BEAR ruim aan kop in eilandencup Ruucstoppelse dames vijf punten los Lindhóut wint in kustmarathon Emergo ontvangt kampioensheker Smash vecht om zege op Red Star 'Ik vond dat Wevita het wel verdiende om eens in de schijnwerpers te staan' Koersballen Smurdiekse Daniëlle van Dijke heeft leukste paard van Zeeland Donderdag 7 oktober 2010 EENDRACHTBODE, DE THOOLSE COURANT 15 De eilandencup voor tennisteams is zondag gestart met een ruime overwinning van BEAR uit Sint-Maartens dijk. Het team versloeg in poule A Sint-Annaland met 0- 4. In poule B speelde het'Fluplandse team Jansen/Kot met 2-2 gelijk tegen Jacoba van Beieren uit Sint-Maar tensdijk. Het eerste damesdubbel team van tennisclub De Ruuc- stoppelen heeft zaterdag met 1-3 het eerste team van Zierikzee verslagen. Ze kregen weliswaar hun eerste punt tegen, maar de Fluplandse hoofdklassers gaan hier mee nog steviger aan de leiding. Na drie wedstrijden hebben de dames elf punten verzameld, vijf meer dan de nummer 2 Dos. De titel leukste paard van Nederland is aan de neus van' Wevita voorbij gegaan, maar in Zeeland heeft ze wel ge wonnen. De bruine merrie van Danielle van Dijke uit Sint-Maartensdijk was door haar baasje opgegeven voor de verkiezing van de Sophia Vereniging van bescher ming van dieren. Via een website konden mensen op haar stemmen en dat waren er zoveel, dat Wevita bij de twaalf finalisten - uit elke provincie één - eindigde. Da nielle vindt het niet erg dat Wevita niet heeft gewonnen: „Het is voor mij toch wel het beste paard van heel Ne derland." Verpleegkundige Geduld Een geflatteerde 8-2 overwinning was het zaterdag voor de mannen uit het eerste team van Smash '76. Op voor hand leek de wedstrijd tegen rode lantaarndrager Red Star '88 uit Goirle een eenvoudige klus te worden voor de Sint-Annalandse tafeltennissers, maar niets bleek minder waar. Elke partij was een zinderend gevecht om een punt. Het gevolg is wel dat Smash steviger aan de leiding gaat met vier punten voorsprong. Super tiebreak Heren winnen ook Herkansing Het eerste team van de korfbalvereniging Emergo uit Sint Maartensdijk heeft zaterdag de kampioensbe ker ontvangen. Vice-voor- zitter Herman Groeneveld van de afdeling Zuid-West van de Nederlandse korf- balbond KNKV reikte de prijs, die de club vorig sei zoen won, uit. Eerste team verslaat koploper Jeugd Ondeugend Reserve Jeugd De paardenverkiezing is bedoeld om aandacht te vestigen op het wel zijn van paarden. Volgens voorzitter Hel ma van de yondevoort zijn er veel paardenbezitters die er geen re kening mee houden dat een paard een kuddedier is en daarom gezel schap nodig heeft van een soortge noot. Ook krijgen sommige paarden slechte verzorging of vrijwel geen beweging. Met de verkiezing belo nen ze juist de mensen die het wel goed doen. „Dit is voor ons echt een heerlijke wedstrijd. Normaal ge sproken hebben wij alleen te maken met situaties waarin het slecht gaat en nu hebben we kunnen kiezen uit mensen die allemaal goed voor hun paard zorgen." Uit elke provincie is een finalist ge len. „Zij is tweede geworden van Zeeland." In Zeeland zijn er 393 stemmen uitgebracht op alle deelne mers. In totaal deden er in Nederland 1259 paarden mee en zijn daar 7267 stemmen op uitgebracht. Wevita had in de finale concurrentie van onder andere She is the one uit Utrecht. Za- lina Zalocia uit Overijssel en Gloria Polka uit Noord-Brabant. Elk baasje heeft een profiel aange maakt voor zijn paard met de redenen waarom er op dat paard gestemd moest worden. Danielle heeft er naast foto's zelfs een filmpje bij gemaakt. Haar omschrijving voor Wevita was als volgt: 'Wevita is...temperament vol. ondeugend, heldhaftig, alle mansvriend, actief, speels. Wevita is het allerleukste paard van Nederland, omdat ...ik mijn baasje veel geduld leer te hebben, omdat we al ver zijn gekomen en omdat we nog veel ver der gaan! Ze is de liefste! Ze verdient het om te winnen! Ze gaat voor mij door het vuur!' Haar zus Natasja (22) was de eerste die een stem uitbracht, met als argument: 'Omdat het een prachtig paard is met een bot karakter maar als ze je vertrouwt, doet ze alles voor je.' Andere reacties: 'Ik had het nooit zo op paarden tot ik dit beestje zag gal opperen! Geweldige bouw heeft-ie ook', schrijft Tom van Dijke; 'Omdat liet een mooi paard is en omdat het echte maatjes zijn', volgens Bianca Ketting. Maar ook reacties als 'mooi paard' en 'ze moeten gewoon win nen' telden mee in de uitslag. De 18-jarige Smurdiekse vindt dat ze een speciale band met haar ze venjarige paard heeft. De merrie is in de stallen aan huis geboren en is zodoende een 'eigen fokproduet'. De hele familie Van Dijke houdt van paarden. Vader Hans en moeder Mariëlle fokken met hun paarden en hun dochters Danielle en Natasja rijden erop. Voor laatstgenoemde staat de hobby even op een laag pit je. Ze is pas op zichzelf gaan wonen in Sint-Annaland en richt haar aan dacht even op andere zaken, maai de rest van het gezin kan zich geen leven zonder paarden voorstellen. Danielle helpt haar ouders bij de da gelijkse verzorging voor de paar den. Dat doet ze naast haar school. Ze heeft vorig jaar haar diploma verzorgende IG gehaald en leert nu aan het Kcllebcek college in Roosendaal voor verpleegkundige. Daarvoor gaat ze twee dagen in de week naar school en loopt ze de overige drie dagen stage bij Vrede rust in Halsteren. Dat is best druk, vindt Danielle, en daarom vindt ze het voldoende om alleen op Wevita te rijden. Het paard heeft in haar jonge jaren een traumatische ervaring opgedaan in de trailer en daarom probeert Da nielle zo min mogelijk met haar te reizen. De top drie van finalisten werd zondag in lüeurne verwacht. Danielle zegt dat ze Wevita sowieso niet had meegenomen als ze in de top drie had gezeten. „Dan had ze ongeveer tweeënhalf uur in de trail er moeten slaan en dat wil ik haar niet aandoen." Ze is nu met een speciale methode, volgens de zogeheten paardenfluis teraar Monty Roberts uit Amerika, bezig met het vertrouwen voor de trailer terug te winnen. Wevita is zo'n vier jaar geleden in paniek ge raakt en had zichzelf toen op meer dere plekken verwond. Dat is nu nog te zien aan een litteken op haar neus, maar voor de rest is ze volle dig genezen. Daniël Ie vindt het be langrijk dat er niets met geweld ge beurt, ze probeert zo vriendelijk mogelijk met haar paard om te gaan. Daarom gaat ze ook niet met Wevita op buitenrit. „Dat wil ik me zelf en haar niet aandoen, want ze schrikt van van alles en ze wil zelf niet verder. Dan moet ik met haar gaan vechten en dat wil ik niet." Daniëllc zegt dat ze van Wevita leert geduld te hebben. Ze rijdt thuis in de bak dressuur. „Wevita is moeilijk in de omgang, maar dat komt door dat ze weinig vertrouwen in mensen heeft na dat ongeluk. Haar straffen zou onterecht zijn. Ik moet vaak tot 10 of wel tot 1000 tellen." Wevita krijgt vaak een beloning van Daniël- le. „Zo krijgt ze vertrouwen." Ook in de stal is Daniëllc veel bezig met aandacht aan haar paard geven. Ze borstelt haar bijvoorbeeld nog even als ze gereden heeft. Wat Daniëlle bijzonder vindt, is dat ze ook rustig wordt van Wevita. „Ik ging een keer naar een oefenwed strijd van de Eendrachtruiters en toen was ik ontzettend zenuwachtig. Maar Wevita bleef juist hartstikke rustig en daardoor werd ik dat ook." Wat haar betreft mag Wevita dus nooit meer weg. Ze wil ermee gaan springen, want dat vindt ze leuker dan dressuur. En dan hoopt ze wed strijden te kunnen gaan rijden. Maar het belangrijkste vindt Daniëlle dat Wevita dat ook leuk vindt. Want de familie Van Dijke wil het hun paar den zo goed mogelijk naar de /.in maken. „Wij behandelen ze als en geltjes." Ze vindt dat er ook op Tho- len zijn die hun paarden anders be handelen dan dal zij het zouden doen. „De meeste paarden hebben wel gezelschap, maar verbetering in de verzorging is altijd nog wel mo gelijk. Maar wie weet, misschien kijken anderen ook wel zo naar ons." Daniëlle is 2o verknocht aan paarden dat ze zelfs stelt dat het le ven voor haar weinig zin meer zou hebben als ze niet meer zou kunnen rijden. „Nou ja, voor mijn vriend en mijn familie zou ik wel willen blij ven leven." Ze droomt zelfs van paarden, maar wilt dan? „Ik droom vaak over wat wc die dag hebben meegemaakt." Haar doel is nu: „Be reiken dat Wevita de trailer ingaat en dat we gaan springen. En daarna zo goed mogelijk worded." Daniëlle van Dijke uit Sint-Maartensdijk voelt een bijzondere band tussen haar en haar paard Wevita en heeft het dier daarom opgegeven voor de verkiezing Leukste paard van Nederland. Jansen/Kot werd voorafgaand aan de wedstrijd op de tennisbanen in Sint Philipsland als licht favoriet beschouwd wegens de routiniers in hel team. Jacoba van Beieren met de wat jongere spelers zou wel eens voor een verrassing kunnen zorgen. Jan Kot en Dick Jansen namen het op legen Smurdiekenaren Antal Joppc en Jeffrey Stoutjesdijk in de hcrendubbcl. Laatstgenoemden scholen uit de startblokken en had den binnen mum van tijd een 0-3 voorsprong. Jan en Dick kwamen wel weer terug, maar het team uit Sint-Maartensdijk zette een tandje bij en wonnen zowel de eerste als de tweede set: 5-7, 4-6. Het eerste punt was voor Jacoba van Beieren. De damespartij tussen Fluplanders Lijdie Kot en Anja Jansen en Rens- ke de Rooij en Marjolein Stoutjes- dijk-Kloct van Jacoba van Beieren was een eenzijdige partij. Ondanks af en toe goede slagen en mooie ral ly's konden Renske en Marjolein geen vuist maken tegen de ervaren Lijdie en Anja. Met tweemaal 6-0 pakten laatstgenoemendc het punt voor de thuisploeg en zetten de tus senstand op 1-1. In de mixpartijen namen Anja en Dick Jansen het op legen Marjolein en Jeffrey Stoutjesdijk. En Lijdie en Jan Kot betraden het strijdperk te gen Renske de Rooij en Antal Jop- pe. Beide wedstrijden werden ware thrillers voor de spelers en toe schouwers. Jeffrey en Marjolein pakten de eerste set met 5-7. maar de tweede ging met 7-5 naar Anja en Dick. In de eilandencup bestaat de derde set uit een super tiebreak tot tien punten. Ook hierin ging het lang gelijk op en bleven de rally's lang en mooi om naar te kijken. Maar Marjolein en Jeffrey waren net iets sterker op de beslissende punten en met 7-10 zorgden zij er voor dat Jacoba van Beieren in ieder geval met een gelijk spel naar huis Leni Verwijs en Lijdie Kot waren veel te sterk voor hun tegenstand sters en haalden met overmacht het eerste punt binnen. Ze wonnen de wedstrijd met 2-6, 1 -6. Betsie Huijs- mans en Elly van Dijke hadden het veel moeilijker en kwamen op 5-1 achterstand te staan. Ze werkten deze knap weg en kwamen op 5-5. Helaas konden ze deze goede lijn niet voort zetten en met 7-5 verloren ze de set. Ook in de tweede set kwamen ze met 5-1 achter te staan maar maakten ze beiden teveel fouten waardoor ze niets meer in te brengen hadden. Met 6-2 was het eerste verliespunt in deze herfstcompctitie een feit. Lijdie en Elly leken ogenschijnlijk overwicht te hebben maar kregen toch nog goede tegenstand van de Zierikzeese dames. Met name Lijdie kon de hele wedstrijd door veel druk zetten door haar strakke en harde sla gen. Met twee keer 3-6 werd de wed strijd gewonnen. Leni en Betsie speelden een moeiza me partij en verloren de eerste set met 6-2. In de tweede kwamen ze ruim op voorsprong, maar lieten de ze ook bijna weer uit hun handen glippen. Toch wonnen ze de tweede set met 4-6. Inmiddels was het gaan regenen, maar dat deerde niet. Ook de derde set werd binnengehaald met 1-6. Het eerste herenteam doet het ook goed in de eerste klasse. Zaterdag werden er weer wat punten toege voegd na de wedstrijd tegen Brou wershaven: 4-2. Daarmee slaat het team met eveneens elf punten op de tweede plek. Nummer één, Swaec- ke, heelt evenveel punten, maar nog niets verloren. Jack Ncelc en Maurice van de Velde speelden na hel succesvolle experi ment van vorige week opnieuw sa- Uitslagen van de gespeelde koersbal- wedstrijden van: Mculvlict: 1W. Deurloo 35 p.; 2. me vr. Verbrackcn 27 p.; 3. W. Bijl 26 p.; 4. mevr. R. Bolier 24 p.: 5. mevr. J. Bos 23 p.; 6. mevr. N. Deurloo 17 p.; 7. mevr. L. Verschoor 14 p.; 7. mevr. C. Sprenkels 14 p.; 8. mevr. A. Hil- gerson 8 p. Gezelligheid vóór Alles Sint- Maartensdijk: 1mevr. A. Bocxe en zou gaan. Dat gebeurde dan ook. Jan en Lijdie wonnen met 6-4, 3-6, 11-9. Het team van Sint-Annaland moest thuis tegen BEAR (Bas, Ernella, Angelique en Ruud) uit Sint-Maar tensdijk. De Setallanders wisten dat dit een moeilijke partij zou worden, want de heren en dames van Sint- Maartensdijk zijn normaal gespro ken veel sterker en maken deel uit van de getipte winnaars van dit teamcup seizoen. Bij de damesdubbel tussen Petty Menheere/Marion Quist en Ernella Bazen/Angeliquc Gocdegebuure had den laatstgenoemden goed grip op de Sinl-Annalanders. Ze wonnen met 7-5, 6-2. Michel de Jonge en William Quist speelden de herendubbcl tegen Ruud Schol en Ben Schot, die Bas Vrocgop verving. In de eerste set konden Michel en William redelijk partij bieden aan vader en zoon, maar Ben en Ruud waren vaster in de games, en dwongen Michel en William meer fouten te maken en bij een 4-3 achterstand bogen zij dit om naar een 6-4 setwinst. De twee de set was een kopie van de eerste en ook deze ging ondanks leuke ral ly's verloren met 6-3. Het beste van het spel bij Sint-An naland was verdwenen in de mix- dubbel tussen William Quist met Petty Menheere en Ruud Schot en Ernella Bazen. Het werd 6-1,6-1 voor BEAR. De spelers van Sint-Maartensdijk waren ook beter in de mix van Mi chel de Jonge met Marion Quist te gen Ben Schot en Angelique Goe- degebuure: 6-3, 6-2. De GoedWare eilandencup voor teams wordt zondag vervolgd. TC Sint-Annaland gaat om één uur op herkansing in Tholen tegen het eveneens sterker geachte Ecgcdima. Jacoba van Beieren speelt op het zelfde tijdstip thuis tegen T.O.V. De tussenstand: Poule A: 1. BEAR 1-3; 2. Eegedima 0-0; 3. TC Sint- Annaland 1-0. Poule B: 1. Jansen/Kot 1-1; 2. Jacoba van Bei eren 1-1; 3. T.O.V. 0-0. men. Met goede servicereturns van Neele and goed vollccrwcrk van Van de Velde werd al snel een break voorsprong genomen. Die werd snel verder uitgebouwd. In de tweede set maakten de heren eveneens op de belangrijke momenten de punten en binnen een uur stond er 6-16-1 op het bord. De tweede dubbel werd gespeeld door Sven Buijs en Michel Noort- hoek. Na een snelle 1-4 achterstand en het verlies in de eerste set kwa men de heren steeds beter in hun spel. Noorthoek speelde sterke ral ly's en Buijs was attent aan het net en met agressief spel werd een der de set afgedwongen. Een vroege 0-3 achterstand kwamen de heren he laas niet te boven 3-6, 6-1 en 2-6. Jack Neele speelde de eerste single maar hij kwam als laatste van de baan. Zijn brildragende tegenstan der had namelijk veel last van de motregen en wilde perse niet met een petje spelen. Hij ging diverse malen van de baan en daardoor duurde de partij bijna drie uur. Nee le verloor uiteindelijk enigszins ge frustreerd met 5-7, 6-2 en 3-6. De andere partijen konden wel in een keer uitgespeeld worden. Michiel van der Est speelde een goede wed strijd tegen een tegenstander met een bijna even goede forehand maar won desondanks overtuigend niet 6- 2, 2-6 en 6-1. Michiel de Jager speelde opnieuw een goede wed strijd en pakte de spannende eerste set met 7-5. De tweede set ging eveneens gelijk en op 5-4 brak De Jager de service van de tegenstander en sleepte hij de overwinning uit het vuur. Sven Buijs, de laatste weken in uitstekende vorm, speelde op nieuw ijzersterk. Zijn tegenstander maakte ook een groot aantal onno dige fouten, maar Buijs verloor geen één game en won met een 'double bagle': 6-0, 6-0. A. Poot 36 p.; 2. J. Bijnagtc en W. Bijl 27 p.; 3. mevr. W. Kloet en A. Wie laard 23 p.; 4. mevr. C. van Mierlo en mevr. B. Bijnagtc 21 p.; 5. mevr. L. Wielaard en C. van Gorsel 20 p.; 6. mevr. T. Breure en C. Breure 14 p. Oud-Vossemeer: 1. mevr. C. van Mierlo 33 p.; 2. mevr. C. Havcrmans 31 p.; 3. mevr. N. Minheere 25 p.; 4. mevr. L. Weezenaar 20p.; 5. N. Moer kerken 16 p.; 6. mevr. L. van Poort vliet 13 p.; 7. mevr. M. van Poortvliet 7p. Zes Tholenaren hebben zaterdag meegedaan aan de kustmarathon tussen Burgh en Zoutelande. Daar van is Kees Lindhout uit Sint-Anna land het hoogst geëindigd. Hij won in zijn categorie mannen van 55 tot en met 64 jaar en werd 57ste in de Emergo-voorzitter Jasper van de Linden noemt de titel een enorme prestatie. „Je moet niet vergeten dat wc het onder meer hebben moeten opnemen legen Scheldevogels uit Bergen op Zoom. Een team dat ge weldig goed kan korfballen. Schel devogels speelt in de derde klasse, wij in de zesde klasse." Maar, laat Van der Linden weten, Emergo wil hogerop. Met trainer Hans Peter de Jong uit Sint-Maartensdijk wordt hard gewerkt aan" een nog betere baltechniek en aan het opvoeren van de spcclsnelheid. Een handicap daarbij is het volgens de voorzitter barslechte speelveld. Ook de plaat selijke voetbalvereniging heeft bij de gemeente, die verantwoordelijk is voor het onderhoud van het veld. steen en been geklaagd. Al eerder belandde een speler in het zieken huis vanwege een enkelblessure, volgens de club opgelopen door het slechte veld. Op 26 oktober houdt Emergo een vergadering waarin het onderwerp weer aan de orde komt. Eerst wordt het kampioensfeest.gevierd. Het beste team van Emergo heeft dit weckend laten zien waarom zij vorig seizoen de kampioenstitel won. De senioren wonnen met 9-8 van koploper Oranje Wit uit Dor drecht. Emergo kende een moeiza me start in het duel. Een vak kwam maar moeilijk tot kansen, zodat de druk op de verdediging groot werd. Bij een 0-2 achterstand kwam de thuisploeg wel weer knap terug tot 2-2, maar in de slotfase van de eerste helft werd de stand totaaluitslag met een tijd van 3.24.28. Een vrouw bezet de tweede plek in de Thoolse ranglijst, maar zij had er iets meer dan vier uur voor nodig om de eindstreep te be reiken: 4.01.18. Daarmee werd ze nummer 368 in de uitslagenlijst. nog bepaald op 2-3 bij de rust. Na de thee kwam de ploeg uit Sint- Maartensdijk in de stromende re gen bij 4-4 langszij, waarna het tot 6-6 gelijk opging. Daarna nam de thuisploeg voor het eerst de leiding en die werd vervolgens niet meer afgestaan. Uiteindelijk werd er een knappe 9-8 zege geboekt, zodat de rood-zwarten weer bovenin mee draaien. Voor Emergo waren Hans Peter de Jong (5x), Ad Farla (2x), Petra de Jong en Maddy Muis tref zeker. De A-jeugd versloeg lijstaanvoerder DVS met 6-5. In de eerste helft ging het gelijk op. waarbij beide teams vele kansen afdwongen. De rust werd dan ook bereikt met een 3-3 stand. In de tweede helft kwam het initiatief steeds meer te liggen bij de thuisploeg. Er werd een voorsprong genomen en met kozen door de driekoppige jury. waarin naast Van de Vondcvoort Olympisch amazone Tineke Battels plaats heeft en Machtcld Ouds hoorn, oprichtster van het paarden kenniscentrum. „Alle twaalf finalis ten zijn meisjes. Maar wel twaalf meisjes die allemaal voor hun paard door het vuur gaan. Ze besteden er heel veel aandacht aan. Ik kon dus geen foute keuze maken", vertelt Van de Vondevoort. Daniëlle vindt de reden van de paar denverkiezing belangrijk, maar ze heeft in eerste instantie meegedaan voor de prijzen. „Je kon een tan dartsbehandeling winnen voor het paard en een fotosessie en dat leek me wel leuk." Ze vertelt dat ze de oproep voor de verkiezing in de krant las. „Ik zei tegen mijn ouders dal ik eraan mee wilde doen. Ze moesten lachen. Ik liet het idee even los, maar heb uiteindelijk vlak voor de uiterlijke inschrijfdatum toch op- Anne Kwist uit Tholen volgt met 4.09.51 als derde Thoolse. Ze werd negende bij de vrouwen tot 35 jaar en 451ste in de totaalscore. Sint- Annalander Piet de Rijke staat op plek 609 met 4.24.47; Elza van Al phen uit Tholen op plaats 672 met goed, geconcentreerd spel werd die uit gebreid. In de slotfase werd het nog even spannend, maar uiteindelijk werd er een 6-5 overwinning gehoekt door de Tholenaren. die de koploper achter haalden op de ranglijst. Voor Emergo scoorden Jeffrey Pals (2x), Renske de Rooij (2x), Heieen Hoek en Joyce Hoek de doelpunten. Emergo B speelde een goede wedstrijd tegen Terda. De ploeg uit Sint-Maar tensdijk kwam wel slecht uit de start blokken. maar na een kwartier gingen de Tholenaren goed mee korfballen. De ruststand was wel 2-0 voor Terda. In de tweede- helft was de start van de rood zwarten veel beter, zodat de stand in een mum van tijd gelijkgetrokken werd. Daarna kregen beide ploegen be hoorlijk veel kansen, maar alleen de thuisploeg wist daar gebruik van te ma ken. Bij het laatste fluitsignaal van de goed leidende scheidsrechter was het 5-2, zodat de punten in Breda bleven. Voor Emergo, dat meer verdiend had. scoorde Nicky Leemreijze beide doel punten. gegeven. Ik vond dat Wevita het wel verdiende om eens in de schijnwer pers te staan." Onlangs werd tijdens een paarden- show in Deurne, het Horse Event, het winnende paard uit de top drie be kend gemaakt. Daniëlle was daar ook bij, want ze had vanwege haar deel name entreekaartjes gekregen. Verder heeft ze een halsterset en voordeel bonnen aan haar finaleplek over ge houden. Via de website paardenverkiezing.nl konden mensen op Wevita stemmen. Daniëlle heeft zoveel mogelijk vrien den opgeroepen en dat had resultaat. De 119 stemmen waren ruim vol doende voor de-finalc. Ze had tussen de 49 Zeeuwse deelnemers nog een Thoolse concurrent, de Haflinger Flip. Volgens Daniëllc is die opgege ven door Marinda Versluis uit Tho- 4.30.09 en Tholenaar Antoine Ver donk sluit de eilandelijke top zes met 4.45.23 en staal daarmee op plek 804. Er finishten 1032 deelne mers. De Algerijn Nourreddine At- hamna was het snelst met 2.33.52 en Joop van der Pas uit Oisterwijk kwam als laatste in Zoutelande over de finish en had daar bijna zes uur voor nodig: 5.56.40. Het D-team, dat gedeeld de leiding heeft, had in de vierde veldwedstrijd geen kind aan Scheldevogels. De ploeg speelde sneller, agressiever en schoot met scherp. Binnen de kortste keren was er een 4-0 voorsprong genomen, waarna er een ware doelpuntenregcn te bewonderen was. Bij de rust waren de dubbele cijfers al bereikt met een 14-0 stand. In de tweede helft ging het sco ren iets moeilijker, maar bij liet laatste fluitsignaal stond er een 20-0 monster- score op het bord voor de ihuisplocg. Voor de rood-zwarten, die gedeeld bo venaan blijven, waren Suzanne de Jong (6x), Chloë Anthonisse (4x), Sanne Jansen (4x). Stephanie Langcland (3x), Yoni v. Daalen (2x) en Didi Franke de doelpuntenmakers. Programma zaterdag: Oranje Zwart-Emergo 1 13 u.; ADO- Emergo Al 13.15 u; Emergo Bl- Springfield 10.40 u.; ELKV-Emer- go Dl 11 u.; Emergo El-Juliana 9.30 u. Kopman Mcrijn van de Klooster moest voor het eerst deze competi tie in het stof bijten. Na een gelijk- opgaande strijd was het de ervaren rot van Red Star die aan het langste eind trok. Maar het team van Smash rust op zeer gelijkwaardige spelers en is niet meer, zoals in het verleden wel eens het geval was, afhankelijk is van één steunpilaar. Remco Vroegop verkeerde in absolute top vorm. Het jonge talent voegde na een intrigerend gevecht drie zeges aan zijn palmares toe en won ook de dubbel met Van de Klooster. Ook oude rot Johan Snoep liet het team niet in de steek. Met zijn oer degelijke en controlerende spel tergde hij keer op keer de tegenstan der tot op hel bot. De twee jongelin gen van Red Star wisten zich geen raad met dit behoudende spel en verloren allebei. Snoeps partij tegen de andere tegenstander ging wel verloren. Ook het tweede team verkeert de laatste weken in superieure vorm. Tegenstander Middelburg zag daar om ook de wedstrijd vol angst en beven tegemoet. Smash reisde ech ter zonder de sterke Peter Hendrikx naar Middelburg. Oudgediende Adrie Aarnoudse nam zijn plaats in. Het werd na een heet avondje 5-5, wat dus meeviel voor de Walchena- rcn. Kees van Poortvliet voegde twee overwinningen toe. Zijn spel verbe tert nog met de week. Ook Peter Ba zen liet zich van zijn goeie kant zien en de voormalig eerste klassespeler won driemaal. Aarnoudse verloor nipt zijn drie partijen. Bij team 3 is de gifbeker nog steeds niet geledigd. Ook nu kregen ze weer met 8-2 klop. De gebroeders De Graaf redden de eer met ieder een overwinning. De mannen van dit team geven de moed niet op en blijven keihard trainen, om eens het tij te keren. Team 4 hoefde niet in actie te ko men. Kampioenskandidaat team 5 noteerde de vierde overwinning op rij. Toch kunnen de talenten van het jongste seniorenteam niet helemaal tevreden terugkijken op dit week end. Ze werden namelijk onttroond als lijstaanvoerder en staan momen teel op een tweede plaats. Deze geeft echter ook nog recht op een promotieduel. De technisch goed spelende Jochem van de Klooster nam zijn team op sleeptouw en pakte drie keer de vol le buit. Debutant Erik Micntjes no teerde wederom een fantastische prestatie door weer twee overwin ningen op te eisen. Hij mag nu al de sensatie van het seizoen worden ge noemd. Ook pakte hij nog samen met Jochem de dubbel. De andere debutant, Eldcrt Besse- ling, bleef op nul overwinningen ste ken. Dit was echter wel onverdiend te noemen. Eldcrt speelde drie zeer goede partijen, maar liet zien dal hij op de beslissende momenten nog de ervaring mist om de partijen in zijn voordeel te beslissen. Het vlaggenschip van de jeugd nam het op tegen een team van zeer jonge geta lenteerde spelers uit Yerseke. De laatsten namen een 6-4 overwinning mee naar huis. Job Moerland en Gert-Jan v.d. Berg pakten ieder twee punten. Bennie van Poortvliet had zijn dag niet en scoorde niet. Het tweede team liet zien ook zonder sterspeler Joost van Dijke een behoorlij ke uitslag op de mat te kunnen leggen. Het werd een 10-0 overwinning. Het jongste jeugdteam won met 3-7 van TCO '78 en lijkt daarmee ook eindelijk op stoom te komen. Na een moeizaam begin met mooi spel, maar veel net niet punten werd nu eindelijk de broodnodi ge overwinning gepakt die dit team men taal weer op de rails zet. Jclmar Elen- baas won drie keer en samen met Martijn Keur versloeg hij de tegenstan ders in de dubbel. Keur won op zijn beurt twee keer en Sander Zwagemaker pakte ook een partij. Programma zaterdag: Het Mar- kiezaat- Smash 1 (8/10); Scaldina- Smash 2 (7/10); Smash 3-RDT; Kerkwerve-Smash 4 (8/10); Smash 5-Westerzicht. Jeugd: Wanzl/Bel- crum-Smash 1; The Back Hands- Smash 2; Smash 3-The Back Hands. Herman Groeneveld rechtsvan de Nederlandse korfbalbond reikt de kampioensbeker uit aan het eerste team van Emergo met v.l.n.r. Marco v.d. Hoek. Gerrie Anthonisse. Jeffrey Pals, Giséla v.d. Ree. Maddy Muis, Ad Farla, Petra de Jong, pupil van de week Alejandro Moncylla-Tello, Hans-Peter de Jong, Liesbeth Potappel en Jaco Rip.

Eendrachtbode /Mededeelingenblad voor het eiland Tholen | 2010 | | pagina 15