'Ik hoop dat we bij bovenste vijf zullen gaan meedraaien' 'Gebaat bij veel vertrouwen en zo weinig mogelijk opdrachten' 'Veel volk langs de omheining, dat doet werkelijk iets met je' 'Met brede selectie een kunst om iedereen tevreden te houden' WHS-boegbeeld Richard van de Repe wil altijd winnen Donderdag 26 augustus 2010 EENDRACHTBODE, DE THOOLSE COURANT 17 Martijn Reijngoudt hamert bij Noad '67 op eenheid Onevenwichtigheid Voetbalseizoen weer van start Perspectief Spits Andreas Vroegop wil met Smerdiek knallen in de derde klasse Gevoelsmens Talent Fanatiek Onvoorspelbaar Hans Willem Hopmans gelooft in kampioenschap Tholense Boys Gemiste kans Groepsgevoel Streekrivalen Met de jaren is hij geklommen in de hiërarchie bij Noad '67. Aan de vooravond van zijn achtste seizoen in de hoofdmacht is Martijn Reijngoudt (25) zelfs gekozen als aanvoerder. Het lijkt een verstandige beslissing van de nieuwe trainer Johan Sulkers. Iedereen vindt Martijn Reijngoudt aardig en zelf kan hij goed met iedereen door één deur. In het vorig seizoen onderling verdeelde Noad is hij de bindende factor. Een speler met visie bovendien, ook al door zijn Cios-achtergrond. Voor Reijngoudt is eenheid het kernwoord. „Individuele spe lers moeten zich aanpassen aan het team en niet andersom." Natuurlijk liep hij vorig seizoen wel eens met de ziel onder de arm. Na een goede start viel Noad '67 ver te rug en kwam aan de Zijpestraal zelfs het degradatiespook even om de hoek kijken. Alleen een goede eindsprint voorkwam erger. En dal bij een selec tie die niet mag klagen over kwaliteit. In vrijwel elke linie beschikt de Flup- landse derdeklasser over spelers die ver boven de middelmaat uitsteken. Maar zelfs een door de wol geverfde coach als Ko Stoutjesdijk wist bij Noad niet het vereiste groepsgevoel te creëren. Reijngoudt is niet bang om de vinger op de zere plek te leg gen. „Aan de bar was het ouwe jon gens krentenbrood. Maar in het veld waren we niet echt een team. Als het even slecht ging, viel het vaak als een kaartenhuis in elkaar. Er zat geen ba lans in het elftal, geen evenwicht. Tactisch was hel soms een gaten kaas." Insiders wisten dat het achter de schermen vaak niet boterde in de selectie. Remi van Herk legde prach tige partijen op de mat, maar liet zich soms gaan op het trainingsveld en in het uitgaansleven. Ook van de broers Van Splunter was niet iedereen even gecharmeerd. Bovendien werd de manier van coachen van de naar Hal steren vertrokken ras voetbal Ier Iwan Geense door sommigen als negatief ervaren. Zelfs de alom gerespecteer de Stoutjesdijk kwam onder vuur te liggen: hij zou sommige spelers te opzichtig dc hand boven het hoofd hebben gehouden. En dan was er nog de tweespalt tussen het naar de eerste klasse hunkerende reservctcam en dc hoofdmacht, een controverse die op het einde van het seizoen tot uitbars ting kwam. Al die binnenbrandjes de den Noad volgens Reijngoudt geen goed. Zelf wil hij niet in details tre den. „Maar je zou er boeken over kunnen schrijven." Lessen trekken uit wat geweest is en met een goed gevoel naar de toe komst kijken. Dat is wat Reijngoudt in het gesprek wil uitdragen. Met naast Sulkers een geheel nieuwe be geleiding, in de persoon van Ard Beurkens en ook Ad den Engelsman. De nieuwe aanvoerder van Noad vindt de wisseling van dc wacht niet verkeerd. „Met Johan Sulkers is hier een trainer gekomen die niemand van ons kende en die niet belast is door het verleden. En Ard Beurkens is een positief mens die als geen ander weet hoe het er aan toegaat in de kleedka mer." Dc vraag is of Noad op tijd gereed is voor het nieuwe seizoen. In de beker wedstrijd bij Nieuwland was het een helft bar en boos, met een sterk twee de deel na de pauze. Precies de one venwichtigheid waar de Fluplanders vorig seizoen aan ten onder gingen. Reijngoudt wil zich niet verstoppen achter de nog altijd relatief jonge leeftijd van veel spelers. „Vrijwel ie dereen speelt toch al een tijdje in het eerste. Er moet gewoon meer conti nuïteit in komen." Hoewel dc contouren van het ver nieuwde team langzaam in zicht ko men, blijft nog veel onduidelijk. De beoogde keeper Jan van Duuren is blessurcgevoelig, zodat Comé de Frel nog steeds een serieuze optie is. Pim van der Est lijkt kandidaat voor een positie in het hart van de verdediging. Ook Wesley Kievit rammelde in de voorbereiding nadrukkelijk aan de poort. Bovendien zijn routiniers als Arjan Moerland en Dennis Kot weer Zaterdag 4 september begint de nieuwe voetbalcompetitie. De acht derby's in de derde klasse met Noad'67, Smerdiek, Tholense Boys en WHS zullen de meeste toeschouwers trek ken. Tholenaar Hans-Willem Hopmans blikt vooruit, samen met Sint-Annalander Richard van de Repe, Smerdiekenaar Andreas Vroegop (één van de winnaars van het Eendrachtbo- de topscorerklassement) en Fluplander Martijn Reijngoudt. Derde klasse Martijn Reijngoudt heeft graag de bal in de voeten. terug in beeld. Reijngoudt is er blij mee. „Dat zijn natuurlijk wel jongens waar iedereen ontzag voor heeft." Over zijn eigen inbreng is hij be scheiden. „Laat mij maar lekker bal len, achter op het middenveld. Ik heb graag de bal in de voeten, wil deelne men aan hel spel, zowel in dc verde diging als meestappen in de aanval." Met al zijn dienstjaren behoort Reijn goudt tot de meest geroutineerde spe lers bij Noad. Hij heeft zelfs de perio de in de tweede klasse onder Peter van Poortvliet nog meegemaakt. Aan dat niveau wil hij voorlopig nog niet denken. „Maar ik zie wel perspectief op iets moois. Ik hoop dat we bij de bovenste vijf ploegen meedraaien en een periodetitel pakken. Dat behoort ook tot de mogelijkheden, met alle kwaliteiten die we in huis hebben." Als het groepsgevoel er maar is, zegt hij. „Ik hoop dat iedereen dc concur rentie met elkaar wil aangaan. En dat de jongens die in eerste instantie ge passeerd worden, gretig blijven." Buiten het voetbal blijft Reijngoudt hopen op passend werk. Ondarjks zijn specialisatie sportstimulering werkt hij op dit moment in het maga zijn van een groothandel in gereed schappen en technische materialen in Bergen op Zoom. Zijn ei kan hij er niet echt kwijt. Wel maakt de vereni ging dankbaar gebruik van zijn kwa liteiten tijdens de organisatie van het jaarlijkse voctbalkamp. „Het is jam mer dat gemeenten zo bezuinigen op breedtesport. Zeker op het platteland gebeurt er weinig. In dc grote steden, met hun achterstandswijken, valt het nog wel mee. Die ontwikkeling werkt niet in mijn voordeel." Veel van de op school opgedane bagage kan hij nu kwijt als aanvoerder van Noad. „We hebben de laatste jaren een lastige groep op Flupland. Het is voor ieder een een uitdaging om alle neuzen de zelfde kant op te krijgen. Als dat ge beurt. komen de resultaten vanzelf." Samen met ploeggenoot Erik van Haaften en Raehid Bouhoudane van Vosmeer werd hij vorig seizoen eilandelijk topscorer. Vijfentwintig treffers maakte Andreas Vroegop voor zijn nieuwe club Smerdiek. Aan het eind van de rit kon de vlag in top: Smerdiek werd kampioen. On dertussen kijkt Vroegop alweer reikhalzend uit naar de nieuwe compe titie. In de derde klasse. Voor de ex-WHS'er bekend terrein. Volgens Vroegop gaat Smerdiek zich zonder moeite handhaven. „Maar we zul len wel een tempo hoger moeten leren spelen." trekken. Wel is hij eerlijk over zijn beweegredenen. „Bij WHS kreeg ik nooit het vertrouwen dat ik no dig heb. Nooit had ik het gevoel dat ik het goed genoeg deed. Als ik een keer lekker had gespeeld, stond ik er de week erop toch weer naast." Bij Smerdiek duurde het even, voordat hij zijn draai gevonden had. Na enkele wedstrijden kwam de klik met collega-spits Erik van Haaften en vielen de doelpunten als rijpe appelen uit dc boom. „Erik is een zelfde type als Patrick Ketting bij WHS. Rustig, balvast en positief in het coachen. Naast zo iemand kom ik tot mijn recht. Zon der Erik is het voor mij geen fijne wedstrijd." Dc gevoelsmens An dreas Vroegop voelde zich thuis bij Smerdiek. „Ik moet het vertrouwen van een trainer hebben en met zo weinig mogelijk opdrachten het veld in worden gestuurd. Ik wil niet bang zijn dat na twee foute ballen de hele poespas begint." Bij Smerdiek kreeg Vroegop de vrijheid die hij wenst. Zoals elke spits leeft hij van doelpunten. „Een explosie van vreugde. Een leuke assist zegt me veel minder." Toch overtrof zijn productie ook de ei gen verwachting. „Ik had op voor hand niet durven hopen dat het zo lekker zou gaan. Natuurlijk werd er bij WHS altijd wel minachtend over de vierde klasse gedaan. Daar door begin je met een dubbel ge voel aan het seizoen. Je weet dat je het op dal niveau dan wel moeten laten zien." Tot zijn eigen verras sing kwam hij bij Smerdiek in één team terecht met zijn broer Lean- der. Beide broers zijn niet de beste vrienden, zodat ze los van elkaar de stap hebben gezet. Veel wil In café De Hoop in Setalland is het dollen al een tijdje geleden begon nen. Geregeld ziet Vroegop er nog zijn makkers van weleer. Patrick van Schetsen, ook buiten het veld een vriend. „Ik heb hem nog opge zocht toen hij New York zat." Den nis Oosdijk, niet te vergeten. „Te gen hem wordt het voor mij een gemakkelijke middag." Matthijs Bruijnzeel ook. „We gaan WHS natuurlijk afslachten." De toon is gezet. Met grappen en pretoogjes. Het is Andreas Vroegop ten voeten uit. Hij heeft de lach aan zijn kont hangen. Waar hij komt. wordt ie dereen vrolijk. Natuurlijk is er met de onderlinge verhoudingen niets mis. Ondanks zijn vertrek bij WHS staat Vroegop nog altijd op góede voet met zijn voormalige medespe lers. Zoals niemand in Setalland hem het succes bij Smerdiek mis gunt. Trouwens, tot zijn negende jaar voetbalde hij bij Noad'67 op Flupland. Alleen Tholense Boys komt in zijn rijtje derdeklassers niet voor. „Met hen is het toch al tijd een beetje haat en nijd." Natuurlijk baarde het opzien toen Vroegop vorig jaar overschrijving naar Smerdiek vroeg. Zelf is hij er nuchter onder. Samen met zijn uit Smerdiek afkomstige vriendin Amanda Kwaak zocht hij woon ruimte. Eerst in dc huursector, op Setalland. De lange wachtlijsten staken er een stokje voor. Uiteinde lijk vond het jonge stel een leuke koopwoning in hartje Smerdiek. op loopafstand van sportpark Haestin- ge. Van het een kwam het ander. Vroegop benaderde Cees Stoutjes dijk, de trainer die hij nog kende uit diens periode bij WHS. Binnen de kortste keren was de overschrij ving een feit. Ook de 5-ploegen- dienst bij Sabic in Bergen op Zoom woog mee in zijn keuze. Vroegop moet al veel regelen om zijn hobby op zaterdag te kunnen uitoefenen. Op nog meer reistijd zat hij niet te wachten. „En zeker niet voor een invalbeurtje van tien minuten." Bij WHS wist Vroegop nooit een basisplaats af te dwingen en ook dat maakte de keuze gemakkelij ker. Natrappen richting zijn oude club wil hij niet. Ook niet nu hij na een kampioenschap en 25 doelpun ten een lange neus zou kunnen Andreas Vroegop in het kampioensshirt van Smerdiek Vroegop er niet over kwijt. Toch zijn beiden in het blauw en zwart naar elkaar toegegroeid. „Ik heb veel respect voor hem als voetbal ler. Hij gooit zijn hele gevoel in de wedstrijd. Voor Leander is er de bal. de tegenstander en verder niets eromheen." Vriendin Amanda komt meestal bij de derby's kijken. Zijn ouders staan regelmatig langs de lijn. Voor Vroegop is die steun be langrijk. „Ik vind het leuk als ze trots op me zijn." Voor de foto trekt Vroegop het kampioensshirt van het vorig sei zoen aan. Maar ook hij weet dat het verleden niet meer telt. Als derde klasser moet Smerdiek zich op nieuw bewijzen. Vroegop maakt zich niet teveel zorgen. „We zullen wel een tempo hoger moeten leren spelen. Misschien dat er enkele jongens afhaken, omdat ze het ni veau niet aankunnen. Aan de ande re kant zijn we zo'n hecht team dat we ook in de derde klasse overeind zullen blijven. Bovendien zit er nog zoveel talent in deze selectie. Jongens die zich gaan verbeteren. Iemand als Martijn Lindhout bij voorbeeld. Vanwege astma is hij vorig jaar niet zoveel in beeld ge weest. Maar je gelooft je ogen niet wat zo'n jongen op de training laat zien." De nieuwe omgeving zal voor Smerdiek inspirerend werken, ver wacht Vroegop. „Tegen de staart- ploegen in de vierde klasse was het niet altijd even gemakkelijk om je als team op te laden. In de derde klasse zullen we knallen van de adrenaline. Iedereen is er klaar voor en natuurlijk zijn de derby's iets ex tra's. Het zijn geen wedstrijden waarin de beste ploeg per se wint. Wel zijn het altijd wedstrijden met veel emotie. Ik kijk er naar uit." Zelf hoopt Vroegop zijn doelpunt- jes mee te pikken. „Snelheid, een actie maken, afronden met buiten- kantje rechts, dat is mij op het lijf geschreven. Ik blink als spits niet uit in een of ander specialisme. Ik heb geen superschot, overzicht is niet mijn sterkste punt, ik scoor op alle onderdelen een leuke voldoen de en dan ben je op dit niveau een redelijke spits. Maar zonder een goede aanvoer ben ik natuurlijk ook niets." Ook een trapje hoger denkt Vroegop over voldoende mu nitie te beschikken. „Het lijkt me kwalitatief geen bijzondere compe titie. Sterke ploegen als Internos zijn gepromoveerd. Ik denk niet dat we van de mat worden getikt." Het liefst bijt hij zich vast in de spits van de tegenpartij. Als geen ander staat Richard van de Repe voor de kernwaarden van zijn club WHS: onverzettelijkheid, strijdlust en altijd stand houden. Met die karakter trekken zien velen in hem de aanvoerder van de toekomst. Met vertrou wen kijkt de 24-jarige Van de Repe vooruit naar het nieuwe seizoen. Eindelijk gaat WHS prijzen pakken, daarvan is hij overtuigd. „Dat moeten we ook wel, als we de stijgende lijn willen vasthouden. En daar gaat het toch om in sport." Natuurlijk komt hij uit een goed nest. Vader Iman van de Repe was een generatie of wat geleden even eens een boegbeeld van de club. Ook zijn oom Johan, met wie hij door oudere supporters nog wel eens vergeleken wordt, ging voor WHS door het vuur. De genen heb ben hun werking gedaan. Behalve Richard speelt ook zijn broer Ar mando in de hoofdmacht. En neef Ronald draagt zijn steentje bij in het tweede elftal. Bij zoveel Van de Re- pes gaat het soms duizelen, ook bij dc trouwste volgers. „Ik word soms na afloop in de kantine aangespro ken op kansen die Armando heeft gemist." Zelf komt hij als voorstop per bijna nooit voor de goal. „Ik be leef mijn plezier aan het uit de wed strijd spelen van de vijandelijke spits. In zijn nek hijgen, er vóór kruipen in het duel, voor mij bestaat er niets mooiers." Het fanatieke, de wil om te winnen, het waren kwaliteiten die de toen malige trainer Johan Sulkers al op vielen. In diens laatste jaar op dc Waajc begon de jonge Van de Repe voorzichtig te ruiken aan het grote werk. Een meniscusblessure leek een vroegtijdig einde van zijn loop baan in te luiden, zeker toen een eerste operatie in Lievensberg niet lukte. In Rotterdam boekte chirurg Hcijboer met een tweede ingreep meer resultaat. Na een langdurige revalidatie keerde Van de Repe te rug en loste dc beloften alsnog in. Hij heeft van die periode geleerd. „Vanuit de jeugd naar het eerste doorstromen was achteraf gezien gemakkelijk. Je hebt niks te verlie zen. Het komt je aanwaaien. Na die blessure kostte het me veel meer moeite. Toen heb ik geleerd om vol te houden en pijn weg te bijten." Met zijn manier van spelen is Van dc Repe bijna nooit helemaal fit. „Als ik aan een wedstrijd begin, is er bij mij altijd wel iets wat pijn doet. En na afloop is er altijd ergens wel wat bloed te zien." Een flinke hoofdwond tegen Beek Vooruit vorig seizoen spreekt wat dat be treft boekdelen. „De zaterdag erop speelde ik alweer. Een beetje licht in het hoofd, dat wel. Maar je weet dat de ploeg je er graag bij wil heb ben. En zelf sla ik ook niet graag over." Van de Repe is ondertussen aardig door de wol geverfd. Trainer Cees Stoutjesdijk zag in hem vooral een back. Bij interim-coach Theo Moer land werd hij definitief voorstopper. Onder het bewind van Moerland vond WHS na een mindere periode de weg omhoog. „Iedereen hier keek tegen Theo op. Hij zegt niet veel, geeft weinig opdrachten mee, stelt het plezier voorop. Die vrije aanpak deed het goed. Van zekere degradatiekandidaat werden we in een paar maanden tijd een ploeg die bijna promoveerde." Inmiddels is Joost Hulshof alweer bezig aan zijn derde seizoen in Setalland. Een trai ner naar het hart van Van de Repe. „In de voorbereiding gaat het er al tijd geweldig fanatiek aan toe, met de nadruk op het conditionele werk. Natuurlijk klagen veel voetballers daarover. Maar ik weet zeker dat we er later in het seizoen ons voordcel mee doen." Zelf hoopt Van dc Repe dit seizoen meer te trainen dan ooit. Als medewerker in de buitendienst van winkelinrichter Hemi is hij bij projecten vaak langere tijd van huis, ook in het buitenland. Broer Arman do, Piefer Lindhoud en Jeroen Oos dijk zitten in hetzelfde schuitje. Vaak schieten trainingen er bij in. „Veel mensen begrijpen niet waar ik dc energie in de wedstrijd van daan haal." Na de jaarwisseling is hem door zijn werkgever een bu- Meer concurrentie maakt een team beter, zegt Richard van de Repe. rcaufunctie toegezegd. Vriendin Ca- rola en WHS gaan ervan profiteren. Straks mag Setalland rekenen op een fitte en misschien ook wel mon dige Van de Repe. „Ik heb over veel dingen rond de selectie wel een uit gesproken mening. Zo mis ik bij voorbeeld het fanatisme bij de jon gens van het tweede elftal. Ze hebben het idee dat ze onder deze trainer niet aan de bak komen en knokken niet voor hun plekje. Ter wijl meer concurrentie een team be ter maakt. Ook wie in het eerste op het middenveld of achterin speelt, weet dat hij zeker is van zijn plaats je. Het gevaar van gemakzucht ligt dan op de loer. In de voorhoede is het bij ons wel dringen, dat is altijd al zo geweest. Ik zie soms dingen waar ik me aan erger. Maar ik houd nu nog vaak mijn mond. Omdat ik zelf niet altijd op de training ben en daardoor ook geen recht van spre ken heb." Na het op het nippertje missen van de nacompelitie in het vorige sei zoen, legt Van de Repe de lat weer een stukje hoger. Met een ongewij zigde selectie moet dat mogelijk zijn. „We zijn als team al een jaar of wat samen en er zit nog steeds vol doende rek in." Hij is blij dat routi nier Patrick Ketting, zijn secondant in het hart van de verdediging, nog een jaartje aan zijn loopbaan plakt. „Ik was echt bang dat hij zou stop pen, toen we naast de promotie pak ten. Met hem in de rug spelen geeft me rust." Van de Repe hoopt dat WHS in het nieuwe seizoen vol doende overleg in zijn spel legt. „We kiezen te vaak voor de lange bal van Patrick als het even niet loopt. Ter wijl we met Perry Snoep en Matthijs Bruijnzeel geweldige voetballers op het middenveld hebben. Het is zon de dat die jongens soms worden overgeslagen." De vele streekduels maken het seizoen volgens Van de Repe onvoorspelbaar. „Ik hou van derby's. Veel volk langs de omhei ning, dat doet iets met je. Ook voor de supporters is het leuk. Ik word nu al op straat aangesproken over die wedstrijden. Dat we niet mogen ver liezen van Smerdiek, bijvoorbeeld. Die hectische taferelen eromheen maken dat soort wedstrijden mooi. Tegelijkertijd moeten we er ons niet op blind staren. De prijzen worden niet alleen in de streekduels ver deeld. We moeten elke wedstrijd willen winnen." De teleurstelling over de vorig seizoen net misgelopen promotie heeft plaats gemaakt voor nieuw optimisme. Hans Willem Hopmans (21) kijkt met vertrouwen naar de toekomst. De balveroveraar van Tholen se Bovs droomt van prijzen. Met een in de breedte sterker geworden se lectie moet dat volgens hem ook mogelijk zijn. „We zijn een belangrijke kandidaat voor de titel." Het hoort een beetje bij Tholense Boys. Hoog van de toren blazen. Niet wegkruipen voor ambities. Het maakt de ploeg niet populair in de streek. De jongste van de drie voet ballende broers Hopmans weet het. Toch overweegt hij in het gesprek niet om zijn woorden in te slikken. Hopmans steekt graag zijn nek uit. Als universitair student Beleid Management Gezondheidszorg is hij gewend om voor zijn mening uit te komen. Een familietrekje trou wens. Ook Niels en Marien hebben altijd een eigen visie. En delen die, gevraagd dan wel ongevraagd, ge makkelijk met anderen. Die gezon de portie eigenwijsheid wordt hen door kritische volgers nog wel eens nagedragen. De broers Hopmans zouden een eilandje binnen de se lectie vormen en daarmee een nega tieve invloed op het groepsproces hebben. De benjamin is zich van geen kwaad bewust. „Natuurlijk hangen we aan elkaar en misschien speel ik de bal net wat eerder naar een broer toe, als hij roept. Maar wc zeggen elkaar ook de waarheid, in de wedstrijd en naderhand thuis aan tafel. Negatieve reacties uit de ploeg of langs de lijn over onze fa milieband heb ik nooit gehoord." De ouders van Hopmans staan als fanatieke supporters bijna altijd langs de lijn. Roepen hoort hij ze nooit. „Ik pik hun stemmen er niet uit, of zo. Wel ben ik gevoelig voor aanmoedigingen. Als het publiek er achter gaat staan en de boel opjut, loop je toch net wat harder en ga je net wat feller het duel in." Op zater dagavond wordt de wedstrijd in huiselijke kring uitgebreid geanaly seerd. „Het is opvallend dat mijn pa en ma het bijna altijd anders zien dan wijzelf. Het maakt een groot verschil of je speelt, dan wel in alle rust langs de kant staat. Op de mo menten dat ik met een schorsing moest toekijken, zag ik ook fouten die je in het veld niet opvallen." Natuurlijk heeft de jongste Hop mans de film van het vorig seizoen nog wel een paar keer terugge draaid. In een competitie zonder uitschieters bleef het begeerde kampioenschap voor Tholense Boys lang in zicht, ook al liet de ploeg zelf de nodige steken vallen. In de nacompetitie ging het vervol gens faliekant mis tegen VCK. Hopmans spreekt van een gemiste kans. Maar heeft er achteraf wel vrede mee. „Ik weet zeker dat wij een klasse hoger goed uit de verf zouden komen. Promoveren is voor ons moeilijker dan ons in de tweede klasse handhaven. Met die versterk te promotie vorig jaar hadden we onze kans moeten grijpen. Achteraf denk je wel eens terug aan die wed strijden, waarin we het laten heb ben liggen. Omgekeerd zijn er wed strijden geweest, waarin we de pun ten hebben gestolen. Uiteindelijk eindig je altijd op de plaats die je toekomt." Over zijn eigen inbreng is Hopmans, ondertussen alweer drie'jaar basisspeler, niet ontevre den. „Ik hoor nog tot de jonkies in de ploeg en leer nog steeds bij. Ik kan mijn ziel en zaligheid leggen in het veroveren van de bal. Het is aan de anderen om er dan iets moois mee te doen. Ik weet dat mijn werk in de ploeg wordt gewaardeerd. Met het ouder worden, hoop ik nog belangrijker voor de ploeg te wor den. Ik moet leren meer leiding te geven in het veld, positief te coachen. En mijn schot moet beter worden. Vaak genoeg krijg ik de kans om uit de tweede lijn aan te leggen. Maar ik"sta niet bekend om het beste schot in de selectie." Volgens Hopmans is het kampioen schap voor het piepjonge Tholense Boys geen luchtkasteel. „Vorig jaar Hans Willem Hopmans droomt van een prijs met Tholense Boys waren we er van de Thoolse ploe gen toch het dichtst bij en we zijn alleen maar sterker geworden." Met de terugkeer van Michael dc Jong (ex-VVC) heeft trainer Paul van Buuren mogelijk de gedroomde lei der in de achterhoede tot zijn be schikking. Jonge talenten als Joey Deurloo en Auke Bovenberg klop pen nadrukkelijk op de poort. Zoals ook van Matthijs van Stee het nodi ge wordt verwacht. Bovendien lijkt Nick de Lang, vorig seizoen aan vankelijk de aanjager van de ploeg en daarna lang geblesseerd, einde lijk weer fit. Daarnaast is door de technische staf het nodige geïnvesteerd in het creë ren van een groepsgevoel. Hopmans is blij met de vorig jaar tussentijds aangetreden Van Buuren. „Paul is sociaal, persoonlijk en in alles een toffe peer. Je kunt bij hem terecht met problemen en je kunt met hem lachen. Volgens mij is hij iemand die ons als ploeg op een hoger plan kan brengen." Het groepsgevoel wordt volgens Hopmans doorslag gevend. „Met een brede selectie is het kunst om iedereen tevreden te houden. Meer concurrentie betekent dat je elkaar beter scherp kunt hou den en elkaar stimuleert om beter te worden. Daarin zit dc winst ten op zichte van vorig seizoen. Toen wist iedereen toch wel dat hij in de basis zou staan. Wel is het zaak om één team te blijven. Ook wie niet in de basis start, moet zich betrokken blij ven voelen. Ik vind ook dat ons tweede elftal voor de titel moet gaan. Dat was vorig jaar gewoon flut. Met deze selectie moet dat be ter kunnen." Om kampioen te worden, moet Tho lense Boys ook zien af te rekenen met de streekrivalen. Met de komst van Smerdiek zijn er meer derby's dan ooit. Hopmans kijkt er naar uit. „Bij mij maken dat soort wedstrij den net wat meer adrenaline vrij. Ik weet dat Tholense Boys in derby's meestal niet gelukkig is. Dit seizoen wordt het anders. Misschien dat we met onze jonge ploeg fysiek tekort komen in die streekduels. Maar wc moeten blijven kiezen voor de voet ballende oplossing. Daarin ligt onze kracht. Ik geloof echt dat we mee gaan doen voor de bovenste plaats."

Eendrachtbode /Mededeelingenblad voor het eiland Tholen | 2010 | | pagina 17