10 november Dag van de Mantelzorg Verkeershinder door werkzaamheden Sint-Annaland en Oud-Vossemeer Gewijzigde dienstverlening per 1 november Evenementenkalender oktober 2010 Openbare bekendmakingen Gemeentenieuws openbare bekendmakingen gemeente Tholen week 39 Donderdag 30 september 2010 gemeente Tholen O ll Tholenderwijs Gemeentehuis Tholen Bezoekadres: Hof van Tholen 2, 4691 DZ Tholen Postadres: Postbus 51, 4690 AB Tholen Telefoon (0166) 668 200 Meldpunt (0166) 667 667 (24 uur per dag voor opmerkingen, meldingen over uw woonomgeving) Fax (0166) 663 553 E-mail gemeente@tholen.nl Website www.tholen.nl Openingstijden gemeentehuis Iedere werkdag geopend Van 8.30 uur tot 12.30 uur: vrije inloop Van 12.30 uur tot 17.00 uur: hal van het gemeentehuis geopend, dienstverlening op afspraak Avondopenstelling burgerzaken: do. 18.00 - 20.00 uur 0p woensdag 10 november 2010, tijdens de Dag van de Mantelzorg wil het Steunpunt Mantelzorg een attentie uitdelen aan de mantelzorgers in de gemeente Tholen. Mantelzorgers zijn onmisbaar! Mantelzorgers zijn allemaal ver schillend, ze hebben gemeen dat ze langdurig en intensief zorgen voor een ander, soms zijn ze er de hele dag mee bezig. De Dag van de Mantelzorg is bedoeld om hen in het zonnetje te zet ten: Dat gaan we doen! We willen zoveel mogelijk mantelzorgers een attentie aanbieden. ik ben mantelzorger Aanmelden Wat moet u doen als u een mantelzorger kent? Geef hem of haar zo snel mogelijk op, door ons te bellen op telefoonnummer 0166-668315 of via e-mail: mantel- zorgvrijwilligers@tholen.nl. Aanmelden kan tot en met 11 oktober aanstaande. Sint-Annaland De gemeente start maandag 4 oktober met het afsluiten van het riool in de Nieuwstraat tot en met de achtertui nen van de Ooststraat om hier onderhoud aan te plegen. Als de weersomstandigheden goed zijn, duren deze werkzaamheden 6 dagen en gaat het riool weer in gebruik op zaterdag 9 oktober. Deze hele week zal de kruising Nieuwstraat, Brugstraat en Kloosterstraat open liggen en dus afgesloten zijn voor verkeer. Oud-Vossemeer Maandag 4 oktober zal ook het riool aan de Molenweg in Oud-Vossemeer aangepakt worden. Deze werkzaamhe den duren 1 dag. Via verwijzing van verkeersborden wordt het verkeer omgeleid via de Molendijk, Boshoeveweg en Duivekeetseweg. Wat gaat er gebeuren? De gemeente gaat het riool 'relinen'. Dit is het vernieuwen van het riool zonder de bovenliggende weg open te breken. Via een putdeksel wordt een kous in het riool aangebracht. Deze kous wordt vervolgens gevormd en uit gehard door water of stoom. De kous vormt zich naar de buis en heeft na hèt uitharden voldoende sterkte en stevigheid om weer 60 jaar mee te gaan. Inlichtingen Voor nadere inlichtingen kunt u zich wenden tot de heer M. Poot te bereiken op telefoonnummer 0166-668200 of via een e-mail naar mpo@tholen.nl Zoals u ongetwijfeld weet, is de gemeente Tholen het afgelopen jaar geconfronteerd met de economische crisis. Ook de gemeente Tholen ontkomt er niet aan om te bezuinigen. Daarom heeft de gemeenteraad in haar vergadering van juni 2010 de kadernota vastgesteld, met daarin een pakket maatregelen. Een van de onderdelen hiervan is om de uren dienstverlening aan de balie van het gemeentehuis te vermin deren met 5 uur per week. Dit zal ingaan per 1 november. Het college vraagt uw begrip voor de situatie. Per maandag 1 november zijn de openingstijden voortaan als volgt: Receptie en telefoon: Van 08.30 uur tot 16.30 uur Dienstverlening balie: Van 09.00 uur tot 12.30 uur vrije inloop Van 12.30 uur tot 16.30 uur alleen op afspraak Avondopenstelling: Donderdag 18.00 tot 20.00 uur UWV WERKplein De openingstijden van het UWV WERKplein, wat zich ook in het gemeentehuis bevindt, blijven hetzelfde. Onderstaand kunt u de ons bekende evenementen, collectes en overige verkopingen zien. Wanneer u vragen of opmerkingen heeft, kunt u contact opnemen met mevrouw M. Zegers-Vreede, telefoonnummer: 0166-668372. Schriftelijke reacties kunt u zenden aan gemeente Tholen, afdeling Publiekszaken, Postbus 51, 4691 AB Tholen, of per email naar MVR@tholen.nl. De evenementenkalender over het gehele jaar kunt u vinden op de website van de gemeente Tholen. NAAM EVENEMENT DATUM Verkoping het verenigingsgebouw aan de Voorstraat te Sint Philipsland t.b.v. Adullam Zaterdag 2 oktober van 9.00 - 13.00 u. Taptoe Oud-Vossemeerse Muziekvereniging Zaterdag 9 oktober Collecte Nederlandse Vereniging tot Bescherming van Dieren Maandag 4 t/m zaterdag 9 oktober Collecte Nederlandse Brandwonden Stichting Maandag 11 t/m zaterdag 16 oktober Verkoping in veren.geb. De Schuilplaats te Stavenisse Woensdag 13 oktober Verkoop van kringloopartikelen in de hal van de Timpa te Tholen Woensdag 13 oktober van 9.00 - 11.30 u. Koekverkoopactie door CSG Prins Maurits in diverse kernen Donderdag 14 oktober Moonlightshopping te Tholen Zaterdag 16 oktober Ouderenmiddag te Poortvliet Aktiviteiten Comité Poortvliet Woensdag 20 oktober Verkoop oliebollen te Sint-Annaland door tafeltennisver. Smash '67 Zaterdag 23 oktober Collecte St.Nicolaas comité Oud-Vossemeer Maandag 25 t/m zaterdag 30 oktober Lampionnenoptocht te Poortvliet Aktiviteiten Comité Poortvliet Vrijdag 29 oktober Verkoop van kringloopartikelen in de hal van de Timpa te Tholen Zaterdag 30 oktober van 9.30 - 15.30 u. Dubbelconcert in het atrium van het gemeentehuis door Koninklijke Fanfare Accelerando en Muziekvereniging Euterpe Zaterdag 30 oktober om 19.30 uur Ingekomen bouwaanvragen Groeneweg 9 te Tholen: het bouwen van een opslag overkapping; Lange Kruisweg 6 te Sint Philipsland: het vergroten van een bedrijfsloods machineberging; Stevinweg 1 te Tholen: het veranderen van een bedrijfspand. Welstandscommissie De welstandscommissie vergadert op maandag 4 oktober 2010 in het gemeentehuis te Tholen. Aanvang 09:30 uur. In deze vergadering worden de op de agenda geplaatste bouwaanvragen behandeld. De agenda ligt voor iedereen op donderdag 30 september en vrijdag 1 oktober 2010 ter inzage in de pubÜeke leesruimte van het gemeente huis. De vergadering is openbaar en opdrachtgevers/ontwer- pers en direct belanghebbenden kunnen gebruik maken van het spreekrecht. De behandeling van zogenaamd vooroverleg/schetsplannen is niet openbaar. Verleende bouwvergunningen Emmastraat 13 te Sint Philipsland: het vergroten van de zolderverdieping van de woning: verzonden 17 sep tember 2010 Prinses Beatrixstraat 14 te Stavenisse: het plaatsen van een dakopbouw: verzonden 21 september 2010 Industrieweg 8 te Sint Philipsland: het wijzigen van de linkerzijgevel en de voorgevel: verzonden 21 september 2010 Hoge Markt 33 te Scherpenisse: het vernieuwen van de voor- en zijgevel: verzonden 22 september 2010 Cromvliet 4 te Tholen: het wijzigen van de voorgevel en het isoleren van het dak: verzonden 22 september 2010 Doelweg 7 te Tholen: het vernieuwen van het pannen dak en de goten: verzonden 22 september 2010 Hoogstraat 28 te Tholen: het vergroten van een win kelraam: verzonden 23 september 2010 Verleende sloopvergunningen Hengelosestraat 1 te Sint Philipsland: het slopen van een aanbouw en muren in de woning: verzonden 22 september 2010 Hoge Markt 33 te Scherpenisse: het slopen van de bui tenmuren: verzonden 22 september 2010 Volgens de algemene wet bestuursrecht (Awb) kunnen belanghebbenden tegen een verleende vergunning bezwaar maken. Het bezwaarschrift moet binnen 6 weken na de dag waarop het besluit is verzonden aan de aanvrager schriftelijk worden ingediend bij het college van burgemeester en wethouders van Tholen. Voor infor matie over de mogelijkheid bezwaar te maken kunt u contact opnemen met de afdeling Vergunningen en Handhaving, telefoon: 0166-668200. ONTHEFFINGEN EN BOUWVERGUNNINGEN Ontwerpbeschikkingen Burgemeester en wethouders van Tholen maken bekend dat zij voornemens zijn ontheffing van de geldende bestemmingsplannen en bouwvergunning te verlenen voor de navolgende aanvragen om bouwvergunning met toepassing van: Artikel 3.6, lid 1, sub c, van de Wet ruimtelijke ordening: Lageweg 1 te Scherpenisse: het bouwen van een rundveestal (2010-892); Vanaf 1 oktober 2010 tot en met 14 oktober 2010 ligt de ontwerpbeschikking ontheffing en bouwvergunning met de daarbij behorende stukken ter inzage in het gemeen tehuis (zie voor adres en openingstijden het colofon). Zienswijze: binnen deze inzagentermijn kunnen belang hebbenden een zienswijze over de ontwerpbeschikking naar voren brengen. Artikel 3.23, van de Wet ruimtelijke ordening: Meanderlaan 2 te Tholen: het vergroten van een woning (2010-555); Vanaf 1 oktober 2010 tot en met 11 november 2010 ligt de ontwerpbeschikking ontheffing en bouwvergunning met de daarbij behorende stukken ter inzage in het gemeentehuis (zie voor adres en openingstijden het colo fon). Zienswijze: binnen deze inzagentermijn kunnen belang hebbenden een zienswijze over de ontwerpbeschikking naar voren brengen. Binnen de genoemde inzagentermijn kan mondeling of schriftelijk een zienswijze over een ontwerpbeschikking naar voren worden gebracht bij burgemeester en wet houders van Tholen. Een schriftelijke zienswijze kunt u richten aan het col lege van burgemeester en wethouders van Tholen, Postbus 51, 4690 AB Tholen. Degene die mondeling een zienswijze wil indienen kan, voor het maken van een afspraak, contact cpnemen met de afdeling vergunnin gen en handhaving, telefoon: 0166-668 363/ 668 562. Van een mondelinge zienswijze zal een verslag worden opgesteld. Verleende beschikking Burgemeester en wethouders van Tholen maken bekend, nu geen zienswijzen zijn ingediend naar aanleiding van de ontwerpbeschikking, dat zij ontheffing van het gel dende bestemmingsplan en bouwvergunning verlenen voor de navolgende aanvraag om bouwvergunning met toepassing van: Artikel 3.23 van de Wet ruimtelijke ordening: Patrijzenweg 27b te Oud-Vossemeer: het vergroten van een garage/berging (2010-358); Vanaf 1 oktober 2010 tot en met 12 november 2010 ligt de beschikking ontheffing en bouwvergunning met de daarbij behorende stukken ter inzage in het gemeen tehuis (zie voor adres en openingstijden het colofon). Volgens de Algemene wet bestuursrecht (Awb) kunnen belanghebbenden tegen voornoemde verleende beschik king ontheffing en bouwvergunning beroep instellen. Het beroepschrift moet binnen 6 weken na de dag waar op de beschikking ter inzage is gelegd worden gericht en gezonden aan de Rechtbank Middelburg, sector Bestuursrechtspraak, Postbus 5015, 4330 KA Middelburg. Degene die tegen de beschikking beroep instelt, kan een verzoek doen tot het treffen van een voorlopige voorzie ning (schorsing). Het verzoek tot het treffen van een voorlopige voorziening moet gericht worden aan de Voorzieningenrechter van de Rechtbank Middelburg, sector Bestuursrecht, Postbus 5015, 4330 KA Middelburg. Nadere informatie over het indienen van een beroeps schrift en het aanvragen van een voorlopige voorziening is te vinden in de brochure 'Bezwaar en beroep tegen een beslissing van de overheid' die op verzoek door het cluster Communicatie van de gemeente Tholen wordt toegezonden. KAPVERGUNNINGEN Aanvraag Burgemeester en wethouders van Tholen maken bekend dat zij in de periode van 21 mei tot en met 20 september 2010 de volgende aanvragen voor een kapvergunning hebben ontvangen: Tholen Gemeente Tholen, voor het kappen van 3 eiken en 1 esdoorn ter hoogte van het zwembad (fietsparkeren) in de Zoekweg Gemeente Tholen, voor het kappen van 1 meidoorn in de Koningin Wilhelminastraat tegenover huisnummer 5/7 Sint Philipsland Gemeente Tholen, voor het kappen van 1 es in de Eendrachtstraat ter hoogte van huisnummer 27 Gemeente Tholen, voor het kappen van 9 elzen in de Zijpestraat (in grasstrook langs parkeerterrein) De stukken die betrekking hebben op deze aanvragen lig gen gedurende twee weken na de datum van deze bekendmaking tijdens de openingstijden van het gemeentehuis voor iedereen ter inzage in de publieke leesruimte van het gemeentehuis. Hof van Tholen 2 te Tholen. Belanghebbenden kunnen gedurende de termijn van ter inzagenlegging hun zienswijze schriftelijk ken baar maken bij het college van burgemeester en wethou ders, Postbus 51, 4690 AB Tholen. Uw reactie zal dan meegenomen worden bij de beslissing om wel of niet de kapvergunning te verlenen. WET MILIEUBEHEER KENNISGEVING Wet milieubeheer kennisgeving Burgemeester en wethouders van Tholen maken bekend dat zij de volgende meldingen ingevolge 8.40 van de Wet milieubeheer hebben ontvangen in het kader van: Het Besluit landbouw milieubeheer van: Kamp, Rijksweg 6 te Sint Philipsland; Maatschap Van Ast, Oudelandsedijk 14 te Tholen. Het Besluit glastuinbouw milieubeheer van: F.T.M. Weterings, Patrijzenweg 30 te Oud-Vossemeer. Bovengenoemde meldingen liggen met ingang van 1 oktober 2010 gedurende vier weken ter inzage in de centrale hal van het gemeentehuis. Hof van Tholen 2 te Tholen van 08.30 uur tot 17.00 uur (indien tussen 12.30 en 17.00 uur een toelichting wordt gewenst dient daar voor een afspraak te worden gemaakt, telefoonnummer 0166-668389). Voor inlichtingen over een en ander kunt u tijdens kan tooruren bellen naar de sector Vergunningen en Handhaving, telefoon: 0166-668389.

Eendrachtbode /Mededeelingenblad voor het eiland Tholen | 2010 | | pagina 11