THOLEN Gereduceerd tarief Nederlandse Identiteitskaart kinderen tot en met 13 jaar Informatie over predikaten 'Koninklijk' en 'Hofleverancier' geactualiseerd Donderdag 5 augustus 2010 Openbare bekendmakingen Gemeentenieuws openbare bekendmakingen gemeente Tholen week 31 gemeente Tholen MELDPUNT GEMEENTE 0166-667667 Tholenderwijs Gemeentehuis Tholen Bezoekadres: Hof van Tholen 2, 4691 DZ Tholen Postadres: Postbus 51, 4690 AB Tholen Telefoon (0166) 668 200 Meldpunt (0166) 667 667 (24 uur per dag voor opmerkingen, meldingen over uw woonomgeving) Fax (0166) 663 553 E-mail gemeente@tholen.nl Website www.tholen.nl Openingstijden gemeentehuis Iedere werkdag geopend Van 8.30 uur tot 12.30 uur: vrije inloop Van 12.30 uur tot 17.00 uur: hal van het gemeentehuis geopend, dienstverlening op afspraak Avondopenstelling burgerzaken: do. 18.00 - 20.00 uur Burgemeester of wethouder spreken? U bent van harte welkom op het gemeente huis. U kunt een afspraak maken via het bestuurssecretariaat: (0166) 668 330: voor de burgemeester (0166)668386: voor een van de wethouders Gemeenteraad Wanneer u iets met (een lid van) de gemeen teraad wilt bespreken, kunt u contact opne men met de raadsgriffie: 0166 - 668 350. Vragen over leven met een beperking? MEE Zeeland biedt ondersteuning bij leven met een beperking. U bent van harte welkom met uw vragen op elke woensdag van 09.00 uur tot 12.00 uur op het servicepunt in het gemeentehuis van Tholen. Cliëntenraad Hoe neemt u contact op met de Cliëntenraad Werk en Inkomen/WWB? 1. U belt naar de gemeente Tholen 0166-668200. 2. De receptionist(e) vraagt om uw naam en telefoonnummer. Let op: U hoeft niet te zeggen waar het over gaat, dat bespreekt u pas met iemand van de cliëntenraad zelf. 3.U wordt teruggebeld door iemand van de cliëntenraad. En hij/zij maakt een afspraak met u. Wegwerkzaamheden en verkeersmaatregelen Een overzicht van de wegwerkzaamheden en verkeersmaatregelen die de komende tijd bin nen de gemeente zullen plaatsvinden, kunt u vinden op de website van de gemeente: www.tholen.nlIn het linkermenu kunt u onder 'Actueel' klikken op Verkeersmaat- rege len'. Op deze pagina vindt u altijd de meest actuele informatie op het gebied van verkeer en wegenonderhoud. Tholenderwijs gratis via e-mail of print Inwoners van de gemeente Tholen die géén abon nement hebben op de Eendrachtbode, kunnen onze voorlichtingsrubriek Tholenderwijs toch grar tis thuis ontvangen. Via e-mail en als u geen internet-aansluiting hebt, op papier via de brie venbus. Let wel, u ontvangt dan alleen Tholenderwijs en niet de Eendrachtbode. U meldt zich hiervoor aan bij de Eendrachtbode (0166- 657007) of bij de gemeente Tholen (0166-668210). Of u stuurt een e-mail naar tholenderwijs@eendrachtbode.nl Bij de evaluatie van de verkiezingen die gehouden zijn in 2009 en 2010 zijn diverse malen vragen gesteld ten aanzien van de plaats van de verkiezingsborden. De voornaamste vraag was of de verkiezingsborden op de meest logische plaats staan in de diverse kernen, omdat door uitbreiding van diverse kernen de bor den niet meer zichtbaar zijn voor iedereen. Bij het bepalen van een nieuwe plaats voor deze verkiezingsborden zijn de volgende criteria gehanteerd: Staat het bord op een zichtbare plaats bij de toegang tot de kern; Levert het bord geen overlast op voor omwonenden; Staat het bord zodanig dat er toch toezicht kan plaatsvinden om vandalisme te voorkomen. Op basis van deze criteria is door het college van burgemeester en wethouders besloten om de volgende plaatsen aan te wijzen als locatie voor het plaatsen van een verkiezingsbord: Tholen Wal (grasveld naast fietspad brug) Mossellaan (groenstrook) Ten Ankerweg (hoek Jhr van Vredenburchlaan) Poorvliet Hoek Zuidplantsoen (gazon) Scherpenisse Spuidamstraat (groenstrook voor fietsenstalling bushalte) Sint-Maartensdijk Haven (hoek Molendijk) Hoek Prins Constantijnlaan (gazon voor bushalte) Hogeweg (gazon) Stavenisse Stavenisseweg (groenstrook) Sint-Annaland Spuistraat Langeweg (ingang dorp) Hoek Dorpsweg-Tjalk (Groenstrook) Oud-Vossemeer Hoek Molenstraat (groenstrook) Raadhuisstraat (tegenover dorpshuis) Sint Philipsland Stationsstraat (naast kombord) Anna Jacobapolder Langeweg (berm/groenstrook ingang dorp) l»l/ AO<J A 0p 1 januari 2010 is de gratis Nederlandse Identiteitskaart voor 14 jarigen komen te vervallen. Per deze datum is er een gereduceerd tarief ingevoerd voor de kinderen van 0 tot en met 13 jaar die een Nederlandse Identiteitskaart willen aanvragen. Het tarief voor deze leeftijdsgroep bedraagt 8,95, terwijl voor kinderen vanaf 14 jaar het normale tarief van 41,10 geldt. Hoewel de identificatieplicht geldt vanaf 14 jaar is het dus raadzaam om voor het bereiken van de leeftijd van 14 jaar uw kind(eren) een aanvraag te laten indienen voor een Nederlandse Identiteitskaart. Hierdoor kunt u nog gebruik maken van het gereduceerde tarief. Het predikaat Koninklijk is een onderscheiding die kan worden verleend aan verenigingen, stichtingen, instellin gen of grote ondernemingen. Het symboliseert het respect en het vertrouwen van de Koningin tegenover de begunstigde. Het predikaat is strikt op naam en betekent dat de organisatie of de vereniging 'Koninklijk' mag toevoegen aan de naam en de Koninklijke Kroon (of een gestileerde versie daarvan) mag opnemen in het logo. Daarnaast bestaat ook het predikaat Hofleverancier. Dit is een ondercsheiding die kan worden verleend aan klei ne en middelgrote ondernemingen die een zeer belangrijke plaats innemen in hun regio. Het symboliseert de waardering en het vertrouwen van de Koningin tegenover de begunstigde. Dit predikaat geeft bedrijven het recht het Koninklijke wapen te voeren, met de toevoeging 'Bij Koninklijke Beschikking Hofleverancier'. Beide predikaten kunnen via de burgemeester van de vestigingsplaats van de onderneming of vereniging' Worden aangevraagd. Daarvoor dient men wel aan bepaalde voorwaarden te voldoen. Zo moet onder andere sprake zijn van een onberispelijke 'bedrijfsvo'ering' en dienen bestuursleden vari onderneming of vereniging te (JÖédefnaam en faam bekend te staan. De informatie over de aanvraagprocedures van beide predikaten en de bijbehorende richtlijnen zijn onlangs vol ledig geactualiseerd. Op de website www.koninklijkhuis.nl leest u de allerlaatste toevoegingen. Heeft u nog vra gen? Neem dan contact op met mevrouw S. Nagelkerke via nagelkerke.s@tholen.nl of telefoonnummer 0166- 668211. BOUWEN Ingekomen bouwaanvragen Rijksweg 6 te Sint Philipsland: het bouwen van een woning, rundveestal, 4 gleufsilo's en een mestopslag; Schoolstraat 27 te Poortvliet: het intern verbouwen van een pand; Molenstraat 13 te Poortvliet: het vergroten van een woning; Nieuwlandseweg 294 te Sint-Annaland: het bouwen van een recreatiewoning; Kerkstraat 11 te Stavenisse: het wijzigen van de gevels (stuken). Ingekomen sloopaanvragen Hoge Markt 33 te Scherpenisse: het slopen van de buiten muren. Welstandscommissie De welstandscommissie vergadert op maandag 9 augustus 2010 in het gemeentehuis te Tholen. Aanvang 09:30 uur. In deze vergadering worden de op de agenda geplaatste bouw aanvragen behandeld. De agenda ligt voor iedereen op don derdag 5 en vrijdag 6 augustus 2010 ter inzage in de publieke leesruimte van het gemeentehuis. De vergadering is openbaar en opdrachtgevers/ontwerpers en direct belanghebbenden kunnen gebruik maken van het spreekrecht. De behandeling van zogenaamd vooroverleg/schetsplannen is niet openbaar. Verleende bouwvergunningen Hoogstraat 44 te Tholen: het plaatsen van drie dakramen: verzonden 28 juli 2010 Kerkstraat 25 te Stavenisse: het uitbreiden van de woning: verzonden 30 juli 2010 Slikkenburg 17 te Tholen: het veranderen van een pent house met balkons: verzonden 30 juli 2010 Raiffeisenstraat 2 te Sint-Annaland: het verbouwen van een bedrijfsruimte tot kantoor: verzonden 30 juli 2010 Lorentzweg 12 te Tholen: het bouwen van een bedrijfsge bouw: verzonden 30 juli 2010 Lageweg 12 te Sint Philipsland: het bouwen van een pots tal: verzonden 30 juli 2010 Molenstraat 48 te Poortvliet: het plaatsen van een ber ging: verzonden 30 juli 2010 Volgens de algemene wet bestuursrecht (Awb) kunnen belanghebbenden tegen een verleende vergunning bezwaar maken. Het bezwaarschrift moet binnen 6 weken na de dag waarop het besluit is verzonden aan de aanvrager schriftelijk worden ingediend bij het college van burgemees ter en wethouders van Tholen. Voor informatie over de mogelijkheid bezwaar te maken kunt u contact opnemen met de afdeling Vergunningen en Handhaving, telefoon: 0166-668200. ONTHEFFINGEN EN BOUWVERGUNNINGEN Ontwerpbeschikkingen Burgemeester en wethouders van Tholen maken bekend dat zij voornemens zijn ontheffingen van de geldende bestem mingsplannen en bouwvergunningen te verlenen voor de navolgende aanvragen om bouwvergunning met toepassing van: Artikel 3.6, lid 1, sub c, van de Wet ruimtelijke ordening: Wilhelminastraat 34 te Sint Philipsland: het vergro ten van een woning (2010-193); Buurtweg 18 te Stavenisse: het uitbreiden van een bedrijfsruimte (2010-501); Stavenisseweg 1 te Stavenisse: het bouwen van een woning (2010-640); Vanaf 6 augustus 2010 tot en met 19 augustus 2010 lig gen de ontwerpbeschikkingen ontheffingen en bouwver gunningen met de daarbij behorende stukken ter inzage in het gemeentehuis (zie voor adres en openingstijden het colofon). Zienswijze: binnen deze inzagentermijn kunnen belang hebbenden een zienswijze over de ontwerpbeschikkingen naar voren brengen. Artikel 3.23, van de Wet ruimtelijke ordening: Havenplateau te Sint Philipsland: het plaatsen van een weiter shelter (2010-375); Vanaf 6 augustus 2010 tot en met 16 september 2010 ligt de ontwerpbeschikking ontheffing en bouwvergunning met de daarbij behorende stukken ter inzage in het gemeentehuis (zie voor adres en openingstijden het colo fon). Zienswijze: binnen deze inzagentermijn kunnen belang hebbenden een zienswijze over de ontwerpbeschikking naar voren brengen. Binnen de genoemde inzagentermijn kan mondeling of schriftelijk een zienswijze over een ontwerpbeschikking naar voren worden gebracht bij burgemeester en wethou ders van Tholen. Een schriftelijke zienswijze kunt u richten aan het college van burgemeester en wethouders van Tholen, Postbus 51, 4690 AB Tholen. Degene die mondeling een zienswijze wil indienen kan, voor het maken van een afspraak, contact opnemen met de afdeling vergunningen en handhaving, telefoon: 0166-668562/668363. Van een mondelinge ziens wijze zal een verslag worden opgesteld. Ontheffing en bouwvergunning Verleende beschikkingen Burgemeester en wethouders van Tholen maken bekend, nu geen zienswijzen zijn ingediend naar aanleiding van de ont- werpbeschiklangen, dat zij ontheffing van de geldende bestemmingsplannen en bouwvergunning verlenen voor de navolgende aanvragen om bouwvergunning met toepassing van: Artikel 3.6, lid 1, sub c, van de Wet ruimtelijke ordening: Sluisweg 20 te Anna Jacobapolder: het tijdelijk plaat sen van een luchtwasser (2009-1699; verz. 28 juli 2010); Volgens de Algemene wet bestuursrecht (Awb) kunnen belanghebbenden tegen een verleende beschikking onthef fing en bouwvergunning bezwaar maken. Een bezwaar schrift moet binnen 6 weken na de dag waarop het besluit is verzonden aan de aanvrager schriftelijk worden inge diend bij het college van burgemeester en wethouders van Tholen. Indien u de beschikking wilt inzien kunt u contact opnemen met de afdeling Vergunningen en Handhaving, telefoon: 0166-668200. Artikel 3.23, van de Wet ruimtelijke ordening: Nieuwlandseweg 216 te Sint-Annaland: het plaatsen van een chalet en tuinhuis (2010-188); Nieuwlandseweg 264 te Sint-Annaland: het plaatsen van een tuinhuis (2010-299); Vanaf 6 augustus 2010 tot en met 17 september 2010 liggen de beschikkingen ontheffing en bouwvergunning met de daarbij behorende stukken ter inzage in het gemeentehuis (zie voor adres en openingstijden het colo fon). Volgens de Algemene wet bestuursrecht (Awb) kunnen belanghebbenden tegen een verleende beschikking onthef fing en bouwvergunning beroep instellen. Het beroepschrift moet binnen 6 weken na de dag waarop de beschikking ter inzage is gelegd worden gericht en gezonden aan de Rechtbank Middelburg, sector Bestuursrechtspraak, Postbus 5015, 4330 KA Middelburg. Bezwaar en beroep Degene die tegen een beschikking bezwaar of beroep heeft gemaakt, kan een verzoek doen tot het treffen van een voorlopige voorziening (schorsing). Het verzoek tot het treffen van een voorlopige voorziening moet gericht worden aan de Voorzieningenrechter van de Rechtbank Middelburg, sector Bestuursrecht, Postbus 5015, 4330 KA Middelburg. Nadere informatie over het indienen van een bezwaar- en beroepsschrift en het aanvragen van een voorlopige voorziening is te vinden in de brochure 'Bezwaar en beroep tegen een beslissing van de overheid' die op ver zoek door het cluster Communicatie van de gemeente Tholen wordt toegezonden. WET MILIEUBEHE KENNISGEVING E R Wet milieubeheer kennisgeving Burgemeester en wethouders van Tholen maken bekend dat zij de volgende meldingen ingevolge het Besluit algemene regels voor inrichtingen milieubeheer (Activiteitenbesluit) hebben ontvangen van: Van Rijn Brandbeveiliging, Energieweg 11F te Tholen; Steunpunt Provincie Zeeland, Industrieweg 6 te Sint Philipsland; Marcee Bedrijfsvloeren B.V., Lorentzweg 18 te Tholen; Slagerij Slager, Voorstraat 48 te Sint-Annaland; A.L. Schults, Pluimpotweg 32 te Sint-Maartensdijk. Bovengenoemde meldingen liggen met ingang van 6 augustus 2010 gedurende vier weken ter inzage in de centrale hal van het gemeentehuis, Hof van Tholen 2 te Tholen van 08.30 uur tot 17.00 uur (indien tussen 12.30 en 17.00 uur een toelichting wordt gewenst dient daarvoor een afspraak te worden gemaakt, telefoonnummer 0166- 668277). Voor inlichtingen over een en ander kunt u tijdens kantoor uren bellen naar de sector Vergunningen en Handhaving, telefoon 0166-668277. BEKENDMAKINGEN Bekendmaking Elk jaar ontvangt de gemeente Tholen verschillende aanvra gen van liefdadigheidsinstellingen om een vergunning voor het houden van een kledinginzameling. Deze aanvragen worden verzameld en aan het einde van het jaar wordt er bekeken wie de vergunning toegewezen krijgt. De gemeente Tholen stelt daarbij wel als eis dat ze het CBF- keurmerk moeten bezitten. Het Centraal Bureau Fondsenwerving is een officiële instantie die hierop ook regelmatig controle uitoefent. Dit is de manier om ervoor te waken dat er kleding wordt opgehaald wordt door allerlei bedrijven, waarbij het misschien om andere doeleinden gaat dan "het goede doel". De vergunningen voor het houden van een kledinginzame ling worden op basis van een roulatiesysteem verleend. Er worden maximaal vier vergunningen per jaar verstrekt en wel zodanig, dat ertussen de inzamelingen een periode van drie maanden zit. Zo wordt er voorkomen dat u overspoeld wordt met inzamelingen en heeft de vergunninghoudende instantie ook kans op een goed resultaat. De derde inzameling in 2010 zal op maandag 16 augustus plaatsvinden. De organisatie in deze is de Stichting Salvatoriaanse Hulpactie

Eendrachtbode /Mededeelingenblad voor het eiland Tholen | 2010 | | pagina 8