Uit d0 krant van nieuwsgierig iSssSsi Eerste geldautomaat bij nieuwe Rabobank in (straat)beeld naar wat meer over jezelf vertellen' 'Je mag ook wel eens een keertje B/N-karavaan op herhaling S™-rrltn-0?J Dienst voor gehandicapten Lions Club draagt bij aan couveuse Onderwijzers met pensioen KOT HAGE 14 EENDRACHTBODE, DE THOOLSE COURANT Donderdag 24 juni 2010 Berichten uit het jaar 1989 Met trots maakte voorzitter J.L. van Gorsel dinsdag avond bekend, dat de eerste gelduitgifteautomaat in de streek bij de Rabobank in de Brugstraat te Thoien komt. Dag en nacht kan men daar geld opnemen. het klantgerichte hypotheek advies van Kot Hage Financieel Adviseurs? Langeweg in Anna Jacobapolder Jacomien Heijboer uit Stavenisse wat er allemaal te verkrij gen is bij Babymode Hage Textiel? de specialisaties van Autobe drijf De Groen? DE EENDRACHTBODE Profiteer nog één week van de Sloggi- en ten Cate-aetie! (3+1 gratis) Graag tot ziens in onze winkel! Vijfenzestig jaren zijn verstreken sinds de eerste editie van Eendrachtbode. In deze rubriek tonen we u berichten uit kranten van 65 jaar of korter geleden die eigenlijk altijd nog actueel zijn. de Molens ,n omgeioverd vri)dag 23 Dc beWen- Snvneenc^^e.rtd.e 'En avond het Pr^ sv0l\e optre- dream'. Na JJ «al was 1 den van v<?ng. besloot de stich- 1 toen uitverkovh eer 0m tin* Promotie Oud opnieuw je Volendamse^ mUzikale vast te leggen voor Ketzet. »nT"';S veerman Wn sel«nfeW«,enw)25^ Voor het eerst wordt er in de streek een aangepaste kerkdienst voor geestelijk gehandicapten ge houden. Zondagavond 18 juni om zes uur gebeurt dat in de N.H. Kerk te St. Annaland. De plaatse lijke predikant ds. A. van Herk, die ervaring heeft met preken voor doven, spreekt dan over de goede Herder. Philadelphia, dat een te huis heeft aan de Annewas te St. Annaland, heeft alle gehandicap ten met hun ouders en andere be langstellenden uit de streek voor deze aangepaste kerkdienst uitge nodigd. 1 vossemeer_ De Lions Club Tholen heeft vijf honderd gulden beschikbaar gesteld voor de actie couveuse van de ambulancedienst van het Rode Kruis. Het bedrag komt uit een speciaal fonds dat de Lions Club heeft voor projecten die niet voor subsidie in aanmerking komen. Directeur J.D. Vroege van o.b.s. Die Hcenetreehtschool in Oud- Vossemcer en onderwijzer 1.. Paa- pe van o.b.s. De Ecvliet in Poort vliet leggen per I augustus hel bijltje erbij neer. Beiden maken gebruik van de zogenaamde dop- rcgcling (doorstroming onderwij zend personeel). De heer Vroege volgde per 1 mei l%2 J. v.d. Tak op als hoofd van de openbare lagere school in Oud- Vossemeer. Wanneer en hoe er af scheid van hem wordt genomen, is nog niet bekend. De uit Vossemeer afkomstige L. Paape kwam per 1 december 1961 naar Poortvliet, na eerst in Oude Tonge en Stad a.h. Haringvliet les te hebben gegeven. Hem wordt morgen, vrijdag, een afscheidsre ceptie aangeboden. INANCIM 1 ADVISE! IRS mijn nicht. Zo heb ik ook mijn man leren ken nen." Ze zijn in 1977 in een Noorse woning aan de Kerkstraat gaan wonen en daar wonen ze nu nog steeds. „Het is niet zo groot, maar ik vind het wel een sfeervol huis", zegt Jacomien. Haar man is kantonnier bij het waterschap. Zelf is ze actief met diverse soorten vrijwilligerswerk. Op de Rehobothschool helpt ze in de bibliotheek en is ze al 15 jaar spoelmoeder. Dat houdt in dat ze helpt met fluoridespoelen bij de kinderen. Ook zwemt ze met cliënten van De Schutse in Oud- Vossemeer. Koos en Jacomien hebben vijf kinderen, vier zoons die al getrouwd zijn en één dochter, Anne-Joukje. Eén zoon woont in de buurt van haar geboortegrond op de Veluwe. Zo komt ze toch nog regelmatig in het bos. Ze bezoekt in elk geval één keer in de maand haar moeder die in Elspeet woont. En ook in de vakanties probeert het gezin die kant op te gaan. De Eendrachtbode, of beter gezegd, een on derdeel daarvan, gaat vaak met Jacomien mee op reis. „Het eerste dat me altijd opvalt, is de spreuk op de voorpagina. Ik knip ze vaak uit. Ze spreken me natuurlijk niet allemaal aan. Maar ik bewaar een deel in mijn portemonnee." Ze heeft ook een busje waar ze ze in bewaart. En soms hangt ze er een op het prikbord in huis. Jacomien vergeet ze soms, maar deze vindt ze erg mooi: 'Sommige mensen klagen dat er doornen aan de rozen zitten. Anderen danken God dat er ook rozen aan de doornen mogen zijn.' „Het betekent dat het leven niet altijd ro zengeur en maneschijn is." Ze lacht: „Dat is ook een gezegde." Het is ook wel een beetje van toepassing op de krant. „Wat je wilt lezen lees je, de rest sla je over. Als er nu niets in staat dat me interesseert, dan de volgende keer wel weer." Ze is vertrouwd met het Thoolse krantje. „Juist doordat ie zo gelijkmatig blijft. Er zijn geen uit schieters naar bepaalde onderwerpen." Maar als ze mag kiezen voor verandering, dan zou ze graag wat meer puzzels willen zien. „In het ver leden schreef Harm Venekamp reisverslagen met een cryptische puzzel. Die waren best moei lijk, maar die probeerde ik altijd op te lossen. Ik heb er een keer een prijs mee gewonnen." Kot Hage Financieel Adviseurs bestaat dit jaar 10 jaar en is het hypotheekkantoor op het eiland Tholen. De afgelopen 10 jaar zijn vele woningen aangekocht, waarbij de hypotheek verzorgd is door dit kantoor. De persoonlij ke aanpak, in combinatie met gedegen vak kennis, opleidingen en kennis van de markt, wordt door de inwoners van Tholen als zeer prettig ervaren. Het kantoor zoekt de meest passende oplossing voor de hypotheek en be middelt bij het tot stand komen van de hypo theek. De aanvraag van de offerte, de taxatie, het contact met de werkgever, de notaris en de verkopende makelaar wordt uit handen genomen bij de consument. Hierdoor is het voor de toekomstige eigenaar van de nieuwe woning belangrijk dat er vertrouwen is in de adviseur. Gedurende de afgelopen 10 jaar heeft Kot Hage dit vertrouwen gekregen van u. Via mond-tot-mond reclame heeft me nig koper de weg naar het kantoor gevonden. Dit vinden de eigenaren dan ook het belang rijkste. „Wat kun je beter hebben dan het maken van een afspraak met een klant, die, via ervaring van familie, vrienden of kennis sen, met ons in contact komt" zegt Erwin Kot. Naast hypotheken adviseert men ook in alle andere particuliere financiële producten. Het kantoor heeft daarnaast twee vestigingen van SNS Regio Bank (Tholen en Sint Philipsland) met een kasfunctie. Bent u nieuwsgierig naar de aanpak bij hy potheken of wilt u ook een hoge rentevergoe ding op uw spaargeldmaak vrijblijvend een afspraak met ons of kom langs! De Eendrachtbode komt al 65 jaar bij de mensen thuis. Maar wie zijn die mensen eigenlijk? In deze rubriek zetten we een abonnee in de schijnwerpers. Koos Heij- boer (54) uit Stavenisse is weliswaar al ruim 30 jaar abonnee van de Eendracht bode, maar hij leest de krant liever zon der dat hij er zelf in staat. Zijn vrouw Ja comien (52) vindt dat ze na zoveel jaar wel eens een keer een bijdrage mag leve ren aan de inhoud. Ze is de enige in het gezin. Jongste dochter Anne-Joukje (17), de enige die nog thuis woont, is er ook niet voor te porren. „Je hoeft niet altijd zo gesloten te zijn, je mag ook wel eens een keertje wat over jezelf vertel len", vindt Jacomien. Het is niet haar bedoeling om daarmee bijzonder te zijn. „Ik ben gewoon wie ik ben." Ze is geboren in Staverden als Ja comien de Ruiter. Ze woonde daar buiten het dorp en is daardoor gewend aan veel bomen om haar heen. Dat was in Stavenisse wel even anders. Ze kwam daar regelmatig, omdat haar oom daar bakker was. „Ik had veel contact met Tegenwoordig staan in deze straat weer bomen, net als vroeg in de vorige eeuw. Bij een re constructie zijn parkeervakken aangelegd, om het groeiende aantal auto's plaats te bieden. De rijbaan blijft vrij, zodat met name het landbouwverkeer doorgang wordt geboden. Niet alle inwoners zijn daar altijd blij mee. Botermarkt 5 4691 CZ Tholen Telefoon (0166)606424 Fax (0166)605356 E-mail: info@khgadvies.nl Voorstraat 14 4675 CB Sint Philipsland Telefoon (0167)572110 Fax (0167)572171 Internet www.khgadvies.nl De spreuken die aanspreken worden in de portemonnee bewaard, in een pot of ze gaan op het prikbord. In het Anna Jacobapolder van tientallen jaren geleden was er nog bedrijvigheid in de vorm van winkeltjes, zoals De Kleine Winst aan de Langeweg. Bewoners komen de straat op als ze de fotograaf zien. Het hoge gebouw rechts is de openbare school, waarin na de watersnood de christelijke school werd ondergebracht. In de jaren tachtig maakte het gebouw plaats voor bejaardenwoningen. Paasdijkwes 9A, 4693 RE Poortvliet Tel. 0166 617603, fax 0166 617604 mob. 06 15892620 info@autobedrijf-de-3roen.nl Peter de Groen (42) heeft er nog geen mo ment spijt van gehad dat hij ruim 2 jaar gele den voor zich zelf een garagebedrijf begon aan de Paasdijkweg in Poortvliet. Het was voor hem een vertrouwde ruimte want hij werkte er al vele jaren als monteur bij autobedrijf De Graaf en later voor autobedrijf Cuelenaere. Toen dit bedrijf in Poortvliet de deuren sloot zag Peter z'n kans schoon en werd zelfstan dig ondernemer. De zaken gaan prima. De ervaren De Groen is vooral gespecialiseerd in reparatie, onderhoud en APK-keuringen van Nissan voertuigen, maar ook de klantenkring van andere merken groeit gestaag. Door de goede contacten met andere collega's is De Groen eveneens in staat om tegen aantrek kelijke prijzen nieuwe en gebruikte auto's van alle merken te leveren. nieuwsgierig Van sokken, panty's, leggings, babykleding tot nachtkleding, huishoudtextiel, ondergoed en lingerie. Met merken zoals Ten Cate, Sloggi, Tri umph, Marianne en Feetje. Voor dames, heren, kinderen en baby's. Al ruim 23 jaar aan de Dalem- sestraat 17 in Tholen. ^ABYMO££. HAGE 4691 CV Jacomien Heijboer is ruim 30 jaar abonnee.

Eendrachtbode /Mededeelingenblad voor het eiland Tholen | 2010 | | pagina 14