Laura Geluk niet te stuiten in dressuur Blessures bij SPS, na Bevelander ook Van Akkeren uitgeschakeld Tholense Boys verliest koppositie na kleine nederlaag bij Klundert Commissie op zoek naar bestuursleden voor WHS Vosmeer wacht nog altijd op de eerste punten «V Herba alleen aan de leiding Noad 3 wint in Oosterland Hilbert van Akkeren scoort twee keer tegen Mevo en valt uit Nederlaag voor datnes Smerdiek Donderdag 7 oktober 2010 EENDRACHTBODE, DE THOOLSE COURANT 17 Volop toekomstperspectief club met 400 leden Een commissie onder leiding van oud-voorzitter Sander Westdorp gaat op zoek naar nieuwe bestuursleden voor de Sint-Annalandse voetbalclub WHS. Het zittende be stuur is demissionair en handelt de lopende zaken af. Dat is de uitkomst van de vrijdag gehouden algemene leden vergadering. Individualisering Een ware prijzenslag. Laura Geluk uit Sint-Annaland was dit weekend niet te stuiten tijdens de dressuurwed- strijd in Oude Tonge. Met twee paarden haalde ze zes winstpunten in Vier proeven en twee eerste en twee twee de prijzen. Het lid van rijvereniging de Eendrachtruiters uit Tholen deed dat in de klasse Z1 met Onyx en in L2 met Zerida. Paardensport SPS speelde gelijk tegen Mevo, maar zag een uitblinken de Hilbert van Akkeren uitvallen met een schouderbles sure. De spits is tot de winterstop niet beschikbaar. Vos meer deed goede zaken door thuis met 2-1 te winnen van Vrederust. Het blijft daardoor derde op de ranglijst in de vierde klasse. Krappe zege Vosmeer Ook verlies voor Noad 67 en Smerdiek in derde klasse Smerdiek verlies Noad '67 komt terug Tegen subtopper Lepelstraatse Boys is het Vosmeer niet gelukt de eerste punten in deze competitie te pakken. De Brabanders wonnen met 0-3. Trainer Adrie Capelle was tevreden over de instelling van zijn ploeg, die gemoti veerd was en bleef knokken. Herba gaat na de tweede competitieronde van de zaal voetbalcompetitie van Meulvliet aan de leiding in de A- poule. Na de bekerwedstrijden van de afgelopen weken was het maandag tijd voor een tweede krachtmeting, met de teams uit eigen klasse. De dames van Smerdiek hebben de uitwedstrijd tegen Jodan Boys in Gouda met 3-0 verloren. Volgens de rang lijst waren de ploegen aan elkaar gewaagd, want ze had den evenveel punten en de wedstrijd ging in het begin dan ook gelijk op. Ondanks het verlies viel wel het spel van Inge Peeters op bij een scout van Jong Oranje onder de zeventien. Hij vroeg na afloop om haar gegevens en gaat haar de komende weken volgen. Fraaie overwinning Smerdiek 2 Voetbal programma Donderdag 7 oktober uur Thol. Boys 5-WHS 5 20.00 Zaterdag 9 oktober uur Thol. Boys-WHS 15.00 SVG-Smerdiek 14.30 Beek Vooruit-Noad 15.00 Stavenissc-DVO 14.30 SPS-WIK 14.30 BW-Vos meer 14.30 Smerdiek da.-CSW 15.00 Smerdiek 2 da.-Pcursum 12.30 Rijsoord-Smerdick 3 da. 14.30 Noad 2-de Meeuwen 2 13.00 WHS 2-The Gunners 2 15.00 Kruiningen 2-SPS 2 14.30 Thol. Boys 2-Wolfaartsdijk 2 12.30 Noad 3-Mevo 2 15.00 WC 3-Smerdiek 2 12.30 Klundert 3-Stavenisse 2 14.30 WIK 3-Thol. Boys 3 14.30 Halsteren 2-WHS 3 15.00 Seolto 3-Noad 4 12.30 SPS 3-Thol. Boys 4 14.00 Smerdiek 3-FC Bergen 2 15.00 Noad 5-Vrederust 4 14.00 WHS 4-Stavenissc 3 13.00 Kogelvangers 4-Noad 6 14.30 Moe 3-SPS 4 15.00 Zondag 10 oktober uur Kwadendamme-Vosmecr 14.30 Vosmeer 2-Schijf 2 11.00 DZC 2-Vosmeer 3 12.30 Vosmeer da.-Noordhock 11.00 Trefzeker Topscorer Rachid Bouhoudane (Vosmeer) 11 Hilbert van Akkeren (SI'S) Perry Potappel (Stavenisse) 5 "•i Erik van Haaften (Smerdiek) Joey Deurloo (Thol. Boys) Arvin de Witte (WI IS) Nordin Benjilali (Vosmeer) 3 Na zes wedstrijden gaat Rachid Bouhou dane riant aan kop in het topscorerklasse ment. De Vosmeer-spits schoot tegen Vrederust zijn elfde treffer binnen. Hil bert van Akkeren (SPS) voegde er twee aan zijn totaal toe en staatfm op n ijf. Matthijs van Stee (Thol. Boys). Mart ij n Reijngoudt en Arjan Mocrtynd (beide Noad) lieten hun eerste competitietreffer noteren. t&awcl Voetbal uitslagen Derde kl.: Smerdiek-Klundert 1-2. WHS-Beek Vooruit gestaakt bij 0-1. Noad-Krabbendijkc 3-4, The Gun- ners-Thol. Boys 3-1. Vierde kl.: Vosmeer-Vrederust 2-1, Mevo-SPS 2-2, Kruiningen-Stavcnis- sc afgelast. Vijfde kl.: Vosmeer-Lepelstraatse Boys 0-3. Dames: Jodan Boys-Smerdiek 3-0. Kruiningen-Smerdiek 2 afgelast, No- ad-Groote Lindt uitgesteld, Smerdiek 3-VVC 6-0, Welberg-Vosmeer 9-0. Eerste kl. res.: Zaamslag 2-Noad 2 1-1. Tweede kl. res.: Baronie 2-WHS 2 4-1. Derde kl res.: SPS 2-DFS 2 1-3. Vierde kl. res.: Mevo 2-Thol. Boys 2 1-5, Duiveland 3-Noad 3 2-1, Smer diek 2-Vrederust 2 5-1, Stavenisse 2- Seolto 3 2-8, Thol. Boys 3-Brou- wershaven 2 3-5, WHS 3-Klundert 3 1 -1Noad 4-Zierikzee 2 0-3. Vijfde kl. res.: Vrederust 4-SPS 3 9- 0, Thol. Boys 4-Smerdick 3 7-3, DVO 5-Noad 5 11 -0, Victoria 3-Vos meer 2 uitgesteld. Zesde kl. res.: Vosmeer 3-Moc 5 I- 2. Zevende kl. res.: Stavenisse 3-Thol. Boys 5 uitgesteld, SPS 4-WHS 4 af gelast, WHS 5-Kogelvangers 4 1-4. Jeugd: Cluzona-Thol. Boys A 8-0, Thol. Boys B2-Gastel 3-4, Thol. Boys B meisjes-Moerstraten 9-3, BSC-Thol. Boys C2 3-2, Rooscn- daal-Thol. Boys C3 5-4. Dosko-Thol. Boys Dl 2-1. Thol. BoysEI-NVS5- 1, Dosko-Thol. Boys E2 3-2, Halstc- ren-Thol. Boys E3 2-1. WVV-Thol. Boys F1 0-2, Rimboe-Thol. Boys F2 1-11. Thol. Boys F3-Stcenbcrgen 0- 4; WHS A-Yerseke 2-2. Smerdiek B- WHS B 2-1, Stccnbergen-WHS B meisjes 3-2, WHS Cl-Odio 1-2, Odio-WHS C2 2-1, Lepelstr. Boys- WHS Dl 8-1. WHS D2-FC Bergen 13-1. Victoria-WHS D meisjes 2-4, NVS-WHS £2.3-3, WHS Fl-Vivoo FC Bergen 15-0, WHS F3-Halsti*n 6-0; Vosmeer C- Nieuwland 5-1, Wbsmeer C meisjes- Noormannen 1™. NVS-Vosmeer D 2-0,[Vivoo-\|>siróer El 0-1, Vosmeer E2-Cluzona 2-l,»Vosmecr F1-Smer diek Fl 0-3, Vosmeer F2-PSE 0-10. De bestuurspcrikelen bij WHS zijn niet nieuw. Na de vorige jaarverga dering bleven er vier bestuursleden over: voorzitter Anco Fase, secreta ris Miranda Ketting* wedstrijdsecre taris Siem Snoep en de toen nieuw gekozen Bert Rauls (sponsoring). De eveneens gekozen Luuk Blom bedankte een dag later al vóór de eer. Vervolgens zijn op een buiten gewone ledenvergadering in januari drie bestuurders benoemd: Peter Westdorp (penningmeester), Piet Ridderhof (onderhoud, terreinen, materialen en jeugd) en David Hagc (algemene zaken). „Zij waren be reid om tijdelijk, tol de eerstvolgen de jaarvergadering, het bestuur te versterken. Dat is toen ook duidelijk gemaakt aan de leden. En daarbij is aangekondigd dat het volledige be stuur de functies ter beschikking zou stellen als er uit de leden geen kandidaten zouden komen", licht voorzitter Anco Fase toe. „Maar kennelijk denken de meesten dat het zo'n vaart wel niet zal lopen." In de voorbije maanden heeft het bestuur een nieuwe structuur opgezet met verschillende commissies. Naast de drie tijdelijke bestuursle den wil ook Fase zelf er nu mee stoppen. Hij is in maart met voor keurstemmen in de gemeenteraad gekozen en dat raadslidmaatschap vergt de nodige uren. Het voltallige bestuur stelde vrijdag de functies ter beschikking. Er komt een commis sie die de komende maanden inven tariseert wie er bereid zijn om een nieuw bestuur voor WHS te vor men. „Oud-voorzitter Sander West- dorp trekt die commissie. Ook Theo Moerland zit erin en er zullen ande re WHS-zwaargewichlcn aange zocht worden. Uit het bestuur ma ken David Hage en Piet Riddcrhof deel uit van de commissie." Fase verwacht dat de commissie tot na de jaarwisseling bezig zal zijn. Het zit tende bestuur blijft daarom de ko mende tijd. demissionair, de zaken behartigen. „De vereniging moet immers doorgaan", aldus Fase. Hij geeft aan dat WHS financieel ge zond is, dat er elke zaterdag gevoet bald wordt (met vijf senioren- en dertien jeugdteams), dat de club bij na 400 leden telt en dat er - gezien de woningbouwplannen - volop toekomstperspectief is. Tegelijkertijd stelt hij vast dat de le den zich niet realiseren dat er bij een vereniging méér komt kijken dan alleen het wekelijkse wedstrijd- gebeuren. „Ze denken dat het alle maal wel goed komt." Dat mensen nog wel bereid zijn om aan eenma lige evenementen mee te werken, maar niet graag verplichtingen meer op zich nemen, vindt Fase een zor gelijke ontwikkeling. „Die indivi dualisering. in de eigen cocon blij ven zitten. Mensen staan er steeds minder voor open om iets voor an deren te doen." Geluk kon met beide paarden een ereronde rijden, waar ze natuurlijk erg trots op was. In de L2 leverden beide proeven elk twee winstpunten op met 196 (tweede prijs) en 198 punten (eerste prijs). De hoogste klasse waar ze in uitkwam, de Zl, leverde per proef één winstpunt op, al zat ze met 218 punten in de twee de proef niet ver verwijderd van weer een dubbelslag (221 punten). Wel gingen die punten vergezeld van de eerste plaats in die rubriek. Haar eerste proef leverde 215 pun ten op en een tweede plek. Geluk had overigens niet veel lijd om adem te halen in het wisselen van paard, want een kwartier nadat zij de ring uitkwam met Zerida, reed ze die alweer in met Onyx. Lang warmdraaien was er dus niet bij, maar daar heeft de combinatie blijkbaar geen last van gehad. Plaatsgenoot Lieke Bevelander kwam ook aan de start op dezelfde wedstrijd, maar dan in de klasse LI. Zij was met haar paard Orchidee minder succesvol en ging met lege handen weer naar huis: 175 en 176 punten. Een lid van dezelfde ruitervcrcni- ging, Michelle Valstar, deed met A- Boy mee in de klasse LIZij voegde met 186 en 184 punten wel twee winstpunten toe aan haar rekening. Vierde klasse treffer liet SPS zich volgens Van Poortvliet te veel terugzakken. „Van beide kanten was het geen beste wed strijd, maar Mevo kwam meer in de wedstrijd. Een schot op de goal werd van richting veranderd en het werd gelijk." In de tweede helft probeerde SPS het spel naar zich toe te trekken. Ramon Voshol kreeg een goede kans, maar schoot diagonaal nel voor langs het doel. En weer was het Van Akkeren die- SPS op voorsprong bracht. Na een pass van Michael Lisscveld kwam hij tussen de verdediging en de keeper in, en wist deze met een lobje te passeren. „Daarmee hadden we de wedstrijd onder controle, totdat Van Akkeren uitviel. In een verdedigende actie wilde hij zich tussen de man en de bal zetten. Daarbij raakte de schouder uit de kom en moest hij naar het ziekenhuis gebracht worden om behandeld te worden. De wed strijd heeft een poos stilgelegen." Jan Bieter Bevelander werd het veld inge stuurd om Van Akkeren te vervangen. Jorn Elenbaas kreeg nog een goede kans om de voorsprong uit te-bou wen. Mevo kwam weer langszij. SPS moet het weer een tijd zonder Hilbert van Akkeren doen. De aanval ler moest in de tweede helft tegen Mevo h^ veld verlaten nadat weder om zijn arm uit de kom was gescho len. Van Akkeren is door de blessure zes weken uitgeschakeld. Een dom per voor hem. de ploeg en trainer Pe ter van Poortvliet. Want deze laatste kan ook niet beschikken over Willem Bevelander, het maatje van Van Ak keren in de voorhoede van SPS. Be velander kan tot de winterstop niet spelen vanwege een blessure opge daan in de wedstrijd tegen Kogelvan gers. Blessureleed dus bij SPS dat ook Erwin Fcijtel en Sjaak Quist moest missen in het duel met Mevo waar de ploeg graag de volle winst wilde pakken. „De wedstrijd begon goed. We waren fel en gretig. Na een steekpass van Leonard Quist op een loopactie van Hilbert kon Van Akke ren de keeper omspelen en kwamen we met 1-0 voor te staan." Na de Diep in dc tweede helft kreeg de thuisclub een strafschop nadat Mus tafa Kudcr binnen het strafschopge bied een overtreding had begaan. „In de laatste fase was het alles of niks. We hebben nog een paar corners ge had. Johan Uijl kreeg een kopkans, maar dc bal ging net over het doel. We hebben twee punten verspeeld en één speler. Dat is behoorlijk zuur. Wc zij nu met al die blessures weer in de zelfde situatie beland als bij de vorige trainer Rien Voshol na dc winterstop vorig seizoen. We missen Willem en Hilbert. Die zijn samen meestal goed voor 20 tot 30 goals. Wc hopen dat er vervangers opstaan, maar ze zijn er nog niet." In een slechte wedstrijd heeft Vo smeer drie punten gepakt tegen Vre derust: 2-1„Vorig seizoen lieten we in dit soort wedstrijden punten lig gen. Nu pakken wc de winst, dat is zó belangrijk", zegt Aad v.d. Mee- ren. De trainer miste zaterdag vijf basis spelers in verband met de bruiloft van Hicham Ben Hammou. „Ik had precies dertien spelers en heb ge zegd: We gaan er gewoon tegenaan." Met Tariq Zakriti op het middenveld in plaats van als voorstoppcr, en dc debuterende Kees van 'l Klooster als laatste man voor Ben Hammou, voetbalde Vosmeer redelijk goed. Vrederust kon nauwelijks gevaarlijk worden. Na een kwartier kwamen dc oranje-zwarten aan dc leiding. De in zet van Rachid Bouhoudane werd gestopt, waarna Hassan cl Hclw het leer in twee keer in het doel schoot. De ploeg had een duidelijke veld- meerderheid, maar kreeg vijf minu ten voor de rust een strafschop tegen. Volgens Van der Meercn niet terecht, maar het betekende wel 1 -1Hoewel linksbuiten Nordin Benjilali de beste man van het veld was, wisselde de coach deze in de rust om hem voor een kaart te behoeden. Mourad Tiha- ni was zijn vervanger. In dc tweede helft kreeg Rachid Bouhoudane kansen om te scoren, maar zijn schoten gingen naast en over. Tol Mourad Tihani een bevlie ging kreeg, drie tegenstanders pas seerde en de bal in dc voeten van Bouhoudane speelde die de 2-1 kon inschieten. Vosmeer bleef bij dc krappe voorsprong wat paniekerig spelen en kwam, mede door soms vreemde beslissingen van de arbiter, wat in de verdrukking. Bouhoudane en El Helw lieten kansen liggen om de voorsprong te vergroten. In de laatste minuten zou Vrederust na een hoekschop nog bijna hebben ge scoord, maar er werd gefloten voor buitenspel. Vlak daarop opnieuw een hoekschop voor de bezoekers. Door dat een eigen speler dc bal wegkopte, was het gevaar voor Vosmeer gewe ken. Hilbert van Akkeren, hier rechts op archieffoto tegen Smerdiek, is weer uitgeschakeld. Tholense Boys leed zaterdag in de derde klasse tegen The Gunners de eerste nederlaag van het seizoen. Noad '67 probeerde in Krabbendijke een 0-3 achterstand weg te werken. Smerdiek verloor thuis tegen titel kandidaat Klundert. WHS-Beek Vooruit werd gestaakt na een blessure van Jeroen Oosdijk. Derde klasse Tholense Boys begon goed in de wedstrijd tegen The Gunners in Breda. De geelzwarten van trainer Paul van Buuren wisten de thuis ploeg op eigen helft vast te zetten. En kregen in de beginfase zelfs twee mogelijkheden om de score te openen. Via Niels Hopmans en Joey Deurloo die beiden een keer alleen voor de keeper kwamen te staan, maar faalden in de afwerking. Het was de thuisclub die de leiding nam. Na ongeveer 35 minuten counterde dc Bredase ploeg effectief. „Het was gelijk 0-1, maar vlak voor de rust krijgen wij weer een kans toen Matthijs van Schee met zijn schot de bovenkant lat raakte," vertelt be geleider Johan Schot. Tholense Boys ging met een achterstand de kleedkamers in. „Na de rust was hel hetzelfde spelbecld. The Gun ners lieten ons komen." Halverwe ge dc tweede helft scoorde de thuis ploeg opnieuw. Weer bij een counter: 0-2. Van Buren verving Joey Deurloo voor Hans Willem Hopmans, de plaats van Laurens Bovenberg werd ingenomen door Joris van Dijke en Erwin Doggen verving Stefan van Ast. Nieuwe krachten die voor nog meer aanval lende impulsen moesten zorgen. Tholense Boys bleef dan ook de aanval zoeken maar slaagde er pas in de laatste minuten van dc wed strijd in om de aansluitende treffer op het bord te brengen. Dankzij een schitterende volley van Matthijs van Stee van builen het zestien meterge- bicd. Schot: „We hebben toen alles op alles gezet om de gelijkmaker binnen te werken. „Maar dat is niet gelukt. We hebben het veldover- wicht niet in doelpunten uit kunnen drukken." De hectische slotfase speelde zich vooral af voor het doel van The Gunners, maar het doelpunt viel aan dc andere kant. En daar mee moest Tholense Boys zonder punten naar huis, „Voetballend wa ren we beter, maar als je slim speelt, kom je er ook. We willen natuurlijk elke wedstrijd winnen, maar hoe een wedstrijd verloopt weet je nooit van te voren." The Gunners voeren nu dc ranglijst aan. Tholense Boys staat nu op de derde plaats en moet zaterdag op de Bent' aan de bak te gen WHS en de week daarop uit te gen Noad. Nieuwkomer Smerdiek incasseerde de derde nederlaag. Thuis verloren dc blauwzwarten met 1-2 van Klun dert. een'van dc titelkandidaten. Trainer Cees Stoutjcsdijk wist van te voren dat het een lastige pot zou worden. Het zag er lange tijd naar uit dat zijn thuisploeg stand kon houden tegen de sterke voorhoede van de bezoekers. Smerdiek pro beerde zijn eigen spel te spelen, maar Klundert drong dc thuisclub terug in dc verdediging. „Ze hebben goede voorwaardscn. Automatisch word je dan teruggedrongen. Maar op het laatst had er zelfs nog wel een puntje voor ons ingezeten." Vol gens Stoutjcsdijk begon Smerdiek goed aan de wedstrijd, maar zorgde de tegenstander voor een paar spec taculaire momenten voor het doel van Smerdiek. Ze raakten bij een actie paal en lat. „Maar aan onze kant kwam Gert Jan Snip een keer goed door. Hij had een schietkans, maar benutte die niet." Voor de rust was ook Eric van Haaften dichtbij een doelpunt, maar diens kopbal ging net over. Ook Andreas Vroeg- op schoot een keer net naast het doel nadat hij twee man gepasseerd had. De ploegen gingen met 0-0 de rust in. Kort na dc hervatting kreeg Eric van Haaften de kans om de thuisclub op voorsprong te brengen. Hij kwam oog in oog met de keeper te staan, maar kon dc bal niet binnen werken. Het was Klundert die de leiding pakte met een vrije trap ongeveer twaalf minuten in dc tweede helft. De bal kwam in dc doclmond te recht en in de mêlee van spelers werd het net gevonden. „Dal was te leurstellend. Ik heb even dc kopjes van de spelers zien hangen, maar ze herstelden zich goed." Smerdiek kwam op gelijke hoogte nadat An dreas Vroegop na een combinatie met Eric van Haaften de bal via een verdediger van Klundert in de uiter ste hoek in schoot. „Dan ga je toch weer dromen van een punt." Klun dert kreeg een strafschop nadat de scheidsrechter een actie van verde diger Jordi Hage bestrafte. Keeper Alex Stoutjcsdijk wist de penalty echter te stoppen. Het was niet de enige redding van de doelman. „Het was de fiestc man van het veld." Na de redding was er weer hoop om er een punt uit te slepen. Tien minuten voor tijd was het een verdediger van de bezoekende club die genadeloos uithaalde. „Dan probeer je nog te rug te komen, maar dat lukte niet. We waren wel enigszins teleurge steld over het verlies maar Klundert Wiljan Lisseveld. was de betere ploeg." Bij Smerdiek werd in de tweede helft Lcander Vroegop vervangen door Hilbert Brinkman, en Daan de Viet door Stefan Lindhout. Jan de Viet maakte zijn rentree. Hij is hersteld van een blessure en speelde het laatste kwar tier voor Gert Jan Snip. De bezoekers aan de wedstrijd Noad '67 tegen Krabbendijke beleefden op Zuid-Beveland een spectaculaire wedstrijd. Noad kreeg in dc eerste helft drie doelpunten voor de kie zen.. En stond voor de moeilijke taak de achterstand weg te werken. „Maar dc eerste kans van de wed strijd was voor ons,"zegt trainer Jo han Sulkers. Wiljan Lisseveld be diende na een goede actie Rcmi van Herk maar die schoot vanuit een vrije positie net naast. Krabbendijke nam kort daarna de leiding. „Wc lie ten ze te ver komen. In het straf schopgebied leden we balverlies. Ze konden een voorzet inkoppen. Toen waren we maar 3 minuten bezig." Acht minuten later was het weer raak. Weer een aanval waar Noad geen antwoord op had. En weer werd er na een voorzet met het hoofd gescoord. „Binnen een half uur werd het zelfs 3- 0." Suikers greep in door Martin Reijngoudt naar links te dirigeren en Remi van Herk op de rechterflank te laten spe len. Noad kwam beter in dc wed strijd. Er kwamen kansen voor de Fluplanders. Arjan Moerland was een keer dichtbij een doelpunt. Hij zag zijn schot net over het doel gaan. Noad profiteerde van een corner. Re- mi van Herk legde dc bal op het hoofd van Martijn Reijngoudt: 1-3. Kort voor de rust claimde Noad nog een strafschop, maar dc scheidsrech ter kende hem niet toe. Met stand van 1-3 gingen de ploegen de rust in. Volgens Sulkers was toen het leed al geschied. „Na de 3-0 achterstand werden wc pas goed wakker. Wc be gonnen druk te zetten." Dat had resultaat. Na een pass van Danny Steijn op Arjan Moerland werd de laatste in het strafschofgebied on deruit gehaald. Hij benutte zelf de penalty. Suiker bracht Lars Steijn in de ploeg voor Frank den Engelsman. Noad leefde weer op toen Lars Steijn op aangeven van Arjan Moer land de gelijkmaker binnentikte: 3- 3. „Er was nog geen tien minuten te spelen, we roken de kansen. Maar bij een tegenaanval verzuimden we om resoluut in te grijpen en werd het 3-4. Dat doet toch zeer. nieuw tegen het net belandde, 0-2. Doelman Aarnoudsc haalde een bal op aan de zijkant en schoot die naar Rick de Klerck in het midden. Vol gens dc trainer stuiterde de bal op het slechte veld, waardoor De Klerck mistte en een Lepelstrater het leer in het lege doel kon depone ren. De Brabanders konden in de tweede helft meer druk zetten, hoe wel Vosmeer bleef voetballen en knokken. Denny Driehuijs ging naar de kant voor Patrick Hcijboer, en voor de laatste tien minuten kwam Leroy van Mierlo nog in de ploeg voor Robin Capelle. „Het laatste kwartier zaten we er door heen", zegt dc trainer. Toch wist Jeffrey Krul' bij een actie dc bal ra kelings over de lal te schieten. Even tevoren had een Lepelstrater de 0-3 op dc schoen, maar hij schoot de bal tegen de op dc grond liggende Aar- noudse. De keeper had zijn ploeg met verschillende reddingen al voor een ruimere achterstand behoed. In de slotminuten viel de derde treffer tóch. Uit een hoekschop kwam de bal voor het doel terecht, waar een speler hem zomaar kon inschieten. Na drie minuten keek Vosmeer al te gen een achterstand aan. Een hard afstandsschot caramboleerde via dc paal aan de andere kant van het doel tegen het net. Keeper John Aar noudsc was kansloos. „Een domper, maar we herstelden ons goed. Er werd goed gecombineerd", zegt Ca pelle. Lepelstraatse Boys was aan vankelijk de betere, maar dat ebde na tien minuten weg. Via Sylvester van Willigen en Jeffrey Kruf kreeg Vosmeer kansjes. Dal uitgerekend Van Willigen, een speler die wat ex tra's heeft, na 33 minuten gebles seerd uitviel, was pech voor de thuisclub. Benjamin Suurlant was zijn vervanger. Het is enigszins be helpen, geeft Capelle toe. „Voorin missen we kwaliteit. En ik had zon dag ook geen aanvallende wissels op dc bank." Ondanks de achterstand begon Vos meer vol goede moed aan de tweede helft. Maar ook die was nog maar enkele minuten oud toen de bal op- Doordat Laudame en Komopjoh de punten deelden, 6-6, staan de spe lers van Herba nu alleen aan dc lei ding. Hel team van Herba, moest een uiterste krachtinspanning leve ren tegen Café het Centrum. Toch bleek het surplus aan techniek en ervaring beslissend voor dc wed strijd en dc 6-4 overwinning leverde Herba de koppositie op. Zebra's speelde een goede wed strijd. na het grote verlies in de vori ge ronde, en won nipt met 7-6 van het team van de Sixties, dat nog wacht op de eerste punten. De twee de wedstrijd was ook een spannende aangelegenheid. Beide teams had den de eerste wedstrijd in september gewonnen en deelden dc koppositie met Laudame. Komende week wor den dc wedstrijden in de B-poule gespeeld. De dames uit Gouda werden na 20 minuten gevaarlijk met een steekbal, maar Smerdiekkeepster Agnita Nou- wen kon de bal goed verwerken. Lenny Stoutjesdijk nam na 25 minu ten een vrije trap die naast de paal belandde. Een paar minuten later kon Angelique Hage alleen door gaan. Ze had de 0-1 op haar schoen maar ze schoot de bal te zacht onder de keepster door. De verdedigster kon redding brengen op de doellijn. Corina Luyks ging alleen op de keepster af maar die stond in de weg bij haar schot. Ook Marieke Gocrcc had alle pech: een fantastische knal werd uit het doel geranseld door de keepster van Jodan Boys. Vlak voor de rust gaf Nathalie Jeras een mooie steekbal op Corina Luyks. die alleen doorging en de keepster kon passe ren. Helaas was ze te ver naar buiten gegaan om de bal nog binnen te schieten. De dames van Smerdiek gingen moedeloos de rust in na zo veel niet benutte kansen. Het gevoel en de belevenis van win nen was in dc kleedkamer gebleven bij dc start van de tweede helft. Toch kreeg Smerdiek de eerste kans. Na terugleggen van Suus Hopstaken school Angelique Hage de bal net naast. In de vijftigste minuut was er knullig balverlies op het midden veld. de bal werd te laat afgegeven. Hierdoor kon Jodan Boys gelijk weg over rechts, de voorzet werd goed verwerkt door Agnita Nouwen. Maar ze raakte dc bal kwijt, omdat die achter haar rug lag. De spits zag dc bal wél liggen en werkte die in het doel: 1-0 voor Jodan Boys. Smerdiek zakte naar een dieptepunt. Agnita Nouwen redde nog wel een paar keer, maar het was uitstel van executie. Een schot uit de tweede lijn draaide zo de bovenhoek in: 2-0. Een paar minuten later was het weer raak. Geheel vrij en op snelheid was dc linkerspits weg en kon de 3-0 binnenschieten. Het laatste fluitsig naal van de uitstekende scheidsrech ter klonk en was de derde nederlaag een feit. De derde reserve van Noad '67 heeft met een beperkt aantal spelers Duiveland 3 verslagen. Het werd 1- 2 in Oosterland. Noad ging goed uit de startblokken, twee keer was gclc- genheidsspits Johan Reijngoudt dicht bij de openingstreffer, maar miste net de scherpte. Duiveland maakte na een goede aanval de 1 -0. Noad trok zich er niets van aan en Leo Polderman stuurde Johan Reijn goudt diep. Die legde de bal opzij naar medespits Kees Vroegop die de 1-1 aantekende met zijn linkervoet. Noad had het betere van het spel, maar de kansen werden niet altijd omgezet in punten. Antoine Quist legde met twee afstandschoten de keeper onder vuur, maar dc laatste pakte hem tweemaal. Ook de vele hoekschoppen van Noad waren niet echt doeltreffend, een afstandsschot van Edwin Hage ging ook net naast. Na dc rust ging Noad gelijk in de aanval, maar echt uitgespeelde kan sen kreeg Noad niet. Toch werd na een kwartier in de tweede helft Kees Vroegop door Hans Polderman diep gestuurd op links. Met een schuiver in de verre hoek schoot de topscorer van het team zijn tweede treffer bin nen. Noad ging een beetje op zijn geroutineerde verdediging leunen, met name Men no Fontijne was een aantal keren nuttig in de verdedi ging. Ook ccntschot van Duiveland ging net naast. De scheidsrechter was volgens de correspondent een aantal malen in het voordeel van Duiveland aan het fluiten, terwijl een aantal spelers bij Noad met de nodige blauwe plekken de wedstrijd beëindigden. In de slotfase gaf hij twee keer rood bij Noad en was het nog spannend in dc laatste minuten. De tweede keus van voetbalclub Smer diek heeft zaterdag thuis een fraaie over winning behaald op Vrederust 2. Over de gehele wedstrijd waren de blauw zwarten dc betere ploeg en de 5-1 eind stand was daarom zeker niet gefiatteerd. Het eerste wapenfeit was voor Vrede rust, maar in het vervolg van dc eerste helft was het Smerdiek dat de klok sloeg. Smerdiek opende de score via Ri chard Baaiemans, na een mooie aanval. Stefan Lindhout (o.a. paal). Wesley Wit hagen en Mike van Gasteren waren kansrijk, maar ze faalden in de afwer king. Het bleef bij 1 -0 voor de rust. Na de thee werd het snel 2-0 door een treffer van Richard Baaiemans. Pierre Withagen toonde zijn klasse bij hel der de doelpunt. Op fraaie wijze speelde hij zijn tegenstander uit en vervolgens plaatste Withagen de bal op het hoofd van Mike van Gasteren, die niet kon missen. Uit één van de spaarzame aan vallen van Vrederust maakte doelman Comé van Haaften zijn enige foutje van de middag, door bij het uitverdedigen de bal in de voeten van de tegenstander te schieten. Voor hem was het een koud kunstje om de 3-1 te noteren. Pierre Withagen zorgde voor de 4-1. maar moest zich even later laten vervan gen wegens een spierblessure. Zoon Mi ke (B-junior) was zijn vervanger. Net in het veld legde Mike Withagen van af stand aan en zijn schot belandde snoei hard in de kruising van het doel: 5-1. Het derde team van Smerdiek heeft diep moeten buigen voor het vierde van Tho; lense Boys. Bij de rust was het nog 2-2, maar daarna pakten de Tholenaren met 7-3 de zege.

Eendrachtbode /Mededeelingenblad voor het eiland Tholen | 2010 | | pagina 17