THOLEN Cursus voor mantelzorgers Meer Met Minder Energie Sluiting Sport- en gemeenschapscentra Meulvliet en De Wellevaete zomer 2010 Donderdag 15 juli 2010 Openbare bekendmakingen - - ll Gemeentenieuws openbare bekendmakingen gemeente Tholen week 28 gemeente Tholen MELDPUNT GEMEENTE 'De zorg de baas' Tholenderwijs Gemeentehuis Tholen Bezoekadres: Hof van Tholen 2, 4691 DZ Tholen Postadres: Postbus 51, 4690 AB Tholen Telefoon (0166) 668 200 Meldpunt (0166) 667 667 (24 uur per dag voor opmerkingen, meldingen over uw woonomgeving) Fax (0166) 663 553 E-mail gemeente@tholen.nl Website www.tholen.nl Openingstijden gemeentehuis Iedere werkdag geopend Van 8.30 uur tot 12.30 uur: vrije inloop Van 12.30 uur tot 17.00 uur: hal van het gemeentehuis geopend, dienstverlening op afspraak Avondopenstelling burgerzaken: do. 18.00 - 20.00 uur Burgemeester of wethouder spreken? U bent van harte welkom op het gemeente huis. U kunt een afspraak maken via het bestuurssecretariaat: (0166) 668 330: voor de burgemeester (0166) 668 386: voor een van dewethouders Gemeenteraad Wanneer u iets met (een lid van) de gemeen teraad wilt bespreken, kunt u contact opne men met de raadsgriffie: 0166 - 668 350. Vragen over leven met een beperking? MEE Zeeland biedt ondersteuning bij leven met een beperking. U bent van harte welkom met uw vragen op elke woensdag van 09.00 uur tot 12.00 uur op het servicepunt in het gemeentehuis van Tholen. Cliëntenraad Hoe neemt u contact op met de Cliëntenraad Werk en Inkomen/WWB? 1. U belt naar de gemeente Tholen 0166-668200. 2. De receptionist(e) vraagt om uw naam en telefoonnummer. Let op: U hoeft niet te zeggen waar het over gaat, dat bespreekt u pas met iemand van de cliëntenraad zelf. 3. U wordt teruggebeld door iemand van de cliëntenraad. En hij/zij maakt een afspraak met u. Wegwerkzaamheden en verkeersmaatregelen Een overzicht van de wegwerkzaamheden en verkeersmaatregelen die de komende tijd bin nen de gemeente zullen plaatsvinden, kunt u vinden op de website van de gemeente: www.tholen.nlIn het linkermenu kunt u onder 'Actueel' klikken op Verkeersmaat- rege len'. Op deze pagina vindt u altijd de meest actuele informatie op het gebied van verkeer en wegenonderhoud. Tholenderwijs gratis via e-mail of print Inwoners van de gemeente Tholen die géén abon nement hebben op de Eendrachtbode, kunnen onze voorlichtingsrubriek Tholenderwijs toch gra tis thuis ontvangen. Via e-mail en als u geen internet-aansluiting hebt, op papier via de brie venbus. Let wel, u ontvangt dan alleen Tholenderwijs en niet de Eendrachtbode. U meldt zich hiervoor aan bij de Eendrachtbode (0166- 657007) of bij de gemeente Tholen (0166-668210). Of u stuurt een email naar tholenderwijs@eendrachtbode.nl Vanaf dinsdag 6 juli kunnen alle woningeigenaren uit Tholen in aanmerking komen voor een subsidie voor energiebesparende maatregelen in huis. Dit in het kader van de Meer Met Minder regeling. Deze rege ling wordt gecoördineerd door het Zeeuwse Energieloket via de website www.energieloket.nl/zeeland. Deze bijdrage kan oplopen tot een bedrag van 1400,-. f Hoe werkt het? De regeling werkt als volgt: U kunt een premie aanvragen als u eigenaar én bewoner bent van een woning in een Zeeuwse gemeente die meedoet met de Zeeuwse MMM-premie. Kijk hiervoor op www.energieloket.nl/zeeland. Voor het vinden van een bedrijf dat het complete traject van energiebesparing voor u kan uitvoeren, kijkt u op de website van het Zeeuws Energieloket. Deze MMM-aanbieder regelt voor u de zaken die nodig zijn om voor een premie in aanmerking te komen en zorgt er uiteindelijk voor dat de premie op uw rekening wordt gestort. Samen met de aanbieder kijkt u wat de mogelijkheden zijn voor energiebesparing. De adviseur maakt een rap port met een Maatwerkadvies Energiebesparing en geeft een energielabel af voor uw woning, het 'startlabel'. U maakt een keuze welke energiebesparende mogelijkheden u wilt laten uitvoeren. De MMM-aanbieder reserveert voor u de Zeeuwse MMM-premie. Reserveren van de premie is mogelijk tot 31 december 2011 of zoveel eerder als er budget beschikbaar blijft. De reservering staat voor een jaar vast. Deze tijd heeft u voor het uitvoeren van de energiebesparende maatre gelen, de vaststelling van het nieuwe energielabel én het verzoek tot uitbetaling. De energiebesparende maatregelen worden uitgevoerd. Na de uitvoering laat uw MMM-aanbieder een nieuw energielabel opstellen. MMM controleert hoeveel energiezuiniger uw woning is geworden. Realiseert u één energielabelsprong, dan ontvangt u 700,- aan premie. Weet u twee energielabelsprongen of meer te maken, dan ontvangt u 1.400,- aan premie van uw gemeente en provincie Zeeland. Na vaststelling van het aantal labelsprongen stort de Stichting MMM de premie automatisch binnen twee weken op uw bankrekening, hierover ontvangt u per e-mail een melding. Over Meer Met Minder Meer Met Minder is de nationale energiebesparingsaanpak voor bestaande woningen en andere gebouwen. Het is een gezamenlijk initiatief van de overheid (ministeries EZ, VROM en WWI), woningcorporaties (Aedes), bouwbe drijven (Bouwend Nederland), de installatiesector (UNETO-VNI) en energiebedrijven (EnergieNed en VME). Doel is om tot 2020 2,4 miljoen bestaande woningen en andere gebouwen aan te pakken en gemiddeld 20 tot 30% ener giezuiniger te maken. Meer Met Minder is in 2009 officieel van start gegaan. Voor het jaar 2010 is besloten Sport- en gemeenschapscentra Meulvliet te Tholen en De Wellevaete te Sint-Annaland te sluiten van zondag 25 juli 2010 tot en met zondag 5 september 2010. Als je thuis voor iemand zorgt, voor je ouders, je partner of je kind dan ben je mantelzorgen Mantelzorg over komt je en is langdurig en intensief. Soms ben je dag en nacht met de zorg bezig en vergeet je bijna jezelf. Dat brengt het risico met zich mee dat je overbelast kan raken. Om mantelzorgers te ondersteunen in het vinden van de juiste balans bij het zorgen voor een ander, start het Steunpunt Mantelzorg samen met MEE Zeeland een cursus voor mantelzorgers: In de cursus komen onder andere het vinden van balans in de zorg, overleg met hulpverleners en familie, leren grenzen stellen en hoe maak ik gebruik van mijn netwerk van buren en vrienden aan de orde. De cursus vindt plaats in de Vlinderbloem aan de Hoogstraat 14 -16 te Tholen op donderdag 16 en 30 septem ber, 14 en 28 oktober en 18 november, van 19.30 tot 21.30 uur. De bijeenkomsten worden verzorgd door Mieke Loeve (MEE-Zeeland) en Jacqueline Heijboer (Steunpunt Mantelzorg). Aanmelden en informatie Steunpunt Mantelzorg, telefoon: 0166-668315 of via de mail mantelzorgvrijwilligers@tholen.nl Aan deze cursus zijn geen kosten verbonden. 0166-667667 OUWEN Ingekomen bouwaanvragen Coentjesweg 46 te Oud-Vossemeer: het bouwen van een overkapping en een bijgebouw; Doelweg 7 te Tholen: het vernieuwen van het pannen dak en de goten; Machteld van Gelrestraat 42 te Tholen: het bouwen van een erker aan de voorgevel; Noordpoort 6 te Sint-Maartensdijk: het veranderen van de gevel; Krommeweg 3 te Sint-Maartensdijk: het bouwen van een woning; Kalisbuurt 42 te Oud-Vossemeer: het plaatsen van een dakkapel; Emmastraat 13 te Sint Philipsland: het vergroten van de zolderverdieping van de woning; Molenstraat 48 te Poortvliet: het plaatsen van een ber ging; Dokter Zoetemanstraat 3 te Stavenisse: het bouwen van een terrasoverkapping. Ingekomen sloopaanvragen Hengelosestraat 1 te Sint Philipsland: het slopen van een aanbouw en muren in de woning; Markt 34 te Sint-Maartensdijk: het verwijderen van asbesthoudende golfplaten. Welstandscommissie De welstandscommissie vergadert op maandag 26 juli 2010 in het gemeentehuis te Tholen. Aanvang 09:30 uur. In deze vergadering worden de op de agenda geplaatste bouwaanvragen behandeld. De agenda ligt voor iedereen op donderdag 22 en vrijdag 23 juli 2010 ter inzage in de publieke leesruimte van het gemeentehuis. De vergadering is openbaar en opdrachtgevers/ontwerpers en direct belanghebbenden kunnen gebruik maken van het spreekrecht. De behandeling van zogenaamd vooroverleg/schetsplannen is niet openbaar. Verleende bouwvergunningen Hoenderweg 23 te Sint-Annaland: het wijzigen van de voorgevel: verzonden 6 juli 2010 Jan van Bloisstraat 6 te Tholen: het plaatsen van een kap op de berging: verzonden 7 juli 2010 Jan van Bloisstraat 8 te Tholen: het plaatsen van een kap op de berging: verzonden 7 juli 2010 Eendrachtstraat 63 te Sint Philipsland: het plaatsen van een dakkapel op het voordakvlak van een woning: verzon den 7 juli 2010 Abraham Crijnssenstraat 8 te Tholen: het plaatsen van een dakopbouw: verzonden 7 juli 2010 Dokter Zoetemanstraat 17 te Stavenisse: het bouwen van een woning: verzonden 8 juli 2010 Grindweg 12 te Tholen: het vergroten van een woning: verzonden 8 juli 2010 Slabbecoornweg 7 te Tholen: het aanbrengen van licht reclame aan de gevel: verzonden 8 juli 2010 Goudenregenlaan 2 te Scherpenisse: het bouwen van een woning: verzonden 8 juli 2010 Molenvlietsedijk te Tholen: het slopen van twee schu ren: verzonden 8 juli 2010 Verleende sloopvergunningen Prinses Irenestraat 10 t/m 14 te Stavenisse: het slopen van asbestgolfplaten: verzonden 6 juli 2010 Volgens de algemene wet bestuursrecht (Awb) kunnen belanghebbenden tegen een verleende vergunning bezwaar maken. Het bezwaarschrift moet binnen 6 weken na de dag waarop het besluit is verzonden aan de aanvra ger schriftelijk worden ingediend bij het college van bur gemeester en wethouders van Tholen. Voor informatie over de mogelijkheid bezwaar te maken kunt u contact opnemen met de afdeling Vergunningen en Handhaving, telefoon: 0166-668200. ONTHEFFINGEN EN BOUWVERGUNNINGEN Ontwerpbeschikking Burgemeester en wethouders van Tholen maken bekend dat zij voornemens zijn ontheffing van de geldende bestemmingsplannen en bouwvergunning te verlenen voor de navolgende aanvragen om bouwvergunning met toepas sing van: Artikel 3.6, lid 1, sub c, van de Wet ruimtelijke ordening: Provincialeweg 27 te Sint-Maartensdijk: het vergro ten van een bijgebouw (2010-392); Vanaf 16 juli 2010 tot en met 29 juli 2010 ligt de ont werpbeschikking ontheffing en bouwvergunning met de daarbij behorende stukken ter inzage in het gemeentehuis (zie voor adres en openingstijden het colofon). Zienswijze: binnen deze inzagentermijn kunnen belang hebbenden een zienswijze over de ontwerpbeschikking naar voren brengen. Artikel 3.23, van de Wet ruimtelijke ordening: Markt 11 te Tholen: het plaatsen van een aanbouw en tuinberging (2010-241); Kerkstraat 28b te Stavenisse: het bouwen van een garage (2010-425); Vanaf 16 juli 2010 tot en met 26 augustus 2010 liggen de ontwerpbeschikkingen ontheffing en bouwvergunning met de daarbij behorende stukken ter inzage in het gemeentehuis (zie voor adres en openingstijden het colo fon). Zienswijze: binnen deze inzagentermijn kunnen belang hebbenden een zienswijze over de ontwerpbeschikkingen naar voren brengen. Binnen de genoemde inzagentermijn kan mondeling of schriftelijk een zienswijze over een ontwerpbeschikking naar voren worden gebracht bij burgemeester en wethou ders van Tholen. Een schriftelijke zienswijze kunt u richten aan het college van burgemeester en wethouders van Tholen, Postbus 51, 4690 AB Tholen. Degene die mondeling een zienswijze wil indienen kan, voor het maken van een afspraak, contact opnemen met de afdeling vergunningen en handhaving, telefoon: 0166-668363/668562. Van een mondelinge zienswijze zal een verslag worden opgesteld. Verleende beschikking Burgemeester en wethouders van Tholen maken bekend, nu geen zienswijzen zijn ingediend naar aanleiding van de ontwerp-beschikking, dat zij ontheffing van het geldende bestemmingsplan en bouwvergunning verlenen voor de navolgende aanvraag om bouwvergunning met toepassing Artikel 3.6, lid 1, sub c, van de Wet ruimtelijke ordening: Oudelandsepoort 20 te Tholen: het vergroten van een woning (2010-154), verzonden 6 juli 2010; Volgens de Algemene wet bestuursrecht (Awb) kunnen belanghebbenden tegen een verleende beschikking ont heffing en bouwvergunning bezwaar maken. Een bezwaar schrift moet binnen 6 weken na de dag waarop het besluit is verzonden aan de aanvrager schriftelijk worden inge diend bij het college van burgemeester en wethouders van Tholen. Indien u de beschikking wilt inzien kunt u contact opnemen met de afdeling Vergunningen en Handhaving, telefoon: 0166-668200. MONUMENTENWET Verleende monumentenvergunning Burgemeester en wethouders van Tholen maken - gelet op artikel 3:44 en 3:45 van de Algemene wet bestuursrecht - bekend dat besloten is een monumentenvergunning te verlenen voor: Markt 11 te Tholen: het plaatsen van een aanbouw en een berging (2010-233). Er zijn geen zienswijzen ingediend naar aanleiding van het ontwerp-besluit. In het definitieve besluit zijn geen wijzi gingen aangebracht ten opzichte van het ontwerp. Het besluit tot het verlenen van de monumentenvergunning en alle ter zake zijnde stukken liggen met ingang van 16 juli 2010 tot en met 27 augustus 2010 ter inzage in de centrale hal van het gemeentehuis (zie voor adres en ope ningstijden het colofon). Volgens de Algemene wet bestuursrecht (Awb) kunnen belanghebbenden tegen een verleende monumentenver gunning beroep instellen. Het beroepschrift moet binnen 6 weken na de dag waarop de beschikking ter inzage is gelegd worden gericht en gezonden aan de Rechtbank Middelburg, sector Bestuursrechtspraak, Postbus 5015, 4330 KA Middelburg. Bezwaar en beroep Degene die tegen een beschikking bezwaar of beroep heeft gemaakt, kan een verzoek doen tot het treffen van een voorlopige voorziening (schorsing). Het verzoek tot het treffen van een voorlopige voorziening moet gericht wor den aan de Voorzieningenrechter van de Rechtbank Middelburg, sector Bestuursrecht, Postbus 5015, 4330 KA Middelburg. Nadere informatie over het indienen van een bezwaar- en beroepsschrift en het aanvragen van een voorlopige voor ziening is te vinden in de brochure 'Bezwaar en beroep tegen een beslissing van de overheid' die op verzoek door het cluster Communicatie van de gemeente Tholen wordt toegezonden. WET MILIEUBEHEER KENNISGEVING Wet milieubeheer kennisgeving Burgemeester en wethouders van Tholen maken bekend dat zij een melding ingevolge artikel 8.19 van de Wet milieubeheer hebben ontvangen van: Maatschap Vissers, Langeweg 61 te Scherpenisse, voor het veranderen van de inrichting, gelegen aan de Langeweg 61 te Scherpenisse. Deze veranderingen leiden niet tot andere of grotere nade lige gevolgen voor het milieu dan door de milieuvergun ning vanl4 juni 2006, nummer 439/IIIvmb reeds wordt toegestaan. Deze milieuvergunning behoeft naar aanlei ding van deze melding geen wijziging. De voorschriften behorende bij de vergunning blijven onverkort van toepas sing. Bovengenoemde melding ligt met ingang van 16 juli 2010 gedurende zes weken ter inzage in de centrale hal van het gemeentehuis, Hof van Tholen 2 te Tholen van 08.30 uur tot 17.00 uur (indien tussen 12.30 en 17.00 uur een toelichting wordt gewenst dient daarvoor een afspraak te worden gemaakt, telefoonnummer 0166-668389. Indien het college daartoe een schriftelijk verzoek ontvangt kun nen de stukken gedurende deze zes weken tevens buiten kantoortijden worden ingezien. Belanghebbenden kunnen hiertegen bezwaar inbrengen gedurende zes weken met ingang van de dag na de dag waarop het besluit is bekendgemaakt. Gemotiveerd bezwaar moet worden gericht aan burgemees ter en wethouders van Tholen, Postbus 51, 4690 AB Tholen, onder vermelding van "bezwaarschrift". Het bezwaarschrift dient gedateerd en ondertekend te zijn. Verder moet het bezwaarschrift voorzien zijn van uw naam en adres, een omschrijving van het besluit waartegen uw bezwaar is gericht en de redenen waarom u tegen dit besluit bezwaar heeft. Schorsing en/of voorlopige voorziening kan tegelijkertijd worden aangevraagd bij de voorzitter van de Afdeling Bestuursrechtspraak van de Raad van State, Kneuterdijk 22, 2514 EN 's-Gravenhage. Voor inlichtingen over een en ander kunt u tijdens kan tooruren bellen naar de afdeling Vergunningen en Handhaving, telefoon: 0166-668389. Kennisgeving van mededeling ontwerpbesluit Burgemeester en wethouders van Tholen delen mede, gelet op artikel 3.12, eerste lid en derde lid van de Algemene wet bestuursrecht en artikel 13.4 van de Wet milieubeheer, dat zij voornemens zijn om op de aanvraag van J. Vissers, Razernij weg 1 te Tholen, voor een nieuwe, de gehele inrichting omvattende vergunning ingevolge de Wet milieubeheer (Wm) in verband met het veranderen van de bestaande rundveehouderij, gelegen aan de Razernijweg 1 te Tholen, kadastraal bekend Tholen, sectie P, nummer 1259, die zij hebben ontvangen op 29 maart 2010 gunstig te beschikken onder oplegging van de nodi ge voorschriften om nadelige gevolgen voor het milieu te voorkomen, danwel zoveel mogelijk te beperken. Deze aanvraag wordt teveni aangemerkt als een melding op grond van het Besluit algemene regels voor inrichtingen milieubeheer. Het ontwerp besluit, alsmede de aanvraag en andere ter zake zijnde stukken liggen met ingang van 16 juli 2010 gedurende zes weken ter inzage in de centrale hal van het gemeentehuis. Hof van Tholen 2 te Tholen van 08.30 uur tot 17.00 uur (indien tussen 12.30 en 17.00 uur een toelichting wordt gewenst dient daarvoor een afspraak te worden gemaakt, telefoonnummer: 0166-668389). Indien het college daartoe een schriftelijk verzoek ontvangt kun nen de stukken gedurende deze zes weken tevens tijdens de avondopenstelling in de centrale hal van het gemeente huis worden ingezien. Na de genoemde periode van zes weken liggen de stukken tot het einde van de termijn waarbinnen beroep kan wor den ingesteld tegen het geven van het aangevraagde be-isluit, elke werkdag van 08.30 uur tot 12.30 uur ter inzage bij de afdeling Vergunningen en Handhaving van de gemeente. Gedurende zes weken vanaf de dag waarop de ontwerpver- gunning ter inzage is gelegd, kan een ieder zienswijzen tegen de ontwerp-beschikking op grond van de Wm schrif telijk bij Burgemeester en wethouders van de gemeente Tholen naar voren brengen. Eveneens bestaat gedurende deze termijn, indien daarom telefonisch wordt verzocht, voor een ieder de gelegenheid tot het mondeling naar voren brengen van zienswijzen. U kunt daarvoor bij voor keur voor 13 augustus 2010 een afspraak maken met mevrouw G.J. Hertogs-van der Gouwe of mevrouw C.M. Hage-Goudzwaard van de afdeling Vergunningen en Handhaving, telefoon: 0166-668238/381. De ingebrachte zienswijzen worden mede ter inzage gelegd. BEKENDMAKINGEN Bekendmaking De gemeenteraad van Tholen is van plan een milieube leidsplan vast te stellen. Het 'ontwerp milieubeleidsplan 2010 - 2015' van de gemeente Tholen ligt tijdens de openingstijden op het gemeentehuis ter inzage van vrijdag 16 juli tot en met donderdag 26 augustus 2010 (6 weken). Belanghebbenden kunnen naar keuze schriftelijk of mon deling hun zienswijze naar voren brengen. Schriftelijke zienswijzen kunt u indienen bij burgemeester en wethou ders van Tholen, Postbus 51, 4690 AB Tholen.

Eendrachtbode /Mededeelingenblad voor het eiland Tholen | 2010 | | pagina 8