Jubilerend Tholense Boys kijkt uit naar voorstelling NAC Breda In schaduwrijke boomgaard hoor je hoe warm het was en hoe ver Record deelnemers Eendrachttoernooi Ploeg Havenzicht wint touwtrekken, team De Hoop 1 beste met volleybal Laura van Dijke voorlopig vierde Vijftig man Rode Kruis paraat bij 22-ste Zevendorpentocht Rien Fonteijne wint Chateauroux EENDRACHTBODE, DE THOOLSE COURANT Leuke geste aan spelerssupporterssponsors en voetballiefhebbers Geluk vierde bij nationale dressuur Mooie affiche Te heet Reserve prikpennetjes Kwaliteit en conditie Forse blaar Training Cijfers van de 22ste Zevendorpentocht Meloenen Donderdag 15 juli 2010 Marco Meijer vierde op nationale vlucht Tarbes Tarbes Chateauroux jvernachtiU de duiven»* öahne zuidw de tHjfcffiF] ttaü. n Sint PhUL >en ruhn ze weede Zeen Elisabeth Geluk uit Sint-Annaland is vierde geworden op'de nationale dressuurwedstrijd van het paarden sportevenement Zeeland Outdoor hij manege De Kroo in Nieuw en Sint-Joosland. Ze reed met Sama ranch twee ZZ-licht proeven en haalde de vierde plek in de eerste Open water zwemster Laura van Dijke( 1998) uit Tholen staat vierde in het algemeen klassement van de junioren 1, 2, 3 voor de Brabantbe ker. Ze staat op die plek na haar prestaties in Appcltern en Wijk en Aalburg. Daar werd ze respectieve lijk 14de en 12de in haar klasse, maar tweede en eerste in haar leef tijdscategorie. Bij de open water wedstrijden zwemmen er steeds een aantal leef tijdscategorieën bij elkaar. Laura, lid van zwemclub Hieronymus uit Roosendaal, hoort dit jaar bij de ju nioren 1 en komt uit in de categorie junioren 1,2 en 3. Dat betekent dat zij bij de jongste deelnemers be- Een toernooi dat was georganiseerd door de horecabedrijven op het Ha venplein en waar menig bezoeker een plezierige kijkmiddag aan heeft overgehouden. Niet alleen waren er mooie dames en stoere mannen te zien, de zeventien deelnemende proef met 63,57 procent. In haar tweede proef haalde ze geen winst punt met 59,71 procent en eindigde als vijftiende in het klassement. Haar broer Tommie reed mee met zijn nieuwe paard Ultano in de klas se B-dressuur. Dat leverde hem drie winstpunten op uit twee proeven. In de eerste proef kreeg hij 191 punten en in de tweede proef werd hij tweede met 205 punten. hoort. Hoewel Appeltern in Gelderland ligt, wordt daar toch een wedstrijd voor de Brabantbeker gezwommen. Laura startte voor de 500 meter schoolslag. Na een spannende wed strijd, waarbij het weer snel ver slechterde door een opkomende on weersbui, finishte Laura als 14e in het algemeen klassement en als tweede in haar eigen leeftijdscatego rie, in een tijd van 10:05.84. Na deze afstand wordt de wedstrijd stilge legd vanwege hel slechte weer. In Wijk en Aalburg zwom ze zaterdag bij mooi weer ruim tien seconden sneller: 9:55.80. Goed voor een 12e plaats in het algemene klassement en een eerste plaats in haar eigen leeftijdscategorie. Laura heeft nog twee wedstrijden te gaan voor de be ker, in Ooslerhout en in Eindhoven. teams maakten er een spannend kampioenschap van. Uiteindelijk gingen er zes ploegen door naar de finale. Ploegen waarvan enkelen met de meest exotische namen, zo als De Bluuvc Zitters en de Kale Pruimen. „Die hadden eerst een an- Het duel met eredivisionist NAC Breda moet vanavond de klapper worden van het jubileumpro gramma van Tholense Boys. Stie kem houdt de organisatie reke ning met de komst van circa tweeduizend bezoekers, het aan tal toeschouwers dat NAC Breda bij vriendschappelijke wedstrij den in de regio doorgaans trekt. Om het evenement in goede ha nen te leiden, heeft Tholense Boys volgens secretaris Piet van der Vlies alle registers opengetrok ken, onder andere op het gebied van veiligheid en catering. „En nu maar hopen op goed weer en een leuke pot voetbal." Bij het gouden jubileum van de ver eniging hoorde volgens Van der Vlies een grote naam, ofte wel een club uit de eredivisie. Van meet af aan werd ingezet op de komst van NAC Breda. In de praktijk viel het niet mee om de ploeg van coach Robert Maaskant te strikken voor een partij op sportpark de Bent. Lange tijd werd in Breda uit gegaan van een buitenlandse oefen- stage in deze fase van hel seizoen. Ook Europees voetbal voor NAC hoorde tijdens de onderhandelingen nog tot de mogelijkheden. Met alle gevolgen van dien. „Mogelijk zou de prijs hoger worden bij een pltk voor NAC in de top 5. Ook een voorronde in een Europees bekertoernooi zou consequenties hebben gehad voor de oefenperiode." Omdat NAC de boot lange tijd afhield, werd Vitesse vast gelegd. Uiteindelijk gingen de Bre- danaars overstag en kozen zij voor een trainingskamp in Zeeland. De ploeg verblijft deze week in Kamper land en speelde dinsdagavond nog te gen eersteklasser Kloetinge. Eerder werd de stadsderby met hoofdklasser Baronie door NAC met 2-5 gewon nen. Van der Vlies is blij met het ak koord dat er uiteindelijk kwam. „NAC heeft toch meer uitstraling in deze regio. Er gaan ook nogal wat mensen van Tholen geregeld in Breda te kijken. En gelukkig konden wc on ze afspraak met Vitesse zonder pro blemen annuleren." NAC Breda heeft toegezegd met de voltallige selectie naar Tholen te ko men. Tot de bekendste spelers beho ren doelman Jelle ter Rouwclaar, de Van Loon en Bakx versloegen in de finale Tom van Meel en Mats Ver meulen. Ze haalden in totaal vier punten, twee punten meer dan Van Meel en Vermeulen. Bob van Leeu wen en Jean Ruinard werden derde in die klasse. De hoogste damesklasse, de dames- dubbel 5, is gewonnen door Lconic van Egeraat en Arianne Karremans. Zij wonnen in de finale van K. Mcij- link en Lidian Varossieau met 7-6 en 6-1. In de gemengd dubbel 4 zegevier den weer twee leden van Eegcdima, waaronder wederom weer Jeroen Bakx. Hij speelde de hoogste 'mix' op het toernooi met Ingrid Geilings. Samen waren ze Nicole van der Heijden en R Theunisse de baas. Bij de heren werd er verder gedub beld in de klassen 5 tot en met 8. Anthony van Schilt en Wilfred van Loenhout schreven de herenduhhel 5 op hun naam. De zesde klasse was weer een prooi voor Eegedimale- den, namelijk Jurgen Bevelander en Samir Ljaljak. Zij wonnen met 6-2, 5-7, 6-3 van Bram Filius en Frank Schoep. Herendubbel 7 staat op dere naam opgegeven, wist een van de omstanders te vertellen. 'De nat te mossels.' Het bleek om getrainde meiden uit Bruinisse te gaan. Hal verwege het wedstrijdverloop pro testeerden ze bij scheidsrechter en medeorganisator Leo Vroegop te gen de manier waarop sommige te genstanders de spelregels hanteer den. Net als bij gewone volleybal wedstrijden moet elk lid van het team serveren en wordt er een rond- stocre verdediger Rob Penders, technicus Donny Gorter en pinge laar Leonardo. Ook goaltjesdief An thony Lurling behoort tot de selec tie, nel als de Finse international Joonas Kolka. Mogelijk is ook de Ghanesc international Matthew Amoah alweer van de partij, mits hij tijdig is teruggekeerd van het WK in Zuid-Afrika. De bij AZ vertrokken Kees Luijcks behoort eveneens tot de selectie. Robert Maaskant heeft ook een vijftal spelers van Jong NAC mee naar Zeeland genomen. naam van Ron van der Spek en Jack van de Velde. De laagst gespeelde klasse werd gewonnen door Freek Geuze en Bart Kuipers. De dames dubbelden ook tot en met de klasse 8. Sandra Geilings en Els Kooij van Eegedima zegevierden in klasse 6. Zij wonnen de finale met 2-6, 6-2. 6-3 van Conny Melsen-So- mers en Sandra van Os-Bakx. Cori- na Oudesluijs en Emily Streng hiel den de eer van de Thoolse club hoog door de volgende damesklasse (7) te winnen van Titia Geuze en Bianca Maartcnse. In de damesdub- bel 8 prijkten de namen van Seri na Kools en Sandra van Schilt boven aan. Joyce in het Veld en J. Mak wonnen de gemengd dubbel 5. En Thoolse tennissers Addic van der Zande en Bram Filius haalden de finale in de klasse 6 en schreven die op hun naam. De klasse 7 kwam weer op rekening van Eegedimaleden te staan. Roy en Emily Streng wonnen met 4-6, 7-6, 6-4 de finale. Jolanda Smit en Wim Bal sloten de zege- reeks van hun club af door in de ge mengd dubbel 8 te winnen. je gedraaid. Leo Vroegop zag streng toe en gaf de teams te ken nen dat. wanneer ze zich niet aan de spelregels hielden, beter niet mëe konden doen. Een punt voor Leo. Dat op het aanpalende veld een spe ler het net naar beneden trok en ver volgens smashtc, werd even niet gezien. De deelnemers hadden er niet min der plezier om. Wel werd het op een bepaald mo ment te heet om voluit te spelen en werden de speeltijden gehalveerd naar twee maal 7,5 minuut per wed strijd. Deelnemers die even niet moesten spelen, vertrokken naar de haven voor een koele duik. Anderen maakten gebruik van de drinkpau- zes om liters water weg te slikken. Na spannende wedstrijden ging de finale verrassend genoeg tussen De Hoop I en de Bluuve Zitters. Dit team bestond uit 15-jarige jongens. Ze waren volgens coördinator And- re van Ast de verrassing van het toernooi. „Door hun snelheid ver rasten ze veel tegenstanders." Zo ook in de finale. Drie minuten voor tijd stonden ze voor, maar uit eindelijk was de Hoop I met 37-34 te sterk. Het Havenplèin stond overigens ook vrijdag in de sportieve belangstel ling. Toen werd het kampioenschap touwrekken gehouden. Daaraan ne men vier ploegen deel. De ploeg van Café-restaurant Havenzicht werd uiteindelijk winnaar. Dp van Ajax afkomstige talenten Titjt Receveur, Daan Brinkman en Fabian Serrarcns krijgen de kans om zich te bewijzen. Datzelfde geldt voor de van FC Den Bosch overgenomen Nasser El Khayati en Marvin van der Pluijrn. Voor NAC Breda moet het duel met Tholense Boys de basis vormen voor de twee de fase van de oefenperiode, waarin het tegen meer gelijkwaardige teams speelt. Na de Zeeuwse stage volgen onder andere duels met Ply mouth Argyle (League One), het Water. Water. Vreselijk veel water. En zonnebrandcrème. Liefst met de hoogste factor. En goede schoe nen. Plus een passend hoofddek sel. Dat waren ingrediënten waar mee de lopers aan deze 22-ste Zevendorpentocht weer konden thuiskomen. Burgemeester Nuis had, afgezien van het matineuze uur (7.00 uur), een makkie. Hij hoefde slechts het startsein te ge ven. Meer werk werd er verwacht door het Rode Kruis afdeling Tholen en Sint-Philipsland. Penningmeester Jany Boogaard uit Sint-Annaland: „We zijn om 6.00 uur begonnen met het inrichten van een tent bij de Vossenkuil en wc waren volle dig voorbereid op de problemen die het extreem warme weer kan veroorzaken." Dat betekende zorgen voor koele plekken en brancards voor mensen die door de hitte worden bevangen en onwel konden worden. Door het zweten kan zoutgebrek ontstaan. Dat betekent dozen vol zoute drop bij alle posten in de zeven dorpen. Of water voor de mensen met lege Bessen en die daardoor onderweg te weinig hadden gedronken. Boogaard: „En niet te vergeten het pleister- en blarenprikmateriaal." Ruim 300 wandelaars kiezen er voor om 50 kilometer te gaan lo pen. Bijna 270 denken dat ze de 40 kilometer halen. Dik 460 man gok ken op 30 kilometer en 197 en thousiastelingen wagen zich op het 20 kilometer uitgezette wandelpad. Alles in de smorende hitte, soms op smeltend asfalt. Slechts 33 deelnemers hadden be langstelling voor de vijf kilometer. Die loop je dan ook in amper een uurtje. De tien kilometer werd door 83 liefhebbers afgelegd, ter wijl de 15 kilometer door 52 in schrijvers werden gelopen. En wat gebeurde er? Jany Boog aard: „Eigenlijk niks. We waren op alles voorbreid. Alle posten had den twee brancards ter beschik king. Voor verbandmiddelen had den we een materiaalwagen ingezet om de voorraad eventueel aan te vullen. In die wagen ook re servedozen met prikpennetjes om de blaren te behandelen en specia le pleisters voor menen met senaafwonden." Een geweldige inzet, maar geluk kig nauwelijks nodig. De mensen die halverwege de route, of aan het eind van de streep onwel werden, waren op de vingers van een hand te lellen. De eigen bus moest slechts twee maal als bezemwagen worden ingezet, telde de organisa tie aan het einde van de rit. Voor de bemanning van de verbindingswa gen, meegegaan om de contacten onderling te kunnen regelen, bleek Turkse Sivasspor en het Noord- Franse Valenciennes. Daarna volgt half augustus de ouverture van het nieuwe seizoen, met een thuiswed strijd in het vernieuwde Rat Verlegh Stadion tegen AZ. Van der Vlies is trots dat zo'n aansprekende tegen stander naar Tholen komt. „Dit is zonder meer een mooie affiche. Voor ons is het een leuke geste aan onze spelers, supporters, sponsors en voetballiefhebbers in de streek." Bij de organisatie van een dergelijk duel komt volgens Van der Vlies van de zevendorpentocht een prima oe fening. Het geringe aantal noodgevallen wijt Boogaard aan de kwaliteit van de organisatie en aan de conditie van de deelnemers. „We spraken met wandelaars die ook elders wandeltochten meeliepen. Die vin den de Zevendorpentocht een van de best georganiseerde wandeleve nementen van Nederland." Die mening is ook het echtpaar Leo (70) en Ria (68) Barzilay uit Tholen toegedaan. Beiden lopen voor de vierde keer de 20-kilome- terroute die zich vooral rond Tho len manifesteert. De verslaggever van de Ecndrachtbodc komt ze te gen op de Kadijk in Oud Vosse- mcer en loopt een stukje, een klein stukje, met ze op. Het blijken geen amateurs op wandelgebied. Leo liep ook mee tijdens de Vierdaagse van de Nijmegen waarvoor het evenement in Oud-Vossemeer door meer deelnemers wordt aangegre pen als opmaat naar deze tocht. Leo liep deze internationaal be kende belevenis vier keer mee. Drie maal liep hij hem uit, de vier de keer begaven zijn kleine teen tjes het en kon hij de medaille wel vergeten. „Ik doe daar niet meer aan mee. Het is me te massaal. Wij zijn geen lopers, niaar wande laars." De hitte deert het echtpaar amper. Getooid met hoofddeksel (zij met een oranje hoedje) en beiden lur kend aan een lies water gaat het in een tempo van zeg maar ruim 6 ki lometer per uur richting eindpunt. Ze zijn niet alleen vol lof over de organisatie, maar vooral om het vele moois dat ze onderweg heb ben gezien. Om acht uur waren ze gestart. „Dan ontrolt zich een prachtig alles kijken, ook op de avond zelf. NAC neemt zelf een aantal stewards mee en ook de politic in Breda stuurt een afvaardiging met supporterbcge- leiders. Het politickorps in Tholen is op de hoogte van de partij. Van hen wordt echter geen directe rol ge vraagd. Wel heeft Tholense Boys een particulier bewakingsbedrijf in de arm genomen, om de veiligheid te garanderen. Verkeersregelaars van de vereniging worden ingeschakeld op de toevoerwegen naar het sport complex en op de parkeerplaats. Ook met de gemeente is volop over leg geweest, onder andere om het normaliter gesloten hoofdveld be schikbaar te krijgen. Bovendien moest een evenemcntcnvergunning worden aangevraagd. Veertig drang hekken moeten zorgen voor een ge ordende toeloop van de supporters. Vanwege de verwachte drukte is ook een extra toiletwagen geregeld. Voor de sponsors is een VIP-tent ge plaatst. Op het terras komt een bui tenbar. Glaswerk is volgens Van der Vlies taboe. „Alle dranken worden geserveerd in plastic glazen." Tij dens de droogte van de voorbije we ken werd het gras bovendien inten sief gesproeid. Extra bijdragen van sponsoren maken de komst van NAC Breda mogelijk en dekken ook de kosten van beveiliging en logis tiek. Het is zeker geen weggegooid geld, aldus Van der Vlies. „Hiermee investeren we ook in de toekomst van de club en leggen we onze spon soren in de watten." De selectie van Tholense Boys is met het oog op het duel vervroegd aan de training begonnen. Op de velden in Welberg werd vorige weck al tweemaal getraind. Maan dag volgde de voorlopig laatste ses sie. Op 29 juli worden de trainingen hervat. Een dergelijke voorberei ding is volgens coach Paul van Buuren een absolute noodzaak. „Niet zozeer uit sportief oogpunt, maar wel om blessures te voorko men." Van Buuren hield in de huis- aan-huis verspreide jubileumkrant van Tholense Boys rekening met een 2-8 nederlaag voor zijn ploeg. „Alles wat minder is, is meegeno men." De uitslag doet er volgens Van Buuren niet echt toe. „Natuur lijk worden we overlopen en wegge tikt door deze tegenstander van for maat. Het is belangrijker voor de sfeer in de ploeg. We hebben er ook nogal wat nieuwe spelers bij, zodat deze jongens meteen kunnen mee doen in een leuke voorstelling. Bij elkaar hebben we zowat twee teams tot onze beschikking, zodat we vol doende kunnen wisselen en ieder een van de sfeer kan proeven. Op die manier voorkom je ook overbe lasting en blessures aan het begin van de competitie." :--v. W W:v.V,;G De ploeg van café-restaurant Havenzicht wordt kampioen. De thermometer bij uienbedrijf Dacomex in Sint Maartensdijk gaf za terdagochtend om 11 uur al 28 graden aan. Deelnemers aan de 22-ste Zevendorpentocht die daar een uurtje later in de buurt kwamen, kon den 33 graden aflezen. Bij de meesten van de 1403 wandelaars, 721 minder dan vorig jaar, droop het zoute zweet toen al in de ogen en stond er, zeker voor de ruim 300 man die zich hadden ingeschreven voor de 50-kilometerroute, pas ongeveer 15 kilometer op de teller. Lia van Akkeren uit Scherpenissé geeft een kom soep aan een wandelaar in het wokrestaurant in Poortvliet. landschap. Je komt door boom gaarden. langs fraaie boerderijen, Indrukwekkende vergezichten en een heel afwisselend polderland schap," vertelt de van oorsprong Rotterdammer. Onderweg ontmoette het stel een man die de weg vroeg. Hij liep de vijftig kilometerroutc, maar was verdwaald. „Hij had al in Stavc- nisse moeten zitten, maar liep nog rond Tholen." Een telefoontje naar de organisa tie. Die hielp de man weer op het goede spoor. Bij de controlepost op camping De Pluumpot in Sint-Maartensdijk ligt Rowdy van Stiphorst uit Dirksland. Zijn 50 kilometerkeus resulteert in eeri forse blaar op zijn rechter hiel. De medewerker van het Rode Kruis weel er wel raad mee. Een prik hier een velletje daar, pleister erop en hij kan weer vooruit. „Ik weel niet hoe het Deelnemers per afstand: 50 km 310, 40 km 266, 30 km 462. 20 km 197. 15 km 52, 10 km 83, 5 km 33. totaal 1403; deelname vorig jaar was een record van 2124; verschil -721 (34%) Er hadden 268 wandelaars tevoren ingeschreven, daarvan zijn er 32 niet gekomen. De deelnemers kwamen uit tien provincies (alleen niet uit Drenthe en Groningen). Zoals gebruikelijk de meeste uit Noord-Brabant (560), gevolgd door Zeeland (484) en Zuid-Holland (269). Buitenlandse deelname: België 24; Duitsland 3; Noorwegen I. Deelname uit de gemeente Tholen: 272, als volgt gespreid: Oud-Vos- semeer 89, Tholen 75, Poortvliet 30, St. Maartensdijk 20, Scherpenis- se 18, Stavcnisse 14, St. Annaland 13, St. Phiiipsland 12 en Anna Ja- cobapolder 1 Van wandelsportclub Vosmeer deden 42 leden mee. Allévo bracht 34 wandelaars op de been en s.v. Smerdick 5. Andere verenigingen: Wan delende Krabben. Bergen op Zoom 40, Wiego, Bretla 34, Sl. Jansstap pers, Essen 26, Thor, Roosendaal 21, Zeeuwse Wandelbond (ZWB) 18. KNBLO-leden 37. I komt. Ongetraind ben ik niet, want ik loop ook de omloop van Flakkee en dat is 110 kilometer." Als hij weer buitenstaat, wordt hij op gang geblazen door .22 muzi kanten van de dweilband de Ncu- tckrakers uit Oud-Vossemeer. De bekende Zuiderzeeballade rolt ge routineerd uit het koper. „Dat doen we nu al voor het vijftiende jaar", vertelt een trompettist. „We zijn om 6.45 uur begonnen in Sint- Annaland. vervolgens naar de Markt in Sint-Maartensdijk, dan Scherpenissc en nu op de Pluum pot. Beschouw het maar als op pepper voor de wandelaars." Die worden eveneens gastvrij ont vangen bij het wokcentrum in Poortvliet. Tientallen lopers ne men dankbaar de aangereikte bo lus en de kom tomatensoep in ont vangst. „We hebben een voorraad van 1500 bolussen", telt vrijwil ligster mevrouw Koning. Bij alle controleposten kon de in wendige mens worden versterkt, vulde tochtorganisator Leen Plandsoen aan. Het meest in de watten gelegd werden de 50-klo- meter lopers. Daarvoor waren tien plekken ingericht met koffie, bouillon, appels en meloenen. Maar ook de korste afstandlopers werden niet vergeten. Die werden bij Havenzicht in Sint-Annaland verwend met koffie en speculaas. Wie Stavcnisse aandeed, werd verrast met een banaan en in Sint- Maartensdijk stonden onder meer 1500 flessen water klaar, geschon ken door middenstandsvereniging Smalstad. Wie meloenen heeft ge geten, is langs Poortvliet geko men. weet Plandsoen. Marco Meijer beleefde afgelopen weekend een mooi moment van de bes. Vanaf de voet van de Pyreneeën moesten r overbruggen bi j zeer warm weer en een egen hiervoor vrijdagochtend om half elf ie vlucht, waarbij het concours gemiddeld g openstond. Meijer, lid van de Vredesduif n winnende duivin Dilaylah zaterdagmor- Vofr half negen en bleek later op de dag de 'ujjf t^ziju mi de vierde nationaal tegen 7445 duiven. O'lavlfl»t)l''OÖ0!O^.'V«OS«»èfJcldc meiheid van 1069.76 mejcE rifi mi nuut, oftewel 64 kilometer per uur. Dc weejiejJhoolsc duif„ucLccji.k twee uur later bij mingenoot A. Goudswaard. Zijn duif eindigde in het samenspel Tholen/Sint-Philipsland /Schouwen-Duiveland op een vijfde plaats. Het aantal deelnemende dui ven in het samenspel was 243. Zaterdag stond er nog een nationale vlucht op het programma, maar door het onweer dat in dc vroege ochtend over Frankrijk trok, werd het con cours een dag uitgesteld. Zo werden de duiven zondagmorgen om zeven uur gelost voor een trip van gemid deld 555 kilometer. De duiven moes ten afrekenen met drukkend warm weer en een stevige west-zuidwesten wind. Een duif van Rien Fonteijne van de Zwaluw in Oud-Vossemeer bleek het best om te kunnen gaan met deze om standigheden. De .samenspelwinnaar viel zondagmiddag om vijf minuten over half twee op de plank en noteer de een gemiddelde snelheid van net geen 85 kilometer per uur. Hiermee klopt Fonteijne nipt een ander Thole- naar, Piet Laban uit Tholen. Zijn doffer vloog nog geen twee meter per minuut langzamer, daarmee werd hij tweede in het samenspel van Tho- len/Sint Philipsland/Schouwcn-Dui- veland. Dick Vaders, clubgenoot van Fonteijne, maakte de top drie com pleet. De vlucht voor de jonge duiven werd evenals vorige week afgelast -wegens het warme zomerweer. Hierdoor zul len de resterende vluchten van het jonge duivenprogramma één week opschuiven. Meer informatie hierover is te vinden op www.zeeland96.nl. De Zwaluw Sint-Maartensdijk, 27 duiven van 5 deelnemers. Eerste duif 11.17.17 u. is 890,268 m/min. Laatste duif 15.08.09 u. Ls 737,797 m/min. L. van de Berge 1. 5; A. Bijl 2; D. de Wilde 3; A.J. Scherpenisse 4; J. de Rijke 6,7. De Vredesduif Sint-Philipsland, 55 duiven van 10 deelnemers. Eerste duif 13.42.11 u. is 1398,642 m/min. Laatste duif 1433.15 u. is 1241,561 m/min. R. Rcijngoüdt 1,4,9, 12; comb. Hoek 2, 3, 7, 8, 11, 13, 14; comb. Reijn- goudt&z.n 5; gebr. Rcijngoüdt 6; comb. Vermaas 10. De Keisduif Scherpenisse, 43 dui ven van 6 deelnemers. Eerste duif 12.08.18 u. is 851385 m/min. Laat ste duif 1533.19 is 722.143 m/min. A. Moerland 1.3, II, 15; J.J. Bolier 2, 13; comb. Van der Zanden 4, 6, 10; P. Potappel 5,7,8,9; M.Y. Ponse 12, 14. De Zwaluw Oud-Vossemeer, 31 duiven van 6 deelnemers. Eerste duif 1032.05 u. is 916,845 m/min. Laatste duif 1332.44 u. is 783,990 m/min. R. Fonteyne 1; A. Havcnnans 2, 3, 5, 6; R. Vaders 4,7, 8. De Vredesduif Sint-Philipsland, 62 duiven van 12 deelnemers. Eerste duif 822.40 u. is 1069,758 m/min. Laatste duif 14.19.09 u. is 770,946 m/min. M. Meijer 1A. Goudzwaard 2, 8, 13, 15; comb. Hoek 3; comb. Rcijngoüdt 4, 6, 16; R. Vermaas 5; J.C. Verwijs 7; comb. Bol ij n 9, 10, 11; K. de Frcl 12; gebr. Rcijngoüdt 14. De Zwaluw Sint-Maartensdijk, 41 duiven van 7 deelnemers. Eerste duif 14.07.08 u. Ls I2*>6,413 m/min. Laatste duif 1433.15 u. is 1169,027 m/min. A.J. Scherpenisse, 1, 2, 3, 9; H. van Hemen Rijnberg 4, 8; J. de Rijke 5,6; C. Potappel 7; J. Benningshof 10. De Zwaluw Oud-Vossemeer, 81 duiven van 12 deelnemers. Eerste duif 1335.03 u. Ls 1415,064 m/min. Laatste duif 14.18.11 u. is 1265302 m/min. R. Fonteyne 1.18. 20; D. Vaders 2, 3; A. Havcrmans 4, 8, 13; J. Capelle 5, 6, 9, 19; S. Bcrkey 7. 17; H. Rensink 10,21A. Capelle 11C. Rijnberg 12, 14: M. dc Jager 15; R. Vaders 16. De Reisduif Scherpenisse, 70 dui ven van 9 deelnemers. Eerste duif 133234 u. is 1413318 m/min. Laatste duif 14.04.16 u. is 1310,144 m/min. P. Laban I. 11; J.J. Bolier 2. 3.4, 5.7, 9, 12, 13, 14, 19; D. Noom6, 8, 10; J. Moerland 15, 16, 18; D.J. Menheere 17,23; M. de Graaf 22. Het dubbeltoernooi van tennisvereniging Eegedima te Tholen, het De Rijke Partners Eendrachttoernooi, heeft bij haar 22ste editie een re cord aantal deelnemers bereikt met 233 tennissers. Het is een open toernooi waaraan tennissers van de regio meedoen. De club had zelf een groot aandeel in de spelers en die waren ook vaak bovenin de uitslag te vinden. Zo wonnen Jeroen Bakx en Joost van Loon in de hoogst ge speelde klasse, de herendubbel 3/4. f De laatste schep zand zat zaterdagavond nog maar net in de container, of het noodweer barstte boven Sint-Annaland los. Vijftig kubieke meter zand moest er na afloop van de volleybalwedstrijden op het Havenplein worden opgeruimd, nadat bekend werd dat het team De Hoop 1 het toernooi had gewonnen. Marien Hopmans speelt vanavond tegen NAC.

Eendrachtbode /Mededeelingenblad voor het eiland Tholen | 2010 | | pagina 11