komen ook vandaag weer met jongens voor dc goal die dat niet gewend zijn. Op die beslissende momenten ontbreekt bij ons de rust en de nauwkeurigheid. We zitten op dit moment in de hoek waar de klappen vallen, en dan scoor je dus niet." h 11 Derde klasse Na een uur spelen sloeg het noodlot voor WHS toe. In een aanvallende actie ging Matthijs Bruijnzeel plots kermend naar de grond. De spelbe- palcnde middenvelder is voor vele maanden uitgeschakeld. Binnenkort gaan ook Perry Snoep (kruisband) en Dennis Oosdijk (meniscus) on der het mes. Niemand stond na af loop eigenlijk stil bij de ingecalcu leerde 0-2 nederlaag tegen Klundert. De blessuregolf bij de Setallanders was het onderwerp van gesprek. „Drie bepalende spelers weg. Dat schiet niet op", aldus coach Joost Hulshof. In de eerste helft was de stemming op De Waaje nog aanmerkelijk positiever. WHS bood goed weerstand tegen de Bra bantse topploeg, met belangrijke rollen voor de mandekkers Richard van de Repe en Dennis Oosdijk. Via Robin van Dijke en Armando van de Repe had de thuisclub zelfs even mogen ruiken aan de openings treffer. Uit hel niets werd het echter in de 23e minuut 0-1. Bij een in draaiende vrije trap kopte Patrick Ketting ongelukkig in het eigen doel. Hulshof had na de zorgelijke middag nog een restje voetbalhu mor over. „In zijn jaren als spits heeft Patrick de bal volgens mij nog nooit zo goed met het hoofd ge raakt." WHS mocht niet mopperen dat de bezoekers na een halfuur een droomkans op een grotere voor sprong onbenut lieten. In de 55e mi nuut hield Richard van de Repe met een desperate actie de tweede treffer voor Klundert van het bord. Na het uitvallen van Bruijnzeel was WHS de weg kwijt. Met twee prachtige reddingen hield doelman Anton Elenbaas in die moeilijke fase zijn ploeg op de been. „We kwamen niet meer bij dc goal. Niets lukte meer", aldus Hulshof. Alleen Ketting was na een overstapje van Ronald van de Repe nog dicht bij de gelijkmaker. In de 88e minuut volgde de genade klap, met een schuiver die de 0-2 betekende. Een kopbal in vrijstaan de positie had de bezoekers ook nog een derde treffer moeten opleveren. Capelle had voor de confrontatie met de koploper een defensief con cept uit de hoge hoed getoverd, met een blok van vijf spelers op het mid denveld en slechts één spits. De fy siek sterke Benjamin Suurlant fun geerde voorin als aanspeelpunt. De leiding van de defensie was ditmaal in handen van Ricky de Klerk. Jef frey Driehuis begon na zijn domme optreden vorige week tegen Kwa- dendamme op de bank. Capelle was zeer tevreden over het spel van zijn vervanger. „Ricky ziel het spelletje en durft te coachen." Natuurlijk was Zeeland Sport op sportpark De Vos- senberg veruit de betere ploeg. Dc organisatie bij Vosmeer stond echter als een huis en liet dc bezoekers weinig mogelijkheden toe. „In het zicht van de rust begonnen we zelfs lekker mee te voetballen en lieten we soms leuke combinaties zien", vond Capelle. In de tweede helft werd Vosmeer steeds meer op eigen helft vastgezet. Niet vreemd, aldus de coach. „We moesten verschrikke lijk veel lopen tegen een technische ploeg die de bal rond laat gaan. Op een gegeven moment kom je dan conditioneel in de problemen." John Aarnoudse hield de ploeg lang op de been. De doelman redde attent bij schoten uit de tweede lijn en viste ook nog een gevaarlijke kopbal uit dc hoek. Eenmaal bracht de lat red ding voor Vosmeer. Aan de kant be gon Capelle te geloven in een stunt. „Ze komen er niet door. dacht ik. Zo goed stonden we." In dc slotfase sloeg het noodlot alsnog toe. Jeffrey Kruf ramde weg, dc bal sprong met een carambole terug in het zestien metergebied en een attente spits zorgde uit de draai voor de 0-1

Eendrachtbode /Mededeelingenblad voor het eiland Tholen | 2010 | | pagina 13