Martin op Massey trekt Carla in kar Plaatselijk nieuws 2 EENDRACHTBODE, DE THOOLSE COURANT Donderdag 29 juli 2010 Nieuwe hal Ritraco Nieuwe pannen Ichthuskerk Speelterrein Meanderlaan Schennispleger aangehouden Afscheid groep 8 Eben Haëzer Nieuwe loods Hikseweg Showroom/kantoor Dakkapel Kalisbuurt Riolering Molenweg Acht woningen Klipper Schutting Tuinstraat Havenplan september Dank van Engelsen Kous Ooststraat Kater komt niet Inwoner verstoort orde Casembroot op kamp in Roosendaal Loods akkoord Dakopbouw Beatrixstraat Prins Bernhardstraat Tractor kiept achterover l Geslacht in eigen slagerij s Het Keeten gaat terug in de tijd Vijf cursisten EHBO geslaagd Stuken gevel Noordpoort Kas Krom me weg Nieuwe garage Keur aan de leiding Vossenjacht voor schoolverlaters Nette oplossing Kap op garage Kandidaat bedankt MusicalXpres zoekt koorleden Hooi in brand Man gaat door het lint in auto Bonken duurder Agenda Tholen Handelsonderneming Ritraco aan de Slabbecoornweg 31 wil gaan uit breiden met een nieuwe hal en de bestaande vergroten. De welstands commissie ging er maandagochtend mee akkoord. De nieuwe opslagloods achter de be staande hal komt langs de Oud-Vos- semeersedijk en wordt 45 bij 22 me ter groot. De uitbreiding van de bestaande hal wordt 20 bij vijf me ter. De wanden worden grijs, de ko zijnen en ramen blauw zoals de be staande kozijnen. De Ichtuskerk aan de Doelweg 7 krijgt nieuwe pannen. Het gaat om het dak van het kerkgebouw en het dak van de consistorie. Het gaat om gebakken pannen, blauw gesmoord. Het ronde raampje aan de kopse kant wordt dichtgemaakt. In plaats van glas komt er stucwerk. De wel standscommissie ging er maandag mee akkoord. Volgens architect T. Jansen was het geen punt dat het ronde raam dicht wordt gemaakt omdat de vorm zichtbaar blijft. De dakgoten en de boeidelen worden karmijnrood. Het speelterrein aan de Meanderlaan wordt in 2011 verbeterd. Dé kinde ren uit de omgeving kunnen invloed uitoefenen op deze vernieuwing. De gemeente maakt nog ontwerpen die eind dit jaar aan de omwonenden voorgelegd worden. De kinderen kunnen dan een sticker plakken op het ontwerp van hun voorkeur. De volwassenen kunnen op- en aanmer kingen maken. Een 32-jarige man uit de gemeente Tholen is vorige week in de nacht van dinsdag op woensdag aangehou den vanwege schennispleging. Twee vrouwen fietsten even na half twaalf over het fietspad langs de Oude Vlissingseweg in Middelburg en za gen toen zij voorbijkwamen dat de man zijn broék liet zakken. Ze bel den de politie en die hield de man om kwart voor één aan. Hij is inge sloten. Groep 8 van de Eben Haëzerschool heeft vorige week afscheid geno men van de basisschool. De 39 kin deren zijn de dag begonnen met het trakteren van de andere schoolkin deren en 's middags bleven ze gour metten op school, georganiseerd door de afscheidscommissie. Daar na was er een vossenjacht in de stad, waarbij 22 leerkrachten tien spreekwoorden uitbeeldden. Eén daarvan was 'in het huwelijksboot je stappen', een ander 'water bij de wijn doen', 's Avonds was er een afscheidsbijeenkomst. Er werd een Bijbelverhaal verteld en de kinde ren kregen een Bijbel uitgereikt. De leerlingen vulden zelf ook een deel van het programma. Ze blikten te rug op hun schooltijd, een aantal leerkrachten werd op de korrel ge nomen en er werd een quiz gehou den. Na de vakantie gaat het groot ste deel van de klas naar het Calvijn college. Verder gaan er kinderen naar het voortgezet onderwijs in Middelharnis, Rotterdam en Doe- tinchem. Oud-Vossemeer In verband met het verplaatsen van zijn bedrijf van de Langeweg wil B.B. Goorden een nieuwe land- bouwschuur van 60 bij 25 meter bouwen aan de Hikseweg. Het gaat om een loods voor de opslag van aardappelen en uien, een stalling voor werktuigen, een werkplaats en een kleine kantine. De welstands commissie had er maandagochtend geen moeite mee. Voor de woning van Goorden was al goedkeuring verleend. Aan de Hollaereweg wil A.K.G.A. van der Harst de loods ombouwen tot showroom en kantoor. De wel standscommissie had aanvankelijk nogal wat kritiek op het plan. Maar nu de opbouw van het dak dezelfde hellingshoek krijgt als de schuur, kon de commissie maandagochtend akkoord gaan Aan de Kalisbuurt 42 wil L.N. de Frens een dakkapel op zijn woning bouwen. De welstandscommissie stelde eisen aan de afmetingen van de uitbouw. Gezien het feit dat er in de buurt al andere grote dakkapel len. was de commissie coulant. De dakkapel wordt maximaal 3.5 meter breed. De commissie keurde het maandagochtend goed. In de riolering van de Molenweg wordt een kous ingebracht. Aanne mingsbedrijf BAM Nelis uit Zwa nenburg voert het karwei vanuit een controleput uit. Die kous wordt op die manier in de riolering geblazen, zodat de bestrating er niet uit hoeft. Het karwei wordt gecombineerd met een soortgelijke klus in Sint-Anna- land. Sint-Annaland Westvest Projectontwikkeling uit Sint-Maartensdijk wil aan de Klip per tien woningen bouwen. Het gaat om een rijtje van zes woningen en twee keer twee woningen. De zes woningen in het midden krijgen ge lige gevelstenen en oranjerode pan nen.. De woningen aan de buitenzij de krijgen rode gevelstenen en zwarte pannen. Alle woningen krij gen dakkapellen. Architect T. Jansen stelde voor om de zijkanten van de dakkapellen van de buitenste wonin gen donker te maken. Van den Bosch was het daarmee eens. Aan de Tuinstraat 26 wil M.L. van Winkelen een schutting plaatsen met bogen, maar de welstandscommissie ziet die liever zónder bogen. Boven dien zou de schutting in een donkere kleur kunnen worden uitgevoerd. Langs de schutting zou er klimop in geplant kunnen worden. De schut ting is echter niet strijdig met de welstandseisen. Achter de schermen wordt er de no dige informele informatie over de havenplannen gegeven aan o.a. de raadsfracties. Maandagavond 13 september krijgen de inwoners er pas wat van te horen tijdens de eer ste vergadering van de raadscom missie ruimte. In de raadsvergade ring van 23 september wil de gemeente een besluit nemen. Als dat besluit uitgesteld wordt, dan gaat dat wekelijks een grote som geld kosten en dat heeft de gemeente niet, zegt VVD-fractievoorzitter Jack Werk man. Hij vindt aan de ene kant wel dat zorgvuldigheid geboden is, maar aan de andere kant is volgens hem een beslissing noodzakelijk voor de continuïteit. De VVD gaat vcxw de optie waarbij er in ieder geval een stuk open karakter gehandhaafd blijft, zegt Werkman. Recent heeft voorzitter Elco Brink man van Bouwend Nederland de noodklok geluid over de malaise in de bouw. Daarbij kwam naar voren dat er bij nieuwbouwprojecten eerst 60-70% verkocht moet zijn, wil de aannemer beginnen. Dit om de risi co's zoveel mogelijk te beperken. Als dat voor het Havenplein ook geldt, gaat de eerste spade voorlopig de grond nog niet in. Bovendien is er nog steeds geen overeenstemming met de familie Gunter over de super markt. Mevr. Audrey Edwards (82) uit Elt- ham. Londen, bedankt de inwoners voor de eer die 4 mei gegeven is aan de drie Engelsen die tegen het einde van de Tweede Wereldoorlog sneu velden. Ze liggen begraven op de oude alge mene begraafplaats aan de Bierens- straat. 'De broer van Audrey Ed wards was Victor Rapley, een van de drie Engelse militairen die daar be graven zijn. Onlangs bezocht ze de graven en constateerde dat alles goed onderhouden is. ..Ik wil de in woners bedanken voor de zorg die eraan besteed wordt en ook voor de herdenking op 4 mei. Mijn familie zal Victor nooit vergeten en het is mooi om te weten dat de inwoners van Sint-Annaland zijn herinnering ook in ere blijven houden. Ik ben nu 82 en als ik gezond blijf en God het wil. hoop ik volgend jaar weer een bezoek te brengen", aldus mevr. Ed wards. In de riolering van de Ooststraat, Ring en Brugstraat wordt een kous aangebracht. Vanuit het controle punt wordt die kous erin geblazen, zodat er geen graafwerkzaamheden aan te pas komen. BAM Nelis uit Zwanenburg was met 175.000 euro, exclusiefbtw.de laagste inschrijver. Helma uit Goirle wilde het karwei voor 206.500 euro uitvoeren, MJ. Oomen uit Moerdijk schreef in voor 214.800 euro. Eenzelfde karwei in Oud-Vossemeer is onderdeel van het bestek. Kandidaat G. Kater uit Kruiningen heeft bedankt voor het beroep dat hij ontving van de Hersteld Hervormde Gemeente. Hij heeft gekozen voor de gemeente in Hasselt-Rouveen- Zwolle en daarmee ook bedankt voor het beroep dat hij ontving uit Poortvliet. Een 24-jarige inwoner en een man die zijn identiteit niet bekend wilde maken zijn vrijdagmorgen rond half twee door de politie aangehouden op de Grote Markt in Bergen op Zoom. Het tweetal gtx)ide stands op de Zuivelstraat om en op de Grote Markt deden ze datzelfde met terras tafels en stoelen. Beide mannen ver zetten zich tegen hun aanhouding wegens openbare ordeverstoring en baldadigheid. Groep 5 en 6 van de Casembroot- school zijn op kamp geweest in Roosendaal. De 61 deelnemers reis den er met de auto naar toe. Ze heb ben een speurtocht gedaan door het bos met als thema Met glans van de schans. De kinderen moesten rode en groene pistes volgen en deden onderweg allerlei opdrachten zoals een verkleedrace, een doorfluister- spel. en een kleurenspel. Ze kregen er honger van en die werd gestild met versgebakken pannenkoeken. Na het eten gingen de kinderen zich voorbereiden voor de bonte avond. Twee kinderen presenteerden de avond en verschillende kinderen de den mee met een liedje, dansje of quiz. Vervolgens was er een disco met allerlei knipperende lichten, rook en verschillende verzoeknum mers. Het schuifelen was erg in. Na uitgedanst te zijn, ging iedereen bij het kampvuur zitten. Samen zijn liedjes gezongen en er werd een kampvuurverhaal verteld als afslui ting. Op de laatste dèg zijn de kamp- gangers naar de overdekte skihal in Rucphen geweest waar ze met slee tjes en skyboards, een soort skate- borden. van de helling afgleden. Het verschil met de buitentempera tuur was erg groot. Binnen hadden de kinderen handschoenen en dikke kleren aan bij -2 graden en buiten was het 25 graden. Daar sprongen de kinderen op een springkussen. De kampreis werd afgesloten met een bezoek aan een frietzaak. Stavenisse Het verbouwen van de stallen tot een loods voor P. van der Schee aan de Nieuwe weg 12 is maandagoch tend door de welstandscommissie goedgekeurd, op de grote deuren na. Die zouden volgens het plan wit worden. Maar de commissie blijft erbij dat de deuren in een donkere kleur moeten worden uitgevoerd. De wanden worden uitgevoerd in een sandwichprofiel in plaats van een damwandprofiel. Aan de Prinses Beatrixstraat 14 wil W. Dane een dakopbouw op zijn woning plaatsen. De welstandscom missie ging er maandagochtend mee akkoord. De opbouw is niet de eer ste in de straat. Dane volgt de dak opbouw van zijn buurman. B. en w. hebben in principe mede werking verleend aan het bouwen van een woning in een schuur aan de Prins Bernhardstraat. Er mag ook een garage bijkomen. Voorwaarde is wel, dat de ertbebouwing niet toe neemt. Omdat het plan in strijd is met het geldende bestemmingsplan wordt er nog een procedure gevoerd. Een 71-jarige man uit de gemeente Tholen is vrijdagmorgen tussen ze ven uur en half acht gewond geraakt bij het lossen van een lading zand uit een aanhanger achter zijn tractor op Maandag 2 t/m zaterdag 7 augustus Rundvlees met randje 1 kilo 7,00 Speklappen zonder zwoerd nat/gekruid 500 gram 2,75 Varkensfilet Lapjes 500 gram 4,25 Runder Tartaartj es 4 1 gratis I Vleeswaren Gegrilde Kipfilet 100 gram 1,20 Snijworst 100 gram 1,00 Gebraden Gehakt 150 gram 1,00 Voor lekker vlees, mals en mager moet u zijn bij uw echte slager SLAGER Voorstraat 48 Sint-Annaland Tel. 0166-652448 I I I I I I I I I I I Advertentie LM. het achtererf van een boerderij aan de Nieuweweg. De klep van de aan hangwagen ging niet open en door het gewicht kiepte de aanhanger achterover, waardoor de tractor mee de lucht in ging. De aanhanger brak af en de tractor klapte terug op de grond waarbij de chauffeur onge lukkig terechtkwam. De brandweer van Stavenisse kreeg een melding van beknelling en rukte met acht man uit. Ze hebben assistentie ver leend aan het inmiddels aanwezige ambulancepersoneel. Om te voor komen dat hij meer letsel opliep, hebben ze geholpen hem op de red plank te leggen. De man is per am bulance naar het ziekenhuis ge bracht. Over de aard van zijn verwondingen is niets bekend. Bar en cafetaria het Keeten organi seert zaterdag een dag voor jong en oud met het thema Terug in de tijd. Vanaf 12 uur zijn er allerlei kinder spelen. een springkussen en hapjes en drankjes en kan er een rondrit gemaakt worden met paard en wa gen. Marco van Gorsel rijdt met zijn span van drie tot zes uur tussen het Van der Lek de Clercqplein en het Keeten. 's Avonds om acht uur is er een disco in de bar met muziek vanaf de jaren veertig tot zeventig. De entree is gratis. Karin Buys, Jorien van Dijke, Jelle Ponsteen. Joke v.d. Pol en Marina Groos zijn geslaagd voor hun exa men voor het EHBO-diploma A. ..Alle cursisten slaagden op hoog niveau", zei medisch docent Kees van Leysen die het examen afnam. Kaderinstructrice Carla Sperling nam het praktische gedeelte voor haar rekening, samen met de Lotus slachtoffers Frank Verboven en Ma- rie-José van Oors. De cursusavon den werden verzorgd door Anita Gladdines. Nieuwe cursisten kun nen zich voor het volgende seizoen aanmelden bij T. de Rijke, tel. 692870 of 06-24952803. Sint-Maartensdijk De gevel van het woonhuis van J.R.K. Pfaff aan de Noordpoort 6 wordt toch gestuukt. De welstands commissie betreurt dat omdat daar mee hij bijzondere karakter voor een groot deel verloren gaat. Maan dagochtend probeerde architect T. Jansen eigenaar Pfaff nog op andere gedachten te brengen. Hij pleitte er voor de metselverbanden en de speklagen niet onder te smeren. Maar de eigenaar zei dat stucen de beste oplossing is omdat daarmee ook de scheuren in de gevel het bes te behandeld kunnen worden. Hij zei zich wel te kunnen vinden in de argumenten om de uitstraling te be houden en stelde voor om er het stucwerk omheen aan te brengen en steenstrips aan te brengen op de bo gen boven de ramen. Maar daar voelde Jansen niks voor. Hij stelde voor om samen met de stukadoor te kijken of op die plekken het stuc werk er een centimeter dikker op aangebracht kan worden. ,.Dan gaat het meer om een schaduwlijn. Dat is beter dan zo'n nepoplossing met strips." Jansen stelde voor om in plaats van te stucen de gevel te schilderen. Op die manier zou de 'textuur' van de gevel behouden blijven. En keimen (het bewerken van mestelwerk met een mineraalverf die zich goed hecht op de ondergrond) was nog beter, zei hij. Maar Pfaff bleef bij het stucen. Schilderen of keimen zou hij steeds moeten herhalen. Jan sen ging met pijn in het hart ak koord. Aan de Krommeweg 3 wil R. Wel lens een kas van 24 bij 6 meter bou wen tussen de bestaande kas en de loods. De welstandscommissie had er maandagochtend geen bezwaar tegen. Aan de William Boothstraat 11 wil C.P. Lindhoud achter de woning een garage bouwen. De garage komt uit op het pleintje met andere garages aan de President Kennedystraat. De garage krijgt een puntdak. De wel standscommissie kon zich er maan dag goed in vinden, zei architect T. Jansen. Wel pleitte hij ervoor de ga ragedeur niet in een witte kleur, maar in een groene kleur uit te voe ren. M. Keur gaat aan de leiding na drie geviste zomerwedstrijden van hen gelsportclub de Oosterscheldevis- sers. Ook zaterdag tijdens de laatste wedstrijd van de zomer ving hij de meeste vis. Maar de algehele vangst tijdens die wedstrijd viel tegen in vergelijking met voorgaande weken waarin volgens de club wel veel ge vangen werd. P. de Jong eindigde tijdens de laatste wedstrijd als twee de. Jaap Boogert als derde. J. van de Boch als vierde en Jaap Noom als vijfde. Een bijzondere vangst was er voor Van de Boch. Hij ving een pijl staartrog van bijna één kilo. Na drie zomerwedstrijden is de stand als volgt: l.M. Keur; 2. R. Lindhout; 3. J. Boogert; 4. W. Keur; 5. F. Bout; 6. B. v.d. Rhee; 7. P. Franke; 8. C. Westerlaken; 9. J. v.d. Bosch; 10. Jaap Noom. Met een musical, een zwemmiddag en een vossenjacht hebben de kin deren uit groep 8 van De Rieburch afscheid genomen van hun basis schooltijd. De te zoeken vossen werden uitgebeeld door vijftien bij zonder uitgedoste mensen. Een amazone, een dame uit lang vervlo gen tijden, een papa die plotseling van beroep was veranderd en nu als ober fungeerde en een zwerfster die van dichtbij bekeken toch wel erg veel leek op een mama van één van de kinderen. Groep 8 heeft de musi cal Surprise Surprise 's morgens op gevoerd voor broertjes en zusjes, opa's en oma's en 's avonds nog maals voor de ouders en alle mees ters en juffen. Er werd volgens de aanwezigen heel spontaan gezon gen en toneel gespeeld, en dat is een pluim voor de kinderen en helpers die in zes weken de voorstelling tot stand hadden gebracht. Scherpenisse Aan het Lenteplein wil Westvest Projectontwikkeling de woning op nummer 3 verbouwen door de kap te verhogen. De nok komt dan op 9,60 meter. Volgens architect T. Jan sen van de welstandscommissie lijkt het een zware ingreep ten op zichte van de woning ernaast. Maar aan de andere zijde staat juist een woning die hoger staat, waardoor de verhouding weer anders komt te lig gen. In het dak komt een dakkapel. De pannen worden natuurrood. Vol gens projectontwikkelaar J. van den Bosch wordt daarmee het authentie ke beeld versterkt. Jansen noemde het een nette oplossing. Aan de Burg. Bouwensestraat 18a wil M.J. van Vossen een kap op de garage bouwen. De dakkapel aan de voorkant vervalt. Dat is gebeurd op advies van de welstandscommissie. Die komt nu aan de achterzijde en is vergunningsvrij. De commissie ging maandag akkoord met de aan gepaste tekening. Poortvliet De Hersteld Hervormde Gemeente Hasselt-Rouveen-Zwolle verwel komt kandidaat G. Kater uit Kruin ingen als predikant. Hij heeft be dankt voor het beroep dat hij ontving uit de gemeenten in Poort vliet en Sint-Annaland. De MusicalXpres is op zoek naar leden voor een koor dat de musical- school vanaf oktober wil gaan op leiden en begeleiden in verschillen de genres voor diverse optredens in Zeeland. West-Brabant en België. Belangstellenden van alle leeftijden kunnen zich aanmelden voor dit project, waarbij cd-opnames ook deel uitmaken van het geheel. De eerste bijeenkomst is op 2 oktober. De lessen zijn op zaterdagen tussen negen uur 's morgens en vier uur 's middags in 't Ouwe Raed'uus. Deelnemers worden afhankelijk van leeftijd en niveau op een bepaalde tijd ingedeeld. Er wordt niet alleen Predikbeurten Martin Oosdijk op de trekker, rijdt zijn bruid Carla van Vossen naar Sint-Annaland. Martin Oosdijk aarzelde vrijdag middag geen moment toen hij zag dat er een trekker klaar stond waarmee hij zijn bruidje maar de Wellevaete kon vervoeren. Het stel was net in de echt verbonden in het gemeentehuis in Tholen. De trekker met wagen was een grapje van zijn baas Johan Slager van Pieperline Holland in Sint-Anna land waar de 22-jarige Stavenisse- naar werkt. Ook Carla van Vossen (22) uit Sint Philipsland had er geen moeite mee. Al moest ze wel even worden geholpen toen ze met haar lange jurk het trapje beklom om in de versierde wagen te stap pen. Daar stond een stoel klaar, met kussens om de schokken op te vangen. De trekker, een Massey Ferguson uit 1977, doet nog steeds dienst op het bedrijf. De allerkleinsten uit het trouw- gezcLschap bonden nog gauw bal lonnen aan de trekker waarna Martin de motor startte en richting Sint-Annaland reed. Met de auto's van de familie erachter vormde de stoet een lang lint op de provinciale weg. Carla van Vossen was bejaarden verzorgster in Steenbergen, maar gaat nu als gezinshulp werken in Steenbergen en Halsteren. Het stel gaat in Stavenisse wonen. Ook daar wachtte hen een verrassing. De voordeur van hun huis aan de Dr. Bernhardistraat was gebarri cadeerd met een 60 centimeter dikke muur van gestapelde straat stenen en in de achtertuin liepen twee varkens. Dat ze in de echt zijn verbonden, is niet onopgemerkt gebleven. Zondag 1 augustus THOLEN HERVORMDE GEMEENTE 9.30 u. ds. Kunz, Dordrecht. 18.30 u. ds. Vernooij. Stolwijk. HERSTELD HERV. GEMEENTE 8.30 en 15.30 u. ds. Verheul. Wou denberg. HERV. GEM. IMMANUEL 10 u. mevr. Roggeband, gez. dienst Ichthuskerk. GEREF. KERK 10 u. mevr. Roggeband, gez. dienst met Immanuel. CHR. GEREF. KERK 10 u. ds. Den Boer. 18.30 u. ds. Van Vuuren. GEREF. GEM. 10, 14.30 en 18.30 u. leesdienst. CHRISTENGEMEENTE 10 u. dhr. Wisse, H.A. R.K.-KERK zo 11 u. woord-, gebed- en commu nieviering. VRIJZ. GEL. GEM. N.P.B. 10.30 u. da. Zandbergen, Poortvliet. OUD-VOSSEMEER HERVORMDE GEMEENTE 10 en 18.30 u. ds. Scheurwater. GEREF. KERK 10 u. ds. De Goede, Werkendam, H.A. CHR. GEREF. KERK 10 u. leesdienst. 15.30 u. ds. Den Boer. GEREF. GEM. IN NED. 10, 14.30 en 18.30 u. leesdienst. R.K.-KERK zo 9.30 u. woord-, gebed- en com munieviering. SINT-ANNALAND HERVORMDE GEMEENTE 10 u. kand. Pauw. Barneveld. 18 u. kand. Steketee, Zwijndrecht. HERSTELD HERV. GEMEENTE 10 en 16 u. kand. Kater, Kruinin gen. GEREF. GEM. 9.30 en 18 u. leesdienst. 14 u. ds. De Waard. GEREF. GEM. IN NED. 9.45, 14.15 en 18.15 u. leesdienst. STAVENISSE HERVORMDE GÉMEENTE 10 u. ds. Zeedijk. 18 u. kand. De Groot, Oud-Beijer- land. OUD GEREF. GEM. 9.30, 14 en 18 u. leesdienst. wo 4/8 19.30 u. ds. Molendijk, Grafhorst. SINT-MAARTENSDIJK HERSTELD HERV. GEMEENTE 9.30 en 14.30 u.ds. Bijl. HERV. GEM. REHOBOTH 10 u. ds. Reehorst. 19 u. da. v.d. Graaf, Poortugaal. OUD GEREF. GEM. IN NED. 9.30, 14.30 en 18.30 u. leesdienst. GEREF. GEM. IN NED. 9.30 en 18.30 u. leesdienst. SCHERPENISSE HERVORMDE GEMEENTE 9.30 u. ds. Vroegindeweij, Biltho- ven. 14.30 u. ds. Van Kooten. GEREF. GEM. 9.30 en 18.30 u. ds. Bakker. 14 u. leesdienst. VRIJE HERVORMDE GEM. 9.30 en 14.30 u. ds. v.d. Sleen. POORTVLIET HERSTELD HERV. GEMEENTE 10 u. ds. Verheul, Woudenberg. 14.30 u. ds. Koppelaar. Abben- broek. GEREF. KERK 10 u. ds. Melse. Vrouwenpolder. GEREF. GEM. 10 en 14.30 u. stud. Huijzer. 18.30 u. leesdienst. do 5/8 19.30 u. ds. Tuinier. SINT-PHILIPSLAND HERVORMDE GEMEENTE 9.30 u. ds. Burger. Waddinxveen. 17 u. kand. De Wilde, Krimpen a/d IJssel. GEREF. GEM. 9.30 en 15 u. leesdienst. OUD GEREF. GEM. IN NED. 9.30 en 18.30 u. dhr. Van Houdt. 14.30 u. leesdienst. OUD GEREF. GEM. IN NED. (B V.) 10 en 18 u. ds. Van der Meer. ANNA JACOBAPOLDER GEREF. KERK 10 u. mevr. Maris, Nisse. als koor gerepeteerd, maar er zal ook individuele begeleiding zijn voor de solopartijen. Aanmelden en meer informatie via www.musi- calxpres.nl of Jorina Verhees op 06- 21106839 Sint-Philipsland De blusgroep Sint Philipsland is in de nacht van vrijdag op zaterdag om half twee uitgerukt om de vlammen in een aantal hooiruggen langs de Lange Kruisweg te doven. Die la gen in eerste instantie te smeulen, maar de wind wakkerde het vuur aan, zodat er af en toe vlammen te zien waren. In een kwartier tijd was de brand geblust. De politie heeft zaterdagmorgen rond kwart over één een 29-jarige man uit Sint Philipsland aangehou den wegens mishandeling en be dreiging. Dat gebeurde op de vluchtstrook van de A29 bij Heij- ningen. De man was dronken en ging door het lint toen hij met zijn vrouw in de auto op weg was naar huis na een feestje. De vrouw bel de de politie en deed aangifte. De man pakte onder andere de auto sleutel af, vernielde een autoruit en trapte enkele deuken in zijn eigen auto. De man moest mee naar het bureau. Weekenddiensten HUISARTSEN Huisartsenpost Bergen op Zoom e.o., tel. 0164-273855 (Paracelsuslaan 2), ma t/m vr 17-8 u., za en zo. TANDHEELKUNDIGE HULP 0900-82637456. APOTHEEK THOLEN Vliethof8,za 11-12 u. DIERENARTS W. BRONS Tholen spr.u. za 11.30-12 u.. Poort vliet za 8.30-9 u„ tel. 0166-662596. KRAAMZORG Verloskundigen: Maatschap Steen bergen: tel. 604969. Sifra: 604664. Dé Provinciale Kraamzorg, tel. 0113-224000. Bcvallingenlijn tel. 0113-224022 (24 u.p.dag). Homecare (24 u. per dag), tel. 0113- 232924 of 0115-615595. SA Tot uw dienst HOOG'WATERSTANDEN Donderdag 29 juli t/m vrijdag 6 aug. donderdag 29 6.32 - 18.42 vrijdag 30 7.05 -19.12 zaterdag 31 7.32-19.42 zondag 1 8.07 -20.09 maandag 2 8.37 -20.45 dinsdag 3 9.17-21.29 woensdag 4 10.07 -22.29 donderdag 5 11.17-23.47 vrijdag 6 12.37 - di 3/8 7.01 LK Tijden gelden voor Stavenisse. Voor Gorishoek steeds twee minuten later. Voor uitgebreidere informatie bel het KNMI tel. 0900-9771. Kellebeek college Aan het Kellebeek college zijn de volgende leerlingen geslaagd. HAVO Tholen: Mariin den Boer, Mitchell Jansen. Sint-Annaland: Nanda Vroon. VWO Tholen: Hans Westerweel. Poortvliet: Stefan Lindhout. MBO VERPLEGING VERZOR GING Tholen: Roxanne Bechthold (verzor gende). Oud-Vossemeer: Sharon Vaders (verzorgende). Sint-Annaland: Angelique van de Velde (zorghulp); Roxanne Amoh, Nancy van de Leur (verzorgende); Bonita Huibrechtse, Arlette Weijler (verpleegkundige). Sint-Maartensdijk: Danielle van Dijke, Chantal Schot (verzorgende). Poortvliet: Cora Ligtvoet (helpende). NOVA Tholen: Yvonne de Jong. Sint-Maartensdijk: Soraya Koca- kaya. Howy de Wilde Poortv liet: Sharon Hoogerheijde. Diversen Aan de Avans hogeschool te Breda zijn Arjan Westdorp uit Stavenisse en Ricky de Klerck uit Oud-Vossemeer geslaagd voor de hbo-opleiding infor matica. De kiloprijs van de bonken is de afge lopen week aan de Sint-Annalandse veiling met negen cent gestegen. Er is minder aanbod van grote aardappe len: gevolg van het koude voorjaar en de droogte van de afgelopen weken. Houdt dat aan, dan is het niet ondenk beeldig dat de prijs van de friet de ko mende tijd gaat stijgen. Woensdag 28 juli: Doré 40-41Pre mière 27, Frieslander 29-33, Nicola 27, Eigenheimer 42-43, Bildtstar 42- 43, bonken 67. drielingen 13-15. kriel 57-60, aanvoef 157 ton. Dinsdag 27 juli: Doré 41-43. Pre mière 28, Frieslander 30-33, Nicola 28. Eigenheimer 42-44, Bildtstar 42, bonken 64, drielingen 12-15. kriel 42- 60, aanvoer 106 ton. Maandag 26 juli: Doré 40-43, Fries lander 28-31Nicola 28, Eigenheimer 43-44, Bildtstar 42-43, bonken 60-64, drielingen 12, kriel 42-63, aanvoer 76 ton. Vrijdag 23 juli: Doré 40-43, Premiè re 29. Frieslander 30-31, Nicola 28, Eigenheimer 42-47, Bildtstar 42-43, bonken 56-60, kriel 50-60. aanvoer 123 ton. Donderdag 22 juli: Doré 40-46. Pre mière 30-31Frieslander 30-32, Nico la 28-29, Eigenheimer 45-47, Bildt star 42, bonken 58-60, kriel 50-65, aanvoer 123 ton. THOLEN t/m 30 juli Athletes in Action, kinder sportweek, oesterputten, v.a. 14 u. 31 juli Thoolse orgeldag. Ines Mai- dre, Rehobothkerk. 10.30 u. 31 juli Kledinginzameling Dorcas, Regentessestraat 50,9-12 u. 31 jul, 7. 14 en 21 aug Zomerconcer- ten, organist J. de Viet en beiaardier G. de Waardt .oude stadhuis, 15 u. STAVENISSE 31 jul Terug in de tijd, familiedag, bar het Keeten, v^. 12 u. SINT-MA ARTENSDIJ K 31 juli Kledinginzameling Dorcas, Wouthoekweg 5,9-11.30 u. 2 aug Strandjutten, kinderactiv., 1VN consulentschap Zld, Pluimpot. 14 u. 4 t/m 7 aug Kermis. SCHERPENISSE 31 juli Thoolse orgeldag, Ines Mai- dre. Hervormde kerk, 12 u.

Eendrachtbode /Mededeelingenblad voor het eiland Tholen | 2010 | | pagina 2