'Er zitten hier echt mensen buiten het kamp die je dood willen hebben' Kiwanis toert met 45 motoren door regio voor steun aan Luchtballon Zeeuwse spelling Geluidshinder in plan Tholen Noord blijkt fors Straf voor ontvoering en hennepteelt in Poortvliet Fietstochtje in Thools dialect Tholen in decor van Western Napraten over CDA-congres Activiteit serviceclub levert 2500 euro op voor het goede doel Donderdag 14 oktober 2010 EENDRACHTBODE, DE THOOLSE COURANT Het is de eerste maandag van de maand, twaalf uur 's middags. De sirene gaat. Voor de meeste mensen heel gewoon. Deze keer in oktober is dat het niet voor Roy van Splunter (22) uit Sint Philipsland. Net drie dagen te rug van uitzending in Afghanistan, zit de schrik er nog goed in. Hij heeft in de afgelopen vier maanden 64 keer op de grond gelegen bij het horen van dat geluid. Terug in Nederland hoeft dat niet meer, maar het is wel even wennen voor de korporaal bij de medische dienst van de luchtmacht. Uruzgan Roy van Splunter verzorgt vier maanden slachtoffers in Afghanistan Slechteriken Cultuurschok Oorlogswond Borstvoeding Thuisfront Verpleegkundige Meer verkeer Grindweg en Ten Ankerweg Uit herhaald akoestisch onderzoek met betrekking tot de woningbouw in plan Tholen Noord blijkt dat de toege stane norm voor geluidsbelasting voor woningbouw fors wordt overschreden. PvdA-raadslid Jan Heshof spreekt over kwalificaties als matig, tamelijk slecht en slecht. Hij pleit in schriftelijke vragen aan b. en w. voor geluidswe- rende maatregelen. Bergenaar vrijgesproken van verkrachting Een 25-jarige inwoner uit Bergen op Zoom is donderdag vrijgesproken van de verkrachting van zijn vriendin in Poortvliet. Wel achtte de rechtbank bewezen dat de man de Poortvlietse van haar vrijheid had beroofd tijdens een autoritje op 9 april van dit jaar. Uitgezeten De eerste herfstmotortoertocht van Kiwanisclub Tholen is op alle fronten een succes geworden. Het was zaterdag prima weer voor een rit. Er deden zo'n vijftig mensen op 45 motoren aan mee die zonder ongelukken de eind streep haalden. En het aan de tocht verbonden goede doel, stichting De Luchtballon in Ossendrecht, kan 2500 euro tegemoet zien. Erwtensoep Stemmen van lezers Hij is verzorgende en tegelijkertijd militair. Hel ene moment staat hij met een verhand in zijn handen en het andere met een geweer. Het is een groot verschil verzorgende te zijn in Nederland en hetzelfde be roep in oorlogsgebied uit te oefenen. Hoewel hij leert om mensen de beste medische zorg te verlenen, voelt Roy zich ook militair. „Je leert alle basiselementen. Bij dreiging krijg je je wapen en loop je er ook mee rond." Op dat moment is de grens tussen goed of slecht getrokken. „Als je echt in een noodsituatie komt en je staat tegenover de vijand weet je: het is hij of ik." Zover is het voor Roy gelukkig nooit gekomen. Talibanstrijdcrs hebben wel diverse malen een aanval ge pleegd op het kamp waar hij ver bleef, vliegbasis Kandahar. Roy herinnert zich 64 raketaanvallen, waarvoor hij evenveel keer op de grond moest gaan liggen en een aan tal grondaanvallcn. „Dan probeert bijvoorbeeld een zelfmoordterrorist een gat in het hek om het kamp te krijgen." De raketaanvallen zijn so wieso altijd erg spannend, maar vooral omdat er van tevoren niet kan worden bepaald, waar de raket neer komt. „Ze leggen zo'n ding gewoon op een steen en dan is het maar ra den waar hij valt." Voor Roy is het na de eerste aanval wel meteen dui delijk dat hij in onveilig gebied is beland. „Ik dacht bij de eerste aan val, nu is het echt menens. Er zitten hier echt mensen buiten het kamp die je dood willen hebben." Hij belt zijn ouders vrijwel elke dag, op verzoek van zijn moeder Corrie. Eén keer is er een aanval als hij net zijn vader Jos aan de telefoon heeft. „Ik moest ophangen. Dat was echt vervelend. Ik zei tegen mijn vader dat ik terug zou bellen als dat nog kon. Pas anderhalf uur later kon ik terugbellen. Ik wist dat ze thuis al die tijd in spanning hebben gezeten." Vliegveld Kandahar is volgens Roy de grootste militaire basis in Afgha nistan. Er zitten op dit moment 30.000 militairen, waarvan ongeveer 400 Nederlanders. Het grootste aan deel, zo'n 25.000, bestaat uit Ameri kanen. „Mensen denken vaak dat de laatste Nederlandse militairen weg zijn uit Afghanistan. Dat is niet zo. Wc zijn weg uit de provincie Uruz gan, maar na januari zitten we nog zeker vier maanden in Afghanistan." In Uruzgan zijn de touwtjes overge dragen aan de Amerikanen. Roy vindt dal een lastige kwestie. „Wij hebben echt een vertrouwensband met de mensen opgebouwd. De Amerikanen hebben altijd een offen sief gepleegd en hebben operaties uitgevoerd waarbij de Taliban moest worden 'opgeruimd'. Dan creëer je niet echt een vertrouwensrelatie met de bevolking." Voor Roy betekende zijn uitzending vier maanden doorbrengen binnen de 'muren' van het kamp. „Het was puur binnen en heel af en toe ging ik naar buiten voor een konvooi. Je zit altijd achter een hek." Van de wereld buiten het kamp heeft Roy dus niet veel kunnen zien. „Ik kon wel langs de buitenring rijden. Dan zag ik bij voorbeeld een herder met zijn scha pen lopen of een boer op het land. Of kinderen die door het hek groen ten probeerden te verkopen. Soms, als er sprake was van dreiging, werd hei afgeraden om bij het hek te ko men, omdat je dan een makkelijk doelwit bent." Roy van Splunter uit Sint Philipsland heeft vier maanden in het ziekenhuis van de legerbasis Kandahar gewerkt. Daar kwamen ook kinderen binnen die bijvoorbeeld gewond raakten bij een aanslag of op een bermhom waren gestapt, zoals dit meisje. In het ziekenhuis in Kandahar komen alle mogelijke gewonden binnen. ,,lk heb alles verzorgd. Slechterikken krijg je ook ge woon binnen", vertelt Roy. „We hebben een verdrag moeten te kenen dat we iedereen zorg verlenen. De slechteriken liggen wel apart. Vastgebonden en met bewaking." Volgens Roy is het lastig hen te verzorgen. „Ze willen soms echt niet meewerken. En ze hebben heel weinig respect voor vrouwen. Dat is lastig, want je moet ze vaak even samen wassen. Dat moest gebeu ren, want bij heel veel slachtoffers waren hun armen of hun be nen eraf." Voor Roy is ieder slachtoffer een mens, ook een slechterik. „Maar het is wel eens lastig om zo iemand te hel pen. Het idee dat ze je dood willen maken is heel apart." V De Fluplandcr vergeet zijn eerste in druk bij aankomst in het land nooit meer. „Het is echt een cultuurschok. Het lijkt wel of je duizend jaar terug in de tijd gaat. Die mensen daar hebben heel weinig. Ze hebben eigenlijk he lemaal niets." In het kamp is dat wel anders. Daar hebben ze alles voor handen. Roy werkt er op drie posten: een soort huisartsenpost, de bloed bank en in het ziekenhuis. In dal laatste zijn alle benodigde specialis ten aanwezig. Roy heeft aan de lopende band slachtoffers het ziekenhuis zien bin nen komen. „Vooral in de periode van juni tot augustus hebben we hele drukke maanden gehad. Toen waren er veel aanvallen op de Navo. Tij dens de verkiezingen in hel land was het ook een drukke periode met veel aanslagen, puur om angst te zaaien, zodat mensen niet naar de stembus gaan." Het weer speelt ook een rol. „In dat land heb je soms last van stofwolken. Dan hadden wij een rus tige dag, want dan kon er niet gevlo gen worden. Maar als het zonnig was, hadden wij het twee keer zo druk. Het ging dag en nacht door. Je tegenstander heeft geen regels." Roy is blij met zijn andere twee functies. „Dan heb je tijd om even je zinnen te verzetten op iets anders dan het ziekenhuis." Roy heeft op de trauma-afdeling gewerkt en vertelt dat dat de zwaarste afdeling is. „Je ziet wat de mensen nog hebben, maar ook wat ze missen." Die con statering gebeurt na een uitgebreide controle, waarbij alle functies van het lichaam worden nagegaan. Roy gebruikt ook zijn vrije tijd om alles een plekje te geven. „Elke mor gen stond ik om half zes op en ging ik even hardlopen als dat kon." En 's avonds gaat hij litnessen met een clubje vrienden die hij daar ontmoet heeft. „Sommigen blijven alleen op hun kamertje zitten. Ik kan me voorstellen dat je dan vereenzaamt." Overigens is de temperatuur overdag niet echt aangenaam om aan sport te doen. „We hebben de 55 graden Cel sius aangetikt." 's Nachts daalt het kwik tot ongeveer 10 graden. Roy heeft op de huisartsenpost de taak om een paar keer op een dag een temperatuurmeling te doen om ad vies uit te brengen hoeveel liter vocht de militairen die dag moeten drinken. Roy heeft foto's en filmpjes gemaakt van patiënten voor, tijdens en na een operatie. Hij heeft daar voor het eerst gezien hoe een oorlogswond eruit ziet. „Een been is gewoon af gerukt. Het is geen 'mooie wond' zoals hier. Het is gelijk heftig wat je ziet. Je kunt je er niet echt op voor bereiden.' Hij heeft weliswaar veel foto's ervan gezien. Bijvoorbeeld die van zijn vriend en collega Ri chard van Duuren, die een jaar eer der naar het gebied is uitgezonden in dezelfde functie. „Maar een foto is ook maar een foto. Het geschreeuw van die man, de geur die eraan hangt. Dat vergeet je niet meer. Het stinkt ook, het ruikt naar verbrand vlees." Roy heeft diverse foto's van mensen die op een bermbom zijn ge stapt. Ze zitten onder de brandwon den en vol scherven. Een been is niet meer te herkennen als been. Roy heeft respect voor de specialis ten, wat die nog van een letsel kun nen maken. Zo laat hij een foto van een man zien waarvan het gezicht volledig verwond is. De artsen heb ben dat behoorlijk kunnen redden, laat een foto van enige tijd later zien. In het ziekenhuis komen zowel mili tairen, burgerslachtoffers en slacht offers van de tegenpartij binnen. On der de burgers zijn ook wel eens kinderen. Dat vindt Roy het moei lijkst. „Er wordt echt niemand ge spaard in dat land." Hij vertelt over een jongetje dat met zijn broertje aan het spelen was. Ze stapten op een bermbom. Eén van de jongens was op slag dood. De ander werd naar het ziekenhuis gebracht. „Nog helemaal onder het stof met letsel van scherven en stenen. En hij had een stuk bot van zijn broertje door zijn kaak gekregen." Heel vaak heb ben de kinderen geen familie meer, vertelt Roy. Hele gezinnen komen om door een bom. „Een ventje van drie had niemand meer. Wc hebben nog wel zijn opa kunnen opsporen en die bleef bij hem in het zieken huis." Overigens komen vrouwen amper in het ziekenhuis. Als slachtoffer komt dat wel voor, maar tijdens Roy zijn verblijf is dal niet gebeurd. „Wel kleine meisjes. Helemaal verbrand." Eén keer is er een moeder borstvoe ding komen geven aan haar baby. „De moeder moetje negeren en hoef je niet eens aan te kijken. Een vrouw is weinig waard voor die mensen. Heel apart, want je bent gewend om een praatje te maken of te vragen: hoe gaat het?" Alleen de vaders blij ven in het ziekenhuis waken als er kinderen liggen, vertelt Roy. Hij heeft voorafgaand aan zijn uit zending informatie gekregen over de cultuur en historie van Afghanistan. „Je krijgt dingen mee waar je op moet letten. Je bent toch in een an der land en je moet je aanpassen." Zo weet hij dat een Afghaan het als een vernedering ervaart als je hem je voetzolen laat zien. Ook met het eten in het ziekenhuis wordt er reke ning mee gehouden dal een Afghaan geen varkensvlees krijgt opgediend. Of dat het ramadan is. ,;We werden eigenlijk constant op de hoogte ge houden als er iets was waar rekening mee gehouden moest worden. Dat stond dan bijvoorbeeld op een infor- matiescherm in de kantine." Roy vindt dat hij veel aan het thuis front heeft gehad. Zijn ouders heb ben hem (link gesteund, vindt hij. Heimwee heeft Roy niet gehad. „Je stelt jezelf erop in dat je er vier maanden zit. Ik kan toch niet eerder weg." Hij ondervindt ook veel steun van Richard. Die heeft speciaal een paar weken vrij genomen, nu zijn goede vriend terug is. Vanzelfspre kend vindt hij, Roy zou hetzelfde doen. Ze begrijpen nu van elkaar wal ze in Afghanistan hebben mee gemaakt. Maar, ze zouden zo weer gaan. Beiden werken op de basis in Gilze- Rijen. „Ik doe alles samen met Richard. Alleen zijn wc jammer genoeg niet samen op uitzending ge weest. Ik hoop de volgende keer wel." Waar en wanneer dat zal zijn, weten ze nog niet. „Het is gewoon afwachten waar er iets gebeurt en waar ze Navo-hulp voor inzetten. Als ik moet, dan gaan we. Het is mijn werk", aldus Roy. Nu is het even omschakelen naar de dagelijkse beslommeringen van de collega's in Nederland. Roy en Ri chard werken op de polikliniek van het gezondheidscentrum in Gilze- Rijen. Daar kunnen alle militairen terecht met kwalen en gezondheids klachten en worden kleine ingrepen uitgevoerd, zoals hechtingen. Ri chard heeft ook even moeten wen nen, toen hij net terug was. „Dan belde er iemand om te klagen dat hij al zo lang verkouden was. Gewoon goed snuiten, zei ik dan. Maar ik heb toch geleerd ook die klachten weer serieus te nemen." De vrienden kunnen nu weer samen hun dagelijkse hardlooprondje doen. En Roy is alweer in actie gekomen bij zijn voetbalclub Noad '67. Het is de draad van het gewone leven weer oppakken, maar Roy kijkt nu overal toch wel een beetje anders tegenaan. „Sinds ik thuis ben, geniet ik van kleine dingetjes. Je kunt bijvoor beeld gewoon met de auto op pad gaan en hoeft nergens op te letten. Het is wel even wennen. Ik besef nu nog beter hoe goed we het hier heb ben." Roy van Splunter is na de Groene School in Middelharnis een opleiding gaan volgen voor verzorgende. „Ik moest kiezen na de basisschool en de zorg trok ook", verklaart hij zijn omme zwaai. Hij werkte een halfjaar in een verpleeghuis toen hij op internet een vacature voor de afdeling primate trauma life sup port (ptls) ofwel verzorgende bij de luchtmacht zag. „Je kreeg de mogelijkheid door te leren voor verpleegkundige." Zijn goe de vriend Richard van Duuren stapte ook over van de mare chaussee naar de luchtmacht en zo werden ze collega's op de basis in Gilze-Rijen. Ze werken daar in het gezondheidscen trum. Richard ging vorig jaar voor het eerst op uitzending en Roy volgde dit jaar. Het verkeer over de Ten Ankerweg en Grindweg zal sterk toenemen als er twee supermarkten op het Timpa- terrein komen. Dit gevoegd bij de verdere groei van Tholen zal het aan tal verkeersbewegingen daar Hink -stijgen. Raadslid Heshof ziet de bui al hangen en maakt zich ongerust door de akoestische onderzoeken. „Welke negatieve effecten kan dit hebben op de gezondheid van toe komstige bewoners", wil het PvdA- raadslid van b. en w. weten. Recent werd een Zwitsers onderzoek be kend, waaruit bleek dat geluidsover last een grotere kans op een hartaan val geeft. Hierbij ging het dan vooral om vliegroutes. Volgens dat onder zoek hebben mensen die dagelijks gemiddeld blootgesteld worden aan geluidsoverlast van 60 decibel, dertig procent meer kans om te sterven aan een hartaanval dan mensen die dage lijks minder dan 45 decibel te ver werken krijgen. Heshof vraagt zich af wat de negatie ve effecten van de geluidsbelasting kunnen zijn op de verkoop van de woningen in Tholen Noord. Hij wil weten of de procedure waarin de burgemeester kan verzoeken om de norm te verhogen, al in gang is gezet en of al bekend is, wat de uitkomst is of wordt verwacht. „Waarom kunnen er geen gcluidswcrcnde maatregelen worden getroffen in relatie tot de woningbouw in plan Noord?", zo vraagt Heshof aan b. en w. Daarnaast had hij haar bedreigd en mishandeld. De rechtbank veroor deelde de Bergenaar tot een jaar ge vangenisstraf, waarvan de helft voorwaardelijk, proeftijd twee jaar en 120 uur werkstraf. Dat was aan zienlijk lager dan de vier jaar cel, geëist door de officier van justitie. Die vond ook alle feiten, dus ook de verkrachting, bewezen. In de straf maat werd meegenomen dat de Bergenaar een hennepkwekerij had opgezet. Voor het aftappen van ille gaal stroom moet hij 2.952 euro schadevergoeding betalen aan Del ta. Het accent in de strafzaak lag op de verkrachting. Het slachtoffer had te gen de politie verklaard dat ze 9 april in de woning in Poortvliet, waar ze een half jaar met haar vriend samenwoonde, eraan toe had gegeven toen ze werd gedwongen tot seks. Ze had volgens haar wel gehuild. Toen haar vriend op de bank in slaap viel zag ze kans in schaarse kledij de woning uit te ren nen, waarna ze bij wildvreemden aanklopte om de politie te bellen. De rechtbank had te weinig gronden om de verkrachting overtuigend te kunnen bewijzen. Voor de ontvoe ring had de rechtbank wel voldoen de bewijs. Zo moest het slachtoffer gedwongen in de auto blijven zitten, werd haar gsm afgepakt en werd ze na een bezoekje aan zijn oma in Bergen op Zoom gedwongen om opnieuw in de auto plaats te nemen voor de ril naar Poortvliet. De hennepplantage werd in een schuur achter de woning aangetrof fen. De zes maanden effectieve ge vangenisstraf heeft de Brabander in middels in voorarrest uitgezeten. De deelnemers aan de toertocht parkeerden hun motoren op het Havenplein in Sint-Annaland. In café-restaurant Havenzicht in Sint-Annaland keek Marco Rijsten- bil aan het einde van de middag te vreden terug. Hij bedankte alle deelnemers voor hun komst. Kiwa- nis-lcdcn hadden familie, vrienden en kennissen warm gemaakt voor de motorrit. Zodoende kwamen dc rij ders niet alleen van Tholen, maar ook van Flakkcc, uit de buurt van Rotterdam en West-Brabant. Rijs- tcnbil is zelf in Oud-Vossemeer op gegroeid, woonde in Tholen en sinds zes jaar in Fijnaart. Hij vormt, met Jan den Engelsman, Fred Oos trum en Anton Geluk, de project groep die dc motortoertocht heeft georganiseerd. „We zochten als Kiwanis naar méér activiteiten voor fondsenwerving. En toen heb ik een toertocht voorge steld", vertelt Rijslenbil. Hij rijdt, net als Fred Oostrum uit Sint-Maar tensdijk, zelf veel op dc motor. En er zijn er meer bij Kiwanis Tholen, zodat het idee steun kreeg.' „We hebben er een vrije rit van gemaakt. Dan doet ieder op eigen verant woording mee. Je rijdt ook niet in grote groepen. En je hebt minder rompslomp met vergunningen en dergelijke", legt Rijstenbil uit. Vanaf tien uur zaterdagmorgen ver trokken de deelnemers vanaf het ge bouw van de stichting praktijkoplei ding bouw aan de Nobellaan in Ber gen op Zoom. Eerst was daar een broodje met koffie genuttigd. De rit ging richting Tholen, langs Oud- Vosscmccr naar Nieuw-Vossemeer, verder langs Steenbergen, Dintel- oord, Standdaarbuiten en Zevenber gen. Halverwege de tocht was er een stop in Prinsenbeek, waar op nieuw broodjes werden genuttigd met iets te drinken erbij. Toen ging het naar Breda, Rijsbergen, Sprun- del. Achtmaal, richting Roosendaal, Heerle, Halsteren, opnieuw naar Tholen. Langs de zuidkant van het eiland richting Poortvliet en dan naar het eindpunt in Sint-Annaland. waar 200 kilometer op de teller stond. Een gevarieerde rit over veel binnenwegen, door polders, bossen en bebouwde kommen. Dc dagen voorafgaand aan dc tocht zijn delen van de route gecontro leerd. „Vrijdag hebben we er bij Steenbergen nog een stuk uitge haald omdat we daar de weg niet op konden", vertelt Marco Rijstenbil. Het was een zonnige dag met wei nig wind, zodat het aangenaam rij den was. Regen zou de binnenwe gen - die soms behoorlijk met modder besmeurd waren, viel te be luisteren - glad hebben gemaakt, waardoor het onveiliger rijden zou zijn geweest. Maar nu verliep de tocht zonder ongelukken. Eén deel nemer viel uit met materiaalpech. Op het eindpunt in Sint-Annaland was er. erwtensoep met broodjes voor iedereen, ter afsluiting van dc dag. Er zal volgend jaar zeker weer een dergelijke tocht georganiseerd worden, zegt Rijstenbil. Deelnemers en sponsoren zorgden ervoor dat Kiwanis Tholen 2500 eu ro kan overhandigen aan stichting Dc Luchtballon. Deze vrijwilligers organisatie organiseert bij Calfvcn vakantiekampen voor kinderen met astma. Op 3 november a.s. wordt in het kader van het 600-jarig bestaan van Oud-Vossemeer een avond gehou den over het Thools dialect. Naar het voorbeeld van het 'groot dictee der Nederlandse taal' wordt aan een aantal geselecteerden een dictee voorgelezen waarop ze hun kennis van het dialect kunnen toet sen. Degene met dc minste fouten, krijgt een wisseltrofee. De mensen in de zaal kunnen deelnemen aan dit Thools dictee buiten mededin ging. Richtlijn voor het dictee is het woordenboek der Zeeuwse dialec ten en de daarvan afgeleide Zeeuw se schriefwiezer. Mijn verhaal 'Leve op 't stoorhge- mael' in het boekje 'Grepen uit Oud-Vossemeers verleden', uitge geven door de heemkundekring Stad en Lande van Tholen is in zijn oorspronkelijke versie dan ook vol gens het Zeeuws woordenboek.c.q. de schriefwiezer geschreven. De redactie van het boekje heeft hel, om mij onduidelijke reden, blijkbaar nodig gevonden mijn verhaal in een zgn 'fonetische'? schrijfwijze te veranderen met als resultaat een spelling die volledig afwijkt van het Zeeuws woorden boek, c.q. de Zeeuwse schriefwie zer. Zonder voorkennis is mijn verhaal via hel jaarboekje in de pu bliciteit gebracht met als resultaat een versie met een goede strek king, maar een verkeerde schrijf wijze (spelling). Daarom een waarschuwing voor alle deelnemers aan het Thools dic tee. Conformeer u bij de voorberei ding op de 'grote avond' niet aan de schrijfwijze van mijn verhaal in het jaarboekje van de heem kundekring! Voor verdere infor matie verwijs ik naar de website www.thoolsdictcc.nl waar u de schriefwiezer kunt vinden. Alle deelnemers aan het dictee veel suc ces! Nellie Slager-den Engelsman, Oud-Vossemeer. Oud-Poortviietenaar Jaap Murre zal zaterdag op dc 34ste dialectdag in Nieuwdorp een verhaal in het Thoolse dialect vertellen over een fietstochtje. Dat past in hel thema fietsen in Zeeland die de Zeeuwse dialect vereniging aan de jaarverga dering geeft. Murre die in Middel burg woont, is penningmeester van de vereniging. Zijn optreden vindt in het middag programma plaats dat om twee uur begint in dc Zeeuwse boerderij Landlust in Nieuwdorp. Wie zaterdagavond een winkel in Tholen bezoekt, kan het idee heb ben zo een decor van een Wes ternfilm te zijn binnen gestapt. Dc ondernemersvereniging Tholen organiseert dan de elfde editie Moonlightshopping en heeft dat thema, naast boerderij, gekozen voor dc speciale jaarlijkse koop avond. Bezoekers worden verzocht zich te kleden naar het thema. De winkels zijn van zeven uur tot half tien geopend en aansluitend is dc trekking van dc loterij, waarvoor de winkeliers voorafgaand aan het eve nement lootjes hebben uitgedeeld. De winnaar wordt bekend gemaakl bij Inema op dc Botermarkt. De op brengst van de loterij gaal naar het goede doel van dit jaar. namelijk zorgboerderij Den Oesterdam, waar mensen met een verstandelijke han dicap leren omgaan met dieren. De mensen van de zorgboerderij zijn aanwezig om te vertellen over hun werk. Dc CDA-afdeling Tholen praat op donderdag 21 oktober in Mculvliet in Tholen over de verkiezingen van het waterschap Scheldestroom. Maar op deze ledenvergadering zal er ongetwijfeld ook nog worden na gepraat over het sterk verdeelde CDA-congres en dc deelname van dc partij aan de regering met ge- doogstcun van de PVV. Voorzitter David Coppoolse van de Thoolse afdeling en wethouder Kees van Dis waren tegen een kabinet met ge- doogsteun van de PVV. Op de kan didatenlijst van hel CDA voor het waterschap staan J. van der Wel uit Tholen op nummer 4 en W. van Nieuwenhuij/.en uit Sint Philipsland op nummer 10. De bijeenkomst be gint om half acht.

Eendrachtbode /Mededeelingenblad voor het eiland Tholen | 2010 | | pagina 3