Sint-Maartensdijk krijgt bloemenzee van 15.000 bollen in Bloemenlaan Plaatselijk nieuws EENDRACHTBODE, DE THOOLSE COURANT Donderdag 14 oktober 2010 Stadszicht II minder somber Luten wint klaverjassen 'Oudere belangrijk in kerk' Vergroten woning Overkapping varkensstal Niks afbreken Oversteek Ten Ankerweg Cursus vuurwerk Asfalt Nieuwe Postweg Mosselhoekseweg Vakantiebij bel week Hoogste serie Arno Deurloo Pim Douw wint van broer Sam Commissie aan de slag Geen subsidie bietentocht Jamsessie en open podium Tentoonstelling op Casembroot Geslacht in eigen slagerij 3J! School op het strand Weg van Kodde Erker Ceciliaweg Vernieuwen schuur Verwenmiddag vrouwen met kanker Tegels zwembaden Jeugddienst over muziek Kindermiddag en zendingsavond Verkoping Bestel-/Bedrijfsauto's Verhuur Schoorsteen matgrijs Monumentencommissie akkoord Gronddepot Oudelandseweg Oeverherstel Weelweg Bezwaren Daeomex Agenda 2 Tholen De veertien nieuwe woningen die aan de Voergang in Stadszicht II door Mulleners Vastgoed uit Echt worden gebouwd, krijgen meer kleur dan de woningen in Stadszicht I. Dat bleek onlangs in de wel standscommissie toen de monsters van de gevelstenen en de dakpannen werden bekeken. De dakpannen zouden grijs worden, maar burgerlid L. Deurloo pleitte voor een rood bruine, 'herfstkleurige' pan. In de gevel komen lichte lijnen van grijze betonsteen. Even was onduidelijk waar de rode stenen en waar de paarse stenen in de gevel worden verwerkt. Deurloo was er beducht voor dat de donkere steen zou over heersen, maar het bleek dat juist de lichtere rode steen de boventoon gaat voeren. Toch vond Deurloo dat de kleurstelling somber blijft over komen. Daarom ziet hij liever een lichtere pan. Peter Luten heeft de meeste punten gehaald bij het wekelijkse rondje klaverjassen van de klavetjasciub Stad Tholen. Hij haalde 5418 pun ten. Herman Oldenburg werd twee de met 5083 punten. Rinus Moeli- ker bezette de derde plek met 4924 punten, Monigue Kijzcrs de vierde met 4913 punten en Marian Taze- laar werd vijfde met 4784 punten. Dominee Scheurwater heeft een le zing gehouden over het ouderenpas- toraat voor leden van de christelijke ouderenvereniging. De voorzitter, mevrouw Duijzer-Kwist, begroette 23 leden op de bijeenkomst. Na schriftlezing, meditatie en gebed werden enkele huishoudelijke zaken behandeld. Daarna kreeg de heer Scheurwater het woord, die volgens de aanwezigen op een boeiende wij ze inging op de oudere mens. Niet alleen in economische zin, waarin vaak wordt gesproken van steeds duurder wordende ouderenzorg en bcjaardenproblemen. Op kerkelijk terrein wordt vaak gezegd: wie de jeugd heeft, heeft de toekomst, in tegenstelling tot wat de Bijbel daar van zegt, namelijk dat juist de ou derdom dient te worden geëerd en met eerbied en ontzag te worden be handeld. Verder werd ook ingegaan op de problemen van ouder worden, zoals wat sneller moe worden, meer dingen vergeten en het gehoor dat minder wordt en dat ook waarne mingen als smaak en reuk soms ver anderen. Scheurwater vindt dit niet wegnemen dat op kerkelijk terrein de inbreng van de oudere mens heel belangrijk kan zijn. De oudere heeft namelijk meer levenservaring dan een jonger mens. De aanwezigen konden nog wat vragen stellen naar aanleiding van zijn betoog. Ook konden zij zich opgeven voor het najaarsuitstapje van de club. Het bleek dat er ruime belangstelling was voor deelneming aan het reisje richting het A.M. de Jong Museum te Nieuw-Vossemeer. Aan de Hofstede 19 wil P. de Korte zijn woning vergroten. Dat kan door de garage naast de woning te ver dubbelen. De welstandscommissie ging er onlangs mee akkoord. Aan de Gemaalweg wil M.W.H. van den Hout een berging plaatsen. De commissie kon zich er in vinden. Aan de Groeneweg 2 wil varkens houderij Brilt een overkapping plaatsen. De wagenloods wordt 10 bij 20 meter. De overkapping krijgt golfplaten (antraciet) op het dak. De welstandscommissie kon zich in de schets vinden. Ze dacht dat ze de vlonder achter de woning aan Markt 20 moest afbre ken, maar bij een bezoek aan de welstandscommissie bleek dat dit helemaal niet nodig was. Kristy Gil les kon opgelucht adem halen. Ze dacht dat het niet uitgevoerd was volgens de bouwaanvraag, maar dat bleek niet het geval. De commissie had een foto gezien waarop de con structie onder de vlonder achter de woning nog zichtbaar was. En stel de voor die zijde dicht te maken zo dat het uit het zicht verdwijnt. Dat was voor Gilles geen enkel pro bleem. Ook werd de hoogte van de balustrade besproken. Die wordt hoogstens 1,80 meter hoog en komt één meter boven de nieuwe vlonder uit. Voorzitter M. Onrust vroeg zich nog wel af de hoogte niet 'al te hef tig' werd voor de buren. Maar vol gens Gilles gaan die er alleen maar op vooruit. „Ze kijken nu tegen pan nen en een muur aan." De oversteekplaats op de Ten An kerweg ter hoogte van de Molcnsin- gel moet veiliger gemaakt worden. Dat vindt de CU-fractie in de ge meenteraad die meerdere signalen van inwoners heeft ontvangen. Voor automobilisten is het kennelijk ook onduidelijk. Er zijn signalerings- lichten aangebracht en raadslid Jaap V W Hage wil weten hoe de ervaringen daarmee zijn. Hij pleit in schriftelij ke vragen aan b. en w. voor een vei liger oversteek van voetgangers en fietsers die van en naar de nieuw bouwwijk Stadszicht gaan. Milieu-ambtenaar Kurt Kessel heeft maandag de "basiscursus vuurwerk- besluit gevolgd, die de provincie Zeeland voor alle Zeeuwse gemeen ten organiseerde. De gemeente moet wel de kosten van 85 euro zelf dra gen. Wegenbouwmaatschappij Heijmans uit Roosendaal gaat reparaties uit voeren aan het asfalt op de Nieuwe Postweg. De mogelijkheid bestaat, dat dit karwei 's nachts uitgevoerd wordt om de verkeershinder op deze drukke doorgaande route zoveel mogelijk te beperken. Ook op de Oester- en Philipsdam zullen scheu ren gevuld worden. De gemeenteraad heeft pas na zwa re discussies een besluit genomen over de ruimte voor ruimtercgcling. B. en w. haken daar gelijk op in met het maken van een voorstel voor de zesde wijziging van bestemmings plan buitengebied. Hiermee wordt de geplande woningbouw aan de Mosselhoekseweg mogelijk ge maakt op de plaats van het voorma lige glastuinbouwbedrijf van Rog geband. Hierover moet de gemeenteraad nog beslissen op don derdagavond 28 oktober. Oud- Vossemeer Drie dagen lang, van 26 tot en met 28 oktober, wordt er een vakantie- bijbelwcck georganiseerd in basis school De Ark. Het thema van dit jaar is Stel je voor. Het programma begint 's morgens om kwart voor tien en duurt op dinsdag en woens dag tot kwart over twaalf. Op don derdag blijven de kinderen tot twee uur om pannenkoeken te eten waar na nog een verrassing volgt. De va- kantiebijbelweek is bedoeld voor kinderen van de basisschool. Er wordt samen geluisterd naar Bijbel verhalen. geknutseld, gezongen en meer. Opgeven kan vóór 20 oktober bij Louise van Gorsel, Molenstraat 42, tel. 672837. Er wordt een kleine bijdrage gerekend. In de onderlinge competitie van bil jartvereniging De Treffers stond de vijfde speelronde op het program ma. De hoogste serie werd met 16 caramboles gespeeld door Arno Deurloo. Het hoogste gemiddelde werd gespeeld door Jos Hommel met 3,120 en samen met Sjaak Etienne de kortste partij in 25 beur ten. De uitslagen: J. de Koning-T de Reus 6,364-2,069; S. Etienne-L. van Wezel 10-4.167; P. de Leeuw- A. Hommel 3-10; R. de Jonge-K. Hommel 9,722 -10; A. Deurloo-W. Bosch 10-9,75; P. Goossens-D. Hommel 10-7,778; J. de Klerck-J. Hommel 4,5-10; H. van Daalen-C. Burgers 10-9,298. Pim Douw heeft zijn broer Sam Douw zondag in drie sets verslagen in de herenenkel B-finale van de clubkampioenschappen van tennis club TOV. Ze werden daarmee der de en vierde van hun club. Aan de hegemonie van Frank Schoep lijkt geen einde te komen, want hij mag zich wederom kampioen noemen bij de heren. Hij versloeg Bram Fi- lius in de here'nenkel. Sam en Pim gingen er wel met de beker vandoor in de herendubbel. Daarin versloe gen ze Bram Filius en Perry Ver hees. In de mixpartijen verloren Yvonne Havermans en Frans Hom mel in twee sets van Anje van Went en Bram Filius. De damesdubbel die hier op volgde werd spannender dan verwacht. In de voorrondes hadden Emy Hommel en Yvonne Havermans eenvoudig gewonnen van Sandra Hommel en Anje van Went. In de finale partij boden laatstgenoemden echter veel meer tegenstand. Het leek er zelfs nog even op dat er een derde set nodig was om de winnaar te bepalen. De uiteindelijke winnaressen schakel den echter op dat moment een tand je bij en trokken de wedstrijd naar zich toe. Sint-Annaland Een commissie van goede diensten onderzoekt momenteel of het moge lijk is een nieuw bestuur voor de voetbalclub WHS te vormen en zo het voortbestaan ervan te waarbor gen. Het zittende bestuur is op 1 ok tober afgetreden en blijft tot 1 fe bruari de lopende zaken waarnemen. De commissie bestaat uit Theo Moerland, Sander Goede- gebuure, David Hage, Iman Rijn- V berg. Piet Ridderhof, Leo Vroegop, Sander Westdorp Mzn. en Carolien Fase. Ze heeft de leden inmiddels in een brief opgeroepen om mee te denken en kandidaten aan te dragen voor een functie binnen de vereni ging. De stichting De Zeeuwse Beurtvaart uit Zierikzee krijgt geen subsidie van de provincie voor het organise ren van de jaarlijkse bietentocht. Dit jaar vindt die plaats van 18 tot en met 21 oktober. Maandagochtend vertrekken de schepen uit Sint-An naland. De provincie heeft besloten de subsidieaanvraag af te wijzen omdat die te laat is ingediend. Een aanvraag moet ten minste twaalf weken voor aanvang van een activi teit worden ingediend en de organi satie heeft dat pas op 9 september gedaan, zo'n zes weken vooraf. Als tweede reden voor afwijzing schrijft de provincie in haar antwoord aan de stichting: 'Overigens heeft naar onze mening een activiteit die voor de twaalfde keer wordt georgani seerd onvoldoende onderscheidend vermogen om in aanmerking te ko men voor een subsidie uit Erfgoed Toegankelijk.' De stichting Tholen Rockt organi seert zaterdag een jamsessie met open podium in café An De Slöóve. Deze jamsessie is bestemd voor al lerlei soorten muzikanten, van be ginnend tol beroeps, en voor ieder een die muziek wil maken in welke stijl dan ook, van Nederlandstalig tot heavy metal. Naast de openingsband van deze avond is er ruimte om te jammen, een cover te spelen met een paar muzikanten of een band die zich wil presenteren. De bedoeling is dat muzikanten van allerlei kali ber samen muziek gaan maken. 'Er wordt door de organisatie gezorgd voor de benodigde apparatuur, waar onder een drumstel, een basverster- ker en twee gitaarversterkers. Instru menten dienen door de muzikanten zelf worden meegenomen. Er is een professionele zaal- en podiumver sterking aanwezig. Verdere vragen worden beantwoord door de mensen van de stichting Tholen Rockt. De jamsessie begint 's avonds om acht uur eq de toegang is gratis. De kinderen van de Casembroot- school hebben de Kinderboeken week geopend met een kwast in hun hand. Dat is vanwege het thema van dit jaar: de Grote Tekententoonstel ling. Samen met de leerkrachten werd er een lied gezongen, waarna de opening plaats vond op het plein. In de school werden de kwasten in verfblikken gezet en vonden de kin deren overal lege schilderijen. Het was de bedoeling dat die tijdens de week beschilderd werden naar aan leiding van een boek. Vandaag is er een tentoonstelling'van de schilde rijen van half vier tot half vijf. De toegang is vrij. I I I I I I I I I I I s Maandag 18 t/m zaterdag 23 oktober Magere runderlappen Saucijzen rund/varkens Boeren hamlappen Hamburgers 1 kg 500 gr. 1 kg 5 halen 8,00 2,49 5,00 4 BETALEN Leverkaas 100 gram 1,00 Palingworst 100 gram 1,00 Jong gesneden kaas 100 gram 1,00 Gerookte kalkoensalade 100 gram 1,10 Voor lekker vlees, mals en mager moet u zijn bij uw echte slager SLAGER Voorstraat 48 Sint-Annaland Tel. 0166-652448 Advertentie I.M. Groep l van de School met de Bij bel heeft het strandje aan de Krab- benkreek bezocht vanwege hun project over het strand. Een be zoekje aan het strand hoorde daar natuurlijk wel bij. Veel moeders waren bereid om te rijden en te hel pen. Dc kinderen genoten en bouw den zandkastelen, zochten schelpen en speelden met het water. Het ge zelschap zag zelfs nog echte dui kers uit het water komen, met duik- flessen op hun rug en een duikpak en zwemvliezen aan. Ze hadden juist een filmpje hierover gezien en nu konden ze in het echt worden bewonderd. Waterschap Zeeuwse Eilanden heeft aan de Weg van Kodde 3 are en 21 centiare grond verkocht aan N. Kodde. Het gaat om een correc tie van de eigendomssituatie nabij de woning. De familie Van Dijke mag aan de Ceciliaweg 8 een erker vergroten. B. en w. hebben het bouwplan ge toetst aan bestemmingsplan Kom en besloten om een ontheffingspro cedure te voeren ingevolge de wet ruimtelijke ordening. Stavenisse K.J. van Effcrcn van de Stoofdijk 61 gaat op verzoek van de wel standscommissie het dak van zijn te vernieuwen schuur 90 graden draai en en de gevel in een groene kleur schilderen. Dat was de uitkomst van het gesprek dat de bewoner onlangs had met de welstandscommissie. De commissie had eerder een tekening gezien die nogal wat vragen opriep. Van Efferen wilde een plat dak om dat het makkelijker is en goedkoper. Aan de voorkant wilde hij een ge velsteen toepassen en aan de andere kanr hout. De bestaande schuur heeft een lessenaardak van 7 gra den. Daardoor valt de schuur weg in het groen van de directe omgeving, zei hij. De commissie stelde voor de kap 90 graden te draaien en een 'flauw' zadeldak toe te passen. Van Efferen kon zich cr wel in vinden, zei hij. De nieuwe schuur wordt iets kleiner, dc bestaande is 29 vierkante meter, de nieuwe 24 vierkante meter. De bewo ner wil hem groen verven, 'als jong gras', maar de commissie adviseerde een donkergroene kleur te gebruiken. Eetcafé het Keeten aan de Keeten- weg 6 organiseert op 29 oktober een verwenmiddag voor vrouwen met kanker. De middag duurt van twee tot vijf uur en is zowel infor matief als ontspannend. Onder het genot van koffie, thee of frisdrank met wat lekkers is er gelegenheid om met lotgenotes te praten. Bij de zwembaden van bungalow park Oud Kempen en camping Sta venisse moeten enkele verbeterin gen aangebracht worden. Dat heeft de provincie vastgesteld bij een controle op grond van de wet en het besluit hygiëne en veiligheid badin richtingen en zwcmgelcgenheden. De coöperatieve vereniging van ei genaren recreatiepark Oud Kempen is gewezen op dc rand van de dou- chebak waar enkele tegels afgebro ken bleken te zijn. Voorts zijn van dc bassinrand van het zwembad en kele stukken afgebroken en zaten enkele tegels van de bassinrand los. Bezoekers kunnen zich hieraan be zeren, aldus de provincie. Bij camping Stavenisse was er een soortgelijke situatie. Tijdens de in spectie werd geconstateerd dat op de rand van de douchebak enkele tegels afgebroken waren. Ook waren enke le tegels van de bassinrand afgebro ken. Diverse andere tegels van de bassinrand lagen los. Bezoekers kunnen zich aan afgebroken tegels bezeren. Voor 1 mei 2011 dienen beide recreatiebedrijven de tekort komingen hersteld te hebben. De provincie heeft b. en w. en het regio nale milieuteam hierover ingelicht. Dinsdag 19 oktober wordt er voor de zending en Adullam oud papier opgehaald. Advertentie I.M. Sint-Maartensdijk Zondagavond om zeven uur is er een jeugddienst in de Hervormde Gemeente Rehoboth aan de WestT vest. Daarin wordt nagedacht over muziek en wordt geluisterd en ge keken naar verschillende soorten muziek. Enkele jongeren lichten toe waarom ze voor een bepaalde muzieksoort kiezen. In dc dienst is veel ruimte voor samenzang met muziek. De Hersteld Hervormde Gemeente houdt zaterdag van half drie tot half vijf een Bonisa kindermiddag in gebouw Calvijn. Dan worden dia's vertoond over de christenen in Chi na, waarvoor een zendingsproject wordt gehouden. Peter en Wilma van Heijningen, die «verschillende malen in China geweest zijn, geven er een toelichting bij. Daarna wordt er geknutseld en vervolgens vertelt juf Brigitte Klaassen een zendings- verhaal. Om half acht is er een Bonisa zen dingsavond in de Maartenskerk. Ds. A.A. Egas vertelt over zijn re cente reis naar China. Het jeugd koor Sjaloom uit Tholen brengt en kele liederen ten gehore en in gebouw Calvijn staat een verkoop- tafel t.b.v. het zendingsproject. Ds. J. Joppe houdt een zendingsmedita tie. Dc predikant heeft een beroep ontvangen van de Hersteld Her vormde Gemeente te Woudenberg. Vrouwenvereniging Sola Gratia houdt woensdag haar jaarlijkse ver koping in gebouw Calvijn. Van tien tot twaalf uur en van half twee tot vier uur zijn er allerlei artikelen te koop, zoals cadeaus, crea-artikelen, kaarten, cd's en boeken. Ook aan de inwendige mens en de kinderen is gedacht. Nieuw en gebruikt alle merken. Ook voor onderhoud en reparatie. luxe-, bedrijfswagens en personenbussen. Bovag autobedrijf NIEMANTSVERDRIET Poortvliet, tel. 0166-612680 Advertentie I.M. De nieuwe schoorsteen bij Rieber (gebakken uitjes) aan de Nijver- heidsweg 5 wordt matgrijs. Dat ge beurt op advies van de welstands commissie. In een eerder plan was er sprake van een glimmende schouw, maar dat vond de commis sie niet passend. De heer D. van Es van de bloembollenvereniging, wethouder Kees van Dis en Kees Baaij (v.l.n.r.) planten onder toeziend oog van bewoners van Maartenshof en andere belangstellenden de eerste van 15.000 bloembollen aan de Bloemenlaan in sint-Maartensdijk. Bloemen voor meer kleur in de Bloemenlaan. Het plan van student Kees Baaij aan het Edudelta college te Goes heeft de gemeente Tholen 15.000 bloembollen opgeleverd. De 18- jarige Tholenaar plantte de eerste gisteren samen met wethouder Kees van Dis en de heer D. van Es van de Koninklijke Algemeene Vereeniging Voor Bloembollencultuur. De laatste club schreef voor haar 150-jarig bestaan een prijsvraag uit om meer aandacht te vragen voor bloembollen. Alle Nederlandse gemeenten waren uitgenodigd en uit 40 inzendingen werden 15 prijswinnaars gekozen, waaronder de gemeente Tholen. Het zijn gele tulpen, genaamd yellow purissi- ma, die de drie mannen in een schaal voor de ingang van woonzorgcentrum Maartenshof in Sint-Maartensdijk planten. Het is symbolisch bedoeld, want de overige bollen gaan recht streeks de grond in, niet in een plantenbak, maar in perken. Er komen diverse kleuren aan te pas, zoals rood, wit en blauw. Niet alleen tulpen, maar ook narcissen, hyacinten, fritillaria en blauwe druifjes. Het plan van Baaij is gebaseerd op 150 m2 grond, maar zo'n groot stuk perk is er niet in de Bloemenlaan in Sint-Maartensdijk. Daarom worden de bollen verdeeld over di verse perken in en rond de laan, waaronder ook in de Tulpstraat en de Rozestraat. Baaij gaat ze niet allemaal zelf planten. Daar zorgt de gemeente voor. Wel komt hij vrijdag met een groepje van negen studenten naar de ro tonde bij de Groenedijk. Hij gebruikt de cirkel als basis voor zijn plantontwerp. „Het is de enige rotonde in het plan", zegt hij. Voor elke locatie heeft hij een andere kleurencom binatie bedacht. Het is de bedoeling dat alle 15.000 bollen deze week de grond in gaan. In februari zullen de eerste bloemen te zien zijn. De bloei duurt tot en met mei. De bewoners van Maartenshof zijn betrokken bij de eerste bollenplant. Wethouder Van Dis sprak ze toe en vertelde over de geschiedenis van de tulp in Nederland. Die bloem werd zo populair, dat die een paar eeuwen geleden, in de zeventiende eeuw ontzettend veel waard was. Volgens Van Dis had de gemeente Tholen met de bollenprijs goud in handen als die een paar eeuwen geleden was uitgekeerd. Niet temin is de gemeente er ook nu nog blij mee en hij zei in het voorjaar graag de bloemenzee in de Bloemenlaan te komen bewonderen. Predikbeurten Zondag 17 oktober THOLEN HERVORMDE GEMEENTE 9.30 en 18.30 u. ds. Meijer. HERSTELD HF.RV. GEMEENTE 9.30 en 15 u. ds. v.d. Bas. HERV. GEM. IMMANUEL 10 u. mevr. v.d. Maarel. GEREF. KERK 10 u. dhr. Jansen, Roosendaal. CHR. GEREF. KERK 10 u. ds. Stehouwer. 18.30 u. ds. Schoonerwoerd. GEREF. GEM. 10, 14.30 en 18.30u. leesdienst. CHRISTENGEMEENTE 10 u. dhr. Baan. R.K.-KERK zo 11 u. eucharistieviering. OUD-VOSSEMEER HERVORMDE GEMEENTE 10 u. ds. Scheurwater. 18.30 u. ds. Maasland, 's Gravcnhagc. GEREF. KERK 10 u. dhr. Verbruggen, Tholen. CHR. GEREF. KERK 10 u. leesdieqst. 15.30 u. ds. Stehouwer. GEREF. GEM. IN NED. 10, 14.30 en 18.30u. leesdienst. di 19/10 ds. Geuze. R.K.-KERK zo 9.30 u. eucharistieviering. SINT-ANNALAND HERVORMDE GEMEENTE lOu.ds. Versluis, H.D. 18 u. dr. v.d. Sluijs, Veenendaal. HERSTELD HERV. GEMEENTE 10 u. ds. Van Wijk. 16 u. ds. Van der Ziel. GEREF. GEM. 9.30. 14 en 18 u. leesdienst. GEREF. GEM. IN NED. 9.45, 14.15 en 18.15 u. leesdienst. STAVENISSE HERVORMDE GEMEENTE 10 u. ds. Van Veldhuizen, Dinteloord. 18 u. ds. Zeedijk. OUD GEREF. GEM. 9.30, 14 en 18 u. leesdienst. SINT-MAARTENSDUK HERSTELD HERV. GEMEENTE 9.30 u. leesdienst. 14.30 u. ds. Jongejan. HERV. GEM. REHOBOTH 10 u. ds. Westerneng, 's Gravenpolder. 19 u. ds. Broere, Tholen. OUD GEREF. GEM. IN NED. 9.30, 14.30 en 18.30 u. leesdienst. di 19/10 19.30 u. ds. Mondria, Waar denburg. GEREF. GEM. IN NED. 9.30 en 18.30 u. leesdienst. SCHERPENISSE HERVORMDE GEMEENTE 9.30 en 14.30 u. ds. Beider, Nieuwe Tonge. GEREF. GEM. 9.30, 14 en 18.30 u. leesdienst. VRIJE HERVORMDE GEM. 9.30 en 14.30 u. ds. v.d. Sleen. POORTVLIET HERSTELD HERV. GEMEENTE 10 en 18 u. ds. Hoek, Hoevelaken. GEREF. KERK 10 u. ds. Broere. 14.30 u. ds. Lolkema, Roosendaal. GEREF. GEM. 10, 14.30 en 18.30u. leesdienst. SINT-PHILIPSLAND HERVORMDE GEMEENTE 9.30 u. kand. De Wilde, Ridderkerk. 17 u. kand. Pronk, Capelle a/d IJssel. GEREF. GEM. 9.30 u. leesdienst. 15 u. ds. Maljaars. OUD GEREF. GEM. IN NED. 9.30 en 18.30 u. dhr. Van Houdt. 14.30 u. leesdienst. OUD GEREF. GEM. IN NED. (B.V.) 10 en 18 u. ds. Van der Meer. ANNA JACOBAPOLDER GEREF. KERK 10 u. ds. Knibbe, Delft. De monumentencommissie is ak koord met het aanbrengen van een stuclaag op de gevel van de woning van G. Westerweel aan de Markt 49. Eerder had de welstandscommissie cr al groen licht aan gegeven. Gead viseerd werd rekening te houden met de onderlaag. Met het gronddepot van het wafer- schap aan de Oudelandseweg is alles in orde. Dat heeft de provincie Zee land geconstateerd bij een inspectie. De opslag van de grond, de brandpre ventie, werkplaats, opslag van (af valstoffen, het bewaren van vloei stoffen en de opslag van destructiemateriaal, bij alle onderde len werden geen tegenstrijdigheden met de vergunningen geconstateerd. In verband met oeverherstel heeft waterschap Zeeuwse Eilanden 4 are en 59 centiare grond gekocht van C.P. Priem. H^t gaat om twee perce len aan de Eerste Dijk en de Weel- weg. B. en w. hebben een bezwaarschrift tegen het verlenen van een nieuwe milieuvergunning voor Daeomex on gegrond verklaard. De vrees voor wateroverlast, onkruid en het niet na leven van dc vergunningvoorschrif ten hadden volgens het college geen milieuhygiënische grondslag. In de procedure was slechts van be lang of de vergunning in het belang van de bescherming van het milieu was. Daeomex krijgt de milieuver gunning voor de gehele inrichting aan de Provincialeweg voor de verwer king, op- en overslag van agrarische producten. B. en w. hebben wel voor schriften opgelegd om nadelige ge volgen vcx)r het milieu te voorkomen. Zie verder pagina 14. r Weekenddiensten HUISARTSEN Huisartsenpost Bergen op Zoom e.o., tel. 0164-273855 (Paracelsuslaan 2), ma t/m vr 17-8 u., za en zo. TANDHEELKUNDIGE HULP 0900-82637456. APOTHEEK THOLEN Vliethof8,za 11-12 u. DIERENARTS W. BRONS Tholen spr.u. za 11.30-12 u., Poort vliet za 8.30-9 u., tel. 0166-662596. HOOGWATERSTANDEN Donderdag 14 t/m vrijdag 22 okt. donderdag 14 8.32 -21.02 vrijdag 15 9.22 -22.02 zaterdag 16 10.22 -23.22 zondag 17 12.02 - maandag 18 0.52 - 13.22 dinsdag 19 1.57 - 14.22 woensdag 20 2.47 -15.02 donderdag 21 3.25 - 15.35 vrijdag 22 3.55 -16.07 do 14/10 23.27 u. EK Tijden gelden voor Stavenisse. Voor Gorishoek steeds twee minuten later. Voor uitgebreidere informatie bel het KNMI tel. 0900-9771. THOLEN 14 okt en 25 nov Infoavond borstvoe ding, LLL, Stoofstr. 8, 20-21.30 u.- 14 okt Interkerkelijke avond stichting HeartCry, Oesterschelp, 20 u. 16 okt Open huis gemeentearchief, gemeentehuis, 10-17 u. 18 okt Vergadering commissie ruim te, gemeentehuis, 19.30 u. 19 okt Vergadering commissie sa menleving, gemeentehuis, 19.30 u. 19 okt Vergadering commissie be stuurszaken, gemeentehuis, 19.30 u. 19 okt Gesprekskring, NPB, 10 u. 22 okt Diaklankbeeld natuur, t.b.v. en vooraf aanmelden bij Woord en Daad, Mculvliet, 19.30 u. 24 okt Herfstwandeling baas en hond, CVAB. 13-16 u. OUD-VOSSEMEER 22 okt Daniël Wayenberg, pianocon cert, Uit op Tholen, Vossenkuil, 20.15 u. 26 t/m 28 okt Vakantiebijbclweek, basisschool de Ark, di en wo 9.45- 12.15 u. en do tot 14 u. SINT-ANNALAND 16 okt Jamsessie en open podium, stichting Tholen Rockt, café An de Slööve, 20 u. 18 okt Lezing heemkundekring over archeologische opgraving Poortvliet, Wellevaete, 20 u. 23 okt Natte laarzentocht, SBB/VVV Tholen, start eind Sluispolderdijk, 10 u. 23 okt Oliebollenactie Smash '76, 9- 13 u. STAVENISSE 14 okt Vergadering jongerenraad. de Stove, 19.30 u. SINT-MAARTENSDIJK 14 okt Optreden accordeonorkest Osiveo, Maartenshof, 19.30 u. 16 okt Kindermiddag en zendings avond. Hersteld Hervormde Gem., gebouw Calvijn, 14,30-16.30 en 19.30 u. 20 okt Verkoping vrouwenvereniging Sola Gratia, gebouw Calvijn, 10-12 u. en 13.30-16 u. SCHERPENISSE 20 okt Turegluren, wandeling in Scherpenissepolder, SBB/VVV Tho len, start kruising Platteweg/Gatweg, 13.30 u. POORTVLIET 14 okt Verkoping, vrouwenver. Tryfe- na, zaal Ger. Gem., 15-17 en 19- 20.30 u. SINT-PHILIPSLAND 16 okt Uitwisselingsconcert Concor dia met Jong Volharding, Wimpel, 19.30 u. 25 t/m 27 okt Voetbalschool, drie daags voetbalevenemenl, Noad'67. 27 okt Eilandelijke avond platte landsvrouwen, de Wimpel, 20 u. BERGEN OP ZOOM t/m 30 okt Bezichtiging monumen ten, di t/m zo 13-16.30 u. t/m 31 okt Jan en de Zeeuwen, expo sitie Jan Kettelerij e.a., Arsis, do t/m za 12-17 u. 14 okt Black Voices, theaterconcert, dc Maagd, 20 u. 15 okt Jubileumconcert Row wen Hè- ze, de Stoelemat, 20.30 u. 15 okt Spoetnik, live muziek, café 't Slik, 22.30 u. 15 okt Magic Unlimited: Happy Ma gie, show, de Maagd, 19 u. 15 okt t/m 2 feb Jaap Oudcs: Reus achtig en Zwierig, tentoonstelling. Markiezenhof. 16 okt Bang Mannetje, kindervoor stelling, boekhandel Quist, 15 u. 16 okt The Dutch Eagles: This is Ho tel California too, muziek, de Maagd, 20 u. +film+++film+++film+++film++++ CINEM'ACTUEEL: Ajami - di 20.30 u. Briefgeheim - do, ma en di 20 u., vr 18.45 u., za en zo 16 en 18.45 u., wo 16 en 20 u. Cri me d'amour - zo 18.45 u. en ma 20.30 u. Ernst, Bobbie en het geheim van dc Monta Rossa - za, zo en wo 13.45 u. Inception - vr t/m zo 20.45 u. Legende van Ga Hoole - vr 18.45 u., za 16 en 18.45 u„ zo en wo 16 u. Life as we know it - do, ma en di 20 u„ vr 18.45 en 21.15 u., za en zo 16, 18.45 en 21.15 u., wo 16 en 20 u. Red - do en ma t/m wo 20 u., vr t/m zo 18.45 en 21.15 u. Sammy's avon turen - za, zo en wo 13.45 u. Sinter klaas: pakjcsmysteric -za, zo en wo 13.45 u. Verschrikkelijke Ikke - za, zo en wo 13.45 en 16 u. Wall Street- money never sleeps - do en wo 20 u., vr t/m zo 20.45 u.

Eendrachtbode /Mededeelingenblad voor het eiland Tholen | 2010 | | pagina 2