Rolf Benz de beste combinatie van comfort, elegantie en functie IN IT 'El Rl El UI RAI DVI ISE :u RS Bekendmaking ROLF BENZ Nieuwe verpakking voor Budelpack MEER DAN 10.000 m2 SHOWROOM Zeeland betaalt 25.000 euro voor West-Brabant 14 EENDRACHTBODE, DE THOOLSE COURANT Donderdag 14 oktober 2010 Dwarskap Lenteplein Plattelandsvrouwen in archief Goede opbrengst Waakt en Bidt Kodde meeste vis Afwijkende grafsteen ff Dakkapel akkoord Auto in sloot Tien mille voor molen Ruiling Weihoek Vergroten bedrijfsloods Kritiek op promotie fietsjaar Woninginbraak Slager aan de leiding bij DSVF Bijna vijf meter vis Ontdek de verborgen veelzijdigheid van Rolf Benz PLURA VANAF 3156,- VAW€ 7120,- VOOR 3998,- hülsta Hülsta wandmeubel voor een unieke prijs! Artemide Bert Plantagie 4 BrandvanEgmond Carpet Sign Casallis De Ploeg deSede Foscarinl Geldérland Glorgetti Hülsta Jori Kendix Kinast Kvadrat Label Leolux LinJeloo Minotti Montana Montis Natuzzi Pastoe - Pilat&Pilat Pottronafrau Rolf Benz Topform Van Rossum Jong Volharding speelt Asfalteren steunpunt Mensen bijstand naar de Betho Subsidie voor verkeerscoordinator Scherpenisse Westvest Planontwikkeling uit Sint- Maartensdijk wil de woning aan Len teplein 3 vergroten dixir er een grote re dwarskap op te zetten. Geen Franse (gebroken) kap zoals bij de woning ernaast is gepland. Volgens bouwkundig tekenaar H. van der Graaf was dat op- deze woning niet mogelijk. Er zou te veel ruimte verlo ren gaan. De gevel wordt opgetrok ken uit rode bakstenen. Voorzitter M. Onrust stelde verder voor om aan de achterzijde tuindeuren te maken. Op de tekening was het nogal een geslo ten geheel, vond hij. De plattelandsvrouwen zijn bijna tweehonderd jaar terug in de tijd ge doken met gemeentearchivaris Fred van den Kieboom. Ze bezochten daarvoor het gemeentearchief in het gemeentehuis. De archivaris vertelde over het begin van de burgerlijke stand in 1811, toen de eerste inschrij vingen van geboorte en huwelijk van onze voorouders werden vastgelegd. De vrouwen mochten ook een kijkje nemen in het archief. Voorzitter Fran- cien Noom bedankte Van den Kie boom en overhandigde hem een at tentie. De jaarlijkse verkoping die vrouwen vereniging Waakt en Bidt vorige week heeft gehouden, heeft in totaal 5254 euro opgeleverd. Dat is inclu sief 1223 euro van de oliebollcnver- koop en 600 euro van een jaar babbe laarverkoop. Van het bedrag is 75% bestemd voor de kerk en de resteren de 25% wordt verdeeld over vijf goe de doelen. Jan Kodde ving zaterdag 62 centime ter vis bij de negende bekerwedstrijd van hengelsportclub De Zeebaars. Daarmee viste hij van de 33 deelne mers het meeste vis uit het water bij Moggcrshil. In totaal werd er 576 cm vis gevangen. E. van As volgde Kod de met 60 centimeter en H. Dijke werd derde met 52 cm. Overige uit slag: 4. K. de Graaf 43 cm; 5. C. Fase (le jeugd) 38 cm; 6. T. Deurloo, J. Bijl 35 cm; 8. H. Dingenouts. I. van Acrt 32 cm; 10. C. Priem 30 cm; 11 J. Kodde, D. Westdorp 28 cm. B. en w. hebben vergunning verleend voor het plaatsen van een grafsteen die afwijkt van de regels die voor de algemene begraafplaats gelden. Poortvliet Aan de Noordstraat 19 wil M. Smits een dakkapel plaatsen. EX* welstands commissie ging er onlangs mee ak koord. Het paste zelfs al binnen de nieuwe regeling (Wabo) die op 1 ok tober is ingevoerd. Maar omdat de aanvraag van voor die datum was, kreeg de commissie het plan nog on der ogen. Een 40-jarige Tholenaar is zondag rond middernacht met zijn auto in de sloot beland op de Bram Gfoenewe- geweg. Dat gebeurde nadat de man eerst in de berm raakte toen hij over die weg reed. Hij kreeg zijn auto niet meer uit de berm, waardoor zijn rit in de sloot eindigde. Een omstander bracht de man naar huis waar de poli tie hem vervolgens opzocht en mee nam naar het politiebureau voor ver hoor. Het is verboden om de plek van een ongeval te verlaten zonder je identiteit achter te laten. De man heeft ook een blaastest moeten afleg* gen. Hieruit bleek dat hij meer dan drie keer teveel had gedronken. Zijn rijbewijs is ingenomen en hij krijgt een proces-verbaal voor het verlaten van de ongcvalplaats. De man ver klaarde dat hij aan de knop van zijn autoradio aan hel draaien was en dat dat de vermoedelijke oorzaak van zijn eenzijdige ongeval was. De provincie geeft lO.(XX) euro subsi die voor de instandhouding van mo len De Korenaar. De familie Christi- aanse krijgt daarvoor een voorschot tot 100% van dat bedrag. Eerder al is er 6668 euro verstrekt en nog dit jaar wordt de overige 3332 euro verstrekt. Waterschap Zeeuwse Eilanden ruilt grond met L. Holland. Het water schap brengt 5 are en 30 centiare ge dempte sloot in aan de Boneputte- weg. Holland brengt 5 are en 95 centiare grond in op drie percelen aan de Wcihockscwcg. Een en ander ge beurt op verzoek van de melkvee- en pluimveehouder. Sint-Philipsland Aan de Lange Kruisweg 6 wil J.C.A. Stehouwer zijn bedrijfsloods vergro- teti. De berging voor machines wordt ruim 9 meter bij 20 meter. De deur in het nieuwe deel was wit ingekleurd, de welstandscommissie stelde on langs echter voor om die in een don,- kerc kleur uit te voeren. Karin Moerland van hotel Ooster- schelde heeft kritiek geleverd op de promotiecampagne van de provincie inzake het Zeeuws jaar van de fiets. Ze schrijft in een brief aan de pro vincie dat ze de campagne als zeer matig heeft ervaren. De provincie, die de promotie van Zeeland heeft uitbesteed aan Promotie Zeeland Delta (PZD) en het Routebureau weerlegt haar commentaar en schrijft in een antwoordbrief dat zij vindt dat veel mensen via diverse re clame-uitingen zijn verleid om Zee land op de fiets te leren kennen. Daarnaast dat er via diverse websites veel aandacht wordt besteed aan fietsen in Zeeland en dat er via de media veel nieuws is verschenen in relatie tot het Zeeuws jaar van de fiets. Volgens de provincie heeft ook de doorkomst van de Tour de France en de Giro d'Italia Zeeland op de kaart gezet, zowel in binnen- als bui tenland. Moerland is het daarmee niet eens en heeft in haar brief ge schreven dat het de gemiddelde toe rist niet uitmaakt of de Tour wel of niet cloor Nederland rijdt. De provin cie heeft beloofd de punten van Moerland op te nemen in de totaal- evaluatie over het Zeeuws jaar van de fiets, als input voor toekomstig fietsbeleid. In een woning aan de Rijksweg is tussen vrijdagmiddag een uur en za terdagmiddag twaalf uur ingebroken. Er werden enkele goederen wegge nomen, waaronder een televisie. Uit een nabijgelegen schuur werd een motorgrasmaaier gestolen ter waarde van enkele honderden euro's. Iedere dinsdagavond wordt er in de Wimpel door de leden van dam- en schaakvereniging DSVF volop ge streden om de vacante titel van Jan v.d. Weteringh. Favorieten Aart Sla ger en Johan v.d. Velde hebben de hoogste rating, maar stuiten echter op geduchte tegenstand van spelers die normaliter lager worden inge schat, wat de strijd alleen maar boei ender maakt. De partij van G. v.d. Velde (rating 900) tegen W. Drenth (rating 702) werd na een lange strijd remise. A Slager (rating 1018) haal den een eenvoudige en snelle over winning op N. Flikweert. Laatstge noemde had een lang gelijk opgaande partij tegen J. Noorthock, waarin hij in het eindspel meer tem po had. Dit was echter net niet ge noeg om de winst te behalen. A. Sla ger (rating 1018) speelde een boeien de partij tegen A. v.d. Weteringh (rating 855). Slager moest eerst alle zeilen bijzetten doch geleidelijk kreeg hij steeds meer een voordelige stand op het bord. V.d. Wethcring moest uiteindelijk offeren om remise te behalen wat hem uiteindelijk luk te. Hierdoor blijven deze spelers on geslagen. Roggeveen steeg boven zijn niveau uit tegen W. Drenth en speelde zeer sterk. Hij kwam in de opening beter te staan, met zelfs de mogelijkheid om met 4 tegen 3 een dam te beha len. Maar hij zag dit niet. Laat in het middenspel had Jan niet de juiste voorzetting en ruilde ook nog eens onnodig, hierdoor kwam Willem steeds beter te staan, en deze brak door aan de linkerzijde. Door gedul dig de valkuiltjcs van Jan te ontraf elen speelde Willem in het eindspel rustig naar de winst. Tussenstand: I. A. Slager 5-8; 2. W. Drenth 4-6; 3. G. v.d. Velde 4-5; 4. A. v.d. Wete ringh 3-4; 5. J. Noorthoek 2-2; 6. J v.d. Velde 3-2; 7. N. Flikweert 4-18. J. Roggeveen 3-0. De leden van zechengelclub De Ma kreel vingen zaterdag samen 4.88 meter vis. Sjaak v.d. Maas en Ronnie Breeman sloegen ieder 68 cm aan de haak en wonnen daarmee de wed strijd. Derde werd Kees Reijngoudt De nieuwe definitie van vrijheid. Diverse elementen geven u alle vrijheid om de Rolf Benz PLURA geheel naar eigen inzicht aan te passen. Rolf Benz PLURA reikt u alle mogelijkheden aan om precies zo te leven als u wenst. Of u nu rechtop wilt zitten, ontspannen relaxen of heerlijk slapen - in een handomdraai zet u deze multifunctionele bank in uw favoriete positie. Dat is mogelijk dankzij het afneembare zij-element, de draaibare zitting en de traploos naar achteren en boven toe verstelbare rugleuning. Model Plura 3-zits bank. Afm 186 cm. Ook in hoekopstelling leverbaar in stof VANAF €3680,- ln leer VANAF 4950,- rolf benz Model Llnea 2-zifsbank, afm 173. cm, m «tot 14, VAN €2002,- VOOR 1499,- in leer 60. VA£J€ 4901,- VOOR €2195,- rolf benz Model Ego 2-zitsbank 60, VAN €4901,- VOOR €3845, benz SETAANBIEDING! Model 322 2-zits. 189 cm. 3-zlts 21t) cm. in leer 60 zwart. rolf benz Model 6500 2-zits bank, afm 182 cm. In leer 70 en 80. VAN-€6370;- VOOR 4995,- TV-Wandcombinatie Ménto In nolen met lakwit.. (Verlichting tegen meerprijs). VAN-E3789,- VOOR 2748,- Weyts interieuradviseurs Paasdijkweg 33 Poortvliet - telefoon 0166-619500 infoöweytsinterieur.hl www.weytsinterieur.nl Openingstijden Dinsdag t/m donderdag'van 10.00 tot 17.30 uur Vrijdag van 10.00 tot 21.00 uur (koopavond) Zaterdag van 9,30 tot 17.00 uur WE Y T S Verpakkingsfabrikant Budelpack uil Poortvliet heeft een verpakking ontworpen die met één hand kan worden geo pend en gedoseerd en weer worden gesloten. Het gepaten teerde concept, genaamd Snapsil, is samen met Moens Moulding Group bv uit Beverwijk ontwikkeld. Snapsil is een portieverpakking met een innovatieve 'snap' opening en is toepasbaar voor een breed scala aan producten zoals plan tenvoeding, dressing, sauzen, snoepgoed, kauwgom enzo voorts. De gemeente Tholen krijgt 25.000 euro subsidie van de provincie Zeeland voor deelname aan de intergemeente lijke structuurvisic West-Brabant. Er was een voorschot van 18.750 euro betaald, zodat Tholen nog 6250 euro ontvangt. met 63 cm, vierde Tonnic Verwijs met 58 cm en vijfde Jan Verwijs met 34 cm. Zestig jeugdige muzikanten van het Stecnbcrgse Jong Volharding spelen zaterdagavond op uitnodiging van Concordia in Dc Wimpel. Het uitwis- selingsconcert begint om half acht. de toegang is gratis. Dirigent van Jong Volharding is Walter Siol, die ook Concordia leidt. De Zeeuwse Asfalt Onderneming uit Middelburg gaat voor 23.640 eu ro. exclusief btw, het terrein van het steunpunt van provinciale water staat op het industrieterrein asfalte ren. Vrijdag a.s. moet het karwei al klaar zijn. B. en w. hebben voor onbepaalde tijd het contract verlengd met de sociale werkplaats de Betho in Goes voor dc inzet van Thoolse uitkeringsgerechtigden. Het gaat om het zogenaamde B-flcx pro ject. Hiervoor is bij de Betho de afdeling WBB opgericht waarbij Tholenaren met een bijstandsuit kering weer aan het arbeidsproces kunnen wennen door middel van reïntegreren. Maatschappelijk werk. Stichting maatschappelijk werk Oosler- schelde, waaronder ook dc ge meente Tholen valt, krijgt 5000 euro subsidie van de provincie Zeeland voor het project 12 hours of hiphop. Na het voorschot van 3750 euro wordt aanvullend nog 1250 euro betaald. Voor een vcrkeerscoördinator op zowel het Calvijncollege als Wes terpoort in Tholen geeft de provin cie Zeeland totaal 2857,93 euro subsidie aan de gemeente Tholen. Cajvijn ontvangt daarvan 1429,28 euro-en Westerpoort 1428,65 euro. De provincie heeft een voorschot betaald van 2800 euro, zodat er nog 57,93 aanvullend wordt betaald. Rijkswaterstaat Ministerie van Verkeer en Waterstaat XIX X Waterwel Besluit inzake het voornemen om de aan Groente- en Viskwekerij Cornelisse B.V. te Stavenisse verleende vergunningen ingevolge de Waterwet ambtshalve te wijzigen De Minister van Verkeer en Waterstaat maakt, ter voldoening aan de Algemene wet bestuursrecht, het volgende bekend. Bij besluit van 30 september 2010, nr. RWS/DZL-2010/4579, zijn de aan Groente- en Viskwekerij Cornelisse B.V. te Stavenisse vigerende vergunningen ingevolge de Waterwet, verleend voor het in de Oosterschelde brengen van stoffen en het gebruikmaken van het rijkswaterstaatswerk Oosterschelde of de daartoe behorende beschermingszone, ambtshalve gewijzigd. De wijziging betreft het verlenen van een eenduidige duurzame vergunning voor de bedrijfstakken welke zich bezighouden met het kweken van consumptievis en het kweken van ongewervelde dieren en/of algen. De vergunning is zodanig van opzet dat de bedrijven ruimte geboden wordt om innovaties te kunnen doorvoeren. Terinzagelegging Het besluit, alsmede het ontwerpbesluit en andere van belang zijnde stukken liggen van 15 oktober 2010 tot en met 25 november 2010 ter inzage op de volgende adressen en tijdstippen: 1. Rijkswaterstaat Zeeland, afdeling Vergunningverlening en Handhaving, Poelendaele- singel 18 te Middelburg op voorafgaande afspraak (telefoon 0118 - 62 24 28, de heer L. Filius), op werkdagen van 9.00 uur tot 12.00 uur en van 13.00 uur tot 16.00 uur. 2. In de publieke leesruimte van het gemeentehuis van Tholen, Hof van Tholen 2 te Tholen, op werkdagen van 9.00 uur tot 12.00 uur en van 13.30 uur tot 15.00 uur, met uitzondering van de maandagmiddag. Beroep en voorlopige voorziening Tegen het besluit kan toten met 26 november 2010 beroep worden ingesteld door: a. belanghebbenden die een zienswijze hebben ingebracht op het ontwerp; b. de adviseurs die gebruik hebben gemaakt van de gelegenheid advies uit te brengen over het ontwerp; c. degenen die bezwaar hebben tegen wijzigingen die bij het nemen van het besluit ten opzichte van het ontwerp zijn aangebracht; d. belanghebbenden aan wie redelijkerwijs piet kan worden verweten geen zienswijze te hebben ingebracht op het ontwerp. Het gemotiveerde beroepschrift dient te worden gezonden aan de rechtbank (sector Bestuursrecht) binnen het rechtsgebied waarvan de indiener van het beroepschrift zijn woonplaats heeft, met ten minste een vermelding van de naam en het adres van de indiener, de dagtekening van het beroepschrift, een vermelding van het bestuurs orgaan dat het besluit heeft genomen en de datum en het kenmerk van het besluit. Het besluit treedt in werking na bekendmaking, tenzij vóór het einde van de beroeps termijn, naast het instellen van beroep, tevens een verzoek wordt gedaan tot het treffen van een voorlopige voorziening. Het verzoek tot het treffen van een voorlopige voor ziening moet worden gericht aan de Voorzieningenrechter van de rechtbank (sector Bestuursrecht) binnen het rechtsgebied waarvan de indiener van het bezwaarschrift zijn woonplaats heeft. Het besluit wordt niet van kracht voordat op een dergelijk verzoek is beslist. Van de indiener van een beroepschrift/verzoek tot het treffen van een voorlopige voorziening wordt een bedrag aan griffiegeld geheven. De griffier van de betrokken rechtbank wijst de verzoeker na de indiening van diens verzoek op de verschuldigdheid van het griffierecht en bericht de verzoeker binnen welke termijn en op welke wijze het verschuldigde griffierecht moet worden voldaan. Middelburg, 14 oktober 2010. De Minister van Verkeer en Waterstaat, namens deze, het hoofd van de afdeling Vergunningverlening en Handhaving, ir. E.|. Blaakman

Eendrachtbode /Mededeelingenblad voor het eiland Tholen | 2010 | | pagina 14