Ruim zes mille voor ouderenzorg Scheldeoord Plaatselijk nieuws 2 EENDRACHTBODE, DE THOOLSE COURANT Donderdag 30 september 2010 Vogels tellen Oesterdam Brand schuurtje Loods met kantoor Inloop dyslexie in bieb Canticum in Alblasserdam Kwartfinalisten zaalvoetbal bekend Jeugddienst Ichthuskerk Psalmzangavond Nieuwe kampioenen Eegedima Mediteren Zangmiddag gehandicapten Vragen over borstvoeding Koor A58 zoekt mannen DRIS bij Vliethof Vergroten woning Hoogste gemiddelde Sjaak Etiënne Roosevelt-les Beroep ds. Scheurwater Nieuw bestuur VVHS Infoavond peuters en basisschool Zuinigheidsrit Nieuwe ouderling l Geslacht in eigen slagerij Aanvraag aangehouden Stucwerk akkoord Najaarsverkoping Adullam Statiegeld Nieuw seizoen Club van 50 Kleine visjes Pestprotocol wordt aangepast Schoorsteen Rieber Zes Oranjeborden Riool Prins Constatijnlaan Nieuwe stuclaag Plint aanbevolen Loos alarm Verkoping vrouwenvereniging Theaterlessen Verkoping Tabitha Rommelmarkt Baggerdepot Noordweg Bestel-/Bedrijfsauto's Verhuur Jeugdtoernooi Voetbalschool zit vol Pleintjesfeest is succes Koekverkoop voor adoptiekinderen Profiel groter 9' Tholen Zaterdag gaan leden van de vogel- werkgroep van de natuurvereniging Tholen vogels tellen aan de Oester- dam. Het is dan de internationale vo gelteldag. De werkgroep doet het sa men met meer dan 100 andere vogelwerkgrocpcn in het land. De werkgroep telt vaker op de Oester- dam. bij het eerste bankje voorbij de Bergsediepsluis. De telling duurt van negen tot twaalf uur. Vrijdagmiddag kon de brandweer voorkomen dat een brand in het schuurtje aan de Ten Ankerweg 6 oversloeg naar de woning. Rond kwart voor vijf sloeg de eigenaar alarm toen bleek dat het schuurtje aan de buiten kant in brand was gevlogen. Omdat de brandweerkazerne vlakbij is. was de blusgrocp snel ter plaatse. Ook cje ploeg uit Sint-Maartensdijk werd op geroepen omdat het schuurtje in een dichtbebouwde omgeving staat. De Thoolse vrijwilligers hadden het vuur snel onder controle. Via de voordeur gingen de spuitgasten naar achteren. De brand was ontstaan tijdens werk zaamheden aan de schuur. De welstandscommissie kon zich on langs vinden in de schets van Langius Maritiem voor de bouw van een be- drijfsloods met kantoor op Welgele gen II. Het gaat om een gebouw van 679 vierkante meter. De commissie kon zich vinden in de wijziging van de voorgevel. Zaterdag is er in de bibliotheek een in loopochtend over dyslexie. Biblioos- terschelde doet dat samen met Balans, een oudervereniging voor kinderen met een ontwikkelingsstoornis en een bedrijf dat ICT-hulpmiddelen aan biedt. Bezoekers kunnen deskundigen raadplegen en met ander ouders erva ringen uitwisselen. De bijeenkomst duurt van half elf tot half een. Het christelijk gemengd koor Canti cum heeft zaterdag meegedaan aan het streekkorenconcert in de Havcnkerk te Alblasserdam. Samen met koren uit Hcndrik-ldo-Ambacht, Sliedrecht, Leerdam, Goudriaan en Streefkerk verzorgde Canticum een concert met muziek van F. Mendelssohn-Barthol- dy, A. Mendelssohn. W.A. Mozart, Fr.J. Krafft, Ignoto en Jan Nieland. Het was mede dankzij de zeer uiteen lopende repertoirekeuzes een geva rieerde zangavond. Canticum werd uitgenodigd door de organisatoren van het streekkorenconcert, toen die het koor hoorden zingen op de korendag van de christelijke zangersbond in Pa- pendrecht en daarvan zeer gechar meerd waren. Maandag werden de laatste zaalvoet- balwestrijden van Meulvliet gespeeld voor de beker. Gcbr. Roggeveen speel de tegen Komopjoh 2. Een spannende wedstrijd werd afgesloten met een 10- 7 overwinning voor de gebroeders. De Fluplanders van Datdanweerwel na men het deze avond op tegen Komop joh 1. In deze wedstrijd waren de mannen van Komopjoh 1 de bovenlig gende partij. Ze wonnen met een klein verschil: 5-3. Op 13 en 20 december worden de kwartfinales gespeeld in Meulvliet. De loting vindt over enige weken plaats. In de Ichthuskerk wordt zondagmid dag om vijf uur een jeugddienst ge houden met het thema 'I See You'. Door welke bril kijken jongeren de wereld in? Is dat een vrolijke, muzika le, sombere, verliefde, gelovige, spor tieve, neutrale of andere bril? Door wclke bril wordt God gezien en ziet God een jongere? Deze en andere vra gen worden behandeld in de middag- dienst. Medewerking is er van de ze venkoppige Zeeuwse praiscband In Christ United (ICU). De christelijk gemengde zangvereni ging De Lofstem uit Scherpenisse or ganiseert zaterdag een zangavond in de Grote Kerk. Dirigent Koos van der Slikke en organist Kees van der Slikke begeleiden De Lofstem. En zangver eniging Bovenstem uit Ouderkerk aan de IJssel onder leiding van organist Arie van der Vlist verleent medewer king. De zangavond staat onder algo hele leiding van dominee E. Bakker uit Scherpenisse en begint om half acht. Er wordt gecollecteerd voor de zending van de Gereformeerde Ge meente en van de Hersteld Hervormde kerk. Jorian Beuns, Gerard van Kempen en Jolanda v.d. Klis zijn de nieuwe club kampioenen jeugd van tennisclub Ee gedima. Een week lang streed de jeugd van 10 tot 18 jaar voor de elubti- tels. Het bijzondere aan deze club- kampioenschappen was dat ook een aantal volwassenen van Eegedima meespeelden in de poules van de jon gens en meisjes. Door hun enthousias me beleefden zij tijdens de wedstrij den hun 'tweede jeugd'. Dat gold voor Van Kempen en v.d. Klis. Er werd ge speeld in 3 poules: jongens tot 16 jaar. jongens vanaf 16 jaar en meisjes. Uit slagen: tot 16 jaar: 2. Jos v.d. Ree; 3. Stephan Speksnijder; 4. Pim Werk man. vanaf 16 jaar: 2. Ralph Slinger land; 3. Koen Wilsing; 4. Patrick Ver hagen; 5. Erwin Speksnijder. Meisjes: 2. Stephanie Geluk; 3. Corina Oudes- luijs; 4. Manon Nelen; 5. Judith Wil sing. Colinde van Liere houdt woensdag avond om acht uur een inleiding over mediteren en yoga in het kerkgebouw van de NPB in de Oudelandsestraat. Van Liere woont in Tholen en heeft sinds een jaar een praktijk voor be wustwording, persoonlijke ontwikke ling en spiritualiteit. Voor de gehandicaptenzorg Gerefor meerde gezindte wordt op 9 oktober van half drie tot vier uur een psalm- zangmiddag gehouden in de Grote Kerk. De gehandicapten werken zelf mee aan de middag door middel van onder andere dirigeren, collecteren en zingen. Ook wordt er een cd opgeno men. Ds. C. van Krimpen heeft de lei ding en het orgel wordt bespeeld door Pieter Heykoop. Hoe maak ik een goede start? Wat doe ik bij problemen? Hoe gaat dat op mijn werk? Deze en andere vragen over borstvoeding worden beantwoord op de informatiebijeenkomsten van borstvoedingsorganisatic LLL op 14 oktober en 25 november. De avonden, van acht uur tot half tien, worden ge houden op het adres Stoofstraat 8. Tij dens de avond zijn brochures, boeken en hulpmiddelen te koop. Voor infor matie of opgave: Ria Verheul tel. 606333. Het koor A58, dat lichte muziek zingt, is op zoek naar mannelijke leden om de verhouding tussen de vrouwen- en mannenstemmen in de tocklomst in evenwicht te houden. Het tegen de honderd leden tellende koor kent ruim tien leden van het eiland. Vanaf 4 ok tober kan er worden aangesloten bij een beginnerskoor gedurende vijf maandagavonden in dorpshuis Luctor et Emergo te Rilland. Meer infor matie via de website van het koor www.koora58.nl. Het koor A58 doet op 27 november mee aan de finale van het Nederlandse korenfestival in Am- hem. Bij de bushalte aan de Ten Ankerweg bij de Vliethof komen twee dynami sche reizigers informatie systemen (DRIS). De gemeente trekt hiervoor 1500 euro uit. Bij veertien grotere bus haltes in Zeeland wil de provincie de reizigers actuele informatie geven over de aankomsttijd van hun bus. Het klopt op de minuut, want in de bus zit een gps-systeem dat eventuele vertra gingen ook registreert. De Vliethof is met twee bushaltes de meest gebruikte in- en uitstapplaats op het eiland. De provincie verwacht van de gemeente 10 jaar medewerking aan dit project om de toegankelijkheid van het open baar vervoer te verbeteren. De eigenaar van de woning Meander- laan 2 krijgt medewerking van de ge meente voor het vergroten van zijn huis. B. en w. zijn akkoord gegaan met een procedure op grond van de wet ruimtelijke ordening. Oud- Vossemeer In de eerste ronde van de bckcrcompc- titie bij biljartvereniging De Treffers speelde Sjaak Etiënne het hoogste ge middelde met 2,333 en de kortste par tij in 21 beurten. De hoogste serie werd gespeeld door Karei Hommel en Thedo de Reus met 14 caramboles. De uitslagen: S. Etiënne-J. de Klerck 10- 6; W. Bosch-P. de Leeuw 10-5.333; C. Burgers-J. de Koning 10-8,182; P. Goossens-T. de Reus 10-9,667; L. van Wezel-A. Hommel 7,083-10; J. Hom- mel-R. de Jonge 9,358-10; A. Deur- l(x>-K. Hommel 10-7,424; H. van Daalen-D. Hommel 10-4,667. De groepen zes van de drie basisscho len krijgen binnenkort les over de rela tie van de familie Roosevelt met het dorp. Een werkgroepje stelt momen teel een lespakket samen. De kosten daarvan worden gedragen door de stichting Oud-Vossemeer 600 jaar, die aan het jubileumjaar iets tastbaars wil overhouden. In de lessen komt de ver meende Thoolse afkomst van de Ame rikaanse presidenten Roosevelt aan de orde. Net als de sporen die van de re gentenfamilie Van Roscvelt nog in hel dorp zijn te vinden. De Van Rosevelts waren in de achttiende eeuw rent meesters en ambachtsheren, ook was er een tak van boeren. De kolonisatie van Amerika wordt in de lessen ook besproken. De kinderen nemen als af sluiting een kijkje in het ambachtshe renhuis, waar het familiewapen te zien is van ambachtsheer en provinciaal bestuurder Johan Willem van Rosc velt. De bedoeling is dat deze lessen jaar lijks in groep zes worden gegeven, en zo bijdragen aan het cultuurhistorisch besef van de jeugd. De predikant van de Hervormde Ge meente, ds. Scheurwater, heeft een toezegging van beroep ontvangen uil Hendrik-Ido- Ambacht. Sint-Annaland Alle zeven bestuursleden zijn morgen avond niet herkiesbaar tijdens de le denvergadering van voetbalclub WHS. Daarom moet er een compleet nieuw bestuur worden gekozen tijdens de vergadering die om acht uur begint in de kantine van de club. Er zijn echter nog geen opvolgers gevonden. De be stuursleden zijn om verschillende re denen aftredend. Peuterspeelzaal Olleke Bolleke en de Casembrootschool houden woensdag een gezamenlijke informatieavond. Die stail om zeven uur in de peuter speelzaal aan de Hoenderweg en om kwart over acht wordt het programma vervolgd in de basisschool aan de Schoolstraat. De bijeenkomst is be doeld om alle ouders en verzorgers van kinderen tussen 0 en 4 jaar kennis te laten maken met de werkwijze van beide organisaties, zodat zij een be wuste schoolkeuze kunnen maken voor hun kinderen. Opgeven voor de avond kan bij Janet Hakkeling, direc teur van De Casembroot. via telefoon nummer 657044 of per email: obs@casembrootschool.nl. Joan Lindhout (25) vertrekt vandaag naar Amsterdam om met zijn omge bouwde Volkswagen Golf uit 2003 mee te doen aan een zuinigheidsrit naar Stockholm. Hij wil daarbij een brandstofverbruik van één op 30 zien te realiseren. Het is de afsluitende rit voor het project My Blue Motion, dat als doel heeft een ouder type Golf zo danig aan te passen dat bovenge noemd brandstofverbruik mogelijk is. Vanuit zijn interesse in autotechniek heeft Lindhout het idee opgevat om bij zijn eigen auto een Blue Motion-va riant in te houwen. S. Polderman heeft zijn verkiezing tot ouderling in de Hervormde Gemeente aangenomen. Daarentegen hebben zo wel L.C. van 't Hof als H. van der Klooster bedankt voor hun benoeming tot ouderling-kerkrentmeester. Maandag 4 t/m zaterdag 9 oktober Sucadelappen Worst los of in de darm Procureurlapjes naturel/gekruid Slavin ken 1 kg 1kg 1kg 5 halen 7,45 4,50 3,98 4 BETALEN Schouderham rond 150 gram 1,20 Ontbijtspek 100 gram 1,00 Grillworst 150 gram 1,20 Kip satésalade 100 gram 1,00 Voor lekker vlees, mals en mager moet u zijn bij uw echte slager SLAGER Voorstraat 48 Sint-Annaland Tel. 0166-652448 Advertentie I.M. hoeden, hobbyartikelen en stoffen. Het comité is aanwezig met (kcrst)kaarten, speelgoed, snoep en cadeauartikelen. Aan de Sloofdijk 61 wil K. van Effe- ren de schuur achter de woning ver nieuwen. Uit de schets bij de aan vraag voor de bouwvergunning bij de welstandscommissie bleek dat de ei genaar verschillende materialen wil gebruiken in de nieuwe schuur die bovendien een plat dak krijgt. Nu zit er een lessenaarsdak op. De commis sie kon zich daar niet in vinden. Voor zitter M. Onrust stelde voor er een zadeldak op te bouwen eh de wanden uit te voeren in één materiaalsoort. De aanvraag werd aangehouden. A. van Kolt hoorn volgt het advies van de welstandscommissie om heel de zijgevel van zijn woning aan de Kerk straat 11 te stuken. Eerder stelde hij voor om de punt te betimmeren, maar de commissie vond stuken passender bij de woning. Sint-Maartensdijk e Stavenisse Woensdagmiddag van twee uur tot half vijf houdt de stichting Adullam een najaarsverkoping in de schuur bij van Haaften Sierbestrating aan de Pi- lootweg. Er is aanbod van kleding. De statiegeldactie voor Woord en Daad heeft in de laatste periode 250 euro opgebracht. Het comité bedankt de Spar en alle deelnemers voor het inleveren van hun bonnetjes. Het geld is bestemd voor moeder- en kindzorg in Burkina Faso en wordt door het IC- CO verdriedubbeld. De Club van 50 heeft een nieuw pro gramma samengesteld. Op zaterdag 9 oktober komen de leden om half ne gen 's avonds bij elkaar in hotel Kom! om bij te praten over de vakanties die ze hebben ondernomen. Met foto's en filmpjes en verhalen belooft het weer een gezellige avond te worden. Zater dag 13 november wordt er in samen werking met Vin d'Oc uit Sint Philips- land een wijnproeverij georganiseerd. Wijnen uit de Languedoc mogen wor den geproefd. Verliefd geworden op de Languedoc, is de familie Moerland in 1977 verhuisd van Smurdiek naar Prades sur Vernazobres om zich voor goed te installeren in deze streek. En vanaf het begin hebben ze hun vrien den en familie laten meeprocven van de wijnen die de Languedoc voort brengt. Ook worden beelden uit die streek getoond. Woensdag l decem ber wordt er om acht uur 's avonds een lezing gehouden over pensioenen. Ook kunnen de aanwezigen vragen stellen over dit onderwerp. Zaterdag 11 december staat in het teken van die goede oude tijd. De avond begint met het serveren van ouderwetse stamp potten. waarna er oud-Hollandse spe len zijn. er kan worden gekaart, en er wordt een quiz gehouden. Alle avon den zijn in hotel Kom!. Heel veel kleine zeebaarsjes hapten zaterdag aan de haak bij de negende clubfwedstrijd van hengelsportvcreni- ging de Oosterschcldevissers. Maar de visjes hadden een afmeting van 8 tot 12 centimeter en dat is te klein om mee te tellen voor de competitie. Ver der waren de vangsten zeer matig, maar daarmee wist A. Noorthoek wel de dagwinst te behalen. F. Bout werd tweede, gevolgd door J. van Pieterson op de derde plek. 4. R. Vermaas; 5. C. Andriesse; 6. A. Aarden; 7. mevr. B. v.d. Ree; 8. J. van Tilburg; 9. S. Lind hout; 10. J. Boogaart. Op 16 oktober doen er twee teams van de club mee aan het Nederlands kampioenschap in Noord-Holland. Lambert Pennings van het RPCZ, een kenniscentrum op het gebied van veranderen, leren en ontwikkelen, heeft tijdens de ouderavond van de Juliana van'Stolbcrgschool een inlei ding gegeven over pesten, het thema van die avond. Allereerst maakte hij het verschil duidelijk tussen plagen en pesten. Landelijk onderzoek heeft uitgewezen dat ongeveer 25% van de basisschoolleerlingen regelmatig ge pest wordt. De aanwezigen kregen informatie over de verschillen in pes ten tussen jongens en meisjes, maar ook over het herkennen van signalen van kinderen die gepest worden of zelf pester zijn. Omdat er in alle ge vallen ook een grote middengroep is van o.a. meelopers en zwijgers wordt elk kind - en daardoor ook elke ouder - op enigerlei manier geconfronteerd met pesten. Op de school worden in groep 7 en 8 lessen in weerbaarheid gegeven. Op korte termijn worden ook voorbereidingslessen in weer baarheid gegeven in groep 5 en 6. Deze lessen worden verzorgd door Sport Zeeland. Verder is het de be doeling dat enkele ouders en teamle den het bestaande pestprotocol gaan aanpassen aan de nieuwe inzichten. De Juliana van Stolbergschool kan ook terugzien op een gezellige fancy fair/rommelmarkt. Veel ouders en an dere medewerkers waren de hele morgen bezig om alles gereed te ma ken op het schoolplein. Er werden oliebollen verkocht en 's middags waren er andere activiteiten. Het was prachtig weer, er kwamen veel be zoekers en de sfeer was goed. Dit zorgde voor een opbrengst van ruim 2500 euro. Dit was meer dan vorig jaar. Het geld wordt besteed aan een digitaal schoolbord voor de onder bouw. Bij Rieber aan de Nijverheidsweg 5, de fabriek waar uien worden gebak ken, komt een nieuwe schoorsteen. Die komt op het gebouw te staan en meet 15.5 meter. De bestaande is 13 meter. De welstandscommissie ging er onlangs mee akkoord, mits de pijp in matgrijze tinten wordt uitgevoerd. Voor 1000 euro willen b. en w. zes borden Oranjestad hangen bij de bor den die de bebouwde kom aangeven. Dit in verband met de opname van de smalstad in de Oranjeroute, die over 2500 km loopt van Duitsland naar Nederland. Hieraan liggen plaatsen die banden hadden en hebben met het Huis van Oranje Nassau. Met de bor den Oranjestad wordt de herkenbaar heid vergroot, wat volgens b. en w. kansen biedt voor recreatie en toeris- Aannemingsbedrijf BAM uit Bergen op Zoom gaat in opdracht van de ge meente het riool aan de Prins Con stant ijnlaan afkoppelen en vervangen. Aan de Markt 49 wil G. Westerwecl een nieuwe stuclaag op de voorgevel aanbrengen. De welstandscommissie ging daar onlangs mee akkoord. De welstandscommissie adviseert A.J. Pot om een donkere plint aan te bren gen in de gevel van de nieuw te bou wen woning aan de Wouthoekweg 7. Er is nu alleen een rollaag getekend. De commissie bekeek ook de mon sters van de lichtrode gevelsteen en de matzwarte pannen en was akkoord. Dinsdagavond rond kwart voor acht rukte de brandweer van Sint-Maar tensdijk uit na een automatische mel ding van brand in het kerkgebouw van de Gereformeerde Gemeente in de Schoolstraat. Bij aankomst bleek het loos alarm. In de kerkzaal was een storing opgetreden in de apparatuur. Vrouwenvereniging Waakt en Bidt houdt woensdag haar jaarlijkse verko ping in het verenigingsgebouw van de Gereformeerde Gemeente aan de Schoolstraat. Van drie uur tot vijf uur en 's avonds van zeven tot half negen zijn er vers gebrande noten te koop, is er een kaasmarkt, is er speelgoed aan te schaffen evenals kettingen, bloemen en planten en hobbyartikelen. Ook is er een snoepkraam en kunnen kinde ren enveloppen trekken. Dat alles on der het genot van koffie, thee en fris. De oliebollenactie die onlangs is ge houden door de vrouwenvereniging, heeft netto 1223,40 euro opgebracht. Dat noemt de vereniging een succes. Poortvliet Zaterdag start de MusicalXpres met het nieuwe seizoen theaterlessen in Huih Dorst 'rechtszet voor de verkoping bij opbod een set gebakvorkjes in voor een euro. Met een opbrengst van ruim zesduizend euro is de organisatie van de verkoping bij Schel deoord in Stavenisse tevreden. Zaterdagmor gen was het een gezellige drukte bij het woon zorgcomplex. Maar de regen zorgde ervoor dat er na half een niet veel bezoekers meer naar de Wethouder CJ. Moerlandstraat kwamen. In de kramen op het plein en het einde van de straat was een gevarieerd aanbod aan artike len te koop. Van textiel tot fruit, en van boe ken tot oliebollen. Versnaperingen waren er volop, bezoekers konden op de foto en in de V gemeenschapsruimte werd koffie geschon ken. De verkoping was meteen ook een gele genheid om elkaar te ontmoeten. De jeugd kon knutselen, en zich vermaken met enkele spelletjes. Er waren gebruikte spullen te koop en een deel daarvan werd bij opbod verkocht. Huib Dorst begon met acht zilvermetalen gebak vorkjes die hij inzette voor een euro. Ze gin gen voor twee euro van de hand. Een oud stoomstrijkijzer - „met schoorsteen" - ging voor zes euro weg, een ander voor acht euro. En een meisjeshorloge, beschikbaar gesteld 1 v door juwelier De Graaf die morgen zijn deu ren sluit, leverde elf euro op. Dorst riep er de aanwezigen bij en spoorde ze aan om te bie den. De opbrengst van de verkoping komt ten goe de aan de ouderenzorg in Stavenisse. Een lan delijke stichting exploiteert Scheldeoord. Maar afgesproken is dat bij eventuele leeg stand van woningen de kosten in Stavenisse zelf opgebracht moeten worden, legt Ton Bakker van de organisatie uit. „Maar leeg stand is momenteel niet aan de orde. Er is zelfs een wachtlijst." 1 t 'l Ouwe Raed'uus. Hiervoor hoeft geen auditie te worden gedaan. Tij dens de reguliere lessen en de theaterlessen wordt les gegeven in de disciplines zang, dans en spel. Alle niveaus kunnen instromen. Aan het einde van het schooljaar wordt door alle groepen een eindpresenta tie gegeven. De sportschool Body- zone in Sint-Maartensdijk en de MusicalXpres gaan vanaf 6 oktober samenwerken. Naast de fitness-, streetdance-, zumba- en kickboxac- tiviteitcn van Bodyzone zal Musi calXpres een aanvulling geven van uit hun theaterprogramma. De lessen worden gegeven in de dans ruimte van fitnesscenter Bodyzone aan de Nijverheidsweg 19. Sint-Philipsland Vrouwenvereniging Tabitha houdt zaterdag van negen uur 's morgens tot één uur 's middags een verkoping in het verenigingsgebouw aan de Voorstraat 36. De volgende artike len zijn onder andere te koop: hob byartikelen, 3d-vellen en kaar ten, cadeaus, tweedehandsboeken, nachtkleding en bouwstenen. De op brengst gaat naar Adullam gehandi captenzorg. De Oud Gereformeerde Gemeente buiten verband houdt zaterdag een verkoping, rommel- en activiteiten- markt. Deze wordt gehouden in de hal van Van Dijke aan de Kwekerij- weg 6a en is geopend tussen tien en vier uur. Er zijn diverse stands met etenswaren, boeken, kinderkleding, bolchrysanten, tassen, kaarten en an dere artikelen. Voor de kinderen is er een workshop en een speelhoek aan wezig. Voor het baggeren van de kooiplas in de eendenkooi aan de Noordweg komt er voor drie jaar een baggerde pot. B. en w. hebben besloten hier voor tijdelijke ontheffing te verlenen aan Het Zeeuwse Landschap uit Wil- hclminadorp. Nieuw en gebruikt alle merken. Ook voor onderhoud en reparatie. luxe-, bedrijfswagens en personenbussen. Bovag autobedrijf NIEMANTSVERDRIET Poortvliet, tel. 0166-612680 Advertentie I.M. Tennisvereniging de Ruucstoppelen organiseert van 11 tot en met 17 okto ber een open jeugdtoernooi. Het is een officieel toernooi, goedgekeurd door de tennisbond KNLTB, en het is voor het eerst in het twintigjarig be staan van de tennisclub dat er een der gelijke wedstrijd wordt georgani seerd. Er word gespeeld om twee gewonnen sets en in poules, daardoor wordt er meerdere malen een partij gespeeld. De categorieën zijn: 10 t/m 18 jaar in enkelspel, meisjes- en jon- gensdubbcl. Inschrijving is mogelijk tot en met zondag in twee onderdelen via tocmooi.nl. De voetbalschool van Noad '67 heeft na zes dagen al de inschrijving moe ten stoppen omdat het maximaal toe te laten aantal van 100 deelnemers was bereikt. Nog voordat de in schrijving voor de zesde editie open de, waren de eerste verzoeken al binnen. Het programma voor 25 tot en met 27 oktober, waarbij spel vreugde voor de deelnemers in de leeftijd van 6 t/m 12 jaar bovenaan staat, kent naast trainingen door No- adtrainers ook een aantal gasttrai- ningen van gerenommeerde oud professionals die in het dagelijks leven nog steeds met jeugdspelers bezig zijn. Bevestigd zijn al de trai ningen van onder anderen oud-inter nationals André Hoekstra en Bert Konlerman. Binnenkort zullen hier nog twee gasttrainingen aan toege voegd worden. De ouderraad van basisschool De Luyster is tevreden over het verloop van het pleintjesfeest dat onlangs is gehouden om het schoolplein mooier te maken. Dat feest leverde 878,81 euro op. Er was van alles te zien en te doen. Zo werden er boeken en door de leerlingen gemaakte voorwerpen verkocht. Verder werden oud-Hol landse spelletjes gespeeld en konen aanwezigen geschminkt worden. Ou ders bereidden poffertjes, hamburgers en satéstokjes. Ter afsluiting was er een voorstelling van twee indruk wek kende vuurspuwers. Donderdag 14 oktober komen leer lingen van de scholengemeenschap Prins Maurits uit Middelharnis vanaf half vijf 's middags aan de deur om boterkoek en speculaas te koop aan te bieden. Jaarlijks wordt een koekver- koopactie gehouden om geld te ver zamelen voor de financiële adoptie van 28 kinderen in diverse ontwikke lingslanden. De zevenduizend euro die hiervoor nodig zijn. maken het Zondag 3 oktober THOLEN HERVORMDE GEMEENTE 9.30 u. ds. Den Boer, St. Philips- land. 18.30 u. ds. Meijer. HERSTELD HERV. GEMEENTE 9.30 u. ds. Elshout, Chilliwack. 15 u. ds. v.d. Bas. HERV. GEM. IMMANUEL 10 u. ds. Balk, Tholen. 17 u. jeugddienst, Ichthuskerk. GERÈF. KERK 10 u. ds. Hoffman, Halsteren. 17 u. ds. Brocrc, jeugddienst. CHR. GEREF. KERK 10 ds. Boogaard. 18.30 u. ds. Den Boer. GEREF. GEM. 10. 14.30 en 18.30u. leesdienst. CHRISTENGEMEENTE 10 u. geen dienst. R.K.-KERK zo 11 u. eucharistieviering. OUD-VOSSEMEER HERVORMDE GEMEENTE 10 u. ds. Scheurwater. 18.30 u. ds. Zeedijk. Stavenisse. GEREF. KERK 10 u. ds. Boer, 's-Gravenpolder. CHR. GEREF. KERK 10 u. ds. Den Boer. 15.30 u. ds. Boogaard. GEREF. GEM. IN NED. 10, 14.30 en 18.30u. leesdienst. R.K.-KF.RK vr 9 u. eucharistieviering, zo 9.30 u. eucharistieviering. SINT-ANNALAND HERVORMDE GEMEENTE 10 u. ds. Versluis. 18 u. kand. Vastenhoud, Hardinx- veld-Giessendam. vr 1/10 14 u. ds. Versluis, huw.bev. HERSTELD HERV. GEMEENTE 10 u. kand. Diepcnbroek. 15.30 u. ds. Verheul. GEREF. GEM. 9.30, 14 en 18 u. leesdienst. GEREF. GEM. IN NED. 9.45. 14.15 en 18.15 u. leesdienst. STAVENISSE HERVORMDE GEMEENTE 10 u. ds. Zeedijk. 18 u. ds. Van 't Hof, Oude Tonge. OUD GEREF. GEM. 9.30, 14 en 18 u. leesdienst. do 7/10 19.30 u. ds. Kort, Krimpen u/d IJssel. SINT-MAARTENSDIJK HERSTELD HERV. GEMEENTE 9.30 en 14.30 u. ds. Joppe. HERV. GEM. REHOBOTH 10 en 19 u. ds. Reehorst. OUD GEREF. GEM. IN NED. 9.30. 14.30 en 18.30 u. leesdienst. GEREF. GEM. IN NED. 9.30 en 18.30 u. leesdienst. SCHERPENISSE HERVORMDE GEMEENTE 9.30 en 14.30 u. kand. Tramper. GEREF. GEM. 9.30 en 18.30 u. ds. Bakker. 14 u. leesdienst. VRIJE HERVORMDE GEM. 9.30 en 14.30 u. ds. v.d. Sleen. POORTVLIET HERSTELD HERV. GEMEENTE 10 u. ds. Verheul, Woudenberg. 18 u. prof. dr. Buitelaar, Ridder kerk. do 30/9 19.30 u. dhr. v.d. Beek, Biddinghuizen, dienst voor GBS. GEREF. KERK 10 u. ds. Broere. GEREF. GEM. 10 en 18.30 u. leesdienst. 14.30 u. ds. Bakker. SINT-PHILIPSLAND HERVORMDE GEMEENTE 9.30 u. kand. Van Kralingcn, Rid derkerk. 17 u. ds. Klein, Hei- en Boeicop. GEREF. GEM. 9.30 en 15 u. leesdienst. OUD GEREF. GEM. IN NED. 9.30, 14.30 en 18.30u. leesdienst. OUD GEREF. GEM. IN NED. (B.V.) 10 en 18 u. ds. Van der Meer. ANNA JACOBAPOLDER GEREF. KERK 10 u. ds. Klap. Weekenddiensten HUISARTSEN Huisartsenpost Bergen op Zoom e.o., tel. 0164-273855 (Paracelsuslaan 2), ma t/m vr 17-8 u., za en zo. TANDHEELKUNDIGE HULP 0900-82637456. APOTHEEK THOLEN Vliethof 8. za 11-12 u. DIERENARTS W. BRONS Tholen spr.u. za 11.30-12 u.. Poort vliet za 8.30-9 u.. tel. 0166-662596. mogelijk deze kinderen te voorzien van voedsel, medische zorg, kleding en onderwijs. Met de koekverkoop willen de leerlingen zich voor hun minderbedeelde leeftijdsgenoten in zetten. Aan de Achterstraat 50 wil G, van Dijke zijn woning vergroten door een dakopbouw aan de achterkant te maken. Aan de voorzijde komt een dakkapel. De welstandscommissie ging er onlangs mee akkoord, maar voorzitter M. Onrust was niet echt te spreken over de uitbreiding op het dak. Hij vreest dat het vele navol gers zal krijgen. Zijn collega T. Jan sen had gehoopt dat het profiel van de woning doorgetrokken zou wor den omdat er dan veel meer ruimte ontstaat. Burgerlid L. Deurloo wees er op dat er op vele plaatsen derge lijke opbouwen zijn gemaakt. De opbouw komt tot aan de schoor steen. De commissie had liever ge zien dat die in de opbouw opgeno men zou worden. Onrust: „Als straks de buurman ook een dakop bouw wil, dan krijg je een pro bleem." v i

Eendrachtbode /Mededeelingenblad voor het eiland Tholen | 2010 | | pagina 2