Dewi Ishwardat wil eigen smaak toevoegen aan naaien en borduren Zevendorpentocht op zaterdag 10 juli Tholense Boys jubileert met clubfoto Treintje terug op kermis van Oud-Vossemeer ABS in Tholen splitst in tweeën met nieuwe en oude eigenaar Mix Sint-Annaland blijft koploper Koersballen Donderdag 17 juni 2010 EENDRACH'TBODE, DE THOOLSE COURANT De naam Adrie's Brei Service wordt al jaren niet meer gebruikt, maar dat zou zomaar weer kunnen. Adrie de Ruiter (54) gaat namelijk weer terug naar de basis van haar zaak in Tholen. Ze is ooit begonnen met breimachi nes, maar daar kwamen naai- en borduurmachines bij. Zo veranderde de naam in ABS. Die blijft bestaan, maar bij de naai-en borduurtak hoort een nieuw gezicht. Dewi Ishwardat (39) uit Ypenburg heeft dat gedeelte van het bedrijf overgenomen. Volgeplakte tassen Vliegtuigmonteur Wandelen van 5 tot en met 50 km Zaterdag 10 juli wordt de 22ste Zevendorpentocht gelo pen in Oud-Vossemeer. Deze tocht is uitgegroeid tot het grootste eendaagse wandelsportevenement in heel Zuid west Nederland met vorig jaar 2124 deelnemers. Men kan meedoen op de 5, 10, 15, 20, 30, 40 en 50 km. Op de grootste afstand zijn er tien verzorgingspunten. De Ze vendorpentocht is in deze regio de laatste voorbereiding voor de Vierdaagse van Nijmegen Het tweede gemengde team van tennisclub Sint-Anna- land gaat na vier wedstrijden nog steeds aan de leiding in de mixed competitie. Sint-Annaland 2 won zaterdag met 5-1 van Duiveland 1. De Thoolse club staat drie punten voor op Hulster Ambacht uit Hulst, dat tweede staat. Za terdag speelt Sint-Annaland tegen Goes, dat derde staat. Derde team Tussen eind jaren vijftig en ergens in de jaren zeventig reed er een treintje tijdens de kermis in Oud-Vossemeer. De verbinding tussen het dorp en het café aan het einde van de Veerstraat. Maar voor jongelui ook een attractie. Zeker als de bestuurder op de dijk slingerend ging rijden. Alles blijft in hetzelfde pand zitten aan de Ondernemersweg in Tholen. Alleen krijgt de zaak van Adrie een andere ingang aan de Energieweg. Samen met haar man Henk gaat ze daar verder met het geven van brei- cursussen, verkoop, onderhoud en reparaties aan breimachines. 1 Adrie en Henk runnen de zaak al ruim 21 jaar, maar de afgelopen vijf jaar hebben ze het te druk gekregen, vindt Adrie. „Ik werkte meer dan 90 uur per week, zeven dagen lang." Dat leek haar niet gezond voor een mens. Dewi kwam in beeld, toen ze een machine kwam kopen bij ABS. „Henk kwam de machine bij mij thuis afleveren en wc hadden me teen een heel gezellig contact. Ik moest daarna nog een keer naar Tholen. Ik bleef staan praten en van het één kwam het ander." Dewi is van kinds af aan al geïnte resseerd in borduurwerk. „Ik ben al tijl al een creatievcling geweest. Op mijn dertiende liep ik al alle buurt huizen af om me aan te sluiten bij een naaiclubje. Mijn agenda plakte ik altijd vol met vilt, net als mijn tassen. En mijn kleding heb ik altijd aangepast naar mijn eigen smaak." Ze vindt het leuk om dingen te ver sieren. zoals tassen of een poef. Dat is de toevoeging die zij aan ABS wil geven. „Je neemt het over, maar je hebt ook je eigen smaak die je mee brengt." De verandering die nu al zichtbaar is, is dat de naailessen be neden worden gegeven in plaats van op de eerste verdieping. Voor Dewi betekent de overname een hele ommezwaai. Ze werkte in het archiefbeheer op het provincie huis van Zuid-Holland. Nu heeft ze van haar hobby haar beroep ge maakt. Haar partner en drie kinde ren reizen haar achterna naar Tho len. Dc kinderen komen wat later, omdat ze eerst hun schooljaar op de middelbare school afmaken. Dewi's vriend heeft een eigen schilderbe- drijf en voor hem maakt het volgens haar niet uit waar hij woont en kan hij ook vanuit Tholen zijn klanten bedienen. Adrie en Henk hebben ook drie, reeds volwassen, kinderen, maar zien in hen nog geen opvolgers. Adrie zou het op zich leuk vinden als dat wel het geval is, maar aan de andere kant ziet ze zichzelf dan voorlopig nog niet stoppen met werken. „Dan hol ik hier nog hele dagen rond." Het halveren van haar bedrijf ziet ze als stap voor stap afbouwen van haar werk zaamheden. Overigens blijf Henk voorlopig actief in de reparatie en onderhoud van de machines voor beide zaken. Adrie kocht 35 jaar geleden haar eer ste breimachine. Al gauw leverde ze truien aan diverse mensen en begon thuis in Heijningen in de garage met een brcizaakje. Er was ook vraag naar naai- en borduurwerk en van lieverlee breidde dc zaak uit. Henk werkte voorheen als vliegtuigmonteur bij Fokker in Woensdrecht en gaf daar ook les in, maar kwam beetje bij beet je steeds meer bij zijn vrouw in de zaak werken. Nu worden er diverse cursussen gegeven in het pand in Tho len, waar ze sinds 13 jaar gevestigd zijn, gaat Adrie beurzen af en leveren ze machines in binnen- en buitenland. Adrie breit altijd haar eigen truien. „Het is tegen mijn principe om er één te kopen." Het is ook een beetje noodzaak, vindt ze. „De maten van mijn taille en mijn heupen lopen ver uiteen. Dan kun je maar beter zelf je kleding maken." In de omgeving ziet ze momenteel meer interesse ontstaan voor activiteiten als breien en naaien, maar ze denkt dat ze het voornamelijk zo druk heeft, doordat er steeds meer zaken uit haar bran che verdwijnen. „Er zijn er bijna geen meer." Zo komt het ook, dat de modeacademie hun naaimachines bij Adrie en Henk laat onderhouden Henk en Adrie de Ruiter (links) gaan zich weer alleen richten op alles wat met breien te maken heeft. Dewi Ishwardat (rechts) heeft het naai- en borduurgedeelte van ARS overgenomen. en repareren. van aanstaande zaterdag. Kinderen Dewi wil nieuwe activiteiten gaan kunnen dan in de zaak een cadeautje ontwikkelen bij haar zaak, zoals die komen maken voor Vaderdag. Ze mogen een stuk vilt bewerken met maken. Ze moeten zich wel van te- allerlei materialen en er bijvoor- voren aanmelden via tel, 0166- beeld een pennenetui of cd-map van 607085. isww tha. ASWlNTH* wntha 'intiu 'ankstatöh; oiNretoosj iSKSrATlOS MElooko -i Tussen 7.00 cn 9.00 uur kan men starten voor de 50 en 40 km, tussen 7.00 en 10.00 uur voor de 30 km, van 8.00 t/m 11.00 uur voor dc 20 km, en van 9.00 t/m 14.00 uur voor de 15, 10 en 5 km. Bij vertrek cn aankomst treft men in Oud-Vossemeer de ringjaarmarkt en het open Zeeuws kampioenschap voor dweilbands. Dc verzorging be staat uit koffie, soep, koek, limona de, Zeeuwse bolus en fruit. Op elke verzorgingspost weer wat anders, aangepast aan de prestaties die wor den geleverd door de wandelaars. De medische verzorging is in handen van het Nederlandse Rode Kruis af deling Tholcn/Sint Philipsland. Ook is er 10 juli gratis vervoer tussen N.S station Bergen op Zoom en Oud- Vossemeer. Vanaf 6.00 uur tot 9.30 uur staan er busjes van de organisatie klaar. Hiervoor dient men zich wel aan te melden bij Leen Plandsoen, telefoon 0166-672953 of e-mail cn.wscv@zeelandnet.nl In Oud-Vossemeer geldt deze dag een algemeen inrijverbod, opgelegd door de gemeente Tholen. Er zijn voldoende gratis parkeertcreincn be schikbaar, deze worden door borden aangegeven. De inwoners van Oud- Vossemeer krijgen een inrijkaart om het dorp in te komen. Extra inrij- kaarten kunt u afhalen bij J.F. Etien- ne. Dorpsweg 67, tel. 672918. Sint-Annaland speelde thuis tegen Duiveland met de vaste spelers Martijn v.d. Graaf, Martin Oosdijk, André Verheul, Elisca de Jonge, Esther Arts cn Irene Verheul-Vemer. Esther en Elisca speelden de dames- dubbelpartij en konden op de juiste momenten druk zetten op de tegen standers. Met 6-2, 6-2 werd dc par tij gewonnen. De herendubbel ging minder goed. Er werden te veel fouten gemaakt door beide thuisspelers, het spel was veel te wisselvallig. De eerste set ging met 4-6 verloren, maar de tweede set konden de Setallandse mannen nog naar zich toe trekken met 7-5. De derde set ging snel en werd verloren met 0-6. Martin en Elisca speelden samen en dat bleek een goede keuze. Martin was op dreef met serveren en aan vallend spel en Elisca speelt sinds de laatste weken op links steeds be ter en samen bleken dit de ingre diënten voor winst: 6-3 en 6-0. Martijn en Irene speelden samen een snelle wedstrijd. Irene speelde zoals altijd tactisch en doordacht cn Martijn kon met zijn gevaarlijke service de nodige puntjes pakken. Met 6-0 en 6-2 was de partij binnen een uurtje gespeeld. Na de lunch gingen Martin en Es ther de baan op. De eerste set won nen zij redelijk makkelijk met 6-2, maar te veel foutjes en sterk spel van de mannelijke tegenspeler kost te hen de tweede set met 4-6. In de derde set keken de Thoolse spelers lang tegen een achterstandje aan, maar een break was voldoende om met 6-4 te winnen. Het vaste duo André en Irene werkte de laatste partij af. Met het grootste gemak pakten zij de punten: 6-0 en 6-1 Het derde mixed' team moest zater dag in de competitie in en tegen koploper Brouwershaven spelen. Dat team bleek te sterk. Met 6-0 ging de wedstrijd verloren, waar door het derde team een heel ander beeld geeft dan het tweede. Alle drie dc gespeelde wedstrijden zijn nog verloren, waardoor Sint-Anna land voorlopig als laatste geplaatst is. Yvonne Havermans en Anja van Renswoude speelden de damesdub- bel. Yvonne en Anja speelden sterk, maar dc dames van Brouwershaven leken net een muur en zij brachten alles terug, hier konden Anja en Yvonne niet doorkomen: 6-3, 6-2 verlies. De herendubbel met de gebroeders Marnix en Matthijs van der Graaf was kansloos tegen de ervaren te genstanders: 6-16-0. Jan den Engelsman en Marion Quist beten de spits af in de gemengd dub bels en begonnen sterk. Ze kwamen al snel 3-2 voor, maar Brouwersha ven begon steeds beter te spelen cn Jan cn Marion verloren de eerste set toch nog met 6-4. In de tweede set konden ze niets meer inbrengen te gen dc sterk spelende Schouwenaars en ondanks veel strijd ging de twee de set verloren met 6-0. Matthijs van der Graaf en Anja van Renswoude konden ook niet door het sterke spel van Brouwershaven komen: tweemaal 6-0 voor de te genstander. Jan den Engelsman en Yvonne Ha vermans begonnen goed en gaven Brouwershaven veel tegenstand, maar ondanks vele malen deuce en voordeel konden Jan en Yvonne geen punt pakken: 6-0,6-0. Marnix van der Graaf en Marion Quist speelden goed maar konden het goede spel niet volhouden. De eerste set werd verloren met 6-2. In de tweede set speelden Marnix en Marion leuke rally's maar de tegen standers pakten de set vrij makke lijk met 6-2. Uitslagen van de gespeelde koersbal- wedstrijden van: Gezelligheid Vóór AHes/Sint- Maartensdijk: Imevr. B. Bijnagte en mevr. W. Kloet 33 p.; 2. mevr. A. Boxce en mevr. M. Dane 31 p.; 3. mevr. L. Wielaard en C. van Gorsel, én T. Goode en C. Breurc 30 p.; 5. A. Poot cn mevr. C. van Mierlo 20 p.; 6. mevr. T. Breure en W. Bijl 14 p. Meulvliet: 1. mevr. A. Hilgerson en mevr. N. Dcurloo, én mevr. C. Sprenkels en mevr. J. Bos 26 p.;3. mevr. B. Schot en mevr. L. Ver schoor 25 p.; 4. mevr. J. Vcrbraekcn cn J. Sprenkels, én mevr.L. van Bale en W. Bijl 23 p. Oud-Vossemeer: 1. mevr. L. van Poortvliet cn N. Moerkerken 37 p.; 2. mevr. N. Minheere en mevr. R. van Driel 24 p.; 3. mevr. L. Weezenaar en mevr. C. Havermans 21 p.; 4. mevr. C. van Mierlo en mevr. J. van Houte 16 p.; 5. mevr. M. van Poortvliet en mevr. R. Nagtegaal 15 p. Van de Smurfen tot de hoofdmacht op het hoofdveld bijeen. Het opstellen van alle spelers van Tholense Boys kostte zaterdag enige tijd, maar dankzij de aan wijzingen van Herman Draaijer vanaf het dak van de kleedkamers was het toch binnen een kwartier gepiept. Bijna alle spelers van de Smur fen tot de hoofdmacht vormden één grote groep geel/zwarten. Ze stelden zich op op het hoofdveld van de club die dit jaar het 50-jarig jubileum viert. Eigenlijk is het hoofdveld in deze periode gesloten, maar de gemeente verleende toestem ming voor deze bijzondere gebeurtenis. De Smur fen vooraan, dan de E'jes, de E'tjes, D'tjes, C't- jes. Het B-team (meisjes), het A-team, het vijfde, vierde, derde en eerste elftal. Tien jaar geleden werd ook een foto gemaakt, maar toen stonden alleen de jeugdspelers er op, vertelt Jcaninc Schot van de jubileumwerkgroep (en echtge note van oud-speler Johan Schot). „Ik kwam pas donderdag op het idee om een clubfoto te maken. We hebben vandaag een tienkamp voor alle leden. Dus zo'n beetje iedereen was er." Herman Draaijer is de huisfotograaf van de club. Hij stond op het platte dak op een stoeptegel te midden van een plas water. Op zich ook al een plaatje waard. Draaijer probeert zijn liefde voor de fotografie te combineren met de liefde voor de club. En bewees de jubilerende vereniging er een dienst mee. De foto komt in de kantine en de be stuurskamer te hangen. Naast de jeugdfoto uit 2000. Dan is te zien welke spelers van toen in welk elftal terecht zijn gekomen. Overigens waren niet alle spelers present, een aantal spelers van het tweede elftal ontbrak. Donderdag 15 juli wordt er weer gevoetbald. Dan treedt het eerste elftal van Tholense Boys 's avonds om zeven uur aan tegen NAC. Zaterdagmiddag herleefde het ver leden, want opnieuw was zo'n ker- mistrcintje in het dorp. En velen maakten van de gelegenheid ge bruik om een rit mee te maken. Het café bij het veer is al jaren dicht, dus daar hoefde niet naartoe te wor den gereden. De Kalisbuurt is mo menteel opgebroken. Daarom reed het treintje vanuit de Vierwinden- straat door de Dorpsweg over de Hikse- en de Vogelsangsedijk, door de Coentjesweg en de Cornelis Frankenstraat. De ritten waren gra tis, met dank aan de stichting Oud- Vossemeer 600 jaar. Maar bij het vertrek stond wel een bus voor het goede doel van dc stichting. Met drie inwoners erbij die de passa giers op deze bus attendeerden. Een andere attractie was een draai orgel, dat vrijdagrriiddag buiten stond bij café De Hoop. Vroeger al gemeen op kermissen, met muziek om op te dansen. Voor elk rondje dansen betaalden de bezoekers dan een cent. Ook nu werd de muziek gewaardeerd, hoewel sommigen het jammer vonden dat tegelijkertijd binnen in het café de eigentijdse muziek bleef klinken. Op de kermis zelf was er voor de kleinste jeugd één extra attractie: eendjes vissen. Maar naar de even eens aangekondigde oliebollen- kraam zochten meerdere mensen tevergeefs. De stichting had verder geregeld dat kermisvierders op de foto werden gezet, zoals dat jaren geleden ook steevast gebeurde. Het goede weer maakte de kermis in ie der geval tot een succes. De cafés spelen bij de kermis in Oud-Vossemeer een cruciale rol. Daar treffen inwoners en oud-inwo ners elkaar en genieten er van mu ziek. Het was dit jaar ook redelijk druk. En met het oog op het wereld kampioenschap voetbal kleurde er veel versiering oranje. In het spek takelstuk 'Het geheim van Vo smeer' was begin mei een loflied op de kermis te horen, gezongen door Annemarie van der Sterren. De Poortvlietse vertolkte het zowel vrijdagavond als zaterdagmiddag in café De Hoop, waarbij een stamp vol café het refrein uit volle borst mee zong. De kermisvierders maakten er een gezellige boel van. Jong en oud beleefde plezier aan het kermistreintje dat zaterdag door Oud-Vossemeer reed.

Eendrachtbode /Mededeelingenblad voor het eiland Tholen | 2010 | | pagina 15