Thoolse autoclub in Oostenrijk 'Het is door de enorme drukte voortdurend opletten geblazen Patrick Ketting gaat door na 250 duels Zeeuwse dames winnen van Smerdiek Geluk door naar kiir op muziek in tweede internationaal concours Kinderen zwemvierdaagse Tholen leveren 4150 euro voor Roparun Koersballen Thoolse golftitel voor Erik Bleiji Massa stalen rossen trekt zaterdag dwars door gemeente Donderdag 10 juni 2010 EENDRACHTBODE, DE THOOLSE COURANT Rijnberg derde op NK bootvissen Kees Eikelenboom uit Poortvliet rijdt voor tiende keer Fietselfstedentocht Eigenlijk zag hij er dit jaar tegenop. Maar het zou de tiende keer worden, en dus ging Kees Eikelenboom uit Poortvliet met Pinksteren tóch richting Friesland voor de elfstedentocht op de fiets. Daar verliep alles naar wens, zodat hij in Bolsward naast de gebruikelijke medaille een gouden speld in ontvangst kon nemen. „Het is de laatste keer geweest. Volgend jaar ga ik eens ergens an ders kijken", zegt de Poortvlietse toerfietsen Regenjas Bloemen Ecomarathon Duel tussen NAC en Tholense Boys De Zeeuwse selectie van vrouwenvoetballers speelde za terdag de eerste wedstrijd tegen het eerste vrouwenelftal van Smerdiek op het veld van voetbalclub WHS in Sint- Annaland. De partij werd winnend afgesloten door het provinciale elftal. In de veertigste minuut viel het eerste en verlossende doelpunt. Thoolse ruiters op concours in Halsteren 17 Vierde editie met 43 deelnemers in Bruinisse Elisabeth Geluk heeft op haar tweede internationale wedstrijd voor het eerst haar kür, een proef op muziek, mogen rijden. De 18-jarige dres- suuramazone deed van woensdag tot en met zondag mee aan de wed strijd in Ville de Compiègne in Frankrijk. Vanwege haar prestaties in de landenproef en de individuele proef kreeg ze een startbewijs voor deelname aan de kür op muziek, die zondag verreden werd. De Sint- Annalandse scoorde daarin bijna 71 procent en werd vijfde. Ze heeft daarmee haar visitekaartje afgegeven en laten merken dat zij een amazone is waar in de toekomst rekening mee gehouden mag wor den. Geluk denkt niet dat ze met haar prestatie kans maakt voor deel name aan het Europees Kampioen schap voor Junioren, de klasse voor internationale ruiters tot en met 18 jaar. „Dat is vaak van tevoren al uit gemaakt wie daarheen mag", meent ze. Geluk was uitgenodigd door de paardcnsportbond KNHS om deel te nemen aan hel concours in Frank rijk. Daaraan deden nog een aantal Nederlanders mee, waaronder de 17-jarige Maxime Osse uit Hcin- kenszand. Die werd tweede in de kür. Elisabeth had haar kür twee jaar ge leden al gemaakt, toen ze met haar paard Samaranch nog in de klasse Z2 startte. Vanaf dat moment heeft hij steeds in de kast gelegen. „Ik heb hem express niet zo vaak geoe fend, omdat de kans dat je hem mag rijden zeer klein is." Inmiddels zijn de bewegingen van Samaranch ver anderd door de stijging van het ni veau en het was daardoor lastig voor Elisabeth om die in haar oude proef te laten passen. Omdat het erg warm weer was, zo'n 30 graden, nam ze zondag niet het risico om hem nog met Samaranch te oefenen. „Ik wilde zijn energie sparen." Ze had wel videobeelden van haar kür. „Die heb ik de hele morgen beke ken, zodat hij goed in mijn hoofd zat." Dc proef ging beter dan ze dacht. „Ik had een paar foutjes qua timing. Ik begon iets te snel en daardoor ging het in de draf een keer fout." Voor haar eerste keer was de mu ziek toepasselijk: ze reed op dc to nen van The First time ever I saw your face van Celine Dion. Ze kreeg er 70,750 procent voor. Dal bete kent dat ze gemiddeld voor haar on derdelen het cijfer 7 haalde. Eén van de drie juryleden gaf zelfs 73 procent. „Die gaf zelfs een compli ment op mijn uitslagenformulier: Well ridden with your charming horse." Geluk glundert ervan. In de landenproef op vrijdag, waar bij de resultaten per team worden opgeteld, werd Elisabeth individu eel vierde met 65,7 procent. „Die proef ging het beste, daarin had ik mijn paard het beste voor elkaar." Op zaterdag werd ze in een deelne mersveld van 22 combinaties vijfde met 67 procent. Dat waren welis waar meer punten, maar Elisabeth was niet zo tevreden met haar proef, omdat haar paard last had van de vliegen en daardoor af en toe met zijn hoofd schudde. „Je mag inter nationaal met een netje over zijn oren rijden, maar dat had ik nog nooit gedaan. Ik was bang dat hij juist met zijn hoofd zou gaan schud den vanwege dat oornctje." Gisteren is Geluk vertrokken naar De Steeg in Gelderland om mee te doen aan de Nederlandse kampioen schappen dressuur. Haar eerstvol gende internationale wedstrijd is in juli, weer in Frankrijk. Arjan Rijnberg uit Oud-Vossemeer heeft zondag de bronzen medaille in de wacht gesleept bij het Neder lands kampioenschap bootvissen. Daaraan deden in totaal 30 deelne mers aan mee die met vijf boten vanaf Necltjc Jans de Noordzee op voeren. Rijnberg ving 277 vissen, samen 43,65 kilo. Naast dc Vosse- meerder deden er nog drie leden van hengelsportclub Dc Oosterschelde- vissers uit Sint-Maartensdijk mee. David v.d. Velde werd zesde met 346 vissen; Cccs en Linda v.d. Vel de werden respectievelijk 27ste en 28ste met 182 en 200 stuks. Zwembaden de Spetter in Tholen en Haestingc in Sint-Maartensdijk heb ben met dc zwemvierdaagse 4150 euro opgehaald voor de Roparun. De deelnemende kinderen zamelden geld in voor het doel waarmee pro jecten worden georganiseerd, waar door het leven van kankerpatiënten veraangenaamd kan worden. In Hacstinge haalde Elviera Poot het meeste geld op van de meisjes. De dertienjarige Poot zorgde voor de derde keer voor het hoogste inge zamelde bedrag. Dit jaar heeft ze een bedrag van 215,50 euro opge haald. Bij de jongens zamelde Jacco Smits het meeste geld in. Dc tienja rige Jacco haalde 140 euro op. In zwembad Dc Spetter was er ook een meisje dat al voor dc derde keer het meeste geld inzamelde. Dc der tienjarige Jeannet Schaap leverde dit jaar de hoogste bijdrage met 199 euro. Martin Klok (II) was met 219 euro de grootste inzamelaar bij de jongens. Kees Eikelenboom kreeg in Bolsward een gouden speld en een medaille. De 65-jarige Kees Eikelenboom is een fervent fietser. Aangesloten bij toerclub De Bidon, waar hij weke lijks op zondagmorgen en dinsdag avond de clubritten rijdt. „En vaak op zaterdagmiddag nog even een rondje Zeelandbrug (108 kilometer) of Willemstad (95 kilometer)", ver telt hij. Voor lange ritten draait hij zijn hand niet om. Via een zwager werd Eikelenboom op dc Fietself- stedentocht vanuit het Friese Bols ward geattendeerd. Een rit van 240 kilometer op tweede pinksterdag. Al een aantal jaren rijdt hij die samen met Cor Natte uit Noordgouwe. Van Dc Bidon krijgt hij picmand mee. „Die vinden het te massaal." Dit jaar gingen bijna 13.500 fiet sers van start, waarvan ruim 400 de finish niet haalden. Eikelcnboom: „Je start in groepen van zo'n 600 fietsers, om het half uur. Je krijgt je startkaart thuis gestuurd en daarop staat de vertrektijd aangegeven. In mijn geval was dat twaalf minuten over zes, ruim een uur vroeger dan vorig jaar." De Poortvlietenaar stapt liefst zo vroeg mogelijk op dc fiets. „Dan heb je er vóór negen uur al een flinke ruk opzitten." Het evenement is een heel sfeervol ge beuren, zegt hij. Dc eerste groep start om vijf uur 's morgens. Zowel bij het vertrek als onderweg langs de route staan muziekgezelschap pen, en zelfs draaiorgels en zang koren. Het eerste deel van de tocht is 135 kilometer lang: van Bols ward via Harlingen, Franekcr, Dokkum en Leeuwarden terug naar Bolsward. Het tweede deel, ruim honderd kilometer, voert langs Sneek, IJlst, Sloten, Stavoren. Hin- deloopen en Workum terug naar Bolsward. Kees Eikelenboom had in de aan loop naar de tocht nogal rugklach ten en ademhalingsproblemen, waardoor hij minder aan de voorbe reiding deed. Maar niettemin ver liep het goed. „Je ziet allerlei soor ten fietsen, en soms dc vreemdst uitgedoste mensen." Iedereen rijdt zijn eigen tempo, vertelt Eikelen boom, die zelf een gemiddelde van zo'n 25 km/u aanhield. Het is, door de drukte, wél voortdurend opletten geblazen. „Eten en drinken doe je op de fiets. Bij vertrek had ik vijf a zes cadetten en een paar bananen in de achterzak gestoken. En onder weg krijg je ook dijigen, zoals een appel, bekertje soep of yoghurt." Dc Poortvlietenaar en zijn vrouw Joke maakten daags tevoren de 300 kilo meter lange rit met een camper. Daar vulde hij na het eerste deel van dc rit zijn eten en drinken aan. Warm was het niet, de zon liet zich in Friesland - in tegenstelling tot Tholen - nauwelijks zien. „En op het stuk van Dokkum naar Friesland hadden we tegenwind. Ik had 's morgens mijn regenjas meegeno men, maar die heb ik 's middags thuis gelaten." De Thoolse toerfict- ser heeft bij vorige edities soms ook behoorlijk kou geleden. „Dan was het afzien." Dit keer was ook Kees' vrouw Joke mee. Niet voor het eerst overigens. „De tiende keer wilde ik met bloe men voor Kees aan de finish staan", zegt ze. Zij vermaakte zich in het Friese stadje. „Er heerst daar een heel gezellige sfeer. Wat je allemaal aan mensen en fietsers ziet." Om half vijf 's middags zat de rit er op voor Eikelcnboom en Cor Natte. „Cor kreeg vorig jaar zijn gouden speldje. Maar hij wilde mij mijn tiende ril niet alleen laten rijden." De Poortvlietenaar sprak in Bols ward Tineke Foprna uit Tholen, die eveneens mee reed. Ook Leen van Dricl uit Sint-Maartensdijk was er weer bij. Zes leden van de Thoolse autoclub DubMeisters, voor Volkswagen en Audi-liefhebbers, hebben de vierdaags automeeting AutoNews GTI Wörthersee treffen aan het Wörthermeer in Oostenrijk bezocht. Dat is de grootste automeeting in Europa en staat in het teken van V.A.G (Volkswagen Audi Gruppe). Hier worden ook de automerken Seat, Sko da, Porsche, Bentley, Bugatti en Lamborghini bij betrokken. DubMeisters is dc club voor Volks wagen en Audi-liefhebbers in de re gio Tholen. Dc leden van deze club komen oorspronkelijk uit Stavenis- se, Sint-Annaland, Sint-Maartens dijk en Poortvliet. Door middel van het organiseren van diverse activi teiten en het bezoeken van meetings willen ze op een leuke en ontspan nende manier omgaan met hun hob by, of sterker nog, passie: hel tunen en stylcn van hun VW's en Audi's. Naar eigen zeggen: 'Geheel naar ei gen smaak aangepast, niet overdre ven, maar meer dan subtiel: meis- terlijk.' De modellen zijn zeer divers, van oud tol nieuw, zowel Volkswagen Golf als Polo, Audi A3 en A4. Ze bezoeken met regelmaat mee tings, zowel in het binnen- als bui tenland. maar hun voorkeur gaat uit naar die in België en Oostenrijk. Die meetings vinden ze mooi en moet je als club bij zijn, menen de Dubmcisters. Voor het bezoek aan de Wörthersee meeting moesten zij een tocht van 1250 km afleggen om aan te komen in Reifnitz, een plaatsje tussen Vel den en Klagenfurt. Richard Burgers met zijn Audi A4 Avant, Cees van Luik met zijn Golf I Cabriolet, Ne- leward Rijstenbil met zijn Golf II G60, Joan Lindhout met zijn Golf IV BlucMotion project, Patrick van Prooijen met zijn Golf VI on air en Peter Bazen met zijn Polo GTI. De clubleden hebben daar op en top genoten, van dc omgeving, de schit terende auto's en vooral de sfeer on der elkaar. De clubleden zijn alweer op zoek naar een adres voor 2011, als het Wörthersee treffen haar 30ste verjaardag viert. Joan Lindhout heeft twee dagen voor het Oostenrijkse evenement meegedaan aan de Shell ecomara thon op het circuit van Euro- Speedway Lausitz in Duitsland. Naast dat studenten van hogescho len en universiteiten uitgedaagd werden om voertuigen te ontwik kelen die zo ver mogelijk kunnen rijden op het omgerekende equiva lent van één liter benzine, werden ook zuinig rijden consumenten uit de hele wereld naar Duitsland ge vraagd om dezelfde uitdaging aan te gaan. Joan is gevraagd als zuinige rijder dc Nederlandse eer te verdedigen. Samen met Hans Moen, winnaar Zuinig Rijden 2008, nam hij het op tegen tien andere Europese deelne mers en werd zesde. Er moesten bij de pitstops telkens vragen worden beantwoord en als die antwoorden fout waren, kreeg de bestuurder strafpunten. Joan kreeg ze allemaal, zoals airco aan, kinderstoeltje en twee poppen meenemen en een paar kilo aardappels. Hij heeft zijn opgedane kennis bij de race gebruikt om op zo weinig mogelijk brandstof door te rijden naar Oostenrijk. Want met zijn mijnbluemotion-project probeert hij zijn Golf 1 op 30 te laten rijden. Zijn record is 1 op 28,6 en dat heeft hij gehaald tijdens zijn rit naar het Wörthersee treffen. Smerdiek is met zes dames vertegenwoordigd in de Zeeuwse selectie, maar zaterdag was Irini Brouwer afwezig- Achterste rij v.l.n.r.: Mandy Roels, Angelique Hage, Esra Bicer. Voorste rij Marieke Goeree en Wendy de Wilde. haar plaats. Een minuut later kopte Maud Kuipers tegen de lat. in dc veertiende minuut schoot Karen Bcuze net voorlangs het doel. Ellen Schrcurs kon het afmaken toen ze alleen op keepster Kaylee Dieleman afging, maar ook nu kon Kaylee goed redden. In de vijfenzeventigste minuut kon Marieke Goeree tot driemaal toe in rebound uithalen, maar weer niet raak. Toch kwam het verlossende doelpunt voor het Zeeuwse elftal. Rosanne Lammcrs deponeerde in dc veertigste minuut dc bal in de hoek :l-0. Na de wed strijd was er een maaltijd met een varken op spit dat beschikbaar was gesteld door WHS voor beide elftal len. De Turkse Esra Bicer. die in het eer ste elftal van Smerdiek de positie van verdediger heeft, is voor de tweede keer uitgenodigd door de Turkse voetbalbond om het nationa le vrouwenelftal te versterken. Eer der al had ze een uitnodiging ont vangen om eind mei in Duitsland mee te spelen. Voetbalclub Tholense Boys ontvangt op 15 juli dc spelers van eredivisie club NAC uit Breda. Er is dan 's avonds om zeven uur een duel op sportpark Dc Bent lussen de eerste elftallen van Tholense Boys en NAC. De club noemt de wedstrijd dc uit blinker van hel jubileumprogramma dat speciaal is opgesteld voor de vie ring van het vijftigjarig bestaan. Aanstaande zaterdag is er een voet- balticnkamp voor alle leden die om half negen 's morgens begint en 's avonds is er een feestavond voor le den, sponsors en vrijwilligers. Op 3 september is er een receptie voor ge nodigden en de dag daarna, op zater dag 4 september is er een reünie voor leden en oud-leden. Dc meiden van Oostkapelle ontbra ken in het Zeeuwse elftal, vanwege een uitje in Limburg. Smerdiek trad aan met drie spelers van de hoofd macht en liet de helft van het twee de meedoen en verder een aantal nieuwe speelsters. Dc wedstrijd werd in Sint-Annaland gehouden vanwege een jarenlange traditie van Smerdiek dames 1Dat elftal speelt jaarlijks begin juni een wedstrijd in die plaats voor de sa menwerking tussen de tussen de verenigingen omtrent het dames voetbal op Tholen. Anderlecht en Kaapverdischc eilanden waren al eerder tegenstanders van Smerdiek op Sint-Annaland. In de eerste helft maakten beide ploegen weinig verschil. Er waren zowel kansen voor Smerdiek als de Zeeuwse selectie. Zo kon selectie speler Maud Kuipers vrij doorgaan, maar haar inzet was een makkelijke prooi voor Smerdiekkeepster Kay lee Dieleman die voortreffelijk stond te keepen. Zij is eigenlijk ook opgenomen in de selectie voor het Belgische Sinaai, maar speelde nu voor de Thoolse club. Aan de andere kant kon Anne Hage uithalen haar inzet ging net naast. Zo ging de eer ste helft gelijk op. Na de rust was de Zeeuwse selectie dc betere ploeg en was het wachten op een doelpunt. In de derde minuut kon Angelique Hage vrij inschieten maar keepster Dieleman stond op Een aantal Thoolse ruiters en amazones komen zaterdag en zondag in actie op het concours hippique van rijvereniging Prins Auvergne in Halsteren. Dat wordt verreden op de terreinen aan dc Melanen. Zaterdag zijn de ponyruiters aan dc beurt en zondag komen de paardenrubrieken aan bod. Josje en Jaap Moerland uit Stavenissc doen mee aan de springrubrickcn op zondag. Josje start met haar paard in de Klasse B, evenals Mandy Deurloo uit Tholen. Jaap start in de klasse L. In de dressuur verdedigt Marjolein Leunis de Thoolse eer in dc klasse L2. De wedstrijd begint op beide dagen om negen uur 's morgens. Uitslag van de gespeelde koersbalwed- strijden van: Oud-Vossemeer: 1. mevr. L. van Poort vliet en mevr. L. Weezenaar 29 p; 2. N. Moerkerken en mevr. N. Minhccrc 28 p; 3. mevr. C. van Mierlo en mevr. J. van Houte 20 p; 4. mevr. R. Nagtcgaal en mevr. C. Havermans 16 p; 5. mevr. M. van Poortvliet 5 p. Meulvliet: 1. mevr. J. Verbracken en me vr. J. Bos 33 p; 2. mevr. L. Verschoor en W. Deurloo 30 p; 3. mevr. N. Deurloo en mevr. H. Schot, én mevr. A. llilgerson en mevr. B. Schot, én J. Sprenkels 18 p; 6. mevr. D. Lindcnberg en G. Bolier. én mevr. L. van Bale en W. Bijl 14 p Gezelligheid vóór Alles/Sint-Maartens dijk: 1. W. Bijl en J. Bijnagte 37 p.; 2. mevr. A. Boxce en A. Pool 32 p.; 3. C. Breurc en C. van Gorsel 27 p.; 4. mevr. B. Bijnagte en mevr. T. Breurc 22 p.; 5. mevr. C. van Mierlo 20 p.; 6. mevr. W. Kloeten mevr. M. Dane 19 p. Patrick Ketting is zaterdag gehuldigd wegens het spelen van meer dan 250 wedstrijden in het eerste elftal van WHS. In het hijzijn van 50 (oud)-spelers van de twee All Stars-elftallen tijdens de traditionele WHS-voetbaldag aan het eind van het seizoen, kreeg hij bloemen en een mooie fotocollage van typische Patrick Ketting-acties op de groene mat. „We hopen je nog een paar jaar voor ons eerste elftal te kunnen behouden", zei voorzitter Anco Fase. De voormalige Zeeuwse topscorer gaat in elk geval nog een seizoen door bij WHS 1. „Misschien weer iets meer naar voren om het scorend vermogen te verhogen", filosofeer de de voorzitter over de nieuwe competitie. In het voorbije seizoen maakte Ketting 4 doelpunten en dat gebeurde vaak uit stilstaande situ aties: strafschoppen en vrije trap pen. Dc aanvoerder beschikt daar naast over een prima pass, die vele keren de basis vormde voor een prachtige actie en een doelpunt. Daarnaast is Patrick Ketting nog ac tief als jeugdleider en met het be stuurlijk werk van zijn vrouw Mi randa levert dit duo een waardevolle bijdrage aan de Sint-Annalandse voetbalvereniging. De voctbaldag van WHS begon za terdag met het A.J. Soeterstoernooi voor B-junioren, waarna de jeugd kampioenen hun ererondje maak ten. Verder voetbalden twee WHS All Stars tegen elkaar met o.a. Wim van Vossen, Henk Noteboom en Le on v.d. Ouden. De laatste komt mo gelijk terug op het oude WHS-nest. De 34-jarige spits van WC '68 liet doorschemeren een terugkeer niet uit te sluiten. Leon v.d. Ouden speelde in de top van het amateur voetbal bij o.a. SHO Oud-Beijer- land en het Zceuws-Vlaamse Hoek. De laatste seizoenen speelt hij in de kleuren van WC Halsleren. Het af sluiten van zijn voetbalcarrière in het groen en wit zou de cirkel weer rond maken. Voor dc rest verwacht WHS geen nieuwe of vertrekkende spelers. Dc All Stars wedstrijden werden ge wonnen door team 2 van leider Wim Snoep. Met 5-4 werd team I o.l.v. Chris van 't Hof verslagen. Doel puntenmakers waren Leon van den Ouden (2), Sander Westdorp, Rien Fase en Arie Fase van team I en Pa trick Ketting (2), Daan Bolier en Corné van Tilbeurgh van team 2. WHS B behaalde in het A.J. Soe terstoernooi een vijfde plaats. WHS Cl werd vierde in een toernooi in Biervliet. In een toernooi van De Jonge Spartaan werd WHS El vijf de en E2 zesde. Gisteravond speel den de smurfen en F-pupillcn tegen de moeders, vanavond voetballen dc E-pupillcn tegen dc vaders, vrijdag is er een speurtocht voor D, C en B- junioren en zaterdagmiddag om twee uur sluit WHS af met het fami- lictocmooi. Erik Bleiji uit Ouwerkerk is de beste Thoolse golfer van het jaar. Hij deed namens sportuitrustingfabrikant Suunto uit Tholen mee aan de wedstrijd op golfbaan Grevelingenhout in Bruinisse. Daaraan deden in totaal 43 golfers mee die van het eiland komen of direct betrokken zijn bij Tholen. I)e Thoolse ondernemers Rens Tichem en Pieter Verhoeff organiseerde voor de vierde keer het Thoolse golfkampioenschap. Bleiji ging er met 40 punten met de hoofdprijs en wisselbeker vandoor: een set golfclubs en een wijnkoeler voor aan het tafelblad. Volgens de organisatoren was het deelnemersveld groter dan voor gaande jaren. Het doel van Rens en Pieter is om alle golfers van het ei land bij elkaar te brengen om een gezellige dag er van te kunnen ma ken met elkaar. Alle gasten werden dan ook feestelijk ontvangen met koffie en een bolus. Eerst werd de wedstrijd doorgenomen. Dc zon zorgde voor een goed begin. Er werd in groepjes van drie ge speeld en om de zes minuten ge start. Het was een zogeheten slable- fordwedstrijd waar men punten behaalt met een 3A handicap verre kening. Dat betekent dat iedereen van een lagere handicap moet spe len. Alle deelnemers kregen bij in schrijving gelijk een tas mee met broodjes, drinken, golfballen en nog tal van andere versnaperingen. Het windje met kracht 4 maakte het spelen iets lastig. Bij terugkomst aan de wcdstrijdtafel werd volgens Pieter en Rens duidelijk dat alle deelnemers het naar hun zin hadden gehad. Er werd gelijk gekeken hoe veel punten iedereen had gescoord en werd onder het genot van een drankje verleid wat er allemaal was gebeurd op dc baan. De deelnemers hadden ondertussen tijd gehad om af en toe te kijken naar andere golfers op de baan, hoe een balletje mis geslagen werd of juist een hele perfecte bal. Dat werd ook nog besproken bij het diner dat volgde na de wedstrijd. Na het eten werden de prijzen uitgereikt. Daar bij werd de ncary (waarbij de bal het dichtst bij de vlag geslagen wordt) gewonnen door Kees Zeijlemakcr en de longest (de bal die het verst op de fairway - waar het gras iets langer is dan op de green - geslagen wordt) is gewonnen door Tini de Nijs. Daarnaast werden er nog zeven wedstrijdprijzen verdeeld. Kees Heldcrop werd tweede met 37 pun ten, Hans van Woerkom werd derde met 33 punten en één punt meer op de laatste hole, waardoor Pieter Ver hoeff met evenveel punten vierde werd. Gerri Bolier, die nu op Texel woont, werd met 32 punten vijfde. Leen Ottcvangcr werd zesde met 31 punten en Shuyi Voogd eindigde als zevende met 26 punten. Kampioen Erik Bleiji moest nog wel even via een toespraak uitleg gen waarom het hem zo goed was vergaan. Dat is traditie bij de strijd om de titel beste Thoolse golfer van het jaar. Volgend jaar bestaat de wedstrijd vijfjaar en die lustrume ditie wordt gehouden op golfbaan Reymerswael te Rilland. Delta Tour en Ride for the Roses gaat over Tholen Duizenden fietsers komen zaterdag in een lange stoet over Tholen en Sint-Philipsland. Het zijn deelnemers aan de Delta Ride for The Roses, waarmee geld wordt ingezameld voor KWF Kankerbestrijding, en de profwielerronde Delta Tour Zeeland. De route van de 120 kilometer van de benefiettocht loopt voor een deel door de gemeente Tholen. Dat geldt ook voor de eerste etappe van de wielertoer, die van Middelburg naar Goes loopt en in totaal een lengte van 191,3 kilometer heeft. De fietsers starten om negen uur 's morgens in Goes richting Schou- wen-Duiveland en komen via de Philipsdam de gemeente Tholen binnengereden. Ze maken aan het eind direct dc oversteek naar de Krabbenkreekweg en gaan dan ver der via dc Broeksedijk. Broekse- weg. Marcwcg en Hiksedijk rich ting dorpshuis Dc Vossenkuil waar even wordt uitgerust. De deelne mers hebben er dan ongeveer 50 ki lometer opzitten. Ze vervolgen hun tocht door dc Burgemeester Ver- sluijsstraat om via dc Molenstraat en dc Molenweg Oud-Vossemeer weer te verlaten. Via de Nieuwland- sedijk. Watcrvliclscdijk, Vrouwen- dijk en de Kettingdijk wordt de Oestcrdam bereikt en rijden de fiet sers verder richting Goes. De profrenners starten om half een op dc Markt in Middelburg en rij den - wat het Thoolse gedeelte be treft - tot en met dc Krabbenkreek weg dezelfde route als de recreanten, maar gaan direct via de Broeksewcg naar de Hiksedijk, om hun weg te vervolgen via dc Vogel- sangscdijk, Coentjesweg en dc Gan- kelweg naar dc Oud-Vossemcerse- dijk. Die wordt gevolgd richting de Nieuwe Postweg, waar de afslag wordt genomen naar de Rcimers- waalsewcg en de Oesterdam. De eerste renners worden rond tien voor vijf bij de finish in Goes ver wacht. Er doen 16 ploegen mee, waaronder Garmin Transitions en Rabobank, met onder andere Lars Boom. Er zijn in totaal drie afstanden voor de Ride for the Roses, naast dc 120 kan er ook 25 en 50 kilometer wor den gereden. Vorig jaar deden er in totaal 3000 deelnemers mee aan de Zeeuwse editie van de tocht, waar onder ook een aantal Tholenaren. Er deden een eveneens twee Thole naren mee aan de prominententour die onlangs als voorbereiding op de Delta Tour Zeeland is georgani seerd. Tineke Foprrta uit Tholen en Oud-Smurdiekenaar Kcctic van Oosten-Hagc reden de 50 kilometer lange fietstocht.

Eendrachtbode /Mededeelingenblad voor het eiland Tholen | 2010 | | pagina 17