Uit de krant van °okzo 65 jaar in (straat)beeld |L nieuwsgierig naar 'Ook al komen we niet in Vossemeer, we houden wel bij wat er gebeurt' EENDRACHTBODE, DE THOOLSE COURANT Donderdag 29 juli 2010 Berichten uit het jaar 1967 SINT-ANNALAND Fruiïafzet 1967/68 van Veilingver. „De Eendracht" te Tholen STAVENISSE Theeise Stichting Bejaardenwoning- bouw opgericht Hofstraat in Oud-Vossemeer een vertrouwd adres waar u uw autoreparaties kunt laten uitvoeren? alle werkzaamheden van Luijks van Lammeren? vss wj/k* ummeten ^Autobedrijf de Buitenvest: de brommobielspecialist van Tholen Autobedrijf de Buitenvest Familie Bijl uit Scherpenisse leest met hele gezin 12 Vijfenzestig jaren zijn verstreken sinds de eerste editie van Eendrachtbode. In deze rubriek tonen we u berichten uit kranten van 65 jaar of korter geleden die eigenlijk altijd nog actueel zijn. AFSCHEID HOOFD CHR. SCHOOL Morgen, vrijdag 20 juni, zal dhr. J. B. Aarnoudse afscheid nemen als hoofd van de Juliana van Stoibergschool voor Chr. Onderwijs. Om 7 uur zal er een afscheidsbijeenkomst gehouden woeden in het schoolgebouw, waarbij talrijke personen zijn uitgenodigd. Na dit officiële gedeelte zal er om half negen voor de ouders gelegenheid zijn per soonlijk van dhr. en mevr. Aarnoudse af scheid te nemen. Dhr. Aarnoudse is ongeveer acht jaar aan deze school werkzaam geweest en ver trekt zoals reeds eerder is meegedeeld in eenzelfde functie naar Ridderkerk. LEESBIBLIOTHEEK IN LOKAAL SCHOOL Het slopen van de Nutsspaarbank op de hoek Hoog- en Stoofstraat betekende ook dat de in dat gebouw ondergebrachte biblio theek moest ruimen. In een schoollokaal aan de Doelweg is voor de bibliotheek een behoorlijk onderkomen gevonden. Weliswaar in een oud gebouw, maar met nog meer ruimte dan in de Stoofstraat, zodat de ongeveer 3000 boeken overzichtelijk opgesteld werden. Ingang via het hek Doel weg. De bibliothecaresse mej. Blaas zal ook daar graag de gewenste voorlichting geven op de bekende uitleenuren. LANDBOUWSCHUUR INGESTORT Vorige w=ek is bij de tuinder J. W. Elen- baas aan de Oostweg een landbouwschuur ingestort. Er dtden zich geen persoonlijke ongelukken 'oor. D» heer Elenbaas had het al lang zien aankomen dar de cud? schuur het zou begeven. Op Hemelvaartsdag hing de schuur ruim een met;r over. Hij had toen alle materialen uit de schuur gehaald. Tenge volge van de droogte van vorige week is het hout verder gekrompen, en de schuur ingestort. BIJ GEBOORTE PRINS Ter gelegenheid van de geboorte van Prins Willem-Alexander heeft het bestuur van de Nutsspaarbank Tholen gemeend aan de baby van de famili? Rijnberg Bogert. die eveneens op donderdag 27 april is geboren traditiegetrouw een spaarbankboekje be schikbaar te stellen met een eerste gratis inleg van 25, Ook bij de geboorten van de prinsessen van Oranje in het verleden, werd aan het kind, dat op of omstreeks de geboortedatum geboren werd een spaarbankboekje met een eerste gratis inleg cadeau gedaan. De fruittelers van genoemde veiling zullen met ingang van het komende fruitseizoen hun produkten veilen te Rotterdam bij de veiling Z.H.E. (Zuid Holl. Eilanden) Als voordelen kunnen gezien worden dat van elke fruitteler zijn partij afzonderlijk geveild wordt. Blokvorming met een midden- prijs komt dan niet voor. Ook een geheel nieuwe afzet is dan ook nog mogelijk door een eventuele voorver koop van appelen en peren, voornamelijk winterfruit. OPENING RAIFFEISENBANK Vrijdag 30 juni a.s. zal burgemeester A. Sluijmers 's middags om half drie het nieuwe gebouw van de Ralffeisenbank officieel ope nen. 's Avonds kan het gebouw van 7 uur tot half negen bezichtigd worden. STOETERIJ VAN FRANK VAN BORSSELEN OPGEGRAVEN In Sint-Maartensdijk zijn fundamenten van de volledige stoeterij van het dertiendeeeuwse kasteel 't Hof van Frank van Borss?Ien ge vonden. Het zijn delen van een aanleo uit de vijftiende eeuw zoals tot nog toe nergens werd opgegraven. De fundamenten werden blootgelegd tijdens het recente voorgezette archeologisch onderzoek op de voorburcht van 't Hof. onder leiding van dr. J. G. N. Renaud. De succesvolle opgravingscampagne con centreerde zich hoofdzakelijk op een terrein, waar men de fundamenten van het kasteel uit de- dertiende eeuw verwachtte terug te vinden. Streven osar 94 woningen in de zeven gemeenten Spoedige realisering mogelijk OP REIS Directie en personeel van de firma Keur- Bruijnzeel maakten een reis naar de bloe menveiling te Aalsmeer, naar Schiphol te Amsterdam, waar tevens een tocht door de grachten attractief was. In Rijswijk werd een warme maaltijd gebruikt. Bij elkaar een gezellige dag met niet te veel bussen. De kerk en pastorie van de Gereformeerde Kerk domineerden zo'n honderd jaar lang het straatbeeld in de Oud-Vossemeerse Hofstraat. Ze zijn in 1871 gebouwd door de, toen nog, Christelijke Gereformeerde Kerk. Dat de straat ook wel Villawijk werd genoemd, is gezien de huizen die er staan niet vreemd. Het pand met de vlaggenstok, rechts, is de School met de Bijbel die dateert uit 1904. Al 28 jaar is auto en autoschadebedrijf Adrie van Burgh v.o.f. een vertrouwde naam in Tholen en daarbuiten. Men begon in 1982 als universeel autobedrijf aan de Wattstraat met het repareren, uitdeuken en spuiten van alle merken auto's. Dat doet men nog steeds, maar de nog immer groeien de klantenkring schakelt het team van Van Burgh steeds meer in voor de aanschaf van nieuwe en gebruikte auto's. In 1993 kocht Van Burgh een veel groter pand aan de Ampèrestraat en na de verbouwing werkt en woont men daar nog steeds naar volle tevredenheid. Van Burgh hoopt samen met de medewerkers nog vele jaren zijn klanten van dienst te kunnen zijn. Om te ontspannen gaan Adrie en z'n vrouw Janneke in de weekenden dik wijls met hun zoon op pad die zeer actief is in de kartsport. ADRIE VAN BURGH Ampèrestraat 14691 RE Tholen Tel. 0166-603079 Wij zijn een veelzijdig bedrijf met een klein team deskundige medewerkers. U kunt bij ons terecht voor mobiele stroomvoorzieningen, bouwma- chines en aanhangwagens. Wij hebben aggrega ten in ons verhuurprogramma in units van 40 Kva tot 325 Kva. Onze generatoren zijn geluidge- dempt en dus bij uitstek geschikt voor stroom- leveringen bij evenementen waarvoor wij tevens alle bekabeling en verlichting kunnen leveren. U komt ons tegen op bevrijdingsfestivals, intro ductieactiviteiten van scholen en universiteiten, muziekevenementen en andere feesten. Een van onze activiteiten in de bouwwereld is de opbouw en het onderhoud van bouwliften waar voor wij gecertificeerd zijn om de jaarlijkse keu ringen uit te voeren. Voor de aanschaf, huur, onderhoud en keuring van aanhangwagens zijn wij officieel dealer v&Ji de topmerken Saris en Hapert. Een gewild artikel bij motorrijders zijn onze Steady Stand wielklemmen die het mogelijk ma ken uw motor op effectieve wijze te vervoeren per aanhanger. Zoals gezegd een veelzijdig be drijf dus. U kunt ons vinden op Tholenseweg 4 te Halsteren en nodigen u van harte uit een kijkje te nemen op onze site www.luvala.nl om een duide lijk beeld van ons bedrijf te krijgen. Tegenwoordig heeft de oude pastorie een opvallende witte gevel, maar verder is er niet veel aan veranderd. Er naast, wat naar achteren, is in 1975 een nieuwe kerk gebouwd. Maar dan zonder toren. Helemaal rechts is de oude school zichtbaar, waarvan een deel tegenwoordig fungeert als clublokaal voor de duivenclub. Tholenseweg 4, 4661 PB Halsteren Tel. 0164-683750 www.luvala.nl Met maar liefst 3 merken brommobielen onder 1 dak mag Autobedrijf de Buitenvest te Bergen op Zoom zich terecht de brommobielspecialist van deze regio noemen. Behalve de merken Microcar en JDM, kan sinds kort ook de Chatenet geleverd worden. Standaard is de Chatenet CH26 al uitge rust met veel luxe. Het zeer sportief-uitziende mo del dat nu in de showroom staat is extra voorzien van mistlampen en een dubbele uitlaat. Microcar heeft regelmatig speciale aktiemodel- len: op dit moment zijn dat de M.Go S-5000 en de M.Go Cream, beiden te zien in onze showroom. Allebei deze modellen hebben een keur aan nut tige accessoires gecombineerd met een zeer aan trekkelijke prijs: 11.995,- De nieuwste JDM Aloës, een sportieve en stoere brommobiel, is voorzien van een CRI Common Rail motor. Dit betekent trillingsvrij en stil rijden. Voor wat voor merk u ook kiest, alle brommobie len zijn uitgerust met een 2-cilinder dieselmotor, een automatische aandrijving en zijn in 2-per- soonsuitvoering. Een AM rijbewijs (brommer- certificaat) is voldoende om in een brommobiel te mogen rijden. Dat geldt uiteraard ook voor ieder een met een B of BE rijbewijs. In de showroom van Autobedrijf de Buitenvest kunt u de nieuwe Microcar, JDM en Chatenet ko men bekijken. Prijzen vanaf 9.995,-. Ook is er een ruim assortiment gebruikte brommobielen. Buitenvest 44, 4614 AD Bergen op Zoom 0164-235295 www.debuitenvest.nl Marian houdt van tuinieren. Laban helpt daarbij met het zware werk. De Eendrachtbode komt al 65 jaar bij de mensen thuis. Maar wie zijn die men sen eigenlijk? In deze rubriek zetten we een abonnee in de schijnwerpers. In huize Bijl in Scherpenisse lezen ze allemaal de krant. Dat zijn Laban en Marian (beiden 40) en hun dochters Marceline (14) en Sharon (11). Laatst genoemde doet dat weliswaar alleen als ze er zelf in vermeld wordt of er met een foto in staat, maar dat telt ook mee. Marian krijgt de krant als eerste in handen. „Ik kijk altijd eerst naar de familieadverten ties, want dan schrijf ik meteen een kaartje voor de mensen die ik ken." Later op de dag of in het weekend, neemt ze de tijd om hem uitgebreid te lezen. Herkenbaarheid speelt een rol bij wat ze leest. „Ik lees de sport abso luut niet, maar bekijk wel de duivenuitslagen om te zien hoe de buurjongen en zijn oom het gedaan hebben." Ze vindt de jubileumpagina's een leuk ex- Dochters Marceline (links) en Sharon. traatje in de krant. „De oude advertenties zijn grappig om te zien." Marian, die bij de administratie van Hako in Scherpenisse werkt, leest sowieso graag. Thrillers en lees boeken vooral. Maar als het gaat om Stem men van lezers, haakt ze wel eens af. „Dat gaat vaak te lang door over hetzelfde onder werp. Dan lees ik dat op een gegeven moment niet meer, want dan denk ik, hé, weer al!" Laban heeft een eigen klusbedrijf en ziet vaak de bouwaanvragen van zijn klanten terug in de rubriek Tholenderwijs. „Ik weet het dan al, maar vind het leuk om te lezen wat er hier al lemaal gaande is." Ook het nieuws van andere dorpen bij plaatselijk nieuws wordt door hen doorgenomen. „Ook al komen we niet zo snel in Oud-Vossemeer, we houden wel bij wat er gebeurt." Het nieuws over hun eigen dorp Scherpenisse vinden ze vaak negatief. Zoals het verdwijnen van de geldautomaat en de kwesties rondom het nog te bouwen woonzorgcentrum. Dat snappen ze wel, maar ze zouden ook graag iets positiefs over hun dorp willen lezen. Als Laban een keer veel vis heeft gevangen, komt dat'wel voor elkaar, want dan staat hij bij de uitslagen van de viswedstrijden van de Zeebaars, de plaatselijke hengelsportclub. En Sharon haalde onlangs de voorpagina van de krant, toen ze samen met haar klas, groep 7 van de Oosterscheldeschool, handtekeningen aan de wethouder aanbood om het school zwemmen te behouden. Marceline is een keer op de foto gezet bij een fietstocht en zag haar zelf op die manier terug in de krant. Met de inhoud van de krant zit het wel goed, vinden ze over het algemeen. „De artikelen zijn niet zo beknopt, maar lekker uitgebreid", vindt Marian. Alleen mag van hen de krant op het kleinere tabliodformaat verschijnen. „Dat leest makkelijker als je in je stoeltje zit. Nu moet je perse aan tafel gaan zitten", vindt Laban. Als ze de krant uit hebben, geven ze hem vaak wel door. „Maar niet om te lezen", zegt Marian. „De krant gaat naar de zagers en de wormen, voor visaas. Die drogen dan lekker." Laban: „Ik steek er 's winters ook wel eens de kachel mee aan."

Eendrachtbode /Mededeelingenblad voor het eiland Tholen | 2010 | | pagina 12