GROTE VERKOPING www.eendrachtbode.nl 'Dat moet je toch een keer gedaan hebben' VERTHUIZEN Vlaggenschip Smash stunt tegen sterker geacht TCS Eerste verlies Smerdiek, maar dames 2 wint II imabo m IESSELINK II Cees SchoLtes TE STAVENISSE t.b.v. OUDERENZORG Mededeling van de waterschappen Aanleg Onderhoud Kijk ook op onze website Flitsende start in hoofdklasse heren Jacoba van Beieren Derde prijs Mandy Deurloo 1 VERHUIZEN IN JE EIGEN THUIS Afi Mede dankzij jullie is het kinderkamp in Roemenië een succes geworden Donderdag 23 september 2010 EENDRACHTBODE, DE THOOLSE COURANT 17 Deze zal worden gehouden op D.V. zaterdag 25 september van 10.00 tot 15.00 uur. Lokatie: Woonzorgcomplex Scheldeoord, Weth. C.J. Moerlandstraat, Stavenisse. In de kramen, zowel binnen als buiten het gebouw, is het aanbod zeer divers, zoals: Gebruikte goederen Zelfgemaakte tuinmeubelen Cadeauartikelen Nieuwe/2ehands boeken Ambachtelijke bakmixen Speelgoed Bloemen/planten Foto en 3D kaarten Horloges/uurwerken Optidee artikelen kraamcadeaus Maken van (groeps-/gezins-/pas)foto's Stoffen Zijdebloemstukken/decoraties Voor de inwendige mens veel kramen met etenswaren en versnaperingen Koffiehoek aanwezig en noc veel meer *1 Ook dit jaar zal er een veiling met opbod plaatsvinden van interessante spullen. Deze vindt plaats om 11.00 uur. Indien er genoeg spullen zijn, nogmaals om 14.00 uur. Kortom: Een groot aanbod van producten in en buiten ons zorg- complex, waar gezelligheid en ontmoeting een vast bestanddeel is gebleken tijdens deze verkopingen. Deze advertentie is mogelijk gemaakt door ARDI KEUKENS EN SANITAIR Smash 5 gaat door Jeugd verrast Piet Hage wandelt van Nijmegen naar Rotterdam Hij was het al langer van plan, maar Piet Hage uit Scherpenisse suk kelde een tijdje met een liesblessure. Toen die over was, begon hij zaterdag aan een monsterwandeltocht van 160 kilometer: Nijmegen- Rotterdam. „Het moest nu gewoon. Dat moet je toch een keer ge daan hebben." Kustmarathon Het eerste herenteam van Jacoba van Beieren is in de herfstcompetitie goed uit de startblokken gekomen. In de hoofdklasse werd een klinkende 6-0 overwinning be haald op TEBO uit Heinkenszand. Ruucstoppelen Dames VERTHUIZEN BEGINT BIJ IMABO Waterschap bn Onderhoud APK Schade herstel Verkoop nieuw en gebruikt Ampèrestraat 1 4691 RE Tholen Tel. 0166-603079 AUTODEMONTAGE- BEDRIJF FIRMA HOOGERWERF 4Êê Van Steenis Auto's Tuinman Uw tuinmijn zorg! 0167-50 32 89 of 06-40 71 03 74 lARDII www.krdikebkens.nl Na een week van hard trainen mocht Smash 1 laten zien of het klaar was voor het grote werk. Na een zinderend gevecht werd het uit de hoofdklasse gedegradeerde TCS 1, met oud-Smasher Ad Verhage in de gelederen, met 3-7 verslagen. Verhage en zijn teamgenoten mistten duidelijk vorm. Merijn v.d. Klooster daarentegen etaleer de wel zijn grootste vorm van de laatste weken met drie overwinningen. Ook Remco Vrocgop liet zien een aardig halletje te kunnen slaan in de eerste klasse en nam twee overwinningen mee terug naar huis. Ten slotte sloeg ook Christian van het Hof nog twee zeges bij elkaar. Dit laatste mocht zeker verrassend worden genoemd, omdat Van 't Hof nog weinig wedstrijdritme had na een jaar geen competitie te hebben gespeeld. Minpuntje bij deze heroïsche overwinning was het verloren dubbelspel, maar dat viel het team niet aan te rekenen. Leuke bonus is dat Smash nu al aan kop staat in de eerste klasse. Smash 2 boekte een mooie 7-3 overwinning op het eerste seniorenteam van Kerkwcrvc. Kees van Poortvliet speelde een ijz.ersterke wedstrijd met solide spel. Hij boekte dan ook twee overwinningen en won samen met Peter Hcndrickx het dubbelspel. Voor Van Poortvliet was de verrassing hel grootst. Hij verwachtte meer voor de gezelligheid mee te doen, maar blijkt toch meer in zijn mars le hebben. Ook de twee Peters, respectieve lijk Peter Bazen en Peter Hendrickx, staken in goeie vorm en haalden twee overwinnin gen voor Smash binnen. Het nieuwe team staat nu keurig derde in de derde klasse C. Met het derde team van Smash gaat het wal minder, het verloor ook de tweede wed strijd. Er lijkt voor de promovendus niets anders op te zitten dan dit seizoen tegen de gradatie te strijden. Dit keer werd het een 7- 3 nederlaag bij Aloysius. Jacob Elenbaas onttrok zich met twee overwinningen aan de malaise en liet zien zich prima staande te kunnen houden in deze klasse. Ook nieuw komer Arno Bruijnzeel sleepte nog één punt binnen voor zijn team. Matlhijs de Graaf had een mindere dag en keerde zonder over winningen huiswaarts. Ook het dubbelspel ging verloren. Het vierde seniorenteam, dat uitkomt in de zesde klasse, had een gemakkelijke zater dagmiddag want tegenstander het Markie- zaat kwam niet opdagen. De reglementaire 10-0 overwinning was een flinke meevaller, want het uit de vijfde klasse gedegradeerde team wil zo snel mogelijk weer promover en. Smash 5, de nieuwe generatie, blijft goed presteren. Maandagavond bond het Oude- lande 5 aan de zegekar. Debutant Erik Mientjes behaalde een fantastisch resultaat door bij zijn allereerste competitiewedstrijd twee overwinningen binnen te halen. Met zijn harde voorhand wist hij keer op keer een gaatje in de verdediging van de tegen stander te vinden. De andere debutant in dit team, Eldert Besseling, zat het deze avond niet mee. Zijn spel was zeker niet slecht, maar op de beslissende momenten kwam hij toch nog ervaring tekort en keerde dan ook zonder punten terug naaf huis. Jan-Willem van Vossen wist met drie overwinningen zijn honderd procent score in deze competi tie te behouden. Ten slotte werd ook het dubbelspel, na een spannende wedstrijd, in het voordeel van de Setallanders beslist. Door de overwinning heeft dit team zich aan kop van de zevende klasse genesteld. Het eerste jeugdteam blijft verrassend goed presteren in de tweede klasse junioren. Offi cieel zou dit team een klasse lager moeten spelen, maar ze lieten zien op dit niveau niet te misstaan. Zaterdag werd het 5-5 tegen het hoger ingeschaalde Tanaka en staat nu tweede. De tegenstander probeerde, zonder succes, door timc-outs de Smashers uil hun ritme te krijgen. Job Moerland zag zijn in tensieve trainingsarbeid namelijk uitbetaald worden in drie mooie overwinningen. Ook Gert-Jan v.d. Berge beet goed van zich af en eiste twee overwinningen voor zich op. Benny van Poortvliet bleef zonder winst en Smash verloor ook het dubbelspel. Smash 2 liet zien, niet voor spek en bonen mee te doen in de vierde klasse. Het behaal de een 8-2 overwinning op Westerzicht 2. Aanstormend talent Joost van Dijke won al zijn partijen. Christel Vroegop en Lonneke den Engelsman speelden ook niet onver dienstelijk en behaalden ieder twee over winningen. Bovendien wonnen Joost en Christel ook het dubbelspel. Met het derde jeugdteam ging het zaterdag wat minder goed. Ondanks de fanatieke in zet van de Smashers werd het een 9-1 over winning voor hun leeftijdgenoten uit Yerse- kc. Programma zaterdag: Smash 1-ODT 1, Smash 2-SAR '72 6, SAR 5-Smash 3 (24/9); Hotak '68 2-Smash 1 jeugd. Smash 2-Effcct '71 1, Tanaka 8-Smash 3. De 64-jarige Hage is wel wat gewend. Hij rende ooit mee in de marathon van New York, maar de laatste jaren hec'ft hij het tempo wat aangepast aan zijn leeftijd. En wandelt hij. Bijvoorbeeld de Kcnnedy- marsen van 80 kilometer. Negen keer liep hi j ze dit jaar. Plus nog eens vijf I 10 kilo- metertochten waaronder de omloop van Goeree, maar ook de Mergel landroutc van 135 kilometer. „Je moet toch een beetje kilometers maken." De tocht van het oosten naar het westen (de 45e Nijmegen-Rotterdammars) is de langste wa'ndeltocht van "Nederland. Hage startte zaterdagochtend om elf uur niet ver van de Waalbrug. Met 80 andere deel nemers. Slechts eentje zou uitvallen. „Je moet de tocht binnen 29 uur uitlopen, an ders lig je eruit." Hage kwam zondag tegen half vijf aan in Rotterdam. „Het ging goed. Ik liep tegen de 7 kilometer per uur. Ik had geen enkele blaar. Maar tegen het eind denk je toch wat gaat hel lang duren." De wandelaars liepen via Hctcrcn en sta ken de Rijn over. Door de bossen van Renkum naar de Ginkclse Heide naar Ede, via de Grebbelinicdijk naar Lcersum en via Maarn naar Bunnik (80 km), ver volgens via Rhijnauwen naar Nicuwegein (98) en Oudewater richting, de Reeuwijk- se plassen naar Waddinxveen en langs de Rotte naar Rotterdam. „Bij alle grotere plekken waren er rustpunten. Je hoeft zelf niks mee te nemen. Je tas reist vooruit. Tussendoor zijn er doorloopposten waar je eten of drinken kan. Je hoeft niet na te denken. De grootste rustplek was nog het moeilijkst. Dan moet je drie kwartier wachten zodat iedereen weer op dezelfde tijd kan vertrekken. Daar staat nu eenmaal een tijd voor, maar ik hou het liever kort: eten en drinken en weg, maar zo werkt het niet. Er zijn wandelaars hij die hun voeten lekker op een stoel leggen, maar dat is niks voor mij Het wil overigens niet zeggen dat de hele groep dan ook steeds bij elkaar loopt. „Soms loopje alleen, soms haal je eens ie mand in." De deelnemers lopen dus de he le nacht door. „Tegen de ochtend krijg je slaap, dan loop je een beetje te slaapwan delen. Je slaat tenslotte een nacht over." Hage staat er van te kijken dat hij geen enkele blaar had. De meeste hadden daar wel last van. Sommigen tot bloedends toen, zegt hij. „Maar ik heb een goed vel letje." Onderweg is eten en drinken van groot belang. „In Lcersum kregen we een warm buffet. Je bent er niet met een droog krentenbolletje," zegt de voormalige ge meentebode die tot de oudere categorie wandelaars hoort. De mecsten zijn tussen de 40 en 55 jaar, zegt hij. „Er waren ook twee Belgen, waarvan er een al 72 jaar is." Als aandenken aan de tocht kreeg Piet een getuigschrift, een standaard en een shirtje. Hage blijft actief. Op 3 oktober doet hij mee aan de kustmarathon van Haamstede naar Zoutelandc en aan de Kennedymars in Leerdam (de Kennedymars is genoemd naar de Amerikaanse president John F. Kennedy die vond dat een gezonde over heidsambtenaar in staat moest zijn om in 20 uur tachtig kilometer af te leggen). „Wandelen hou je langer vol dan hardlo pen. Maar op de mountainbike vlieg ik ook nog geregeld het eiland rond." Drie.doelpunten tegen hekkensluiter WIJ bleken zaterdag voor de voetbalsters van Smerdiek niet voldoende. De thuisclub uit IJsselstein schoot er vier in en ging met de eerste punten aan de haal. Angelique Hage opende de score voor Smerdiek en zorgde voor de 3-3, Marieke Goeree maakte de 1- 2. In de laatste minuten schoot keepster Agnita Nouwen de bal ongelukkig tegen een verdedigster, waarna deze terugkwam en tergend langzaam over de doellijn rolde. De eerste nederlaag voor de blauw-zwarte eersteklasser was daarmee een feit. Het tweede dameselftal haalde in en legen Kerkwijk flink uit met een 1-6 overwin ning. Na twee minuten werkte een tegen stander onder druk de bal in het eigen doel, zodat het 0-1 stond. Naomi van Micrlo te kende voor de tweede en de derde treffer. Na de rust scoort Josca Jansen uit een strafschop. Ilse Polderman maakte de 0-5 en Kerkwijk had een penalty nodig om wat terug te kunnen doen. Anne Hage maakte het halve dozijn vol. Tennis In de eerste dubbelparlij pakten Ruud Schot en Curtis Gocdcgcbuurc al gauw het eerste punt van de competi tie met een degelijke 6-1 en 7-5 over winning. Hun teamgenoten Michael Bazen en Antal Joppe kwamen iets stroever uit de startblokken en keken al snel tegen een 2-5 achterstand aan in de eerste set. Maar toen begon ook bij hen de motor te lopen. Na een mooie inhaalrace pakten ze alsnog via de tic-break de eerste set met 7-6. Het verzet van de heren uit Heinkenszand was gebroken en Sint-Maartensdijk haalde ook de tweede set binnen (6- 2). Na een korte lunchpauze volgden de enkelspelen. Als eerste ging Curtis Goedegcbuure de baan op, vlak daar na gevolg door Ruud Schot. Beide he ren hadden weinig moeite met het binnenhalen van de punten. Curtis won snel met 6-0 en 6-1 en Ruud won met omgekeerde cijfer^: 6-1 6-0. Met een 4-0 tussenstand hadden de Thole- naren de overwinning op zak. Michael Bazen en Antal Joppe kon den voor een perfecte competitiestart zorgen door hun wedstrijden even eens te winnen, en deden dat ook. Joppe op dezelfde eenvoudige wijze als Schot en Goedegcbuure, door met 6-1 en 6-0 het vijfde punt te pakken. Ook Bazen leek deze weg te volgen. Hij won de eerste set met 6-0. Maar toen ging het plots wat stroever en kwam zijn tegenstander, ondanks een lichte blessure, beter in zijn spel. Ba zen verloor de tweede set met 3-6, zo dat de derde set de beslissing moest brengen. Het lukte hem om die met 6- 3 te winnen. Jacoba van Beieren deelt voorlopig de koppositie in de hoofdklasse. Maar zaterdag gaat het team op bezoek bij het lastige Hulster Ambacht. De Ruucstoppelen uit Sint Philips- land komt met zes teams uit in de herfstcompetitie. Het eerste heren team begon tegen 't Swaccke uit We- meldingc met een 2-4 nederlaag. Debutant Michel Noorthock speelde in zijn eerste officiële wedstrijd sa men met Jack Neclc dc eerste duhbcl- partij. Na een stroeve start kwam het duo steeds beter in de wedstrijd. Bij een 5-4 voorsprong werd de service van de tegenstander gebroken. In de tweede set kenden dc Fluplanders geen genade en op matchpoint plaats te de sterk spelende Noorthock we derom een diepe forehand en was het gedaan: 6-4 en 6-2. Dc tweede dub bel, van Michiel dc Jager en Maurice van de Velde, ging in dc eerste set ge lijk op. De Fluplanders maakten de mooiste punten, maar ook de meeste fouten. Na een met 4-6 verloren eerste set, konden ze het tij in de tweede set niet meer keren (2-6). Jack Neele speelde dc eerste single en won, met tweemaal 6-2, overtuigend van zijn tegenstander. Michiel de Ja ger speelde dc gedenkwaardigste wedstrijd van de middag. Hij begon erg sterk, liet met mooie forehands zijn tegenstander kansloos, en leidde al snel met 6-3 en 4-0. Dc tegenstan der ging toen minder risico nemen en De Jager wilde iets meer op safe gaan spelen en maakte daardoor fouten. Hij verloor de set met 4-6 en was hierna niet meer in staat zich op te laden: 6- 3, 4-6 en 0-6. Maurice van de Velde speelde een matige eerste set, en kon in de tweede goed bijblijven. Zijn te genstander bleef echter goed volhou den en wist na enkele mooie forehand rally's het beslissende punt te maken: 0-6, 4-6. Michiel Noorthock speelde de laatste single. Hij won de eerste set knap met 6-3 van zi jn defensief inge stelde tegenstander. Dc tweede set werd erg spannend. Op 5-5 kwam Noorthock op 40-15. Maar hij kon net niet op voorsprong komen en verloor de set daarna met 5-7. Na een vroege servicebreak in de derde set ging bij hem hel licht uit. zodat ook hij verl oor: 6-3,5-7 en 0-6. Voorafgaand aan de wedstrijd was het team door Van de Velde Schilders voorzien van nieu we shirts. Dc volgende tegenstander is Zicrik- zee. Dan zijn bij Dc Ruucstoppelen ook de vakantiegangers Michiel van der Est en Sven Buijs weer terug. Ruucstoppelen I dames ging op be zoek in Kapellc en kwam met de volle winst uit vier duhbclpartijcn terug. Mirjam Verwijs, die lange tijd geen competitie had gespeeld, was het ten nissen nog niet verleerd. Ze speelde samen met Lcni Verwijs en moeder en dochter deelden rake klappen uit. De tegenstanders hadden niets in te bren gen en bleven verbouwereerd achter (1-6 1-6). Daarna wisten ook Lijdie Kot en Elly van Dijke hun partij te winnen, hoewel dat méér moeite kost te. Kot kwam niet goed in haar spel en ook haar alom gevreesde service liep niet zoals het moest. Maar met veel kunst- en vliegwerk haalde ze, samen met de solide en bekeken spelende Van Dijke, het tweede punt binnen. Mirjam Verwijs en Lijdic Kot wisten in hun partij dc eerste set weer vlug binnen te halen (3-6) Maar in de tweede haperde het spel en kwamen ze met 1 -4 achter te staan. Toch wisten ze dc wedstrijd dc goede kant op te laten gaan en wonnen ook deze set (4-6). Daardoor konden Leni Verwijs en Elly van Dijke voor de volle winst gaan zorgen. Maar ze ver loren de eerste set met 6-3. Hoewel het de nodige moeite kostte, wonnen de Sint-Philipslanders dc tweede set met 1-6. Leni zat totaal niet in de wedstrijd en speelde een moeilijke partij met veel onnodige fouten. Maar Elly kon de rally's goed volhouden en wist Leni door dc zware derde set te slepen: 3-6. Mandy Deurloo deed zondag met Ilona mee aan een nazomerwedstrijd bij Rinus Blom. In dc klasse B paar den bleef de combinatie foutloos in het klassieke parcours, en vervolgens ook in de barrage. Dat leverde 49 stijlpuntcn op en de derde prijs. Twee weken eerder debuteerde de combinatie in dc klasse L. tijdens Breda hippique. Op een pittig par cours had Mandy de eerste dag één balk, maar werd als snelste met vier fouten tóch voor dc finale geselec teerd. Daar reed ze dc verkeerde kant op, kruiste haar eigen lijn en kreeg vier strafpunten. Ook op www.verthuizen.nl: de online badkamerontwerper! Inspiratie opdoen voor een nieuwe badkamer? Stap de showroom van Imabo Esselink in Middelharnis binnen! Daar ziet u de mooiste badkamers, tegels en sanitair. Thuis alvast een voorproefje? Ga dan naar www.verthuizen.nl, dé Imabo website voor iedereen die niet wil verhuizen, maar wél meer woonplezier zoekt. U vindt er voor iedere ruimte in uw huis praktische tips en prachtige voorbeelden! Openingstijden showroom: di t/m do 08.00 tot 17.00 uur vrij 08.00 tot 16.30 uur, 19.00-21.00 uur, za 09.30 tot 16.00 Imabo Esselink Middelharnis (Ind.terrein Oostplaat II) Kijk voor meer informatie op onze site www.esselink.nl Ontwerpbesluiten Watervergunning aanleg fietstunnels voor de aanleg van de N57 Het waterschap heeft op grond van de Waterwet op 20 september 2010 watervergunningen verleend aan Kombinatie Uitvoering N57 in Middelburg voor het onttrekken van grondwater en het lozen van grond water in oppervlaktewaterlichamen. De lozingen zijn afkomstig van bemalingen die worden uitgevoerd voor de aanleg van twee fietstunnels. Deze fietstunnels worden aangelegd onder de Rijkebuurtweg in Vrouwenpolder en de Gapingseweg in Serooskerke in verband met de aanleg van de N57. De besluiten liggen vanaf 27 september tot en met 8 november 2010 ter inzage: - bij de receptie van waterschap Zeeuwse Eilanden, Kanaalweg 1 in Middelburg, elke werkdag van 8.00 tot 17.00 uur. Voor inzage op een ander tijdstip kunt u een afspraak maken. - bij de centrale publieksbalie van het gemeentehuis, Waterschap Zeeuwse Eilanden Kanaalweg 1 Postbus 1000, 4330 ZW Middelburg Telefoon 088 - 246 1000 (lokaal tarief) Fax 088 246 1990 Traverse 1 in Domburg, elke werkdag van 09.00 tot 16.00 uur. Op donderdag tot 19.00 uur. Tot het einde van bovenvermelde termijn staat beroep open bij de Afdeling bestuursrechtspraak van de Raad van State voor: a. degenen die zienswijzen hebben ingebracht tegen het ontwerp van het besluit; b. de adviseurs die gebruik hebben gemaakt van de gelegenheid advies uit te brengen over het ontwerp van het besluit; c. degenen die zienswijzen hebben tegen wijzigingen die bij het nemen van het besluit ten opzichte van het ontwerp daarvan zijn aangebracht; d. belanghebbenden aan wie redelijkerwijs niet kan worden verweten geen zienswijzen te hebben ingebracht tegen het ontwerp van het besluit. De vergunning wordt van kracht met ingang van de dag na de dag waarop de beroepstermijn afloopt tenzij gedurende deze termijn bij de voorzitter van de Afdeling bestuursrechtspraak van de Raad van State een verzoek om een voorlopige voorziening is gedaan. Zeeuws - Vlaanderen Kennedylaan 1 4538 AE Terneuzen info@scheldestromen.nl www.scheldestromen.nl De Zeeuwse waterschappen fuseren (bestuurlijk) per 1 januari 2011 tot het nieuwe waterschap Scheldestromen. De verkiezingen voor het nieuwe bestuur vinden plaats vanaf 11 tot en met 23 november. Sinds januari 2010 werken de medewerkers al samen. Mmmemw ADRIE VAN BURGH ruime sortering onderdelen, gebruikt en nieuw In- en verkoop schadeauto's, aangesloten bij auto- recycling Nederland U ontvangt officieel vrijwaringsbewijs Molenweg 2 Bruinisse tel. 0111 -481400 Lid-Stiba Verkoop nieuw en gebruikt jpfllMf Reparatie - Onderhoud - APK Wasplaats voor auto's Schakelweg 2A 4695 RD Sint-Maartensdijk kl"" Tel.: 0166-66 23 97 Fax 0166-66 22 75 REPARATIE-ADRES Voor al uw schades, reparatie en vervanging glasschades Tevens steunpunt ZLM reparateur St-Annaland: Ardi keukens, dierenwinkel Amigo, Corrie's stoffen, boekhandel Heijboer, Formido. Stavenisse: juwelier de Graaf, Ned Herv vrouwenver. Niet in eigen Kracht, bouwbedrijf Roozemond. Poortvliet: Boerderijwinkel. Tholen: Top 1 toys, boekhandel Oostdijk, Pompelientje. St-Maartensdijk: juwelier v.d. Maarl, handelsonderneming GAT. Ook iedereen die niet persoonlijk bij naam genoemd is onze hartelijke^dank hiervoor.

Eendrachtbode /Mededeelingenblad voor het eiland Tholen | 2010 | | pagina 17