Proberen voor weinig geld toch wat kwaliteit op de kop te tikken Oplevering nieuwbouw Haestinge onveranderd eerste helft september mg i 11 www.ardikiukens.nl de voord KEUKEi NS Bang Olufsen opent op 14 juni in Bergen op Zoom... Achterblijven subsidie bezorgt peuterspeelzalen hoofdbrekens Donderdag 10 juni 2010 EENDRACHTBODE, DE THOÖLSE COURANT 7 De materialen van timmerfabriek De Pluumpot in Sint- Maartensdijk zijn geveild. Commercieel directeur Jeroen Kamminga van veilinghouder Van Beusekom b.v. uit Baarn is tevreden over de opbrengst. Hij kan om privacy- redenen met betrekking tot de opdrachtgever niets zeg gen over de hoogte daarvan, maar die dekt volgens hem in elk geval wel het vooraf vastgestelde bedrag. Maan dagmiddag sloot de verkoop van voornamelijk houtbe werkingsmachines. Ze werden via internet geveild, nadat er vier dagen op kon worden geboden. Vrijdag waren de loodsen van de timmerfabriek open voor bezichtiging van de materialen. Vorkheftruck Koopjes Bijna 400 bieders voor materialen failliete timmerfabriek De Pluumpot Handgereedschap Kleine tweehonderd bezoekers op Dag van de Bouw in Sint-Maartensdijk Bijna tweehonderd belangstellenden hebben zaterdag een kijkje genomen op de bouwplaats van Haestinge in Sint-Maartensdijk. Ze konden met eigen ogen het com plex in aanbouw zien tijdens de Dag van de Bouw. „Van veel bezoekers kwam de reactie dat ze de ruimten in het gebouw groot vinden", vertelt J. v.d. Horst van GJM Bouwadviseurs dat de directie voert. Aardappelprijzen zakken verder Bedenkingen bij aanpak van huiselijk geweld Sfeermakers "Het is meer dan een luxe audio- en videomerk" In het oogstrelende pand aan de Antwerpsestraat 14 in Bergen op Zoom zijn vanaf 14 juni de hoogwaardige audio-, video- en multimediaproducten van Bang Olufsen te vinden. Eigenaar Leo de Vos heeft reeds 24 jaar ervaring met dit Deense topproduct. Deze ervaring deelt hij graag met zijn klanten in de nieuwe Bang Olufsen winkel. Leo de Vos ging eind vorig jaar een nieuwe uitdaging aan: een volledig op Bang Olufsen gerichte winkel. Als locatie kwam al snel de Antwerpsestraat nummer 14 in beeld, waarin voorheen de firma Verburgh was gevestigd. De afgelopen maanden heeft de winkel een totale metamorfose ondergaan. "De aantrekkingskracht van Bang Olufsen heeft alles te maken met kwaliteit, design, duurzaamheid en de mogelijkheid om producten uit te breiden en met elkaar te laten samenspelen in perfecte harmonie", aldus de eigenaar. "Het aanbod was nooit eerder van zo'n hoog niveau en heeft klanten nog nooit zoveel mogelijkheden geboden. Het gaat om meer dan een luxe audio- en videomerk. Het biedt de opwindende mogelijkheid om allerlei producten in en rondom het huis aan elkaar te koppelen." BANG 8* OLUFSEN De timmerfabriek is op 2 februari na bijna 50 jaar bedrijvigheid fail liet verklaard, het gebouw was ei gendom van Beheersmaatschappij H S Muller b.v. De directie lag sinds 2003 in handen van de neven Thomas en Ronald Muller uit Scherpenisse. De gebouwen vallen onder een andere vennootschap dan de failliete werkmaatschappij. Het is nog niet duidelijk wat er met de loodsen aan de Nijverheids weg gaal gebeuren. Via de internetsite van Van Beuse kom was de executoriale verkoping te volgen. Voor tien euro zijn verf blikken en een partij kantincstoclen geveild en een combinatie van cir kelzaagmachines ging voor 7750 euro over de toonbank. Wat precies het hoogste en het laagste bod is ge weest, wil en mag de veilingdirec teur niet zeggen. Hij legt uit dat er eerst een voorverkoping is geweest waarin een aantal onderdelen is ver kocht. Daarna is de rest van de ma terialen geveild. De producten stonden onderver deeld in kavels, in totaal 312. Aller lei handgereedschappen zijn per stuk verkocht, en er kon geboden worden op diverse partijen hout, verfspuitwanden, lekbakken en werkbanken. Er was één vorkhef truck en het hoogste bod daarop was 4350 euro. Volgens Kamminga zijn er zo'n 300 tot 400 bieders geweest, met name uit de regio. Dat noemt hij behoor lijk veel voor een veiling in het zuidwesten van het land. Een vei ling die in het midden van het land wordt gehouden, trekt volgens hem automatisch meer publiek. „Fysieke aanwezigheid is voor een internet veiling niet meer nodig, maar wij adviseren altijd gebruik te maken van de mogelijkheid tot bezichtigen. Er is weliswaar een foto van de vei- lingslukken te zien op de website maar de details zijn in het echt beter te zien." Zo'n 100 mensen maakten vrijdag volgens Kamminga gebruik van de uitnodiging om de spullen te bezich tigen. Veilingmedewerkers Kees Tomberg en Robert Doval waren van negen uur 's morgens tot vier uur 's middags aanwezig in de loodsen van De Pluumpot om de bezoekers te ontvangen. Die kregen allemaal een catalogus uitgereikt bij binnenkomst. Van Beusekom laat aan elke veiling een marketingcampagne vooraf gaan. volgens de directeur. „We schrijven bedrijven aan uit ons ei gen bestand en we benaderen be drijven voor wie wij denken dat de veiling interessant kan zijn. En daarnaast plaatsen we advertenties." Er zijn vrijdag zzp'ers te vinden, timmerbedrijven, maar ook eigena ren van timmerfabrieken en particu lieren. Zo komt Ad Verhage uit An na Jacobapolder een kijkje nemen. Hij heeft een eigen bedrijf, Verhage timmerwerken. „Ik kom proberen voor weinig geld wat op de kop te tikken. Maar de koopjes vallen meestal wel mee op zulke veilin gen." Hij is vooral geïnteresseerd in de diverse partijen hout. „Hout is al tijd wel interessant." De economische malaise heeft vol gens curator Van Leeuwen uit Goes de Pluumpot de das omge daan. Kantoorgenoot Jos de Kerf zei in februari tegen de verslagge ver van deze krant dat er volgens hem te weinig orders waren in de branche. Kamminga denkt dat het een goede periode is om een der- gelijke'veiling te houden, juist in deze tijd van recessie. „Banken Groeiende belangstelling en stijgende personeelskosten Het bestuur van de Thoolse peuterspeelzalen maakt zich zorgen. Voor het tweede jaar op rij komt de organisatie in de rode cijfers. Als gevolg van CAO-afspraken stijgen de personeelskosten, maar de gemeente compenseert dat niet. De stichting beschikt niet over een reserve, want overschotten zijn altijd terugbetaald aan de gemeente. Directeur Johan Bosters lichtte de situatie onlangs toe in de commissie bestuurszaken. „Het bezorgt ons hoofdbrekens", zei hij. Bosters hield de commissie voor, doelstelling een oplossing kan zijn. dat de gemeenteraad in het verleden Bosters was duidelijk: „Ja. Maar Ad Verhage uit Anna Jacobapolder is vrijdag één van de ongeveer 100 belangstellenden om de veilingmaterialen in de loodsen van De Pluumpot te bezichtigen. zijn terughoudender met de finan ciering van investeringen, waar door bedrijven minder middelen hebben om te vernieuwen. Dan is zo'n veiling juist interessant want er is een lager bedrag nodig om toch die machine aan te schaffen die nodig is om de oude te vervan gen. Voor minder geld kan er toch kwaliteitsmateriaal aangeschaft worden. Een ondernemer betaalt dan bijvoorbeeld geen 20.000 maar 5000 euro en heeft wat toch datgene dat hij nodig heeft." Jan de Boer inventariseert voor tim merbedrijf René Heijboer uit Sint- Maartensdijk wat er is. „Voor hand gereedschappen kun je soms beter iets nieuws kopen. Soms is het inte ressant, soms niet", vindt hij. Ook mensen van buiten het eiland lopen binnen. Zo vertelt Tomberg dat er een echtpaar uit Culemborg is komen kijken. Piet Rombouts heeft i"ets minder ver moeten rijden. Hij komt uit Zundert waar hij een tim merbedrijf heeft. „We gaan verhui zen naar een nieuw pand en ik was benieuwd naar wat hier stond", ver klaart hij. Rombouts is vooral nieuwsgierig naar de grote materia len. „De kleinere machines hebben we zelf wel." Hij vindt het zonde dat De Pluumpot failliet is gegaan. „Ik ken een paar jongens die hier werkten." Eén bezoeker wil absoluut anoniem blijven. Hij staat te snuffelen tussen de handgereedschappen. „Ik heb een publieke functie en wil niet weggezet worden als iemand die profiteert van andermans leed. Bo vendien is het voor mijn eigen hob by." Hij zegt dat hij van elders is. Meer wil hij niet kwijt. De heer Van der Horst kijkt in de feestzaal naar de nog ingepakte schildering van Alma. Zodra de ruimte wind- en waterdicht is. wordt ze gerestaureerd. Aan het nieuwe sport- en gemeen schapscentrum wordt volop ge werkt. Maar hoewel er door de strenge winter een achterstand is ontstaan, komt de datum van ople vering niet in gevaar. „Half septem ber blijft gewoon staan", zegt Van der Horst. „En dat het werk langer duurt door de weersomstandighe den, is voor de gemeente bespreek baar. Ze wil niet tornen aan de kwa liteit." Dat laatste stemt hem tevreden. Iedereen die de bouwplaats zaterdag bezoekt, krijgt een consumptie. Daarvoor is een hoekje ingericht in de toekomstige sportzaal. De groot te daarvan - en de hoogte - maakt een overweldigende indruk. Bezoe- Advertentie I.M. kers kunnen er tekeningen van het complex bekijken, maar ook een vi deopresentatie. Medewerkers van Cordeel Nederland, dat het complex bouwt, geven desgevraagd een toe lichting. Met pijlen is een looproute aangegeven, bordjes maken duide lijk waarvoor de verschillende ruim ten gaan dienen: jeugdhonk, slagwerkruimtc, muziekzaal. In laatstgenoemde ruimte komen al wat leden van muziekvereniging Euterpe poolshoogte nemen. Ze zien er onder meer een voorbeeld van de centimeters dikke isolatie waarmee de wanden bekleed gaan worden. „Het is ook de enige ruimte waarin dubbele deuren komen", vertelt An Cats die projectleider is namens de gemeente. Zij is erg te vreden over de belangstelling. Willy Koopman is vooral benieuwd naar de sportzaal, waar ze straks met haar groep van de Juliana van Stolbergschool terecht moet voor de gymlessen. „In hel oude gebouw moet je door een lange, smalle gang om in de kleedkamer te komen. Hier zit die vlakbij de zaal", stelt ze tevreden vast. Verder is ze nieuws gierig voor welke toestellen de ver ankeringselementen zijn die al in de vloer zitten. Van der Horst kan het haar niet precies vertellen. Chris Koopman spreekt er, als.gemeente raadslid, zijn tevredenheid over uit dat de bouwer waar mogelijk Thoolse onderaannemers inschakelt bij dit project. En hij treft SGP-sta- De aardappelprijzen op de veiling in Sint-Annaland zijn de afgelopen week verder gezakt. Bij Doré was het verschil meer dan een dubbel tje, bij Eigenheimer zelfs ruim der tig cent. Dit laatste ras levert wel de hoogste prijs op, met 83 cent per kilo. Frieslander zit op 70 cent, B. en w. hebben bedenkingen geuit bij de aanpak van het advies- en steunpunt huiselijk geweld zoals de vereniging van Zeeuwse gemeenten dat gepland heeft. Volgens het Thoolse college dient de ketencoör dinatie niet ondergebracht te wor den bij het veiligheidshuis Zeeland omdat dit nu nog een proef is. Daar bij dient eerst de structuur van het veilighcidshuis - en in de toekomst de centra voor jeugd en gezin - de finitief te zijn alvorens een wijzi ging aan te brengen met betrekking tot de ketencoördinatie. B. en w. willen daarom de ketencoördinatie - in afwachting van toekomstige ontwikkelingen - niet wijzigen en in handen van de stichting maat schappelijk werk Oosterschelde te handhaven. Voor wat betreft de on dersteuningsfunctie voor ketenpart-' ners van huiselijk geweld wil het Thoolse college eerst de extra taken en kosten in beeld brengen, alvo rens een besluit te nemen over de invoering van deze functie. B. en w. willen geen geld beschikbaar stellen in 2011 voor preventie en gastles sen. „Gezien de te verwachten stij ging van het aantal huisverboden lijkt het zinvoller het benodigde be drag te reserveren voor de te ver wachten kosten voor de begeleiding van huisverboden", aldus het Thoolse college. tenlid Van Burg, die eveneens een kijkje komt nemen. Van der Horst krijgt van een van de bezoekers de vraag of er matglas of doorzichtig glas in een bepaalde ruimte komt. Hij vindt het belang rijk om naar opmerkingen van be zoekers en gebruikers te luisteren, zegt hij. „En ook de architect denkt écht goed mee met hoe het gebouw gebruikt gaat worden." De muur schildering van Peter Alma en de glasappliqué van Lex Horn, die uit de oude technische school afkom stig zijn en in het nieuwe Haestinge een plek krijgen, vindt hij 'echte sfeermakers'. Het werk van Horn komt in de foyer. Daar is in de vloer ook al zichtbaar waar de bar moet komen. „En ze krijgt een terrasje", aldus Van der Horst. Het open huis in Haestinge profi teert van een tuinfair aan de over kant van de Sportlaan en omge keerd. De meeste belangstellenden komen 's morgens naar de bouw plaats, rond jet middaguur staat de teller op bijna honderdvijftig. Doré blijft daar met 68 cent net on der. De aanvoer stijgt nog beperkt, dinsdag was met 83 ton een top dag. Woensdag 9 juni: Doré 65-68, Frieslander 64-70, Eigenheimer 78- 83, drielingen ,28, kriel 65-77. aan voer 55 ton. Dinsdag 8 juni: Doré 66-71, Pre mière 65-71Frieslander 65-68. Ei genheimer 85, drielingen 28, kriel 65-76, aanvoer 83 ton. Maandag 7 juni: Doré 75-79, Pre mière 77, Frieslander 73-77, drielin gen 32, kriel 75-81, aanvoer 39 ton. Vrijdag 4 juni: Doré 72-77, Fries lander 70-75, drielingen 32, kriel 70-90, aanvoer 16 ton. Donderdag 3 juni: Doré 73-75, Première 70-71, Frieslander 70-71, Eigenheimer 1 (X)-105, drielingen 32-33, kriel 90-92, aanvoer 26 ton. koos voor een groei en een kwali teitsverbetering van het peuterspeel- zaalwerk. Het aantal kinderen dat naar de peuterspeelzaal komt, neemt in Tholen - in afwijking van de landelijke trend - nog steeds toe. Vanaf augustus van dit jaar zullen in iedere peutergroep twee gediplo meerde leidsters werken. „Het wordt steeds duurder. In navolging van het door u gewenste succes ont staat er een stijgende subsidicbe- hoeftc", zei Bosters. De begroting van de stichting peu lerspeelzalen Tholen beliep vorig jaar 276.000 euro. Dit jaar is dat twintig mille méér, maar de ge meente verlaagde de subsidie naar 272.000 euro. En de conceptbegro ting voor 2011 gaat uit van 380.000 euro. „Een gevolg van meer zalen en peuters, en de duurdere CAO", gaf Bosters de commissie als ver klaring. Hij zei erbij, dat uitsluitend de kosten van personeel en automa tisering verantwoordelijk zijn voor de kostenstijging. „Al onze andere kosten liggen nog op het niveau van 2004." Dat het gemeentebestuur in de kadernota 2011 schrijft een ge vraagde extra subsidie van 25 mille niet te willen verlenen, baart het be stuur van de peuterspeelzalen zor gen. „Het ontneemt het pcuterspeel- zaalwerk zijn kaders." Bosters gaf aan dat hij de stijgende personeels kosten niet kan opvangen, omdat de organisatie niet over reserves be schikt. „Financiële overschotten - en die waren er de afgelopen jaren steeds - storten wij terug naar de gemeente." Commissielid Jan Heshof (PvdA) wilde weten of het bijstellen van de dan zet u wel uw eigen beleid op zij." Han van 't Hof (ABT) infor meerde of de ouderbijdrage omhoog kan en wat de consequenties zijn. In heel de regio wordt voor twee dag delen een ouderbijdrage van rond de 40 euro gevraagd. Tholen zit met 38,90 euro op die lijn. „Om het te kort op te vangen zou je richting de zestig euro moeten gaan. En dan verwacht ik een behoorlijke uitval van peuters", aldus Bosters. Vol gens hem zijn het vooral niet-wer- kende ouders die van de peuter speelzaal gebruik maken, terwijl werkende ouders kiezen voor de kinderopvang. „Die laatste betalen minder, maar hebben méér te beste den." Bram van de Sande (CU) vroeg zich in dit verband af hoe de gemeente omgaat met instellingen die gecon fronteerd worden met de gevolgen van CAO-afspraken. Hij kreeg op die vraag geen antwoord. Bosters praat binnenkort met wet houder Jan Oudcsluijs over de kwestie. „Daar heb ik het volste vertrouwen in", zei Van 't Hof. „Maar dan hebben wij inmiddels de kadernota vastgesteld en liggen de uitgangspunten vast." Dat laatste werd door de wethouder onder schreven. Overigens noemde Ou dcsluijs het terecht wat er over de peuterspeelzalen in de kadernota staat. „Het is inderdaad een forse loonstijging. Maar we moeten be zuinigen." Anderzijds wil het ge meentebestuur 28 mille uittrekken voor nieuw beleid: 15 mille voor uitbreiding van het aantal peuter- groepen en 13 mille voor inspecties door de GGD. VERVOLG VAN PLAN NOORD Overigens laat de grondexploitatie van Noord een tekort van minstens acht miljoen euro zien. De gemeente draagt daar drie miljoen in bij, de pro vincie 2,4 miljoen. Bouwfonds en Castria elk één miljoen. Daarnaast brengt Castria de boekwaarde in van zestien woningen aan de Grindweg (nummers 38 t/m 68). Het verwachte positieve resultaat van de Molenvliet- sedijk moet de rest van het tekort dek ken. Voor het ontwikkelen van Tholen Noord én een gebied aan de Molen- vlietsedijk richten de drie partijen een afzonderlijke vennootschap onder fir ma op. de Gemeenschappelijke Ex ploitatie Maatschappij Tholen Noord. Ook in deze V.O.F. neemt elk voor een derde deel via een eigen besloten vennootschap. De gemeente neemt 23 hectare grond aan de Molenvlietse- dijk over van Bouwfonds, de rentelas ten komen voor gezamenlijke reke ning van de drie partijen. De gemeenteraad wordt gevraagd er zes miljoen voor beschikbaar te stellen. Die transactie is onderdeel van de raamovereenkomst die in december 2008 met de provincie is gesloten. Bouwfonds levert de grond voor 11,7 miljoen aan Tholen Stad Grondex ploitatie, die ze voor de getaxeerde waarde (25 euro per vierkante meter) doorverkoopt aan de gemeente. Op haar beurt verstrekt de gemeente een lening van 5,7 miljoen aan Tholen Stad Grondexploitatie. Deze V.O.F. krijgt de gronden bij de start van de exploitatie in fiscaal bouwrijpe staat geleverd tegen een afgesproken opge bouwde verkoopprijs. Maximaal vijf tien procent van de uitgeefbare vier kante meters zal vervolgens door de V.O.F. tegen een marktconforme prijs aan de gemeente worden geleverd. Die kan ze gebruiken voor sociaal maatschappelijk vastgoed, vrije ka vels of eventuele andere geïnteres seerden. De commissie bestuurszaken besloot vorige week om het voorstel achter gesloten deuren te bespreken. B. en w.' willen de gemeenteraad geheimhou ding opleggen met betrekking tot alle cijfers uit de samenwerkingsovereen komst, de bijlagen, de toelichting en de bijbehorende grondexploitatie. Advertentie I.M.

Eendrachtbode /Mededeelingenblad voor het eiland Tholen | 2010 | | pagina 7