THOLEN Vrijwilligers gezocht! Evenementenkalender augustus 2010 Donderdag 29 juli 2010 Openbare bekendmakingen I Gemeentenieuws openbare bekendmakingen gemeente Tholen week 30 gemeente Tholen MELDPUNT GEMEENTE Voorelkaar 0166-667667 Gemeentehuis Tholen Bezoekadres: Hof van Tholen 2, 4691 DZ Tholen Postadres: Postbus 51, 4690 AB Tholen Telefoon (0166) 668 200 Meldpunt (0166) 667 667 (24 uur per dag voor opmerkingen, meldingen over uw woonomgeving) Fax (0166) 663 553 E-mail gemeente@tholen.nl Website www.tholen.nl Openingstijden gemeentehuis Iedere werkdag geopend Van 8.30 uur tot 12.30 uur: vrije inloop Van 12.30 uur tot 17.00 uur: hal van het gemeentehuis geopend, dienstverlening op afspraak Avondopenstelling burgerzaken: do. 18.00 - 20.00 uur Burgemeester of wethouder spreken? U bent van harte welkom op het gemeente huis. U kunt een afspraak maken via het bestuurssecretariaat: (0166) 668 330: voor de burgemeester (0166) 668 386: voor een van dewethouders Gemeenteraad Wanneer u iets met (een lid van) de gemeen teraad wilt bespreken, kunt u contact opne men met de raadsgriffie: 0166 - 668 350. Vragen over leven met een beperking? MEE Zeeland biedt ondersteuning bij leven met een beperking. U bent van harte welkom met uw vragen op elke woensdag van 09.00 uur tot 12.00 uur op het servicepunt in het gemeentehuis van Tholen. Cliëntenraad Hoe neemt u contact op met de Cliëntenraad Werk en Inkomen/WWB? 1. U belt naar de gemeente Tholen 0166-668200. 2. De receptionist(e) vraagt om uw naam en telefoonnummer. Let op: U hoeft niet te zeggen waar het over gaat, dat bespreekt u pas met iemand van de cliëntenraad zelf. 3.U wordt teruggebeld door iemand van de cliëntenraad. En hij/zij maakt een afspraak met u. Wegwerkzaamheden en verkeersmaatregelen Een overzicht van de wegwerkzaamheden en verkeersmaatregelen die de komende tijd bin nen de gemeente zullen plaatsvinden, kunt u vinden op de website van de gemeente: www.tholen.nlIn het linkermenu kunt u onder 'Actueel' klikken op Verkeersmaat- rege len'. Op deze pagina vindt u altijd de meest actuele informatie op het gebied van verkeer en wegenonderhoud. Tholenderwijs gratis via e-mail of print Inwoners van de gemeente Tholen die géén abon nement hebben op de Eendrachtbode, kunnen onze voorlichtingsrubriek Tholenderwijs toch gra tis thuis ontvangen. Via e-mail en als u geen internet-aansluiting hebt, op papier via de brie venbus. Let wel, u ontvangt dan alleen Tholenderwijs en niet de Eendrachtbode. U meldt zich hiervoor aan bij de Eendrachtbode (0166- 657007) of bij de gemeente Tholen (0166-668210). Of u stuurt een e-mail naar tholenderwijs@eendrachtbode.nl a2 Onderstaand kunt u de ons bekende evenementen, collectes en overige verkopingen zien. Wanneer u vragen of opmerkingen heeft, kunt u contact opnemen met mevrouw M. Zegers-Vreede, telefoon: 0166-668372. Schriftelijke reacties kunt u zenden aan gemeente Tholen, afd. Publiekszaken, Postbus 51, 4691 AB Tholen, of per email naar MVR@tholen.nl. De evenementenkalender over het gehele jaar kunt u vinden op de website van de gemeente Tholen. NAAM EVENEMENT DATUM Kermis Sint-Maartensdijk Woensdag 4 t/m zaterdag 7 augustus Gemeentelijk zomerconcert in het Oude Stadhuis te Tholen Bach en consorten Zaterdag 7 augustus vanaf 15.00 uur Entree gratis Braderie Sint-Maartensdijk O.V. Smalstad Zaterdag 7 augustus Kermis Sint-Annaland Woensdag 11 t/m zaterdag 14 augustus Gemeentelijk zomerconcert in het Oude Stadhuis te Tholen Muziek uit Vlaanderen en Holland m.m.v. Dina Verheijden Zaterdag 14 augustus vanaf 15.00 uur Entree gratis Braderie Sint-Annaland Middenstandsvereniging ACTIVA Zaterdag 14 augustus Kledinginzameling door Stichting Salvatoriaanse Hulpactie Maandag 16 augustus Artiestenavond op vrijdag en op zaterdag activiteiten tijdens de braderie beide in een tent op het kerkplein te Poortvliet Café 't Centrum Vrijdag 20 en zaterdag 21 augustus Gemeentelijk zomerconcert in het Oude Stadhuis te Tholen Muziek uit Italië en Engeland Zaterdag 21 augustus vanaf 15.00 uur Entree gratis Zomermarkt Poortvliet Aktiviteiten Comité Poortvliet Zaterdag 21 augustus Rommelmarkt aan de Tolweg te Poortvliet Zaterdag 21 augustus van 10.00 - 16.00 urn- Shantyfestival op camping 't Oude Dorp te Stavenisse Zaterdag 21 augustus van 12.00 -19.00 urn- Fietsvierdaagse Tholen Huisvrouwentrim Maandag 23 t/m donderdag 26 augustus Fietsmeerdaagse St. Evenementen Comité Smalstad Dinsdag 24 t/m donderdag 26 augustus Kermis Tholen Donderdag 26 t/m zaterdag 28 augustus Braderie Tholen Ondernemersvereniging Tholen Vrijdag 27 en zaterdag 28 augustus Voor Hospice De Schutse in Sint-Annaland is men op zoek naar vrijwilligers die zich willen inzetten voor terminale patiënten. Dit houdt in dat u het personeel van Zorgcentrum "De Schutse" ondersteunt bij het geven van palliatieve terminale zorgverle ning aan de patiënt en bij de algehele dagelijkse levensver richtingen. Daarbij alle voorkomende werkzaamheden in de ondersteu ning van familie. Mogelijkheden voor begeleiding en scholing zijn aanwezig. Heeft u interesse in deze vorm van vrijwilligerswerk neem dan contact op met servicebureau Voor Elkaar van de gemeente Tholen, telefoon: 0166 668200 of mail naar servicebureau@tholen.nl servicebureau schriftelijk worden ingediend bij het college van burgemees ter en wethouders van Tholen. Voor informatie over de mogelijkheid bezwaar te maken kunt u contact opnemen met de afdeling Vergunningen en Handhaving, telefoon: 0166-668200. ONTHEFFINGEN VERGUNNINGEN EN BOUW- Middelburg. Nadere informatie over het indienen van een bezwaar schrift en het aanvragen van een voorlopige voorziening is te vinden in de brochure 'Bezwaar en beroep tegen een beslissing van de overheid' die op verzoek door het clus ter Communicatie van de gemeente Tholen wordt toege zonden. BOUWEN Ingekomen bouwaanvragen Hikseweg te Oud-Vossemeer: het bouwen van een land- bouwschuur; Prinses Beatrixstraat 14 te Stavenisse: het plaatsen van een dakopbouw; Stadzicht II te Tholen: het bouwen van 3 woningen Stadzicht II; Burgemeester Bouwensestr 18a te Scherpenisse: het uit breiden van een woning; Tuinstraat 26 te Sint-Annaland: het plaatsen van een erf- afscheiding; Cromvliet 4 te Tholen: het wijzigen van de voorgevel en het isoleren van het dak; Dalemsestraat 29 te Tholen: het bouwen van een houten schuur en veranda; Schoolstraat 2 te Sint-Annaland: het plaatsen van een tuinhuis; Muyeweg 10 te Sint-Maartensdijk: het bouwen van een bedrijfswoning; Molenstraat 8 te Poortvliet: het plaatsen van een dakka pel; Industrieweg 8 te Sint Philipsland: het wijzigen van de linkerzijgevel en de voorgevel; Boserf 5 te Sint Philipsland: het plaatsen van een berging en een overkapping; Machteld van Gelrestraat 26 te Tholen: het vernieuwen van de bijkeuken en de schuur; Dokter Zoetemanstraat 12 te Stavenisse: het bouwen van een berging. Ingekomen sloopaanvragen Razernijweg 1 te Tholen: het slopen van een stal. Welstandscommissie De welstandscommissie vergadert op maandag 9 augustus 2010 in het gemeentehuis te Tholen. Aanvang 09:30 uur. In deze vergadering worden de op de agenda geplaatste bouw aanvragen behandeld. De agenda ligt voor iedereen op don derdag 5 en vrijdag 6 augustus 2010 ter inzage in de publieke leesruimte van het gemeentehuis. De vergadering is openbaar en opdrachtgevers/ontwerpers en direct belanghebbenden kunnen gebruik maken van het spreekrecht. De behandeling van zogenaamd vooroverleg/schetsplannen is niet openbaar. Verleende bouwvergunningen Wouthoekweg 7 te Sint-Maartensdijk: het bouwen van een woning: verzonden 20 juli 2010 Lange Kruisweg 1 te Sint Philipsland: het bouwen van een werktuigenberging: verzonden 20 juli 2010 Keethil 2 te Sint-Maartensdijk: het plaatsen van een tuin- berging: verzonden 21 juli 2010 Provincialeweg 6 te Sint-Maartensdijk: het stuken van de voorgevel: verzonden 22 juli 2010 Buurtweg 145 te Stavenisse: het plaatsen van twee dak kapellen: verzonden 22 juli 2010 Verleende sloopvergunningen Rijksweg 6 te Sint Philipsland: het slopen van een woning met bedrijfsgebouwen: verzonden 21 juli 2010 Markt 34 te Sint-Maartensdijk: het verwijderen van asbesthoudende golfplaten: verzonden 22 juli 2010 Volgens de algemene wet bestuursrecht (Awb) kunnen belanghebbenden tegen een verleende vergunning bezwaar maken. Het bezwaarschrift moet binnen 6 weken na de dag waarop het besluit is verzonden aan de aanvrager Ontwerpbeschikkingen Burgemeester en wethouders van Tholen maken bekend dat zij voornemens zijn ontheffing van het geldende bestemmingsplan en bouwvergunning te verlenen voor de navolgende aanvragen om bouwvergunning met toepas sing van: Artikel 3.6, üd 1, sub c, van de Wet ruimtelijke ordening: Oesterdam 3 te Tholen: het vernieuwen van een drij vende aanlegsteiger en golfbreker (2010-194); Vanaf 30 juli 2010 tot en met 12 augustus 2010 ligt de ontwerpbeschikking ontheffing en bouwvergunning met de daarbij behorende stukken ter inzage in het gemeente huis (zie voor adres en openingstijden het colofon). Zienswijze: binnen deze inzagentermijn kunnen belang hebbenden een zienswijze over de ontwerpbeschikking naar voren brengen. Artikel 3.23, van de Wet ruimtelijke ordening: Patrijzenweg 27b te Oud-Vossemeer: het vergroten van een garage/berging (2010-358); Vanaf 30 juli 2010 tot en met 9 september 2010 ligt de ontwerpbeschikking ontheffing en bouwvergunning met de daarbij behorende stukken ter inzage in het gemeente huis (zie voor adres en openingstijden het colofon). Zienswijze: binnen deze inzagentermijn kunnen belang hebbenden een zienswijze over de ontwerpbeschikking naar voren brengen. Binnen de genoemde inzagentermijn kan mondeling of schriftelijk een zienswijze over een ontwerpbeschikking naar voren worden gebracht bij burgemeester en wethou ders van Tholen. Een schriftelijke zienswijze kunt u richten aan het college van burgemeester en wethouders van Tholen, Postbus 51, 4690 AB Tholen. Degene die mondeling een zienswijze wil indienen kan, voor het maken van een afspraak, contact opnemen met de afdeling vergunningen en handhaving, telefoon: 0166-668562/668363. Van een mondelinge zienswijze zal een verslag worden opgesteld. Verleende beschikking Burgemeester en wethouders van Tholen maken bekend, nu geen zienswijzen zijn ingediend naar aanleiding van de ontwerpbeschikking, dat zij ontheffing van het gel dende bestemmingsplan en bouwvergunning verlenen voor de navolgende aanvraag om bouwvergunning met toepassing van: Artikel 3.6, lid 1, sub c, van de Wet ruimtelijke ordening: Oesterdam 3 te Tholen: het vernieuwen van een zeil- school (2009-01148; de beschikking bouwvergunning is verzonden op 20 juli 2010); Volgens de Algemene wet bestuursrecht (Awb) kunnen belanghebbenden tegen een verleende beschikking ont heffing en bouwvergunning bezwaar maken. Een bezwaar schrift moet binnen 6 weken na de dag waarop het besluit is verzonden aan de aanvrager schriftelijk worden inge diend bij het college yan burgemeester en wethouders van Tholen. Indien u de beschikking wilt inzien kunt u con tact opnemen met de afdeling Vergunningen en Handhaving. Degene die tegen een beschikking bezwaar heeft gemaakt, kan tevens een verzoek doen tot het treffen van een voorlopige voorziening (schorsing). Het verzoek tot het treffen van een voorlopige voorziening moet gericht worden aan de Voorzieningenrechter van de Rechtbank Middelburg, sector Bestuursrecht, Postbus 5015, 4330 KA WET MILIEUBEHEER N I S G E V I N G KEN- Kennisgeving van mededeling besluit Burgemeester en wethouders van Tholen; gelet op de arti kelen 3.44 en 3.45 van de Algemene wet bestuursrecht; delen mede, dat door hen, onder oplegging van voor schriften om nadelige gevolgen voor het milieu te voorko men danwel zoveel mogelijk te beperken, op 13 juli 2010 vergunning is verleend ingevolge de Wet milieubeheer aan Dierenpension Anna Jacobapolder, Langeweg 54 te Sint Philipsland, in verband met het oprichten en in wer king hebben van een dierenpension, gelegen aan de Langeweg 54 te Sint Philipsland, kadastraal bekend Sint Philipsland, sectie H, nummer 895. Er zijn zienswijzen ingediend naar aanleiding van het ontwerp-besluit. Voor de weerlegging van de zienswijzen wordt verwezen naar het definitieve besluit. Deze aanvraag wordt tevens aan gemerkt als een melding op grond van het Besluit alge mene regels voor inrichtingen milieubeheer. Het besluit en alle ter zake zijnde stukken liggen met ingang van 30 juli 2010 gedurende zes weken ter inzage in de centrale hal van het gemeentehuis, Hof van Tholen 2 te Tholen van 08.30 uur tot 17.00 uur (indien tussen 12.30 en 17.00 uur een toelichting wordt gewenst dient daarvoor een afspraak te worden gemaakt, telefoonnum mer 0166-668277). Indien het college daartoe een schrif telijk verzoek ontvangt kunnen de stukken gedurende zes weken tevens tijdens de avondopenstelling in de centrale hal van het gemeentehuis worden ingezien. Ingevolge artikel 20.1, eerste lid, en artikel 20.6 van de Wet milieubeheer en artikel 6.7, 6:8 en 6:13 van de Algemene wet bestuursrecht staat gedurende zes weken met ingang van de dag, na die waarop het besluit ter inzage is gelegd, beroep open bij de Afdeling Bestuursrechtspraak van de Raad van State voor: a) belanghebbenden die zienswijzen hebben ingebracht tegen het ontwerp van het besluit; b) belanghebbenden aan wie redelijkerwijs niet kan wor den verweten geen zienswijzen te hebben ingebracht tegen het ontwerp van het besluit. Het besluit wordt na afloop van de beroepstermijn van kracht, tenzij gedurende de beroepstermijn beroep is ingesteld en bij de voorzitter van de Afdeling Bestuursrechtspraak van de Raad van State een verzoek om voorlopige voorziening is gedaan. In dat geval wordt een besluit niet van kracht voordat op dat verzoek is beslist. In gevallen waarin een vergunning betrekking heeft op het oprichten of veranderen van een inrichting, dat tevens is aan te merken als bouwen in de zin van de Woningwet, wordt een besluit niet eerder van kracht dan nadat de betrokken bouwvergunning is verleend. Het beroepschrift moet voor 10 september 2010 worden gericht en gezonden aan de Raad van State, Afdeling Bestuursrechtspraak, Kneuterdijk 22, 2514 EN 's- Gravenhage. Zij die beroep instellen kunnen een verzoek doen tot het treffen van een voorlopige voorziening. Dit verzoek moet binnen bovengenoemde termijn worden gericht aan de voorzitter van de bovengenoemde afde ling. Het verzoek tot voorlopige voorziening moet worden gericht aan de voorzitter van de Afdeling Bestuursrechtspraak van de Raad van State, Kneuterdijk 22, 2514 EN 's-Gravenhage. Kennisgeving van mededeling ontwerpbesluit Burgemeester en wethouders van Tholen delen mede, gelet op artikel 3.12, eerste lid en derde lid van de Algemene wet bestuursrecht en artikel 13.4 van de Wet milieubeheer, dat zij voornemens zijn om op de aanvraag van de heer A.H. Bevelander, Kleine Dijk 1 te Sint- Annaland, voor vergunning ingevolge de Wet milieube heer (Wm) in verband met het veranderen van de bestaande inrichting, gelegen aan de Kleine Dijk 1 te Sint-Annaland, kadastraal bekend Sint-Annaland, sectie H, nummer(s) 1201 en 1202, die zij hebben ontvangen op 26 april 2010 gunstig te beschikken onder oplegging van de nodige voorschriften om nadelige gevolgen voor het milieu te voorkomen, danwel zoveel mogelijk te beper ken. Deze aanvraag wordt tevens aangemerkt als een mel ding op grond van het Besluit algemene regels voor inrichtingen milieubeheer. Het ontwerp besluit, alsmede de aanvraag en andere ter zake zijnde stukken liggen met ingang van 30 juli 2010 gedurende zes weken ter inzage in de centrale hal van het gemeentehuis. Hof van Tholen 2 te Tholen van 08.30 uur tot 17.00 uur (indien tussen 12.30 en 17.00 uur een toelichting wordt gewenst dient daarvoor een afspraak te worden gemaakt, telefoonnummer 0166-668277). Indien het college daartoe een schriftelijk verzoek ontvangt kunnen de stukken gedurende deze zes weken tevens tij dens de avondopenstelling in de centrale hal van het gemeentehuis worden ingezien. Na de genoemde periode van zes weken liggen de stukken tot het einde van de termijn waarbinnen beroep kan wor den ingesteld tegen het geven van het aangevraagde besluit, elke werkdag van 08.30 uur tot 12.30 uur ter inzage bij de afdeling Vergunningen en Handhaving van de gemeente. Gedurende zes weken vanaf de dag waarop de ontwerp- vergunning ter inzage is gelegd, kan een ieder zienswij zen tegen de ontwerp-beschikking op grond van de Wm schriftelijk bij Burgemeester en wethouders van de Gemeente Tholen naar voren brengen. Eveneens bestaat gedurende deze termijn, indien daarom telefonisch wordt verzocht, voor een ieder de gelegenheid tot het monde ling naar voren brengen van zienswijzen. U kunt daarvoor bij voorkeur voor 27 augustus 2010 een afspraak maken met mevrouw G.J. Hertogs-van der Gouwe of mevrouw C.M. Hage-Goudzwaard van de afdeling Vergunningen en Handhaving, telefoon 0166-668238/381. De ingebrachte zienswijzen worden mede ter inzage gelegd. Kennisgeving van mededeling ontwerpbesluit Burgemeester en wethouders van Tholen delen mede, gelet op artikel 3.12, eerste lid en derde lid van de Algemene wet bestuursrecht en artikel 13.4 van de Wet milieubeheer, dat zij voornemens zijn om op de aanvraag van OPS China B.V. i.o., Slabbecoornweg 53a te Tholen, voor een nieuwe, de gehele inrichting omvattende ver gunning ingevolge de Wet milieubeheer (Wm) in verband met het veranderen van de bestaande inrichting, gelegen aan de Slabbecoornweg 53a en 43 te Tholen, kadastraal bekend Tholen, sectie S, nummer(s) 90 en 405, die zij hebben ontvangen op 6 april 2010 gunstig te beschikken onder oplegging van de nodige voorschriften om nadelige gevolgen voor het milieu te voorkomen, danwel zoveel mogelijk te beperken. Deze aanvraag wordt tevens aange merkt als een melding op grond van het Besluit algemene regels voor inrichtingen milieubeheer. Het ontwerp besluit, alsmede de aanvraag en andere ter zake zijnde stukken liggen met ingang van 30 juli 2010 gedurende zes weken ter inzage in de centrale hal van het gemeentehuis, Hof van Tholen 2 te Tholen van 08.30 uur tot 17.00 uur (indien tussen 12.30 en 17.00 uur een toelichting wordt gewenst dient daarvoor een afspraak te worden gemaakt, telefoonnummer 0166-668336). Indien het college daartoe een schriftelijk verzoek ontvangt kunnen de stukken gedurende deze zes weken tevens tij dens de avondopenstelling in de centrale hal van het gemeentehuis worden ingezien. Na de genoemde periode van zes weken liggen de stukken tot het einde van de termijn waarbinnen beroep kan wor den ingesteld tegen het geven van het aangevraagde besluit, elke werkdag van 08.30 uur tot 12.30 uur ter

Eendrachtbode /Mededeelingenblad voor het eiland Tholen | 2010 | | pagina 10