KIJKEN KOST NIKS Nissan Juke Ds. M. van Kooten verlaat Scherpenisse www.eendrachtbode.nl WOONOUTLET: WOON- SLAAPMEUBELEN EN ACCESSOIRES DIRE WWW.MAGAZIJN07.NL 5000 mz 18.900,- Autobedrijf Bogers 'Overal plastic bekertjes met water op Vierdaagse' Bert Kramer Kijk ook op onze website Chat en internetforum trekt jongeren naar CJG volgens Joth MAGAZIJN |Q7 WOON OUTLET J Vijf Thoolse meiden organiseren voetbaltoernooi voor goede doel Donderdag 22 juli 2010 EENDRACHTBODE, DE THOOLSE COURANT 13 Voor vragen over opvoeden en opgroeien Forum Aardappelen goedkoper bij stijgen temperatuur VOOR-INTRODUCTIE 27-28 JULI! De Nieuwe Nissan Juke is er al vanaf www.autobedrijfbogers.nl In de loop van september naar El speet Douches Wij komen bij u aan huis met de nieuwste stalen Bel vrijblijvend: 06-22375157 U heeft nu de kans om dat voor de laagste prijs te doen! Paasdijkweg 17 Poortvliet INFOLIJN: 0166-619100 WOONOUTLET MAGAZUN 07 IS GEVESTIGD OP WOONBOULEVARD POORTVLIET Octho wil zichtbaarder worden en openbare identiteit beter uitstralen Zes dijken verliezen recreatiebestemming Jongeren zouden moeten kunnen chatten met de medewerkers van het Centrum voor Jeugd en Gezin (CJG). Dat is één van de ideeën die de jongerenraad van Tholen tijdens hun vergadering opperde op verzoek van Mies van der Wee- Ie van de gemeente. Zij houdt zich met de andere gemeenten en deel nemende partijen in de Ooster- schelderegio bezig met het opzet ten van zo'n CJG. Dat zou voor 2012 in het gemeentehuis geves tigd moeten zijn en richt zich op iedereen met vragen over opvoe den en opgroeien. Van der Wccle wilde vooral van de Joth weten hoe het CJG het beste jongeren kan bereiken ofwel hoe er voor gezorgd kan worden dat jonge ren het CJG weten te vinden. Ze had de jongerenraad eerder die vraag voorgelegd, toen minister Rouvoet had besloten dat het CJG er in 2009 zou komen. Dat is uitgesteld en nu zijn de ontwikkelingen van het CJG al verder vorm gegeven. Daarom vroeg ze nogmaals aan de jongeren- raad, vooral omdat die net ver nieuwd is, om advies. Over het chatten ontstond een dis cussie hoe dat het beste aangepakt kon worden en met wie er dan pre cies geehat zou kunnen worden. Sommige leden opperden voor jon geren. „Ik denk dat jongeren juist wel graag met andere jongeren wil len chatten", Zei Annet Vroegop. Ton Boers was het daar niet mee eens en denkt dat jongeren met flinke proble men zich niet zo prettig zouden voe len als ze hulp zouden moeten zoe ken bij andere jotigeren via de chat. Volgens Vroegop moet er dan ook geen gebruik gemaakt worden van willekeurige jongeren, maar van Jothleden, omdat de meesten van hen zijn opgeleid tot jeugdadviseur. Anderen spraken over een combina tie van jongeren en medewerkers van het CJG. Bijvoorbeeld iemand van jeugdzorg zou op gezette tijden, tijdens kantooruren achter de chat kunnen zitten. De jongeren zouden buiten die tijden kunnen reageren op chatters en eventueel doorverwij zen naar de juiste hulpinstantie. Herriaan Franssen pleitte voor een soort forum op internet waar jonge ren onder een gebruikersnaam, maar verder anoniem, vragen kunnen voorleggen, waar diverse bezoekers van dat forum op zouden kunnen re ageren. Zo zouden er reacties ko men van jongeren met ervaring met een bepaald probleem en professio nele hulpverleners. Maar daarvoor zou wel de website van het CJG in orde moeten zijn. Daar wordt hard aan gewerkt, zei Van der Weelc. Mi- chiel van der Velde gaf als tip dat die voor jongeren een aantrekkelijke naam zou moeten krijgen. Hij kon zo snel geen voorbeeld noemen, maar Melissa Hommel wel. „Slachtofferhulp heeft bijvoorbeeld www.ikzitindeshit.nl." Een website lijkt de Joth aantrekke lijker en laagdrempeliger voor jon geren dan het zelf bezoeken van het CJG. Wel wordt getracht een eerder geopperd idee mee te nemen in de besprekingen: het houden van een jeugdsoos op bijvoorbeeld vrijdag middag, waarbij jongerenwerkers aanwezig zouden kunnen zijn. Van der Wcele nodigde de Joth uit om vaker mee te denken in de ontwik keling van het CJG. Een aantal le den ging op die uitnodiging in. Bankovereenkomst. De gemeente Tholen heeft een nieuwe overeen komst gesloten met de Bank Neder landse Gemeenten. De vorige da teerde van 1995. Er wordt volgens b. en w. niets herzien, maar alleen geactualiseerd. Op de aardappelveiling in Sint-An- naland blijven de Dore's beneden de vijftig cent met aanvoeren van ver boven de honderd ton. Ondanks de regen- en onweersbuien van vorige week, blijft hel droog. De hogere prijzen ten opzichte van vorig jaar moeten de lagere kilo-opbrengsten goedmaken. Het blijft volop zomer en nu vrijdag a.s. de basisscholen aan een lange vakantie beginnen, zal de consumptie van talelaardap- pelen afnemen. Des te meer patatcs- frites zullen er worden gegeten, al of niet op een verre vakantiebestem ming of dichtbij huis. Woensdag 21 juli: Dore 43-46, Premiere 31, Frieslander 30-32, Ni- cola 30. Eigenheimer 43-47, Bildt- star 43-46, bonken 68, drielingen 15, kriel 41-70, aanvoer 157 ton. Dinsdag 20 juli: Dore 43-46, Pre miere 30-31, Frieslander 30-31, Ni- cola 29, Eigenheimer 42-46, Biklt- star 45. bonken 65-70. drielingen 15. kriel 45-68, aanvoer 165 ton. Maandag 19 juli: Dore 48, Frieslan der 28-32, Nicola 29, Eigenheimer 45-46, Bildtstar 45-46, bonken 70, drielingen 13, kriel 68. aanvoer 124 ton. Vrijdag 16 juli: Dore 43-50, Fries lander 29-31, Nicola 30, Eigenhei mer 54, Bildtstar 46, bonken 69, drielingen 15, kriel 45-65, aanvoer 87 ton. Donderdag 15 juli: Dore 50, Fries lander 28-32, Nieola 30, Eigenhei mer 56, Bildtstar 50-51, bonken 70- 75, drielingen 15, kriel 60-68, aanvoer 183 ton. Dijk van een Delta. Voor het regio naal beeldverhaal Dijk van een Del ta 2010 draagt de provincie Zeeland 30.0(H) euro bij. VERGELIJK UW OPTICIEN Bij Specsavers bent u altijd gegarandeerd van kwaliteit, al onze opticiens zijn minimaal MB0- gediplomeerd en al onze audiciens zijn StAr-geregistreerd. We zijn erop gebrand u een optimale service te geven. Dat betekent niet dat u hiervoor te veel betaalt. Checkt u zelf eens hoe dit zich verhoudt tot andere opticiens. Neem onderstaand lijstje mee en doe de check. Checken kost niks. Ga toch meteen naar Specsavers. Gratis standaard enkelvoudige glazen bij elk montuur Gratis standaard varifocale glazen bij een montuur vanaf €99 'r** Gratis professioneel oogonderzoek uitgevoerd door een minimaal MBO-gediplomeerde opticien Contactlenzen vanaf €6,95 per maand Complete bril vanaf €29 JUk- Hoortoestellen vanaf €0 Eind september verschijnt de hagelnieuwe Nissan Juke, een stoere crossover als alternatief voor de spotievere hatchbacks. Via onze importeur hebben wij weten te regelen dat de auto al eerder in onze showroom is te bewonderen: van 27 t/m 28 juli staat de Juke al in onze showroom! Tijdens deze dagen bent u van harte welkom de juke te komen bezichtigen. feu55AN. Steenbergseweg 98 4671 BJ Dinteloord Tel. 0167 - 522967 info@autobedrijfbogers.nl De Hervormde Gemeente Scherpenisse komt in de loop van september zonder predikant te zitten. Dan vertrekt ds. M. van Kooten naar El- speet. Tot op het laatste moment was het onzeker, maar uiteindelijk werd het toch de Veluwe, waar ds. C. Stelwagen 1 juni met vervroegd emeritaat ging. Behalve in de kerk, was ds. Van Kooten ook maatschap pelijk actief. Zo werkte hij o.a. mee aan de organi satie van de Thoolse orgeldag, die 31 juli a.s. weer op het programma staat. Ook nam hij deel aan de •muse umnacht in streekmuseum de Meestoof en werkte hij mee aan de 65-jarige Dodenherdenking op 4 mei in Sint-Annaland. Van Kooten was verder 1 van de 3 predikanten die ij verde voor het terugbrengen van RFT-raadslid Klippel naar de SGP- fractie. „Alleen dat wat samenbindt interesseert me nog", zei hij onlangs in een interview met het reformato risch familieblad Terdege. De kerk scheuring van 2004 veroorzaakte bij de predikant uit Scherpenisse een wond die niet wil helen. Hij houdt zich overeind met onderzoek van de kleine kerkgeschiedenis en Bijbel studie. De zeer belezen Van Kooten schreef recent zelf een boek over het Hooglied aan de hand van een serie preken die hij van 1994 tot 1996 in Montfoort hield. Ook in de Thoolse Kerkbode van de Hervormde Ge meenten schreef hij graag. Onder de titel ,De houten broek' verscheen er van hem een uitgebreide serie over de lokale kerkgeschiedenis. Ds. van Kooten hangt niet alleen kerkhervor mer Calvijn aan (de combinatie van nuchterheid, zonder overdreven be vinding, en een eenvoudig leven met de Heere), maar ook Luther (zijn ra dicaliteit en zijn liefde voor de mu ziek). De Mattheuspassion vindt hij geweldig. Ds. van Kooien was van actuele ont wikkelingen zeer goed op de hoogte. In de Kerkbode schreef hij pas nog over het wereldkampioenschap voet bal, waarbij de kroonprins, zijn vrouw en de minister-president door het bijwonen van de finale Neder- land-Spanje ,de zondag grotelijks ontheiligden.' Van Kooten hekelde in dit verband ook ,hct misbruik van het volkslied.' Scherpenisse. die als klein dorp 3 predikanten heeft, moet er in september 1 afstaan aan hervormd Elspeet. Adrie en Gianni Morelli lopen op muziek stad binnen „Overal worden plastic bekertjes water aangeboden, maar we drinken niet meer dan anderhalve liter, hoor," zegt Adrie Morelli (68) uit Poort vliet op de tweede dag van de Vierdaagse in Nijmegen. Samen met haar man Gianni (73) legt ze tegen twee uur de laatste kilometers af. Ze lopen de dertig kilometer. Overal is al muziek te horen. „Het gaat goed. We zit ten aardig op schema. En de muziek helpt ons op het laatste stuk." Het is de zevende keer dat ze mee lopen. Dinsdag startten ze vanwege de verwachte hitte al om kwart over zes. Om kwart voor één waren ze bij de finish op de Wedren. „Net voor de grote hitte, maar toen zagen we wel veel mensen op een brancard weg gedragen worden. Er zijn die eerste dag 1100 mensen uitgevallen. Meer dan in andere jaren." Gisteren was het minder warm en vertrokken ze ook later, om half acht. Het echtpaar heeft al heel wat Tholenaren ontmoet, waarvan wel een stuk of tien uit Poortvliet, zegt Adrie terwijl de muziek steeds har der klinkt: de eindstreep is in zicht. Aan de Wedren zijn ook twee meld kamers van de hulpverlening en de politie. Rode Kruisman Chris de Neef uit Scherpenisse is de coördi nator van de medische ploeg. Er zijn 400 hulpverleners. Neef stuurt alle hulpverleners en de ambulances aan. „Vooral dinsdag was het hec tisch. Het is voor een aantal mensen toch een uitputtingsslag. Op zulk heet weer zijn ze niet ingesteld. Hier onder de bomen bleef de hitte hangen. Het was 39 graden. Op de route globaal 35 graden. Als ze dan hier aankomen en meteen aan het bier gaan, ja dan strijken ze." Gisteren was het minder warm maar nog wel benauwd, zegt de Neef die met een ploeg van tien Tholenaren actief is bij de Vierdaagse. „De be volking van Nijmegen staat met tuinslangen de mensen nat te spui ten. Sommigen hebben doliches op de stoep gemaakt. Geweldig om te zien." Het valt hem op dat de wan delaars na aankomst blijven plak ken. „Ondanks dat hcj. nu regent. Er heerst een grote saamhorigheid. Mensen van zoveel verschillende nationaliteiten die elkaar helpen. Het lijkt ook wel of iedereen elkaar kent." De Neef is nu voor het vijfde jaar coördinator. Daarvoor was hij twee jaar blarenprikker. Voor De Neef is het elk jaar weer efcn uitdaging, zegt hij. „En zodra ik thuis hen, begin ik al weer aan het voorbereiden van het volgend jaar. De draaiboeken worden elke keer aangescherpt of gewijzigd." UW VESTIGING! Specsavers Bergen op Zoom Wouwsestraat 23a (naast WE) 0164 263 337 Standaard enkelvoudige glazen zijn gratis bij elk montuur. Bij randloze monturen adviseren wij dunne glazen. Voor glasopties, zoals dunne glazen, gelden vaste toeslagen. Prijs hoortoestellen is na aftrek van de minimale basisverzekering vergoeding van €496.50. Geldt niet in combinatie met andere aanbiedingen. 2010 Specsavers Optical Group. All rights reserved. Voor project- woningstoffering i tapijt «vinyl i gordijnen «marmoleum i (buiten)zonwering laminaat Zaterdag hele dag Open van 9.30- 17.00 Op zoek naar fraaie meubelen maar dan wel voor de laagst mogelijke prijs? WOONOUTLET MAGAZIJN 07 verkoopt eerste keus woon- en slaapmeubelen, verlichting en woonaccessoires afkomstig uit faillissementspartijen, overtol lige- en fabrieksvoorraden, enz. enz. waaronder ook gerenommeerde merk- meubelen. Meubelen waar dus niets aan mankeert, maar waar u aanzienlijk minder voor betaalt dan de normale winkelprijs! Bespaar dus handenvol geld en kom snel naar de WOONOUTLET in Poortvliet! Dinsdag t/m donderdag Open van 10.00-17.30 Vrijdag koopavond Open van 10.00-21.00 Thoolse scholenstichting presenteert beleidsplan „We willen samen aan iedereen laten zien hoe wij proberen het onder wijs dat wij aan jullie geven zo goed mogelijk in te vullen." Onder die uitleg is het eerste exemplaar van de folder met daarin een samenvat ting van het strategisch beleidsplan van de Octho, de stichting waarin de acht openbare basisscholen van Tholen zich hebben verenigd, over handigd aan wethouder P. Hoek. De voorzitter van de Octho, Theo Ne- len, gaf die aan hem voor het oog van alle kinderen van basisschool Ter Tolne in Tholen. Ze werden er op die manier bij betrokken dat er een nieuw beleidsplan voor de komende vier jaar is gemaakt en waarom. Ook schooldirecteur Margreet van den Reydt en algemeen directeur van de Octho, Leo Hellemons waren daarbij aanwezig. Het bestuur van de Octho heeft sa- beschreven dat ook de kwaliteit van men met personeelsleden, medezeg genschapsraden en ouders een jaar gewerkt aan het vormgeven van het strategisch beleidsplan van de stich ting. Het voornaamste doel daarbij is de organisatie verder te professiona liseren. De Octho wil daarbij beter zichtbaar worden en de openbare identiteit duidelijker uitstralen. „Hoe doe je dat? Dat kan door hele simpe le dingen, zoals zorgen dat je in de krant komt. Maar bijvoorbeeld ook door een wimpel op te hangen bij al le schoolpleinen", zegt Nelen. „Nu staat beschreven wat ons samen bindt." Hoek legde de kinderen uit dat het allemaal om hen draait. „Het gaat om jullie." Hij feliciteerde het be stuur met de folder. „Het is goed dat scholen nadenken over de reden dat ze bestaan. Voor de kinderen, maar ook voor de ouders. Onderwijs geef je samen met ouders." Hij vroeg de kinderen of ze weten wat strategisch beleidsplan betekent. Maar het bleef stil op het schoolplein. „Dat is niet belangrijk. Het gaat erom dat jullie weten wat het inhoudt. Dat het een missie is om jullie zo goed mogelijk onderwijs te geven en die jullie juf fen en meesters uitvoeren." Nelen omschreef het als volgt: „Jul lie hebben allemaal jc eigen talenten en jullie willen allemaal iets worden. De school wil dat jullie dat ook kun nen ontwikkelen." In de missie staat het onderwijs moet blijven worden ontwikkeld. En dat alle kinderen het onderwijs wordt geboden dat bij hen aansluit, zodat zij optimaal worden voorbereid op het vervolgonderwijs. De missie is gebaseerd op dc open bare identiteit van de Octho. "Wij willen een spiegel zijn van de maat schappij, maar houden daarbij reke ning met een aantal basiswaarden en -normen. Onze scholen zijn voor ie dereen toegankelijk. Veel maatschap pelijke politieke en religieuze stro mingen achten wij waardevol', staat daarover in de folder. Alle kinderen hebben zo'n folder mee naar huis ge kregen voor hun ouders. Het comple te beleidsplan is te lezen op de web site van de Octho, www.octho.nl. De huur van gedeelten zeedijk die niet meer of slechts minimaal wor den gebruikt voor de recreatie is door b. en w. beëindigd. Het gaat om de 1500 Gcmctcnpolder en de Gemaalweg in Tholen, een gedeelte van de Scherpenissepolder, de Ou depolder en de Zuiddijk in Sint Phi- lipsland en een deel van de Willem polder te Anna Jacobapolder. De gemeente huurde de dijken van wa terschap Zeeuwse Eilanden. B. en w. onderzoeken nog wat de bespa ring precies gaat opleveren. Bijna 100 euro. Dat is dc opbrengst die vijf meiden van het Calvijn col lege te Tholen hebben verzameld met het organiseren van een voet baltoernooi op de Tramput in Sint Philipsland. Rhode' van dc Berge, Rhodé Hendriks, Paola Ketting, Janny van Vossen en Lisa Kosten hebben vorige week woensdag op die manier een sponsoractie gehou den voor stichting De Hoop. voor psychosociale, psychiatrische en verslavingsproblematiek. Ze heb ben op school eerst voorlichting gekregen, daarna moest iedereen wat verzinnen om dit goede doel te sponsoren. De meiden zijn langs de basisscholen geweest in Sint-Phi- lipsland om deelnemers te werven voor hun toernooi. Daar deden 50 kinderen aan mee. Het inschrijf geld en de opbrengst van de ver koop van 80 blikjes frisdrank en zakjes chips geschonken door de supermarkt en van zakjes snoep van de frietzaak ging volledig naar het goede doel. Dc organisatie en de deelnemers hadden geluk: pas toen het toernooi klaar was, ging het regenen.

Eendrachtbode /Mededeelingenblad voor het eiland Tholen | 2010 | | pagina 13