THOLEN Feestelijke ingebruikneming laadpunt en overhandiging sleutels elektrische auto Jongerenraadsvergadering Voordragen voor een Koninklijke Onderscheiding Donderdag 10 juni 2010 jeugd y°taatl Openbare bekendmakingen Gemeenteriieuws openbare bekendmakingen gemeente Tholen week 22 gemeente Tholen MELDPUNT GEMEENTE 0166-667667 ll Tholenderwijs Gemeentehuis Tholen Bezoekadres: Hof van Tholen 2, 4691 DZ Tholen Postadres: Postbus 51, 4690 AB Tholen Telefoon (0166) 668 200 Meldpunt (0166) 667 667 (24 uur per dag voor opmerkingen, meldingen over uw woonomgeving) Fax (0166) 663 553 E-mail gemeente@tholen.nl Website www.tholen.nl Openingstijden gemeentehuis Iedere werkdag geopend Van 8.30 uur tot 12.30 uur: yrije inloop Van 12.30 uur tot 17.00 uur: hal van het gemeentehuis geopend, dienstverlening op afspraak Avondopenstelling burgerzaken: do. 18.00 - 20.00 uur Burgemeester of wethouder spreken U bent van harte welkom op het gemeente huis. U kunt een afspraak maken via het bestuurssecretariaat: (0166) 668 330: voor de burgemeester (0166) 668 386: voor een van de wethouders Gemeenteraad Wanneer u iets met (een lid van) de gemeen teraad wilt bespreken, kunt u contact opne men met de raadsgriffie: 0166 - 668 350. Vragen over leven met een beperking MEE Zeeland biedt ondersteuning bij leven met een beperking. U bent van harte welkom met uw vragen op elke woensdag van 09.00 uur tot 12.00 uur op het servicepunt in het gemeentehuis van Tholen. Cliëntenraad Hoe neemt u contact op met de Cliëntenraad Werk en Inkomen/WWB? 1. U belt naar de gemeente Tholen 0166-668200. 2. De receptionist(e) vraagt om uw naam en telefoonnummer. Let op: U hoeft niet te zeggen waar het over gaat, dat bespreekt u pas met iemand van de cliëntenraad zelf. 3.U wordt teruggebeld door iemand van de cliëntenraad. En hij/zij maakt een afspraak met u. Wegwerkzaamheden en verkeersmaatregelen Een overzicht van de wegwerkzaamheden en verkeersmaatregelen die de komende tijd bin nen de gemeente zullen plaatsvinden, kunt u vinden op de website van de gemeente: www.tholen.nlIn het linkermenu kunt u onder 'Actueel' klikken op Verkeersmaat- rege len'. Op deze pagina vindt u altijd de meest actuele informatie op het gebied van verkeer en wegenonderhoud. Tholenderwijs gratis via e-mail of print Inwoners van de gemeente Tholen die géén abon nement hebben op de Eendrachtbode, kunnen onze voorlichtingsrubriek Tholenderwijs toch gra tis thuis ontvangen. Via e-mail en als u geen internet-aansluiting hebt, op papier via de brie venbus. Let wel, u ontvangt dan alleen Tholenderwijs en niet de Eendrachtbode. U meldt zich hiervoor aan bij de Eendrachtbode (0166- 657007) of bij de gemeente Tholen (0166-668210). Of u stuurt een e-mail naar tholenderwijs@eendrachtbode.nl Bij het gemeentehuis in Tholen wordt op woensdag middag 16 juni 2010 vanaf 14.15 uur het eerste Zeeuwse oplaadpunt voor elektrische auto's in gebruik genomen. De heer R. Koornstra, duurzaam ondernemer (Tendris) en bezitter van een elektri sche auto, zal zijn elektrisch aangedreven auto komen opladen bij het laadpunt. Na de feestelijke ingebruikneming van het laadpunt krijgt de gemeente de sleutels van de eerste gemeentelijke elektrische auto overhandigd. Wijkteam I Tholen zal daarna met deze auto in de kernen Tholen en Oud-Vossemeer te zien zijn. Wilt u getuige zijn van deze twee bijzondere gebeurtenissen voor Tholen en Zeeland? U bent van harte welkom! De jongerenraad wil alle jongeren van Tholen de gelegenheid geven om de openbare jongerenraadsvergaderingen te bezoeken en vergadert daarom regelmatig in de verschillende kernen. Op deze manier hoopt de jongerenraad de jongeren te stimuleren om gebruik te maken van de inspraakmogelijkheid, die iedere vergadering op de agen da staat. Ook worden jongeren in de kernen op de hoogte gehouden van de onderwerpen waar de jongerenraad zich mee bezig houdt. Het is voor de jongerenraad van groot belang om te weten welke zaken jongeren raken, zodat zij het college van B en W goed kunnen adviseren over het jeugdbeleid van de gemeente Tholen. De jongerenraad (Joth) vergadert op donderdag 17 juni 2010 in de grote zaal van Haestinge in Sint- Maartensdijk. De vergadering begint om 19.30 uur. AGENDA: 1. Mededelingen; 2. Notulen vorige vergadering 18 mei; 3. Eerste inspraakmogelijkheid voor bezoekers; 4. Werkgroep Tholen 's got talent; 5. Werkgroep Burkina Faso; 6. Overige werkgroepen; 7. Raadsvergaderingen; 8. Tweede Inspraakmogelijkheid voor bezoekers; 9. Rondvraag; 10. Sluiting. Jongerenorganisatie Tholen '".r>v?adar. Wie verdient er een lintje? Kent u iemand die zich zonder eigenbelang, in alle bescheidenheid inzet voor de samenleving? Iemand die altijd voor anderen klaarstaat, de handen graag uit de mouwen steekt en fungeert als stille kracht, kortom: iemand die een lintje verdient? Elk jaar worden ter gelegenheid van Koninginnedag Koninklijke Onderscheidingen uitgereikt. Bewoners van Tholen, maar ook instellingen, verenigingen en bedrijven, worden van harte uitgenodigd een voor stel in te dienen; iedereen kan namelijk iemand anders voorstellen voor een onderscheiding. Zo krijgen de perso nen die zich langdurig op bijzondere wijze verdienstelijk hebben gemaakt voor de samenleving, de eer die ze toekomt. Wanneer dien ik een aanvraag in? Aanvragen voor een Koninklijke onderscheiding kunnen in principe het gehele jaar door worden ingediend, maar omdat de behandeling van een voorstel behoorlijk wat tijd kost, is het belangrijk om tijdig in actie te komen. Aanvragen voor Koninginnedag 2011 moeten voor juli 2010 worden ingediend. Gaat het om een uitreiking tijdens een andere gelegenheid, dan kunt u het voorstel tenminste zes maanden van tevoren naar de burgemeester stu ren. Hoe dien ik een aanvraag in? Wellicht heeft u thuis internet. In dat geval surft u naar de pagina www.lintjes.nl. Naast aanvullende informatie over de lintjesregen, kunt u vanaf deze website ook het voorstelformulier downloaden dat u nodig heeft voor het indienen van een aanvraag. Gebruik hiervoor de knop Downloads. Heeft u geen internet, dan kunt u ook contact opnemen met de medewerker Kabinetszaken van de gemeente Tholen. Zij zal u dan een formulier toesturen. Wat moet er in het voorstel komen te staan? In uw voorstel geeft u een zo compleet mogelijk beeld van de persoon die volgens u een lintje verdient. Wie wordt er voorgesteld? Wat is de reden voor het indienen van een voorstel? Welke bijzondere verdiensten heeft deze persoon in zijn of haar leven verricht? Hoeveel tijd was daarmee gemoeid? Deed deze persoon dat alleen of samen met anderen? Dit zijn slechts enkele vragen die aan bod komen. Vervolgens kunt u dit voorstel schriftelijk indienen bij de burgemeester van Tholen. Uw brief moet voorzien zijn van naam, adres en handtekening. Neem voordat u tot een definitieve aanvraag overgaat even contact op met de medewerker Kabinetszaken. Ik heb een aanvraag ingediend. Wat nu? Uw aanvraag wordt in behandeling genomen bij de gemeente. De burgemeester brengt advies uit over alle voor stellen. Als dit advies positief is, kan er ook een suggestie worden gedaan voor de soort en hoogte van onder scheiding. Vervolgens geeft de Commissaris van de Koningin een oordeel. Die stuurt het voorstel dan naar het Kapittel voor de Civiele Orden. Dit onafhankelijke college geeft een zwaarwegend advies aan de betrokken minis ter. Wanneer de minister positief beslist, wordt de onderscheiding bij koninklijk besluit verleend. U wordt geïn formeerd over de uitkomst van het voorstel. Meer informatie: Voor vragen over Koninklijke Onderscheidingen kunt u contact opnemen met de medewerker Kabinetszaken, Sietske Nagelkerke. Zij is op dinsdag, woensdagochtend en vrijdag bereikbaar op telefoonnummer 0166-668 211. Mailen mag ook: nagelkerke.s@tholen.nl Een voorstelformulier voor een Koninklijke Onderscheiding kunt u, voorzien van naam, adres en handtekening, richten aan: gemeente Tholen, t.a.v. Burgemeester W. Nuis, Postbus 51, 4690 AB te Tholen. Vergeet u vooral niet om met grote letters "persoonlijk, K0" op de envelop te vermelden. BOUWEN Ingekomen bouwaanvragen - Achterstraat 4 te Poortvliet: het bouwen van een serre; - Hoenderweg 23 te Sint-Annaland: het vervangen en nieuwe indeling van een kozijn; - Molenvlietsedijk 7 te Tholen: het vergroten van een school voor basisonderwijs (tijdelijke vergunning); - De Heul 3 te Sint-Annaland: het plaatsen van een antennemast; - Havenplein 7 9 te Sint-Annaland: het veranderen en vergroten van een café; - Prins Hendrikstraat 20 te Sint Philipsland: het uitbrei den van een woning; - Weg van Kodde 4 te Sint-Annaland: het bouwen van een woning met garage. Ingekomen sloopaanvragen - Wouthoekweg 7 te Sint-Maartensdijk: het slopen van een woning en schuur. Ingekomen aanvragen monumentenvergunning - Dalemsestraat 16 te Tholen: het wijzigen van de inde ling; Welstandscommissie De welstandscommissie vergadert op maandag 14 juni 2010 in het gemeentehuis te Tholen. Aanvang 09:30 uur. In deze vergadering worden de op de agenda geplaatste bouwaanvragen behandeld. De agenda ligt voor iedereen op donderdag 10 en vrijdag 11 juni 2010 ter inzage in de publieke leesruimte van het gemeentehuis. De vergadering is openbaar en opdrachtgevers/ontwer- pers en direct belanghebbenden kunnen gebruik maken van het spreekrecht. De behandeling van zogenaamd vooroverleg/schetsplannen is niet openbaar. Verleende bouwvergunningen - Pelleweg 5 te Poortvliet: het gedeeltelijk vernieuwen van de garage: verzonden 1 juni 2010 - Klipper 61 te Sint-Annaland: het bouwen van een ber ging: verzonden 1 juni 2010 - Eerste Dijk 2 te Sint-Maartensdijk: het bouwen van een bedrijfsruimte: verzonden 1 juni 2010 - Spuidamstraat 3 te Scherpenisse: het verbouwen van een woning: verzonden 1 juni 2010 - Markt 1-5 te Sint-Maartensdijk: het verbouwen van het voormalig gemeentehuis tot hotel-restaurant: verzon den 1 juni 2010 - Veerstraat 7 te Oud-Vossemeer: het plaatsen van een garage: verzonden 1 juni 2010 - Noordstraat 5 te Scherpenisse: het uitbreiden van een woning: verzonden 3 juni 2010 - Goudenregenlaan 8 te Scherpenisse: het bouwen van een woning: verzonden 3 juni 2010 - Bloemenlaan 116 te Sint-Maartensdijk: het bouwen van een berging: verzonden 3 juni 2010 Verleende sloopvergunningen - Nieuweweg 12 te Stavenisse: het gedeeltelijk slopen van gebouwen: verzonden 1 juni 2010 Volgens de algemene wet bestuursrecht (Awb) kunnen belanghebbenden tegen een verleende vergunning bezwaar maken. Het bezwaarschrift moet binnen 6 weken na de dag waarop het besluit is verzonden aan de aanvra ger schriftelijk worden ingediend bij het college van bur gemeester en wethouders van Tholen. Voor informatie over de mogelijkheid bezwaar te maken kunt u contact opnemen met de afdeling Vergunningen en Handhaving, telefoon: 0166-668200. ONTHEFFINGEN EN BOUWVERGUNNINGEN Ontwerpbeschikkingen Burgemeester en wethouders van Tholen maken bekend dat zij voornemens zijn ontheffingen van de geldende bestemmingsplannen en bouwvergunningen te verlenen voor de navolgende aanvragen om bouwvergunning met toepassing van: Artikel 3.6, lid 1, sub c. van de Wet ruimtelijke ordening: Contr'Escarpe 6 te Tholen: het vergroten van een havenkantoor (2010-8); Oudelandsepoort 20 te Tholen: het vergroten van een woning (2010-154); Vanaf 11 juni 2010 tot en met 24 juni 2010 liggen de ontwerpbeschikkingen ontheffingen en bouwvergunnin gen met de daarbij behorende stukken ter inzage in het gemeentehuis (zie voor adres en openingstijden het colo fon). Zienswijze: binnen deze inzagentermijn kunnen belang hebbenden een zienswijze over de ontwerpbeschikkin gen naar voren brengen. Binnen de genoemde inzagentermijn kan mondeling of schriftelijk een zienswijze over een ontwerpbeschikking naar voren worden gebracht bij burgemeester en wethou ders van Tholen. Een schriftelijke zienswijze kunt u richten aan het colle ge van burgemeester en wethouders van Tholen, Postbus 51, 4690 AB Tholen. Degene die mondeling een zienswij ze wil indienen kan, voor het maken van een afspraak, contact opnemen met de afdeling vergunningen en hand having, telefoon: 0166-668562/668363. Van een monde linge zienswijze zal een verslag worden opgesteld. Verleende ontheffing Burgemeester en wethouders van Tholen maken bekend, nu geen zienswijzen zijn ingediend naar aanleiding van de ontwerpbeschikking, dat zij voor het navolgende verzoek ontheffing van het geldende bestemmingsplan verlenen: Artikel 3.6, lid 1, sub c, van de Wet ruimtelijke ordening: Kruvtenhurasewea 4 te Poortvliet: voor het vestinen van een restaurant in bestaande bebouwing en het uitbreiden van een minicamping (2010-435), verzon den 1 juni 2010; Vólgens de Algemene wet bestuursrecht (Awb) kunnen belanghebbenden tegen een verleende ontheffing bezwaar maken. Een bezwaarschrift moet binnen 6 weken na de dag waarop het besluit is verzonden aan de aanvrager schriftelijk worden ingediend bij het college van burgemeester en wethouders van Tholen. Indien u de beschikking wilt inzien kunt u contact opnemen met de afdeling Vergunningen en Handhaving, telefoon: 0166-668200. Bezwaar en beroep Degene die tegen een beschikking bezwaar of beroep heeft gemaakt, kan een verzoek doen tot het treffen van een voorlopige voorziening (schorsing). Het verzoek tot het treffen van een voorlopige voorziening moet gericht worden aan de Voorzieningenrechter van de Rechtbank Middelburg, sector Bestuursrecht, Postbus 5015, 4330 KA Middelburg. Nadere informatie over het indienen van een bezwaar- en beroepsschrift en het aanvragen van een voorlopige voorziening is te vinden in de brochure 'Bezwaar en beroep tegen een beslissing van de overheid' die op ver zoek door het cluster Communicatie van de gemeente Tholen wordt toegezonden. MONUMENTENWET Verleende monumentenvergunning Burgemeester en wethouders van Tholen maken - gelet op artikel 3:44 en 3:45 van de Algemene wet bestuurs recht - bekend dat besloten is een monumentenvergun ning te verlenen voor: - Hoge Markt 21 te Scherpenisse: het vernieuwen van het dak en het vervangen van twee kozijnen (2010- 190). Er zijn geen zienswijzen ingediend naar aanleiding van het ontwerpbesluit. In het definitieve besluit zijn geen wijzigingen aangebracht ten opzichte van het ontwerp. Het besluit tot het verlenen van de monumentenvergun ning en alle ter zake zijnde stukken liggen met ingang van 11 juni 2010 tot en met 23 juli 2010 ter inzage in de centrale hal van het gemeentehuis (zie voor adres en openingstijden het colofon). Volgens de Algemene wet bestuursrecht (Awb) kunnen belanghebbenden tegen een verleende monumentenver gunning beroep instellen. Het beroepschrift moet binnen 6 weken na de dag waarop de beschikking ter inzage is gelegd worden gericht en gezonden aan de Rechtbank Middelburg, sector Bestuursrechtspraak, Postbus 5015, 4330 KA Middelburg. Bezwaar en beroep Degene die tegen een beschikking bezwaar of beroep heeft gemaakt, kan een verzoek doen tot het treffen van een voorlopige voorziening (schorsing). Het verzoek tot het treffen van een voorlopige voorziening moet gericht worden aan de Voorzieninaenrechter van de Rechtbank Middelburg, sector Bestuursrecht, Postbus 5015, 4330 KA Middelburg. Nadere informatie over het indienen van een bezwaar- en beroepsschrift en het aanvragen van een voorlopige voorziening is te vinden in de brochure 'Bezwaar en beroep tegen een beslissing van de overheid' die op ver zoek door het cluster Communicatie van de gemeente Tholen wordt toegezonden. WET MILIEUBEHEER KENNISGEVING Kennisgeving van mededeling ontwerpbesluit Burgemeester en wethouders van Tholen delen mede, gelet op artikel 3.12, eerste lid en derde lid van de Algemene wet bestuursrecht en artikel 13.4 van de Wet milieubeheer, dat zij voornemens zijn om op de aan vraag van de heer H. van Genugten, Oude Baan 30 te Best, voor een nieuwe, de gehele inrichting omvattende vergunning ingevolge de Wet milieubeheer (Wm) voor het veranderen van de vleesvarkenshouderij, gelegen aan de Bram Groenewegeweg 2a te Poortvliet, kadastraal bekend Poortvliet, sectie L, nummer 716, die zij hebben ontvangen op 17 februari 2010 gunstig te beschikken onder oplegging van de nodige voorschriften om nadeli ge gevolgen voor het milieu te voorkomen, danwel zoveel mogelijk te beperken. Het ontwerpbesluit, alsmede de aanvraag en andere ter zake zijnde stukken liggen met ingang van 11 juni 2010 gedurende zes weken ter inzage in de centrale hal van het gemeentehuis. Hof van Tholen 2 te Tholen van 08.30 uur tot 17.00 uur (indien tussen 12.30 en 17.00 uur een toelichting wordt gewenst dient daarvoor een afspraak te worden gemaakt, telefoonnummer 0166- 668389). Indien het college daartoe een schriftelijk ver zoek ontvangt kunnen de stukken gedurende deze zes weken tevens tijdens de avondopenstelling in de centra le hal van het gemeentehuis worden ingezien. Na de genoemde periode van zes weken liggen de stuk ken tot het einde van de termijn waarbinnen beroep kan worden ingesteld tegen het geven van het aangevraagde be-.sluit, elke werkdag van 08.30 uur tot 12.30 uur ter inzage bij de afdeling Vergunningen en Handhaving van de gemeente. Gedurende zes weken vanaf de dag waarop de ontwerp- vergunning ter inzage is gelegd, kan een ieder zienswij zen tegen de ontwerpbeschikking op grond van de Wm schriftelijk bij Burgemeester en wethouders van de Gemeente Tholen naar voren brengen. Eveneens bestaat gedurende deze termijn, indien daarom telefonisch wordt verzocht, voor een ieder de gelegenheid tot het mondeling naar voren brengen van zienswijzen. U kunt daarvoor bij voorkeur voor 9 juli 2010 een afspraak maken met mevrouw G.J. Hertogs-van der Gouwe of mevrouw C.M. Hage-Goudzwaard van de afdeling Vergunningen en Handhaving, telefoon (0166) 668238/381. De ingebrachte zienswijzen worden mede ter inzage gelegd. i

Eendrachtbode /Mededeelingenblad voor het eiland Tholen | 2010 | | pagina 11