Bewoners Schutse snacken allemaal i Plaatselijk nieuws EENDRACHTBODE, DE THOOLSE COL RANT Donderdag 24 juni 2010 u Serre akkoord Dalemsestraat 19-21 Wegens omstandigheden is onze boekhandel in de maanden juli en augustus op DONDERDAG GESLOTEN Boekhandel 'Oostdijk' Diefstal uit bedrijf Zondagsschool viert eeuwfeest Schuur Hertenkamp Sport- en speldag Prokkelen Kringloopwinkel Zes starterswoningen Wijzigen gevel Ballenvanger Nieuwe pastorie Nieuwe indeling gevel Antenne aan bijkeuken Starterswoningen Klipper Vossenjacht Scholieren ruiken aan verleden Openbare repetitie fanfare t&é? Geslacht in eigen slagerij Hogere loods Dwangsom opgeschort Nieuwbouw Wouthoekweg Opknappen woning Bodem Oostvest Bestel-/Bedrijfsauto's Verhuur Judokampioen Rieburch bezoekt Walcheren Geen hagelkanon Schets wozoco aangepast Kledingwinkel Geld Kadijk Dwangsom wasplaats Bingo Klein Duimpje opgeknapt Agenda Franse kap Metamorfose 2 Tholen Aan de Meanderlaan 2 wil D.G.J. Burger de woning vergroten. Er komt ook een serre aan. De wel standscommissie maakte eerder en kele opmerkingen over de vorm. De aangepaste tekening was nu ak koord. Voor de vernieuwing van Dalem sestraat 19-21 hebben b. cji w. uit een zogenaamde ISV-subsidiepot nog 126.657 euro beschikbaar. Dat is meer dan het voorlopige budget van 66.739 euro. Een voor de Regeniessestraat inge diend plan voor reconstructie is niet gehonoreerd voor subsidie. Het oor spronkelijke invulplan met wonin gen is beperkt lot een parkeerterrein. Kerkstraat 19. 4691 CD Tholen, Tel. 0166-604901/Fax 0166-605316 E-mail: admin@boekhandeloostdijk.nl www.boekhandeloostdijk.nl Advertentie l.M. Bij een bedrijfspand aan de Am- bachtsweg is tussen zaterdagavond half acht en zondagmiddag half een ingebroken. Uit het pand en uit een voertuig dat op het bedrijfsterrein stond, zijn in totaal honderden euro's weggenomen. Van het bedrijfspand is een raam geforceerd: het totale schadebedrag is onbekend. Zondagsschool de Ranken van de Hervormde Gemeente bestaat 100 jaar en dat wordt zaterdag gevierd met kinderen, (oudleidinggevenden en andere belangstellenden. Er is om elf uur een herdenkingsdienst in de Grote Kerk. Om half een wordt er een gratis lunch aangeboden aan alle aanwezigen. Vanaf ongeveer half twee zijn er oud-Hollandse spelletjes te doen rond de kerk en om half drie start er een kindershow. Tevens is er een doorlopende tentoonstelling in de Koorkerk over het 100-jarig be staan van de zondagsschool met ou de foto's, oude beloningsmaterialen en andere bezienswaardigheden. Het gemeentebestuur verleent in principe medewerking om het ver vangen en vergroten van een schuur aan de Hertenkamp planologisch mogelijk te maken. Er wordt ge bouwd op grond die de bestemming 'woondoeleinden' heeft. De ouderraad van Ter Tolne organi seert maandag, in samenwerking met het Westerpoort college, een sport- en speldag voor de groepen 3 tot en met 8. Vanaf half tien doen de kinderen spelletjes bij zwembad de Spetter, en lopen een fotopuzzel- tocht door Tholen. 's Middags wordt er gesport op het veld bij het Westcr- poort college. De kinderen van groep 7 van basis school De Kraal waren onlangs uit genodigd bij De Vlinderbloem om te 'prokkelen': mensen met een ver standelijke beperking te ontmoeten. In het kader van de verstandelijk gc- handicaptentweedaagse was een cre atieve middag georganiseerd. De groep werd gesplitst. De ene helft kreeg creatieve en knutselactivitci- ten, de andere helft hakte koekjes in de keuken. Vervolgens werd er ge wisseld. De kinderen genoten er van. De kringloopwinkel aan de Wat tstraat is zaterdag tussen half tien en half vier weer open. ledereen kan er komen zoeken naar spullen van zijn gading. Daarnaast kunnen ook bruikbare, verkoopbare spullen in geleverd worden. Voor inboedels en grotere stukken kan contact worden opgenomen met Colinda de Heer, tel. 604107. Oud-Vossemeer Aan de Veerstraat wil P. Deurloo zes starterswoningen bouwen. Het plan bestaat uit twee delen en verwijst naar een boerderij. In de 'schuur' ko men vier woningen, in het boeren huis twee woningen. De commissie had eerder geopperd om achter de woningen parkeerplaatsen te maken, maar dat was volgens Deurloo niet mogelijk. Aan de voorkant zien de woningen er ongeveer hetzelfde uil. Aan de achterzijde kan gevarieerd worden, door bijvoorbeeld de kamer te verlengen. De commissie besteed de aandacht aan de opening in het schuurgcdceltc (waar vroeger de mendeuren zaten). Daar komen nu ook deuren in. Architect G.J. van de Berge had tussen de deuren verticale planken getekend, terwijl de deuren horizontale delen bevatten. Voorzit ter M. Onrust stelde voor om alle de len verticaal te maken zodat het als één gat ervaren wordt. Op het dak komen speciale pannen ('climalife') die fijnstof opvangen. Aan de Hiksedijk wil I. van Poort vliet de voorgevel van de bedrijfs woning wijzigen. Op de plaats van de garage komt nu een badkamer. De welstandscommissie ging er on langs mee akkoord. Op het sportpark wordt inmiddels gewerkt aan de uitbreiding van de gymzaal, in verband met de huisves ting van muziekvereniging OVM. Er komt een aanbouw aan de westkant. Om die reden wordt tussen het ge bouw en het trainingsveld van de voetbalclub een ballenvanger ge plaatst. Die ontbrak tot nog toe. er werd volstaan met bosschages. De Hervormde Gemeente bouwt een nieuwe pastorie aan de Langeweg. De huidige pastorie aan de Bierens- straat wordt verkocht. Dat heeft de kerkenraad op advies van een spe ciale bouwcommissie besloten. De leden stemden daar dinsdagavond tijdens een gemeenteavond in het Trefpunt mee in. Aad van "t Hof pre senteerde namens de bouwcommis sie het plan. Een rapport van een ad viesbureau heeft aangetoond dat het karakteristieke pand aan de Bierens- straat zoveel onderhoud nodig heeft, dat het een blok aan het been van de Hervormde Gemeente wordt. Ook het kerkgebouw en het verenigings gebouw vergen immers veel onder houd. Momenteel kost herstel van het metselwerk en vervanging van de centrale verwarming in de kerk 30.000 euro. Tussen De Heul en de woning van mevr. De Witte-Dijkema heeft de kerk een aantal volkstuin tjes, zodat op eigen grond gebouwd kan worden. B. en w. hebben in prin cipe medewerking aan de wijziging van het bestemmingsplan toegezegd: Volgens Aad van 't Hof kan de nieu we pastorie zonder extra bijdrage van de leden gebouwd worden. De verkoop van de woning aan de Bie- rensstraat moet voldoende kunnen opbrengen om de nieuwbouw te be talen, want er zi jn geen grondkoslen. Zo'n tien jaar geleden was er ook al eens een plan om de pastorie te ver kopen en in de nieuwbouwwijk Vroonstede een nieuw huis te bou wen. Aan de Hoenderweg 23 wil D. Vlot de gevel van zijn woning vervangen en opnieuw indelen. In plaats van één groot raam komen er twee. De welstandscommissie ging er onlangs mee akkoord. Wel had de commissie liever gezien dat de delen tussen de ramen gemetseld worden, maar Vlot wil het in hout uitvoeren. De com missie maakte daar geen bezwaar te gen. Aan de Heul 3 wil G.J. van Leeuwen de ontvangslmast aan de gevel van de bijkeuken bevestigen. Het plan wijkt af van een eerder verzoek om de mast van tien meter hoogte in de tuin te plaatsen. De welstandscom missie had er geen bezwaar tegen. Maandag 28 juni wordt er voor de zending oud papier opgehaald. Advertentie l.M. Aan de Klipper wil Westvcst Ont wikkeling negen starterswoningen bouwen. Een blokje van vijf en een blokje van vier. Het plan werd on langs door de welstandscommissie beoordeeld. Die kon zich al snel vin den in het plan. De blokken ver springen en krijgen qok ieder een andere kleur steen. Op het ene blok komen oranjerode pannen, op het ander blauwgrijze. In het ene blok zijn de keukens aan de voorzijde ge situeerd. in het andere blok aan de achterzijde. „Wc hebben geen enkel probleem met dit plan," zei voorzit ter M. Onrust, maar de gemeente moet nog bekijken of het past bin nen het bestemmingsplan. De School met de Bijbel organiseer de donderdag een vossenjacht. Er was een feestelijke aanleiding, want na zeven jaar hard werken door het team kreeg de school het BAS-ccrtr- ficaat. BAS staat voor: bouwen aan een adaptieve school. Elders in deze krant is daarover meer te lezen. De kinderen moesten in groepjes, onder begeleiding van een moeder, twintig vossen opzoeken. Dat waren hun eigen juffen en meesters, die echter soms moeilijk te herkennen f of te vinden waren. Want wie ver wacht z'n juf nou als zwerver aan te treffen, of als etalagepop? Meester en juf Troost hadden niet aangekon digd opnieuw te zullen trouwen, maar toch liepen ze bij de kerk als bruidspaar. Een juf die de tuin doet, een huis schildert,'stenen sjouwt, rondjes jogt, of als omaatje op de markt rondloopt, dat verwacht je niet. Zelfs een levend reclamebord op de markt bleek een juf te zijn. net als de donkere kunstschilder die al leen maar Frans sprak. De conciërge veegde het plein, heel normaal, maar ook hij moest deze middag met 'vos' aangesproken worden. Ook een diri gent en klaar-over hoorden erbij. De kinderen moesten de vossen herken nen en om een sticker vragen. Het ging erom. zo snel mogelijk twintig stickers te verzamelen. Terug op school gingen de kinderen met de vossen op de foto, waarna ze mqt een traktatie naar huis mochten. De groepen 7 en 8 van de School met de Bijbel zijn dinsdag naar Schouwen geweest. Een excursie met als thema 'Luusturus', georga niseerd door de stichting Cultureel erfgoed Zeeland. De bus bracht de kinderen naar Burgh voor een be zoek aan museum de Burghse Schoole. Daar vertelde een me vrouw over het onderwijs van vroe ger: het leesplankje. schrijven met een griffel op een lei. En de straffen: slaag met de plak of in de hoek staan mt een bord 'ezel' om je nek. In een andere zaal waren oude fietsen te zien en werd over de geschiedenis van de tweewicler verteld. Verder zagen de kinderen een maquette van een dorpje, waarbij ze een verhaal te horen kregen over de Noormannen. Na dit alles gezien en gehoord te hebben, was het tijd voor drinken en een koek. Er volgde een wandeling door het bos en de hei. Bij een houten palis sade stond de bus te wachten, die de groep naar het slot Moermond in Rencsse bracht. Daar kregen de kin deren vier gekleurde kaartjes waar mee ze eten konden halen bij kraam pjes: grote hompen brood, kippenpootjes, soep en drinken. Be stek was er niet, gezeten op houten bankjes kon iedereen deze Bourgon dische maaltijd nuttigen. Hierna ging iedereen in het gras zit ten om te genieten van een toneel voorstelling. Dat ging over een boer die ervan werd verdacht een prins en prinses te hebben willen vergiftigen. Hij mocht vrij op voorwaarde dat er een spannend verhaal werd verteld. Na dit tafereel ging het naar Zierik- zee, waar bij de Dikke Toren op nieuw over vroeger werd verteld ge toond. Tijd om de toren te beklimmen was er niet, de bus reed terug naar Sint-Aipaland. Wél mochten de kinderen een tekening of iels dergelijks maken om te laten zien hoe ze deze dag hadden erva ren. Het blaasorkcst van Accelerando houdt op dinsdagavond 6 juli om half acht een open repetitie. De deu ren van de muziekzaal in de Welle- vactc staan dan tot ongeveer negen uur wijd open voor publiek. Bezoe kers kunnen een kijkje nemen in de muzikale keuken en kunnen zich aanmelden als leerling als hun inte resse gewekt is. Ook alle leerlingen van de vereni ging die de blaas- of slagwerkoplei ding volgen zijn voor die avond uit genodigd om mee te spelen. Er worden zowel onervaren als ervaren mensen gezocht. De eerstgenoem- den kunnen plaatsnemen in het fan fareorkest en de slagwerkgroep. Be ginners kunnen .instromen in de saincnspelgroep. Maandag 28 juni t/m zaterdag 3 juli Riblappen 1 kg 7,95 Bieflappen 500 gr. 6,00 Magere speklappen met zwoerd 1 kg 5,00 Blinde vinken 5 halen 4 BETALEN Beenham 100 gram 1,39 Gebraden gehakt 150 gram 1,20 Grillworst div. soorten 150 gram 1,20 Beenhamsalade 100 gram 1,10 Wij hebben een groot assortiment barbecuevlees, kijk eens op www.slagerijslager.nl of vraag ernaar in onze winkel. Ook is er de mogelijkheid om bij ons een barbecue, wokpan of koelwagen te huren. Voor lekker vlees, mals en mager moet u zijn bij uw echte slager SLAGER Voorstraat 48 Sint-Annaland Tel. 0166-652448 Advertentie LM. te betalen. Dit vanwege de uitzon derlijke omstandigheden van dit ge val, laten gedeputeerde staten weten aan bewoner R. de Beeld en de bu ren. het echtpaar Wilbrink en R. Zwagemaker. Het is een plek waar voor een melding is ingediend voor I perceel en waarbij dit perceel na sanering is opgesplitst in drie perce len ten behoeve van woningbouw. Uit het pas twee jaar na sanering in gediende evaluatierapport bleek, dat op de verschillende percelen inmid dels huizen waren gebouwd en be woond. Vanwege de splitsing is niet precies op te maken wat de kwaliteit en de omvang van de verontreinigde grond onder de afzonderlijke huizen is. Hierdoor zijn voor de drie bewo ners onzekerheden ontstaan over de kwaliteit en de omvang van de ver ontreiniging onder ieders woning. Door middel van bodemonderzoek willen provincie en gemeente dat alsnog in kaart proberen te brengen. Een milieukundig bureau zal het karwei uitvoeren. Indien voor of ti j dens het onderzoek mocht blijken dat het onmogelijk is om een repre sentatief onderzoek te doen, komen de toezeggingen van provincie en gemeente te vervallen. Aan de Nieuwewcg 12 wordt de voormalige varkensstal verbouwd tot een loods voor spuitbedrijf Van der Schee. De loods wordt hoger gemaakt en er komen grote hoge deuren in. De wanden worden donkergroen, het dak wordt antraciet. B. en w. hebben de dwangsom aan Starters Vastgoed b.v. opgeschort. Het bedrijf was bij de bouw van 5 starterswoningen aan de Dokter Zoetemanstraat 10 t/m 18 afgewe ken van de bouwvergunning. In plaats van de afgesproken kerami sche dakpannen zijn er betonnen dakpannen gebruikt. Die kerami sche pannen moeten er volgens de gemeente nog steeds komen en om dal kracht bi j te zetten, hebben b. en w. een dwangsom opgelegd. Star ters Vastgoed heeft echter eind mei een bezwaarschrift ingediend en ge pleit voor opschorting van de dwangsom. Uit praktische overwe gingen wil het college daaraan vol doen. Diverse procedures worden daardoor voorkomen en Starters Vastgoed krijgt volgens b. en w. hiermee voldoende gelegenheid om de keramische dakpannen alsnog aan te brengen. Sint-Maartensdijk Aan de Wouthoekweg 7 wil A.J. Pot het bestaande huis en de schuur ver vangen door nieuwbouw. Het plan voor de nieuwe woning voldoet aan redelijke eisen van welstand. Alleen moeten de gevelstenen en de dak pannen nog beoordeeld worden. Het plan voor de schuur komt later aan de orde. Die wijkt af van de te slo pen schuur en daarom is er vrijstel ling van het bestemmingsplan no dig. In de Oudestraat wil J.C. van He- mert het huis op nummer 16 plus de garage achter de woning opknap pen. Het gaat onder meer om een nieuwe indeling in de voorgevel, het renoveren van het dak (er komen nieuwe pannen op) en het vergroten van de garage. De welstandscom missie kon zich er onlangs in vin den. De provincie Zeeland en de ge meente Tholen hebben gezamenlijk besloten om de kosten van het bo demonderzoek aan de Oostvest 11 Nieuw en gebruikt alle merken. Ook voor onderhoud en reparatie. luxe-, bedrijfswagens en personenbussen. Bovag autobedrijf NIEMANTSVERDRIET Poortvliet, tel. 0166-612680 Advertentie l.M. Pim Geelhoed is zaterdag eerste ge worden tijdens de clubkampioen schappen van sportschool Geelhoed te Vlissingen. Pim werd eerste in de categorie 9-12 jarigen. Zijn broertje Luuk Geelhoed werd vierde bij de zesjarigen. De kinderen van groep 3 en 4 van basisschool de Rieburch zijn don derdag naar Middelburg en Vlissin gen geweest. In Middelburg be zochten ze het nieuwe pret- en miniatuurpark Mini Mundi. Na op de foto te zijn gegaan met de tien meter hoge reus die over het park uitkijkt, begaven de kinderen zich langs de ruim 350 Zeeuwse minia turen. De klokken van toren de lan ge Jan werden bespeeld, er werd ge wandeld langs de Vlissingse boulevard en de kermis in Middel burg. Ook stonden de kinderen stil bij een privé optreden van de Zeeuwse band Bl0f. Daarna stoven de kinderen richting het pretpark; de achtbaan, de schommelschuit, de ballonnenloren en het treintje waren favoriet. Sommige gingen wel tien keer in de achtbaan. In het paviljoen werden de klimvulkaan, stormbaan en de botsauto's bezocht. Na veel gegil, gejuich en heel veel blije ge zichtjes was het na een korte lunch pauze tijd om naar de volgende be stemming te gaan. Het Vlissingse speelcircus Bambini stond 's mid dags op het programma. In deze gi gantische binnenspeeltuin vermaak ten de leerlingen zich op de trampolines en de rodelbaan en klommen ze als ware acrobaten in metershoge klimtorens. Een enke ling durfde het aan om zich van de spectaculaire free fall glijbaan te storten, deze ging de eerste meters vrijwel loodrecht naar beneden. Om af en toe even tot rust te komen zochten de kinderen de 'biosbini' op, waar ze uitgeput neerploften op de zitzakken. Fruitteler Alkema krijgt aan de Veerhoekseweg 6 geen ontheffing voor het in werking hebben van een anti-hagelgenerator. Dat hebben b. en w. besloten. Vorig jaar is er een proef geweest en daaruit bleek vol gens het college dat het geluidsni veau bij omwonenden zodanig was, dat er geen verlenging komt. B. en w. vinden het geluidsniveau tijdens het gebruik van het kanon nog steeds te hoog. Het levert teveel overlast op voor de omwonenden, aldus het college, dat geen ont heffing van de algemene plaatselij ke verordening verleent. De fruitte ler wil het apparaat om hagelschadc in zijn boomgaard te voorkomen. Op Zuid-Beveland mogen de hagel- kanonncn wel gebruikt worden en daarom heeft de CDA-fractie vra gen gesteld over die verschillende aanpak. Scherpenisse Marsaki gaat de schetsplan van het woonzorgcentrum aanpassen. Dat gebeurt na advies van de welstands commissie. Het gaat om een aantal wijzingen aan de gevels. Er wordt nu een aangepast plan ingediend. Aan de Westkerkseweg 3 mag de fa milie Van der Slikke in een garage geen kledingwinkel beginnen. Dat hebben b. en w. besloten. Het ver zoek voor wijziging van het bestem mingsplan is afgewezen omdat plan Kom buiten het centrum geen mo gelijkheden biedt voor detailhandel. Winkels horen volgens het bestem mingsplan in het centrumgebied, waar een concentratie van voorzie ningen en parkeerplaatsen gepland is. Poortvliet De reconstructie van de splitsing van de provinciale weg N286 met de Kadijk is al lang in gebruik, maar de provincie moet nog het een en ander afwikkelen. Zo krijgt ar chitect ir. Fred Sijnesael uit West- dorpe 5610,85 euro voor de voorop names aan diverse woningen en andere gebouwen aan de Hogewcg. Dit met het oog op eventuele latere schadeclaims. Landbouwer M.C. de Groen uit Scherpenisse ontvangt 650 euro van de provincie voor de verhuur van landbouwgrond. Het betreft een ge deelte van het perceel noordweste lijk van de splitsing Kadijk/Postweg in het kader van de archeologische opgraving. Het is een uitje dichtbij huis, maar dat maakt het er niet min der om. Het zonnetje schijnt volop, de temperatuur is aange naam, kortom: het is dinsdag middag ideaal terrasweer. De ac tiviteitencommissie van zorg centrum De Schutse in Sint-An naland had geen betere datum kunnen prikken voor haar snack festijn. Daarvoor zijn alle bewon ers van de Schutse en de Vroon hof en mensen van de dagopvang naar buiten gehaald om plaats te nemen op het terras of aan een tafeltje in de tent. In totaal 140 mensen. Sommigen blijven bin nen in de recreatiezaal van het zorgcentrum, maar dat maakt niet uit. Voor iedereen is er friet en keuze uit vijf verschillende snacks, zoals een kroket. Er is keuze tussen een puntzak of een bakje. Er wordt zichtbaar genoten van de patat. En wie er nog een plekje voor heeft, kan een Italiaans ijsje halen bij de ijs coboer. Die staat net als de frietkraam óp het terras. En met zoveel mensen hij elkaar is bingo het ideale spel. Dat wordt gespeeld ter afsluiting. Een keer op een jaar verzint het verzor gend personeel een uitje voor haar bewoners. Elk team doet dat meestal voor de eigen afdel ing. Zo hadden activiteiten begeleidster Petra Bolier en teamleidster Lvdia van Broekhoven het snackfestijn voor de afdeling Landzicht bedacht. „Maar de directie vond het zo'n leuk idee, dat die het breder wilde trekken", vertelt Bolier. Zo is niet alleen de afdeling Landzicht maar iedereen van en om het zorgcentrum uitgenodigd. Predikbeurten Zondag 27 juni THOLEN HERVORMDE GEMEENTE 9.30 en 18.30 ds. Meijer. HERSTELD HERV. GEMEENTE 9.30 u. ds. Van Wijk, Herkingen. 15 u. ds. Van der Bas. HERV. GEM. IMMANUEL 10 u. ds. De Graaf, Zevenbergen, HA. GEREF. KERK 10 u. dhr. Quist. CHR. GEREF. KERK 10 en 18.30 u. ds. Den Boer. GEREF. GEM. 10, 14.30 en 18.30u. leesdienst. CHRISTENGEMEENTE 10 u. dhr. v.d. Wiel. R.K.-KERK zo 11 u. woord-, gebed- en commu nieviering. OUD-YOSSEMEER HERVORMDE GEMEENTE 10 u. (H.A.) en 18.30 u. ds. Scheurwater. GEREF. KERK 10 u. ds. Luijk, Tilburg. CHR. GEREF. KERK 10 u. leesdienst. 18.30 u. ds. Den Boer. GEREF. GF.M. IN NED. 10, 14.30 en 18.30 u. leesdienst. R.K.-KERK zo 9.30 u. woord-, gebed- en com munieviering. SINT-ANNALAND HERVORMDE GEMEENTE 10 en 18 u. ds. Versluis. HERSTELD HERV. GEMEENTE 10 u. onbekend. 15.30 u. ds. Van Wijk, Herkingen. GEREF. GEM. 9.30, 14 en 18 u. leesdienst. do 1/7 19.30 u. ds. Brugge. GEREF. GEM. IN NED. 9.45, 14.15 en 18.15 u. leesdienst. STAVENISSE HERVORMDE GEMEENTE 10 u. ds. v.d. Veen, Sliedrecht. 18 u. ds. Willemsen. Dirksland. OUD GEREF. GEM. 9.30. 14 en 18 u. leesdienst. SINT-MAARTENSDIJK HERSTELD HERV. GEMEENTE 9.30 en 14.30 u. ds. Joppe. HERV. GEM. REHOBOTH 10 en 19 u. ds. Reehorst. OUD GEREF. GEM. IN NED. 9.30, 14.30 en 18.30 u. leesdienst. do 24/6 19.30 u. dhr. v.d. Veen, Groenekan. do 1/7 19.30 u. dhr. Van Boven, Wekcrom. GEREF. GEM. IN NED. 9.30 en 18.30 u. leesdienst. SCHERPENISSE HERVORMDE GEMEENTE 9.30 en 14.30 u. ds. Stelwagen, Damwoude. GEREF. GEM. 9.30 en 18.30 u. ds. Bakker. 14 u. leesdienst. VRIJE HERVORMDp GEM. 9.30 en 14.30 u. ds. v:<j. Sleen. POORTVLIET HERSTELD HERV. GEMEENTE 10 u. kand. Diepenbroek, Waardcr. 18 u. kand. Schinkelshoek, Krim pen a/d Lek. GEREF. KERK 10 u. ds. Röbcn, Fijnaart. GEREF. GEM. 10, 14.30 en 18.30 u. leesdienst. SINT-PHILIPSLAND HERVORMDE GEMEENTE 9.30 en 17 u. ds. Den Boer. GEREF. GEM. 9.30 u. leesdienst. 18.30 u. ds. v.d. Heiden. di 29/6 19.30 u. ds. Moens. OUD GEREF. GEM. IN NED. 9.30 en 18.30 u. dhr. Van Veen. Ha- zerswoude. 14.30 u. leesdienst. OUD GEREF. GEM. IN NED. (B.V.) 10 en 18 u. ds. Van der Meer. ANNA JACOBAPOLDER GEREF. KERK 10 u. dhr. Timmers, Teteringen. Over twee jaar moet de wasplaats van een bedrijf aan de Stoofstraat weg zijn, omdat die activiteit in strijd is met het bestemmingsplan. De ondernemer krijgt van de ge meente tot 1 mei 2012 de tijd, op straffe van een dwangsom van 500 euro per overtreding (met een maxi mum van 2500 euro). De lange pe riode heeft ermee te maken dat de wasplaats wél voldoet aan de mi lieuwetgeving, er hooguit vier keer per jaar een auto wordt gewassen, en de ondernemer kenbaar heeft ge maakt elders een wasplaats te wil len realiseren. In 't Ouwe Raed'uus wordt morgen avond om acht uur een bingo geor ganiseerd. Nu niet ten bate van een vereniging of stichting maar voor de eigen gemeenschap. Dit om meer levendigheid in de dorpen Poort vliet en Scherpenisse te behouden met hel organiseren van activiteiten. Peuterspeelzaal Klein Duimpje is aan een opknapbeurt onderworpen. Er is de hulp van diverse bedrijven ingeroepen om een financiële bijdra ge te leveren voor de aanschaf van speelgoed en meubilair. De speelzaal heeft een nieuw likje verf gekregen, zodat het geheel er weer fris uitziet. Sint-Philipsland Weekenddiensten HUISARTSEN Huisartsenpost Bergen op Zoom e.o., tel. 0164-273855 (Paracelsuslaan 2), ma t/m vr 17-8 u., za en zo. TANDHEELKUNDIGE HULP 0900-82637456. APOTHEEK THOLEN Vliethof 8, za 11-12 u. DIERENARTS W. BRONS Tholen spr.u. Za 11.30-12 u.. Poort vliet za 8.30-9 u.. lel. 0166-662596. KRAAMZORG Verloskundigen: Maatschap Steen bergen: tel. 604969. Sifra: 604664. Dé Provinciale Kraamzorg, tel. 0113-224000. Bevallingenlijn tel. 0113-224022 (24 u.p.dag). Homecare (24 u. per dag), tel. 0113- 232924 of 0115-615595. Tot uw dienst HOÖCWATERSTA N DEN Donderdag 24 juni t/m vrijdag 2 juli. donderdag 24 2.27 -15.01 vrijdag 25 3.27 -15.55 zaterdag 26 4.19 -16.40 zondag 27 5.02 -17.22 maandag 28 5.42 -17.57 dinsdag 29 6.22 - 18.32 woensdag 30 6.57 -19.08 donderdag 1 7.32 - 19.37 vrijdag 2 8.02 -20.12 za 26/6 13.31 VM Tijden gelden voor Stavenisse. Voor Gorishock steeds twee minuten later. Voor uitgebreidere informatie bel het KNMI tel. 0900-9771. Mevrouw de Gwen-Hollebrafids voorgrondgeniet van een puntzak friet op het terras van De Schutse in Sint-Annaland. Aan de Prins Hendrikstraat 20 gaat H.E. Willems zijn woning uitbrei den. De eigenaar had dat eerder ge- THOLEN 24 juni Rondje fietsen voor mantel- zorgers, vertrek v.a. hotel Zeeland 13.15 u. 24 juni Fietsexcursic, VVV/Staats- bosbchccr. start praathuisje haven, 19 u. 26 juni Eeuwfeest zondagsschool De Ranken, Grote Kerk, v.a. 11 u. 26 juni Zwemmarathon, zwemver. De Eendracht, de Spetter, 10-16 u. 26 juni Klcdinginzameling Dorcas, Rcgcntcssestr. 50, 9-12 u. 26 juni Kringloopwinkel, Watt- straal, 9.30-15.30 u. 28 juni Vergadering comm. ruimte, gemeentehuis, 19.30 u. 29 juni Vergadering comm. samen leving, gemeentehuis, 19.30 u. 30 juni Vergadering comm. be stuurszaken, gemeentehuis, 19.30 u. 30 juni BoekStart, babyproject bi bliotheek, 9.45-11 u. OUD-VOSSEMEER 25 en 26 juni Tholympics, De Vos- senberg, vr 19-21.30 u., za 10-20 u. 26 juni Truckersrit De Schutse. SINT-ANNALAND 26 juni Schout- en schepenrace, Krabbcnkreek, v.a. 14.30 u. 3 juli Schorrefestival, 15-20 u. SINT-MAARTENSDIJK 26 juni Klcdinginzameling Dorcas, Wouthoekweg 5,9-11.30 u. 28 juni t/m 1 juli Avondvierdaagse, start cafetaria Haven 18-18.30 u. 29 juni Excursie Pluimpot en Oos- terschelde, Staatsbosbeheer/VW, start Scaldis Naturalis 19.30 u. SCHERPENISSE 26 juni Turenglurcn Scherpenisse- poldcr, Staatsbosbeheer/VVV. start Platteweg/Gatwcg, 13.30 u. 28 juni t/m 1 juli Avondvierdaagse, start café Zeelands Welvaren 18- 18.30 u. POORTVLIET 25 juni Bingo, Raed'uus, 20 u. SINT-PHILIPSLAND 26 juni Bazaar, Geref. Kerk, dorps huis. +111 m+++ll 1 m+++fi I m+++fi 1 m+ CINEM'ACTUEEL Bergen op Zoom: De gelukkige huisvrouw - do en wo 20 u„ vr en za 2115 u., zo 19 en 21.15 u., ma 20.30 u. Het re gent gehaktballen - za en zo 16 u. Hoe tem je een draak (NL) - za, zo en wo 13.45 u. Nanny McPhee: De vonken vliegen eraf (NL) - za en wo 16 u. Planet 51 - za, zo en wo 13.45 u. Prince of Persia: The sands of time - vr t/m zo 18.45 u., di 20 u. Robin Hood - vr t/m zo 21.45 u. en ma 20 u. Samson and Selilah - di 20.30 u. Sex and the city 2 - do en ma t/m wo 20 u., vr en za 18.30 en 21.45 u.. zo 15.30, 18.30 en 21.45 u. The A-Team - do, ma en di 20 u., vr 18.45 en 21.15 u„ za en zo 16, 18.45 en 21.15 u., wo 16 en 20 u. The Twilight Saga: Eclipse - wo 16 en .20 u. Toy story - do 20 u., vr 18.45 u„ za 13.45, 16 en 18.45 u., zo en wo 13.45 en 16 u. Wickie de Viking - za, zo en wo 13.45 u. daan met een uitbouw aan de ach terzijde, maar dat was niet volgens de bouwvergunning. In plaats van de volgens de welstandscommissie 'vierkantige bak' komt er een Fran se kap. De commissie vond dit een veel betere oplossing die zelfs als voorbeeld dienen voor andere uit breidingen in de straat, zei voorzit ter M. Onrust. Aan de Eendrachtsweg 63 wil J.A. van de Sar een dakkapel op zijn wo ning plaatsen. De commissie ging akkoord met de op de tekening aan gegeven opzet. Mits de zijkanten van de dakkapel in een donkere kleur wordt uitgevoerd. Een complete metamorfose. Zo ty peerde voorzitter M. Onrust van de welstandscommissie onlangs het plpn van-M.A. Fontijne aan de Wil- helminastraal 34. De eigenaar gaat de houten woning geheel ommetse len. Met een roodgele steen. De ko zijnen worden vervangen door kunststof exemplaren. i. V

Eendrachtbode /Mededeelingenblad voor het eiland Tholen | 2010 | | pagina 2