Vergaderingen raadscommissies Inzameling kunststof verpakkingsafval oktober 2010 Mogelijkheid tot adopteren rotondes in Tholen SMS-Cursus Raadscommissie Ruimte Raadscommissie Samenleving Raadscommissie Bestuurszaken Openbare bekendmakingen Gemeentenieuws openbare bekendmakingen gemeente Tholen week 40 Donderdag 7 oktober 2010 gemeente Tholen ll Tholenderwijs Gemeentehuis Tholen Bezoekadres: Hof van Tholen 2, 4691 DZ Tholen Postadres: Postbus 51, 4690 AB Tholen Telefoon (0166) 668 200 Meldpunt (0166) 667 667 (24 uur per dag voor opmerkingen, meldingen over uw woonomgeving) Fax (0166) 663 553 E-mail gemeente@tholen.nl Website www.tholen.nl Openingstijden gemeentehuis Iedere werkdag geopend Van 8.30 uur tot 12.30 uur: vrije inloop Van 12.30 uur tot 17.00 uur: hal van het gemeentehuis geopend, dienstverlening op afspraak Avondopenstelling burgerzaken: do. 18.00 - 20.00 uur U wordt verzocht uw Plastic Heroes zakken weer aan te bieden op: Maandag 11 oktober Oud-Vossemeer Poortvliet Scherpenisse Sint-Maartensdijk Buitengebied Oostelijk gedeelte Dinsdag 12 oktober Tholen-stad Buitengebied Westelijk gedeelte Woensdag 13 oktober Stavenisse Sint Philipsland Sint-Annaland Buitengebied Sint Philipsland Het najaar is weer aangebroken en daarmee de kans op meer wind De zakken wegen gemiddeld slechts 1,5 kg en zijn daarmee een speelbal van de wind. Bindt u daarom de zakken zoveel mogelijk aan elkaar of knoop ze vast met gebruik making van de grote lussen van de zakken aan een lichtmast verkeersbordpaal of een hek. De overlast van zwerfvuil wordt dan zoveel mogelijk beperkt. Verzoek van de Zeeuwse ReinigingsDienst aan de bewoners van het buitengebied Bind de zakken niet vast aan de aan te bieden minicontainers, maar maak ze zo veel mogelijk vast aan een hek, paal of struik om te voorkomen dat ze verwaaien. Vanaf nu kunnen de hoveniersbedrijven uit de gemeente een Thoolse rotonde adopteren. Zes rotondes waarvan de gemeente het beheer en het onderhoud heeft worden hiervoor beschikbaar gesteld. Tot uiterlijk 30 november 2010 kunt u uzelf aanmelden om hier aan mee te doen. Door de inrichting van de rotonde te verzorgen, levert de Thoolse hovenier een creatieve en directe bijdrage aan de uitstraling van de eigen gemeente. Een representatieve rotonde is een visitekaartje en komt het imago van Tholen ten goede. Voor de hoveniersbedrijven is dit de gelegenheid om op een opvallende plaats hun stijl te uiten en daarmee is de rotonde ook hun visitekaartje. Interesse Als een Thools hoveniersbedrijf interesse heeft in adoptie, dan kan u tot uiterlijk 30 november aanstaande een schriftelijk verzoek indienen met daarbij een ontwerptekening (en) voor de inrichting van één of meerdere roton- de(s). Proces De ingediende ontwerpen worden beoordeeld waarna het college van burgemeester en wethouders beslist welk hoveniersbedrijf welke rotonde mag adopteren. Als het ontwerp definitief is, worden de afspraken vastgelegd in een adoptieovereenkomst. Daarin staan de belangrijkste rechten en plichten vermeld. Deze overeenkomst geldt voor vijfjaar, maar verlenging is in principe mogelijk. Meer informatie Wanneer u hier meer over wilt weten dan kunt u contact opnemen met de heer J. Krijger van de afdeling Openbare Werken tel. 0166-668582. U kunt ook een mailtje sturen naarjkr@tholen.nl Heeft u ook af en toe een probleem met uw mobiele telefoon? Kunt u berichtjes die uw kinderen of klein kinderen sturen niet lezen? Kunt u zelf geen berichtjes schrijven maar zou u dat wel willen leren? Meldt u dan aan voor de SMS-cursus! Het is de bedoeling dat er iedere dinsdagavond in een andere kern van de gemeente Tholen een cursus gegeven zal worden. De kosten hiervoor zijn 5,00 p.p. inclusief 1 consumptie. Er kunnen maximaal 15 personen per keer deelnemen. U moet wel uw eigen telefoon meebrengen! De cursusavonden starten om 19.30 uur. Op onderstaande plaatsen en data zal deze cursus, bij voldoende aanmeldingen, plaatsvinden: 12 oktober 19 oktober 26 oktober 2 november 9 november 16 november 23 november 30 november Oud-Vossemeer in dorpshuis De Vossenkuil Tholen in sporthal en gemeenschapscentrum Meuvliet Stavenisse in dorpshuis De Stove Sint-Annaland in sport- en gemeenschapscentrum De Wellevaete Scherpenisse in dorpshuis Holland Huis Sint-Maartensdijk in sport- en gemeenschapscentrum Haestinge Sint Philipsland dorpshuis De Wimpel Poortvliet in dorpshuis 't Ouwe Raed'uus servlctoweau Voorelkaar Aanmelden kunt u bij servicebureau Voor Elkaar, telefoon: 0166 668200 of mail naar servicebureau@tholen.nl. belanghebbenden tegen een verleende vergunning bezwaar maken. Het bezwaarschrift moet binnen 6 weken na de dag waarop het besluit is verzonden aan de aanvrager schriftelijk worden ingediend bij het college van burgemeester en wethouders van Tholen. Voor informatie over de mogelijkheid bezwaar te maken kunt u contact opnemen met de afdeling Vergunningen en Handhaving, telefoon: 0166-668200. ONTHEFFINGEN EN BOUWVERGUNNINGE N BOUWEN Ingekomen bouwaanvragen Hofstede 19 te Tholen: het vergroten van een woning; Gemaalweg (ong.) te Tholen: het plaatsen van een ber ging. Ingekomen sloopaanvragen Postweg 12 te Tholen: het verwijderen van een dak en het slopen van een washok; Lenteplein 3 te Scherpenisse: het slopen van een woning. Welstandscommissie De welstandscommissie vergadert op maandag 18 okto ber 2010 in het gemeentehuis te Tholen. Aanvang 09:30 uur. In deze vergadering worden de op de agenda geplaatste bouwaanvragen behandeld. De agenda ligt voor iedereen op donderdag 14 en vrijdag 15 oktober 2010 ter inzage in de publieke leesruimte van het gemeentehuis. De vergadering is openbaar en opdrachtgevers/ontwer pers en direct belanghebbenden kunnen gebruik maken van het spreekrecht. De behandeling van zogenaamd vooroverleg/schetsplannen is niet openbaar. Verleende bouwvergunningen Bos 41 te Stavenisse: het veranderen van de voorgevel: verzonden 28 september 2010 Langeweg 54 te Sint Philipsland: het plaatsen van bui tenkennels en het afrasteren van een speelwei: verzon den 28 september 2010 Kerkstraat 11 te Stavenisse: het wijzigen van de gevels (stuken): verzonden 30 september 2010 Schelpkreekstraat te Sint Philipsland: het gedeeltelijk verhogen van een hekwerk: verzonden 30 september 2010 Schoolstraat 27 te Poortvliet: het intern verbouwen van een pand: verzonden 30 september 2010 Verleende sloopvergunningen Oud-Vossemeersedijk 7 te Oud-Vossemeer: het verwij deren van asbesthoudende dakbedekking van een bedrijfsruimte: verzonden 28 september 2010 Lenteplein 3 te Scherpenisse: het slopen van een woning: verzonden 30 september 2010 Volgens de algemene wet bestuursrecht (Awb) kunnen De commissie Ruimte vergadert op maandag 18 okto ber om 19.30 uur in de raadszaal van het gemeente huis in Tholen. Op de voorlopige agenda staan onder rpeer de volgende punten: pa Door burgemeester en wethouders voorbereide stukken Voorstel tot het kennisnemen van de integrale planning voor de recreatieve gebiedsontwikkeling Sint-Maartensdijk/Scherpenisse, deze vast te stel len; Voorstel om overeenkomstig de bijgevoegde ont- werp-beschikking te besluiten op het namens Zeeuwind op 27 januari 2010 ingediende bezwaa*- schrift. De commissie Samenleving vergadert op dinsdag 19 oktober om 19.30 uur in de raadszaal van het gemeen tehuis in Tholen. Op de voorlopige agenda staan onder meer de volgende punten: Schriftelijke vragen voor het college van burgemeester en wethouders Antwoord B&W op schriftelijke vraag 10.24485 frac tie SP over belangstelling voor bibliotheken. Door burgemeester en wethouders voorbereide stukken Voorstel om in te stemmen met de aangepaste con ceptbegroting 2011 van de Gemeenschappelijke Regeling Zeeuwse Muziekschool; Door leden van de commissie ingebrachte onderwerpen Bespreken brief dhr. MiJ. van Weenen d.d. 7 juli 2010 f t De commissie Bestuurszaken vergadert op woensdag 20 oktober om 19.30 uur in de raadszaal van het gemeentehuis in Tholen. Op de voorlopige agenda staan onder meer de volgende punten: Door burgemeester en wethouders voorbereide stukken Voorstel om in te stemmen met 1. voorkeursvariant 6, 2. sportlocatie VI, 3. voorgestelde procedure Ontwerpbeschikkingen Burgemeester en wethouders van Tholen maken bekend dat zij voornemens zijn ontheffingen van de geldende bestemmingsplannen en bouwvergunningen te verlenen voor de navolgende aanvragen om bouwvergunning met toepassing van: Artikel 3.6, lid 1, sub c, van de Wet ruimtelijke ordening: Krommeweg 3 te Sint-Maartensdijk: het bouwen van een woning (2010-696); Secretaris Labanstraat 11, 13 en 15 te Tholen: het bouwen van 3 woningen (2010-776); Vanaf 8 oktober 2010 tot en met 21 oktober 2010 liggen de ontwerpbeschikkingen ontheffingen en bouwvergun ningen met de daarbij behorende stukken ter inzage in het gemeentehuis (zie voor adres en openingstijden het colofon). Zienswijze: binnen deze inzagentermijn kunnen belang hebbenden een zienswijze over de ontwerpbeschikkingen naar voren brengen. Burgemeester en wethouders van Tholen maken bekend dat zij voornemens zijn ontheffing van het geldende bestemmingsplan te verlenen voor het navolgende ver zoek met toepassing van: Artikel 3.22, van de Wet ruimtelijke ordening: Zoekweg ongenummerd te Tholen: voor het tijdelijk plaatsen van units t.b.v. het gebruik als peuter speelzaal, buitenschoolse opvang en consultatiebu reau/centrum voor jeugd en gezin, voor een termijn van 5 jaar (2010-685); Vanaf 8 oktober 2010 tot en met 18 november 2010 ligt de ontwerpbeschikking ontheffing met de daarbij beho rende stukken ter inzage in het gemeentehuis (zie voor adres en openingstijden het colofon). Zienswijze: binnen deze inzagentermijn kunnen belang hebbenden een zienswijze over de ontwerpbeschikking naar voren brengen. Binnen de genoemde inzagentermijn kan mondeling of schriftelijk een zienswijze over een ontwerpbeschikking naar voren worden gebracht bij burgemeester en wethou ders van Tholen. t Een schriftelijke zienswijze kunt u richten aan het colle ge van burgemeester en wethouders van Tholen, Postbus 51, 4690 AB Tholen. Degene die mondeling een zienswij ze wil indienen kan, voor het maken van een afspraak, contact opnemen met de afdeling vergunningen en hand having, telefoon: 0166-668363/668562. Van een monde linge zienswijze zal een verslag worden opgesteld. Verleende beschikking Burgemeester en wethouders van Tholen maken bekend, nu geen zienswijzen zijn ingediend naar aanleiding van de ontwerpbeschikking, dat zij ontheffing van het gel dende bestemmingsplan en bouwvergunning verlenen voor de navolgende aanvraag om bouwvergunning met toepassing van: Artikel 3.23 van de Wet ruimtelijke ordening: Havenplateau te Sint Philipsland: het plaatsen van een weiter shelter (2010-375); Vanaf 8 oktober 2010 tot en met 19 november 2010 ligt de beschikking ontheffing en bouwvergunning met de daarbij behorende stukken ter inzage in het gemeente huis (zie voor adres en openingstijden het colofon). Volgens de Algemene wet bestuursrecht (Awb) kunnen belanghebbenden tegen voornoemde verleende beschik king ontheffing en bouwvergunning beroep instellen. Het beroepschrift moet binnen 6 weken na de dag waar op de beschikking ter inzage is gelegd worden gericht en gezonden aan de Rechtbank Middelburg, sector Bestuursrechtspraak, Postbus 5015, 4330 KA Middelburg. Beroep Degene die tegen een beschikking beroep instelt, kan een verzoek doen tot het treffen van een voorlopige voorziening (schorsing). Het verzoek tot het treffen van een voorlopige voorziening'moet gericht worden aan de Voorzieningenrechter van de Rechtbank Middelburg, sec tor Bestuursrecht, Postbus 5015, 4330 KA Middelburg. Nadere informatie over het indienen van een beroeps schrift en het aanvragen van een voorlopige voorziening is te vinden in de brochure 'Bezwaar en beroep tegen een beslissing van de overheid' die op verzoek door het clus ter Communicatie van de gemeente Tholen wordt toege zonden. KAPVERGUNNINGEN Aanvraag Burgemeester en wethouders van Tholen maken bekend dat zij in de periode van 21 september tot en met 29 sep tember 2010 de volgende aanvragen voor een kapvergun- ning hebben ontvangen: Poortvliet C. Meertens, voor het kappen van 1 Berk, Burgemeet 21. liggen gedurende twee weken na de datum van deze bekendmaking tijdens de openingstijden van het gemeentehuis voor iedereen ter inzage in de publieke leesruimte van het gemeentehuis. Hof van Tholen 2 te Tholen. Belanghebbenden kunnen gedurende de termijn van ter inzagenlegging hun zienswijze schriftelijk ken baar maken bij het college yan burgemeester en wethou ders, Postbus 51, 4690 AB Tholen. Uw reactie zal dan meegenomen worden bij de beslissing om wel of niet de kapvergunning te verlenen. WET MILIEUBEHEER KENNISGEVING Wet milieubeheer kennisgeving Burgemeester en wethouders van Tholen maken bekend dat zij twee meldingen ingevolge het Besluit landbouw milieubeheer hebben ontvangen van: Maatschap de Stelberg, Sluisweg 18 te Sint Philipsland, in verband met het tijdelijk opslaan van compost op het perceel, gelegen achter het perceel Sluisweg 18 te Sint Philipsland; Maatschap Moerland, Oostweg 7 te Sint-Annaland, in verband met het tijdelijk opslaan van compost op het perceel, gelegen aan de Oostweg 7 te Sint-Annaland. Bovengenoemde meldingen liggen met ingang van 8 oktober 2010 gedurende vier weken ter inzage in de centrale hal van het gemeentehuis, Hof van Tholen 2 te Tholen van 08.30 uur tot 17.00 uur (indien tussen 12.30 en 17.00 uur een toelichting wordt gewenst dient daar voor een afspraak te worden gemaakt, telefoonnummer: 0166-668389). Voor inlichtingen over een en ander kunt u tijdens kan tooruren bellen naar de sector Vergunningen en Handhaving, telefoon: 0166-668389. OPENBARE BEKENDMAKINGEN Rectificatie bekendmaking Het hoofd van de afdeling Ruimtelijke Ontwikkeling van de gemeente Tholen maakt, krachtens door het college van burgemeester en wethouders van die gemeente aan hem verleend mandaat, het volgende bekend. Voorgenoemd college heeft op 14 september 2010 beslo ten de 13e, 15e en 17e wijziging ex artikel 3.6 Wet ruimtelijke ordening van het bestemmingsplan Buitengebied vast te stellen. De 13e wijziging heeft betrekking op het realiseren van een nieuw bouwvlak aan de Hikseweg (ongenummerd) te Oud-Vossemeer. De 15e wijziging heeft betrekking op het starten van een Nieuwe Economische Drager (NED) aan de Hollaereweg 9a te Oud-Vossemeer en de 17e wijziging heeft betrek king op het realiseren van een nieuw bouwvlak aan de Krommedreef (ongenummerd) te Oud-Vossemeer. vaststellen projectplan op grond waarvan verdere uitwerking zal plaatsvinden van variant 6 en sport locatie VI Masterplan Tholen, thema Sport&Onderwijs; Voorstel om het college toestemming te verlenen tot aangaan van de gemeenschappelijke regeling West-Brabant en het nog te vormen Algemeen bestuur van deze gemeenschappelijke regeling toe stemming te verlenen tot instellen van zeven bestuurscommissies; Voorstel om leden te benoemen die de gemeente raad van Tholen vertegenwoordigen in het raadsle denplatform West-Brabant en Tholen voor de raads periode 2010 - 2014. Door leden van de commissie ingebrachte onderwerpen Bespreken intentieverklaring Kreekrak. Indien belanghebbenden tijdens de vergadering gebruik willen maken van het spreekrecht voor een geagendeerd onderwerp, dan dienen zij zich 24 uur voor aanvang van de vergadering te melden bij het griffiesecretariaat, telefoonnummer 0166-668350. De stukken die betrekking hebben op deze aanvragen Met ingang van vrijdag 8 oktober 2010 liggen de beslui ten, tezamen met de wijziginsplannen, gedurende zes weken tijdens de openingsuren ter inzage in de openbare leesruimte van het gemeentehuis, Hof van Tholen 2 te Tholen. Tevens kunnen de plannen worden ingezien op de gemeentelijke website www.tholen.nl onder de rubriek Actueel, subrubriek Bekendmakingen, onderdeel Bestemmingsplannen. Voor inlichtingen over een en ander kunt u tijdens kantooruren bellen naar de heer ing. V.W. van de Griend, telefoonnummer 0166-668560. Tegen de besluiten kan gedurende de termijn van terin- zagelegging door belanghebbenden beroep worden inge steld bij de Afdeling Bestuursrechtspraak van de Raad van State, Postbus 20019 te 2500 AE 's-Gravenhage. Bekendmaking De gemeente Tholen stelt voor Vakantiepark De Pluimpot een nieuw bestemmingsplan op. Dit bestemmingsplan heeft tot doel de herstructurerings- en uitbreidingsplan nen van het recreatieterrein mogelijk te maken zodat een positieve bijdrage geleverd kan worden aan de recreatie ve en toeristische impuls van Sint- Maartensdijk/Scherpenisse. Het recreatieterrein is gele gen tussen de Gorishoeksedijk en natuurgebied De Pluimpot te Scherpenisse. Het voorontwerp-bestemmingsplan ligt vanaf 8 oktober 2010 tot en met 18 november 2010 voor een ieder tijdens de openingsuren gedurende zes weken ter inzage in de openbare leesruimte van het gemeentehuis. Hof van Tholen 2 te Tholen. Tevens kan het voorontwerp worden ingezien op de gemeentelijke website www.tholen.nl onder de rubriek Actueel, schubrubriek Bekendmakingen, onderdeel Bestemmingsplannen. Ingezetenen, natuurlijke en rechtspersonen, die in de gemeente een belang hebben worden hierbij uitgenodigd schriftelijk inspraakreacties in te dienen omtrent deze planologische invulling. Schriftelijke reacties kunnen gedurende de termijn van terinzagelegging naar het col lege van burgemeester en wethouders van de gemeente Tholen, Postbus 51 te 4690 AB Tholen, gestuurd worden. Bekendmaking Het college van burgemeester en wethouders heeft op 21 september 2010 de beleidsregels vastgesteld voor het plaatsen van gedenktekens voor verkeersslachtoffers en slachtoffers zinloos geweld in gemeentelijke bermen of groenstroken. Alle mogelijke kosten komen geheel voor rekening van de aanvrager. De plaatsing van het gedenkteken is geli miteerd tot 3 jaar, die daarna twee maal verlengd kan worden voor een periode van 3 jaar. Als u vragen heeft dan kunt u contact opnemen met de behandelend ambtenaar mevrouw H.M. Jansen-van Deelen te bereiken via telefoonnummer 0166-668237 of digitaal jansen.h@tholen.nl.

Eendrachtbode /Mededeelingenblad voor het eiland Tholen | 2010 | | pagina 11