TIIOLEN Natte Kernenslag 2010 Vrijwillige Thuiszorg Steunpunt Mantelzorg van de Gemeente Tholen Lintje zoekt vrouw Evenementenkalender juli 2010 Donderdag 1 juli 2010 Gezocht! Maatje Openbare bekendmakingen Gemeentenieuws openbare bekendmakingen gemeente Tholen week 26 gemeente Tholen MELDPUNT GEMEENTE 0166-667667 Tholenderwijs Gemeentehuis Tholen Bezoekadres: Hof van Tholen 2, 4691 DZ Tholen Postadres: Postbus 51, 4690 AB Tholen Telefoon (0166) 668 200 Meldpunt (0166) 667 667 (24 uur per dag voor opmerkingen meldingen over uw woonomgeving) Fax (0166) 663 553 E-mail gemeente@tholen.nl Website www.tholen.nl Openingstijden gemeentehuis Iedere werkdag geopend Van 8.30 uur tot 12.30 uur: vrije inloop V^n 12.30 uur tot 17.00 uur: hal van het gemeentehuis geopend, dienstverlening op afspraak Avondopenstelling burgerzaken: do. 18.00 - 20.00 uur Burgemeester of wethouder spreken? U bent van harte welkom op het gemeente huis. U kunt een afspraak maken via het bestuurssecretariaat: (0166) 668 330: voor de burgemeester (0166) 668 386: voor een van de wethouders Gemeenteraad Wanneer u iets met (een lid van) de gemeen teraad wilt bespreken, kunt u contact opne men met de raadsgriffie: 0166 - 668 350. Vragen over leven met een beperking? MEE Zeeland biedt ondersteuning bij leven met een beperking. U bent van harte welkom met uw vragen op elke woensdag van 09.00 uur tot 12.00 uur op het servicepunt in het gemeentehuis van Tholen. Cliëntenraad Hoe neemt u contact op met de Cliëntenraad Werk en Inkomen/WWB? 1.U belt naar de gemeente Tholen 0166-668200. 2. De receptionist(e) vraagt om uw naam en telefoonnummer. Let op: U hoeft niet te zeggen waar het over gaat, dat bespreekt u pas met iemand van de cliëntenraad zelf. 3.U wordt teruggebeld door iemand van de cliëntenraad. En hij/zij maakt een afspraak met u. Wegwerkzaamheden en verkeersmaatregelen Een overzicht van de wegwerkzaamheden en verkeersmaatregelen die de komende tijd bin nen de gemeente zullen plaatsvinden, kunt u vinden op de website van de gemeente: www.tholen.nlIn het linkermenu kunt u onder 'Actueel' klikken op Verkeersmaat- rege len'. Op deze pagina vindt u altijd de meest actuele informatie op het gebied van verkeer en wegenonderhoud. Tholenderwijs gratis via e-mail of print Inwoners van de gemeente Tholen die géén abon nement hebben op de Eendrachtbode, kunnen onze voorlichtingsrubriek Tholenderwijs toch gra tis thuis ontvangen. Via e-mail en als u geen internet-aansluiring hebt, op papier via de brie venbus. Let wel, u ontvangt dan alleen Tholenderwijs en niet de Eendrachtbode. U meldt zich hiervoor aan bij de Eendrachtbode (0166- 657007) of bij de gemeente Tholen (0166-668210). Of u stuurt een e-mail naar tholenderwijs@eendrachtbode.nl a2 0p 17 juli is het zover! Natte Kernenslag 2010! In het ochtendprogramma zullen er activiteiten plaatsvinden in en rondom het water van zwembad De Spetter te Tholen. Dit is voor de leeftijdsgroep 8 t/m 12 jaar (basisschoolleerlingen). Aanvang 10.00 uur. Dezelfde activiteiten vinden ook 's middags plaats, maar dan voor 13+ (leerlingen vanaf middelbare school). Aanvang 14.00 uur. Er werden spellen in en rondom het water gedaan. Neem dus zwemkleding mee! Hoe schrijf je jouw team in? Ga naar www.tholen.nl en klink op 'Natte kernenslag 2010'Inschrijven kun je doen tot uiterlijk zaterdag 3 juli! Hoe stel je jouw team samen? Een team bestaat uit 6 personen en evt. een reserve. Verder kun je 1 coach aanwijzen. Meer informatie en/of vragen? Jongerenwerk gemeente Tholen, telefoon: 0166-668276 of 0166-668243. Lydia is 20 jaar. Ze is lief en vrolijk, ze houdt van fietsen, zwemmen en paardrijden. Haar moeder staat altijd voor Lydia klaar, samen vormen ze een hecht duo. Lydia's moeder zou wel wat ondersteuning kunnen gebruiken, Lydia is namelijk meervoudig gehandicapt. De vrijwillige thuiszorg/steunpunt mantelzorg is voor dit leuke stel op zoek naar een Durf jij de uitdaging aan? Maatjes contacten worden aangegaan voor de duur van een jaar. Er is ondersteuning door de consulent. Een intro ductiecursus behoort tot de mogelijkheden. Informatie bij Jacqueline Heijboer op maandag, dinsdag en vrijdag van 8.30 tot 16.00 uur telefoon: 0166-668315 of mail ons: mantelzorgvrijwilligers@tholen.nl Kijk ook op www.ikwordmaatje.nl Onderstaand kunt u de ons bekende evenementen, collectes en overige verkopingen zien. Wanneer u vragen of opmerkingen heeft, kunt u contact opnemen met mevrouw M. Zegers-Vreede, telefoon: 0166-668372. Schriftelijke reacties kunt u zenden aan gemeente Tholen, afd. Publiekszaken, Postbus 51, 4691 AB Tholen, of per email naar MVR@tholen.nl. De evenementenkalender over het gehele jaar kunt u vinden op de website van de gemeente Tholen. NAAM EVENEMENT DATUM Collectie Muziekvereniging Concordia te Sint Philipsland Maandag 28 juni tot en met vrijdag 2 juli Schorrefestival te Sint-Annaland Zaterdag 3 juli Fietstocht Wereldwinkel Tholen Zaterdag 3 juli vanaf 10.00 uur Musica Nautica te Sint-Annaland Vrijdag 9 juli van 19.30 - 23.00 uur Beachvolleybal en touwtrekwedstrijden Vrijdag 9 en zaterdag 10 juli Tennistoernooi bij tennisvereniging Eegedima te Tholen Zaterdag 10 juli vanaf 19.00 uur Braderie Oud-Vossemeer Zaterdag 10 juli Open Zeeuwse kampioenschappen voor dweilorkesten Dweilorkest De Lamsöören Zaterdag 10 juli Zevendorpentocht WSC Vosmeer Zaterdag 10 juli Verkoop van kringloopartikelen in de hal van de Timpa te Tholen Woensdag 14 juli van 9.00 - 11.30 uur Verkoop van kringloopartikelen in de hal van de Timpa te Tholen Zaterdag 17 juli van 9.30 - 15.30 uur Braderie Stavenisse SC Stavenisse Zaterdag 17 juli Rommelmarkt aan de Ring te Oud-Vossemeer Zaterdag 17 juli van 9.00 - 14.30 uur Athletics in Action aan de Oesterputten te Tholen Maandag 26 juli tot en met vrijdag 30 juli In mei vond in het gemeentehuis de jaarlijkse lintjesregen plaats. Maar liefst elf Koninklijke Onderscheidingen werden er uitgereikt, waarvan een aantal bestemd waren voor vrouwen. Veel vrouwen verrichten belangrijk werk voor de maatschappij waarvoor zij onderscheiden zouden mogen worden. Toch bedraagt het totale aandeel van vrouwen dat ook daadwerkelijk een onderscheiding krijgt, slechts 33%. Een mooi aantal, maar dat aantal mag nog groeien - ook in de gemeente Tholen. Daarvoor hebben we uw hulp nodig! Is er iemand in uw naaste omgeving - binnen uw kerk, organisatie of vereniging - die altijd voor anderen klaar staat, de handen graag uit de mouwen steekt, fungeert als stille kracht? Kent u die vrouw wiens nette jasje niet compleet is zonder lintje? Overweegt u dan eens een Koninklijke Onderscheiding voor haar aan te vragen, want: er zijn genoeg vrouwen die zich in onze samenleving onderscheiden. Laten we samen zorgen dat zij ook onder scheiden worden. Aanvragen voor Koninginnedag 2011 mogen nog tot eind juli 2010 worden ingediend. Meer informatie over Koninklijke Onderscheidingen vind u op de pagina www.lintjes.nl. Naast aanvullende informatie over de lintjesre gen, kunt u vanaf deze website ook het voorstelformulier downloaden dat u nodig heeft voor het indienen van een aanvraag. Gebruik hiervoor de knop Downloads. Heeft u vragen over de aanvraagprocedure? Neem dan con tact op met mevrouw S. Nagelkerke, medewerker Kabinetszaken via e-mailadres Nagelkerke.S@tholen.nl, of bel 0166-668211 (dinsdag, woensdagochtend en vrijdag). kunt u contact opnemen met de afdeling Vergunningen en Handhaving, telefoon: 0166-668200. ONTHEFFINGEN EN BOUWVERGUNNINGE N OUWEN Ingekomen bouwaanvragen Grindweg 12 te Tholen: het vergroten van een woning; Hikseweg te Oud-Vossemeer: het bouwen van een woning; Sluisweg 14 te Sint Philipsland: het vergroten van de woning; Ring 21 te Oud-Vossemeer: het plaatsen van een deur in de zijgevel; Parksingel 58 te Tholen: het vergroten van een woning; Stavenisseweg 1 te Stavenisse: het bouwen van een woning. Ingekomen sloopaanvragen Molenvlietsedijk te Tholen: het slopen van twee schuren. Welstandscommissie De welstandscommissie vergadert op maandag 12 juli 2010 in het gemeentehuis te Tholen. Aanvang 09:30 uur. In deze vergadering worden de op de agenda geplaatste bouwaanvragen behandeld. De agenda ligt voor iedereen op donderdag 8 en vrijdag 9 juli 2010 ter inzage in de publieke leesruimte van het gemeentehuis. De vergadering is openbaar en opdrachtgevers/ontwerpers en direct belanghebbenden kunnen gebruik maken van het spreekrecht. De behandeling van zogenaamd vooroverleg/ schetsplannen is niet openbaar. Verleende bouwvergunningen De Heul 3 te Sint-Annaland: het plaatsen van een anten nemast: verzonden 21 juni 2010 Oudelandsestraat 35 39 te Tholen: het plaatsen van een berging: verzonden 21 juni 2010 Prins Hendrikstraat 20 te Sint Philipsland: het uitbrei den van een woning: verzonden 23 juni 2010 Puitsedijk 1 te Tholen: het vernieuwen van de dakbe dekking van een loods: verzonden 23 juni 2010 Stavenisseweg 5A te Stavenisse: het bouwen van een bedrijfswoning: verzonden 23 juni 2010 Oostdijk 45 te Sint Philipsland: het vergroten van een woning: verzonden 24 juni 2010. Verleende sloopvergunningen Puitsedijk 1 te Tholen: het verwijderen van asbesthou dende dakleien van de schuur: verzonden 23 juni 2010. Volgens de algemene wet bestuursrecht (Awb) kunnen belanghebbenden tegen een verleende vergunning bezwaar maken. Het bezwaarschrift moet binnen 6 weken na de dag waarop het besluit is verzonden aan de aanvra ger schriftelijk worden ingediend bij het college van bur gemeester en wethouders van Tholen. Voor informatie over de mogelijkheid bezwaar te maken Ontwerpbeschikking Burgemeester en wethouders van Tholen maken bekend dat zij voornemens zijn ontheffing van het geldende bestemmingsplan en bouwvergunning te verlenen voor de navolgende aanvraag om bouwvergunning met toepassing van: Artikel 3.6, lid 1, sub c, van de Wet ruimtelijke ordening: Sluisweg 20 te Sint Philipsland: het plaatsen van een luchtwasser (2009-1699); Vanaf 2 juli 2010 tot en met 15 juli 2010 ligt de ontwerp beschikking ontheffing en bouwvergunning met de daarbij behorende stukken ter inzage in het gemeentehuis (zie voor adres en openingstijden het colofon). Zienswijze: binnen deze inzagentermijn kunnen belang hebbenden een zienswijze over de ontwerpbeschikking naar voren brengen. Binnen de genoemde inzagentermijn kan mondeling of schriftelijk een zienswijze over een ontwerpbeschikking naar voren worden gebracht bij burgemeester en wethou ders van Tholen. Een schriftelijke zienswijze kunt u richten aan het college van burgemeester en wethouders van Tholen, Postbus 51, 4690 AB Tholen. Degene die mondeling een zienswijze wil indienen kan, voor het maken van een afspraak, contact opnemen met de afdeling vergunningen en handhaving, telefoon: 0166-668 363/668562. Van een mondelinge zienswijze zal een verslag worden opgesteld. WET MILIEUBEH KENNISGEVING EER Kennisgeving van mededeling besluit Burgemeester en wethouders van Tholen; gelet op de arti kelen 3.44 en 3.45 van de Algemene wet bestuursrecht; delen mede, dat door hen, onder oplegging van voorschrif ten om nadelige gevolgen voor het milieu te voorkomen danwel zoveel mogelijk te beperken, op 17 juni 2010 een vergunning is verleend ingevolge de Wet milieubeheer aan de heer W.W.T.M. van Alphen, Sluisweg 20 te Sint Philipsland, in verband met het veranderen van de bestaande inrichting, gelegen aan de Sluisweg 20 te Sint Philipsland, kadastraal bekend Sint Philipsland, sectie H, nummers 819, 837 en 889. Er zijn geen zienswijzen inge diend naar aanleiding van het ontwerpbesluit. In het besluit zijn geen wijzigingen aangebracht ten opzichte van het ontwerp. Het besluit en alle ter zake zijnde stukken liggen met ingang van 2 juli 2010 gedurende zes weken ter inzage in de centrale hal van het gemeentehuis. Hof van Tholen 2 te Tholen van 08.30 uur tot 17.00 uur (indien tussen 12.30 en 17.00 uur een toelichting wordt gewenst dient daarvoor een afspraak te worden gemaakt, telefoonnummer 0166- 668389). Indien het college daartoe een schriftelijk ver zoek ontvangt kunnen de stukken gedurende zes weken tevens tijdens de avondopenstelling in de centrale hal van het gemeentehuis worden ingezien. Ingevolge artikel 20.1, eerste lid, en artikel 20.6 van de Wet milieubeheer en artikel 6.7, 6:8 en 6:13 van de Algemene wet bestuursrecht staat gedurende zes weken met ingang van de dag, na die waarop het besluit ter inza ge is gelegd, beroep open bij de Afdeling Bestuursrechtspraak van de Raad van State voor: a) belanghebbenden die zienswijzen hebben ingebracht tegen het ontwerp van het besluit; b) belanghebbenden aan wie redelijkerwijs niet kan wor den verweten geen zienswijzen te hebben ingebracht tegen het ontwerp van het besluit. Het besluit wordt na afloop van de beroepstermijn van kracht, tenzij gedurende de beroepstermijn beroep is ingesteld en bij de voorzitter van de Afdeling Bestuursrechtspraak van de Raad van State een verzoek om voorlopige voorziening is gedaan. In dat geval wordt een besluit niet van kracht voordat op dat verzoek is beslist. In gevallen waarin een vergunning betrekking heeft op het oprichten of veranderen van een inrichting, dat tevens is aan te merken als bouwen in de zin van de Woningwet, wordt een besluit niet eerder van kracht dan nadat de betrokken bouwvergunning is verleend. Het beroepschrift moet voor 13 augustus 2010 worden gericht en gezonden aan de Raad van State, Afdeling Bestuursrechtspraak, Kneuterdijk 22, 2514 EN 's- Gravenhage. Zij die beroep instellen kunnen een verzoek doen tot het treffen van een voorlopige voorziening. Dit verzoek moet binnen bovengenoemde termijn worden gericht aan de voorzitter van de bovengenoemde afdeling. Het verzoek tot voorlopige voorziening moet worden gericht aan de voorzitter van de Afdeling Bestuursrechtspraak van de Raad van State, Kneuterdijk 22, 2514 EN 's-Gravenhage. BEKENDMAKINGEN Bekendmaking Het hoofd van de afdeling Openbare Werken heeft namens het college van burgemeester en wethouders van Tholen op 21 juni 2010 besloten op het parkeerterrein van het appartementencomplex Het Lint een gehandicaptenparkeerplaats te reserveren tot 1 april 2014 voor mevrouw G.J. Has-Groenendijk. Iedere belanghebbende kan tegen dit besluit binnen 6 weken na de datum van afkondiging bezwaar maken bij ons college. Het bezwaarschrift dient gedateerd en ondertekend te zijn. Verder moet het bezwaarschrift voorzien zijn van naam en adres, een omschrijving van het besluit waartegen het bezwaar is gericht en de redenen waarom tegen dit besluit bezwaar wordt gemaakt. Nadere informatie over het indienen van een bezwaar schrift vindt u in de brochure "Bezwaar en beroep tegen een beslissing van de overheid" die u op verzoek door het cluster Communicatie wordt toegezonden. Bekendmaking Het hoofd van de afdeling Ruimtelijke Ontwikkeling van de gemeente Tholen maakt bekend dat de volgende bestemmingsplannen in werking zijn getreden en onher roepelijk zijn geworden: Buitengebied, 7e herziening (t.b.v. wijziging bestem ming perceel Sluisweg 8 te Sint Philipsland van Agrarische doeleinden in Wonen en Tuin); Kom Tholen, 4e herziening (t.b.v. wijziging bestemming perceel Bebouwdendam 20-22 en 30 te Tholen van Woondoeleinden in Centrumdoeleinden). De bestemmingsplannen liggen ter inzage in het gemeen tehuis, Hof van Tholen 2 te Tholen en zijn in te zien op de gemeentelijke website www.tholen.nl, onder de rubriek Actueel, subrubriek Bekendmakingen. Bekendmaking Het hoofd van de afdeling Openbare werken heeft namens het college van burgemeester en wethouders van Tholen op 25 juni 2010 besloten tot 1 juli 2015 de gereserveerde gehandicaptenparkeerplaatsen opnieuw te reserveren: 1. nabij het pand Bloemenlaan 56/58 in Sint-Maartensdijk voor de heer L.G. Durieux; 2. voor het pand Prins Bernhardstraat 11 in Tholen voor de heer P.J. Vroegop. Iedere belanghebbende kan tegen dit besluit binnen 6 weken na de datum van afkondiging bezwaar maken bij ons college. Het bezwaarschrift dient gedateerd en onder tekend te zijn. Verder moet het bezwaarschrift voorzien zijn van naam en adres, een omschrijving van het besluit waartegen het bezwaar is gericht en de redenen waarom tegen dit besluit bezwaar wordt gemaakt. Nadere informatie over het indienen van een bezwaar schrift vindt u in de brochure "Bezwaar en beroep tegen een beslissing van de overheid" die u op verzoek door het cluster Communicatie wordt toegezonden. Wijziging register kinderopvang Op basis van de Wet Kinderopvang dient ieder kinderdag verblijf melding te doen bij het wijzigen van activiteiten voor kinderopvang. In dit register heeft zich de volgende wijziging voorgedaan: De locatie van Toerdeloo Kinderopvang, Schoolstraat 1 te Sint Philipsland is geïnspecteerd door de GGD. Het betreft Kinderopvang en Buitenschoolse opvang. De kinderopvang beschikt over 16 kindplaatsen, de bui tenschoolse opvang over 10 kindplaatsen. Het register Kinderopvang en het inspectierapport van de GGD zijn in te zien op de website van de gemeente Tholen. Wijziging register kinderopvang Op basis van de Wet Kinderopvang dient ieder kinderdag verblijf melding te doen bij het wijzigen van activiteiten voor kinderopvang. In dit register heeft zich de volgende wijziging voorgedaan: De nieuwe locatie van Toerdeloo Kinderopvang, BSO Brede School, Schoolstraat 34-40 te 4697 CL Sint-Annaland is geïnspecteerd door de GGD. BSO Brede School beschikt over 70 plaatsen buitenschoolse opvang. Het register Kinderopvang en het inspectierapport van de GGD zijn in te zien op de website van de gemeente Tholen.

Eendrachtbode /Mededeelingenblad voor het eiland Tholen | 2010 | | pagina 11