Plant-, Poot- en zaaitijd ZLTO J wmuJ< Met wedstrijdverslag in het oor aardappels van Gunter gerooid CZAV bundelt krachten in kenniscentrum www.AGRISNELTANK.nl Nederland speelt, maar het werk gaat door in Sint-Annaland M a n g n u s PARK TUIN Machines b.v ZLTO Vastgoed: begeleidt bij verkoop aan overheden en projectontwikkelaars voert alle vormen van taxaties uit bemiddelt bij aan- en verkoop onroerend goed adviseert bij bedrijfsverplaatsing adviseert in grondzaken pacht en erfpacht bemiddelt in productierechten ZLTO Vastgoed biedt u een totaalpakket aan dienstverlening. Kantoor Goes: 0113 - 24 77 47 Bekijk ons aanbod op: www.zltovastgoed.nl www.ltomakelaars.nl Mangnus Park en Tuin Machines B.V. Wilt u veel tijd voor het WK! Kom nu langs voor de speciale WK aanbiedingen met extra ORANJE KORTING. Donderdag 17 juni 2010 EENDRACHTBODE, DE THOOLSE COURANT 23 Loonbedrijf en Pootaardappelhandel V.O.F. M. A.I. Gunter Sint-Annaland Verzorgt graag uw pootgoed ook diverse soorten voor in de tuin. Tel. 06-51056667 Te koop gevraagd: percelen bouwland Gezocht voor relatie: boerderij met schuren Natuur//)/: buitengewoon! Zuidelijke Laud- en met 2 tot 10 ha 9rond op het eiland Tholen. Tuinbouworganisatie TE KOOP: WOONBOERDERIJ TE SINT-MAARTENSDIJK De vrijstaande woning met schuren en ruime tuin zijn ge legen op 16.860 m2 in een prachtig buitengebied, waar van circa 12.500 m2 in gebruik is als akkerbouwland. De vraagprijs: 495.000,-- k.k. WOONBOERDERIJ TE POORTVLIET De woonboerderij gelegen in het dorpje Strijenham, nabij de Oosterscheide, bestaat uit een woonhuis met een traditionele landbouwschuur. De totale oppervlakte bedraagt 3.559 m2. Het is een unieke verbouwmogelijkheid op veel grond. Vraagprijs: op aanvraag De CZAV gaat de krachten op het gebied van kennis en inkoop in de plantaardige sector bundelen. Er wordt een inkoop- en kenniscentrum gevormd voor telers en advi seurs in heel het land. CropSolutions heet het nieuwe sa menwerkingsverband, vrij vertaald als oplossingen voor gewassen. Agrarische dag plattelandsvrouwen WEGGEMANS Producent en leverancier van: Onze producten worden vervaardigd uit hoogwaardig Corus materiaal Sportlaan 4 4695 BA SINT MAARTENSDIJK Tel. 0166-6641 05 Fax 0166-663854 www.weggemans.info info@weggemans.info Er vliegt nog net geen aardappel door de lucht, maar het scheelt niet veel. Denice van Poortvliet gilt enthousiast 'Jaaaaa, goaaaal!' als het Nederlandse elftal in de wed strijd tegen Denemarken een doelpunt gemaakt heeft. Het is een mengeling van Thoolse nuchterheid met de WK-voetbalgekte: Nederland speelt, maar het werk gaat gewoon door op het land in Sint-Annaland. De mede werkers van v.o.f. Gunter hebben namelijk de aardappel rooier waarop ze die dag moeten werken in alle vroegte versierd. kijk voor meer informatie op onze website CDA wil klaarheid anti hagelkanon Bronkhorststraat 14, 4651 SZ Steenbergen T: 0167 - 541102, F: 0167 - 566853 E: info@parkentuinmachines.nl W www.parkentuinmachine.nl De deelnemers zijn CZAV in We- mcldinge. Rijnvallei plantaardig in Waardenburg, ForFarmers in Lo- chem, CAV Agrotheek in Slootdorp en Agrocultuur in Lottum. CropSo lutions wil een teeltkenniscenlrum zijn voor de hele plantaardige sec- lor. Adjunct-directeur CZAV en woordvoerder Ko Frankcc van CropSolutions: ..De aangesloten be drijven beschikken elk over specia listische kennis op een bepaald ge bied in de plantenteelt. Het gaat dan om akkerbouw, volle grond groente teelt. ruwvoerproductie. bollenteelt, fruitteelt en de boomteelt." Via dit kenniscentrum wordt de kennis vol gens Francke ook voor telers en ad viseurs elders in het land toeganke lijk. Omdat het ontwikkelen van kennis gezamenlijk wordt opgezet, kunnen er volgens Francke kosten bespaard worden. Het gaat om praktische teeltkennis, onder andere op het ge bied van gewas- en rassenkeuze, be mesting. bodemvruchtbaarheid, ge wasbescherming. oogst en bewaring van gewassen. Door middel van groepsvoorliehting (veldbijeenkom- stcn. informatiedagen) zal er veel aan overdracht van kennis worden gedaan. Het nieuwe centrum zal samen wer ken met andere bedrijven en instan ties zoals industrie, verwerking, on derzoek, proefboerderijen. onder wijs en overheidsinstellingen. „Een extra doel is om door bunde ling van de inkoop voordeel te be halen. De inkopers gaan nauw sa menwerken in de inkoopteams." De plattelandsvrouwen van alle Thoolsc afdelingen houden op 20 juli een agrarische dag. De leden bezoeken 's morgens de firma Boogaard in Sint- Annaland. Wil Boogaard leidt de vrouwen rond en vertelt hen een verhaal onder de titel Wat u niet weet over gewasbescherming. Onderwerpen als chemische gewasbescherming, vogelnetten, hagelkanonnen en behulpzame insecten komen aan bod. De excursie gaat na de lunch bij de woonboulevard in Poortvliet verder bij landschapscamping Kruijtcnburg waar Hans van Nicuwcnhuijzcn de leden verteld over kruiden, exotische bomen en verge ten groenten. In de tuin van de landschapscamping worden de 200 in- en uitheemse kruiden hekeken. PROFIELBEPLATING BV damwandprofielplaten tbv dak en wand dakpanplaten potdekselprofiel zetwerk sandwichpanelen lichtstraten - polycarbonaat aluminium goten staalconstructie loodsenbouw bedrijfsdeuren montage Ze volgen de voetbalwedstrijd in Zuid-Afrika, maar zijn ondertussen gewoon aan het werk op het land in Sint-Annaland. Op.de voorgrond Adri van der Reest, achter v.l.n.r. Izak Vroegop, Ellen van den Dikkenherg, Nicoliene van derjagt, Denice van Poortvliet en Harry Weijler. De Thoolse CDA-fractie wil duidelijkheid over de regelgeving voor het ge bruiken van anti hagelkanonnen. De gemeente heeft de vergunning voor de proef van fruitbedrijf Alkema in Sint-Maartensdijk niet verlengd. Omwonen den dienden klachten in over geluidsoverlast. De gemeente liet het onderzoe ken en stelde vast dat het apparaat te veel lawaai maakt. Op Zuid-Bcveland worden de generatoren al langer gebruikt. Het CDA wil van b. en w. weten welke regelgeving er voor anti hagelkanonnen gelden. De ene gemeente duldt ze wei. de andere niet. schrijft Rob Duijm van dc CDA-fractie. Hij wijst op een rechtzaak die volgende maand wordt gehouden tussen Behoud van dc Zak van Zuid-Bcveland en de gemeente Borsele. Duijm is benieuwd naar de uitkomst en de gevolgen voor het al dan niet verlenen van een vergunning. Alkema heeft naar aanleiding van de klachten extra maatregelen getroffen. Daar zal door het gemeentebestuur opnieuw naar worden gekeken. Duijm wijst er op dat het de fractie niet duidelijk is onder welke vextrwaarden of on der welke regelgeving het gebruik van het kanon wel of niet wordt afgewezen. Volgens Duijm lijkt er sprake te zijn van willekeur. 'Het is onbegrijpelijk dat het van de gemeente lijkt af te hangen wat er wel of niet wordt toegestaan.' Achterop hangt dc Nederlandse vlag en het wagentje is behangen met vlaggetjes en de tekst Hup Holland Hup. Izak Vroegop. Nico liene van der Jagt, Ellen van den Dikkcnbcrg. Denice van Poortvliet, Adri van der Reest en Harry Weij ler hebben zich met zoveel moge lijk oranje kledingstukken uitge dost, onder andere hesjes, pruiken en zonnebrillen. Adri mocht van tevoren niets we ten. Het is zijn trekker die voor de aardappelrooier staat. „We hebben stiekem de sleutel gehaald en zijn om half vijf opgestaan om de wa gen te versieren. We hebben brief jes opgehangen met de groeten van Rinus (Gunter, red.) en de vraag of Adri alles wilde laten hangen. Want anders had hij misschien al les er weer afgehaald", denkt Deni ce. Om Adri ook in de sfeer te bren gen, hebben ze hem een felgekleur de blocmetjesketting omgehangen. Zo zijn ze maandag aan het werk op het perceel met aardappelen aan de Oudelandsewcg in Sint-Anna land. Denice houdt de wedstrijd bij via dc radio. Ze heeft een oranje oordopje in. Haar collega's worden steeds op de hoogte gehouden van het verloop van de wedstrijd. Bij het tweede doelpunt zegt ze: „Het wordt toch 3-1 denk ik, dat heb ik voorspeld." Op de wagen heerst een feestelijke stemming. „Wc kunnen niet kijken, maar wel mee luisteren", zegt Denice.

Eendrachtbode /Mededeelingenblad voor het eiland Tholen | 2010 | | pagina 23