Tegel restanten vanaf €6. Natuursteen en tegelvloeren! J Meeste kiezers brengen hun stem uit in Dalemhof in Tholen 'Te weinig aanvragen subsidie leefbaarheid' Tot 2.000,- Raad beslist over miljoenen voor koop gronden Tholen ■■MliRTTÏÏfTTTlll 1 Tuinfair geslaagd en gezellig Bal - Zeeuwse Bibliotheek Te0EL0ut, Spannende dag voor enige Thoolse kandidaat Kees van der Eist De Supermarkt van Halsteren 375 5- Donderdag 10 juni 2010 66e jaargang no. 30 extra inruil bij aanschaf van een nieuwe Renault De gemeenteraad beslist vanmiddag over de samenwer kingsovereenkomst tussen gemeente, Bouwfonds Ont wikkeling en Castria Wonen met betrekking tot het ont wikkelen van woongebieden in Tholen. Verder wordt de raad gevraagd dertien miljoen euro beschikbaar te stel len: zes miljoen voor de aankoop van 23 hectare grond aan de Molenvlietsedijk, en zeven miljoen voor toekom stige verwervingen in Tholen Noord. De grondexploita tie van laatstgenoemd plan laat, zo blijkt uit het voorstel, een tekort zien van meer dan acht miljoen euro. Tekort Noord Verenigingen, comités en werkgroepen op Tholen laten te veel Europees geld liggen om de leefbaarheid in hun plaats te bevorderen. Dat zei bestuurslid Bram van de Sande van de Zeeuwse vereniging voor kleine kernen (ZVKK) maandagavond in de Wellevaete in Sint-Anna land. „Er worden relatief weinig aanvragen van Tholen ingediend bij de provincie voor subsidie" Man ziet rotonde over het hoofd De diepe, smalle achtertuin van Lisette en Kees Geuze in Sint-Maartensdijk stond zaterdag vol met parasols en party tenten. Samen met Carin van der Kleijn had Lisette het idee opgevat om een tuinfair te organiseren. Daar kwamen onge veer 250 mensen op af, die ook nog eens zo'n 300 euro do neerden voor het goede doel. Lisette is dan ook tevreden: „Het was zeer geslaagd en erg gezellig." Cel- en taakstraf ,nertsenbevrijder, 'Gemeente investeert te veel in Tholen' zie www.plus.nl Éi ÉH ^r'nw's Gegroeid Het is een spannende dag voor Kees van der Eist uit Tho len. Hij is de enige Thoolse kandidaat voor de Tweede Kamerverkiezingen. De CU'er maakt zich geen illusies. Gekozen wordt hij niet, maar toch. De verkiezingen be palen het nieuws. De gemeente meldde gisteren om tien uur en om twee uur de opkomst. Om twee uur had 32,48 procent zijn stem uitgebracht. Ongeveer een derde van het Thoolse electoraat, 6,5 uur nadat de stembureaus open waren gegaan. Dalemhof in Tholen spande met 42,16 procent de kroon. In de Wellevaete te Sint-Anna land was het toen het laagst: 23,11 procent Ethische kwestie r—g Autobedrijf T«l. 0166 602440 Fax 0166-604440 Tal. 0166 607060 Fax 0166-607061 Eendrachtbode, de Thoolse Courant Postbus 5, 4697 ZG Sint-Annaland Telefoon 0166-657007 b.g.g. 653474 Telefax 0166-657008 E-mail: redactie@eendrachtbode.nl advertentie@eendrachtbode.nl admin@eendrachtbode.nl Website: www.eendrachtbode.nl Het enige nieuwsblad voor de streek Tholen en Sint-Philipsland waarin opgenomen de Thoolse Courant en het Advertentieblad. Verschijnt donderdag. Bankrekening 30 30 05 556, Giro 12 44 07 Abonnement 17,15 per halfjaar, 31,00 per jaar, per post 55,50 per jaar, allemaal incasso. Losse nummers 1,-. Opgave advertenties voor dinsdag 16.00 uur. Advertentieprijs 0,31 plus btw per mm. Hoofdredacteur W. Heijboer. Vier partijen én winst Molenvlietsedijk dekken tekort Noord Onderdeel van de overeenkomst is dat de partijen een vennootschap on der firma oprichten, Tholen Stad Grondexploitatie V.O.F. Daarin neemt ieder voor een derde deel, via een eigen besloten vennootschap, en brengt een miljoen euro in. De ge meente richt er de besloten vennoot schap Gemeente Tholen Grondex ploitatie Tholen Stad voor op. Wethouder Peter Hoek zal de ge meente vertegenwoordigen in de vergadering van vennoten die de V.O.F. bestuurt. Hierin worden be sluiten genomen op basis van unani miteit bij voltalligheid van stemmen. Over de samenwerkingsovereen komst is ruim vijftien maanden on derhandeld. Daaraan is vooral het zoeken naar een juridisch, fiscaal en polilick-bestuurlijk evenwicht debet. De overeenkomst raakt drie gebie den in Tholen: Tholen Noord, Mo lenvlietsedijk en Buitenzorg IV. Voor dit laatste gebied wordt zo weinig mogelijk geregeld. Gemeen te en Bouwfonds sluiten er een af zonderlijke samenwerkingsovereen komst voor. Verder is afgesproken dat Bouwfonds - die de gronden in eigendom heeft - deze wijk voor ei gen rekening en risico exploiteert. De gemeente neemt het openbaar gebied over en spant zich in voor de kaders om hel woningbouwpro gramma te realiseren. Over de ver deling van de kosten moeten beide partijen nog afspraken maken. In Tholen Noord - het gebied tussen de Grindweg, Ten Ankerweg, ver lengde Eendrachtsweg en Ohmstraat - hebben alle drie de partijen al gronden in eigendom. De gemeente probeert de resterende benodigde percelen te verwerven, maakt ze fis caal bouwrijp en levert ze, inclusief gemaakte kosten, aan de V.O.F. Ge schat wordt dat daarvoor nog zo'n zeven miljoen euro nodig is. Om niet voor iedere aankoop afzonderlijk bij de gemeenteraad te moeten aanklop pen. stellen burgemeester en wethou ders voor om genoemd bedrag in één keer beschikbaar te stellen. De grondexploitatie in Noord wordt voor rekening en risico van de V.O.F. gevoerd. Ze verkoopt straks de bouwkavels per deelgebied aan de opstalexploitant. Voor de aanleg van het openbaar gebied legt de ge meente twee miljoen euro op tafel. ZIE VERDER PAGINA 7. Veertig mille Leger des Hei Is, 150 mille voor Haven Van de Sande is ook teamleider van het Leger des Hcils. Duidelijk werd flat Leger des Heils wel de weg weet te vinden in de regelingen. Voor het inrichten van het diensten centrum in Haestinge in Sint-Maar tensdijk wil het Leger bij de provin cie 40.000 euro subsidie aanvragen die de Europese Unie beschikbaar stelt voor het verbeteren van de leef baarheid op het platteland. Het moet snel gebeuren want de aanvraag moet voor 14 juni binnen zijn. Het is de helft van het bedrag dal nodig is. Voor de herinrichting van de Ha ven in Sint-Maartensdijk kan 150.000 euro uit de Europese geld pot komen. De gemeente heeft er vier ton voor uitgetrokken. Het zijn twee van de voorbeelden die ter sprake kwamen op de informatie avond van de Zeeuwse vereniging. Er waren 22 belangstellenden die zich op de hoogte wilden stellen van de mogelijkheden om voor subsidie in aanmerking te komen. Zoals de dorpsgemeenschap Sint-Annaland, de heemkundekring en de braderie commissie uit Sint-Philipsland, stichting platform leefbaar platte land Tholen, de Dorpstafèl Sint- Maartensdijk en Scherpenisse in op richting, de stichting actief Stavcnissc, de werkgroep Dorp uit Anna Jacobapolder. de stichting dorpsgemeenschap Scherpenisse. Er waren ook vertegenwoordigers van Castria Wonen en de gemeente. Bestuurslid Brant van de Sande van de ZVKK leidde de bijeenkomst. ZIE VERDER PAGINA 13 Openingstijden: Maandag t/m vrijdag: 13.00-17.30 uur Zaterdag: 8.00-12.00 uur Bergen op Zoom: Zeelandhaven 7, T 0164 - 27 15 23 www.logusbergenopzoom.nl SCHITTERENDE VLOERTEGELS I Telefoon: 0187 475 400 - www.esselink.nl Een 79-jarige automobilist is dins dagmiddag rond kwart over vijf rechtdoor gereden over de rotonde op de Provincialeweg bij Scherpe nisse. De auto liep daarbij een lekke voorband op. De bestuurder was het voorval al vergeten toen de po litie arriveerde en hem ernaar vroeg. Vanwege zijn leeftijd en het feit dat hij niets gemerkt had van de aanrijding, werd zijn rijbewijs ingenomen. Een familielid verving ter plaatse de band van de auto. Een ander fa milielid ging nog even met de man langs de huisartsenpost om zeker te weten of hij niets had opgelopen bij de aanrijding. Lisette Geuze (met witte broeken Carin van der Kleijn (uiterst rechts) oogstten succes met hun idee voor een tuinfair. Achter Lisette is haar man Kees in gesprek met Martin van Damme. waardelijk. De straf is lager omdat de rechters meewogen dal de 24 jarige dader het syndroom van As perger heeft en mede daardoor verminderd toerekeningsvatbaar is. Walhout diende een verzoek lot schadevergoeding van 4,5 ton in, maar die moet bij de burgerlijke rechter worden behandeld. Algemeen Belang Tholen vindt dat de gemeente verhoudingsgewijs te veel investeert in voorzieningen in de plaats Tholen. In de commissie bestuurszaken noemde fractievoor zitter Han van 'l Hof een bedrag van 35 tot 40 miljoen euro in de komende vijftien jaar. ,,Ecn exor bitant bedrag, afgezet tegen wat er naar de andere kernen gaal. Terwijl we als gemeente toch voor dlle in woners investeren." Het beeld dat alles naar Tholen gaat, heeft het college van burgemeester en wet houders niet, reageerde burge meester Nuis op de kritiek. Hij wees op Sint-Maartensdijk, waar de Markt is gereconstrueerd, een nieuw Haestinge wordt gebouwd, en plannen in de maak zijn voor recreatieve ontwikkelingen aan de zuidkant. Van 't Hof nam enigszins gas terug: ,,Het is niet dat er elders niets gebeurt. Maar ten aanzien van de geldstromen is wat ABT be treft de verhouding zoek!" Dorpsstraat 75-77 Halsteren PLUS Tel: 0164 68 32 71 EN VERDER... Schuurbrand eerste uitruk dit jaar voor brandweer Stavenisse Massa stalen rossen trekt zaterdag dwars door gemeente EEN WERKELIJK GROOT MENS IS EEN TOONBEELD VAN HOFFELIJKHEID EN GEDULD Dit nummer bestaat uit 18 pagina's Driehonderd euro voor familiehuis Daniël den Hoedkliniek Lisette Geuze heeft sinds vorig jaar een eigen webwinkel - Huis Emma - voor woonaccessoires. Ze liep met het idee rond om daarvoor een klantendag te organise ren. „Maar ik sta met mijn spulletjes ook wel op fairs en vind de sfeer daar leuk. Vo rig jaar organiseerde middenstandsvereniging Smalstad hier ook een fair. Samen met Carin van der Kleijn, die bij mij in de straal woont, ben ik erover gaan denken." Via hun contacten en in de buurt vonden ze mensen die wel aan de fair wilden mee doen, en zo waren er in een mum van lijd een tiental standhouders gevonden. Twee meevallers waren er zaterdag in ieder geval: het was een prachtige, zonover goten dag én aan de overkant van de Sportlaan was er een open huis bij Haestinge in aanbouw. Dat zorgde op de fair voor extra aanloop. Iedere bezoeker kreeg een bon netje voor een kop koffie of thee, en daarbij werd geattendeerd op een bus voor het goede doel: het familiehuis van de Daniël den Hoedkliniek in Rotterdam. De hele dag heerste er een gezellige sfeer onder de bezoekers en de standhouders. Het aan bod was divers. Lisette prees haar eigen spulletjes aan, Carin de taarten die ze maakt. Verder was er een goudsmid aanwezig, waren handgemaakte kaarten, bloe men en uien te koop. Peter v.d. Ree bakte DrenLse kniepertjes, flinterdunne wafels uit de smeek waar zijn vrouw Bettina vandaan komt. Zij had ook zelfgemaakte ad vocaat. Buitenmeubelen, keramiek en high tea was eveneens op de fair te vinden. Verspreid over de dag kwamen zo'n 250 belangstellenden langs en daarmee was Lisette erg tevreden. De reacties waren goed, en er werd zelfs gevraagd of de tuin fair een vervolg krijgt. „Maar daar hebben wc nog helemaal niet over nagedacht", zegt Lisette Geuze. Peter J. bekend als de vegan stre aker, is gisteren door de Rotter damse rechtbank veroordeeld tot 265 dagen celstraf en een taakstraf van 240 uur voor het vrijlaten van 2500 nertsen bij de firma Walhout in Stavenisse in maart. Van de 265 dagen heeft hij er al 180 opzitten. Justitie eiste zes maanden voor- Kees van der Eist uit Tholen is vrijwilliger op stembureau nummer vier, in de Rehobothkerk in Tholen. De secretaris van de CU Tholen brengt er ook zijn stem uit, op welke partij is niet zo moeilijk te raden. Hij is CU-kandidaat voor de Tweede Kamer. nis geregeld. Zij hebben de mossel sector bezocht met betrekking tot de Natura 2000 problematiek, de ZLTO. maar ook een weefselkwekerij voor varens, die de planten exporteert. „Je hebt dan te maken met verkloning van planten en dat is een ethische kwestie, maar op dat gebied heeft de CU er geen problemen mee. We zijn tegen als er iets bij de plant wordt in gebracht, zoals bij gentechnologie." In Stavenisse heeft het gezelschap aquavisserij Grovisco bezocht, er is met een campagnebus door Zeeland gereden en in Zeeuws-Vlaanderen hebben de CU-Kamerleden zich ver diept in de fusie van de ROC-scholen en de krimp van de bevolking. Kort om, Van der Eist is er veel voor van huis. Hij combineert zijn politieke activi teiten met een 40-urige baan in de graszaadveredeling te Moerstraten én zijn gezin. Van der Eist is sinds 33 jaar getrouwd met Sjaan Geluk en samen hebben ze vier dochters, waarvan er drie zijn getrouwd. Ze hebben vijf kleinkinderen. Nu, met twee verkiezingen in één jaar, is het een drukke periode voor de Thole- naar. „Dat was eigenlijk tegen dc verwachting in. We hadden niet zien aankomen dat het kabinet zou vallen, anders had het nog een jaartje ge duurd voor er weer verkiezingen wa ren." Het betekent voor Van der Eist veel vrije uren opnemen. „Er zijn pe riodes dat ik veel overwerk, dus dat is goed te compenseren. Maar nu met zo'n drukke periode gaat het hard met de uren. Ik probeer altijd een paar weken voor de zomer over te houden." Hij speelt af en toe vliegende keep tussen zijn politieke leven en zijn privéleven. „Af en toe heb ik een ver jaardag tussendoor. Zo voerde ik cam pagne in Limburg, waar ik dagcoördi nator was. Mijn schoonzoon was die dag jarig en op de terugweg ben ik daar 's avonds nog even langs gegaan. Hij woont in Kaatsheuvel. Ik kwam daar om half tien nog even aan." Zijn vrouw steunt hem. „Ze is /ells de stuwende kracht geweest voor mijn sollicitatie. Ze zei, dat moet je doen, dat is echt iets voor jou. Ach teraf niet wetende dat er zoveel werk aan zat. Nu zegt ze wel eens plagend, je hebt ook nog een gezin." Hij hoopt dat zijn inspanningen voor de campagne zijn vruchten gaat af werpen. Bij de gemeenteraadsverkie zingen heeft hij gemerkt dat het le denaantal van de Thoolse afdeling is gegroeid. „Dat is grotendeels te dan ken aan de inzet van onze raadsleden Bram van de Sande en Jaap Hagc. Wc zitten nu om en nabij de 100 le den." Toen hing hij nog hun posters op. Deze keer heeft hij een poster voor zichzelf laten maken. Hij grapt dat hij met voorkeursstemmen mis schien wel de Kamer haalt. „Mijn vrouw heeft toegezegd op mij te stemmen. Maar ik heb zelfs reacties van mensen uit het land gekregen die zeiden: mijn stem heb je. Soms uit een hoek, waarvan ik het niet had verwacht. Gisteravond kreeg ik nog een mailtje van iemand ujt Tholen die zei dat ik bij hem in de etalage hing." Toch ziet Van der Eist zichzelf niet in de Tweede Kamer komen. „Lijstdu wer zijn en het campagnewerk ligt mij denk ik meer dan het Kamer werk. Ik ben niet echt, hoe noemen ze dat, een papiertijger'? Ik ben wel echt een doener." Kees Eikelenboom voor tiende keer bij Fietselfstedentocht Deze week Harpoen vaart weer tussen Gorishoek en Yerseke Ingeborg Broere is het gewend om CDA te stemmen uit een fusie van RPF en GPV. „Op een gegeven moment ga je ledenver gaderingen bezoeken, die waren toen nog niet zo druk bezet en wer den gewoon bij de voorzitter thuis gehouden. Toen was dat Otto ter Beek. Er kwam een functie vrij en mijn nieuwsgierigheid was gewekt. De toenmalige secretaris ging ver huizen in verband met zijn werk en ik werd gevraagd om hem op te vol gen. Daar heb ik mee ingestemd." In 2003 zag hij een oproep op dc website van de CU voor mensen die zich willen inzetten voor de verkie zingscampagne en Van der Eist solli citeerde. „Ik werd aangenomen, maar alles gebeurt op vrijwillige basis." Hij organiseert werkbezoeken van Tweede Kamerleden aan Zeeland en was vorig jaar bij de Europese ver kiezingen campagnecoördinator voor onze provincie. Voor deze ver kiezingen is hij regionale campagne leider. Hij heeft onder andere een bezoek van Ernst Cramer en aspirant-Ka merlid Ron de Rover uit Middelhar- „Het is heel spannend, ik ben be nieuwd wat eruit komt." De aandacht van Kees van der Eist uit Tholen gaat vooral uit naar het resultaat van de ChristenUnie. André Rouvoet sprak dinsdagavond nog in het laatste ver kiezingsdebat van de NOS de wens uit dat zijn partij tien zetels haalt. „Ik heb niet zoveel debatten gevolgd, maar heb toch een goed gevoel wat de CU betreft. Zeven it acht zetels zou reëel kunnen zijn voor de Chris tenUnie." In de laatste verkiezings periode had de partij er zes. Van der Eist denkt dat de CU de vierde partij zou kunnen zijn om het kabinet te vormen. Zichzelf ziet de 52-jarige Tholenaar niet in Den Haag komen. Hij staat namelijk op de kieslijst voor de Tweede Kamer, op plaats nummer 46 voor de CU. „Ik denk niet dat het erin zit dat ik in de Kamer kom, dat zou niet realistisch wezen." Van der Eist is van huis uit een echte CU-aanhanger. Hij werd halverwege de jaren '80 lid van voorganger RPF. In 1999 werd hij secretaris van de gemeentelijke CU die voortkwam Advertentie I.M.

Eendrachtbode /Mededeelingenblad voor het eiland Tholen | 2010 | | pagina 1