I Verkoping Sint Philipsland: 7500 euro Plaatselijk nieuws m A 2 EENDRACHTBODE, DE THOOLSE COURANT Donderdag 7 oktober 2010 Portemonnee gestolen Bedreiging met mes Weer jammen in Sixties Opvang naar brandweer Damestop klaverjassen Dominees Zuid-Afrika Kringloopwinkel Geen dwangsom Hoogste gemiddelde Jos Hommel Dertig dansers op soiree Predikant beroepen Actie voor daklozen Drive-in en jamsessie Sanering Domineesdijkje Verkoping Kinderavond geslaagd Kinderkleding l Geslacht in eigen slagerij Boerderijnamen Beroep ds. Joppe Royal Flowers Osiveo in Maartenshof Hogere balustrade Kodde meeste vis Kinderkleding Opslagdepot Gatweg Muzikale bingo Verkoping Tryfena De verkoping van de Oud Gereformeerde, Gemeente in Sint Philipsland heeft zaterdag 7500 euro opgeleverd. Circa 1500 euro meer dan vorig jaar. Het gehele bedrag komt ten goede aan de aflossing van de lening die het kerkbestuur moest afsluiten om het kerkgebouw in het voormalige gemeentehuis aan de Kerkring te onderhou den. In de opbrengst is 50 euro begrepen door de ver koop van een piano. Stoofperensap Bouwvlak melkveehouderij Uitwisselingsconcert Beroep predikant Agenda Afsluiten woning Nierstichting Tholen Een 54-jarige inwoonster raakte gisterenmorgen haar portemonnee kwijt in de supermarkt aan de Kot- terstraat. De portemonnee, met daarin persoonlijke papieren, zat in de tas die de vrouw aan de bin nenzijde van een winkelwagentje had gehangen. In de Garnalenstraal is een buren ruzie zaterdagavond tegen midder nacht uitgelopen op bedreiging met een mes. Een 63-jarige man is door de politie aangehouden en verhoord in gevangenis Torcntijd in Middelburg. De 63-jarige belde bij zijn buren aan om zijn beklag te doen over te veel lawaai. Hij deed zijn verhaal tegenover een 21-jarige bezoeker en vertrok weer. De 55-jarige buurman was het er niet mee eens en ging op zijn beurt naar de kla ger om erover te praten. Dit liep echter zodanig uit de hand, dat de 63-jarige man een mes pakte en daarmee zowel zijn buurman als diens bezoeker bedreigde. Zij bel den daarop de politie. In eetcafé The Sixties aan de Kaaij gaat zondag het elfde seizoen van start van de jamsessies. Elke twee de zondag van de maand krijgen muzikanten de kans om hun kun nen te tonen op het podium. Ze moeten hun eigen instrument mee brengen. de organisatie regelt de complete 'backline'. Zondag is ook weer een speciale gast uitge nodigd om samen met Stikkie Djoo de sessie in goede banen te leiden. Het is zanger/gitarist Kees Schipper, die over een breed reper toire aan blues- en rockmuziek be schikt. Daarnaast heeft Jörgen Ver steeg, toetsenist van Flo, zijn medewerking toegezegd. De jam sessie begint om half vijf en is gra tis toegankelijk. Bij de buitenschoolse opvang van Kobalt, Villa Kakelbont, worden thema's aangeboden aan de kinde ren. De eerste zijn beroepen, en •sport en spel. In dat kader bezoch ten de kinderen dinsdag de brand weer. Daar kregen ze niet alleen volop informatie over het werk van de brandweerlieden, maar mochten ook écht spuiten met een brand slang. Komende dinsdag staat een bezoek aan supermarkt Cl000 op het programma, daarna restaurant Du Bois en ook sportschool Salus komt aan bod. Sonja Doeleman won donderdag de clubwedstrijd van klaverjasclub Stad Tholen. Ze» kaartte 5330 pun ten bij elkaar. Tweede werd Magda Noordijke met 5233 p en derde Nelly Bcstman met 5067 p. Na de ze dames top drie volgde Julian Poot als vierde met 4893 p en vijf de werd Han Visser met 4859 p. Twee Zuid-Afrikaanse predikan ten. ds. Johan Botha en ds. Etienne Marilz, zijn donderdag 14 oktober de sprekers op een interkerkelijke avond van de stichting Heartcry. Dat is een organisatie die als doel heeft de geestelijke verdieping en bewustwording van de noodzaak van opvVekking. Het thema van de bijeenkomst, die plaatsvindt in de Oesterschelp aan de Simon Lind- houtstraat. is 'Hoe ontvang ik op Bijbelse wijze volheid van de Hei lige Geest?'. De avond begint om acht uur, de zaal is vanaf half acht open. De kringloopwinkel en tweede hands kledingbeurs, in het voor malige Timpa-gebouw aan de Watt straat. is woensdagmorgen van 9 uur tot half 12 geopend. Er is van alles te koop. Daarnaast kunnen deze dag bruikbare,, verkoopbare spullen ingeleverd worden. Voor inboedels en grotere stukken kan contact worden opgenomen met Colinda de Heer. tel. 604107. De bewoner aan de Oudelandse- dijk die zijn garage als woning ge bruikte tijdens de sloop van zijn woning, hoeft geen dwangsom te betalen voor deze overtreding. Dat hebben b. en w. besloten nu de overtreding tijdig is beëindigd. M Oud-Vossemeer In de onderlinge competitie van biljartvereniging De Treffers speelde Jos Hommel het hoogste gemiddelde met 3,714 en de kort ste partij in 21 beurten. Johan de Koning speelde de hoogste serie met 18 caramboles. De uitslagen: W. Bosch-H. van Daalen 9,75-10; K. Hommel-J. de Koning 9,848-10; C. Burgers-P. Goosscns 10-4.545; D. Hommel-J. Etienne 8.444-10; T. de Rcus-A. Deurloo 7,333-10; A. Hommel-J. Hommel 7,692-10; P. de Leeuw-R. de Jonge 3-10; L. van Wezel-J. de Klerck 10-8,125. Sint-Annaland Ruim dertig belangstellenden kwa men donderdag naar de eerste soi ree van dameszanggroep Kir Roy al. Op de dansavond in Havenzicht waren ze anderhalf uur lang inten sief bezig met de foxtrot en de chachacha. ..Het was leerzaam en gezellig. En het was mooi om te zien hoe iedereen druk in de weer was met de danspasjes van wel eer", zei voorzitter Marie-Christi- nc van der Moere na afloop. Zij noemde de soiree gezien de op komst een succes. Aanleiding voor de dansavonden is het winterdansgala dat Kir Royal op 10 en II december organiseert. „Tijdens en na afloop daarvan bie den wc ons publiek graag de kans om een dansje te wagen. Maar om dat niet iedereen meer wekelijks op de dansvloer staat, bieden we met onze soirees de mogelijkheid om er weer even in te komen." De dansavonden worden tien weken lang. steeds op donderdag, georga niseerd. Er is ruimte voor nog meer deelnemers. De Hersteld Hervormde Gemeente heeft een beroep uitgebracht op ds. J.C. den Toom in IJsselmuidcn- Grafhorst. In de groepen 5 tot en met 7 van de School met de Bijbel kwam maan dagmorgen iemand van de stich ting Ontmoeting vertellen over het werk van deze organisatie voor »dak- en thuislozen. Hij legde uit dat mensen niet vrijwillig dakloos worden. Er is een oorzaak voor het feit dat ze 'ontspoord' zijn, zoals hij het noemde. En voor deze ont spoorde mensen is het een groot probleem om weer een normaal bestaan op te bouwen. De oorzaak van hun probleem ligt vaak in het verleden. Vele dak- en thuislozen zijn daardoor aan de drank of aan de drugs geraakt, wat hun pro bleem alleen maar groter maakte. Deze mensen zijn vaak erg een zaam. Stichting Ontmoeting helpt hen uit christelijke naastenliefde, vertelde de spreker. Voor die hulp is geld nodig en daar kunnen de kinderen helpen. Want ze kregen allemaal een bonnenboekje om mee langs familie en kennissen te gaan. In het boekje staan zaken die de dak lozen nodig hebben, en wat die kosten (zoals wassen en scheren 50 cent, broodmaaltijd 1,50 euro). Deze kunnen aangekruist en be taald worden, waarna de kinderen het geld op school inleveren. Als aanmoediging kregen de kinderen een sleutelhanger met een lichtje, of een vierkleuren pen. Maandagmiddag was er het nodige te beleven. Want toen waren, in het kader van dierendag, alle huisdie ren welkom op het plein van de school. Honden, katten, konijnen, cavia's en vissen waren te bewon deren. De dieren hielden zich erg rustig en sommigen waren zelfs een beetje angstig bij het zien van zoveel soortgenoten. De kinderen hebben er in ieder geval van geno ten. In café An de Slóóve staan de ko mende weken verschillende activi teiten op het programma. Zo is er zaterdagavond, vanaf tien uur, een drive-in show. Komende dinsdag wordt een bingo georganiseerd. Vanaf half acht worden acht ron den gedraaid en daarna een super ronde. En op zaterdag 16 oktober vanaf acht uur organiseert Tholen Rockt weer de eerste jamsessie. Gedeputeerde staten van Zeeland hebben het plan van Rascnberg mi lieutechniek voor sanering van de bodemverontreiniging op de voor malige stortplaats aan de Suzanna- weg, bekend als het Domineesdijk je, goedgekeurd. De gemeente had het plan namens projectontwikke laar Suzannapolder bv uit Capelle aan de IJssel ingediend. Hel gaat om ernstige bodemverontreiniging dat gedeeltelijk gesaneerd wordt. Tot 1950 is er afval gestort, maar die is ook regelmatig naar elders afgevoerd. De laatste jaren was er grasland. Nu er binnenkort huizen gebouwd worden, moet de boven grond van circa 750 m2 gesaneerd worden in verband met de matige tot sterke verontreiniging met zwa re metalen en polycyclische aro maten. In verband met ecologische risico's is sanering urgent, zegt de provincie. Al in 1997 was er een saneringsplan opgesteld, maar door omstandigheden is dat niet uitgevoerd. In 2009 is nog een ac tueel bodemonderzoek ingesteld door het graven van sleuven en het doen van boringen. De grond- en grondwatermonsters zijn geanaly seerd. De voormalige stortplaats I en aangrenzende gedempte sloten zijn matig tot sterk verontreinigd, maar het grondwater bleek schoon te zijn. Op de stortplaats wordt 650 kubieke meter grond ontgraven van 0,8 tot 1,3 m. Op de plaats van de gedempte sloten wordt dieper gegraven: 1,8 tot 2 m en daar gaat het om 220 kubieke meter. Via een open bemaling wordt er grondwa ter onttrokken. Er wordt ook een tijdelijke dam aangelegd. Gemeen te, waterschap. Evides en landbou wer A.C.J. de Wilde zijn op de hoogte gesteld. Maandag 11 oktober haalt de koninklijke ïanfare Accelerando oud papier op. Advertentie I.M. Stavenisse De hervormde vrouwenvereniging Niet in eigen Kracht houdt woens dag de jaarlijkse verkoping in ver enigingsgebouw De Schuilplaats. Er wordt van alles te koop aange boden, zoals sieraden, tuindecora- ties, zeepkettingen, boeken, fruit en lekkernijen. Er is een cadeauta fel, en er wordt een verloting ge houden. Verder zijn er activiteiten voor jong en oud, zoals raadspelle- tjes. De verkoping, waar iedereen welkom is, duurt van half drie tot half zes. Vanaf zeven uur is er een gezellig samenzijn. Een onlangs door stichting Actief Stavenisse georganiseerde kindcr- avond was met 78 deelnemers bij zonder geslaagd. Eerst aten de kin deren broodjes knakworst, en toen was het druk omdat ook nog veel ouders aanwezig waren. Daarna trad een goochelaar op. Hij goo chelde en vouwde ballonnen in al lerlei vormen. Toen hij een levend konijn tevoorschijn goochelde, wa ren de kinderen niet meer te hou den. Ondertussen was de disco al begonnen. Na afloop mocht elk kind een gevouwen ballon mee naar huis nemen. In de zaal van woonzorgcomplex Scheldeoord wordt woensdagmid dag een verkoping gehouden van kinderkleding (maten 62 t/m 176). De verkoping, tussen twee uur en half vijf, is ten bate van de stich ting Adullam. Juj Maandag 11 t/m zaterdag 16 oktober Malse biefstuk Riblappen Kippenbouten Magere speklappen 250 gr. 1 kg 1 kg 1 kg 3,98 6,98 1,98 4,98 Bretonse kiprollade 100 gram 1,10 Rundertong 100 gram 1,39 Zult 150 gram 0,98 Ei beenhamsalade 100 gram 1,00 Voor lekker vlees, mals en mager moet u zijn bij uw echte slager SLAGER Voorstraat 48 Sint-Annaland Tel. 0166-652448 Advertentie l.M. Sint-Maartensdijk Gerard Smallcgangc, bij velen be kend van het tv-programma Op 't hof en als bestuurslid van de Boerderijenstichting, heeft voor de Vrouwen van nu een lezing ge geven over de betekenis van boer derijnamen. Tijdens zijn betoog moest de spreker geregeld naar een kcclpastillc of een glas water reiken omdat hij flink verkouden was. Maar hij vertelde, zoals al- lijd, een boeiend verhaal aan de hand van dia's van boerderijen uit heel Zeeland. Hoe namen als Dijkzicht, Land- of Zeezicht zijn ontstaan is niet zo moeilijk te be denken, en ook bij vrouwennamen was dal wel duidelijk. Maar namen van Thoolse boerde rijen als Candij, de Muiterij of de Warde hadden, net als de naam de Hel op Schouwen, wel enige uit leg nodig. Smallegange liet ook een dia zien van een volkomen in gestorte boerderij, waaraan de laatste honderd jaar totaal geen onderhoud was gepleegd terwijl die binnen nog in originele staat was met zelfs de meubels er nog in. Deze boerderij is door Het Zeeuwse Landschap, met ook in spraak van de Boerderijenstich ting, volledig gerestaureerd. Een volgende dia liet hem dan ook in volle glorie zien. Deze boerderij is nu een museum, en de schuur wordt ook verhuurd. In de pauze kwamen verschillende dames met vragen en foto's- van boerderijen van familie. Ook werd er druk gekeken in de door Smab legange geschreven boeken met veel foto's, ook van Thoolse boer derijen. Het was een heel interes sante avond, waar de voorzitter Smallegange dan ook van harte voor bedankte. Dominee J. Joppe van de Hersteld Hervormde Gemeente heeft een beroep ontvangen uit Boven- Hardinxveld. Monique de Rooij uit Anna Jaco- bapolder en Ton van Riet uit Sint- Maartensdijk treden zaterdag 30 oktober op als de Royal Flowers in brasserie de Oude Haven. Het is een akoestisch optreden met country, blues, Nederlandsta lige nummers en top 100 num mers. Aanvang 21.30 uur. Entree gratis. Het accordeonorkest Osiveo uit Steenbergen, met Ad van Bavel als dirigent, treedt donderdag 14 oktober op in Maartenshof. De aanvang is 19.30 uur en ook be zoekers van buiten het woonzorg centrum zijn welkom. Aan de achterzijde van zijn wo ning aan Markt 47 wil W.P. van Haaften een hogere balustrade. Die was 1,20 meter hoog, maar wordt 1,80 meter hoog. Omdat het tegen de gevel van het belandend perceel wordt gebouwd is er vanaf de openbare weg niets van te zien, redeneerde de welstandcommissie onlangs. 'Gelet op de situatie' ging de commissie daarom ak koord met de aanpassing. Scherpenisse Jan Kodde heeft de achtste beker wedstrijd gewonnen van hengel sportclub De Zeebaars. Kodde haalde zaterdag aan Moggershil 88 cm vis naar boven. De 36 deel nemers sloegen samen 689 cm vis aan de haak. De verdere uitslag is: 2. T. Deur loo 71 cm; 3. M. Mosselman 66 cm; 4. J. den Engelsman 65 cm; 5. J. Bijl 62 cm; 6. S. den Engelsman 61 cm (eerste jeugd); 7. K.J. Priem 54 cm; 8.1. van Aert 38 cm; 9. M. Westdorp 36 cm; 10. D. Westdorp 35 cm; 11. H. van Pope- ring 33 cm; 12. Jaap Kodde 30 cm. In het verenigingsgebouw van de Ger. Gem. wordt woensdagmor gen een verkoping gehouden van kinderkleding (maten 62 t/m 176). De verkoping, tussen half tien en half twaalf, is ten bate van de stichting Adullam. De gemeente geeft toestemming om voor de versterking aan de zeedijk een opslagdcpot voor ma terialen aan de Gatweg in te rich ten. Dat komt op een perceel land bouwgrond van een particuliere eigenaar. Het gaat om een periode van een jaar. van maart volgend jaar tot maart 2012. Poortvliet Het activiteitencomité Poortvliet organiseert woensdag de traditio nele oudcrenmiddag. Dat is dit keer in de vorm van een muzikale bingo, geleid door Henk Krijncn. Tijdens de bingo zijn er nostalgi sche liedjes te horen. De middag in 't Ouwe Raed'uus is gratis en duurt van twee tot vier uur. Vrouwenvereniging Tryfena houdt op donderdag 14 oktober een ver koping in de zaal van de Ger. Gem. aan de Zuidstraat. Tussen drie en vijf, en van zeven uur tot half negen is er van alles te koop, zoals gebak, cadeau-artikelen. Op de verkoping kan de jeugd zich vermaken met sjoelen. Daar staat 'ie dan. Pontificaal bij de ingang van de loods van construc tiebedrijf Van Dijke Zeeland aan de Kwekerij weg in Sint Philipsland. Niemand die zaterdag de verkoping van de Oud Gereformeerde Ge meente bezocht, kon om het fraai glimmende instrument, gebouwd door het Britse Boyd Ltd uit Lon den. heen. De leeftijd is niet te schatten, maar bezoekers konden een bod uitbrengen. Om 11 uur, als de verslaggever van de Eendracht- bode probeert een riedeltje te spe len, staat er nog geen enkele naam op de lijst. Anderen die ook een deuntje aan de toetsen wilden ont lokken, bemerkten waarschijnlijk ook dat vooral rechts van het sleu telgat flink wat geluid ontbrak. Uiteindelijk werd een Fluplander de nieuwe eigenaar van de Boyd. Dim van Dijke, die zijn loods ter beschikking stelde en als woord voerder optreedt, kent de naam van de koper niet. „Hij komt uit hel dorp en woont in een tweekapper. Hij zal het instrument wel legen de garagekant van zijn huis aanzetten om overlast voor de buren te ver hinderen", vermoedt hij. Van Dijke is trots op het financiële resultaat van die dag. De substan tiële verbetering van de opbrengst dankt hij vooral aan het feit dat de verkoping, in tegenstelling tot vo rig jaar, nu overdekt was. „Vorig jaar hielden we de verkoping op het parkeerterrein van de kerk. Nu waren we niet afhankelijk van het weer en konden de bezoekers ge bruik maken van alle bedrijfsfacili- teiten. Zoals de kantine en de toi letten." Hij schat dat er zaterdag enkele honderden bezoekers zijn geweest. „Ze kwamen zelfs van Schouwen-Duiveland en Goeree- Overflakkee." Die konden even eens hun hart ophalen aan alle mo gelijke food- en non-foodartikelen. Slenterend door de hal rook het al snel naar oliebollen, friet en kro ketten. Vooral de oliebollen vonden gretig aftrek. Niet alleen omdat de mensen trek in eten kregen, maar vooral omdat ze waren gcbhkken door oud-bakker Van der Est van Sint Philipsland. Van Dijke: „Én die staat garant voor een geweldige kwaliteit." Aan de zijkant van de loods was de ruimte ingericht voor gebruikte spullen. Terwijl de kleine in de kin derwagen lag te slapen, kocht zijn of haar moeder vast een fietszitje en vroeg ze belangstellend naar de prijs van een gebruikte kinderstoel. Voor een paar euro zou de stoel van eigenaar wisselen, maar waar laat je zo'n ding als er een kind in de wagen ligt ën een andere kleine aan je arm trekt met het verzoek om nu maar eens mee te komen. Af te meten aan de drukte bij de kraam was er sprake van een nieu we hoedenmode. De stand lag vol met zoveel verschillende hoofddek sels dat je je even tijdens Prinsjes dag irfde Ridderzaal waande. Hier waren het vooral dames uit het dorp die maar niet genoeg kregen van het passen en spiegeltje kijken. Voor de heren lagen er petten in diverse kleuren. Daar liep het manvolk vooral ongeinteresseerd langs. Wie op zoek was naar religieuze muziek.kon eveneens zijn hart op halen. Honderden nieuwe muziek- schijfjes met orgelmuziek, psalmen en gezangen in talloze uitvoeringen door koren en solisten lagen te wachten op de cd-speler. De diver siteit bleek groot. Cd's met koren uit het hele land lagen broederlijk naast de kraam met zelfgemaakte aardbeienjam en appelmoes uit ei gen tuin. „Tante Marie, we hebben ook stoofperensap", riep de ver koopster wervend tegen een fami lielid. Bij haar in de buurt lagen de boe ken. De man achter de boekenstal had een exemplaar in het zicht ge legd dat in 1924 was gekocht door ene Joh.A. van den Boomaard. Ten minste, dat stond op de kaft. Het werkje was uitgegeven door de al lang niet meer bestaande boekhan del en uitgeverij J.M. Bredee. „In den Levensstrijd", was de titel die schrijver J.C de Koning het 132 bladzijde tellende werk had meege geven. Prachtig om die oude spel ling nog eens te zien. 'Heusch, zoo'n mooi plekje' las ene Greet voor aan ene Kee. Ze kwam vol gens de bladwijzer niet verder dan bladzijde 106 waar het verhaal over het dochtertje van Jairus eindigde. Van Dijke bleek in zijn nopjes met de gang van zaken. Ook al omdat zijn bedrijfshulpverleners (BHV'ers) niet in actie hoefden ko men. „We hebben de verkoping met elkaar ingericht en ook weer opge ruimd. Allemaal met eigen mensen. Allemaal vrijwilligers. Geweldig die samenwerking. Die eendracht. Daar straalt een bepaalde macht uit. Met z'n allen de schouders eron der." Predikbeurten Zondag 10 oktober THOLEN HERVORMDE GEMEENTE 9.30 u. ds. Meijer. 18.30 u. ds. Wüllschlcger, Middel burg. HERSTELD HERV. GEMEENTE 9.30 u. leesdienst. 15 u. ds. v.d. Bas. HERV. GEM. IMMANUEL 10 u. mevr. Roggeband. GEREF. KERK' 10 u. ds. Broere. CHR, GEREF. KERK 10 en 18.30 u. ds. Den Boer. GEREF. GEM. 10, 14.30 en 18.30 u. leesdienst. CHRISTENGEMEENTE 10 u. dhr. v.d. Berk. 19.30 u. gebedsdienst. R.K.-KERK zo 11 u. woord-, gebed- en commu nieviering. VR1JZ. GEL. GEM. N.P.B. 10.30 u. ds. Roos, Leiden. OUD-yOSSEMEER HERVORMDE GEMEENTE 10 u. ds. Smit. Katwijk a/d Rijn. 18.30 u. ds. Scheurwater. GEREF. KERK 10 u. mevr. Littel, Willemstad. CHR. GEREF. KERK 10 u. leesdienst. 15.30 u. ds. Den Boer. GEREF. GEM. IN NED. 10, 14.30 en 18.30 u. leesdienst. R.K.-KERK zo 9.30 u. woord-, gebed- en com munieviering. SINT-ANNALAND HERVORMDE GEMEENTE 10 u. ds. Van 't Hof, Oude Tongc. 18 u. ds. Versluis. HERSTELD HERV. GEMEENTE 10 u. kand. Krooneman. 16.30 u. ds. Joppe. GEREF. GEM. 9.30, 14 en. 18 u. leesdienst. GEREF. GEM. IN NED. 9.45, 14.15 en 18.15 u. leesdienst. STAVENISSE HERVORMDE GEMEENTE 10 u. ds. Samsom, Harderwijk. 18 u. ds. Zeedijk. OUD GEREF. GEM. 9.30, 14 en 18 u. leesdienst. do 7/10 19.30 u. ds. Kort. Krimpen a/d IJssel. SINT-MAARTENSDIJK HERSTELD HERV. GEMEENTE 9.30 en 14.30 u. ds. Joppe. HERV. GEM. REHOBOTH 10 u. kand. Reehorst. 19 u. kand. Slabbekoorn, Goes. OUD GEREF. GEM. IN NED. 9.30, 14.30 en 18.30u. leesdienst. GEREF. GEM. IN NED. 9.30 en 18.30u. leesdienst. SCHERPENISSE HERVORMDE GEMEENTE 9.30 u. ds. Beider. 14.30 u. prof. dr. De Reuver. GEREF. GEM. 9.30 (H.A.), 14 en 18.30 u. ds. Bakker. wo 13/10 19.30 u. ds. Joppe, tijdre- de SGP. VRIJE HERVORMDE GEM. 9.30 en 14.30 u. ds. v.d. Sleen. POORTVLIET HERSTELD HERV. GEMEENTE 10 u. kand. Nobel, Leerbroek. 18 u. ds. Joppe, St. Maartensdijk. GEREF. KERK 10 u. ds. De Goede, Werkendam. GEREF. GEM. 10, 14.30 en 18.30 u. leesdienst. wo 13/10 19.30 u. ds. Meeuse. SINT-PHILIPSLAND HERVORMDE GEMEENTE 9.30 u. en 17 u. ds. Den Boer. GEREF. GEM. 9.30 en 15 u. leesdienst. OUD GEREF. GEM. IN NED. 9.30, 14.30 en 18.30u. leesdienst. di 12/10 19.30 u. ds. Klok, Urk. OUD GEREF. GEM. IN NED. (B.V.) 10 en 18 u. ds. Van der Meer. ANNA JACOBAPOLDER GEREF. KERK 10 u. ds. Röben, Fijnaart. hobbymateriaal, speelgoed, mode- stoffen. boeken, beenmode en tex tiel. De gemeente verleent medewer king aan het verzoek van een melkveehouder om het bouwvlak van zijn bedrijf aan de Bram Groenewegeweg te veranderen. 'Het wordt niet groter maar aange past van vorm. Dat houdt verband met de nieuwe wet- en regelge ving. Om daar aan te voldoen is het noodzakelijk dat het bouwvlak wordt aangepast. Sint-Philipsland Concordia ontvangt op zaterdag 16 oktober Jong Volharding in dorpshuis De Wimpel. Dit jeugd orkest uit Steenbergen is niet zomaar een leerlingenorkestje, maar bestaat uit zeventig enthou siaste jongeren. Door hun gedre venheid en eigen initiatieven is het niveau hoger dan dat van me nig volwassenenorkest. Naast de gasten zullen ook de slagwerk groep en fanfare van Concordia een programma ten gehore bren gen. Het concert begint om half acht en is gratis toegankelijk. Op een slemmingsvcrgadering van de Hervormde Gemeente Reho- both in Yerseke wordt vanavond beslist over het voorstel van de kerkenraad om ds. L.W. den Boer te beroepen. Rehoboth is vacant Weekenddiensten HUISARTSEN Huisartsenpost Bergen op Zoom e.o., tel. 0164-273855 (Paracclsuslaan 2), ma t/m vr 17-8 u„ za en zo. TANDHEELKUNDIGE HULP 0900-82637456. APOTHEEK THOLEN Vliethof8,za 11-12 u. DIERENARTS W. BRONS Tholen spr.u. za 11.30-12 u„ Poort vliet za 8.30-9 u„ tel. 0166-662596. THOLEN 7 okt Info over ouderenpastoraat, ds. J.W. Scheurwater voor chr. ouderen vereniging, NPB-gebouw, 14.30 u. 9 okt Psalmzangmiddag gehandicap tenzorg Ger. gezindte, Grote Kerk, 14.30-16 u. 10 okt Jamsessie. The Sixties. 16.30 u. 13 okt Kringloopwinkel en tweede hands kledingbeurs, Wattstraat 1, 9- 11.30 u. 13 okt Leden vrijz. vrouwenbond be zichtigen Grote Kerk, 14 u. 14 okt en 25 nov Infoavond borstvoe ding. LLL. Stoofstr. 8,20-21.30 u. 14 okt Interkerkelijke avond stichting HeartCry, Oesterschelp, 20 u. 16 okt Open huis gemeentearchief, gemeentehuis, 10-17 u. 18 okt Vergadering commissie ruim te, gemeentehuis, 19.30 u. 19 okt Vergadering commissie sa menleving, gemeentehuis, 19.30 u. 19 okt Vergadering commissie be stuurszaken, gemeentehuis, 19.30 u. OUD-VOSSEMEER 9 okt Taptoe muzickvcr. OVM, Raad huisstraat, 19.30 u. 22 okt Daniël Wayenberg, pianocon cert, Uit op Tholen, Vosscnkuil, 20.15 u. SINT-ANNALAND 9 en 23 okt Natte laarzentocht, SBB/VVV Tholen, start eind Sluis- poldcrdijk, 10 u. 12 okt Netwerkbijeenkomst leefbaar heid Tholen, ZVKK, Wellevaete, 19.30-21.30 u. 23 okt Oliebollenactie Smash '76, 9- 13 u. STAVENISSE 9 okt Homefair in landelijke sfeer, Veerweg 14, 10-16 u. 13 okt Verkoop kinderkleding tbv Adullam, Scheldeoord, 14-16.30 u. 13 okt Verkoping, vrouwenver. Niet in eigen Kracht, de Schuilplaats, 14.30-17.30 u. 14 okt Vergadering jongerenraad, de Stove, 19.30u. SINT-MAARTENSDIJK t/m 9 okt Expositie A. Cook en F. An- tonietti. natuurschilderijen. Scaldis Naturalis. 9 okt Bijpraten leden Club van 50 met foto's en films, hotel Kom!, 20.30 u. 14 okt Optreden accordeonorkest Osiveo. Maartenshof, 19.30 u. SCHERPENISSE 13 okt Verkoping kinderkleding tbv Adullam, ver.geb. Ger. Gem., 9.30- 11.30 u. 20 okt Tureglurcn. wandeling in Scherpcnissepoldcr, SBB/VVV Tho len, start kruising Platteweg/Gatweg, 13.30u. POORTVLIET 13 okt Ouderenmiddag activiteitenco mité met muzikale bingo, 't Ouwe Raed'uus, 14-16 u. 14 okt Verkoping, vrouwenver. Tryfe na, zaal Ger. Gem., 15-17 en 19- 20.30 u. SINT-PHILIPSLAND 16 okt Uitwisselingsconccrt Concor dia met Jong Volharding, Wimpel, 19.30 u. 25 t/m 27 okt Voetbalschool, drie daags voetbalevcncment, Noad'67. +film+++film-H-+film+++film+ CINEM'ACTUEEL: Copie Conforme - ma 20.30 u. Ernst, Bobbie en het geheim van de Monta 'Rossa - za, zo en wo 13.45 en 16 u. Fantastic mr. Fox - zo 18.45 u. en di 20.30 u. Inception - vr t/m zo 20.45 u„ ma en wo 20 u. Legende van Ga Hoole - vr 18.45 u„ za en zo 16 en 18.45 u„ wo 16 u. Salt-do, ma en wo 20 u„ vr en za 18.45 en 21.15 u., zo 21.15 u. Sammy's avonturen - za, zo en wo 13.45 u. Sinterklaas: pakjes mysterie - wo 13.45 u. The expenda bles -vr l/m zo 2115 u. The last air- bender - do en di 20 u„ vr 18.45 u., za en zo 16 en 18.45 u„ wo 16 u. Toy story 3 (Ned. gespr.) - za en zo 13.45 u. Vampires suck - do, di en wo 20 u., vr t/m zo 18.45 u. Wall Street-money never sleeps - do en ma t/m wo 20 u., vr t/m zo 20.45 u. sinds het vertrek van ds. Meijer naar Tholen. De bewoner van het pand aan de Prins Hendrikstaat 33 moet zijn pand afsluiten en het onkruid uit de tuin verwijderen. Dat hebben b. en w. bepaald. Als dit niet gebeurt dan zal het door de gemeente of in opdracht van de gemeente worden gedaan op kosten van de overtre der. De collecte voor de Nierstichting heeft in Tholen 2219,44 euro opge bracht, in Scherpenisse 622 euro, in Poortvliet 486,59 euro en in An na Jacobapolder 222,74 euro. In Sint-Annaland was de opbrengst 1373,60 euro. Hier collecteerde me vrouw Kats voor de vijftiende keer, dertien anderen voor de vijfde keer.

Eendrachtbode /Mededeelingenblad voor het eiland Tholen | 2010 | | pagina 2