Den Hollander wil ook leerlingen van buiten eiland aantrekken 'Die 90 procent heeft het toch voor elkaar: doe iets met dat diploma!' HET BROEKENPALEIS De ZOMER COLLECTIE is binnen! Beroepenkeuze HET BROEKENPALEIS Donderdag 1 juli 2010 EENDRACHTBODE, DE THOOLSE COURANT 13 Wim Dorninicus van Westerpoort college heeft bij afscheid weinig speelruimte Met het overdragen van het nieuwe logo en het onthullen van de aangepaste naam van de vmbo-school in Tholen, heeft Wim Dorninicus gisteren afscheid genomen van het Westerpoort college. Zijn opvolger, de 48-jarige Jack den Hollander, afkomstig uit Oud-Vossemeer, gaat in au gustus als directeur van het Westerpoort (zonder college) aan de slag. Bedrijfsleven Hoornbeeck College Westerpoort college Diversen Wim Dorninicusaantal geslaagden Westerpoort is gemiddeld percentage Er kwamen er veel bij in de buurt, maar Sanne Bosters uit Oud-Vossemeer heeft de eer. Zij is geslaagd met het hoogste gemiddelde van de 77 eindexamenkandidaten van het Westerpoort college in Tholen. Bosters ontving vorige week woensdag haar diploma met een cijferlijst van gemiddeld een 7,7. Directeur Wim Dorninicus kon aan 67 leerlingen het vmbo-papier uitreiken, ongeveer 90 procent zei hij. „Dat is een gemiddeld percentage. Het is niet bijzonder hoog, maar ook niet laag. We zien het liever wat meer in de 90, maar goed. Die 90 procent heeft het toch mooi voor elkaar. Doe iets met dat diplo ma!" Nieuwe weg Jarig Merken voor jong en oud De opruiming is begonnen GRATIS PARKEREN! www.broekenpaleis.nl Jack den Hollander (links) is de opvolger van Wim Dorninicus op het Westerpoort college. Bij de ingang van de school stond tegen half vier een lange rij wach tenden om het afscheid van Dorni nicus in de kantine bij te wonen. De 63- jarige Goesenaar had niet veel invloed op de gang van zaken, 's Ochtends was hij samen met zijn vrouw thuis opgehaald. Voor het officiële gedeelte begon was zijn speelruimte beperkt. Ter wijl de kantine vol liep met geno digden. moest hij in zijn kantoor wachten tot hij, zijn vrouw en zijn kinderen, werden opgehaald. In de -jjj kantine speelde een strijkje. Ön- dertussen legde Dorninicus aan wethouder Peter Hoek uit hoe zijn school samenwerkt met andere scholen. Onder ander via de dag van Techniek. Met verve deed hij verslag van de positieve ervarin gen. alsof hij van geen wijken wil de weten. Zijn opvolger staat inmiddels te trappelen. Den Hollander is voor een aantal docenten geen onbeken de. Hij gaf eerder al les op de afde ling motorvoertuigentechniek toen de school nog in Sint-Maartensdijk stond. In de gang kwam hij de ge pensioneerde conciërge Arie Rie- dijk uit Stavenisse tegen. Ze maak ten even een praatje. Den Hollander uit Puttershoek is bezig aan zijn laatste weken op het Ra dius college in Bréda. Net als het Westerpoort, onderdeel van het ROC West-Brabant. Een middelba re beroepsopleiding. Hij is er ma nager opleiding ICT en media- vormgeving. Bijna drie jaar werkt hij er nu. Daarvoor was hij veer tien jaar verbonden aan TTA Inter national in Dordrecht. Een trai ningsbureau voor de auto-indus trie. Hij was eerst zeven jaar trainer voor verkopers of het intro- ducereerde nieuwe modellen van onder meer Suzuki, General Mo tors. Daarvoor was hij vaak op pad. Zijn verste training deed hij in Indië, waar hij een nieuw model van General Motors introduceerde. De laatste zeven jaar was hij ma nager en verantwoordelijk voor drie vestigingen, in Sliedrecht, Breda en Kontich (België). De ei genaar van TTA uit Halsteren ken de hij van de tijd dat hij er samen mee op de streekschool zat. Den Hollander rondde eerst de af deling metaaltechniek af in Sint- Maartensdijk. Daarna motorvoer tuigentechniek dat toen nog werd gegeven in Sassegrave in Scherpe- nisse. ,.Ik behoorde bij de eerste lichting. Dick Goree gaf er les. La ter werd dat mijn stagebegeleider toen ik zelf voor docent leerde." Na de opleiding ging hij aan de slag als monteur bij garage Pip ping in Oud-Vossemeer. Na zeven jaar stapte hij over naar de BMW- dealer in Roosendaal. En begon in "de avonduren met de lerarenoplei ding. „Ik zou stage lopen op de school in Smurdiek toen directeur Meloen me belde en zei dat Goree ziek was, en dat ik zijn plek in kon nemen tot hij weer beter was. Bij na anderhalf jaar heb ik toen op de school gewerkt. Ik heb er als leer ling en als aankomend docent heel erg naar mijn zin gehad." Omdat de banen in het onderwijs niet voor het oprapen lagen, koos Den Hollander voor het bedrijfsle ven, maar keert nu dan toch in het onderwijs terug. Op een school met 340 leerlingen. Hij is zich er van bewust dat de scholen in de regio te maken hebben met een te ruglopend leerlingenaantal. Het Westerpoort blijft echter stabiel. „Ik zal mijn best doen om dat sta biel te houden. Maar ook proberen om leerlingen buiten het eiland aan te trekken en ze laten weten dat ze hier op een goede en mooie school goed onderwijs kunnen volgen." Aan het Hoornbeeck college in Goes slaagden de volgende leerlingen. Sint-Annaland: Simon van Lit Scherpenisse: Janet Elenbaas Stavenisse: Carola den Braber Aan het Westerpoort college in Tho len slaagden de volgende Thoolse leerlingen. Tholen: Marvin Gangasingh Sint-Maartensdijk: Dennis Moer land. Rick Teeuw. Op het Markiezaat college in Ber gen op Zoom slaagde Jurgen Vogel uit Poortvliet/Heerle voor de oplei ding Hoofd magazijn. Aan de Avans Hogeschool in Breda slaagde Irina Baauw uit Sint-Anna- land voor de opleiding HBO com municatie. Aan het hout- en meubileringscolle ge in Rotterdam slaagde Adri-janne Potappel uit Stavenisse voor de op leiding Allround-meubelmaker. Aan de christelijke hogeschool Ede in Ede geslaagde Nienke Roeland uit Sint-Annaland voor de oplei ding Personeel en Arbeid. Aan het Calvijn college in Tholen slaagde Leon Bol uit Tholen voor het vmbo-examen gemengde leer weg, economie. Aan het Calvijn college in Krabben- dijk Kerkpolder slaagde Kees van Binsbergen uit Tholen voor het vmbo-examen kaderber. leerweg, metaaltechniek. Aan het Calvijn college in Krabben- dijk Kerkpolder slaagde Henri Eer- land uit Stavenisse voor het vmbo- examen kaderber. leerweg, verzorging. Aan het Calvijn college in Goes slaagde Jan van der Sleen uit Scher penisse voor het vwo-pxamen eco nomie en maatschappij en cultuur en maatschappij. Dat advies is overbodig want de leerlingen hebben samen 43 ver volgopleidingen uitgezocht. Maar het is de vraag of iedereen daar ook heen kan. In elk geval vijf leerlingen niet, want die zijn ge zakt. Van de zeven herkansers zijn er inmiddels drie geslaagd. Eén eindexamenkandidaat moet nog praktijkexamen doen (metaaltech niek). Die is geblesseerd geraakt, legt adjunct-directeur Jan Goos- sens uit. Hij is wel al geslaagd voor zijn theorie. Eén geslaagde, Angelique van Gelderen uit Poort vliet, gaat toch nog een paar vak ken herkansen om de cijfers wat op te krikken. Voor Dorninicus is het de laatste keer dat hij de eindexamenkandida ten uitzwaait. Hij heeft gisteren zijn afscheidsreceptie gehouden en is er volgend jaar dus niet meer bij om dat hij dan van zijn pensioen geniet. „Ik sta hier met gemengde gevoe lens. Ik zal het werk missen, maar ik zal ook jullie missen. Zo gaat dat in het leven, je bent toe aan een nieu we stap. Ik verwacht dat die ook in teressant wordt." Het is een nieuwe weg die hij in slaat en dat geldt ook voor zijn leer lingen. Maroesjka Bogers van de ouderraad weet dat goed te ver woorden: „Kon je eindelijk lachen om die brugwuppen, moet je nu zelf weer beginnen als groentje op een nieuwe school." Niet iedereen kiest ervoor om ver der te leren. Zo gaat Leroy Minder- houd uit Sint-Maartensdijk aan de slag in de metaalbewerking bij Goedhart op het industrieterrein in zijn woonplaats. Lekker van de zon genieten nu hij klaar is met school, is er niet bij. „Ik ga in de zomerva kantie mijn lasdiploma's halen." Toch nog even verder leren dus. Maar Leraren, die ziet hij liever niet meer. Hij geeft een blijk van her kenning als Bogers in haar toe spraak vertelt dat er nu afscheid kan worden genomen van 'die rotieraar of rotlerares waarbij jij het altijd ge daan hebt'. „Ik ben door iedereen Elke leerling heeft zo zijn redenen voor zijn vervolgopleiding. Zo wil John Scheurwater uit Tholen vrachtwagenchauffeur worden en gaat hij de chauffeursopleiding doen aan het Markiezaat college in Bergen op Zoom. Hij speelt daarmee onbewust in op de vraag van de arbeidsmarkt, want er heerst in de branche de vrees dat er over een aantal jaar een tekort aan chauffeurs is. Scheurwater volgt het voorbeeld van zijn vader en zijn broer, die zijn al chauffeur. Hij is de enige van de geslaagden die dat beroep kiest. Zo is Louise Bazen uit Sint-Maartensdijk uniek in haar keuze voor de opleiding signmaker. Dat betekent dat ze iets in de reclame of belettering wil gaan doen. Andere beroepen waarvoor een ver volgopleiding wordt gedaan zijn onder andere artiest, politieagent, kok, iets in de modehandel, stuurman en vliegtuigtechnicus. wel een keer de klas uitgestuurd, op één leraar na", zegt Minderhoud. Volgens Bogers zijn er ook positie ve herinneringen aan leraren. „Je neemt nu ook afscheid van die le raar die extra tijd nam om naar je te luisteren, wanneer jij het moeilijk had." Ze vertelt dat afscheid nemen vaak een negatieve klank heeft, maar dat het ook positief kan zijn. „Nu nemen jullie op feestelijke wij ze afscheid van vier jaar vmbo." Na het ondertekenen van het diploma is er voor elke geslaagde een rode roos. Als de laatste leerling zijn di ploma in ontvangst neemt, is het tijd om te proosten met een glaasje champagne. Daarna komen ook de ouders, andere familieleden, vrien den en kennissen aan de beurt met een hapje en drankje in de ont vangstruimte van de school. Voor Dennis Moerland is het die woensdag sowieso al feest, want hij verjaart die dag. Hij is één van de herkansers die al gehoord heeft dat hij geslaagd is en daarom mag hij ook al zijn diploma ophalen. De an dere herkansers moesten tot gisteren wachten op de uitslag omdat het vakken betreft die de school zelf niet kan beoordelen. Overigens kunnen sommige leerlin gen wel niet verder willen leren, ze zullen het toch moeten blijven doen, meent Dorninicus. „Je zult altijd moeten blijven leren. Gewoon om op de plek te kunnen blijven waar je zit. Sommigen zullen bij dat voor uitzicht denken: oh, moet dat nou? Maar doe het, want het zal je voor uithelpen." Het vmbo-diploma is daarbij wel waardevol, vindt hij. Al is het maar om later nog aan iemand te kunnen laten zien. „Denk erom bij het zet ten van je handtekening datje straks nog aan je kleinkinderen je diploma wil laten zien. Ontspan je arm, neem plaats aan de tafel en zorg dat je geen bibberige handtekening zet." Sanne Bosters uit Oud-Vossemeer heeft dit jaar het hoogste gemiddelde van alle geslaagden op het Westerpoort college. Kees Bout Tholen Vick vun Heuven van Staereliny Oud-Vossemeer Perry Potappel Stavenisse DAMES, HEREN EN KINDERKLEDING WEKELIJKS WISSELENDE COLLECTIE! I LTB Wrangier Anna Scott Lee Brams Paris Geisha Ichi B.Young Angels Enjoy Scotch Garcia Cars Dodgers Suzi Q Tramontana lts Noize Hattric Gafair Yaya Oozoo watches Graag tot ziens bij: Zuidzijde Haven 25, 4611 HB Bergen op Zoom, tel. 0164-234800 David Ramadun Sint-Maartensdijk Dennis Moerland Sint-Maartensdijk Corné Faasse Sint-Philipsland Marvin Gangasingh Tholen Aike Bosman Tholen Rick Teeuw Sint-Maartensdijk K Mino Wolvekamp Oud-Vossemeer

Eendrachtbode /Mededeelingenblad voor het eiland Tholen | 2010 | | pagina 13