g Jeanet bezoekt cliënten vóór jawoord Plaatselijk nieuws Scherpenisse zonder bakker 2 EENDRACHTBODE, DE THOOLSE COURANT Donderdag 15 juli 2010 Geen subsidie OVT Berging Markt Afwijkend grafmonument Roxin van Zetten clubkampioen Tenniszussen tegenover elkaar Teveel gedronken met vissen Auto botst op tegenligger Korting in kringloopwinkel Vijf mille boekje Reünie mét muziek Alle drie bedankt Waterpret en schoolreis SmdB Winst Vroonstede Winst bedrijventerrein l Geslacht in eigen slagerij Meevaller nieuwbouw Niet laveren Geen extra huizen Bouwen Wouthoek Wilco Keur wint vissen Suurland wint zomerverschieting Wandelen voor KiKa G rond prijs stijgt Hoornbeeck college Hogeschool Zeeland Diversen Cook en Antonietti exposeren in Scaldis Agenda Tholen Ondernemers Vereniging Tholen krijgt geen subsidie van de gemeen te. Het bestuur had b. en w. gevraagd om een bijdrage in de jaarlijkse acti viteiten, maar het college heelt dat afgewezen. OVT had geen specilick bedrag genoemd in het verzoek. Vol gens b. en w. is de post incidentele subsidies voor 2010 reeds volledig benut. Voor het plaatsen van een aanbouw en berging aan de Markt hebben b. en w. planologische medewerking verleend. Op grond van de wet ruim telijke ordening zal er een ont heffingsprocedure gestart worden. Aan de Doelweg mag een toilet groep gebouwd worden. Hiervoor hebben b. en w. ook hun medewer king toegezegd. B. en w. hebben vergunning ver leend voor het plaatsen van een graf monument op de algemene begraaf plaats dat afwijkt van de bestaande regelgeving. Roxin van Zetten (12) is clubkam pioen geworden van gymvereniging Olympia. Er werd zaterdag door de leden om het kampioenschap gestre den in Meulvliet. De wisselbeker ging met Van Zetten mee naar huis. Zij haalde van de ongeveer 100 turn sters en turners het hoogste aantal punten. Voorafgaand aan de wed strijd was er een demonstratie van de dansgroepen van Olympia. Nu kon den ze voor eigen publiek hun dans jes laten zien. Daarna gingen alle groepen de wedstrijdvloer op om hun kunnen te tonen aan de jury van de club. De oefeningen van de lagere groepen waren in elkaar gezet door de leiding, de oefeningen van de trainingsklas en het voortgezet on derwijs waren door de turnsters zelf gemaakt. Ook de jongens hadden hun eigen oefeningen in elkaar ge zet. De wedstrijd bestond uit vier toestellen; brug, mat sprong en balk waarbij de jongens de balk vervan gen werd door de ringen. Alle leden werden op hun eigen niveau geju reerd. Na deze demo werd de uitslag bekend gëftfaakt. Na de turnronde was er een door Erika Bugcr'samen gestelde demonstratie van de spring- groepen. Uitslagen van de individu ele groepen: groep 3: I. Floor Duivendijk, 2. Kiki Ncijsen en Anna Dek; groep 4: 1 .Michelle Thomas, 2. Myrthe Bo.ut, 3. Annelous Bout; groep 5: 1. Axumite Zwaai, 2. Esra de Korte, 3. Angela Brandwijk; groep 6: 1Liza Schot, 2. Frederique Verheul; groep 7: 1. Madeion Her mans, 2. Nena Timmermans; trai ningsgroep: 1. Fleur Heuseveldt, 2. Jenny v.d. Harst en Cloe Dap; wed- strijdgroep; 1. Roxin van Zetten, 2. Chelsea Dekkers, 3. Jantine van Dij- ke; jongens I: 1. Stefan v.d. Graaf, 2. Simeon Groencveld, 3. Daniel v.d. Graaf; groep VO: 1. Deborah Groe- neveld, 2. Amber Lindhout. Misschien zijn het de nieuwe Venus en Serena Williams, alleen is hun strijdtoneel nu nog anders. De zus sen Fleur en Lotte Beuns stonden vorige week namelijk tegenover el kaar in de finale van het clubkam pioenschap van tennisvereniging Ee- gedima. Fleur trok aan het langste eind en werd clubkampioen bij de meisjes t/m 9 jaar. Lotte werd twee de en Fabienne Ruinard werd derde. Er deden ongeveer 20 leden mee aan de jeugdwedstrijd. Bij de jongens t/m 9 jaar won nieuweling Thijmcn de Leeuw de beker en de tweede plaats was hier voor Reinout de Ja ger. Bij de jongens t/m 12 jaar ging de eerste prijs net als in 2009 naar Jorian Beuns, de tweede prijs was voor Ryan Clay. De meisjes t/m 12 jaar streden allemaal tegen elkaar en de winnaar in deze categorie was Romy Piek, zij won al haar wedstrij den, Maud Maartense werd tweede en Juliette Bout sleepte de derde plaats in de wacht. Vanwege het ex treem warme weer werd het tennis sen steeds afgewisseld met water spelletjes. Een 43-jarige Roosendaaler stapte in de nacht van vrijdag op zaterdag na te hebben gevist in zijn auto. Kenne lijk had hij bij het vissen het nodige gedronken, want bij een blaascon- trole op de Reimerswaalseweg, om een uur 's nachts, bleek dat hij drie maal de toegestane hoeveelheid al cohol op had. De politieagenten na men zijn rijbewijs af. Dat wordt op- gestuurd naar de officier van justitie die gaat beslissen of en wanneer de man uit Roosendaal zijn rijbewijs te rug krijgt. Op de Oesterdam zijn zondagmid dag-drie mensen gewond geraakt na een verkeersongeval ter hoogte van de duikplek. Een 22-jarige automo bilist uil de gemeente Tholen reed daar omstreeks kwart voor vier 's middags. Hij raakte de controle over zijn voertuig kwijt, omdat hij naar eigen zeggen moest uitwijken voor een overstekend konijn waarvan hij •schrok. Daardoor reed hij met zijn auto, die volgens zijn verklaring ging tollen, op een tegemoetkomen de auto. De twee inzittenden van dit voertuig, een echtpaar uit Bergen op Zoom (47 en 48 jaar oud), zijn ge wond geraakt en overgebracht naar hel ziekenhuis. Over hun verwon dingen is nog niets bekend. Ook de Tholcnaar, een beginnend bestuur der. is gewond geraakt. Hij heeft zich in het ziekenhuis laten behan delen aan zijn verwondingen, die volgens de politie meevielen. Hij heeft een blaastest moeten afleggen, maar bleek niet gedronken te heb ben. Wel heeft de politie zijn rijbe wijs afgenomen. Er is een getuige geweest van het ongeval, hij wordt nog nader gehoord door de politie over de situatie. De beide auto's zijn weggesleept door een takelbedrijf. De kringloopwinkel aan de Wat- tslraat zet zaterdag van half tien tot half vier de deuren weer open. Op alle aankopen boven de 25 euro krijgt wordt 25 procent korting ge geven. Bruikbare, verkoopbare spul len kunnen deze dag worden ingele verd. Voor inboedels en grotere stukken dient contact te worden op genomen met Colinda de Heer, tel. 604107. De kringloopwinkel is tij dens de zomervakantie gesloten en gaat in september weer open. M Oud- Vossemeer Het laten maken en huis aan huis verspreiden van het boekje 'Oud- Vossemccr en Roosevelt' heeft de gemeente 5235 euro gekost. De stichting Vosmeer 600 meldt dat door miscommunicatie bij diverse mensen het idee is ontstaan dat het optreden van de band Live on Tour op zaterdag 18 september een apart evenement is. Dit is niet juist. Het muzikale optreden geldt als afslui ting van de reünie die op die dag ge houden wordt en zit inbegrepen in de toegangsprijs. Voor twee andere evenementen, een concert van de Kapel van de Koninklijke Lucht macht (dinsdag 14 september) en The Night of the Vox (vrijdag 17 september) vliegen de kaarten vol gens de organisatie weg. Vosmeer 600 adviseert dan ook er snel bij te zijn. Er is van 2 t/m 22 augustus geen kaartverkoop in verband met vakantie. De sluiting geldt voor zo wel de verkoop bij de fietswinkel van Van der Zande aan de Kalisbuurt 49-59 als voor het verkooppunt aan de Weelhoekstraat 10. Sint-Annaland Johan Sturris, Aad van 't Hof en Le on de Jonge hebben alle drie be dankt voor hun benoeming tot ou derling of ouderling-kerkrentmees- ter van de Hervormde Gemeente. De kinderen van groep 7 en 8 van de School met de Bijbel hebben vrij dag meegedaan aan de jaarlijkse sportdag. Die werd in het zwembad Haestinge in Sint-Maartensdijk ge houden. Er was een estafette waar bij zo snel mogelijk heen en weer moest worden gezwommen Bij het tweede spel kreeg iedere groep een mat. De groepen werden in tweeën gesplitst en de helft ging aan de overkant staan. Eén leerling ging op de mat zitten, terwijl de anderen van de groep de mat zo snel mogelijk naar de overkant brachten. Daar ge komen, ging iemand van de andere helft op de mat en moest de mat weer terug. Een erg spannend spel, want de mat mocht niet kapseizen. Ook werd er waterpolo gespeeld en moesten leerlingen over een mat in het water rennen en aan de overkant een duikring in een emmer gooien. Na deze spellen gingen de leerlin gen picknicken. Na het eten werd er slagbal gespeeld. Dit werd in twee groepen gedaan: groep 7 tegen groep 8, waarbij groep 8 glansrijk won. Een bezwaar was dal het veld erg heet was aan de blote voeten. De kinderen hadden gedacht lekker op blote voeten op het gras te lopen, maar de hete grond kwam op de meeste plekken boven. Weer erg warm geworden van het slagballen, mochten de kinderen aan het eind van de sportdag nog afkoelen in het water. Dat deden de kinderen uit groep 3 en 4 op het schoolplein. Dat stond vol met zwembadjes, gebracht door de ouders. Ook was er een wa terracebaan waar de kinderen op konden glijden. De gillen waren aan het eind van de straat te horen. De juffen bleven niet droog door al de meegebrachte waterpistolen. Ze zijn op den duur maar in een zwembadje gaan zitten met hun kleren aan, want zo nat waren ze. De kinderen genoten met volle leugen en aan het einde van het waterfeest lagen ze uitgeput en wel in het zonnetje om te drogen. Groep acht is ook op kamp geweest. Onderweg naar het kamphuis in Oöstkapelle pauzeer den ze bij Kanoa om te kanoën. Er waren een paar kinderen omgesla gen. maar dat gaf niet, want bijna iedereen had droge kleren bij zich. Na het kanoën hebben ze gepick nickt en zijn daarna verder gegaan naar het kamphuis. Daar gingen ze na het uitpakken van hun spullen meteen naar het strand waar ze ge noten en gespeeld hebben in de Noordzee. Bij terugkomst bleek dat de één heet water, en de ander koud water uit de douche kreeg. Voor het slapen gaan werd een kussenge vecht gehouden, gebabbeld en ge snoept. Elke dag was er een Bijbel studie met het thema Woord houden. De tweede dag gingen de leerlingen nog voor het ontbijt wild speuren op de fiets richting Vrou wenpolder en weer terug. Daarna waren er boterhammen en toen die op waren werd het strand bezocht. Onder leiding van een gids zijn daar schelpen en zeedieren bewonderd. Ook hebben de kinderen gewinkeld in Domburg en 's avonds was het bonte avond met een barbecue. Als afsluiting is er een strandwandeling in het donker gemaakt. De gemeente onderzoekt of het mo gelijk is om in Vroonstedc grond tc verkopen voor starterswoningen. Het gaat om 1668 vierkante meter grond. Daarmee derft de gemeente ongeveer 81.700 euro aan inkomsten omdat ze de grond tegen een lagere prijs verkoopt. Dat blijkt uit de her ziene grondcxplojtaticbcrckcning voor de nieuwbouwwijk. De exploi tatie zou in 2012 afgesloten zijn, maar door de stagnatie in de bouw is dat niet realistisch. Het wordt opge schoven naar 2016. De jaarlijkse stijging van de uitgifteprijzen is ver laagd van 3 naar 1 procent. Sinds 1 januari 2009 is ongeveer 3700 vier kante meter bouwgrond verkocht. Dat is niet veel, maar het verwachte exploitatieresultaat is volgens b. en w. behoorlijk verbeterd en wordt in geschat op 3.956.000 euro. Dat was eerder gesteld op 3.402.000 euro. Het hogere resultaat is te danken aan gunstige aanbestedingen voor riole ring en wegen en door de uitgifte tc faseren. Een van de maatregelen om de economische recessie te bestrij den is het bevriezen van de prijs van bouwgrond: 204 euro per vierkante meter voor de vrije sector. 155 euro per vierkante meter voor de sociale huursectoren starterswoningen. Stavenisse De gemeente verwacht 124.000 euro winst te maken op het bedrijventer rein aan de Pilootweg. Dal blijkt uit de berekening van de grondexploita tie. Omdat het maar om een klein gebiedje gaat, is er geen uitgebreide berekening gemaakt van de eind waarde. Wel is een kostcn-batenbe- rekening gemaakt om zo een actueel beeld te krijgen van de winst. Die komt dan uit op ongeveer 124 mille. De gemeenteraad ging akkoord met de vaststelling van de grondexploita tieberekening. Dinsdag 20 juli wordt er voor de zending en AduIIam oud papier opgehaald. Advertentie I.M. Zwembad goed Het zwembad van camping Stave nisse is goedgekeurd door de pro vincie Zeeland. Bij een controle van een medewerker van de afdeling H-Ju) Maandag 19 t/m zaterdag 24 juli Dobbelsteentjes vet spek 250 gr. €1,00 Lendesteak nat./gem. 200 gr. 2,50 Barbecuepakketje bestaande uit 1 speklap, 1 barbecuehamburger of-worst, 1 portie saté, 1 filetlapje en 1 spies naar keuze samen voor 5,00 Yorkham 100 gram 1.25 Palingworst 100 gram 1,00 Eigen leverworst 150 gram 1,00 Komkommersalade 100 gram 1,00 I Voor lekker vlees, mals en mager I moet u zijn bij uw echte slager SLAGER Voorstraat 48 Sint-Annaland Tel. 0166-652448 \dvcrtentie I.M. handhaving natuur en milieu zijn er geen strijdigheden geconstateerd met betrekking tot de wet hygiëne badinrichtingen en zwemgelcgen- heden. Zaterdag 17 juli organiseert SC Stavenisse de jaarlijkse braderie met kermis van 10.00 tot 19.00 Advertentie I.M. De winst uit de verkoop van grond in de nieuwbouwwijk Poststraat- Zuid is hoger dan geraamd. Dat blijkt uil de herziene berekening van de grondexploitatie.' In februari 2008 was nog uitgegaan van zes ton, nu wordt die ingeschat op 916.000 euro in 2016. Dat komt mede dankzij de goede verkoopre sultaten. Eerst zou de exploitatie eind 2013 afgesloten worden. Dat is gezien de stagnatie in de bouw niet realistisch. De einddatum wordt nu met drie jaar verlengd: De grond- voorraad bedraagt nu nog 11.760 vierkante meter voor zes jaar. Dat betekent een gemiddelde uitgifte van 1680 vierkante meter per jaar. B. en w. vinden dat haalbaar. De prijs van de bouwgrond is bevroren op het niveau van 2009: 170 euro per vierkante meter. In de bereke ning wordt geen rekening gehouden met een lagere opbrengst 155 euro per m2) voor het geval grond voor de sociale huursector of starterswo ningen wordt uitgegeven. Het is niet toegestaan voor zeilboten om op de Witte Tonnen Vlije en het Brabants Vaarwater te laveren. Zei lers moet hier stuurboord wal hou den. Dat is een van de nieuwe aan dachtspunten voor de watersporters. Sint-Maartensdijk Op landgoed de Pluimpot mogen geen negen extra 'woningen ge bouwd worden. Dat hebben b. en w. besloten. Volgens het geldende bestem mingsplan mag er slechts een be perkt aantal landhuizen met daarom heen veel groen komen. Twee zijn er inmiddels bewoond door de fa milie De Graaf en Cogels, een der de voor Mark Bout is er in aan bouw. Daarnaast mogen Jeroen Bout en de familie Schot-Oude- sluijs nog een landhuis bouwen. De laatste heeft het plan aangepast in een gebouw met vijf appartemen ten. Op verzoek van een bewoner van de Wouthoekweg hebben b. en w. be sloten om het bouwvlak tc vergro ten naar I hectare. De tweede zomerwedstrijd van hen- gelsport'club Oosterscheldevissers is gewonnen door Wilco Keur. Na hem haalde Remi Lindhout de meeste of langste vissen uit het wa ter. J. Boogaart werd derde, gevolgd door Flip Bout. Verdere uitslag: 5. P. Franke; 6. A. hoogendooren; 7. M. Keur; 8. J. van Pictcrson; 9. B. Beringen 10. mevr. B. v.d. Rhee. Er hebben tevens twee vissers van de club meegedaan aan een internatio nale viswedstrijd in Engeland bij Is le of Wight. Remi Lindhout werd derde en Wilco Keur 25ste. Ook vertegenwoordigde Rcmco Geuze uit Oud-Vossemeer ons land. Hij werd. negende. Nederland werd tweede achter Engeland en voor België. Scherpenlsse Peter Suurland heeft zaterdag de zo merverschieting van schuttersver eniging Cloveniersgilde gewonnen. Er deden 12 schutters mee waarvan er één nog geen jaargemiddelde had. Deze schoot mee buiten de wedstrijd. Er werd geschoten op het gemiddelde en op aangepaste doe len. De uiteindelijke uitslag was: 1. Pe ter Suurland -4,82; 2. Joan van Dij- ke -4,92; 3. Dick van Gijlswijk - 5,49: 4. Peter van der Gouwe -5,84; 5. Hans Kloet -5,89; 6. Koos Polsc- ma -6,09; 7. Kees Jansens -6.15; 8. Frans Nieuwenburg -6,29; 9. André Verwoerd -6,51; 10. Conja van der Gouwe -6,91; 11. Roy Nieuwen burg 0; 12. Robin Vcrwocrd 0. Poortvliet Poortvliet loopt voor KiKa. Dat is het motto van zes vrienden uit on der meer Poortvliet die de Vier daagse van Nijmegen gaan lopen. De drie vrouwen, waaronder Mie- ke Konings, gaan 40 kilometer lo pen, de mannen 50 kilometer. Ze liepen de tocht al vaker, maar dit jaar willen ze het voor een goed doel doen. Kinderen kankervrij (KiKa) werft fondsen voor zeven kinderkankercentra in Nederland die onderzoek doen naar de ziekte. Het groepje wik via sponsorlijstcn particulieren en bedrijven interes seren geld te doneren. Of rechtst reeks naar giro 8118 van de stich ting Kinderen Kankervrij onder vermelding van Poortvliet loopt voor KiKa. Het vriendenclubje kan tijdens hun wandeling in Nij megen stickers en visitekaartjes uitdelen. Voor meer info: rimiko@zccland- net.nl i Sint-Philipsland De verkoopprijs voor grond op het bedrijventerrein wordt verhoogd van 55 naar 56 euro per vierkante meter. Dat heeft de gemeenteraad besloten. Uitgangspunt van. het be leid is om de exploitatie sluitend te krijgen. Om de kosten te kunnen dekken is een prijs van 56 euro per vierkante meter noodzakelijk. Ge beurt dat niet. dan zou dat een ver lies betekenen van 6200 euro. Vol gens de voorschriften in de begroting is dat niet acceptabel. Aan het Hoornheeck college te Goes zijn de volgende Thoolse leer lingen geslaagd: COMMF.RC. MEDEW. MARKE TING EN COMMUNICATIE Sint-Annaland: Simon van Lit. Stavenisse: Carola den Braber. Scherpenisse: Janet Elcnbaas. DIRECTIESECR./MANAGE- MENTASSISTENT Tholen: Nathaly Hagen. Sint-Annaland: Alice Moerland. Scherpenisse: Joline Elenbaas. Poortvliet: Linda Denissen. COMMERC. ADMIN. MEDE WERKER Stavenisse: Danker Bentschap Knook. VERKOOPSPECIALIST Tholen: Elinc van Dijke. ZORGHULP Tholen: Coby Burger-Bout. Ria Geene, Trudy de Graaf-Schot. Sint-Annaland: Edwina Hage- Goedegcbuure, Wilma Nccle, Ria van Poortvliet-Westdorp, Jeannet Potappel-Goedcgcbuure. Stavenisse: Alinc Klippcl. HELPENDE ZORG WELZIJN Tholen: Cindy Bruijnzeel. Stavenisse: Rachclle van Haaftcn. Sint-Maartensdijk: Marjolein Be velander. Poortvliet: Miranda Andriesse. ONDERWIJSASSISTENT Tholen: Marjolein Baaij. Rob van der Dussen. Poortvliet: Joyce van de Kasteele. SOCIAAL PEDAGOGISCH WER KER 4 Sint-Maartensdijk: Bcrdien Koop man. Aan de Hogeschool Zeeland in Vlissingcn zijn de volgende Thool se leerlingen geslaagd: PABO Tholen: Esther Billault. Stavenisse: Annet Vroegop. ALG. OPERATIONELE TECH NOLOGIE Sint-Annaland: Tim Fase. MANAGEMENT, ECONOMIE EN RECHT Stavenisse: Marco Oosdijk. Poortvliet: Leonard Quist. Voormalig inwoonster van Scher penisse Judith de Korte is aan de universiteit van Leiden geslaagd voor haar master kinder en jeugd- psychologie. Daniëlle van Dijke uit Sint-Maar tensdijk heeft haar diploma verzor gende IG gehaald aan het Kellebeek college te Roosendaal. Maurice Pollie uit Tholen mag aan de Avans hogeschool te Breda zijn diploma ophalen voor management, economie en recht. Innovatieprijs toerisme. Voor de innovatieprijs toerisme reserveert de provincie Zeeland een bedrag van 8000 euro. Jeanet van der Maas maakt even een praatje met elke cliënt van haar afdeling terwijl bruidegom Johan Klok toekijkt. Jeanet van der Maas (23) uit Tholen is don derdag getrouwd met haar evenoude plaatsgenoot Johan Klok. Voordat ze haar ja woord gaf, ging ze met haar verloofde in vol or naat langs haar cliënten in dagopvang de Schutse in Oud-Vossemeer. Die volgden hun ge bruikelijke programma en waren zo verrast J hun begeleidster in een trouwjurk compleet met sleep binnen te zien komen, dat ze er stil van werden. De leden van de 'matroosjes' wer den elk persoonlijk door de bruid toegespro ken. De bruidegom, de bruidsmeisjes en de rest van het gezelschap keek stilzwijgend toe. Het bezoek werd vastgelegd door diverse fotografen 1 en een cameraman. Het hele gezelschap verliet de Schutse weer om even na de middag de huwelijksceremonie te volgen in het stadhuis van Tholen. Dominee Schipper heeft het huwelijk kerkelijk bevestigd in de kerk van de Gereformeerde Gemeente in Tholen. De kers verse echtelieden gaan in Poortvliet wonen. t Predikbeurten Zondag 18 juli THOLEN HERVORMDE GEMEENTE 9.30 en 18.30 u. ds. Meijer. HERSTELD HERV. GEMEENTE 9.30 en 15 u. ds. v.d. Bas. HERV. GEM. IMMANUEL 10 u. mevr. v.d. Maarcl, afscheid KND. GEREF. KERK 10 u. ds. Vermeulen. Bergen op Zoom. CHR. GEREF. KERK 10 en 18.30 u. ds. Den Boer. GEREF. GEM. 10. 14.30 en 18.30u. leesdienst. CHRISTENGEMEENTE 11 u. gezinsdienst in Steenbergen. VRIJZ. GEL. GEM. N.P.B. 10.30 u. da. Punt. R.K.-KERK zo 11 u. eucharistieviering. OUD-VOSSEMEER HERVORMDE GEMEENTE 10 u. ds. Scheurwater, HD. 18.30 u. ds. Beider. Brakel. GEREF. KERK 10 u. ds. Poppe, Den Bosch. CHR. GEREF. KERK 10 u. leesdienst. 15.30 u. ds. Den Boer. GEREF. GEM. IN NED. 10, 14.30 en 18.30 u. leesdienst. do 22/7 19.30 u. ds. Van Voorden, opheusden. R.K.-KERK zo 9.30 u. woord-, gébed- en com munieviering. SINT-ANNALAND HERVORMDE GEMEENTE 10 en 18 u. ds. Versluis. HERSTELD HERV. GEMEENTE 10 u. onbekend. 16 u. kand. Diepcnbrock, Waarder. GEREF. GEM. 9.30, 14 en 18 u. leesdienst. GEREF. GEM. IN NED. 9.45, 14.15 en 18.15 u. leesdienst. STAVENISSE HERVORMDE GEMEENTE 10 u. dr. v.d. Berg, Zoctcrmccr. 18 u. ds. Zeedijk. OUD GEREF. GEM. 9.30, 14 en 18 u. leesdienst. SINT-MAARTENSDIJK HERSTELD HERV. GEMEENTE 9.30 en 14.30 u. ds. Joppc. HERV. GEM. REHOBOTH 10 u. dr. v.d. Graaf, Rotterdam. 19 u. ds. Van IJsseldijk, Burg Haamstede. OUD GEREF. GEM. IN NED. 9.30, 14.30 en 18.30u. leesdienst. GEREF. GEM. IN NED. 9.30 en 18.30 u. leesdienst. SCHERPENISSE HERVORMDE GEMEENTE 9.30 u. ds. Beider. Nieuwe Tongc. 14.30 u. ds. Meijer, Tholen. GEREF. GEM. 9.30, 14 en 18.30 u. leesdienst. VRIJE HERVORMDE GEM. 9.30 en 14.30 u. ds. v.d. Slecn. POORTVLIET HERSTELD HERV. GEMEENTE 10 u. leesdienst. 18 u. ds. Kot, Borssele. GEREF. KERK 10 u. ds. Broere. GEREF. GEM. 10. 14.30 en 18.30 u. leesdienst. SINT-PHILIPSLAND HERVORMDE GEMEENTE 9.30 u. ds. Breugem, Goudswaard. 17 u. ds. Den Boer, Sint-Philips land. GEREF. GEM. 9.30 en 15 u. leesdienst. OUD GEREF. GEM. IN NED. 9.30, 14.30 en 18.30 u. leesdienst. OUD GEREF. GEM. IN NED. (B.V.) 10 en 18 u. ds. Van der Meer. ANNA JACOBAPOLDER GEREF. KERK 10 u. ds. Klap. Bakker Cock Leijs uit Sint-Maar tensdijk stopt met de verkoop van brood in Scherpenisse. Op zaterdag 24 juli is het de laatste dag dat er in de Weststraat brood en banket kan worden gekocht. Daarmee verliest het dorp opnieuw een winkel. Leijs huurde de winkel sinds 2002 van bakker Kees Wessels die zelf in loondienst bij een bakkerij ging werken. In de folder die Leijs liet bezorgen in het dorp staat dal de winkel niet rendabel was. De win kel was 's ochtends geopend van half negen tot halfeen. Voor de ver huurder kwam het bericht onver wachts, zegt Mina Wessels. „Vorige week dinsdag kregen we hel te ho ren. Vrijdag stond het in de folder met de weekaanbiedingen, dat in het dorp is verspreid. Een beetje kort dag om snel iemand anders tc vinden." Wessels is op zoek naar een huurder, het liefst weer een bak ker. „De mensen die wc bellen re ageren ook verrast. Ook voor hen is het kort dag. Als het een half jaar leeg staat, dan is het gebeurd, nu zit er nog loop in." Leijs was gisteren niet bereikbaar voor commentaar. Andrea Cook en Francesco Anto nietti uit Tholen exposeren tot en met 9 oktober met schilderijen over de natuur in Scaldis Naturalis in Sint-Maartensdijk. Ze doen dal in samenwerking met Staatsbosbe heer. Beide kunstenaars, die zelf een kunstgalerie genaamd Atelier 28 in Tholen hebben, zijn begaan met de Zeeuwse natuur. Multi functioneel centrum Scaldis Natu ralis is te vinden aan Kastelijns- weg 18 en is in de Zeeuwse schoolvakantie geopend van maan dag t/m zaterdag van elf tot vier uur. Buiten de schoolvakantie elke woensdag en zaterdag op dezelfde tijd. De toegang is gratis. Weekenddiensten HUISARTSEN Huisartsenpost Bergen op Zoom e.o., tel. 0164-273855 (Paracelsuslaan 2), ma t/m vr 17-8 u„ za en zo. TANDHEELKUNDIGE HULP 0900-82637456. APOTHEEK THOLEN Vlicthof8, za 11-12 u. DIERENARTS W. BRONS Tholen spr.u. za 11.30-12 u., Poort vliet za 8.30-9 u., tel. 0166-662596. KRAAMZORG Verloskundigen: Maatschap Steen bergen: tel. 604969. Sifra: 604664. Dé Provinciale Kraamzorg, tel. 0113-224000. Bevallingenlijn tel. 0113-224022 (24 u. p.dag). Homccare (24 u. per dag), tel. 0113- 232924 of 0115-615595^ SZ Tot uw dienst ROLSTOELVERVOER Personen(rolstoel)vervoer Ned. Ro de Kruis afd. Tholen. Voor reserve ringen tel. 06-12257399. CENTRUM THUISZORG Dr. Tazelaarstraat 1, St.-Maartens dijk. In hel Centrum Thuiszorg zijn gehuisvest: Allévo Bereikbaar 24 u. per dag. tel. 0113- 249111 (Hoofdkantoor: Hollandia- plcin 1, Goes). Uitleen verpleegartikelen: St.-Maartensdijk, ma t/m vr 14-17 u. en ma 18.45-19.45 u. Maatschappelijk werk Ma t/m vr 8.30-9.30 u., tel. 0166- 662055. Voor dringende vragen en hulp buiten kantooruren (noodsitu aties) tel. 0118-628743. VRIJWILLIGE THUISZORG/ STEUNPUNT MANTELZORG Jeugd- en Jongerenwerk Servicebu reau, 0166-668200. CHR. THUISZORG Curadomi, tel. 0166-667337. INDICATIESTELLING (CIZ) Hof van Tholen 2, Tholen, tel. 088- 7891480. WERKGROEP GEHANDICAP TENBELEID Hulp bij problemen, vragen en klachten, tel. 603342. PATI ENTEN VER Advies- en informatielijn NPV Tho len 604275 en 653146; Sint-Philips land 572342 of 572530. Vrijwillige thuiszorg 0166-662264. VPTZ WEST-BRABANT THOLEN Postbus 334, 4600 AH Bergen op Zoom, tel. 06-51498069. www.vptz- wcstbrabanttholcn.nl HOOGWATERSTANDEN Donderdag 15 t/m vrijdag 23 juli. donderdag ,15 6.57 - 19.15 vrijdag 16 7.45 -20.02 zaterdag 17 8.32 -20.47 zondag Ï8 9.22 -;2L37" maandag 19 10.15 -22.32 dinsdag 20 11.17 -23.42 woensdag 21 12.27 - donderdag 22 0.57 - 13.42 vrijdag 23 2.12 -14.49 zo 18/7 12.12 EK Tijden gelden voor Stavenisse. Voor Gorishoek steeds twee minuten later. Voor uitgebreidere informatie bel het KNMI tel. 0900-9771. THOLEN 17 juli Natte kernenslag, spelletjes dag, de Spetter, v.a. 10 u. 17 juli Kringloopwinkel. Wattstraat, 9.30-15.30. u. 26 t/m 30 juli Athletes in Action, kindersportweek, oesterputten, v.a. 14 u. OUD-VOSSEMEER 17 juli Rommelmarkt herv. Ge meente, Raadhuisstraat. SINT-ANNALAND 17 juli Tennismiddag Smash '76, tennispark Spookhuisje, 13.30 u. 19 juli Infomarkt middelbare school, voor ouders met kinderen in groep 8, jongerenwerk Tholen, Wel- levaete, 19-21 u. STAVENISSE 17 juli Braderie. SINT-MAARTENSDIJK t/m 9 okt Expositie A. Cook en F. Antonietti, natuurschilderijen, Scal dis Naturalis. 31 juli Klcdinginzameling Dorcas, Wouthoekweg 5,9-11.30 u. SCHERPENISSE 17 juli Lezing dichter/schrijver/uit gever Frans Mink, Locus Amoenus, Bakkerstr. 22, 20.15u. 24 juli Wandeling Scherpenissepol- dcr, SBB/VVV, start Platteweg/Gat- weg, 13.30 u. 31 juli Thoolse orgeldag, Ines Maidre, Hervormde kerk, 12 u. SINT-PHILIPSLAND 27 juli Selectie Noad '67-Feye- rioord Al, voetbal, sportpark Zijpe straat, 19 u. +lilm+++lilm+++film+++film+ CINEM'ACTUEEL Bergen op Zoom: Knight and day - do 20 u., vr. 18.45 en 21.15 u., za t/m wo 16. 18.45 en 21.15 u. Millennium 3: Gerechtigheid - zo 19 u, ma 20.30 p. Sex and the city 2 - do 20 u., vr, za en wo 20.45 u. Shrek 4: Fore ver after - do 20 u., za t/m wo 18.45 en 21.15 u. Shrek 4: Voor eeuwig en altijd (Ned. gespr.) - za t/m wo 13.15 en 16 u. The twilight saga: Eclipse - do 20 u, vr 18.45 en 21.15 u., za t/m wo 13.45, 18.45 en 2115 u. The A-team - vr I8.45u., za t/m wo 13.45 u. The karate kid - za en ma t/m wo 16 en 18.45 u., zo 16 u. Toy story (Ned. gespr.) - za t/m wo 13.45 en 16 u. Vinccre - di 20.30 u.

Eendrachtbode /Mededeelingenblad voor het eiland Tholen | 2010 | | pagina 2