Vosmeer in de min Beschamende dubbele cijfers Stavenisse Elf scholen strijden met 28 teams om wisselbeker schoolvoetbal Regenboog, Luyster en Sint Anthonius winnen Smash incasseert nederlaag Vosmeer blijft in kopgroep en SPS houdt daar zicht op Vijf gasttrainers voetbalschool Smerdiek 2 handhaaft voorsprong Flinke score voor Komopjoh Emergo schuift koploper aan kant Donderdag 14 oktober 2010 EENDRACHTBODE, DE THOOLSE COURANT 15 Twee punten in mindering en 200 euro boete Voetbalvrouwen wakker na punt CSW Reserves Jeugd Vosmeer handhaafde zich in de kopgroep van de vierde klasse met een duidelijke 1-4 overwinning bij BW. SPS houdt de top van de ranglijst in zicht na 4-0 winst op WIK. De meest opvallende uitslag viel in Stavenisse te noteren. De formatie van coach Jaap Knop ging voor het eerst dit seizoen zwaar onderuit. Zelfs de beschamende dubbele cijfers werden bereikt. Het werd 1-10 voor het bezoekende DVO. Eenvoudige zege SPS Vosmeer laat monsterscore schieten Jacqueline van Os is tweede Thoolse De Regenboog en de Luyster bij de jongens en de Sint Anthonius bij de meisjes mogen een jaar lang de wissel beker voor het schoolvoetbaltoernooi in huis houden. Elf Thoolse basisscholen streden vorige week woensdag on der prima weersomstandigheden op het veld van Haes- tinge in Sint-Maartensdijk om de titel. Jeugd Zondagvijfdeklasser Vosmeer maakt zware tijden door. Bij Kwaden- damme werd de ploeg van trainer Adrie Capelle in de tweede helft naar een 5-0 nederlaag gespeeld. Bovendien noemt de tuchtcommissie van de bond Vosmeer medeschuldig aan het staken van de partij tegen Renes- sc. Beide clubs krijgen elk twee punten in mindering en 2(H) euro boete. De 2-3 score op het moment van staken wordt als eindstand aange merkt, zodat Vosmeer in de min is terecht gekomen. Om het nog erger te maken liep Jeffrey Driehuijs in Kwadendamme tegen een domme ro de kaart op. Ook daarom had Capelle het na afloop slecht naar zijn zin. „Mijn geduld met sommige spelers begint op te raken." Vijf de klasse De uitspraak van de tuchtcommissie is wat Capelle betreft een bcstliurs- kwestie. „Ik hoop dat ze protest aantekenen. Deze uitspraak is in triest en gaat alle perken te buiten. Wc hadden part noch deel aan de wanordelijkheden." Als voetbalman houdt Capelle zich vooral met de prestaties van zijn team bezig. En die zijn nog steeds niet om over naar huis te schrijven. „Hoewel ik tevreden was over de eerste helft en wc toen soms leuke combinaties op de mat legden. Maar als de tegen stander niet scoort, helpen wij ze graag op weg." Na de 0-0 bij rust leidde een blun der van doelman John Aarnoudse de martelgang in. Aarnoudse sloeg een hoekschop ongelukkig ip eigen doel: 1-0. In de 55e minuut moest Vosmeer met tien man verder, na een door Jeffrey Driehuijs veroor zaakte penalty. Driehuijs, die voor rust al een gele kaart had geïncas seerd, leek eerst nog op genade te mogen rekenen van de arbiter. Na zijn verbale protesten kreeg de laat ste man alsnog een tweede gele kaart voor de neus, zodat de bezoe kers met een numerieke minderheid voor een kansloze missie stonden. Capelle noemde het gedrag onvol wassen. „Op zo'n moment bena deelt een speler de ploeg." Toch was Ricky de Klerck nog dicht bij de aansluitingstreffcr, na een mooie in dividuele actie vanuit het midden veld. Met het verstrijken van de tijd moest Vosmeer meer risico's ne men, met nog drie treffers voor de thuisclub in de laatste tien minuten als gevolg. Capelle kon voor de par tij in de Zak van Zuid-Beveland geen beroep doen op Joshua van Willigen (ziek), Sylvester van Willi gen (blessure) en de in hel duel met Rcnesse gekwetste Youri den Hol lander. „We hebben dit seizoen nog niet één keer in dezelfde formatie kunnen spelen", baalde Capelle. „Daardoor krijg je nooit geen auto matismen en rust in de ploeg." De vrouwen van voetbalclub Smerdiek hebben CSW uit Wilnis met 3-2 verslagen. In de eerste minuten was het nog even zoeken voor de dames uit de smalstad, maar toen Anne Hage aan de beurt was, deelde ze haar schietkans door de bal breed te leggen. Dat liep op niets uit. CSW rook haar kansen en scoorde de 0-1 in de tiende minuut. Daardoor werd Smerdiek wakker geschud. Hage kreeg weer een kans, maar Marieke Goeree zorgde even later voor de verzilvering van het eerste punt. Anne Hage zorgde met een voorzet nog voor een kans en even later redde ze haar club door een in geschoten corner van CSW voor de lijn weg te werken. CSW sloeg na de rust direct weer toe. Keepster Agnita Nouwen ver keek zich op de bal die van 30 meter op haar doel werd afgevuurd en het was 1-2. We weten nu dat het daar bij bleef voor CSW. Smerdiek gaf antwoord met een voorzet van Claudia de Frel precies op maat voor Angelique Hage die de bal hoog in het doel kon tikken: 2-2. De 3-2 viel in de zeventigste minuut. Anne Hage en Debbie Doornen gingen in combinatie goed door over links, hun voorzet beland de bij Marieke Goeree die de bal in de verste hoek schoof en daarmee haar tweede doelpunt van de mid dag scoorde. CSW ging risico nemen zodat de spitsen van Smerdiek ruimte kre gen. Zo kon Anne Hage alleen op de keepster afgaan, haar schot ging jammer genoeg recht op de doel- vrouw af Er waren in de slotfase meerdere kansen om een doelpunt te maken maar de bal ging er niet in. De hoofdmacht van Smash '76 heeft haar eerste nederlaag geïncas seerd. De Sint-Annalandse tafeltennissers verloren met 7-3 in Bergen op Zoom van het als derde geplaatste Het Markiezaat. Het team staat nog steeds bovenaan maar voelt de hete adem van de concurrentie in de nek. Volgende week beginnen de returns en dan wordt het met de week spannender of de mannen weer terug kunnen komen in de hoofdklasse. J/L Tafeltennis Merijn v.d. Klooster had andere ver plichtingen en het vertrouwen dat zijn teamgenoten deze klus wel zou den klaren. Met routiniers als Johan Snoep, Anné van Dijke en Remco Vroegop mag je dat ook wel ver wachten. Laatstgenoemde leek na de 100% winst van vorige week zijn oude vorm weer te pakken te heb ben, maar speelde nu te wisselvallig om het zijn tegenstanders lastig te maken. Ook 'Snoepie' kon met zijn typische spel zijn tegenstander maar één keer op de knieën krijgen. Anné van Dijke voldeed wel aan de ver wachtingen met twee winstpartijen. Het tweede team gaat samen met Het Markiezaat en Middelburg strij den om het kampioenschap in de derde klasse. Met een 2-8 overwin ning tegen Scaldina uit Zierikzee is Smash 2 koploper Het Markiezaat op een punt genaderd. Bij deze rui me uitslag was Peter Bazen met drie winstpartijen de belangrijkste spe ler. Kees van Poortvliet handhaaft zich knap op dit niveau en deed met twee zeges zichzelf en zijn teamge noten een groot plezier. Peter Hcnd- rikx had moeite met zijn spel. Zijn backhand liep niet naar wens en zijn opslag was te gehaast. Gelukkig zette hij ondanks deze tekortkomin gen nog twee partijen in winst om en pakte samen met Kees van Poort vliet het dubbelspel. Over de wed denschap die Kees na afloop af sloot, was de afspraak dat deze niet in de pers zou komen, maar hij staat wel genoteerd. Na de vijfde verliespartij op rij moet het derde seniorenteam vrezen voor degradatie. Thuis waren de dames van RDT uit Roosendaal veel te sterk voor David van Driel en Arno Bruijnzeel. De drie punten voor Smash kwamen op het conto van Mathijs de Graaf die zichtbaar ge motiveerd en strijdbaar was en na zijn laatste overwinning een ere rondje langs het publiek deed. Het vierde seniorenteam kan zich ook gaan opmaken voor de bloemen en de zoenen die bij een kampioen schap horen. Het moet wel gek lo pen wil dit team, dal afgelopen week twee keer speelde en allebei de keren met respectievelijk 2-8 en 8-2 won, dit nog weggeven. In en tegen Kerkwerve stond Chris Hage voor het eerst in de basis en liet met twee overwinningen zien in deze klasse thuis te horen. Dochter Ellen deed hier niet voor onder en Esther Bruijnzeel liet weer eens geen steek vallen en staat in middels op een winstpercentage van 92%. Dat steekje liet ze wel vallen in de inhaalwedstrijd thuis tegen Het Markiezaat met een verloren partij. Ook Cindy v.d. Klooster moest één keer buigen voor haar te genstander. Ellen Hage stak er deze middag letterlijk en figuurlijk met kop en schouders bovenuit. Drie keer was ze haar Brabantse oppo nenten de baas en samen met Esther vormt ze een onverslaanbaar kop pel. In beide wedstrijden was het dubbelspel een prooi voor deze da mes. Voor het vijfde seniorenteam zag het er deze competitie lang floris sant uit. Na de 5-5 thuis tegen Wes- terzichl en 10-0 zege van concurrent SVNB zullen ze zich nu wel even achter de oren krabben. Jochem v.d. Klooster en Jan Willem van Vossen acteerden op niveau met ieder twee overwinnirtgen en samen stelden ze ook het dubbelspelpunt zeker. Jan Willem liet om zijn aanvalslagcn beter te kunnen uitvoeren zelfs een mouw afknippen. Eldert Besseling kon ondanks zijn geweldige inzet geen punt voor zijn team binnensle pen. Het eerste jeugdteam blijft na het nipte 6-4 verlies tegen Belcrum mid denmoter in hun klasse. Gertjan v.d. Berg stak in goede vorm en deed zijn tegenstander met drie overwin ningen evenzo veel keer pijn. Job was met een keer winst heel wat milder en Bennie van Poortvliet is nog steeds zoekende naar zijn vorm en bleef op nul winstpartijen staan. Het tweede jeugdteam blijft het op merkelijk goed doen. Na de 2-8 overwinning tegen Back Hands staan ze bovenaan met een wedstrijd minder gespeeld dan de naaste con current. Dit biedt perspectief voor de rest van de competitie. Kleine 'gro te' man was Joost van Dijke met drie zeges en winst in het dubbelspel met Lcontinc Aarnoudse. Leontine en Lonneke den Engelsman verdeelden de andere vier punten. Het derde jeugdteam kwam nog wat ervaring tekort in de Wcllcvaetc te gen Backhands. Jelmar Elenbaas gaf met twee overwinningen prima te genstand. Sander Zwagemaker kwam niet verder dan een winstpar tij en Martijn Keur bleef met lege handen. Programma zaterdag: Arnemui- den-Smash 1 (15/10); Smash 2-Het Markiezaat; Smash 4-Kapelle; SVNBiSmash 5 (15/10). Jeugd: Smash 1-Vice Versa-'51: Smash 2- ODT; Smash 3-ODT. Ramon Voshol scoort drie keer. Hier rechts op archieffoto tegen Smerdiek. Vierde klasse „We staan weer met beide beentjes op de grond", stelde Knop na het monsterverlies van Stavenisse nuchter vast. „Wc hebben de voor bije weken wat kleine stapjes voor uit gezet, en nu zijn we weer met een dreun teruggewezen. Werk aan de winkel dus." In de eerste tien minuten zag het er nog niet naar uit dat zich aan de Pilootweg een spor tief drama zou voltrekken. De thuisclub kreeg zelfs wat kleine mogelijkheden om de score te ope nen. Een foute pass van de na zijn vakantie voor het eerst weer in de basis gestarte Sander Smits leidde de ondergang in: 0-1. Kort daarop werd het 0-2 en gingen de kopjes bij Stavenisse omlaag, een euvel dat zich vorig jaar regelmatig voordeed en nu uitgebannen leek. „De oude geschiedenis herhaalde zich", aldus Knop. „Iedere lange bal van DVO leverde telkens een kans op. Op een of andere manier stonden we niet goed. Er was niet één speler die zijn gebruikelijke ni veau haalde. Het liep voor geen meter." Nog voor de pauze greep de coach in. Hij haalde routinier Marco Klippel naar de kant, in de hoop dat de wissel voor een schrik- effect zou zorgen. Met Kees van Putte als invaller ging het echter niet merkbaar beter. „Wat je ook riep of zei, het kwam niet aan. Met een 0-4 achterstand werd de rust bereikt. Ook de donderspeech in de pauze zorgde niet voor de ommekeer. Bij de eerste aanval na de hervatting was hel opnieuw raak. Tot teleurstelling van Knop. „Toen ben ik maar gaan zitten." Pas bij de stand 0-8 zorgde Jos van der Jagt met een vrije trap voor het enige wapenfeit. Daarna scoorden de Roosendalers nog tweemaal: 1- 10. Tot overmaat van ramp haakten Tim Ponsteen en Jeremy Gierman in de tweede helft af met blessures. Knop probeerde de uitslag te relati veren. „We zijn drie punten kwijt en één plaats op de ranglijst gezakt. Meer is er in feite niet aan de hand, hoewel zo'n uitslag hard aankomt. Tegen Chrislandia moeten we ko mende zaterdag gaan voor eerher- Stel." Tegen laagvlieger WIK deed SPS wat het moest doen: winnen. De gehavende formatie van coach Pe ter van Poortvliet won eenvoudig, met 4-0. Ramon Voshol scoorde drie keer. Na een kwartier was het voor de eerste maal raak. Voshol kwam vrij aan de linkerkant na een dieptepass van Michel Lisseveld en schoot in de korte hoek binnen: 1- 0. Niet veel later werd Voshol in het zestienmetergebied neergelegd, ditmaal na een voorbereidende ac tie van Leonard Quist. Vanaf de stip maakte Voshol geen fout: 2-0. Nog voor de pauze maakte Jan Pie- ter Bevelander er op aangeven van Lisseveld 3-0 van. Kort na de her vatting kopte Voshol de 4-0 op het bord, uit een aanval die werd inge leid door de jonge Mustafa Khuder. Het spelpeil zakte in de loop van de tweede helft, hoewel SPS kansen bleef krijgen. De in de voorste lijn gestarte Jorn Elenbaas was dicht bij een treffer met een gevaarlijke kopbal en Ramon Voshol raakte nog de paal. Invaller Mare Elen baas had op het beslissende mo ment teveel tijd nodig om ook een doelpuntje mee te pikken. Zijn in zet" werd op het nippertje van de lijn gehaald. Elenbaas was in de slotfase in de ploeg komen voor Jo han Uijl. Erwin Feijtel hield het na zijn blessure een uur vol, om plaats te maken voor Jasper Slooten. Jan Deij nam al voor rust plaats in de ziekenboeg van SPS. De routinier haakte af met een blessure en werd .vervangen door Stefan Bogers. Van Poortvliet was blij dat zijn ploeg vier maal wist te scoren, zonder de inbreng van de azen Willem Beve lander en Hilbert van Akkeren. „Maar eigenlijk is het jammer dat we vandaag vergeten zijn om ons doelsaldo verder op te vijzelen." Met Kruiningen en DVO komen er nu twee geduchte tegenstanders op het pad van SPS. „Dat zijn de ploe gen waartegen we ons moeten me ten. Als we aansluiting willen hou den, moeten er punten worden gepakt." Vosmeer liet zich bij BW niet gek maken door een nieuwe bestuurs crisis bij de thuisclub, het onver wacht verlate aanvangstijdstip of het kunstgras. In de openingsfase kreeg Nordin Benjilali het al op de heupen, met een mooie individuele actie die de middenvelder afsloot met het zwakke rechterbeen: 0-1. „Ik wist niet wat ik zag. Hij kreeg gewoon de kolder in z'n kop", zei zijn coach Aad van der Meeren na afloop. Even liep Vosmeer na die bliksemstart met het hoofd in de wolken, een nonchalance waar BBV meteen van profiteerde. Via het been van laatste man Ilias Elji- lali sprong de bal voor de voet van een Bergse speler: 1-1. Tot aan het halfuur ging het duel gelijk op, waarbij de thuisclub soms gevaar lijk doorstootte in het centrum. Hassan El Helw brak het verzet door een afgeslagen hoekschop in tweede termijn binnen te schieten: 1-2. Een treffer van Rachid Bou- houdane werd nog voor de pauze geannuleerd wegens vermeend bui tenspel. In de tweede helft bracht Van der Meeren de snelle Addera- hin El Fadili als extra wapen bin nen de lijnen. Mohammed Ez.zagh- rayri keerde niet meer terug. El Helw zorgde kort na de hervatting voor de beslissing: 1-4. Een kwar tier voor het einde pikte Bouhouda- ne zijn doelpunt mee: 1-4. Bouhou- dane en Benjilali raakten ook nog het aluminium. Andere kansen werden om zeep geholpen, doordat de laatste pass van meestal El Fadi li onzuiver was. Van der Meeren vond dat zijn ploeg het slecht had uitgespeeld. „EI Fadili is snel als een hert, sneller dan de bal. En daardoor komt de pass vaak niet aan. Met wat meer overleg wordt het een monsterscore." In de slotfa se kwamen Rachid Alhor en de veelbelovende Nihat Babat nog als invaller in de ploeg. Said Oumha- med en Kees van 't Klooster gin gen naar de kant. Met het oog op het cruciale treffen tegen Zierikzee was Van der Meeren blij met het aansluiten van Babat. Ook Hicham Ben Hammou is na zijn huwelijks reis komende zaterdag weer be schikbaar. „We hebben iedereen nodig", aldus Van der Meeren. „Zierikzee wordt een wedstrijd van de waarheid, hoewel ook Halsteren een geduchte concurrent lijkt te worden." Voethal- uitslagen De stichting Voetbalschool die sa men met voetbalclub Noad'67 in Sint Philipsland de jaarlijkse voet balschool organiseert, heeft haar gastlrainingcn voor de zesde editie op 25 tot en met 27 oktober hele maal rond. Er zijn gasttrainingen van oud-internationals André Hoekstra (trainer Jong Feye- noord/Excelsior) en Bert Konter man (technisch directeur van FC Zwolle). Daar zijn nu Richard Roe- lofsen (hoofd opleidingen bij de Graafschap uit Doetinchem), Curtis Martels (algemeen directeur Arsen al Soccer Schools Holland) en Jo han Sulkers (hoofdtrainer van No- ad) aan toegevoegd. Jeugd: Kruiningen-Vosmeer C 1-6, Vosmeer C meisjes-SKNWK 14-0, Noad El-Vosmeer El 2-4, Meto- Vosmeer E2 2-8, Vosmeer Fl-Odio 1-1, Vosmeer F2-Unitas 1-3; Moc- WHS A 6-2, WHS B-WIK 2-2, Clu- zona-WHS C 0-8, WHS Dl-Vo smeer D 1-1, WHS El-Odio 5-3, SC Gastel-WHS E2 0-2, WHS Fl-Nw. Burgvliet 1-5, WHS F2-Moc 9-1, WHS F3-Dosko 3-3; Thol. Boys A- Odio 2-2, Rood Wit-Thol. Boys BI 2-0, BSC-Thol. Boys B2 4-4, Yersc- ke-Thol. Boys B meisjes 1-9, Thol. Boys C2-lntemos 0-2, Thol. Boys C3-Seolto 5-3, Thol. Boys Dl-Meto 2-3, Thol. Boys D2-Victoria 9-1, Grenswachters-Thol. Boys El 3-3, Thol. Boys E2-FC Bergen 2-8, Moc- Thol. Boys E3 2-5, DVO-Thol. Boys F1 0-6, Stecnbergcn-Thol. Boys F2 1-8, Thol. Boys F3-Moc 2-7, Thol. Boys MPl-Nw. Borgvliet 1-11. -i Smerdiek 2 heeft zaterdag voor de derde maal op rij gewonnen. Het slachtoffer was deze keer WC '68, waartegen het uit 2-3 werd. De zege kwam echter niet zo een voudig tot stand als in de vorige twee wedstrijden. Vooral in de tweede helft stonden de blauw-zwarten onder druk. In de eerste helft leek er voor Smerdiek geen vuiltje aan de lucht. Rick Zwagemaker opende al vroeg de score met een prachtig schot in de kruising. Diezelfde Zwagema ker werd niet veel later binnen de beruch te lijnen gevloerd en zodoende versierde hij een strafschot. Voor Mike van Gaste ren was dit een koud kunstje: 0-2. Volgens de correspondent vanuit buitenspelpositie, scoorde WC de aansluitingstreffer. Wes ley Withagen verhoogde de marge echter weer naar twee, door de I -3 aan te teke nen. Na de thee toonde Smerdiek een an der gezicht. Door hel uitvallen van Remy Korthouwer en later ook Rick Zwagema ker, leverde Smerdiek de nodige snelheid en diepgang in. Daarbij had Smerdiek geen antwoord op een aantal tactische omzettingen hij WC. De mannen uit Halsteren maakte zodoende het grootste gedeelte van de tweede helft de dienst uit. Uit een erg gemakkelijk gegeven straf schop kwam WC terug tot 2-3. Smerdiek wankelde daarna. Met een aantal knappe reflexen voorkwam Smerdiekdoelman Come van Haaften echter nog een tegen doelpunt. zodat de 2-3 voorsprong van Smerdiek bleef gehandhaafd. Er zijn maandag drie wedstrijden ge speeld in de zaalvoetbalcompelitie van Mculvliet in Tholen. De teams in de B-poule kwamen in actie en daar bij waren er doelpunten die opliepen tot dubbele cijfers voor Komopjoh I Dal team won met 13-7 van de Pla dijsvogels. Klavertje bier won zijn wedstrijd met 7-1 van Datdanweer- wel. De gebroeders Roggeveen speel den een kansloze wedstrijd tegen de tuinmannen van Decora. Ze kèken al snel tegen een achterstand aan en konden deze niet meer goedmaken. Decora won uiteindelijk met 9-2. Bij de uitslagen van de Kustmara- thon tussen Burgh en Zoutelande is de naam van de als tweede snelste Thoolse niet vermeld. Het is Jac queline van Os uit Poortvliet. Zij liep in een tijd van 4.01.18 naar de 374e plek in het totaalklassement (1045 deelnemers) en werd tiende in de categorie vrouwen vanaf 35 jaar. Er liepen in totaal zes Tholena- ren mee in de marathon. De meisjes streden in twee poules van zeventallen om de wisselheker in het schoolvoelthal. Hier is het team van De Riehurch uit Sint- Maartensdijk in actie tegen dat van de Sint-Annalandse Casemhroot. Er was een poule met zes jongens elftallen, waarin De Regenboog overheerste. Er waren twee poules met jongenszevental len, waarbij De Luyster in de finale tegen De Regen boog 2 aan het langste eind trok. Er waren tevens twee meisjeszevental len en daarbij streden De Casem- brootschool en de Sint-Antonius- school om de wisselbeker. Ze waren aan elkaar gewaagd, want de wed strijd eindigde in 0-0, maar met strafschoppen ging de hoogste eer naar de school in Oud-Vossemeer. Erik Eist van De Schalm reikte na mens de de schoolvoetbalcommissie de prijzen uit. Uitslagen: Jongens, poule 1, elftal len: 1. De Regenboog; 2. De Casem- brootschool; 3. De Rieburch; 4. Ter Tolne; 5. De Kraal; 6. Sint Anthoni- usschool. Poule 2, zeventallen: 1De Luyster; 2. Die Heenetrechtschool; 3. Oostersehcldcschool; 4. Ter Tolne 2; 5.'De Veste; 6. De Schalm. Poule 3, zeventallen: 1. De Regenboog 2; 2. De Rieburch 4; 3. Ter Tolne 3; 4. De Rieburch 2; 5. De Rieburch 3; 6. De Rieburch 5. Meisjes zeventallen, poule 4: 1De Casembrootschool; 2. De Regenboog; 3. De Rieburch; 4. De Luyster; 5. Ter Tolne. Poule 5: 1 Sint Anthoniusschool; 2. Die Heene trechtschool; 3. De Kraal; 4. De Rie burch 2; 5. De Oostersehcldcschool. Finale: Poule I, De Regenboog; poule 2, De Luyster; poule 3, Sint Anthonius. Het seniorenteam van Emergo heeft koploper Oranje Zwart met ruim verschil aan de kant geschoven. De korfballers uit Sint-Maartensdijk versloegen hun tegenstander met 3-9 en wonnen zodoende hun tweede topper op rij. Er is weer zicht op het kampioenschap. tweede helft bleven beide ploegen zeer aan elkaar gewaagd met het af maken van kansen, zodat de marge van 3 doelpunten gehandhaafd bleef. De eindstand werd 3-6. zodat de Tho- lenaren ondanks behoorlijk spel met lege handen bleven. Nicky Leemrc- ijze (2x) en Romy Stoutjesdijk waren de doelpuntcnmaakstcrs. De D- en E-jeugd hielden door een zege de kansen op een kampioen schap in eigen hand. Emergo D1 won uit met 3-11 van ELKV. Voordat de thuisploeg in de gaten had wat er ge beurde, stonden de gasten met 0-2 voor en in de eerste helft werd die voorsprong uitgebreid tot 0-6. In de tweede helft deed ELKV beter mee. Emergo blijft gedeeld aan de leiding met trefl'ers van Chelsea van Oyen (3x),Yoni van Daalen (2x), Suzanne de Jong (2x), Stephanie Langeland (2x), Chloë Anthonisse en Sanne Jan sen. Emergo El moest winnen om het kampioenschap in zicht te houden en het begon dan ook goed tegen Ju liana E2. De gasten kregen weinig kansen en aanvallend ging de ploeg enthousiast op zoek naar kansen. Die kwamen er ook, maar af en toe ging de ploeg er te gehaast mee om. De ruststand was desondanks 2-0. Na de pauze bleef het spelbeeld hetzelfde on werd de vcx>rsprong verdubbeld, zodat een 4-0 zege het resultaat was. Voor Emergo. dat de strafworpen met 6-8 verloor, waren Ellen de Jong (3x) en Bas Crezee de doelpuntenmakers. Programma zaterdag: Emergo I- ELKV 15.30 u.; DVS'69-Emergo A1 12.15 u.; Emergo Bl-Tcrda 12 u.; Emergo Dl-VIOS 10.45 u.; Emergo El-Schcldcvogels 9.30 u. Ondanks de posities op de ranglijst waren de Smurdiekenaren de sterke re. zo bleek al snel. Er werd goed ver dedigd en aanvallend was er veel scherpte bij de gasten, die dan ook een stuk gemakkelijker scoorden. De Tholcnaren namen al snel de leiding en die werd vervolgens niet meer af gestaan. De thuisploeg maakte af en toe nog wel een punt, maar de verde diging van de rood-zwarten hield het bij drie doelpunten, zodat de zege geen moment in gevaar kwam. Voor Emergo vonden Gerrie Antho nisse (2x), Hans Peter de Jong (2x), Liesbeth Potappel (2x), A-juniore Annet Bentschap-Knook, Petra de Jong en Jeffrey Pals de korf. De'B-jcugd zorgde niet voor een ver rassing tegen kampioen Springfield uit Hoeven. Wel had Springfield, dat bekend staat om het feit dat de ploeg gemakkelijk scoort, in de eerste twin tig minuten veel moeite met de korf te vinden. De thuisploeg pakte een 2- 1 voorsprong, maar in de slotfase van de eerste helft ging het mis voor de rood-zwarten. De ploeg uit Hoeven scoorde nu wel regelmatig van afstand, zodat de rust stand op 2-5 werd bepaald. In de

Eendrachtbode /Mededeelingenblad voor het eiland Tholen | 2010 | | pagina 15