Familie Heijboer viert morgen feest Karei is tien op 10-10-10 Meubels WHS-kantine van 4E vergreen 'Gemeente moet burgers meer ruimte geven' Koersballen Seizoen start goed voor Thoolse vogelliefhebbers Beurs voor oude ansichtkaarten Alles nog mogelijk in eilandencup Ruucstoppelse dames op koers Jacoba van Beieren stelt doel bij Donderdag 14 oktober 2010 EENDRACHTBODE, DE THOOLSE COURANT 17 Omslag van 180 graden in denken nodig „De gemeente Tholen moet geen nieuwe dingen beden ken, maar burgers veel meer verantwoordelijkheid geven voor de kwaliteit van hun eigen leefomgeving. De ge meente is niet belangrijk, maar de inwoners". Die prikke lende uitspraken deed welzijnsambtenaar Wil van der Coelen van de gemeente Peel en Maas dinsdagavond in de Wellevaete op de netwerkbijeenkomst over leefbaarheid van de Zeeuwse vereniging voor kleine kernen (ZVKK). Hokjes Wethouders praten met West-Brabant Zowel leden van de Thools/Sint-Annalandse vereniging Vogelvreugd als van de Vogelvrienden uit Oud-Vosse- meer hebben dit weekend meegedaan aan de eerste inter nationale vogeltentoonstelling van het seizoen in Steen bergen. Op deze show werden 680 vogels ingezonden. De leden van beide Thoolse verenigingen behaalden daar goede resultaten en hieruit bleek dat de kwaliteit van hun vogels goed is. Nu is het enkel een kwestie van deze vorm behouden, maar dat is makkelijker gezegd dan ge daan. CU benieuwd naar voordeel adoptie rotonde 5000 euro toegezegd aan Oranjeroute Je wordt maar één keer in je leven tien jaar, en sommi gen hebben moeite te onthouden' wanneer dat was. Voor Karei Heijboer uit Tholen is dat moeilijk te ver geten. Hij is tien geworden op 10 oktober 2010, ofte wel: 10-10-10. Omdat die datum op een zondag viel, heeft hij zijn verjaardag nog niet echt gevierd. Dat ge beurt morgen. Legerspullen De heren 1 van Jacoba van Beieren staan na zaterdag weer met beide benen op de grond. Ze leden een 1-5 ne derlaag in Koewacht tegen de tennissers van De Eiken hof. Het team uit Sint-Maartensdijk begon de herfstcom- petitie in de hoofdklasse met het doel degradatie te voorkomen. Maar na drie speelronden stonden de heren gedeeld koploper in deze klasse en voorzichtig kwam de gedachte op dat misschien een kampioenschap mogelijk was. Nu is handhaving van de tweede positie een reëlere doelstelling geworden. Alle teams hebben nog een kans om door te dringen tot de halve finales van de eilandencup. Eegedima is door de overwinning op TC Sint-Annaland samen met BEAR uit Sint-Maartensdijk al wel geplaatst voor de halve finales. Hun onderlinge duel aanstaande zondag zal alleen nog gaan uitmaken wie er als groepswinnaar tegen de num mer 2 uit poule B mag uitkomen. Afgelopen zondag werd de tweede speelronde gehouden. Daarbij stond, naast de wedstrijd Eegedima-Sint-Annaland, Jacoba van Beieren-T.O.V op het programma. Het eerste damesdubbelteam van De Ruucstoppelen heeft de zaterdag de derby in de herfstcompetitie tennis tegen Eegedima uit Tholen op zijn naam geschreven. Het werd op de thuisbanen in Sint Philipsland 3-1. Er moeten nog twee wedstrijden gespeeld worden en zo het er nu naar uit ziet zouden de Fluplandse dames wel eens kam pioen kunnen worden. Zaterdag hebben de dames een vrije dag, zodat ze zich volop kunnen voorbereiden op de laatste wedstrijden tegen twee verenigingen uit Vlissin- gen, namelijk De Schelde en DOS. Gelijkspel Zondag verder In zijn Limburgse gemeente is het roer helemaal omgegaan, vertelde hij tegen zestien belangstellenden, waaronder vier raadsleden van SGP (2), CU en SP. „Gemeenten en maatschappelijke organisaties heb ben steeds meer verantwoordelijk heden naar zich toe getrokken. Ze nemen steeds meer zaken in beslag van wat door jongeren en ouderen zelf zou kunnen worden gedaan. Gemeenschappen hebben minder in te brengen." In zijn gemeente werd een-omslag in het denken en handelen gemaakt. „Belangrijk was om te kijken: wat gebeurt er in de kernen van onze gemeente." Peel en Maas kent er elf met in totaal 40.000 inwoners. Een ambtelijk apparaat van 270 perso neelsleden. Het roer moest om. Ook al omdat inwoners niet tevreden waren over de manier waarop de gemeente functioneer.de. Als gevolg van schaalvergroting en efficiëntie. „Onze missie was om de sociale sa menhang terug te brengen in de sa menleving teneinde de verworven kwaliteit hiervan te verbeteren en op termijn te behouden." De lerende burger kwam centraal te staan, maar dat betekende een om slag van 180 graden. „De gemeen schappen moeten overtuigd raken van hun eigen kracht en eigen po tenties. Ze zijn er niet van gediend om altijd gediend te worden." Uitgedrukt in een driehoek staat het dorp bovenaan en de overheid en de maatschappelijke organisaties on deraan. Volgens Van der Coelen doen bewoners om de vier tot vijf jaar zelf onderzoek in hun eigen kern (net zoals Scoop dat deed voor alle dorpen voor de sociale staan van Zeeland). „De verantwoorde lijkheid voor het onderzoek is bij de gemeenschappen komen te liggen." Dat kan gaan om woonkernen, wij ken, straten of groepen mensen die zich rond een thema hebben geor ganiseerd. „Als gemeente zeggen we nu: lever ons aan wat jullie heb ben gevonden uit de enquête." Het is echter niet zo dat de gemeen te aan alles gehoor kan geven. „Als er geen bestuurders of vrijwilligers genoeg zijn voor de voetbalclub, dan moet ze uil de competitie gaan. Daar moet de gemeente niets aan doen." Van der Coelen stipte daar mee een actueel punt aan. Voetbal club WHS uit Sint-Annaland is naarstig op zoek naar bestuursle den. Doordat er meer door de inwoners wordt gedaan is volgens Van der Coelen de 'wereld er een stuk aan genamer en gemakkelijker van.' Gespreksleider Nico Out van Scoop vroeg de raadsleden of zij bereid zouden zijn om zo'n omslag in den ken te maken. Ze hielden zich een klein beetje op de vlakte. Peter Kraamer (SGP) zei dat er al voor beelden zijn van burgerparticipatie, bijvoorbeeld in de wmo-advies- raad. Annie Vogelaar (SP) zei dat het er van afhangt wat er wel en wat er niet af kan worden gegeven. Van der Coelen vroeg waarom dat een punt zou zijn, maar Vogelaar kreeg geen kans meer te reageren omdat Out (onder tijdsdruk) al naar het volgende raadslid ging. Bram van de Sande (CU) verwees naar Be stemming Tholen, de toekomstvisie die in 2003 is vastgesteld. En waar in dorpsplannen worden genoemd waarbij de burgers meer verant woordelijkheid krijgen. „Waar wachten we op?" Volgens Wim Brevet van de onder nemersvereniging Tholen moet de gemeente een visie hebben om meer verantwoordelijkheid bij de inwoners te leggen. „U staat voor het verkeerde gezelschap," zei hij tegen Van der Coelen. De spreker beaamde dat de gemeente daar in derdaad een visie op moet hebben. „Een gemeenschap moet nooit iets doen totdat ze de ruimte krijgt. De ommekeer zegt iets over het geven van vertrouwen en respect." J. Sprenkels (Anbo-Tholen) die vijftig jaar in Zuid-Afrika woonde, stelde dat er hier in Nederland te veel in 'vakkies' (hokjes) wordt ge dacht. Hij vond dat veel initiatieven die mensen gelukkig maken ge smoord worden in regels. Vooral het bouwen van een eigen huis is gebonden aan allerlei voorschrif ten. „Dakpannen moeten dof zijn, planken moeten zwart geschilderd zijn." Het was Van der Coelen uit het hart gegrepen. „De overheid heeft het domein naar zichzelf toegetrokken en is daardoor dociel geworden." De vier Thoolse wethouders hebben dinsdag een middagje West-Brabant gedaan. Met Brabantse collega's be spraken ze allerlei actuele ontwik kelingen op het gebied van zorg, welzijn, onderwijs, economische zaken, duurzaamheid, middelen, be reikbaarheid en ruimtelijke orde ning. Preventie alcohol. B. en w. van Tholen hebben ingestemd met een Zeeuws preventief beleid voor alco hol en jeugd. Het is een provincie- brede aanpak, maar het Thoolse col lege gaat dat lokaal concretiseren. Bevolkingsgegevens naar Goes. B. en w. hebben besloten dat hel centra le bureau voor leerplicht in Goes kan beschikken over de Thoolse bevol kingsadministratie. Dit om de contro lefunctie goed te kunnen uitoefenen. Uitslagen van de gespeelde koers- balwedstrijden van: Gezelligheid Vóór Alles/Sint- Maartensdijk: 1C. van Gorsel 47 p. 2. J. Bijnagte en C. Breure 31 p.; 3. mevr. C. van Mierlo en mevr. L. Wielaard 24 p.; 4. mevr. B. Bijnagte en mevr. A. Bocxe 23 p.; 5. mevr. W. Kloet en A. Poot 22 p.; 6. W. Bijl en A. Wielaard 20 p.; 7. mevr. M. Dane en mevr. T. Breure 16 p. Meulvliet: 1mevr. C. Sprenkels en W. Dcurloo 48 p.; 2. G. Bolier en W. Bijl 31 p.; 3. mevr. J. Bos en mevr. J. Verbraeken 29 p.; 4. mevr. L. Ver schoor en J. Sprenkels 25 p.; 5. me vr. N. Deurloo en mevr. A. Hilger- son 20 p. Qud-Vossemeer: 1. mevr. C. van Mierlo 37 p.; 2. N. Moerkerken 31 p.; 3. mevr. L. Weezenaar 22 p.; 4. mevr. C. Havermans 21 p.: 5. mevr. J. van Houte 19 p.; 6. mevr. M. van Poortvliet 18 p.; 7. mevr. B. Rogge band 3 p. Leo Quist uit Sint-Annaland werd kampioen met een blauwkeelparkiet van 93 punten. Onder de Vosse- meerse vogelliefhebbers waren er goede resultaten voor de heer I. Pot- appcl. Hij behaalde met zijn stam isabel geel intensief 367 punten en werd daarmee kampioen. En Ab Ketting werd dat met een enkeling zebravink grijs die 91 punten kreeg. Joh. Ketting behaalde met een enke ling zebravink zwartwang grijs 91 punten en haalde zo het kampioen schap binnen. De heer J. Jeroense behaalde met een geelflankparkiet stam 368 punten en Ook behaalde hij met een enkeling geelflankpar kiet 92 punten. Met beide resultaten werd hij kampioen. Op de tentoonstelling van de PSC Midden Zeeland, die in hetzelfde weekend gehouden werd te Krab- bendijke, behaalden verschillende leden van Vogelvreugd een goed re sultaat. De heer M.C. Goedege- buurc werd viermaal kampioen met een grijsrug dwergpapagaai groen van 93 punten, tweemaal een grijs rug dwergpapagaai blauw van 92 punten en een grijsrug dwergpapa gaai lutino van 91 punten. De heer J. Walhout werd kampioen met een stel geelflank parkieten van 185 punten en met een geelflankparkiet' van 92 punten. De heer C. Dorst werd kampioen met een agapornide roscicolli groen van 93 punten. Leo.Quist werd ook daar kampioen met een blauwkeelparkiet van 93 punten. Wat is het financieel voordeel voor de gemeente van adoptie van de roton des, wil CU-raadslid Bram van de Sande weten van b. en w. Via schrif telijke vragen wil hij van het college hóren waarom besloten is tot adoptie van zes gemeentelijke rotondes in Tholen, Sint-Maartensdijk en Sint- Annaland. Welke voor- en nadelen heeft het college overwogen? Van de Sande vraagt ook naar de adoptie van andere rotondes, maar b. en w. gaven vorige week aan dat de provincie dat niet wil omdat reclameborden indrui sen tegen de landschapsverordening. En het waterschap voelt er evenmin voor bij de twee platondes in de Wei- hoek. Het CU-raadslid vraagt verder of het college heeft overwogen om andere dan hoveniersbedrijven in de gelegenheid te stellen een rotonde te adopteren. En hebben b. en w. er ook aan gedacht om andere gemeentelijke eigendommen te laten adopteren en zo nee, waarom niet? Van de Sande wil het algemeen reclamebcleid voor gemeentelijke eigendommen in de gemeenteraad bespreken. Oude ansichtkaarten, waaronder één van de stoomtramlijn Antwerpen- Bergen op Zoom-Tholen, kunnen op zaterdag 23 oktober worden aange troffen bij de ansichtkaartenbeurs in zalencentrum De Raaijberg in Ber gen op Zoom. De Nederlandse ver eniging van prentbriefkaarten verza melaars organiseert de beurs van tien tot twee uur. Bezoekers kunnen. de door hen zelf meegebrachte an sichten gratis laten taxeren. Er zijn 28 standhouders met tienduizenden oude ansichtkaarten van onder ande re stads- en dorpsgezichten, buurt schappen van voor, 1900 tot 1960, waarvan die voor 1906 met de hand zijn ingekleurd. Verder zijn er zo'n 700 verschillende onderwerpen zo als schepen, treinen en veerboten. Het televisieprogramma over de Oranjeroute in o.'a. Sint-Maartens dijk mag zich verheugen in finan ciële steun van de provincie Zee land. Gedeputeerde statenji geven het maximaal toegezegde bedrag van 5000 euro aan JG Reizen uit Vrouwenpolder. Er is een voor schot betaald van 3750 euro, zodat nog 1250 euro wordt bijbetaald. De Oranjeroutc zal op een zaterdag avond worden uitgezonden in het EO-programma Blauw Bloed op Nederland 2. Karei Heijboer is tien jaar geworden op een bijzondere datum: 10-10-10. Zijn kleine broertje William achtergrondvindt dat best, want hij heeft kunnen meegenieten van de taart. De zoon van André en Anita Heij- boer-Schot heeft zondag wel al taart gegeten. En 's middags is er familie op visite geweest. Zijn opa en oma uit Tholen bleven eten. Maar mor gen komen zijn vriendjes op be zoek. Zijn feestje is dit jaar extra speciaal. Normaalgesproken gaat het gezin tijdens verjaardagen naar het bos in Bergen op Zoom. Karei is namelijk gek op soldaatje spelen tussen de bomen. En dan staat er friet op het menu. Morgen niet. Er staat gourmetten op het programma. Tijd om naar het bos te gaan is er niet, maar dat vindt Karei voor deze ene keer niet erg. Gourmetten bete kent voor hem iets extra's dat ze an ders nooit doen. Zijn broertjes Ma- rijn (7) en William (bijna 2), vriendjes en hijzelf mogen lekker lang aan tafel zitten. Karei weet, dat nu veel mensen in de krant kunnen lezen dat hij mor gen een feestje viert. Wat nou als die allemaal op bezoek komen? „Dat geeft niet. Als ze maar een ca deautje meebrengen", zegt hij met een grote grijns. Hij heeft een ver langlijstje. Karei spaart legerspul len. Hij zegt dat hij nog niet zoveel heeft. „Ik heb een helm en drie pos ters." En een geweer? „Drie gewe ren." Maar legerkleding heeft hij nog niet. Een broek en echte solda tenschoenen. Dat lijkt hem wel wat. Naast het rennen en sluipen door het bos heeft Karei nog een andere hob by. Hij kan helemaal wegdromen in een boek. „Als het kan het liefst twee boeken op een dag", zegt zijn moeder. Ze is volgens Karei niet zo op de hoogte waar hij van houdt, want als ze vertelt dat lego zijn hob by is, protesteert hij. „Nee, dat was vroeger." Net zoals de boekenserie van Dolfie en Wolfie. Nu is Chris en Jorieke zijn favoriete serie. De leerling uit groep 6 van basis school Eben Haëzer kan er voorlo pig nog lang genoeg over nadenken wat hij later wil worden. Maar één ding weet hij zeker: hij wil geen wethouder worden, net zoals zijn Sint-Annalandse opa (en naamge noot) is geweest. Hij wil misschien politieman worden. ce en er volgden nog twee zwakke games waardoor het 5-5 werd. Ly- dia nam toen hel voortouw door aanvallender te gaan spelen en dat zette £oden aan de dijk. Met 7-5 wonnen ze alsnog de eerste set en in de tweede set waren ze duidelijk sterker in hun spel want met 6-1 was die al gauw gespeeld. Betsie Huijsmans en Leni Verwijs moesten het vervolgens opnemen tegen Bakx en Geuze van Eegedi- ma. De Fluplandse speelsters had den veel tegenstand verwacht van Eegedima, maar ze waren toevallig allebei in een bloedvorm en met 6- 1, 6-0 waren ze zo klaar. Betsie moest samen met Lydia van der Peet nog aantreden tegen Jo- landa van der Klis en Lindy Bols- man. In de eerste set konden ze goed druk zetten en piet 6-3 werd deze gewonnen. In de tweede set was het net andersom en wisten de Thoolse dames meer druk te zetten waardoor Betsie en Lydia op een 0- 3 achterstand kwamen te staan. Ge lukkig herpakten ze zich en het werd een spannend einde van deze set die toch nog werd binnenge haald door de Fluplandse dames: 7- 5. Maar alles wat in de tweede set goed ging, lukte net niet in de der de en* met 1-6 werd alsnog de wedstrijd verloren en keken de he ren al tegen een 0-4 achterstand aan met de dubbelspelen nog in het vooruitzicht. Antal Joppe en Michael Bazen ga ven wederom alles in de dubbel. Maar hun tegenstanders waren te sterk en met een 3-6, 1-6 nederlaag was het aan Ruud Schot en Curtis Goedegebuure om te proberen de eer te redden. En het leek een kansloze missie te worden nadat de eerste set heel snel met 2-6 werd verloren. Maar toch werd de tweede set met 6-4 uit het vuur ge sleept en de derde set moest de be slissing brengen. Het duo kwam met 1-4 achter, maar knokte zich terug tot de tiebreak. Daarin pak ten de heren met 7-5 toch het eer volle en ook belangrijk puntje voor Jacoba van Beieren. Door het ene puntje blijft Jacoba van Beieren nog wel op de tweede plaats staan, net boven Eikenhof, maar koploper de Stoof heeft een gaatje geslagen van vier punten. Zaterdag mogen de heren op be zoek bij deze koploper. Jim Grootscholte (midden) van paprikakwekerij 4Evergreen krijgt bloemen en een boek uitgereikt door WHS-voorzitter Anco Fase (links) en bestuurslid sponsoring Bert Rauls. De net in Sint-Annaland gestarte ondernemer schonk nieuw meubilair voor de kantine aan de voetbalvereniging, en toonde daarmee zijn lokale betrokkenheid. Ook een reclamebord, en de sponsoring van de wedstrijdbal voor het duel WHS-Beek Vooruit, werden door de familie Grootscholte van 4 Evergreen verzorgd. (Advertentie I.M.) Curtis Goedegebuure speelde de eerste enkel en ondanks dat de wedstrijd bijna een uur en drie kwartier duurde, stond er na afloop van vele lange rally's een onthut sende 1-6, 0-6 nederlaag op hel bord. Ook tweede man Ruud Schot kon geen puntje voor de Smurdie- kenaren binnenslepen. In een lasti ge wedstrijd moest hij met 2-6 en 1-6 het onderspit delven tegen zijn Belgische tegenstander. Derde man Michael Bazen bracht het er beter vanaf, maar ook hij kon de winst niet te pakken krij gen en verloor met 4-6 en 2-6. Toen was het de buurt aan captain Antal Joppe om Smurdiek toch op het bord te krijgen. Hij begon zwak en verloor in no time de eer ste set met 2-6. Maar hij herstelde zich uitstekend in de tweede set en bracht de stand weer gelijk door deze met een ruime 6-1 te winnen. Tennisclub Sint-Annaland speelde haar tweede wedstrijd in poule A uit tegen Eegedima te Tholen en verloor wederom met 0-4 van één van de fa vorieten in deze poule. De damesdubbel van Els Kooij en Monique Ruinard tegen Elisca de Jonge en Petty Menheere werd met 6-1, 6-1 door Els en Monique ge wonnen. De herendubbel van Jacco Kooij en Jean Ruinard tegen Michel en Vincent de Jonge werd met 6-2, '6-0 gewonnen door de thuisspelende Tholenaren. Petty Menheere en William Quist van Sint-Annaland maakten hel Jac co Kooij en Monique Ruinard erg lastig in de mixed dubbel, maar uit eindelijk wonnen laatstgenoemden met 6-1,6-1. De mix van Tholenaren Els Kooij en Jean Ruinard tegen Elisca en Vin cent de Jonge werd met 6-0, 6-4 door Els en Jean gewonnen. Tholen ligt op koers richting de finale. Vol gende week is de ontmoeting tegen de gedeeld koploper in de poule, BEAR. TC Sint-Annaland is door de nederlaag definitief laatste gewor den in poule A. Titelverdediger T.O.V. ging in poule B op bezoek bij Jacoba van Beieren in Smerdiek en kwam niet verder dan een 2-2 gelijkspel. Doordat Ja coba van Beieren tegen Jansen/Kot in dezelfde poule B ook al gelijk speelde, zal aanstaande zondag de doorslag moeten geven wie er in de ze poule als nummers 1 en 2 door gaan naar de halve finales. Jeffry Stoutjesdijk en Antal Joppe speelden tegen de Vossemeerders Bram Filius en Frank Schoep. Vanaf het begin was al duidelijk dat Jeffry en Antal weinig in te brengen had den tegen het solide spel van Bram en Frank. In de eerste set konden Jeffry en Antal het nog wel redelijk bijbenen, maar ondanks dat werd de eerste set toch met 6-2 gewonnen door de Vossemeerders. De tweede set was in een mum van tijd klaar en werd 6-0 voor Bram en Frank. Hier door was het eerste punt van de dag voor T.O.V. een feit. De damespartij werd gespeeld tus sen Smurdiekenaren Marjolein Stoutjesdijk-Kloet en Renske de Rooij, en Yvonne Havermans en An- je van Went van T.O.V. Nadat Mar jolein en Renske op een 3-2 achters tand in de eerste set kwamen, begon de motor bij deze dames warm te draaien. Zij bogen deze stand om in een setwinst met 6-3. Ook de tweede set was een prooi voor de dames van Smurdiek: 6-2. Marjolein en Jeffry konden in hun mixpartij tot 4-4 goed meekomen met Yvonne en Frank. Maar bij deze stand verloor Jeffry zijn servicebeurt en de eerste set werd met 6-4 ge wonnen door de Vossemeerders. In de tweede set gingen Yvonne en Frank door met waar ze al mee bezig waren en wonnen met goed spel de set met 6-2. Renske en Antal moesten dus win nen van Anje en Bram om er nog 2-2 van te maken. Renske en Antal scho ten uit de startblokken en binnen no time was de eerste set binnen met 6r 1In de tweede set waren de rollen omgedraaid en wonnen de Vosse meerders met 6-3< waardoor er een beslissende super tiebreak aan te pas moest komen. Anje en Bram namen een 3-0 voor sprong, maar toen ging de motor ha peren. Renske en Antal gingen hier na met 7-4 aan de leiding. Dit voordeel hadden zij afgelopen week ook tegen Jansen/Kot en verloren toen nog, dus de zenuwen sloegen toe. Maar deze keer werd het anders. Op een 9-7 stand voor Renske en Antal misten de Vossemeerders een volley en wonnen de spelers van Ja coba van Beieren de wedstrijd. Door deze 2-2 uitslag wordt het nog een spannende dag voor alle teams in poule B aanstaande zondag op Vosmeer, wanneer bij T.O.V. het team van Jansen/Kot op bezoek komt. Bij winst van T.O.V. of Jan sen/Kot zijn deze automatisch eerste in de poule en wordt Jacoba van Beieren tweede in de poule. Maar mocht deze wedstrijd ook in 2-2 ein digen dan kan de organisatie van de GoedWarc cilandcncup voor teams aan de slag met tellen van sets en ga mes. Het is dan voor alle teams af wachten wie er doorgaat naar de hal ve finales. Het programma gaat zondagmiddag om één uur verder met: Poule A: BEAR-Eegedima; Poule B: T.O.V.-Jansen/Kot. De stand: Poule A: I. Eegedima 1-3; 2. BEAR 1-3; 3. TC Sint-Annaland 2-0. Poule B: 1. Jacoba van Beieren 2-2; 2. T.O.V. 1-1; 3. Jansen/Kot 1-1. Leni Verwijs en dochter Mirjam startten de partij tegen Tholenaren Marjet Bakx en Jolanda van der Klis. De koppels waren erg aan el kaar gewaagd en het werd een lan ge partij. De eerste set ging na veel spannende games met 5-7 naar de Tholenaren en Leni en Mirjam moesten dus aan de bak. Ook nu deden de dames niet voor elkaar onder, maar met 6-4 pakte de Flup landse combinatie de tweede set. In de derde set zakte het niveau van Mirjam volgens eigen zeggen naar een dramatisch nulpunt en zodoen de verloren ze deze met 3-6. Elly van Dijke speelde met Lydia van der Peet, die de geblesseerde Lijdie Kot verving voor De Ruuc stoppelen. Ze gingen goed van start tegen Titia Geuze en Lindy Bols- man en na een 4-1 voorsprong kwamen ze zelfs met 5-2 vóór te staan. Toen verloor Elly haar servi-

Eendrachtbode /Mededeelingenblad voor het eiland Tholen | 2010 | | pagina 17