Rommelmarkt in Poortvliet levert ruim7000 euro op I Plaatselijk nieuws 2 EENDRACHTBODE, DE THOOLSE COURANT Donderdag 17 juni 2010 Uitbreiding waterfront Deuk in auto na file Nieuwe aanplant vernield Huren zwembad Jaarmarkt verzet Nieuwe cd Anita en Ed Vijftien nieuwe leden Geen terras Hoogstraat Planschade 12,5 mille Inzamelen rommelmarktspullen Auto's beschadigd Nieuwe Korting grond 49 euro Vernieling kunstwerk Bodem Suzannaweg Musica dag eerder Beachvolleybal en touwtrekken Voetbaldag Gastvrije dag Snackfestijn bij ichutse Oranjefeest bij Olleke Bolleke Schoolreis zonder spiegel I Geslacht in eigen slagerij Meer samenhang Avondvierdaagse Kinderconcert Meeste vis voor Keur Rieburch krijgt verkeersles op straat Hennepkwekerij ontmanteld Geertruidapolder Nieuwe hulpkoster Bezwaar vertraagt wozoco Avondvierdaagse Monster en Bijl beste koppel Beroep Van Kooten Si* Tholen Mctaforce b.V. koopt 433 vierkante nieter water voor uitbreiding van het waterfront. De gemeente rekent {liervoor 53 euro per vierkante me ter. Zoals in het al bebouwde gcdeel- tb, komen ook in de uitbreiding weer huizen aan het water te staan. Op de Nieuwe Postweg is zaterdag- Sliddag omstreeks kwart voor drie oor een nog onbekende automobi list een deuk in de auto van een 20- jarige Thoolse vrouw getrapt. De vrouw stond bij de stoplichten ter hoogte van het Stenen Kruis in een file richting de brug, die was ont staan wegens de doorkomst van de wielrenners voor de Deltatour. De vrouw zag over de vluchtstrook een auto aankomen. Zij vond dit asociaal en reed daarom haar auto een klein stukje de vluchtstrook op. De auto mobilist moest uitwijken, stopte daarna zijn auto en stapte uit. Ver volgens schold hij de vrouw uit, spoog in haar gezicht en trapte een deuk in haar auto. Daarna reed de man weer weg. De vrouw heeft aan gifte gedaan. De vrouw noch andere wachtenden hebben het nummer bord van de dader genoteerd om de ze automobilist ter verantwoording te kunnen roepen. Op liet Burgemeester Waghtoplein is zondagavond tussen 18.00 en 19.30 uur nieuwe aanplant vernield. Het gaat om ongeveer 30 a 35 planten en struiken die bij het speeltuintje uit de grond getrokken zijn. Voor de verhuur van zwembad de Spetter en ook voor Haestinge heb ben b. en w. een overeenkomst vast gesteld. Scholen en andere instellin gen kunnen het zwembad voor een dag of uur huren van de gemeente. De jaarmarkt van de Gereformeerde Gemeente die voor zaterdag gepland stond, gaat vanwege het overlijden van dominee C. de Jongste niet door. De markt wordt 18 september ge houden op het terrein van de Reho- bothkerk. Het zangduo Anita en Ed heeft een nieuwe cd gelanceerd. Het vierde al bum heet Om nooit te vergeten en is opgenomen in hun studio aan huis. Ze presenteren hun cd op 20 juni in restaurant Rozenoord in Bergen op Zoom. Hel ledental van de Gereformeerde Gemeente is met vijftien toegeno men door de openbare belijdenis van het geloof. De dienst werd geleid door ds. M. Golverdingen. Zondagavond wordt H. Aarnoudse bevestigd als ouderling. Deze dienst zal geleid worden door ds. G. Pater. Zorgonderncming de Vlinderbloem in de Hoogstraat krijgt geen terras vergunning van de gemeente. B. en w. hebben de aanvraag afgewezen omdat er te weinig ruimte voor is. Het college hanteert een minimale doorgang voor voetgangers van 1.50 meter. Een inwoner van de Van Zeylstraat krijgt 12.5(H) euro van de gemeente. B. en w. hebben zijn verzoek tot schadevergoeding volgens artikel 6.1 van de wel op de ruimtelijke or dening toegekend. Bij dat bedrag komt nog de wettelijke rente. De schade heeft betrekking op de bouw van 9 huizen aan de Hofstraat en Doorn ickslraal door Micasa project ontwikkeling b.v. B. en w. claimen de 12,5 mille weer bij Micasa. Voor de jaarlijkse rommelmarkt van de Hervormde Gemeente op zater dag 17 juli kunnen nog spullen wor den ingeleverd. Die kunnen iedere vrijdagavond tussen zeven en acht uur worden afgegeven bij de loods van de familie van Gorsel aan de Krommcdrccf 4. Bij vragen of pro blemen met vervoer kan contact wor den opgenomen met Rudi van Putten £72231 of Peter Geene 672856. Een bestuurder van een personen auto is donderdagavond rond tien tfoor twaalf tegen twee geparkeerde auto's in de Molenstraat aangereden. De auto's raakten daarbij bescha digd. De personenauto vloog ver moedelijk door te hoge snelheid uit de bocht in de Molenstraat waarna die tot stilstand kwam tegen de twee 'geparkeerde auto's. De bestuurder ging ervandoor en is lot nog toe on bekend gebleven. De politic stelleen V onderzoek in, titcit. K J. Ecrlandl tot diaken meente. middels aan daat was J. zomervakant worden beve scheid genor de kerkenraad verlaat. Sint-Annaland B. en w, hebben bouwbedrijf Mul- ler-Franke een korting gegeven van 49 euro per vierkante meter voor het bouweji van huizen aan de Klipper in de nieuwbouwwijk Vroonstede. Het bedrijf hoeft maar 155 euro te betalen in plaats van 204 euro per m2. B. en w. waren bereid tot de korting omdat het gaat om starters- woningen. De SGP-fraclie heeft schriftelijke vragen gesteld over het stopzetten van de subsidie voor star ters omdat de pot leeg zou zijn, maar hierop hebben b. en w. nog niet ge antwoord. In de nacht van zaterdag op zondag is bij aannemingsbedrijf gebr. Moer land in de Bierensstraat een kunst werk vernield. Het bedrijfslogo dat in de voortuin bij hel kantoor op een betonnen sokkel was aangebracht, is omvergetrokken en beschadigd. B. en w. zijn van plan om de bodem ter plaatse van de voormalige vuil nisstortplaats in de Suzannaweg te saneren. Dit is gemeld aan gedepu teerde staten van Zeeland. B. en w. hebben tevens besloten om een over eenkomst aan te gaan met project ontwikkelaar Suzannapolder b.v. over de uitvoering van deze bodem sanering. Er zijn plannen voor per manente woningbouw en recreatie woningen, maar deze fase van het havenplan is uitgesteld omdat het Havcnplein voorrang krijgt. Musica Nautica wordt een dag ver vroegd van zaterdag 10 naar vrijdag 9 juli. De watersportvereniging is gaan schuivca yomdat 10 juli de troostfinales van het wereldkam pioenschap voetbal in Zuid-Afrika zijn gepland. Blaaskapel Dak d'r af uit Sint-Maartensdijk opent het pro gramma om 19.45 uur. Verder wer ken sopraan Natalya Kraevsky en te nor Alex Vermeulen weer aan het aan het programma mee. Nieuw is de mezzo-sopraan Inez Carsauw. Het opgeheven Smalstads mannen koor o.l.v. Kees van Dis komt voor deze speciale gelegenheid nog bij el kaar. Naast de opera-, operette- en filmmuziek zorgt combo Melphi nog voor licht klassiek en jazzmuziek. Vrijdagavond 9 juli is er nog meer. want op het Havenplein zijn er touwtrek- en volleybalwedstrijden gepland. Op vrijdag 9 en zaterdag 10 juli or ganiseert de horeca van het Haven plein beachvolleybal en touwtrek ken. Er wordt zowel vrijdag als zaterdag gevolleybald. De touwtrek- wedstrijden worden tussendoor ge houden met een finale op zaterdag middag. Op het Havcnplein wordt net als vorig jaar weer zo'n 60 kuub zand gestort. Bij het beachvolleybal wordt 4 tegen 4 gespeeld en bij het touwtrekken mag een team bestaan uit maximaal 9 personen waar er één dan de coach is. de wedstrijden wor- dc^n met 6 tegen 6 gespeeld. Teams kunnen worden opgegeven bij de cafés op het Havenplein. Vorig jaar werd het evenement voor het eerst georganiseerd en ging de wisselbo- kaal bij touwtrekken naar café An de Slóöve. Bij het beachvolleybal gaat hengelsport Stalland de bokaal ver dedigen. Voetbalvereniging WHS organiseert samen met Siems zaalvoetbalcom- missic een voetbaldag op 27 augus tus. Op de Waaje is die dag van half twee tot half vijf een voelbalclinic voor de pupillen. Het eerste team van WHS speelt 's avonds tegen Oud Fcijenoord. De familie Westdorp heeft zaterdag het familieloernooi gewonnen bij de seniorenteams. Bij de jeugd is de eerste prijs naar fami lie De Witte gegaan. De Hervormde Gemeente houdt za terdag een gastvrije actiedag voor de christelijke gemeenschap op Java. Er zijn vanaf half twee allerlei activitei ten in verenigingsgebouw het Tref punt, waaronder een verkoping van onder meer boeken, groenten, bak sels en kleine spullen. Er is een spel- circuit voor de jeugd er kan een Va derdagfoto worden gemaakt op een riksja, er is een prijsvraag met een taart voor de winnaar en in het Tref punt wordt een high tea gehouden, waarvoor deelnemers zich kunnen aanmelden bij anncmiekcharm- scn@solcon.nl of fampipping@zee- landnct.nl. Om half vijf is er een 'gavenveiling', waarbij de jeugd al lerlei gaven aanbiedt, 's Avonds om half zes is er een Javaanse barbecue waarvoor kan worden opgegeven via info@favroegop.nl. Zore, entrum De Schulse organi- dinsdagmiddag een snackfes- ■^■>oinl haar bewoners. Daarvoor koftiui een frietkar en een ijskar naar iet zorgcentrum. In feesttent op het t rrcin kunnen de ongeveer 150 viciio igden de baksels van de friet- boer) nuttigen en daarna een ijsje. Seen idee van activiteitcnbcge- er Petra Bolier en teamleidster van de afdeling Landzicht. Lydia van Broekhoven. Jaarlijks organise ren de medewerkers in hun vrije tijd een uitje voor de bewoners van hun afdeling. „Dit idee vond de directie zo leuk, dat ze het breder wilden trekken", vertelt Bolier. Zij en haar collega's halen de bewoners voor aanvang op. ook de mensen uit de externe dagopvang en de aanleun woningen zijn uitgenodigd. Bij peuterspeelzaal Olleke Bolleke was het maandag feest voor de peu ters. Ze kwamen in oranjesfeer naar de peuterspeelzaal waar alles ver sierd was. Na een warming-up kon den ze gaan voetballen. IX' kleine voetballertjes in de dop deden hun uiterste best. Er waren dan ook heel wat topscoorders. Na een huldiging met een medaille gingen ze tevreden naar huis. De kinderen van de School met de Bijbel zijn op schoolreis geweest, maar de reis van groep 3 en 4 begon met een klein akkefietje: De bus was de hoek nog niet om en er was al ge kraak en gepiep te horen. De spiegel van de bus was eraf. doordat blijk baar de bocht te kort was genomen. In Steenbergen werd de bus binnen vijf minuten voorzien van een nieu we spiegel en konden de kinderen verder ongestoord op weg naar Avi fauna in Alphen aan de Rijn. Ze maakten daar een speurtocht door het vogelpark en moesten vragen be antwoorden uit een boekje. Een van de speurders viel daarbij in het wa ter. De kinderen mochten de pape gaaien nectar geven en de pelikanen voeren. Ook was er een vogelshow. Aan het eind mochten alle kinderen nog naar de speeltuin. Zowel op de heen als de terugreis werd er gezon gen en gesnoept in de bus en werden er verhalen verteld. De groepen 5. 6 en 7 gingen ook naar Alphen aan de Rijn. naar het Archeon. Bij de entree van het park zagen ze al prehistori sche mensen lopen. Een deel van de leerlingen liep mee, om er achter te komen hoe de mensen in de prehis torie leefden en woonden. De leer lingen hebben vuur gemaakt met vuursteen en met een vuurboog. Met het laatste instrument moesten ze het touw van de boog hard en lang rond een houten stokje wrijven, zodat het warm weid en ging roken. Als ze lang genoeg volhielden, ontstonden er vonkjes, groot en heet genoeg om vuur te krijgen. Andere leerlingen hebben de doeroute van de Middel eeuwen g;volgd. Ze maakten een armband ran wol en een kaars van bijenwas. En er was een riddertoer- nooi te zien. De leerlingen bezoch ten ook de afdeling, van de Romein se tijd. Ze leerden over Romeinse goden en bekeken een badhuis. De Romeinse middag werd afgesloten met een gladiatorengevecht in de arena. Toei er nog wat vrije tijd over I Dunne lende/Entrecóte 500 gr. 6,25 1 kg 4,50 250 gr. 2,45 5 halen 4 BETALEN Dunne lende/Entrecóte Schouderkarbonade Cordonbleu uit eigen keuken Hamburgers Vleeswaren Katenspek 100 gram 1,00 Boterhamworst 150 gram 1,20 Jonge kaas gesneden Selleriesalade 100 gram 1,00 100 gram 1,00 Voor lekker vleesmals en mager moet u zijn bij uw echte slager SLAGER Voorstraat 48 Sint-Annaland Tel. 0166-652448 Advertentie I.M. was, renden veel kinderen terug naar de prehistorie waar ze konden kanovaren in een uitgeholde boom stam. Niemand viel in het water. Als laatste werd een bezoek gebracht aan de souvenirwinkel, waar bijna iedereen zijn geld wel kwijt kon. Op de terugweg in de bus was het moei lijk om de gekochte zwaarden, spe ren en pijl- en bogen nog niet te ge bruiken. Stavenisse De welstandscommissie wil meer samenhang zien in de uitbreiding van de woning aan de Kerkstraat, op de hoek met de Dr. Berhardistraat. De bestaande woning wordt onder meer vergroot met een serre. Vol gens de commissie zou de dakhel ling van de serre meer afgestemd moeten worden op de dakhelling van het hoofdgebouw. Bouwkundig ontwerper H. van der Graaf kreeg maandagochtend ook het advies van de 'welstand' ,om een bociboord langs de serre aan te brengen. Sint-Maartensdijk Vanaf maandag 28 juni tot en met donderdag l juli organiseert het evenementencomité Smalstad in sa menwerking met de stichting Dorpsgemeenschap uit Scherpenis- sc de jaarlijkse avondvierdaagse. De wandelsportvereniging Ooster- scheldestappers helpt een handje met het organiseren en uitzetten van de tochten. Naast de alom bekende afstanden van 5 en IQ km is er nu voor het eerst ook een wandeling op de 15 km. Deze afstand is volgens de organisatie wat geschikter, en op verzoek toegevoegd, voor de wat 'snellere' wandelaar. Tijdens de wandeltocht krijgen alle deelnemers dagelijks op de rust- of stempelpost een gratis traktatie aangeboden door plaatselijke middenstanders. Er wordt gestart bij cafetaria Centrum aan de Haven. Het starlbureau is open vanaf kwart voor zes 's avonds. De starttijden zijn voor alle afstanden tussen zes uur en half ze ven. Ook voorinschrijvcn is moge lijk via de website www.ooster- schcldestappers.nl. tot 25 juni. vrijdagavond 25 april is voorin schrijving mogelijk van zes uur tot half acht bij de cafetaria. Op de laat ste wandeldag ontvangen alle wan delaars een medaille en sticker als herinnering. Ook kunnen dan de wandelboekjes worden afgestem peld. Muziekvereniging Euterpe zorgt op de laatste avond voor een feestelijke intocht vanaf circa kwart over acht bij Maartenshof aan de Bloemenlaan. Meer informatie bij Piet Groffen tel. 664095. Muziekvereniging Euterpe heeft donderdag samen met leerlingen vap de basisscholen De Schalm uit Stavenisse, Jcnaplan uit Poortvliet en de Oosterscheldeschool uit Scherpenisse een kinderconcert ge houden in Haestinge. Een publiek van, volgens de organisatie, enkele honderden toehoorders kwam luis teren naar de afsluiting van het schoolproject van de muziekvereni ging. In de voorbereidende lessen op school, verzorgd door Cindy Versluijs en Léon Zwijgers leerden de kinderen liedjes en hebben ze kennis gemaakt met verschillende muziekinstrumenten uit de muziek vereniging. Tijdens het concert lie ten ze horen wat ze hier van opge stoken hebben. Volgens Euterpe was het enthousiasme van de kinde ren overweldigend. De juffen ver telden het verhaal van Wicgcr die droomt over zijn eerste muziekles. Muziekvereniging Euterpe zorgde voor de muzikale omlijsting van het verhaal en bood de kinderen na af loop de mogelijkheid onder begelei ding nog wat instrumenten uit te proberen. Hier werd gretig gebruik van gemaakt en sommige kinderen konden al heel wat laten horen. Sommigen gaven zich direct op voor de proeflessen die Euterpe lot aan de zomerstop wekelijks geeft. Na vier lessen krijgen ze hun eerste optreden dat gehouden wordt op vrijdagavond 16 juli om" zéven uur. Wilco Keur heeft de zevende club- wedstrijd van hengelsportclub De Oosterscheldevissers gewonnen. Jan van de Rhee volgde hem op de voet en RIni"Nêelc werd'cIérde/SaiT" der van de Rhee ving als vierde het meeste'Vhf.'Vérdere uitslag: 5. H. 13e Vos; 6. E. op den Brouw; 7. H. Kloet: 8. R Lindhout; 9. F. Bout; 10. E. Lcarbuch. B. Aarden werd eerste bij de dames en J. v.d. Bosch won bij de jeugd. De Oosterscheldevis sers gooien hun hengels op 26 juni weer uit van drie tot zes uur. De ANWB heeft vrijdag basis school de Rieburch bezocht om de kinderen van alles te leren over vei ligheid in het verkeer. De kleuter groepen ontdekten in hun speelzaal plotseling een spoorwegovergang. Vragen als 'Wat doe je dan om vei lig over te steken?' en "Welke gelui den zijn er allemaal te onderschei den in het verkeer?' werden daarbij behandeld. Met allerlei spelmateri aal leerden de kleuters over het ver keer in hun omgeving. De kinderen van de groepen 3 en 4 werden in de sportzaal verrast door een over steekplaats en een knalgele ANWB karZe leerden veilig over te steken En ook hoe belangrijk de gordels zijn in de auto. De kinderen die mochten meerijden in de kar zaten goed in de gordels en ze konden zien wat er gebeurde met de pop die niet was ingesnoerd. Voor groep 5 en 6 was een echte auto beschikbaar met dubbele bediening. Deze kinde ren mochten om de beurt zelf rem men. Zichtbaar werd wat de rem weg van een auto is en wat een natte straat voor gcyolgen kan hebben. Het overige verkeer werd even om geleid vanwege de schoolactiviteit in de straat. De oudste twee groepen fietsten een parcours op het school plein. Alles wat nodig is in de dage lijkse situatie werd geoefend, zoals behendigheid, snelheid inschatten en voorsorteren. Ook oefenden de leerlingen met een zware tas op de rug om alvast te ervaren hoe het voelt als ze straks met een zware boekentas naar de middelbare school moeten fietsen. In een woning in de President Roo- seveltstraat is onlangs een hennep kwekerij ontmanteld. In een van de kamers trof de politie een kwekerij met 60 planten aan. Alle planten en apparatuur werden in beslag geno men. De gemeente zorgt voor de vernietiging. Er was niemand aan wezig in de woning. Scherpenisse De beslissingsprocedure voor werk zaamheden aan het dijktraject Gcer- truida- en Scherpenissepolder is door gedeputeerde staten van Zee land met dertien weken verlengd. Waterschap Zeeuwse Eilanden had hiervoor vergunning gevraagd op grond van de Natuurbeschermings wet, maar de provincie beschikt nog niet over alle informatie die nodig is voor de beoordeling. De maximale beslistermijn komt nu op 26 weken na de aanvraag en eventuele aanvul lingen. J.C. Smits is door de kerkenraad van de Gereformeerde Gemeente benoemd lot hulpkoster. Regelmatig zal hij in de middagdiensten de taak van de korter overnemen: Wanneer de schop de grond in kan voor het woonzoigcentrum (wozo co) aan de Laban Dcurloostraat, is met geen mogelijkheid te zeggen. „We moeten bepaalde procedures doorlopen. Had dat niet gehoeven, dan was de bouw al begonnen", zei wethouder Kees van Dis onlangs in de commissie bestuurszaken. De bezwaren die een inwoner tegen de plannen heeft ingediend, zorgen voor de vertraging. „Er zijn in een vroeg stadium contacten geweest met de bezwaarmaker. Het is jam mer dat er geen overeenstemming is bereikt", aldus de wethouder. Hij ging in op opmerkingen van Rien Klippel (SGP), die vond dat wan- Op de rommelmarkt wordt een elektrische frietpan bij opbod verkocht. Predikbeurten De parkeerterreinen van Budclpack aan de Paasdijkweg in Poortvliet zijn zaterdagocht end tot het laatste vak bezet. Van heel het ei land en daarbuiten komen bezoekers voor de jaarlijkse rommelmarkt van de Hersteld Hervormde Gemeente op het terrein van het tuincentrum van de familie Heijboer. Jan de Graaf van de kerk staat bij de oprit om be- zoekers te verwelkomen en het verkeer in de gaten te houden. Bezoekers moeten immers de drukke Paasdijkweg oversteken. Het weer is prima voor een rommelmarkt, droog en zonnig. Om half elf houdt Tinie Hage een verkoping bij opbod. Van een naaimachine tot een elektrische frituurpan, van een olielampje tot een Keulse pot. v Er is voor elk wat wils en alles is gesorteerd. Bloempotten, boeken, serviesgoed, kleedjes, tuingerei, elektronica en meubilair. Er is een terras waar bezoekers koffie, thee of fris kun nen drinken, en wat kunnen eten. Aan het einde van de dag is De Graaf tevreden. Er is 7000 euro opgehaald en dat is 500 euro meer dan vorig jaar. Zondag 20 juni THOLEN HERVORMDE GEMEENTE 9.30 u. ds. Meijer. 18.30 u. ds. Donken, Meerkerk. HERSTELD HF.RV. GEMEENTE 9.30 en 15 u. ds. v.d. Bas. HERV. GF.M. IMMANUEL 10 u. mevr. Roggeband. GEREF. KERK' 10 u. ds. Dekker, Oost-Kapcllc. CHR. GEREF. KERK 10 u. ds. Oosting. 18.30 u. ds. Den Boer. GEREF. GEM. 10. 14.30 en 18.30 u. leesdienst. CHRISTENGEMEENTE 10 u. dhr. v.d. Wiel. VRIJZ. GEL. GEM. N.P.B. ds. Hoffman, Halsteren. R.K.-KERK zo 11 u. eucharistieviering. OUD-VOSSEMEER HERVORMDE GEMEENTE 10 u. ds. Scheurwater. 16 u. ds. Maasland, 's Gravcnhage. GEREF. KERK 10 u. dhr. Baas, Ooltgensplaal. CHR. GEREF. KERK 10 en 15.30 u. ds. Den Boer. GEREF. GEM. IN NED. 10, 14.30 en 18.30 u. leesdienst. wo 23/6 19.30 u. ds. Schultink. R.K.-KERK vr9 u. eucharistieviering, zo 9.30 u. eucharistieviering. SINT-ANNALAND HERVORMDE GEMEENTE 10 u. ds. Westland, Ridderkerk. 18u. ds. Versluis. HERSTELD HERV. GEMEENTE 10 u. ds. Gielen, Poortvliet, H.A. 16 u. ds. Gielen. GEREF. GEM. 9.30, 14 en 18 u. leesdienst. GEREF. GEM. IN NED. 9.45, 14.15 en 18.15 u. leesdienst. STAVENISSE HERVORMDE GEMEENTE 10 en 18 u. ds. Gorissen, Voorthui zen. OUD GEREF. GEM. 9.30. 14 en 18 u. leesdienst. SINT-MAARTENSDIJK HERSTELD HERV. GEMEENTE 9.30 en 14.30 u. ds. Mulder. HERV. GEM. REHOBOTH 10 en 19 u. ds. Reehorst. OUD GEREF. GEM. IN NED. 9.30, 14.30 en 18.30 u. leesdienst. do 24/6 19.30 u. dhr. v.d. Veen, Groenckan. GEREF. GEM. IN NED. 9.30 en 18.30u. leesdienst. SCHERPENISSE HERVORMDE GEMEENTE 9.30 u. (H;A.) en 14.30 u. ds. Van Kooten. GEREF. GEM. 9.30, 14 en 18.30 u. leesdienst. vr 18/6 {4.45 u. ds. Bakker. VRIJE HERVORMDE GEM. 9.30 en 44.30 u. ds. i^l„Slaen. POORfVLIET HERSTTÏLD HERV. GEMÉENTE 10 u. leesdienst. 18 u. kand. Diepenbroek. Waarder. GEREF. KERK 10 u. da. v.d. Graaf, Poortugaal. 14.30 u. ds.Scheurwater, Oud-Vos- semecr. GEREF. GEM. 10, 14.30 en 18.30u. leesdienst. SINT-PHILIPSLAND HERVORMDE GEMEENTE 9.30 u. onbekend. 17 u. ds. Burger. Waddinxveen. GEREF. GEM. 9.30 u. (H.A.) en 18.30 u. ds. Bak ker. OUD GEREF. GEM. IN NED. 9.30, 14.30 en 18.30 u. leesdienst. OUD GEREF. GEM. IN NED. (B.V.) 10 en 18 u. ds. Van der Meer. ANNA JACOBAPOLDKR GEREF. KERK 10 u. ds. Vermeulen, Bergen op Zoom. neer de vertraging niet de gemeente te verwijten valt, ze dit de inwoners goed moet uitleggen. „Want dat er opnieuw een vertraging optreedt, dat begrijpt de burger écht niet meer." Jack Werkman (VVD) zei inzicht te willen in de contacten tus sen gemeente en bezwaarmaker, omdat zijn fractie benieuwd is hoe een en ander is gelopen. Vanaf maandag 28 juni tot en met donderdag 1 juli organiseert het evencmentencomifé Smalstad in sa menwerking met de stichting Dorpsgemeenschap uit Scherpenis se de jaarlijkse avondvierdaagse. De wandelsportvereniging Ooster- scheldestappcrs helpt een handje met het organiseren en uitzetten van de tochten. Naast de alom bekende afstanden van 5 en 10 km is er nu voor het eerst ook een wandeling op de 15 km. Deze afstand is volgens de organisatie wat geschikter, en op verzoek toegevoegd, voor de wat 'snellere' wandelaar. Tijdens de wandeltocht krijgen alle deelnemers dagelijks op de rust- of stempelpost een gratis traktatie aangeboden door plaatselijke middenstanders. Er wordt gestart bij café Zeclands Wel varen aan de Langeweg 3. Het start- bureau is open vanaf kwart voor zes 's avonds. De starttijden zijn voor alle afstanden tussen zes uur en half zeven. Ook voorinschrijven is mo gelijk via de website www.oostcr- scheldestappcrs.nl. tot 25 juni. Op donderdagavond 24 juni is voorin- schrijven mogelijk van half zeven tot kwart over zeven bij het startbu reau. Op de laatste wandeldag ont vangen alle wandelaars een medail le en sticker als herinnering. Ook kunnen dan de wandclboekjes wor den afgestempeld. Muziekvereni ging Euterpe zorgt op de laatste avond voor een feestelijke intocht vanaf circa kwart over acht bij Maartenshof aan de Bloemenlaan. Meer informatie bij Piet Groffen tel. 664095. Weekenddiensten HUISARTSEN Huisartsenpost Bergen op Zoom e.o., tel. 0164-273855 (Paracclsuslaan 2), ma t/m vr 17-8 u., za en zo. TANDHEELKUNDIGE HULP 0900-82637456. APOTHEEK THOLEN Vliethof 8, za 11-12 u. DIERENARTS W. BRONS Tholen spr.u. za 11.30-12 u.. Poort vliet za 8.30-9 u., tel. 0166-662596. KRAAMZORG Verloskundigen: Maatschap Steen bergen: tel. 604969. Sifra: 604664. Dé Provinciale Kraamzorg, tel. 0113-224000. Bevallingenlijn tel. 0113-224022 (24 u. p.dag). Homecare (24 u. per dag), tel. 0113- 232924 of 0115-615595. Tot uw dienst ROLSTOELVERVOER Pcrsonenfrolstoel)vcrvocr Ned. Ro de Kruis afd. Tholen. Voor reserve ringen tel. 06-12257399. CENTRUM THUISZORG Dr. Tazelaarstraat 1, St.-Maarlens- dijk. In het Centrum Thuiszorg zijn gehuisvest: Allévo Bereikbaar 24 u. per dag, tel. 0113- 249111 (Hoofdkantoor: Hollandia- plein 1, Goes). Uitleen verpleegartikclen: St.-Maartensdijk, ma t/m vr 14-17 u. en ma 18.45-19.45 u. Tholen, in gang Regentessestr. wo 10.30-11.30 u. Maatschappelijk werk Ma t/m vr 8.30-9.30 u„ lel. 0166- 662055. Voor dringejide vragen en hulp buiten kantooruren (noodsitu aties) tel. 0118-628743. VRIJWILLIGE THUISZORG/ STEUNPUNT MANTELZORG Jeugd- en Jongerenwerk Servicebu reau. 0166-668200. CHR. THUISZORG Curadomi. tel. 0166-667337. INDICATIESTELLING (CIZ) Hof van Tholen 2. Tholen, tel. 088- 7891480. WERKGROEP GEHANDICAP TENBELEID Hulp bij problemen, vragen en klachten, tel. 603342. PATIËNTEN VER. Advies- en informatielijn NPV Tho len 604275 en 653146; Sint-Philips- land 572342 of 572530. Vrijwillige thuiszorg 0166-662264. VRIJWILLIGERS PALLIATIE- VE TERMINALE ZORG WEST BRABANT THOLEN Postbus 334, 4600 AH Bergen op Zoom, tel. 06-51498069. www.vptz- westbrabanttholen.nl KLAVERBLAD I, 0113-249490, ma t/m vr 9:30"- 2 u. WAO-platform, 0113-249315, ma t/m vr 9.30-11.30 u. ALZHEIMER Informatieverstrekking en gespreks partner bij dementie, tel. 030- 6596285. LAAT LEVEN Hulp bij ongewenste zwangerschap, 06-0730 of 0166-692861. BLIJF VAN M N LIJF Opvangtehuis voor vrouwen, tel. 0118-469869. TELEFON. HULPDIENST tel. 0118-615551kindertelefoon 0800 -0432 (gratis). KINDERMISHANDELING Bureau vertrouwensarts, tel. 0118- 628800. KINDEROPVANG KOBALT Kinderdagverblijf en gastouderbu reau tel. 0164-273633. JONGERENWERK Jeugd- en jongerenwerk tel. 0166- 668200. STORINGEN ENERGIE Tel. 0800-9009. KAMER VAN KOOPHANDEL Di 22/6 9-12 u. UWV, gemeentehuis Tholen, afspr. 0118-673501 HOOGWATERSTANDEN Donderdag 17 t/m vrijdag 25 juni. donderdag 17 vrijdag zaterdag zondag maandag dinsdag woensdag donderdag 24 vrijdag 25 18 19 20 21 22 23 7.59 -20.17 8.52 -21.09 9.47 -22.07 10.47 -23.07 11.52 - ----- 0.15 -13.02 1.25 -14.02 2.27 - 15.00 3.27 - 15.55 za 19/6 6.31 u. EK Tijden gelden voor Stavenisse. Voor Gorishoek steeds twee minuten later. Voor uitgebreidere informatie bel het KNMI tel. 0900-9771. De zomerkoppelwedstrijd die hen gelsportclub De Zeebaars zaterdag heeft gehouden bij Gorishoek is gewonnen door L. Monster en G. Bijl. Zij vingen met 194 centimeter de meeste vis van alle 26 deelne mers. J. Priem en C. de Graaf vin gen 151 cm vis en werden tweede. Het derde koppel werd T. Deurloo en D. Opree met 141 cm vis. Ver dere uitslag: 4. Jan Kodde en W. van As 105 cm; 5. L. Pool en L. Koppenol 56 cm; 6. J. v.d. Broek 55 cm; 7. B. Polderman en W. de Graaf 44 cm; 8. A. Munter en J. Bijl 27 cm; 9. Jaap Kodde en H. van Popering 23 cm. De Hervormde Gemeente te Elspect is voornemens een beroep uit te brengen op dominee M. van Koo ten. ZIE VERDER PAGINA 5

Eendrachtbode /Mededeelingenblad voor het eiland Tholen | 2010 | | pagina 2