'Grote investeringen nu niet verantwoord' Bewondering voor rechte voren en mooie, gespierde trekpaarden Sint-Annalander Krijn Bos verkoopt huis en geeft auto erbij als stunt Uitleenposten bieb niet terug in alle woonkernen Ik wil opnieuw beginnen op een andere plek Ko Brooijmans vierde bij Zeeuwse ploegwedstrijden Schakers Denk en Zet op dreef Volle buit smalstadse tennissers Alternatief Tweede team Matthijssen rijdt naar podiumplek Kletsnat pak Donderdag 7 oktober 2010 College: kwaliteit en spreiding zijn voldoende Voldoende spreiding Bart Ponse wint jaarlijkse viswedstrijd Blikjes leeg Liefhebbers van een paar stevig gespierde paarden kon den zaterdag tijdens het open Zeeuws kampioenschap ploegen in Tholen hun hart ophalen. Niet minder dan vier fraaie Zeeuwse merries had Ab Paauwe uit Gapinge voor zijn ploeg gezet om de krachtpatsers met een paar flinke kreten aan te moedigen om een zo recht mogelijke voor te trekken. Weliswaar buiten mededinging, maar wat zijn dames lieten zien, mocht er wezen. Natuurlijke krachtbron Vloeken EENDRACHTBODE, DE THOOLSE COURANT Het roer gaat om bij Krijn Bos uit Sint-Annaland. „Ik wil opnieuw beginnen op een andere plek." Zijn huis aan de Bierensstraat staat te koop. Inmiddels al 2,5 jaar. Daarom heeft Bos een stunt bedacht: hij geeft er zijn au to bij. Zo hoopt hij dat er eindelijk eens een koper over de brug komt. Mocht iemand die auto niet willen, maar wel wat anders, dan kan dat ook. „Ze mogen van mij al les hebben", zegt de 56-jarige Bos, die beter bekend staat als Rijn. 12 Masterplan Tholen drukt op andere plannen, vindt ABT De investering van 23,5 miljoen in het masterplan Tholen, is in de hui dige economische situatie niet verantwoord. Andere woonkernen ko men er bekaaid van af als de gemeente doorgaat met het plan in Tho len, zegt Han van 't Hof van ABT. De gemeenteraad stelde de bespreking van het masterplan uit. maar ABT wil nu al de discussie voeren voordat het weer op de agenda staat. Het masterplan voorziet onder meer in het verplaatsen van de sportvelden en het zwembad om ruimte te maken voor scholen en woningbouw. ..Wc komen straks vast te zitten, gezien de investerin gen die al zijn gedaan. In het mas terplan zit ook kapitaalsvernieti ging omdat de voetbalvelden, tennisbanen en het zwembad op de plek waar ze nu liggen weggehaald worden." Volgens Van 't Hof is er al veel geïnvesteerd in de grootste plaats van de gemeente. Hij wijst op het gemeentehuis, de bibliotheek en het Westerpoortcollege. „Met het vestigen van de nieuwe bibliotheek in Tholen is de afspraak gemaakt dat dit niet ten koste zou gaan van de bibliotheekvoorzieningen in de dorpen. We weten inmiddels wat het resultaat is. Straks wordt er be slist dat er een nieuw zwembad in Tholen komt. Als het te duur wordt dan blijft er voor het zwembad Sint-Maartensdijk niks meer over." Ook om het voortgezet onderwijs op Tholen te behouden, investeerde de gemeente in de bouw van de school in Tholen. Een bonus voor Tholen. vindt Van 't Hof. Wat de huisvesting voor de scholen in Tholen betreft, denkt ABT dat er ruimte en geld te winnen is door tweehoog te bouwen, zoals dat met de brede school in Sint-Anrialand is gebeurd. „Dan kun je op dezelf de plek blijven en hoeft er ook geen woningbouw naast de scholen gebouwd te worden." Op dat punt is ABT het eens met de SP. ABT vreest dat de kosten voor het masterplan voor een deel wordt op gebracht door de burgers uit de op brengsten van de onroerend zaak belasting. „De komende vier jaar gaat die met bijna 20 procent stij gen. Daarmee wordt hei masterplan betaald. Dit mag toch niet het uit gangspunt zijn van gemeentelijk beleid. De gemeente Tholen stopt niet bij de verkeerslichten richting Oesterdam. Maar dat zal het colle ge niet toe willen geven." Volgens Van 't Hof heeft de ge meenteraad nu te weinig in te bren gen. ABT zit met CU en SP in de oppositie. Van 't Hof is voor het eerst raadslid, voor de verkiezin gen vertegenwoordigde hij ABT in de commissie ruimte. ..De huidige politieke situatie in onze gemeente is zo. dat het managementteam (ambtelijke top -red.) plannen maakt en dat b. en w. de plannen overneemt en de collegepartijen volgen.Dit moet andersom: de raad, gevoed door de burgers be paalt. b. en w. voeren uil." ABT vindt dat er meer fasegewijs moet worden geïnvesteerd en dat de andere woonkernen ook hun deel moeten krijgen. „Maar we zouden wel graag willen weten wat de burgers er vinden. Hun wensen in kaart brengen is van belang om een alternatief te formuleren voor het masterplan. Burgers moeten hun eigen partij benaderen en ken baar maken wat ze willen. Wij zien wel voorbeelden om in andere woonkernen te investeren. Een nieuwe basisschool in Poort vliet, een voetpad aanleggen langs de Stoofweg in Sint-Annaland ach ter de huizen, een extra speelveld voor de voetbalvereniging Smer- diek omdat vooral het damesvoet bal is gegroeid, maar ook een beter onderhoud van de straten." De schakers van Denk en Zet uit Scherpenisse hebben dit weekend het team van Souburg drie verslagen. Het werd 3,5-2,5, maar daarvoor werd er wel tot midden in de nacht van vrijdag op zaterdag geschaakt op de schaakzolder in Scherpenisse. De eerste horde in de missie om de titel in de eerste klasse te prolongeren is daarmee genomen. Er staan nog acht wedstrijden op het programma. Breevaart stelde de uiteindelijke ze ge veilig op het vierde bord. Via een offer van een toren dwong hij eeu wig schaak af waardoor remise en dus de teamovcrwinning een feit was. Het tweede team van Denk en Zet verloor maandag in Kruiningen met 3-1 van De Zwarte Dame. Hel winstpunt kwam door een rinkelen de gsm. de verliespunten kwamen door betere tegenstanders en doordat Raymond Leemrcijze zijn dame niet zo belangrijk vond. Aan vechtlust ontbreekt het de twee de team spelers van Denk en Zet echter niet. In de interne competitie werden er nog twee wedstrijden ge speeld. Andries de Meyer mocht eert uur duimen draaien om van de afwe zige Jan v.d. Slcen te winnen. Wilco Lindhout en Raymond Leemrcijze gingen echter tot het gaatje: er wa ren twee kale koningen nodig om tot een remise te besluiten. Op het derde bord had Bart Hertog last van een 'Equadoriaanse' toe stand. In plaats van de witte dame terug te slaan raakte hij een ander stuk aan en ook hij thuiswedstrijden geldt nog steeds de regel dat aange raakt. zetten is. Na deze partij liep Denk en Zet 0-1 achter. Rick van de Breevaart lokte de witte dame in een val en rekende daarna geduldig en meedogenloos af met de witte koning. Koedoot werd de overwinnaar, in een stelling waarin Koedoot zowel materieel als positioneel voordeel had, een stuk makkelijker gemaakt dan nodig was geweest. Ondanks de voorsprong van 2-1 leek alles op dat moment nog mogelijk. Corné Nie- man(sverdriet stelde op het zesde bord minimaal een gelijkspel veilig door opeens een toren te winnen. Marcel van de Berge op bord vijf leek in een sociale bui te zijn en stond een toren aan zijn tegenstan der af. In een gclijkopgaande partij overzag hij het torenverlies en een punt voor de bezoekers. Peter van de Kyle Matthijssen is zondag tijdens de tiende wedstrijd om het open Ne derlands kampioenschap Supermotard in Lelystad op het podium geëindigd. Hij finishte als derde in het dagklassement na een vierde en een tweede plaats in de twee manches. In de tussenstand om het kam pioenschap blijft hij aan de leiding staan. Aankomend weekend start Matthijssen in de Superbiker in Mettet. De Poortvlietcnaar startte op een zesde positie in de eerste manche. In de eerste bocht passeerde hij een rijder buitenom en schoof door naar de vijfde plaats. Vervolgens volgde Kyle de vierde man en na een aantal ronden sprong hij deze rijder op de tafelberg voorbij. De drie koplopers hadden ondertussen al een gat ge slagen-en Matthijssen kon dit niet meer dichtrijden. Hierdoor moest hij in de eerste manche genoegen nemen met een vierde plaats. Ook in de tweede manche kwam hij goed weg bij de start. Hij kwam op een vijfde plaats door de eerste bocht. In het offroad gedeelte sloeg hij gelijk toe en stootte door naar een vierde plaats. Vervolgens voer de hij de druk op bij de derde man. Omdat de tweede man vanwege een mechanisch probleem uitviel, schoof Kyle door naar een derde plaats en een ronde later eiste hij de tweede plaats voor zich op. De kop man was al te ver weg om nog te achterhalen, waardoor Kyle besloot geen onnodige risico's te nemen en de wedstrijd op een tweede plaats uit te rijden. Ook in de derde speelronde in de hoofdklasse van de herfstcompetitie hebben de heren van Jacoba van Beieren een zege geboekt. Thuis werd zaterdag simpel met 6-0 gewonnen van Gravelsteps. Door deze over winning blijven de tennissers uit Sint-Maartensdijk gedeeld koploper in deze klasse. Tennis Ruud Schot en Curtis Goedegebuure pakten heel snel de 1-0 voorsprong in het dubbelspel door met 6-4 en 6- 0 hun wedstrijd te winnen. Michael Bazen en Antal Joppc stevenden ook af op een eenvoudige winst maar bij 5-2 in de eerste set lieten ze een paar steekjes vallen waardoor ze hun te genstanders lieten terugkomen. Er moest een tiebreak aan te pas komen om alsnog met 7-6 de eerste set te pakken. In de tweede set was het ver zet van de bezoekers gebroken en met 6-1 werd de wedstrijd binnenge sleept en kwam Jacoba van Beieren op een 2-0 tussenstand. Kopman Ruud Schot bracht de stand op 3-0 door eenvoudig met tweemaal 6-2 zijn enkelspel te winnen. Ook tweede man Curtis Goedegebuure won zijn partij zonder al teveel moei te met 6-2 en 6-0 waarna de winst al binnen was bij de 4-0 tussenstand. Michael Bazen maakte er 5-0 van door met 6-0 en 6-2 zijn tegenstan der opzij te zetten en captain Antal Joppe zorgde voor de ultieme 6-0 einduitslag door met tweemaal 6-1 over zijn tegenstander door te sto men. De heren gaan zaterdag op bezoek bij Eikenhof uit Koewacht, de num mer 3 van de ranglijst en zal er naar alle waarschijnlijkheid uit een ander vaatje getapt moeten worden om dan wederom de volle buit meer naar huis te nemen. den gesteld. Lukt dat niet, dan wordt het voor de paarden veel te zwaar om het ding door de zware klei te trekken. En dat afstellen heeft bij de meeste deelnemers toch nogal wat voeten in de aarde. Dat komt volgens de kenners omdat de meestcn het veel te weinig doen. Hannewijk: „Ze hebben er niet echt versland meer van." Hij legt uit dat je zowel over de rug als over de 'buuk' kunt ploegen. „Maar ga je teveel over de buuk, dan korrelt dat." Hel zal allemaal wel. De jury mag aan het einde van de dag beoorde len wie zijn spulletje het best in be dwang heeft gehouden om er wat moois van te maken en wie daar door de meeste punten heeft verza meld. Voor het zover is, is het veld voor de kinderen. Er wordt een stuk zeil aangereden dat bekleed is met een stuk zachte vloerbedekking. Het vliegend tapijt. Zo'n dertig meest jonge kinderen vinden het span nend om op het tapijt te gaan staan of zitten en zich op de manier door Ko Brooijmans met zijn tuigpaar- den te laten voortrekken. Hartstikke leuk, zegt een moeder. Tot ze plot seling wegrent om haar kind op de been te helpen. De paarden trokken het tapijt over een geploegd heuvel tje en een waterplas. De koter kon zijn evenwipht niet bewaren en haalde een kletsnat pak. Als om half vijf de uitslagen be kend worden gemaakt, begint het te gieten. Er is gelet op de score van de beginvoor in combinatie met de aanstorting. De uitslagen zijn als volgt: I. Adrie Vcrhage, Serooskcrke, 82 punten; 2. Arian de Hoon, Sprun- dcl, 81 punten; 3. Leo de Visser, Ritthem, 72 punten; 4. Ko Brooij mans, Tholen, 72 punten; 5. Arian van der Wekken, Kerkwerve, 72 punten; 6. Johan van Rie, Ecde, 72 punten; 7. Wim Éaremans, Etten- Leur, 71 punten; 8. Ad Copal Rcusel, 70 punten; 9. Jan Broos, Rijsbergen, 70 punten; 10. Ben van Bohcmcn, Noordwijk, 69 punten; II. Johan van de Hoek, Kerkwerve, 69 punten; 12. Jan de Haas, Noord- wijk, 57 punten. Volgend jaar zijn de ploegwedstrij- den vermoedelijk op Walcheren. iii Lensink Partners ww a; Burg. Van Hasseltstraat 50a, Bergen op Zoom www.lensink-advocaten.nl ELKE MAANDAGAVOND VAN 17.30 TOT 19.30 UUR GRATIS INLOOPSPREEKUUR Advertentie I.M. v Het gemeentebestuur peinst er niet over om weer in elke woonkern een bibliotheekvoorziening te realiseren. Een vraag daarover van de SP- fractie in de gemeenteraad wordt ontkennend beantwoord. Burgemees ter en wethouders vinden dat het ingezette heleid recht doet aan de kwaliteit én dat er voldoende spreiding is. Landelijk nam de belangstelling voor bibliotheken vorig jaar toe. De SP zou graag zien dat Tholen inhaakt op die trend, om het lezen te bevorderen. Dat het een voorbeeld neemt aan Borsele, dat in staat is om in elk van de vijftien woonkernen een bibliotheekvoorzie ning in stand te houden (Lewedorp en 's-Heerenhoek kregen biblioservice- puntcn). De raadsfractie wil bereiken dat Poortvliet. Oud-Vossemeer en Stavenisse weer een bibliotheekvoor ziening krijgen. Uit een steekproef is haar gebleken dat na sluiting van de uitleenpost in Poortvliet, eind vorig jaar, ruim een kwart van de leden is afgehaakt. Vol gens de teamleider van de Thoolse bi bliotheek was het zelfs 45% van de volwassen en 77% van de jeugdleden. Het gemeentebestuur stelt daar tegen over. dat inwoners die voorheen geen lid waren van de bibliotheek daar nu wél gebruik van maken. Volgens het college zijn dat uit Poortvliet 54 jon geren en 43 volwassenen, uit Stave nisse 3 jongeren en 47 volwassenen, en uit Oud-Vossemeer 104 jongeren en 81 volwassenen. Daarnaast maken zes basisscholen in deze drie dorpen (de Rchobolhschool in Stavenisse doet niet mee) gebruik van de wissel- collecties van BibliOosterschelde, waarvoor hel lidmaatschap niet ver eist is. 'Dit betekent dat ondanks de daling van het aantal jeugdleden (in Stavenisse met 38% en in Oud-Vosse meer met 82%) het bereik onder de basisschooljcugd is gehandhaafd', schrijven b. en w. in hun antwoord op de vragen van de SP. De bibliotheek heeft, na het sluiten van de uitleenpost in Poortvliet en het stoppen van de bi bliobus in beide andere plaatsen, een boek-aan-huis service geïntrodu ceerd. Daarvan maken zes volwasse nen gebruik. Van de bibliobus maak ten in Stavenisse vijf en in Oud-Vossemeer (waar eind 2004 de uitleenpost verdween) twee volwasse nen gebmik. In april 2009 is een mo tie van de gemeenteraad aanvaard waarin werd gevraagd om in woon kernen zonder bibliotheek een wissel collectie te laten rouleren. Dit jaar maart kreeg de raad van b. en w. te ho ren dat daar onvoldoende geld voor beschikbaar is. Maar er speelt, schrijft het college nu, ook iets anders mee. Elders blijkt dal het plaatsen van wis- selcollectics in wooncomplexen voor ouderen geen succes is. Het gebruik ervan loopt overal terug. De SP vindt dat wanneer Borsele in al haar woonkernen een bibliotheek voorziening in stand kan houden, Tholen - met veel minder woonker nen - daar ook geld voor behoort uit te trekken. Volgens het college ver vangt Borsele in kernen waar een bre de school is, de bibliobus door lees- puntcn bedoeld voor taaistimulering en leesbevordering bij kinderen. De collectie van zo'n leespunt omvat dan ook vooral jeugdboeken. Voor de klei ne groep gedupeerde volwassenen zijn bij de lecspunten op hen afge stemde materialen beschikbaar. Die voorziening is, schrijven b. en w., niet te vergelijken met een servicepunt zo als in Sint Philipsland. Aan de wens van de SP om in alle kernen weer een voorziening voor zo wel volwassenen als kinderen te reali seren, willen b. en w. niet voldoen. Ze vinden dat er voldoende spreiding is met vier vaste vestigingen en in de an dere woonkernen een alternatieve dienstverlening. Verder doet het be leid zoals dat enkele jaren geleden is ingezet, recht aan 'een kwalitatief hoogwaardige, op de toekomst ge richte bibliotheekvoorziening' Bart Ponse uit Scherpenisse ving za terdag bij het bootvissen in de Oos- terschelde tussen de leden van de watersportvereniging Sint-Annaland en de sportvissers-en watersportver eniging Stavenisse de meeste vis. Er waren 37 hengelaars die de strijd aanbonden om de Tholencup. Twaalf hengelaars vingen bot, ze brachten geen enkele vis aan boord van hun schip. Degenen die er wel in slaag den vingen bij elkaar 31022 gram vis. Er werd vooral bot gevangen. De omstandigheden waren goed op de visstck lussen Stavenisse en Sint-An naland. Van s.w.s Stavenisse waren 26 deelnemers en van de w.s.v. Sint- Annaland 11. Ponse ving 4390 gram vis en liet nummer twee. Cock Feyen uit Sint-Maartensdijk (w.s.v. St-A'- land) met 2825 gram ver achter zich. Nummer 3 was Han Fase uit Sint- Annaland (w.s.v. St-A'land) met 2730 gram. 4 Jeroen Hengstmengel uit Sint-Maartensdijk (s.w.s. Stav.) 2415 gram. 5 zijn dorpsgenoot en clubgenoot Bert Koopman 2170 gram. Bij de jeugd won Pim Fase. zich aan de grote woorden die som mige menners gebruiken. Ook aan slaan hebben bezoekers een hekel. Vroeger zat aan het einde van de teugels wel eens een metalen rand en daar werden de paarden dan mee geslagen als ze niet wilden luiste ren", legt Hannewijk uit. „Nee, za terdag is er geen onvertogen woord gevallen en geen klap uitgedeeld." Op veld vier staat Ko Brooijmans aan de start. „Greta, vooruit. Arol, Greta, schiet op. Vooruit. De paar den doen aanvankelijk net alsof ze niets horen, maar na een flinke ruk aan de teugel gaat hel spul met ploeg en al vooruit. Ho, roept Brooijmans twee tellen later. De ploeg dreigt naar de zijkant te val len en dan kun je het trekken van een rechte voor wel vergeten. Met de zwarte pet stevig op het hoofd trekt hij het hele zaakje recht. En hup. Daar gaat het weer even. Ho. De paarden stoppen weer en het lijkt alsof ze elkaar vragend aankij ken. Wat wil onze Ko nou. zie je ze denken. Doorgaan of stoppen? Op deze manier raak je de kluts kwijt, schijnt Greta tegen haar partner te zeggen. Even verderop hebben twee paar den een prachtig tuig om. Met koperen beslag. Het jaartal 1996 tooit het halster. Ze zijn al net zo sterk als die van Brooijmans. De ei genaar zet het voorwiel van de ploeg in de goede richting en Ma- damme en Prince spannen de bil spieren en trekken de ploeg door de natte klei. Intussen is het puffen en blazen ge blazen voor Brooijmans. Zijn com binatie stopt met regelmaat en langs de kant staat iemand die in de streektaal adviezen lijkt te roepen. „Doe ik het niet goed Kees", roept Brooijmans terug? De aangespro kene lacht er maar eens om. De vier merries worden intussen stevig toegesproken door hun eige naar. Die loopt behoorlijk te zweten om de honderden kilo's Zeeuws trekpaard in bedwang te houden. De paarden kijken niet op of om. Ze staan met hun kont naar de men ner. De blikjes bier bij het begin van zijn veldje zijn allemaal leeg. Langs de kant van de weg staat een grote wagen van een bekende keu kenleverancier in Sint-Annaland. Die wordt zonodig gebruikt als de jury gaat uitrekenen wie er aan het eind van de middag heeft gewon nen. „Dat is een grote sponsor", zegt Hannewijk dankbaar. Het hele tarweveld heeft inmiddels een metamorfose ondergaan. Waar aanvankelijk de stoppels recht over eind stonden, is nu de vette vrucht bare Zeeuwse klei zichtbaar. Mak kelijker kan Brooijmans zich het ploegen niet voorstellen, denk je. Hannewijk: „Geloof dat maar niet. Die moet er straks toch nog een keer met de trekker overheen Intussen zijn de wedstrijden in vol le gang. De ploeg moet goed wor- Ko Brooijmans in actie om een mooie rechte voor te trekken. Dc wedstrijd was georganiseerd door de stichting Hel Werkend Trekpaard Zeeland en werd geo pend door wethouder Hommel. Die liet zich evenmin onbetuigd en rol de volgens wedstrijdwoordvoerder Piet Hannewijk uit Wolphaartsdijk. op veldje vijf aan de Bartelmeet- weg op het terrein van Ko Brooij mans, in een keurige rechte lijn dc grond om. Dat was het startsein voor een mid dag kijken naar bijna 20 geweldig sterke paarden en luisteren naar i aanmoedigende kreten van de circa 15 deelnemende menners. Vier combinaties hadden om diver se redenen afgezegd. Een omdat hij een klap van zijn paard had gekre gen. „Niet uit kwaadheid, maar ge woon in een jolige bui", wist Han newijk. Een andere combinatie kon niet komen omdat een paard kreu pel was geworden en het team uit Sint Philipsland (Leo van Nieuwen- huijzen met zijn tweespan), kon niet komen omdat de ploeger door zijn rug was gegaan. „En het is zo een specialistisch werkje, dat een ander dat niet kan overnemen," ver telde Hannewijk. De stichting organiseert dergelijke wedstrijden intussen voor dc twin tigste keer. Winnen is mooi, maar de manier van werken in standhou den is nqg beter. Want daar gaat het allemaal om. Het handhaven van het werkend trekpaard als natuurlij ke krachtbron in de landbouw. Dan hebben dc deelnemers het ook over dc cultuurhistorische waarde, en en passent is het ook prachtig als de fokkerij resultaten oplevert. Het streelt elke menner als hij met zijn aanwinst aan een wedstrijd kan be ginnen. Zo ook op deze nog droge zaterdag. Hannewijk: „Ik heb om kwart voor zes in de ochtend Ko Brooijmans nog gebeld of de wedstrijd wel door zou moeten gaan. Hel had 's nachts flink geregend. Dus wat doen wc? Laten we het maar proberen, zei Ko. En dat bleek een goede beslis sing." Hét voormalige tarweveld werd ge keurd en de keurmeesters kwamen tot dc conclusie dat er op het per ceel goed was te ploegen. „Goed werkbaar voor de paarden", was de algemene indruk. Volgens de spelregels kon er wor den geploegd met een schaar wen- telploeg met daarvoor een twee-, drie- of vierspannen. Apart in het wedstrijdreglement wordt vermeld dat vloeken of schelden tegen de paarden niet zou worden getolereerd en dat slaan he lemaal uit den boze is. „Dat hebben we er in gezet vanwege klachten van het publiek. Gemiddeld komen er drie- tot vierhonderd bezoekers op dc wedstrijden af en die ergeren V Haast om te verkopen heeft hij niet, zegt hij. „Ik heb vaak tegen mezelf gezegd: het geeft niet hoe lang het duurt. Want het is nooit goed als je haast hebt." De geboren Smurdie- kenaar woont sinds 35 jaar in Sctal- land. Daar ging hij met zijn vrouw wonen. In 1976 viel hun oog op dc hoekwoning in de Bierensstraat. „Het verhaal in het dorp ging dat die woning te koop kwam. Wc zijn 's avonds in het donker wezen kij ken en hebben ook gelijk het voor lopig koopcontract getekend." Zijn droomhuis was het niet Het was toen beslissen of niets, 's Mor gens in het licht viel alles tegen: de gevel was rot, net als de achterge vel. Alles was aan vernieuwing toe." Rijn is zelfstandige in dc bouw en wist daarom wel van wan ten over het opknappen van een wo ning. „Ik heb voor alles de beste materialen gebruikt, maar de mees te mensen stappen daar overheen. Ik heb heel bewust gebouwd, eerst binnen alles bewoonbaar gemaakt en daarna buiten een nieuwe schuur gezet en een stuk grond erbij ge kocht om een muurtje rond dc tuin te zetten." Toen zijn huwelijk een paar jaar ge leden op dc klippen liep, wilde Rijn koste wat kost in het huis blijven wonen. „Ik heb er mijn ziel en za ligheid voor gegeven." Nu heeft hij toch besloten dat hij er weg wil. „Er heeft zich hier teveel afge speeld." Een paar weken geleden bedacht hij. dat hij bij wijze van stunt ook zijn auto, een Mercedes SLK ca briolet, bij wilde verkopen. Dat is een sportauto voor twee personen. „De makelaar vond het een goed idee, maar had er nooit eerder van gehoord. Wel dat mensen een weckend weg bij hun huis geven of een cheque voor een inboedel, maar geen auto." Dat dc woning nog niet is verkocht, ligt volgend Bos niet aan de prijs. „Het is een moeilijke tijd om iets te verkopen gezien de economie. Er zijn wel geïnteresseerden geweest, maar die kunnen dc centen niet bij elkaar krijgen. De prijs is gewoon goed." Bos vraagt 179.500 euro voor de woning. „Dat is geen vraagprijs, maar een vaste prijs." Zaterdag is er een open dag in het huis. Bos hoopt dat er dan verande ring komt in de situatie. „Maar lukt het niet, dan gaan we gewoon, ver der met de woning." Is het wel zo ver. dan staat hij toch niet meteen te juichen. „Als er een koper is, moet ik wel even slikken. Het is toch wel iels. En die auto is eigenlijk ook een levensdroom." Sint-Annalander Krijn Bos verkoopt zijn huis op de achtergrond mét auto. Hij noemt het een stunt, maar wel één die bedoeld is om alles achter zich te laten en opnieuw te kunnen beginnen.

Eendrachtbode /Mededeelingenblad voor het eiland Tholen | 2010 | | pagina 12