Geen ontheffing voor anti-hagelkanon Sint-Annalandse heeft beste strandterras van Nederland Geld teer punt in de lange historie van Slachtveld/Noord Waardering voor motor achter activiteiten ouderenafdeling Vrij jonge onderneming met ambitie en passie Bijna kwart van oud-lezers gaat niet meer naar bibliotheek Minder voor muziekschool Uitwisseling van zorggegevens Gouden speld voor Kees Nooij voor verdiensten Anbo-Tholen Donderdag 22 juli 2010 EENDRACHTBODE, DE THOOLSE COURANT 5 Onderzoek SP half jaar na sluiting in Poortvliet Ook stiller apparaat maakt te veel lawaai Vernietigd Dansen op laatste schooldag ROC Stevig bedrijf Eerst de rupsendan pas de vlinders September Spelletje midgetgolf Zes leerlingen halen muziekdiploma Nog geen 60% van de oud-leden van de bibliotheek in Poortvliet, gaat een half jaar na de sluiting nog even vaak als vroeger naar een biblio theek, maar dan in een andere plaats. Bijna een kwart van de oud-le den weigert om naar een bibliotheek buiten het eigen dorp te gaan en circa 15% gaat ook niet, maar overweegt nog wel om het binnenkort te gaan doen. Tot nu toe behelpen ze zich met boeken van vrienden en kennissen. Eén persoon maakt gebruik van de boek-aan-huis service. Dat blijkt uit een steekproef die de SP-Tholen heeft gehouden onder een groep van 42 oud-lezers van de bibliotheek in Poortvliet. Dc bibliotheek die tientallen jaren door vrijwilligsters werd gerund, moest ondanks protesten uit het dorp op 4 januari van dit jaar sluiten. Een meerderheid van dc gemeenteraad heeft hiervoor besloten. Precies 20 oud-leden gaan nu regelmatig naar de bibliotheek in Tholen. Volgens de SP doen dc meesten dat met tegenzin omdat ze het jammer vinden dat dc vertrouwde dorpsbibliotheek er niet meer is, maar ze hebben verder geen kritiek op de service in de bibliotheek die ze nu bezoeken. Drie lezers zijn overgeschakeld op die van Sint-Maar tensdijk en twee gaan naar Sint-Anna- land. Een enkeling heeft van dc nood een deugd gemaakt: „Als ik nu naar Tholen ga om boeken te lenen, ga ik ook meteen geld pinnen, want dat kan ook niet meer op ons dorp en ja, dan doe ik daar ook maar meteen mijn boodschappen." In totaal 10 van de 42 ondervraagde mensen zijn helemaal gestopt met het lenen van boeken. Bij hen overheerst volgens de SP nog steeds dc boosheid over het besluit dat de gemeenteraad nam. De meeste afhakers zijn niet erg mobiel en proberen zich nu te behel pen door boeken te ruilen met vrien den en kennissen. Een enkeling leest alleen dc krant nog en weer iemand anders is begonnen om haar eigen ou de boeken opnieuw te gaan lezen. Maar dat is geen echt succes: „Na een paar pagina's weet ik al weer hoe het afloopt." „Ik ben afhankelijk van de fiets en ik laat me niet dwingen om naar Tholen te gaan", is een andere uitspraak van een afhaker. Eén lezeres heeft zich zo boos gemaakt, dat zij per brief protest heeft aangetekend bij en steun heeft gevraagd aan prinses Laurentien. Omdat die immers actie voert tegen dc oprukkende laaggclcttcrdheid on der dc volwassenen. Zes van de ondervraagde personen hebben tot nu toe nog geen boeken el ders geleend. Ze zijn gewoon minder gaan lezen, maar overwegen om mis schien later toch naar eeti bibliotheek te gaan, maar omdat het zo onhandig voor hen is, zal dat slechts een paar keer per jaar zijn. De SP vreest dat de situatie in Stave- nissc en Oud-Vossemccr - waar dit jaar dc bibliobus werd afgeschaft door de gemeente - niet anders is dan die in Poortvliet. Dc SP noemt het re sultaat van de steekproef triest. Het is voor de fractie van de SP in de ge meenteraad aanleiding om de zaak opnieuw aan de orde te gaan stellen. Teamleider van de bibliotheek Tho len. Wim Otterman, kan niet zeggen of dc resultaten van het onderzoek overeenkomen met de gegevens van de bibliotheek. „Ik heb die cijfers niet écn-twee-drie paraat. Wel vind ik het jammer als het inderdaad klopt. Blijk baar hadden zij voldoende aan de be perkte voorziening van dc bibliotheek in Poortvliet en vinden zij het lastig om buiten het dorp te gaan." Otterman weet wel te vertellen dat er zes mensen in de gemeente gebruik maken van de boek-aan-huis service. Daarvan wonen er twee in Poortvliet. In Tholen maakt er een lezer gebruik van, evenals in Oud-Vossemeer en twee in Stavenisse. De boeken wor den rondgebracht door drie vrijwilli gers. „Hel loopt redelijk, maar het is ook niet de bedoeling dal het storm loopt, want het is bedoeld voor men sen die niet mobiel zijn." Het anti-hagelkanon van fruitteler A. Alkema uit Sint-Maartensdijk maakt nog steeds te veel lawaai. B. en w. zijn niet van plan om een ont heffing van de vergunning. Dat blijkt uit het antwoord van b. en w. op vragen van Rob Duijm van het CDA. Dc gemeente erkent dat er geen speci fiek wettelijk kader is voor anti-hagel- kanonnen. Daardoor wordt de alge mene plaatselijke verordening (APV) toegepast. Duijm wees er op dat er bij andere gemeenten, zoals Rcimers- 'waal, Kapette. "Borscle, Neder Betu we. Wijk bij Duifrstcde en Hulst, wel vergunningen voor het knallen van het apparaat is verleend. B. en w. ant- woorden daarop dat dc gemeente Ka pel Ie onlangs de toestemming voor een antihagelkanon heeft geweigerd. En dat ook dc gemeente Wijk bij Duurstede geen vergunning verleent. In alle gevallen worden ze geweigerd omdat ze niet kunnen voldoen aan de geluidsnormen, 'waardoor ontoelaat bare hinder voor de omgeving wordt veroorzaakt.' Hulst heeft voor een anti-hagelkanon toestemming gewei gerd omdat het strijdig is met het be stemmingsplan, maar een andere ge nerator wordt wel toegestaan. In de APV is een verbod opgenomen om buiten een inrichting in werking te hebben die voor omwonenden of voor dc omgeving geluidhinder veroor zaakt. B. en w. kan hiervoor een ont heffing verlenen. Daarbij is de lokale situatie van groot belang, aldus de toelichting. 'Vooral de afstand tussen de anti-ha- gelgenerator en woningen van derden is een bepalende factor. De gemeente Tholen heeft door middel van geluid metingen vastgesteld dat de geluidni veaus op woningen van derden exces sieve overlast veroorzaken.' Als gevolg hiervan kunnen omwonenden gezondheidsrisico's oplopen. Ook uit het akoestisch rapport dat Alkema aan de gemeente heeft voorgelegd, blijkt dat er nog steeds sprake is van buiten sporig lawaai. Duijm wilde ook weten of de ge meente op de hoogte is van de recht zaak tussen de stichting voor behoud van de Zak van Zuid-Bcveland en de gemeente Borsele en de mogelijke ju ridische gevolgen hiervan. B. en w. antwoorden dat ze daar van op de hoogte zijn. In het geding gaat het om de toepassing van de APV als wette lijk kader voor een anti-hagelgenera- tor. .Als de rechter van oordeel is dat de APV niet het juiste wettelijk kader is, zal het bevoegd gezag een aan vraag voor het in werking hebben van een anti-hagelkanon moeten toetsen aan de wet milieubeheer. Ook dan is het niet mogelijk de hoge geluidsni veaus toe te staan. Een besluit daartoe van de gemeente Kapelle is door de Raad van State vernietigd.' Dc laatste schooldag van het ROC- Zeeland kreeg woensdag in Tholen een internationaal tintje. Op dc bin nenplaats van de Gasthuiskapel werd de cursus inburgering feeste lijk afgesloten met een workshop djembee en een buffet uit alle windstreken. Er waren veertig personen uit onge veer 20 landen die aan de cursus mee hebben gedaan. Een uur lang kregen de cursisten en dc leerkrach ten les in het trommelen op z'n Afrikaans. Voor sommige Afrikanen onder het gezelschap was het gesne den koek. Er werd ook gedanst door dames uit onder meer Ivoorkust, Cuba, Peru, Somalië en China. Ook docente Nederlands Jeanne Kettcle- rij mengde zich in het gezelschap. Dc cursisten bezochten vier ochten den per week de lessen van Kcttele- rij en Peter Bogers. Het gaat onder meer om asielzoe kers, voornamelijk uit Somalië, maar ook om vrouwen die met een Nederlander zijn getrouwd, een Pools echtpaar. Verder komen er mensen uit Brazilië. Thailand, Soe dan en Tunesië. Na de dans was er gelegenheid te proeven van allerlei gerechten uit allerlei windstreken. Het buffet was door de cursisten zelf gemaakt. De gemeente Tholen geeft volgend jaar 413 euro minder uit aan dc Zeeuwse Muziekschool. Dat is 0,26 procent minder. Alle twaalf aange sloten gemeenten komen op een kwart procent minder uit. Dat scheelt totaal 6.431 euro. In de be groting van dit jaar is 2.566.828 eu ro opgenomen, in die van volgend jaar 2.560.397 euro. De verlaging is volgens de vereniging Zeeuwse ge meenten te weinig. Die gaat uit van een bezuiniging van 2 procent. Dc gemeente Tholen droeg in 2009 154.221 euro bij, dit jaar 157.645 euro. De bezuiniging van de Mu ziekschool wordt verkregen door de kosten te verlagen. Uren worden zo veel mogelijk productief gemaakt in een nieuw door het rijk ondersteund project Er zit muziek in ieder kind. Verder worden er lagere kosten ver wacht voor docenten die vervroegd uittreden en wordt er bezuinigd op de directie. Apotheekhoudend huisartsen en apotheken uil de regio en het Lievensberg zie kenhuis in Bergen op Zoom gaan via het Open Zorg Informatiesysteem (OZIS) dc medicatiegegevens van een patiënt uitwisselen. Vorig jaar is daarvoor al een intentieverklaring getekend. Maandag is een tweede stap genomen: het onderte kenen van de samenwerkingsovereenkomst. De apotheek Tholen werkt mee aan het project, evenals dc apotheekhoudende huisartsenpraktijken De Smisse te Sint-Annaland, Panis te Stavenisse, Dc Cock te Sint Philipsland, Jahangir en Janssen te Sint-Maartensdijk en Van de Weijer te Oud-Vossemeer. Sinds de on dertekening van de intentieverklaring in 2009 is binnen het Lievensberg zieken huis gewerkt aan de technische realisering van hel project. De deelnemende apotheken kunnen daardoor nu digitaal bij deelnemende collega-apotheken dc historie bekijken van dc medicatie-uitgifte van een patiënt. Het versturen van di gitale recepten vanuit het Lievensberg ziekenhuis naar de apotheken verkeert momenteel in een testfase. Het ziekenhuis noemt de eerste resultaten bcmoedi- ,gend: deze mogelijkheid wordt momenteel verder doorontwikkeld. 'p Danielle Giljam en haar vriend Rick Dnijvestijn van brasserie Zeelust te Westenschouwen werden door de jury bekroond voor het beste buitenterras van Nederland. I)c uit Sint-Annaland afkomstige Danielle Giljam (30) exploiteert het beste strandterras van Nederland. Haar brasserie Zeelust in Westen- schouwen is bekroond door het vakblad Misset Horeca. Van alle 700 terrassen in ons land die zijn beoordeeld, kwam Zeelust in het alge meen klassement als derde uit de bus. In de subcategorie strandterras werd een eerste prijs veroverd. Daniël Ie, de oudste dochter van Henk en Leny Giljam-den Engels man, koos na 't Rijks in Bergen op Zoom voor de hogere hotelschool in Leeuwarden. Anderhalf jaar deed ze in Zuid-Frankrijk ervaring op in dc horeca in Chambery en Nice. Daarna werkte Daniëlle ze ven jaar in brasserie het Zalmhuis in Rotterdam, die een capaciteit heeft van 220 stoelen. Even maakte ze een uitstapje naar het sterrenres taurant Zwetheul tussen Rotterdam en Delft, in het bezit van een Mi- chelinster. Toen kwam al snel Zee lust in beeld, want Daniëlle en haar vriend Rick Duijveslijn (econoom bij een bananenimporteur) wilden een eigen horecabedrijf. Dat dien de zich aan in de vorm van bras serie Zeelust, vlakbij hel Noord zeestrand en de Boswachterij Wes tenschouwen. Daar hebben ze in nog geen 1,5 jaar zoveel kwaliteit opgebouwd, dat ze in de prijzen zijn gevallen. De derde prijs in het algemeen klas sement leverde grondstoffen voor appeltaarten op plus 250 euro voor de fooienpot. „Want het personeel heeft de prijs in feite verdiend, want de onbekende juryleden zijn door medewerkers bediend", bena drukt Daniëlle. Zeelust werkt in het zomerseizoen met 30 medewerkers en in de winter met 5. De eerste prijs voor hel beste strandterras was een bokaal. „En eeuwige roem", zegt Daniëlle. Trots verwijst ze naar het juryrapport: „Dit terras straalt ambitie, passie, verzorgd heid en liefde voor de medewerkers uit. Hel is een vrij jonge onderne ming, maar nu al een stevig bedrijf, volwassen qua organisatie en ge drag. Dc ondernemers zijn op dc eerste plaats gastheer en gastvrouw met oprechte belangstelling voor hun gasten. De zakelijkheid aan de achterkant is echter wel degelijk aanwxv.ig." Misset beoordeelde de omzet en de kwaliteit en gaf het eindoordeel me de op grond van de ervaringen van juryleden die als onbekende gasten een onverwacht bezoek aan Zeelust brachten. Het horecavak is pittig, beaamt Da niëlle. „Je bent nooit klaar. In het zomerseizoen zijn we zeven dagen open, in de winter vijf. Rick regelt de bediening, zelf sta ik sinds 1,5 maand in dc keuken. Mijn vader en moeder springen daar ook nogal eens bij." Daniëlle sluit niet uit dat ze ooit nog eens naar Sint-Annaland terugkomt om een horecabedrijf te beginnen. „Wc hebben destijds in dc Lagune bij de jachthaven gekeken, maar dat was boven ons budget. Wie weet als dc havenplannen in Sint-Annaland Udaar zijn VERVOLG VAN NOORD De zaak sleepte vele jaren totdat in 2002 dc gemeente Tholen Noord als integraal stedelijk vernieuwingspro ject aanmerkte. Veie opties werden daarna bekeken, maar de vele ge sprekken en meerdere modellen maakten duidelijk dat de financiële haalbaarheid een teer punt bleef. Op 26 april 2007 stelde de ge meenteraad het structuurplan Noord vast en 8 mei 2008 tekenen den diverse partijen een intentieo vereenkomst voor toen 185 huizen en enkele commerciële ruimten. Door financiële ondersteuning van dc provincie Zeeland en door een combinatie te maken met de toe komstige projecten Molenvlictse- dijk en Buitenzorg werd aange toond dat de herontwikkeling van Noord haalbaar was. Dit leidde tot de ondertekening van een raam overeenkomst op 10 december 2008 door gemeente Tholen, Bouwfonds en Castria Wonen. De provincie Zeeland, die een bijdra ge van 2.4 miljoen had toegezegd, was mede-ondertekenaar. De samenwerking werd vorm gege ven in dc vennootschap onder firma Tholen Stad Grondexploitatie. Daarin neemt de gemeente deel met een besloten vennootschap, evenals Castria en het Bouwfonds. In de overeenkomst die donderdagmid dag werd getekend, zijn afspraken .gemaakt over de risicoverdelittg, de „Stedenbouw is een complex gegeven", zei burgemeester Nuis bij de ondertekening van de samenwerkingsovereenkomst Tholen Noord. Hij haalde daarbij een voorbeeld van het Rode Plein in Moskou aan. „Een gemeente, hoe groot of klein ook, moet met de tijd mee kunnen gaan om dc juiste voorzieningen te kunnen bieden aan de mensen die er wonen en werken." Bij zijn komst naar Tholen, 10 jaar geleden, was hij al op de lelijke plek van Tholen Noord en het Slachtveld gewezen. De nieuw bouw van Albert Heijn op het Slachtveld speelt overigens al sinds 1993, zo meldde de familie Loos recent in een brief aan de gemeenteraad. inbreng van elke partij en de werk wijze. Burgemeester Nuis zei dal nu alles gericht moet zijn op het investeren in vertrouwen in elkaar. „Wantrou wen remt immers en dat vraagt om nog meer regeltjes en juridische rompslomp. Natuurlijk, regels moe ten er zijn, maar die hebben minder waarde vanaf het moment dat je weet waar je met elkaar naar toe wilt. Als je vlinders wilt zien. moet je eerst de rupsen verdragen. Alle drie de partijen moeten voor het ge meenschappelijke doel gaan met het ondergeschikt maken van ieders ego", aldus burgemeester Nuis. Alle expertise is aangewend voor Noord door ambtenaren, juristen, fiscalisten en EU-aanbcstedingsex- perts. Slopers en bouwbedrijven moeten nog gezocht worden. Voor de supermarkten wordt uitgekeken naar een belegger, want Cl000 en Aldi willen alleen huren. Eerst is dc gemeenteraad nog aan zet, want in september staat dc vast stelling van het bestemmingsplan op dc agenda. Eerst Tholen Noord (175 huizen, 2 supermarkten met een slager, bakker en commerciële ruimten) en in de verdere toekomst volgen dc projecten Molenvlielse- dijk (450 huizen), en Buitenzorg (125 huizen), die Noord mede fi nancieel mogelijk moeten makei*- Kees Nooij met zijn oorkonde en Alie Vermeulen met de bloemen voor de andere leden van het bestuur, v.l.n.r. Rinus Jansen, Wim Bijl, voorzitter Joseph Sprenkels, Ria Boller en Wim Deurloo. Hij had er niet op gerekend. Maar dinsdagmiddag kreeg Kees Nooij een gouden speld en een oorkonde voor zijn verdiensten voor de Anbo- afdcling Tholen, de algemene bond voor ouderen. Dat gebeurde tijdens het afsluiten van het seizoen in Meulvliet in Tholen. Bestuurslid Wim Bijl sprak hem namens het landelijk afdelingsbestuur toe en speldde de onderscheiding op. Nooij werd in 1992 lid van de An- bo en vervulde de functie van tweede penningmeester. Voor het bestuur was hij dc motor achter dc organisatie van tal van activiteiten voor de leden, zoals busreizen, fietstochten, bingomiddagen en kerstdiners. Hij regelde en passant ook de inkoop en werkte goed sa men met de andere vrijwilligers. Volgens het bestuur kennen de le den hem vooral als een sociaal be wogen man met een grote betrok kenheid bij leden die alleenstaand zijn of dat werden. Hij kende hen en bezocht hen. Nooij motiveerde velen tot deelname aan de ontmoe tingsactiviteiten van de afdeling. Tot voor kort bezorgde Nooij ook het landelijk ledenblad bij dc leden thuis, aldus de toelichting van het hoofdbestuur. De afdeling telt on geveer 100 leden. Nooij was verrast. Dc 75-jarige Tholenaar legde dit voorjaar tij dens dc jaarvergadering zijn func tie om gezondheidsredenen neer. Nooij zelf kan zich wel herkennen in dc omschrijving van zijn werk voor de Anbo: „Ik heb veel gedaan om dc oude mensen bezig te hou den." Het bestuurswerk en alles wat er voor komt kijken, was lang niet altijd gemakkelijk. Nooij her innert zich een jaarvergadering in het Schuttershof toen er maar 11 leden, inclusief het bestuur, kwa men opdagen. „Nu doen we dat an ders, we verbinden aan dc jaarver gadering een etentje en dan heb je gauw ongeveer 50 van dc 100 le den. Iedereen kan dan zijn zegje doen. We proberen de mensen geïnteresseerd te houden." Nooij was de man die onder meer de busreisjes organiseerde: de eind bestemming, de koffie onderweg, dc broodmaaltijden en dc gidsen. „Ik ging eerst altijd zelf op dc plek kijken. Of het bijvoorbeeld goed toegankelijk was voor ouderen." Het laatste uitstapje was een dagje naar de Alblasserwaard,' maar Nooij organiseerde ook vijfdaagse reizen naar Appelscha in Friesland en Hei delberg en Winterberg in Duitsland. „Maar dat zou nu niet meer kun nen. De mensen zijn gemiddeld veel ouder geworden en het is te duur geworden voor de mensen." Ook organiseerde Nooij fietstoch ten voor de leden van dc Anbo. Op het eiland maar ook wel naar West- Brabant. De tocht voerde bijvoor beeld naar Huijbergcn. Voor onder weg werd van tevoren dc nodige proviand ingeslagen. Samen met zijn partner Alie Vermeulen kocht hij sap in, smeerde hij de kadetten (puntjes) die mee gingen en die toen nog geconsumeerd mochten worden in een van de etablisse menten. „Dat kon toen nog. De uit bater was blij met ons." Ook dc ca deautjes voor Sinterklaas maakten Kees en Alie klaar. De fietsers van de Anbo gingen eten in het Markiezaatcollege toen dat nog in Sint-Maartensdijk zat en over een restaurantgcdeclte be schikte. Ze gingen dan eerst een spelletje midgetgolf doen op het recreatieterrein de Pluimpot in Scherpenisse. Nooij bewaart er goede herinneringen aan. De onderscheiden bestuurder van de Anbo had graag de twintig jaar vol gemaakt, zegt hij. „Maar dat gaat niet." Voor zijn partner Alie Vermeulen waren er bloemen. Die ging z.c ove rigens op verzoek van dc andere bestuursleden zelf halen in dc ver onderstelling dat ze voor Kees wa ren bedoeld. Maar ze kreeg de bos uiteindelijk zelf. Kees Nooij: „Ik zou dit werk ook nooit zonder haar hebben kunnen doen." De gemiddelde leeftijd van dc le den is ongeveer 70 jaar. Er zijn twee leden van 92 jaar en centje van 91 jaar. Op het hoogtepunt tel de de Anbo 200 leden. ROC Zeeland Aan het ROC Zeeland zijn in het af gelopen schooljaar de volgende Thoolse leerlingen geslaagd: CIOS Sport- en bewegingscoördinator Tholen: Rcnce Bijlcnga. CLUSTER ECONOMIE, AFD. COMMERC. DIENSTVERLE NING: Manager handel Vestigingma nager groothandel) Tholen: Nicl Jansen. Medew. marketing en communica tie Tholen: Patrick van der Linde. CLUSTER ECONOMIE, AFD. UNIFORMBEROEPEN Vrede en veiligheid (Medewerker vrede en veiligheid) Sint-Maartensdijk: Tim Hiltc. CLUSTER HORECA TOERISME VOEDING. AFD. BROOD BANKET Assistent Bakker Tholen: Hilbert de Vos. Poortvliet: Kirsten Heijboer. CLUSTER HORECA TOERISME VOEDING, AFD. HORECA Horeca-assistent Sint Philipsland: Sherwin Buena- videz. CLUSTER ICT EN ELEKTRO, AFD. ELEKTROTECHNIEK Eerste Monteur Elektrische Be drijf sinstallaties (EMBI) Sint-Annaland: Eldert Besscling. CUSTER MARITIEM, AFDE- LING LOGISTIEK Manager Opslag en Vervoer Tholen: Lauran Contant. CLUSTER MARITIEM. AFD. SCHEEPVAARTOPLEIDINGEN Matroos Matroos binnenvaart) Sint-Annaland: Willem Boogaard. Maritiem Officier (Zeevaart) Tholen: Jan-Willem Bout. Schipper/Machinist Beperkt Werk gebied én Stuurman/Werktuigkun dige Zeevisvaart SW6 Tholen: Anton de Vries. CLUSTER TECHNIEK, AFD. BOUWKUNDE: Middenkaderfunctionaris bouw en infra (Infra) Sint-Maartensdijk: Ronnie Pot. CLUSTER WELZIJN. AFD. WEL ZIJN Onderwijsassistent Tholen: Iris Boer, Angela Moer land Oud-Vossemeer: Priscilla Hom mel. Poortvliet: Martina Schot. Pedagogisch werk Pedagogisch werker 3 Kinderopvang) Tholen: Wilma Verkerke. Scherpenisse: Mirjam Rijstcnbil- Quaak. Maatschappelijke Zorg Medewer ker maatschappelijke zorg) Tholen: Marret Baaij. Sociaal Pedagogisch Werker 3 Tholen: Judith Heijboer. CLUSTER ZORG. AFD. ASSI- STERENDEN GEZONDHEIDS ZORG Tandartsassistent Tholen: Maaike Heijboer, Nicole Vos. Poortvliet: Jolyne Lindhout. Doktersassistent Tholen: Linda de Vos. Sint-Annaland: Jeanettc Hage. CLUSTER ZORG, AFD. UITER LIJKE VERZORGING: Schoonheidsspecialist Sint-Maartensdijk: Nicky Lind hout. Allround Kapper Stavenisse: Roxanne Smits. CLUSTER ZORG, AFD. VERPLEGING VERZORGING Verpleegkundige Tholen: Jan Aarnoudse, Marclla Buchner, Ingrid Geilings, Sandra Potappel, Elline Verwijs. Oud-Vossemeer: Elise Uijl. Sint-Annaland: Linda Fase. Verzorgende Tholen: Karen Smit, Anoukha Ver- bruggen, Mary Versluis. Oud-Vossemeer: Ank van Dijkc, Daniëlle Versendaal. Sint-Annaland: Colinda Goedcge- buure. Sint-Maartensdijk: Fabiënne de Jonge. Scherpenisse: Wilma Oostdijk. Helpende zorg en welzijn Tholen: Suzanne van Lent. Sint-Maartensdijk: Janinc Dorst, Angela Stokman. Zoomvlict College Aan het Zoomvliet College in Roosendaal slaagden de volgende Thoolse leerlingen: AFD. ICT/MV Tholen: Tim Zuiddam, Mariska van Hulsel. Oud-Vossemeer: Jeffrey Paapc. Sint-Maartensdijk: Jurgcn van den Broek. AFD. ECONOMIE Tholen: Razia Sagzai. Sint-Maartensdijk: Janet Moer land. Elja de Feijter, Inasha van Beelen, Fatjana Hilte. Stavenisse: Nicky Vermaas. AFD. HORECA EN TOERISME Tholen: Sanne van Schijndcl, Justi ne Anthonisse. Sint-Annaland: Cynthia van Poort vliet, Matthijs Westdorp. Oud-Vossemeer: Will Liickger. Sint-Maartensdijk: Marijke van Keulen, Talitha Michels. Sint Philipsland: Koen Bomas. Poortvliet: Jolita van As. AFD. HANDEL Tholen: Camiel Jas. Sint-Annaland: Josje Quaak. Oud-Vossemeer: Mark Bevelan der. Sint-Maartensdijk: Stephanie van Vliet, Angclique de Hooge. Sint Philipsland: Arjan Moerland. AFD. ZOOMVLIET STUDIO Oud-Vossemeer: Francis van Dijke. Diversen Mirjam van Dijke uit Stavenisse mag haar diploma ophalen aan dc Mytylsschool De Sprienke in Goes. Ze is geslaagd voor haar examen vmbo-k Nederlands, KSE 4 Excel. Aan de Hogeschool Zeeland is Tim Havermans uit Oud-Vossemeer ge slaagd voor zijn opleiding hbo bouwkunde. Reneé Bijlcnga en Janneke Rogge band uit Tholen zijn geslaagd aan het ROC Zeeland voor de sportop- leiding CIOS te Goes. Zes leerlingen van de fanfare Acce lerando zijn geslaagd voor een exa men aan de Zeeuwse Muziekschool. Leerlingen Chantal Hage op hoorn, Leonie dc Vos op alt-saxofoon en Licsbeth de Vos op bas zijn ge slaagd voor hun A-diploma. Voor het B-diploma slaagden Roselie Goedegebuure en Jirsca Vrocgop op bugel, Jan-Pieter Koopman op trompet en slagwerker Stefan Oos- terbaan.

Eendrachtbode /Mededeelingenblad voor het eiland Tholen | 2010 | | pagina 5