Lagere straffen in vleesfraudezaak Sjaak de Kok geeft minister De Jager de groeten mee voor premier Balkenende 'Allemaal wel een boek in de kast dat we nooit meer lezen of inkijken' Familie Loos wil huis Slachtveld Tholen niet opofferen voor water OVM begint met lessen basis muzikale vorming Waar is het Knipdurp en Bakker Kokke houden eer Vossemeer hoog Afbreken is kapitaal vernietigen „Waarom worden er huizen op het Slachtveld kapot ge maakt voor water?" De familie Loos uit Tholen is boos dat b. en w. de woningen aan het Slachtveld wil opoffe ren voor het aanleggen van een waterpartij. „Waarin is er altijd over ons gepraat, maar niet met ons en zijn we zomaar van de kaart geveegd", schrijven C.J.G. Loos, mevr. G.E.M. Loos-Oerlemans en M.C.H. Loos in een brief aan de gemeenteraad. Grindweg Normen/waarden Zeven teams nemen het morgenavond en zaterdag tegen elkaar op bij de Tholympics, een soort 'Spel zonder grenzen' ter gelegenheid van 600 jaar Oud-Vossemeer. De onderlinge verbroedering staat daarbij hoog in het vaandel. Ook de muziekverenigingen uit de regio leveren een bijdrage. Op het parkeerterrein bij het sportveld staat voor deze gelegenheid een grote tent. Trainen Verbroedering Chr. scholen Donderdag 24 juni 2010 EENDRACHTBODE, DE THOOLSE COURANT Bibliotheek 210 uur werkstraf en 15.000 euro boete De rechtbank in Middelburg heeft een 43-jarige veehan delaar uit Anna Jacobapolder en slachterij Porkland uit het Limburgse Meldersloo veel milder bestraft dan de door het Openbaar Ministerie geëiste drie jaar cel en 45.000 euro boete. Stiekem Failliet Doorstromen naar fanfare zou mooi zijn Thoolse vishandelaar serveert haring met Corenwijn op Kasteel Nijenrode „Het was heel sjiek. De dames allemaal met hoeden op, net als op Prinsjesdag. En je ziet een heleboel bekende Nederlanders", zegt vishandelaar Sjaak de Kok uit Tho len. Hij kijkt met genoegen terug op de presentatie van zijn bedrijf op de Nationale Haringpartij. „Je weet niet wat je moet verwachten, maar we hebben ons goed in de kijker gezet. En Zeeland kunnen promoten." De Kok sprak onder meer met, de Zeeuwse, minister De Jager. Corrie van der Horst laat boeken zwerven over Tholen en Sint Philipsland De familie reageert op het beeld kwaliteitsplan Tholen Noord. „Waarop is het water op het Slacht veld gepland? Er is genoeg grond beschikbaar dat nu niet bebouwd is. Die plaats heeft ook geen histori sche waarde. U weet allemaal dat daar vroeger de Vest niet liep. maar aan de overkant van de straat. Op die plaats wil de gemeente nu ap partementen bouwen. Dat is tegen strijdig met het masterplan Tholen. Daarin staat dat men de stadswallen juist beter zichtbaar wil maken voor een vestingstad. Wordt het terrein nu bebouwd, dan is herstel niet meer mogelijk." Loos stoort zich er verder aan, dat het in plan Noord zogenaamde Thoolse woningen moeten worden. „Tholen bestaat toch niet alleen uit huizen uit 1600, 1700 of 1800? Er zijn heel .veel stralen, ook binnen de Vest, uit verschillende jaren. De Grindweg, Vossemcersepoort, Doel- weg, Gildenstraat, Molenvliet- sestraat. Regentessestraat, Plantage straat, enz. Ook op het Slachtveld staan Thool se woningen, allemaal uit een ander jaar. Waarom moeten die worden vernield? Waarom worden er geen huizen gebouwd die daarbij passen? Op andere plaatsen in Tholen is dat toch ook gebeurd?" De familie wijst erop dat het voor malige café de Tol is blijven staan. „Er werd een hele nieuwe wijk bij gebouwd. De boomgaard in het Hertenkamp werd gerooid, maar het huis is blijven staan. Er kwamen mooie huizen bij. De schuur van Moeliker mag blijven staan en te recht, want dat is ook een stukje Tholen. De vijf huizen aan de Grindweg 28 t/m 38 blijven staan en zijn in plan Noord opgenomen. Af breken is kapitaal vernietigen werd ons gezegd, maar wij dan? Waarom moet ons huis dan wel kapot?" Loos wijst erop, dat toen in 1993 de plannen voor het Slachtveld voor het eerst naar buiten kwamen, er geen sprake van was dat ze weg moesten. „Vanaf 2004 zijn er steeds vage plannen geweest. Als we ernaar vroegen, kregen we altijd als ant woord: er staat niks vast, alles is be spreekbaar. Hoe is dat nu? Waarom staat nu ineens alles wel vast? Is dat democratisch? Waar zijn de normen en waarden waar iedereen steeds over praat. Wij zijn mensen en wo nen daar", aldus de Thoolse familie in een brief aan de gemeenteraad, die er 8 juli over spreekt. Overigens adviseren b. en w. de brief alleen voor kennisgeving aan te nemen. Tholympics: sportief treffen met inbreng muziekkorpsen Sportwethouder Jan Oudesluijs en voorzitter Frank Hommel van Oud- Vóssemeer 600 jaar openen de Tho lympics vrijdagavond om zeven uur officieel. „Daarna staan twee onder delen op het programma: een Zweeds loopspel (quiz) en een rol- lerwedstrijd", vertelt voorzitter Ad Hommel van de sportcommissie van de jubileumstichting. „Maar elk team presenteert zich ook met een eigen yell en mascotte." De opzet was om uit alle Thoolse woonkernen én Nieuw-Vossmeer teams te hebben die het tegen elkaar opnemen. Maar dat is niet gelukt, ondanks dat er in de voorbereiding flink aan is getrokken. Sint-Maar tensdijk, Poortvliet, Stavenisse en Nieuw-Vossemeer ontbreken. „We wilden gemengde teams, met daarin verschillende leeftijden. Blijkbaar was het voor hen een probleem om die samen te stellen." Sommige dor pen waren heel fanatiek bij het vor men van de teams. Hommel: „Scher- penisse had bijvoorbeeld alleen mannen. Daar zijn enkele dames uit Oud-Vossemeer aan toegevoegd, zo dat ze tóch mee konden doen." Een team telt twaalf mannen en vrouwen, uit de categorieën 10-14 jaar, 15-20, 21-35, 36-55 en 55-pIus. Oud-Vossemeer zelf brengt twee teams op de been: Knipdurp en Bak ker Kokke. De eerste naam herinnert aan een steegje in de Molenstraat (nu ligt daar de Burg. Versluijs- straat), de tweede is de bijnaam van bakker Rijstenbil die tot in de jaren zestig zijn zaak in de Voorstraat had. Het team uit Tholen heet De Bruin- zeeltjes, uit Scherpenisse komt Denk en Zet, uit Sint-Annaland To- verkot, uit Anna Jacobapolder De Koaimannen en uit Sint Philipsland de Fluplandse Moggen. „In Oud- Vossemeer hebben Kees Heijboer en Sjaak Istha heel bewust kandidaten benaderd. Dat leverde een lijst op met 40 tot 50 namen. Omdat we geen blessures willen hebben, zijn onze twee teams al enkele weken bewust aan het trainen. Daarbij zijn toch al enkefe deelnemers gebles seerd uitgevallen en die konden dankzij de lijst worden vervangen." Zaterdag staan tussen kwart over tien en half één, en van half twee tot half vier telkens vier spelonderdelen op het programma. Hommel: „Het ligt aan de weersomstandigheden wat voor spellen dat zijn. Of ze al dan niet met water zijn." Voorbeel den zijn: levend tafelvoetbal, water- kakrace, wereldballenrace, tobbe- dansbaan, hindernisbaan, paarden race, kamelenrace en bukglijbaan. Voor de teamcaptains is er daarnaast een rode draad. De prijsuitreiking is rond acht uur 's avonds in de tent en gebeurt door wethouder Oudesluijs. Zoals alle onderdelen van de 600- vicring zijn verbonden met de vier vrijheden die de Amerikaanse presi dent F.D. Roosevelt heeft geformu leerd, geldt dat ook voor de Tholym pics. Dat is de verbeelding van de vrijwaring van vrees, omdat sport en muziek belangrijke elementen zijn voor verbroedering tussen mensen. Voor de sporters is daarom een geza menlijke lunch en een barbecue na afloop voorzien. Naast sport en spel is muziek een es sentieel onderdeel van de Tholym pics. Alle Thoolse muziekkorpsen maken zaterdagmiddag een rond gang door Oud-Vossemeer, en musi ceren daarna in de tent bij het sport park. Dit muzikale onderdeel duurt van vier tot acht uur. Op vrijdag avond zorgt dj Rick voor muziek in de tent, zaterdagavond speelt de co verband Whatever. De met de ker mis gemaakte foto's zijn tijdens de Tholympics in de tent te koop. Convenant verevening. Wethouder drs. P.W.J. Hoek heeft namens de gemeente Tholen het convenant ver evening ondertekend, samen met zijn Zeeuwse collega's van ruimte lijke ordening. Bij uitbreidingen moet er een vereveningstoeslag be taald worden aan de gemeente. VERVOLG VAN OCTHO „En daar is geen budget voor, zodat we de reserves moeten aanspre ken." Volgens de Octho-directeur zouden die kosten eigenlijk voor re kening van de gemeente komen als er nieuwbouw werd gepleegd. „Het beleid van de gemeente om voorals nog de oude, aftandse en soms afge schreven gebouwen niet te vervan gen, kost Octho de komende jaren zeer grote bedragen. Dit betekent een ernstige aanslag op onze reser ves, die de kwaliteit van het open baar onderwijs en de professionali teit ernstig in gevaar kan brengen." Hellemons zegt de verplichting naar de leerlingen en ouders te voe len om een passende accommoda tie aan te bieden die voldoet aan de ejsen van deze .tijd. Dit ondanks de zeer forse bedragen die aan de re serves onttrokken moeten worden. Volgens de meerjarenbegroting moet Octho elk jaar 68 mille in de pot groot onderhoud stoppen, maar in 2017 wordt er toch een tekort van 68 mille gevreesd. „Wij doen een dringend beroep op de ge meenteraad om dit onderwerp op nieuw op de agenda te plaatsen. Het bestuurlijk overleg lokaal on derwijs huisvesting lijkt ons een geschikt platform." Hellemons trekt het namelijk breder omdat volgens hem bij het bijzonder on derwijs dezelfde zorgen bestaan. „Wij hebben begrepen dat meerde re schoolbesturen op Tholen, wat het onderhoud van de gebouwen betreft, het water na aan de lippen staat." De. brief staat 8 juli op de agenda van de gemeenteraad, maar b. en w. stellen voor dat het college deze zaak^jfhandelt en niet de raad. in Den Haag brengen, maar die weet op zich al veel van de Zeeuwse geschiedenis, dus ik liep met de ge dachte om het aan een school te ge ven." Heel toevallig zag Corrie toen op te levisie een programma over kinder- zwcrfbockcn. Prinses Laurentien, die in 2004 de stichting Lezen en Schrijven heeft opgericht, werkte daaraan mee. De Thoolse wilde er meer van weten en is toen informa tie op gaan zoeken op internet. „Ik dacht, dat is het, dat ga ik doen." Ze heeft via de website www.kinder- zwerfboek.nl speciale stickers en boekenleggers besteld voor in de zwerfboeken. Er staat uitleg op over hoe het systeem werkt. „Maar een boekenlegger kan kwijtraken, dus ik heb bij elk boek op de eerste bladzij de het verhaal overgeschreven", zegt Corrie. Er staat onder meer uitge legd dat het een zwerfboek is en dat het de bedoeling is dat het zwerft. Als het de vinder wat lijkt, kan hij of zij het meenemen en lezen. En daar na weer ergens neerleggen. Ze trekt het breder. Want ze brengt zowel kinderboeken als boeken voor volwassenen 'op de markt'. Op som mige boeken met een wat lege kaft heeft ze met viltstift 'zwerfboek' ge schreven. Zo heeft ze niet alleen de boeken uit de kindertijd van haar zoon, zoals Pietje Bell en een strip boek van de spaarbank, maar ook nieuwere boeken, zoals het geschie denisboek dat ze cadeau kreeg. Dat laatste heeft ze in Scherpenisse neergelegd. „Ik heb het bij iemand aan de deur gehangen, in een plastic tasje vanwege de regen." Ze heeft dat dorp uitgekozen om haar actie te beginnen. „Ik heb een speciale band met Scherpenisse. Ik heb er zelf ge woond en ik heb familie die daar begraven ligt. En dat dorp valt altijd buiten de boot, want de kleinere dorpjes blijven meestal verstoken van aandacht. Bovendien is er ook geen bibliotheekvoorziening meer op Scherpenisse", somt ze de rede nen op om eerst voor die plek te kie zen. Toen Corrie in haar boekenvoorraad keek, kwam zft een sprookjesboek tegen. Dat heeft ze bij de Ooster- scheldeschool, de openbare basis school in Scherpenisse, gebracht. De leraren juichten de actie toe, maar ze vonden wel dat Corrie zelf aan de kinderen moest komen uit leggen wat een zwerfboek inhoudt. Dat heeft ze gedaan. „Ik heb nog meer onderzoek op internet gedaan naar zwerfboeken en heb ontdekt dat het afkomstig is uit Amerika. Daar bestaat het sinds ongeveer 2000. Het is begonnen met mensen die veel rondreizen. Die kunnen weinig bagage meenemen en daar om laten ze overal boeken achter, zoals op stations, restaurants of waar dan ook." Corrie wil niet de enige zijn die boeken achterlaat op Tholen. „We hebben 10.000 huishoudens op Tho len. Als iedereen nou een of twee boeken ergens neerlegt, desnoods bij een standbeeld of ergens in een tuin, dan krijg je een hele reeks boe ken die gaan zwerven over Tholen." Ze gaat niet bijhouden hoeveel boe ken ze heeft uitgezet, of waar ze blijven. Maar ze zou het wel leuk vinden om te weten of het systeem werkt. „Ik ga daar niet achteraan." Wel meldt ze de boeken die zij laat zwerven aan via de website van kin- derzwerfboek. Ze heeft allerlei ideeën over waar een boek kan worden achtergelaten. Zelf vindt ze het leuk om een boek neer te leggen bij tuinsetjes die veelal in voortuinen staan, „Je ziet heel vaak een tafeltje met twee stoe len. Dan leg ik bijvoorbeeld een boek op het tafeltje. Of ik steek een boek in een bloempot." Ze Iaat na het gesprek met de verslaggever van deze krant het boekje Morgan Swift en het Diamantmeer achter bij het kunstwerk op de Spuidam in Scher penisse. Het volgende dorp waar ze heen wil gaan met een tasje boeken, is Poortvliet. „Eerst de wat kleinere dorpen", verklaart ze. Na Poortvliet is Anna Jacobapolder aan de beurt en dan Oud-Vossemeer. „Ik wil het niet allemaal in één keer doen." Bo vendien hoopt ze, dat ze met haar actie meer mensen zover krijgt om boeken te laten zwerven. „We heb ben allemaal wel een boek in de kast liggen dat we nooit meer lezen of inkijken." Eigenaar W. v. A. werd veroordeeld tot 210 uur werkstraf, zes maanden voorwaardelijke gevangenisstraf en de 100 dagen gevangenisstraf die hij al in voorarrest heeft uitgezeten. Porkland, waarvan Van A. de direc teur was, werd beboet met 15.000 euro. Een 46-jarige bedrijfsleider uit Tilburg kreeg 90 uur werkstraf opgelegd. De straffen vielen aanmerkelijk la ger uit, omdat de rechtbank niet alle feiten bewezen vond en er rekening mee hield dal het OM de vleesfrau dezaak veel te lang (19 maanden) op zijn beloop had gelaten. Verder was er sprake van onrechtmatig ver kregen bewijs. Zo had de Voedsel- en Warenautoriteit zijn toezichthou dende keuringsarts, die niet be voegd was, stiekem vlees- en haar- monsters bij varkens laten nemen. Daarnaast bleek het DNA-profiel van een aantal varkens niet overeen te komen met vergelijkingsmonsters van het dcstructicmateriaal. De con clusie van de rechtbank was dat de eigenaar van de slachterij 'slechts' voor een beperkt aantal varkens kon worden veroordeeld. Dat nam niet weg dat de rechtbank voldoende aanwijzingen had dat er op grotere schaal afgekeurd en besmet vlees door Van A. voor consumptie in de handel is gebracht. Dat werd onder meer bevestigd door (ex) medewer kers van het bedrijf. „Hij heeft het financieel gewin zwaarder laten we gen dan de volksgezondheid. Hij heeft geen wroeging, schuwde geen geweld en intimidatie. Dat zegt iets over zijn mentaliteit", stond er in het vonnis te lezen. Ook wees de rechtbank op eerdere veroordelingen voor soortgelijke feiten. Hoewel niet vast stond dat er mensen (ernstig) ziek zijn geworden of in het ergste geval er aan zijn overleden, wees de rechtbank naast de gezondheidsrisico's ook op een belangrijke sector als de vleesindus trie voor Nederland (ook als export land) die door de vleesfraudezaak forse schade is toegebracht. Saillant detail: vorig jaar betrapte de vee handelaar een werknemer bij het stelen van vlees. De man werd op staande voet ontslagen. Van A. groeide op in het boerenle ven en begon enkele jaren geleden een slachterij, die nu zal worden ge sloopt en een fokkerij. Bij een lan gere detentie zouden zijn bedrijven failliet gaan. Zover komt het niet. Wel hangt hem een half jaar gevan genisstraf boven het hoofd mocht hij binnen twee jaar opnieuw in de fout gaan. Muziekvereniging OVM heeft sinds kort lessen basis muzikale vorming (BMV) opgezet, naast blokfluitlessen. Ze zijn bedoeld voor kinderen uit de groepen 3 tot en met 6 van het basisonderwijs, mede afhankelijk van de ontwikkeling van het kind. De blokfluitlessen zijn voor kinderen vanaf groep 5. „Via proeflessen kunnen zowel kinderen als ouders kij ken wat het meest aanspreekt", vertelt Larissa Saparow, die aan spreekpunt opleidingen is. Tot nog toe werden op de basis scholen in Oud-Vossemeer alleen blokfluitlessen gegeven door vrij willigers, maar daar is door ver schillende omstandigheden een ein de aan gekomen. De lessen stonden min of meer los van OVM. Het be stuur van de muziekvereniging wil daar verandering in brengen. „OVM vindt de instroom van jon geren erg belangrijk. Daarom is er meer aandacht gekomen voor de opleidingen", aldus Larissa Sapa row. Het idee ontstond om lessen muzi kale vorming té gaan geven. „Voor afgaand aan de blokfluitlessen, maar niet verplicht. Ze zijn bedoeld voor kinderen van 6 tot 8 jaar. Les sen van een half uur waarin zaken aan bod komen als ritmes, zingen, klappen, instrumenten bespelen. Bedoeld om interesse te kweken voor muziek." OVM heeft muziek- therapcute Dcirdrc Jansen bereid gevonden om deze lessen te verzor gen. Ze zijn op vrijdagmiddag om kwart voor vier in zaal Odéon in de Veerstraat. Aansluitend wordt daar Ogn half vijf een half uur blokfluitles gegeven. „Voor kinderen in de groe pen 4, 5 en 6. Maar volwassenen zijn ook welkom", zegt Larissa. Naast een beginnersgroep denkt ze aan een groep gevorderden, en eventueel les op de altblokfluit. De ze vindt plaats aansluitend aan de blokfluitles voor beginners. In het tweede cursusjaar maken de blok- fluiters ook kennis met andere in strumenten. „Zonder verplichtin gen." OVM wil de cursisten ook gaan betrekken bij optredens van de fanfare. „Het is van onze kant een stukje maatschappelijke ondersteu ning om deze cursussen te geven. Stromen er daarnaast een aantal cur sisten door naar de muziekvereni ging, dan zou dat mooi zijn." Vooralsnog zijn de lessen in zaal Odéon. Inmiddels is begonnen met de verbouwing van de gymzaal, waar OVM het nieuwe onderkomen krijgt. „Ik zal blij zijn als we kun nen verhuizen", aldus Larissa. Wie meer informatie wil over de lessen, kan bij haar terecht: tel. 677313. Op 2 juli begint OVM met een tweede set van vier proeflessen. Er zijn nog plaatsen vrij. Visspecialist De Kok was één van de tien visbedrijven die op de jaarlijkse haringparty op Kasteel Nijenrode in Breukelen een regio mocht presente ren. De Kok koos daarom voor streek producten, zoals mossels, oesters, mesheften en kreeften. En de zeven medewerkers trokken klederdracht aan, een presentatie zoals ze die bij voorbeeld op de historische markt in Vcerc doen. „We hadden een aparte uitstraling", vindt Sjaak de Kok. De nieuwe haring voor de honderden gasten op dc party werd hem aangele verd. De wijze van serveren mocht hij zelf bepalen. „Je moet er niet teveel mee doen, vind ik. Schoonmaken en meteen opeten." De Kok deed wat zeekraal en uitjes bij de haring, die in stukjes gesneden aan prikkertjes werd opgediend. „En wc hebben er Coren wijn bij geschonken." De vishandelaar vindt dat hij Zee land, de Zeeuwse producten en bij voorbeeld Neeltje Jans behoorlijk heeft kunnen promoten. En hij sprak verschillende bekende mensen, zoals hoofdredacteur Sjuul Paradijs van de Telegraaf en minister van financiën Jan Kees de Jager. „Hem heb ik ge vraagd wanneer hij Balkenende zou zien. Het antwoord was: morgen. Doe hem de hartelijke groeten, heb ik gezegd. Want uiteindelijk is hij als minister-president acht jaar op zijn post gebleven." De Jager is, net als Balkenende, afkomstig uit Kapelle. Sjaak de Kok kende lang niet ieder een die hij zag. maar liet zich soms door zijn medewerkers bijpraten. En hij ging op de foto met Marijke Hel wegen, het icoon van de plastische chirurgie. Dc Nationale Vispartij was een erg leuke ervaring voor de Tholenaar, die met viswagens op tal van markten staat. „Ik heb tien jaar lang een vis winkel gehad in het centrum van Ant werpen. Daar ben ik mee gestopt om dat de buurt erg achteruit ging." Vervolgens ging Dc Kok met ver koopwagens rijden. Kwam tot achter Keulen en in Luxemburg. „Na een aantal jaren ben ik teruggekomen naar Tholen en dat bevalt goed." Het bedrijf beschikt over een flinke op slagloods in Serooskcrke op Walche ren. Voorzitter Aud Veenman van de Nationale Haringpartij (midden, met medaille) wordt geflankeerd door Sjaak de Kok (links) en diens medewerkers het echtpaar LoothSinkelman, Marianne Vroegop. Anouk en Fr&ns de Kok, en Rinus Wellematrlv.I.n.r. Corrie van der Horst uit Sint-Maartensdijk heeft Scherpenisse als eerste dorp uitgekozen om boeken achter te laten. Ze mag wel een beetje de Thoolse Laurentien genoemd worden. Corrie van der Horst (53) wil namelijk net als de prinses lézen stimuleren, maar dan op Tholen. De Smurdiekse treedt er alleen niet zo mee op de voorgrond. Op diverse plekken legt ze boeken neer, met de bedoeling dat de vinder die leest en ze dan doorgeeft door ze op een andere plek achter te laten. Bij voorkeur alleen op Tholen of Sint Philipsland, want Corrie wil dat er zoiets ontstaat als een Thools zwerfboek. Volgens Corrie bestaat dal feno meen nog niet in de gemeente Tho len. Zwerfboeken bestaan sinds maart van dit jaar in Nederland, maar zij voert het idee nu in haar ei gen woonomgeving in. Ze pakt boe ken uit haar eigen kast, waar ze niet meer naar omkijkt of die ze uit heeft gelezen. Het is de bedoeling ze zo weer een nieuw bestaan te geven en meer mensen de mogelijkheid te ge ven om erin te kijken en te lezen. Corrie werkt bij de SRVZ bij de dagopvang voor oudere mensen. Daarnaast is ze vrijwilliger bij Vre derust in Halsteren. Via haar werk is ze op het idee gekomen voor een zwerfboek op Tholen. „Het is ei genlijk begonnen na de Dag van de Zorg op 12 mei. Toen kregen wc een boek cadeau over 2000 jaar Zeeuw se geschiedenis in stripvorm. SVRZ had de primeur met het boek, het lag toen nog niet in de winkel. Ik vond dat zo'n mooi cadeau en het was zo leuk om te lezen, dat ik het zonde vond om het in de kast te leg gen. Ik kon het ook aan mijn zoon In de boeken die Corrie van der Horst laat zwerven staat een door haar geschreven instructie. i i l' Ook nieuwsgierig naar de reis die een zwerfboek aflegt? Of bent I I u van plan zelf zwerfboeken uit te gaan zetten? Laat het ons we- I I ten. Zo kan iedereen zien wie het boek heeft en waar het zich be- I I vindt. Of welke nieuwe boeken er rouleren op Tholen. Stuur een I mail met naam en woonplaats, de titel van het boek en waar u het I gevonden heeft. Eventueel ook met een reactie wat u ervan I vond. Bij een nieuw boek: wat is de titel, wie was de eigenaar en I waar wordt of is het uitgezet? redactie@eendrachtbode.nl. h_ - - B a J

Eendrachtbode /Mededeelingenblad voor het eiland Tholen | 2010 | | pagina 3