Omwonenden Kruittoren zien hoogbouw op plaats brandweerkazerne niet zitten Een enorm assortiment Recreatieparken zijn voorgoed welstandsvrij Tot €2.000, Bal Zwembad en sportvelden weg voor scholen en huizen Zeeuwse Bibliotheek Auto gestolen in Smurdiek De Supermarkt van Halsteren imabol LOGUS Donderdag 8 juli 2010 66e jaargang no. 34 extra inruil bij aanschaf van een nieuwe Renault Vier kinderen uit één gezin geslaagd Snelle bromfietser gepakt op Oesterdam Wozoco vertraagd door procedurefout zie www.plus.nl Twintigtal zienswijzen over ontwerpbestemmingsplan Tholen Noord De hoogbouw waarvoor het bestemmingsplan Tholen Noord ruimte biedt aan weerskanten van de oprit Ten An- kerweg is zowel omwonenden als de heemkundekring een doorn in het oog. Dat blijkt uit bij de gemeente inge diende zienswijzen. Ook is duidelijk dat Kondor Wessels de plannen voor een supermarkt op het Slachtveld nog niet heeft opgegeven. Op het ontwerpbestemmingsplan zijn bij de gemeente zo'n twintig zienswijzen binnen ge komen. Andere ontsluiting Supermarkten Vier varianten Deze week Twee doden in verkeer Verplicht springen voor binnengaan van de school hoeft nu niet meer 3 ?55- ï/54 Autobedrijf Wattstraat 3 Voltstraat 2 469t RPThotwn Tel. 0166-602440 Tel. 0166 607060 Fan 0166-604440 Fax 0166 607061 Rarnatl nnL r.nra uiahoiia'oirtnha^riilKol nl Bezoek OOK onie wemna. www.autobeilrntbal.nl Eendrachtbode, de Thoolse Courant Postbus 5, 4697 ZG Sint-Annaland Telefoon 0166-657007 b.g.g. 653474 Telefax 0166-657008 E-mail: redactie@eendrachtbode.nl advertentie@eendrachtbode.nl admin@eendrachtbode.nl Website: www.eendrachtbode.nl Het enige nieuwsblad voor de streek Tholen en Sint-Philipsland waarin opgenomen de Thoolse Courant en het Advertentieblad. Verschijnt donderdag. Bankrekening 30 30 05 556, Giro 12 44 07 Abonnement 17,15 per halfjaar, 31,00 per jaar, per post 55,50 per jaar, allemaal incasso. Losse nummers 1,-. Opgave advertenties voor dinsdag 16.00 uur. Advertentieprijs 0,31 plus btw per mm. Hoofdredacteur W. Heijboer. In een goede maand tijd zijn bij de familie Snoei in Poortvliet vier kin deren geslaagd voor hun schooldi ploma. Eerst heeft Aline (21) haar Pabodiploma gehaald aan de Drie star in Gouda. Zij werkt inmiddels als leerkracht bij de School met de Bijbel in Sint-Annaland. Vervolgens is Frans (20) geslaagd voor zijn di ploma bouwkunde niveau 4 aan het Markiezaat college in Bergen op Zoom. Hij gaat zowel in de bouw aan de slag als bij zijn vader in de groentezaak. Als derde haalde Nel- leke 18) haar havodiploma aan het Calvijn college in Goes. Zij gaat ge schiedenis studeren volgens het concept werken-leren. Als laatste mag Gctrudc (22) haar diploma commerciële economie aan de Avans hogeschool in Breda gaan ophglen en daarna gaat zij op zoek naar een baan. Het zijn de laatste van de dertien kinderen van Nico en Maja Snoei die nog naar school gin gen. Een auto van een bewoner van een huis aan de Westpoort in Sint-Maar tensdijk is maandagmorgen gesto len, nadat de autosleutels bij inbraak in de woning waren weggenomen. De .diefstal is vermoedelijk tussen acht en tien uur 's morgens ge pleegd. Er zijn verder diverse goe deren uit de woning weggenomen. De politie heeft sporenonderzoek gedaan bij het huis en heeft geen braaksporen gevonden. Ze vermoedt dat dit komt doordat de garagedeur niet goed was afgesloten. Een buurt onderzoek leverde geen informatie op. De gestolen auto betreft een grij ze Toyota Avensis met kenteken 80- TJ-NS. Een 16-jarige jongen uit Tholen is dinsdagmorgen om kwart voor zes gesnapt door de politie. De agenten zagen hem op zijn brommer met een snelheid van 85 kilometer per uur voorbijkomen over de Oesterdam bij Rilland. Op het fietspad mogen bromfietsen maximaal 40 kilometer per uur rijden en op de rijbaan 45 ki lometer per uur. De bouw van het woonzorgcentrum in Scherpenisse is met ruim zeven weken vertraagd. De oorzaak is een procedurefout met betrekking tot de wijziging van het bestemmingsplan. De gemeente heeft namelijk ver zuimd dit in de Staatscourant te pu bliceren toen het besluit in het ge meentehuis ter inzage lag (van 3 mei tot 14 juni), een wettelijk voor geschreven procedure. Het gevolg is dat de terinzagelegging opnieuw moet gebeuren, dat is nu van 25 juni tot 6 augustus. Een slordigheid, zei wethouder Kees van Dis in de com missie bestuurszaken, waar Bert van Eenennaam (SGP) er naar in formeerde. Volgens Van Dis had de commissie ook te maken met veran derde wetgeving. „Het college deelt uw teleurstelling over deze kwes tie." PLUS Grinwis Dorpsstraat 75-77 Halsteren PLUS Tel: 0164 68 32 71 Bewoners van de Vossemeersepoort. Kruittoren. Kruittorenstraat, Wal, Dalemsestraat, Grindweg en Parksingel zijn tegen woningbouw op het terrein bij de brandweerkazerne, waar ze hier verzameld zijn. Ook het verdwijnen van de speelgelegenheid wijzen ze af. Bewoners van de Kruittoren, Kruit torenstraat en Vossemeersepoort in Tholen willen geen hoogbouw op de plaats van de huidige brandweer kazerne. Dat tast het open en monu mentale karakter van het gebied aan, en doet afbreuk aan de beeld kwaliteit en de woonsituatie, staat in een door 21 buurtbewoners onderte kende zienswijze. Ze stellen boven dien, dat in het exploitatieplan te weinig geld is gereserveerd om de waardevermindering van woningen te compenseren. Het verdwijnen van het - veel gebruikte - speel- plckje, de groenstrook en de par keerplaatsen vlakbij de brandweer kazerne stuit de bewoners eveneens tegen de borst. Ze vrezen toename van de parkeerproblematiek en vin den dat het plan in onvoldoende ma te voorziet in vervangende parkeer en speelgelegenheid in de directe omgeving. A.M. Wessels lichtte een en ander maandag nog eens toe op een hoor zitting van de raadscommissie ruim te. Hij zei dat de bewoners overrom peld zijn door de plannen, dat hen door de gemeente tevoren nooit is gevraagd hoe zij over de invulling van het gebied denken. „Zomers lekker buiten zitten is straks voor ons voorbij." Wessels noemde de woningbouwplannen onverant woord - „alles wordt volgepropt" en ontsierend. Het terugbrengen van een gedeelte van de vest, als water partij, hoeft voor de omwonenden evenmin. In de ogen'van de heemkundekring blokkeert het handhaven van de op rit Ten Ankerweg, als ontsluiting van de stadskern, een goede invul ling van het gebied dat binnen het beschermd stadsgezicht valt. De vereniging bepleit het herstellen van de open ruimte tussen Slachtveld en Kruittoren, als overgangsgebied met water en groen, met de nog zichtba re contouren van stadswallen en sin gel als uitgangspunt. Ze doet de suggestie om een nieuwe ontsluiting te maken via een oprit vanaf de Wattstraat, evenwijdig aan de dijk en aansluitend op de Eendrachts- weg. „Dit kan eenvoudig door de voor de woningblokken geplande straat op een hoogte van drie meter aan te leggen, met aan weerszijden een korte oprit", lichtte voorzitter W.A. Blaas toe op de hoorzitting. Hij noemde verder het voordeel van een directe verbinding tussen de stadskern en de op de plaats van de voormalige Timpa geplande super markt. „In deze optie kan de oprit Ten Ankerweg geheel vervallen en ontstaat een mogelijkheid om de cultuurhistorische elementen in het gebied terug te brengen." Dat sluit volgens Blaas aan op de beleidsuit spraak in Bestemming Tholen om oude historische structuren te her stellen voor het verder ontwikkelen van het stadstoerisme. De heemkundekring ageert verder te gen de 'nieuwe woningblokken van enorme afmetingen' die aan de oprit Ten Ankerweg zijn voorzien. Ze vindt dit historisch én stedenbouwkundig niet verantwoord. De toegestane hoogtes staan in geen verhouding tot de historische bebouwing en versto ren het beeld van het beschermde stadsgezicht. Een bouwmassa van 30 meter breed en vijf bouwlagen hoog verstoort het stadssilhouet, meent de vereniging. Herstel van de stadsgracht juicht de heemkundekring toe, maar ze ziet die liever op de oorspronkelij ke plaats terug. „Bij het lezen en bestuderen van de plannen kunnen wij ons niet aan de indruk onttrekken dat de opstellers van het bestemmings- en het beeld kwaliteitsplan niet achter de plan nen staan. Het willen versterken van de door u ingestelde welstandscom missie geeft aan dat de stedenbouw- kundige uitgangspunten niet juist zijn", zei Blaas. In de zienswijze wordt gesproken van het onder toe zicht plaatsen van de welstands commissie. De heemkundekring maakt zich zorgen over de beeld kwaliteit van het gebied. "Wij vre zen het ergste en zijn van mening dat een welstandscommissie aange vuld met een supervisor dit niet bij het Thoolse karakter passend beeld ni'ct tot een aanvaardbaar beeld kan omvormen'. De gemeenteraad zou een discussie moeten voeren over hoe ze met de winkelvoorzieningen in Tholen wil omgaan, meende K. Trommelen op de hoorzitting. Hij voerde het woord namens A. van Dorst, eigenaar van het pand aan de Postweg waarin nu de Cl000 supermarkt is gevestigd. Trommelen betoogde dat de Watt straat als plek voor nieuwe super markten lang niet de beste keus is. „En misschien wel een slechte!" De plek zal nooit bijdragen aan een ge zonde exploitatie van de winkels in de binnenstad, omdat de afstand te groot is. En die afstand vinden con sumenten belangrijk, zei Tromme len naar aanleiding van landelijk onderzoek dat zijn adviesbureau deed. „Het winkelaanbod in het centrum zal verschralen." De aan vankelijke plek, op het Slachtveld, had wél een directe relatie met de stadskern. Trommelen gaf toe dat ook de huidige stek van de Cl000 niet optimaal is als het over verster king van de binnenstad gaat. „Maar de Postweg is een betere plek dan Tholen Noord. Ze is goed bereik baar en ligt centraler gezien de toe komstige woningbouwplannen." ZIE VERDER PAGINA 9 Plan derde aansluiting Tholen op provinciale weg Verplaatsen van het voetbal- en tenniscomplex en het zwembad naar de Nieuw landsew eg, en de vrijkomende ruimte aan de Molenvlietsedijk en Zoekweg benutten voor scholenbouw en de bouw van woningen. Dat is, volgens een analyse van Arcadis, de beste variant voor de toekomstige inrichting van dit gebied. De gemeenteraad spreekt zich in september uit, waarna de plannen uitgewerkt kunnen worden en in het derde kwartaal van volgend jaar het projectplan wordt vastgesteld. De belanghebbende partijen hebben op een recente informatiebijeen komst hun zorgen geuit over vier aspecten: het tijdsbestek, de capaci teitsproblemen bij de sportvereni gingen, het onderhoud aan de schoolgebouwen en de verkeersont- sluiting van de nieuwe sportlocatie. In de commissie bestuurszaken waarschuwde Theo Korevaar (SP) voor het te dicht bij de scholen bou wen van huizen. „De combinatie van scholen en woningbouw is zel den een succes." De ruimtenood bij zowel de scholen als de sportverenigingen op hun huidige stek, en daarbij opgeteld de gewenste toekomstige groei van Tholen naar 10.000 inwoners, maakt het noodzakelijk om de voor zieningen aan te pakken. Aanvanke lijk werd alleen naar de scholen ge keken (er staan vier basisscholen, alsmede het Calvijn college en het Westerpoort), maar gaandeweg werd duidelijk dat het breder moest. De sportvoorzieningen aan de Zoekweg (voetbalvelden, tennisba nen, gymzaal, zwembad en Meul- vliet), werden er bij betrokken. In middels zijn nog andere voor zieningen aan toegevoegd: bso- school De Veste, peuterspeelzaal, kinderdagverblijf en buitenschoolse opvang, centrum voor jeugd en ge zin, en jongcrenontmóctingsplek. Voor de herinrichting van het ge bied zijn vier varianten ontwikkeld. In de eerste warden nieuwe (basis)scholen gebouwd op de be staande plek, en blijven sportcom plex en zwembad buiten schot. .Va riant 2 voorziet in verplaatsing van het zwembad, nieuwbouw van scho len op die plek, en uitbreiding van het sportcomplex op de huidige plek van de scholen. In variant 3 verkast juist het sportcomplex en wordt de vrijkomende ruimte benut voor scholenbouw. De vierde variant is om sportcomplex en zwembad naar elders te verplaatsen, en alle ruimte te gebruiken voor de bouw van nieuwe scholen én van woningen. Deze laatste optie heeft de voorkeur van de belanghebbende partijen. Zij hel dat de sportverenigingen de ge meente kenbaar hebben gemaakt, zich pas uit te spreken nadat ze we ten waarheen ze moeten verkassen. Inmiddels is over dat laatste meer duidelijkheid. ZIE VERDER PAGINA 5 Regels dakkapellen, zorgen om bedrijventerrein Voor bouwwerken op campings en andere recreatieparken is niet lan ger het advies van de welstandscommissie nodig. Na een proef van twee jaar welstandsvrij bouwen, wordt het nu definitief. Dat bleek uit de re acties van de fracties onlangs in de commissie ruimte. Volgens wethou der Frank Hommel komt er mogelijk een vervolg voor het welstandvrij bouwen. Wim Heijboer compleet verrast met lintje bij jubileum Hart zilveren E.B.- medewerker Lieven de Lange ligt in dit gebied In de proefperiode hebben zich bij bouwwerken op recreatieterreinen geen excessen voorgedaan, blijkt uit de evaluatie van het welstands- beleid 2(X)9. Wel is gebleken dat er nogal eens wat onduidelijkheid is over een dakkapel of een dakopbouw. Om dat beter te toetsen wordt de tekst van de welstandsnota aangepast. Zo moet een dakkapel aangebracht worden in een hellend vlak. En moet hij links, rechts en boven om geven zijn door op zijn minst één dakpan of een nokvorst. Het komt vaak voor dat aanvragers de dakka pel in de goot wil plaatsen. Vaak is de welstandscommissie daar geen voorstander van. Nu wordt in de nota opgenomen dat de dakkapel wel in de goot mag staan, maar dat de goot wel moet doorlopen. Voor grotere woongebieden wordt extra aandacht besteed aan de kwa liteit van de omgeving in een beeldkwaliteitsplan. Dat geldt ook voor Stadszicht II in Tholen. Maar om die te kunnen beoordelen wordt die opgenomen in de welstandsno ta. Voor het beoordelen van het wel- standsbeleid is een klankbordgroep actief, bestaande uit vertegen woordigers van Castria Wonen, Ondernemers overleg Tholen, Thoolse Ondernemersfederatie en de Thoolse heemkundekring. Die vraagt aandacht voor de openbare ruimte en de bedrijventerreinen. TOF maakt zich vooral zorgen om het verslechteren van sommige be drijventerreinen. Dat kan voorko men worden door meer groenstro ken op te nemen langs de wegen en straten op de bedrijventerreinen. Maar daarnaast, stellen b. en w., is en blijft de staat en de uitstraling van een perceel de verantwoorde lijkheid van een ondernemer. De fracties waren het eens met het voorstel om de nota aan te passen. Henk Geluk (SGP) vroeg zich af of er geen beeldkwaliteitsplan voor bedrijventerreinen kan komen. An- co Fase (VVD) vroeg of het een vervolg krijgt. De liberale fractie streeft er naar de administratie las ten te verlichten. Hommel had er wel oren naar, maar kon er nog geen uitsluitsel over geven. Jaap en Jaap Koopman starten boerenproject in Malawi EN VERDER... Bibliotheek in Sint-Annaland ten prooi aan slopershamer Molen De Jager doet het even zonder hoed THUIS VOELT DE MAN ZICH ALS ABRAHAM IN 'T PARADIJS Dit nummer bestaat uit 14 pagina's Donderdagavond zijn twee Tholena- ren bij aanrijdingen om het leven ge komen: Eduard Sam (45) uit Sint- Maartensdijk en Marco Poot (27) uit Tholen. Zie pagina 9. Bergen op Zoom: Zeelandhaven 7, T 0164 - 27 15 00 Roosendaal: Het Appeltje 8, T 0165 - 65 99 99 www.logus.nl Gewoon geopend tijdens de bouwvakvakantie! Advertentie I.M. Speelterrein Anna Jacobapolder opgefleurd met nieuwe toestellen „Het was elke ochtend, in de pauze en 's middags om één uur verplicht springen voordat de kinderen de school binnen gingen. Om het zand van de schoenen te krijgen. Dat hoeft nu niet meer." Tini van 't Hoff is dolblij, want vooral dankzij haar vasthoudendheid is het speelterreintje bij basis school het Kompas in Anna Jacobapolder vernieuwd. Haar voornaamste ergernis: de zandbodem. „Daar deden alle katten uit de buurt hun behoefte in. Ja, ook die van ons." Schooldirecteur Cokky Schults is Van 't Hoff dankbaar en belde de krant. „Het speelterrein kwam eerst negatief in het nieuws en nu het goed is mag het ook wel eens positief in de krant." Schults vertelt dat er bij enquêtes van de school onder ouders steeds de toestand van het speelterrein als heikel punt naar voren kwam. „Maar ja, daar kon de school niets aan doen, want het terrein is van de gemeente." Bert en Tini van 't Hoff hebben twee kleinkinderen in het dorp, Nina en Kim, en ergerden zich al jaren aan de omstandig heden waarin de kinderen moesten spelen. „Maar ik heb het niet alleen voor mijn kleinkinderen gedaan, ook voor de andere kinderen", zegt Tini. De speeltoestellen waren namelijk sterk verouderd. Tini verzamelde 127 handteke ningen en bood die drie jaar geleden aan bij een kernbezoek van de gemeente. De eerste actie van Van 't Hoff leverde nog niets op. „Ik heb na het kernbezoek een hele tijd niets gehoord, maar daarna zei de gemeente dat er geen geld voor was. Maar na dat er een stuk in de krant is gekomen, is het gaan rommelen. Van lieverlee is het er toch van gekomen en daar gaat het toch om." Sinds een maand staat er een geel, met blauw, groen en rood gekleurde spccltoren op het terrein aan de Steintjeskreek, staan er een kraaiennestschommel en een draaimolen. En als ondergrond zijn er nu rubberen tegels. De kinderen hebben zelf de speeltoestellen mogen uitzoeken. „Ze kunnen klimmen, hangen, glijden en schommelen. Het is sowieso heel kleurig en alleen daarom is het al leuk. Dat dacht je eerst niet als je het zag. Alle toestellen hadden donkere kleuren. Zie verder pagina 5. Tini van 't Hoff (rechts) heeft zich er al jaren sterk voor gemaakt, maar nu is het zover. De kinderen in Anna Jacobapolder hebben een totaal vernieuwde speelplaats gekregen. rg

Eendrachtbode /Mededeelingenblad voor het eiland Tholen | 2010 | | pagina 1