Halve eeuw clubliefde Tholense Boys www.ardikeukins.nl Kees Jansens voor vierde keer koning David Noom opent sterk vanuit Pommeroeul Kwist 107de bij familieloop Minheere en Tichem: niet meer zo homogeen als vroeger Geluk debuteert bij eigen club Koersballen Donderdag 24 juni 2010 EENDRACHTBODE, DE THOOLSE COURANT 13 Emotioneel Aanvaring Blijspel Verbondenheid Koningsschieting Cloveniersgilde in Scherpenisse 1000 euro Geen wind Thoolse parade bij wereldtoernooi Eigenheimer 75 cent Gelijkspel voor mix Sint-Annaland Derde team Combinatie Hoek wint Saint Vincent Bolier weer snelst St. Vincent Tyrosse Moeskroen/Menen Pommeroeul Oude zeilschepen in Krabbenkreek Vanavond is het precies vijftig jaar geleden dat Tholense Boys werd heropgericht. De bijeenkomst vond plaats in de zaal van Van Boven, het huidige Hof van Holland. Volgens de archieven van de club kwamen er een veertigtal belangstellenden op af. Onder hen Rinus Minheere en Leen Tichem, samen met Rinus Potappel tot op de dag van vandaag lid van de vereniging. Een mooie gelegenheid voor een gesprek met deze le den van het eerste uur. Een verhaal over een halve eeuw clubliefde, sportieve hoogtepunten en markante personen uit de geschiedenis van de vereniging. „Geen dag zonder geel en zwart." Natuurlijk spreken we af op sport park de Bent, de accommodatie waar Leen Tichem zo trots op is en die op de nominatie staat te verdwij nen. Rinus Potappel ontbreekt van wege vakantie. Ook op deze door deweekse avond buiten het seizoen bruist het op de Bent. In de voetbal- kooi wordt volop gespeeld, trainer Paul van Buuren is aanwezig voor een gesprek dat de structuur rond het eerste elftal moet verbeteren en ook de leden van de jubileumcom missie druppelen binnen voor een vergadering. En daar is ook Rinus Minheere, een legende van de club die tot zi jn zestigste actief was bin nen de lijnen. Als speler van het eer ste elftal, later als leider en speler van de lagere teams en nog steeds een regelmatig bezoeker van de thuiswedstrijden. „Als het slecht' gaat, merk je nog altijd de betrok kenheid. Dan roep ik ook nog wel eens iets richting scheidsrechter. Niets lelijks, of zo. Maar je wilt op zo'n moment wel je emoties kwijt." Minheere (67) is in het bezit van een heuse Oscar, een-onderschei ding van de bond voor iemand met vele verdiensten voor de voetbal sport. Bij hel 40-jarig jubileum van de club werd Minheere in het zon netje gezet, met een wedstrijd tegen een eilandelijke selectie met cracks uit het verleden. Een mooie herinne ring. Verder staat de begenadigde linkspoot van weleer met twee voet balbonen in het heden. „Je bent gauw geneigd om te zeggen dat het vroeger beter was. Maar natuurlijk is dat niet zo." Leen Tichem (64) is gastheer en zorgt voor koffie, zoals hij dat op zaterdag ook doet in de bestuurska mer. Al vele jaren lang. Het is slechts een van de taken die Tichem binnen de vereniging voor zijn reke ning neemt. Vrijwel dagelijks is hij op de Bent te vinden. Daarnaast is hij actief binnen de voetbalbond. Als clusterafgevaardigde vertegen woordigt hij de belangen van de clubs op het eiland Tholen en in Zuidwest-Brabant. Voetbalman in hart en nieren. Emotioneel. Altijd geweest. Een man met verhalen. Natuurlijk was hij erbij, op die avond van 24 juni 1960. „Hoewel ik geen stemrecht had, ik was te jong." Het precieze verloop van die roem ruchte vergadering weten ze niet meer te reconstrueren. Daarvoor is er teveel tijd gepasseerd. Oud-voor zitter Mcrien Meerman nam het ini tiatief om de vereniging nieuw le ven in te blazen. Meerman werd opnieuw voorzitter. Jan de Laater nam de functie van secretaris op zich. Meteen zijn de twee boegbeel den van de club genoemd. Decennia lang drukten zij hun stempel op de vereniging. In het standaardwerk '75 jaar voetbal in Tholen' wordt het allemaal belicht. Tichem en Minheere hebben ook hun persoon lijke herinneringen aan beide voor zitters. Meerman inspireerde Ti chem al vroeg tot het bestuurswerk. „Die man was verschrikkelijk ge dreven. De rol van De Laater was zo mogelijk nog gróter. Mooie ver halen komen los. „Als jong ventje in het bestuur dacht ik nog de we reld te kunnen veroveren. Fijntjes werd me door het ervaren bestuurs lid Jo Rossen mijn plaats gewezen. Leen, eerst leren luisteren en dan pas praten. Dat kreeg ik te horen. Ik had er toen moeite mee, maar kan het nu enkel onderschrijven. De bestuursvergaderingen waren zeker in die beginjaren verhit. Al op 25 november 1960 is er een binnen brandje en treedt het bestuur af. Al leen Meerman en De Laater keren in hun functies terug. Tichem herin nert zich uit latere jaren ook menige aanvaring. „We vergaderden meest al bij Van Boven, soms met slaande ruzie. Na afloop liepen we nog een heel rondje door Tholen om af te koelen. Óver de dijk, door het Meulwegje en terug naar het cen trum. Tot ver na middernacht ston den we over Tholense Boys te pra ten. Gelukkig dat er in die tijd nog geen mobiele telefoontjes waren. Anders had het thuisfront zeker ge beld." Ook Minheere denkt met dankbaarheid terug aan de legen darische voorzitter. „Als je hem op straat tegen kwam ging het altijd over voetbal." De Laater was vol gens hem ook een man van waarden en normen. „Bij uitwedstrijden nam Rinus Minheere (links) en Leen Tichem zijn voetbalclub Tholense Boys een halve eeuw trouw. De derde gouden jubilaris, Rinus Potappel, ontbreekt op de foto. hij altijd het initiatief om naar de bus te gaan. Op tijd thuis zijn, was zijn motto." Dat De Laater geen al leenheerser was, bleek uit de tussen stop onderweg. Bij Tichem duiken de anekdotes op. „In die beginjaren waren er nog geen kantines en dus legden we onderweg aan. Jaren zijn we in de Marina-bar in Steenbergen geweest. Daar heb ik De Laater nog wel eens zien dansen. Het moet een van de laatste wedstrijden van het jaar geweest zijn, na een positief re sultaat. Het was hoe dan ook een uniek moment. Want hij was eigen lijk altijd punctueel." Natuurlijk willen ze het verleden niet romantiseren. Onvermijdelijk dringt jeugdsentiment lussen de re gels door. Het eerste kampioen schap, in 1962. Minheere staat op de elftalfoto en zit op de landouwer die door het stadje trekt. Andere be kende gezichten op de kar: Adrie Schot, Jo Quist, Jan Prince, Leen den Boef en Piet Bijl. Later leest in cafetaria Het Dobbertje in de Kerk straat, met naast Rinus Potappel ook sterren als Ab Vijfwinkel en Cor Bakker aan de met lege biertlesjes bedekte tafel. Mooie tijden, waarin Tholense Boys soms ook tekende voor de opvoering van een blijspel. Rinus Potappel deed mee, en ook Minheere. „Ik was in een van die stukken butler, weet ik nog. En Kees Gebraad was de beste toneel speler van ons allemaal." Vreemd genoeg is het eerste kampioenschap van de club voor Minheere niet het absolute hoogtepunt uit zijn loop baan. „Ik herinner me een wedstrijd bij NEO in Sprang-Capelle. Die club had altijd op een hoog niveau gespeeld en was net naar de derde klasse gedegradeerd. Onze namen werden voor de wedstrijd omgeroe pen. Ik weet nog dat ik daar kippen vel van kreeg. Zoiets had ik nog nooit meegemaakt. En we wonnen met 0-1. Maar er was ook een ge staakte wedstrijd tegen Kapel 1c, die besliste over promotic. Wc begon nen met een strafschop die door Jan van der Vlies werd gemist. Daarna liep het bij ons als een trein en bij Jan helemaal. We wonnen met 4-1. Mede door een beenbreuk op jonge leeftijd kwam de carrière van Ti chem nooit tot wasdom. Wel be leefde hij plezierige jaren in de la gere elftallen, net als later Minheere trouwens. Als'bestuurder timmerde hij des te meer aan de weg. Bijna een kwart eeuw maakte hij officieel deel uit van het bestuur van de club. Vrijwel net zo lang maakte hij zich nuttig in de luwte van de club. Het leverde hem de gouden bondsspeld op. Ook is Ti chem lid in de orde van Oranje Nassau, een koninklijke onder scheiding waar hij met recht trots op is. Ook de verdiensten van Ri nus Potappel liegen er niet om. Speler van het eerste elftal, wed strijdsecretaris, jarenlang beheer der van de kantine, volgens Tichem en Minheere een steunpilaar zon der weerga. Tichem is ook trots op het A-jeugdteam dat hij aan het be gin van de zeventiger jaren onder zijn hoede had. „Bijna iedereen van die lichting is nog actief in de voetbalsport. Als bondsbestuurder, als journalist of met een functie binnen Tholense Boys." Na vijftig jaar Tholense Boys is er bij zowel Minheere als Tichem clubliefde, veel clubliefde. Een gevoel van verbondenheid dat volgens Tichem steeds meer onder druk staat. Hij wil niet omzien in bitterheid. Daar voor is de liefde te groot. Toch is er die kritische noot, een bedenking die hem typeert. „Er zijn vandaag de dag teveel groepjes binnen de vereniging. Het is niet meer zo ho mogeen als vroeger. Al die mensen hebben in principe het beste met de club voor. En toch trekken ze te vaak apart op en stellen ze hun ego boven de club. Dat is niet uniek voor Tholense Boys. Het is ook een teken van de tijd. Kameraadschap, dienstbaarheid en verdraagzaam heid ontbreken!te vaak. De echte band tussen de mensen, de binden de factor, is er niet meer." Jammer dat Kees Jansens niet drie maal achtereen de konings schieting van het Cloveniersgilde uit Scherpenisse had gewonnen. Dan was hij nu keizer geweest. Na twee maal achtereen te hebben gewonnen, moest hij vorig jaar de eer van het koningsschap laten aan Frans Nieuwenburg uit Sint- Maartensdijk. De overwinning van zaterdag smaakte hem er niet minder om. Geen eenvoudige overwinning ove rigens. Zestien schutters van het gil de bonden met elkaar de jaarlijkse strijd aan bij windkracht vijf tot zes. Het houten haantje op het topje van de tientallen meters hoge mast zwiepte vervaarlijk heen en weer. Voor de leek een nauwelijks te ne men hindernis, voor de ervaren schutters weliswaar geen fluitje van een cent, maar wel heel goed te doen. „Gemakkelijk was het niet", oor deelt Peter van de Gouwe. „De piek vloog af en toe wel heel heftig heen en weer. Het woord 'geluk' nam hij niet in de mond toen Kees de houten klos van de punt afschoot. „Het is toch een combinatie van kunde en soms een beetje hulp van de wind. Het is zaak de pijl op het goede mo ment los te laten. Een kwestie van goed richten en schieten. De wind is dan een handicap voor elke deelne mer." Het Cloveniersgilde telt twintig le den. Vorig jaar kwamen er twee nieuwe jeugdleden bij en vooral in die leeftijdsgroep, van 12 tot 18 jaar, zag hel bestuur graag nieuw bloed komen. Van der Gouwe: „In Kees Jansens legt aan voor het winnende schot. het ledenaantal zit weinig bewe ging. Nieuwe leden kunnen zich al tijd melden. Die kunnen drie maan den op proef komen schieten met een boog van de vereniging." Daarna wordt er van de nieuwelin gen verwacht dat ze zelf een boog aanschaffen. „Dat hoeft niet zo gek veel te kosten", vindt Van der Gou we. „Een traditionele boog heb je al voor pakweg 200 tot 250 euro. Maar je hebt er ook waar je 1000 euro voor neertelt." Met zo'n boog, een Compound, werd Jansens zaterdag winnaar. De prijs van de boog wordt bepaald door de technische snufjes. Van der Gouwe praat over het overbrengen van de trekkracht. En allerlei ande re toeters en bellen. In maart deden de leden met hun kostbare appara tuur mee aan de Zeeuwse kam pioenschappen in Yerseke. Conja van der Gouwe werd daar twee maal eerder Zeeuws kampioen. „Nee. Dit keer zat het er niet in. Ik dacht dat we van de vijf deelne mende verenigingen vierde zijn ge worden." Een oorzaak kan hij niet aanwijzen. „Er spelen zoveel factoren een rol. Zelfs of je al dan niet goed in je vel zit. Voel je je niet honderd procent, dan kun je je niet optimaal concen treren. En dat is bij deze sport nood zakelijk. Ook moet je je ademhaling goed kunnen regelen. En wel zoda nig dat je je rustig voelt." Zaterdag ging het niet alleen over boogschieten. Ook over voetbal. De datum voor de koningsschieting was al geruime tijd geleden vastge- 'steld en daarbij werd geen rekening gehouden met de wedstrijden van het Nederlands elftal. „Het wordt vier nul voor Nederland", voorspel de Peter Suurland tijdens de schic- ting. Hij zat er slechts drie doelpun ten naast. Om klokslag half drie schoot Jan sens, aangemoedigd door zijn club genoten, de haan van de mast. „Honderd procent geluk, Kees", riep er een. „Je kan het, je kan het", klonk het uit een andere keel over de grasmat. „Opschieten, Kees. Er staat nu even geen wind", las een ander hem de les. Als laatste ko ningsschieter mocht Joan van Dijke het proberen. Het veelbelovende ta lent, schoot er vlak naast. Toen was er koffie. De World League volleybal krijgt een behoorlijk Thools tintje. Er gaan namelijk 28 kinderen van vol leybalvereniging AVC "87 uit Tho len meelopen in de parade voor afgaand aan de wedstrijd Neder- land-Brazilic. AVC maakte gebruik van de gelegenheid om kinderen in te schrijven voor de parade. Er doen 28 mini's (kinderen van 6 tot 12 jaar) van de club aan mee. De paradekinderen komen vanuit de Op de aardappelveiling in Sint-An- naland is alleen de prijs van Eigen heimer de afgelopen dagen nog ge stegen. Gisteren werd .75 cent betaald. Alle andere rassen hadden te lijden onder de sterk gestegen aanvoer, zij hel dat de prijsdaling tot enkele centen beperkt bleef. Woensdag 23 juni: Doré 46-54, Première 40-44, Fricslandcr 37-43, Eigenheimer 70-75, Bildtstar 65-66, drielingen 15, kriel 56. aanvoer 151 kleedkamer met het Nederlandse en Braziliaanse team het veld op, staan bij de spelers tijdens het spe len van de volksliederen, en mogen samen met teams van Ne'derland en Brazilië voorafgaand aan de wed strijd meedoen aan de yell. In to taal bezoeken 83 leden van de Thoolse club de wedstrijd, die za terdag wordt gespeeld in Ahoy in Rotterdam. Voorzitter Anton Tim mermans noemt het een hele eer voor AVC dat de club de parade kinderen mag leveren en vindt het een mooie afsluiting van het sei zoen. ton. Dinsdag 22 juni: Doré 52-59, Frieslander 37-43, Eigenheimer 71- 72, Bildtstar 65-76, drielingen 15, kriel 50-59, aanvoer 151 ton. Maandag 21 juni: Dorë 59-63, Première 45, Gloria 48. Frieslander 42-45, Eigenheimer 71, drielingen 15, kriel 50-57, aanvoer 105 ton. Vrijdag 18 juni: Doré 56-60, Pre mière 46, Frieslander 42-48, Eigen heimer 75-77, drielingen 19, kriel 60, aanvoer 88 ton. Donderdag 17 juni: Doré 58-61, Première 47, Gloria 47, Frieslander 40-46, Eigenheimer 70, drielingen 16, kriel 50-60, aanvoer 88 ton. Paardensport Tommie Geluk uit Sint-Annalané heeft bij de wedstrijd van zijn ei gen club de Eendrachtruiters et succesvol debuut gemaakt nu zijn nieuwe paard IJltano H. H won zaterdag beide dressuurpro ven in de klasse B op het terre, van stal Equinova in Oude Tong' In de eerste proef had hij 21 (drie winstpunten) en in' de twee de 202 punten, waarmee bij gelijk vijf winstpunten heeft behaald. Het paard is gefokt en zeer succes vol opgeleid tot Z2-niveau door Miranda Boogaard-Weijermans uit Zoutclande. Zij heeft Ultano aan de familie Geluk verkocht, omdat zij in verwachting is van haar eerste kind. Voor Tommie slaat er met dit paard een nieuwe carrière te wach ten met als doel het behalen van het hoogste niveau. Ook andere leden van de Een drachtruiters reden mee aan de wedstrijd die open stond voor rui ters en amazones van diverse clubs. Zo won ook Lieke Bevelander uit Sint-Annaland een proef. Zij reed met Orchidee mee in de klasse Ll- paarden. Die rubriek werd in handi cap gereden met de L2 paarden. Bevelander werd eerste met 191 punten. In de andere proef kreeg ze 183 punten. Een winstpunt was er eveneens voor Linsey Oostrom met Mario in de klasse B paarden. Ze behaalde in de eerste proef 179 punten en in de tweede proef 194 punten, op één puntje na geen twee winstpunten. Voor Vera Blom en Jaap Hartcvcld verliep de wedstrijd minder succes vol. Blom reed mee in de klasse Ml paarden met Wella Bella en kreeg in de eerste proef 175 punten, vijf punten te weinig voor een winst punt. De tweede proef heeft ze voortijdig beëindigd, waardoor ze daarvoor geen punten kreeg. Jaap Hartenveld reed mee in de klasse Z1 paarden in handicap met de Z2 paarden. Hij reed met Imbridgc naar een score van 190 en 194 pun ten, ook niet voldoende voor een winstpunt (bij een score van 204 punten). Het tweede mixed team van tennisclub Sint-Annaland gaat na de vijfde competitiedag nog steeds aan de leiding. De wedstrijd van zaterdag werd echter niet gewonnen. Hot werd een 3-3 gelijkspel tegen Goes, een geduchte tegenstander die derde staat. Sint-Annaland deelt de eerste plek voorlopig met Hulster Ambacht. Er zijn nog twee wedstrijden te gaan, waarbij de laatste tegen de ploeg uit Hulst is. Voor de verandering werd eens be gonnen met de mixpartijen. Martijn v.d. Graaf en Irene Verheul-Vemer speelden een makkelijke partij. De heer van de tegenpartij wilde te graag scoren, waardoor hij veel foutjes maakte, dit is terug te zien in de uitslag: 6-0 en 6-1. André Verheul en Esther Arts speel den een stevige pot tennis. Ze had den een sterke tegenspeelster met een geweldige backhand en een heer tegenover zich die ook zijn bal letje kon slaan. Beide sets werden verloren met 3-6. Esther Arts en Elisca de Jonge ver loren de damcsdubbel met 0-6 en 2- 6. Ze konden geen grip krijgen op de partij. Vaak werd het deuce, maar door te veel eigen foutjes konden de games niet gewonnen worden. Martin Oosdijk en Martijn bleken een goed koppel voor een herendub- bcl. De eerste set werd gewonnen met 7-5 en de tweede set met 6-4: één break was genoeg voor de over winning. Martin en Elisca speelden een goe de partij. De service van Martin loopt het gehele seizoen al als een trein en ook vandaag pakte hij hier mee al zijn servicegames. Elisca was aan het net minder in vorm, maar kon in de rally's de nodige punten pakken en met 6-3 en 6-2 werd de wedstrijd gewonnen. André en Irene verloren met 1 -6 en 2-6. Zij speelden tegen een zeer ge dreven tegenspeelster, welke geen bal uit sloeg en de onmogelijkste ballen nog wist terug te slaan. Het derde mixed team had opnieuw een nederlaag te verwerken. Het werd zaterdag thuis 1-5 tegen het vierde team van Souburg. Wim van Leeuwen en Matthijs van der Graaf begonnen sterk in de he- rendubbel, maar de heren van Sou burg bleven zeer geconcentreerd spelen en dwongen Wim en Mat thijs scherper te spelen. Hierdoor gingen de Sint-Annalanders meer fouten maken en verloren ze de eer ste set met 3-6. Ook de tweede set De uitslagen van de gespeelde koersbalwedstrijden van: Meulvliet: 1mevr. C. Sprenkels en W. Bijl 49 p.; 2. mevr. R. Bolier en mevr. J. Verbraeken 40 p.; 3. mevr. B. Schot 23 p.; 4. mevr. A. Hilgers- on en G. Bolier 20 p.; 5. mevr. J. Bos en W. Deurloo 19 p.; 6. mevr. D. Lindenberg en J. Sprenkels 12 p. Gezelligheid Vóór Alles/Sint- Maartensdijk: 1. mevr. L. Wie laard en C. Brcure 37 p.; 2. mevr. T. Breure en T. Goode 33 p.; 3. A. Wielaard en C. van Gorsel 29 p.; 4. mevr. W. Kloet en mevr. A. Boxce 26 p.; 5. mevr. B. Bijnagte en mevr. M. Dane 21 p.; 6. A. Poot en J. Bij nagte, én W. Bijl 19 p. bracht geen verandering: 1-6 ver lies. De beide speelsters in de damesdub- bcl kwamen terug van een blessure maar wilden het toch gaan probe ren. Anja Westdorp en Petra van 't Hof waren niet opgewassen tegen de dames van Souburg en verloren met 6-1, 6-2. Matthijs van der Graaf en Jaqueline Bruijnzeel beten de spits af in de gemengd dubbel. Ze begonnen sterk en pakten de eerste set met 7- 5, maar Souburg begon in de tweede set steeds beter te spelen. Matthijs en Jaqueline kwamen steeds meer onder druk te staan en verloren de tweede set met 3-6. De derde set bracht veel strijd. Matthijs en Ja queline gaven het niet op, maar Souburg was iets te sterk en won ook de derde set met 3-6. Wim van Leeuwen en Jaqueline Bruijnzeel begonnen voortvarend na een lange pauze om naar het WK voetbal te kijken. Ze wonnen de eer ste set met 6-1In de tweede set be gonnen ze wat meer fouten te ma ken en Souburg maakte hier gebruik van. De Walchenarcn kwamen be ter in hun spel en wonnen met 3-6 de tweede set. En ook de derde set ging met evenveel cijfers naar Sou burg. Gabric Hcijboer en Anja Westdorp hadden een slechte start en verloren met tweemaal 2-6. Gabrie Heijboer en Petra van 't Hof gaven Souburg veel tegenstand, maar keken telkens tegen een ach terstand aan. Ze lieten dit niet op zich zitten en hraken Souburg op het eind. De Sint-Annalanders pak ten zo de eerste set met 6-4. In de tweede set bleven Gabrie en Petra goed spelen. De set ging gelijk op en moest beslist worden met een tie break. Hierin bleven Gabrie en Pe tra zeer geconcentreerd spelen en ze wonnen de ticbreak uiteindelijk met 7-5 en hiermee ook de tweede set met 7-6. Het was gelukt om de eer te redden. Voor de duivenliefhebbers was het afgelopen weekend een lange zit. Van de drie vluchten die normaal gesproken op zaterdag worden afgewerkt, kwamen de duiven nu op zaterdag, zondag en zelfs op maandag thuis. Zaterdagmorgen om half acht was het eerst de beurt aan de jongen dui ven. Het was de eerste vlucht voor de lichting van 2010 vanuit Pomme roeul, een vlucht van gemiddeld 130 kilometer. De jongen moesten de thuisreis aanvaarden met een half bewolkte hemel en een matige noordwesten wind. Door de ongun stige weersvoorspellingen was de deelname beperkt. Door 12 liefheb bers werden slechts 167 duiven bij een gebracht. David Noom uit Tho len werd winnaar en pakte knap de eerste vier plaatsen in het samenspel Tholen/Sint-Philipsland/Schouwen- Duivcland. Een top tien die volledig werd gedomineerd door leden van De Reisduif in Scherpenisse. Het winnende duifje van Noom sprintte in één uur en vierenvijftig minuten naar huis, wat neerkomt op een ge middelde snelheid van bijna 66 ki lometer per uur. Voor de oude duiven was zaterdag een vlucht gepland uit het Franse Sens. Echter, ook hier kon door het tegenvallende weer zowel op zater dag, als op zondag niet worden ge lost. Door de lossingvcrantwoorde- lijken werd in samenspraak met het dagelijks bestuur van de afdeling Zeeland'96 besloten terug te rijden naar het Zuid-Belgische Menen. De gemiddelde afstand voor de liefheb bers van Tholen en Sinl-Philipsland bedraagt 110 kilometer. Doordat de ze afstand te kort is om mee te laten tellen voor de kampioenschappen midfond werden de verenigingen vrijgelaten in het maken van een vercnigingsuitslag. Sint-Maartens dijk en Sint-Phi lipsland hebben hier gebruik van gemaakt, de overige vier verenigingen van het samen spel (Oud-Vossemeer. Scherpenisse. Nieuwerkerk en Zierikzee) stuurden hun uitslag wel in. De duiven wer den zondagmiddag om drie uur ge lost en hadden zo nog voldoende tijd om voor de avond de hokken te bereiken. Jan-Jaap Bolier uit Scher penisse klokte de twee snelste dui ven van het samenspel. Met een ver schil van 5 seconden bereikten twee duivinncn na één uur en achtender tig minuten de Molenweg, wat neer komt op een gemiddelde snelheid van ruim 64,5 kilometer per uur. Ook de ander leden van De Reisduif in Scherpenisse deden het goed, want op plaatsen drie tot en met zes vinden we achtereenvolgens M.J. Laban, twee maal Dirk-Jan Men- heere en David Noom. De tweede vlucht die vertraging op liep door het weer in Europa was de tweede overnachtvlucht vanuit het Zuid-Franse Saint-Vincent. Onder de nationale deelname van ruim 22000 duiven bevonden zich 212 Thoolse duiven, door 35 deelnemers bijeen gebracht. Zij werden, met een vertraging van twee dagen, zondag middag om halfeen gelost. Afwisse lend bewolkt, af en toe een buitje en een niet al te hoge temperatuur wa ren de ingrediënten voor de klassie ker over bijna duizend kilometer. Het duurde dan ook tot maandag even na twaalf uur in de middag voordat de eerste het thuisfront had bereikt. Winnaar werd de combina tie Hoek. De mannen uit Sint-Phi- lipsland hebben tot op heden een mooi seizoen met vroege duiven op verschillende disciplines. Nu was het hun tweejarige doffer die met een gemiddelde snelheid van 56 ki lometer per uur de concurrentie te snel af was. Clubgenoot van Hoek, de combinatie Vermaas uit Sint-An naland klokte negen minuten later en klasseerde zich op een tweede plek in het samenspel Tholcn/Sint- Philipsland/Schouwen-Duiveland. De Reisduif Scherpenisse, 42 dui ven van 7 deelnemers. Eerste duif 12.18.06 u. is 920.241 m/min. Laatste duif 14.11.06 u. is 830,602 m/min. J. van Dijke 1; A. Moerland 2; comb. Van der Zanden 3, 5, 12, 14; J.J. Bolier 4, 9, 11P. Potappel 6, 7. 10,13; J. Moerland 8. De Vredesduif Sint-I'hilipsland, 86 duiven van 14 deelnemers. Eerste duif 12.10.33 u. is 934,610 m/min. Laatste duif 14.36.55 u. is 820,533 m/min. comb. Hoek 1,4, 17, 18; comb. Ver maas 2, 15, 16; comb. Reijngoudt 3, 6, II; I. Quist 5. 8; J.C. Verwijs 7; K. de Frel 9, 13; K. van Dommelen 10; comb. Bolijn 12, 20, 22; M. Meijer 14; R. Vermaas 19; gebr. Reijngoudt 21. De Zwaluw Oud-Vossemeer, 34 duiven van 9 deelnemers. Eerste duif 12.54.20 u. is 893.610 m/min. Laatste duif 14.11.01 u. is 835,082 m/min. R. Vaders 1, 2, 5; C. Rijnberg 3; A. van Luijk 4; R. Fontcync 6, 9; T. de Koning 7; J. Capcllc 8. De Zwaluw Sint-Maartensdijk, 50 duiven van 5 deelnemers. Eerste duif 896,204 m/min. Laatste duif 17.00.50 u. is 726,221 m/min. L. van de Berge 1,9, 12; J. de Rijke 2,3,6, 10, II. 13; A.J. Scherpenisse 4, 5, 7; A. Bijl 8. De Reisduif Scherpenisse, 147 duiven van 11 deelnemers. Eerste duif 16.38.42 u. is 1076.250 m/min. Laatste duif 16.52.06 u. is 947,600 m/min. J.J. Bolier 1. 2, 11. 15. 20, 23. 24, 26, 31, 33, 37, 39, 40. 42, 44. 45. 46; M.J. Laban 3, 7, 8, 12, 17, 38; DJ. Menheere 4. 5, 10, 14, 34. 41; D. Noom 6, 13, 18, 19. 36; P. Laban 9, 21,48; M. de Graaf 16, 32; P. Po tappel 22, 30; M.Y. Ponsc 25, 27; J. Moerland 28, 29; L. van der Hoofd 35,49; A. Moerland 43,47. De Zwaluw Oud-Vossemeer, 139 duiven van 13 deelnemers. Eerste duif 16.46.24 u. is 1051,761 m/min. Laatste duif 16.57.28 u. is 958.863 m/min. P. Vis 1, 5, 7, 27; M. de Jager 2, 22, 34; F. Bal 3, 9, 10. 13, 14. 17. 20. 21, 31; A. Havermans 4, 8, 24, 33; J. Capelle 6; S. Berkcy 11, 25; A. Ca- - pelle 12; D. Vaders 15, 18, 19, 23, 28, 29; T. de Graalf 16, 32; C. Rijn berg 26; comb. Hommel-Walpot 30; R. Fonteyne 35. De Reisduif Scherpenisse, 94 dui ven van 7 deelnemers. Eerste duif 09.24.15 u. is 1098,588 m/min. Laatste duif 09.54.51 u. is 858,709 m/min. D. Noom 1, 2, 3, 4, 7, 12, 13, 14. 35, 25, 27, 28, 29, 30; M. de Graaf 5. 15. 19; C. Moeliker 5. 15, 19; P. Laban 8. 17, 18, 20, 21, 26, 31; J. Moerland 9; C. Uyl 22, 24. De Vredesduif Sint-Philipsland, 54 duiven van 2 deelnemers. Eer ste duif 09J8Ü1 u. is 1033,822 m/min. Laatste duif 10.18.00 u. is 795,301 m/min. comb. Hoek 1, 2, 3, 4, 5. 6. 7. 8. 9, 11,12; H. Glasbergen 10, 13, 14. De Zwaluw Oud-Vossemeer, 19 deelnemers. Eerste duif 09.35.45 u. is 1022,575 m/min. Laatste duif 10.02.24 u. is 847.591 m/min. D. Vaders 1, 3, 4; T. de Graalf 2; R. Fonteyne 5. Tussen de bijna duizend mensen die zaterdag meededen aan de PZC familie- loop in Vlissingen, liepen acht Tholenaren. Anne Kwist en Antoinc Verdonk uit Tholen waagden zich aan de halve marathon. In een deelnemersveld van 287 lopers werd Kwist 107de met een tijd van 1:40,55. Verdonk eindigde op plaats 129 met een tijd van 1:43.29. William Flikweert uit Sint-Maartensdijk was de succesvolste Tholenaar op de hardloopwedstrijd van tien kilometer. Hij eindigde in een tijd van 51,56 minuten op plaats 163. In totaal liepen op die afstand 411 mensen mee. Wiebe Smits uit Tholen liep in 56,15 minuten naar plaats 239 en plaatsgenoot Ina Dekker finishte in 56,53 minuten op de 250ste plaats. Antoine Verdonk liep eveneens mee op de drie kilometer. Daar werd hij 96ste met een tijd van 18,31 minuten, lngrid Verdonk uit Tholen fi nishte twee seconden eerder en werd daarmee 92ste van de 136 deelnemers. Hoogaarzen, hengsten en andere ronde- en platbodemjachtcn zijn zaterdag middag te zien in de Krabbenkreek bij de jachthaven van Sint-Annaland. Twintig gemeentebesturen uit Zeeland en West-Brabant doen mee aan de vierde schout- en schcpcncnrace. Om half drie beginnen de oude zeilsche pen aan hun race en om vier uur is de finish gepland. Commissaris van de koningin Karla Peijs reikt in clubgebouw de Buutengaets de prijzen uit. Tom van Gurp is gastheer voor de colleges van b. en w. en o.a. Delta-direc teur Peter Boerma en Delta-president-commissaris Jaap Hennekeij. Advertentie I.M.

Eendrachtbode /Mededeelingenblad voor het eiland Tholen | 2010 | | pagina 13