Koninklijke onderscheiding voor vier vertrekkende Thoolse brandweermannen Cees van Duuren en Jap Bruijnzeel zijn ruim 35 jaar brandweerman Nieuwe brandweerkazerne in Tholen eind september klaar Nieuwkomers Donderdag 3 juni 2010 EENDRACHTBODE, DE THOOLSE COURANT Verrassing tijdens jaarlijkse bindingsavond in Sint Philipsland Koopman Ridderhof Solidair Opvolger Horloge Brandweerwedstrijd in Sint Philipsland Tien jubilarissen gehuldigd op bindingsavond brandweer Tholen Oefenen Uitgerukt in 2009 Pindabrand Toegewijd Nuis en leerling-metselaar Johnny van 't Klooster plaatsen tegel hen mndmgsavond van de brandweer is alleen voor brandweerlieden en hun partners. Maar de brandweer van Tholen maakte zaterdagavond een uitzondering op die regel. Tegen het einde van de bijeenkomst in dorpshuis de Wimpel in Sint Philipsland kwamen familieleden van vier brandweerlieden binnengelopen. Het was een verrassing. Arie Koopman uit Sint-Maartensdijk, Han Ridderhof uit Sint-Annaland, Johan Nieu wenhuijzen en Adri Geuze uit Tholen namen afscheid en zijn daarbij benoemd tot Lid in de orde van Oranje Nassau. En daar mocht wel fa milie bij zijn, vond brandweercommandant Koos de Feijter. Ze hebben zich gedurende een lange periode vrijwillig ingezet ten bate van de samenleving en daarom heeft de koningin haar goedkeuring ver leend hen te onderscheiden met een lintje. De gemeente heeft de aan vraag hiervoor ingediend, naar aan leiding van een wijziging van het Kapittel, waarbij onderscheidingen worden aangevraagd. De maat schappelijke bijdrage van brand weerlieden aan de openbare orde en veiligheid met betrekking tot Ko ninklijke onderscheidingen zijn middels een brief van het Kapittel extra onder de aandacht gebracht bij de gemeente. In voorgaande jaren vroeg de ge meente de vrijwilligersmedaille bij het Kapittel aan voor brandweerlie den die afscheid namen. Het is daar om nu voor het eerst dat er konink lijke onderscheidingen worden uitgereikt in de gemeente Tholen voor vertrekkende brandweervrij- willigcrs. Het criterium voor het aantal dienstjaren is niet aangege ven, maar brandweercommandant Koos de Feijter denkt dat dat in elk geval veel langer dan tien jaar moet zijn. „Anders hoef je niet eens de moeite te nemen om het aan te vra gen. Het is een combinatie van fac toren. Het betreft tijd, maar ook in tensiteit." Burgemeester W. Nuis speldde de onderscheidingen op en sprak de mannen toe. Hij stipte daarbij kort hun loopbaan bij de brandweer aan. De Feijter heeft die informatie van alle leden op een rij. Arie Koopman heeft van de vertrek kende leden de meeste dienstjaren als vrijwillig brandweerman, name lijk 31 jaar en vijf maanden. Hij heeft per I januari 2009 al eervol ontslag gekregen, maar vorig jaar kon hij niet bij de bindingsavond aanwezig zijn. Daarom werd er dit jaar aandacht besteed aan zijn af scheid. De Feijter omschrijft zijn carrière als volgt: 'De heer Koopman heeft zich gedurende ruim 31 jaar moeite getroost en inspanning verricht om bij te dragen aan een veilige omge ving door zijn vrijwilligerschap bij de brandweer van de gemeente Tho len, blusgrocp Sint-Maartensdijk. De grote veranderingen die zich in de hele geschiedenis van de brand weer hebben voorgedaan, de groter wordende verantwoordelijkheid die in de loop van de jaren op de schou ders van de van de brandweerman als vrijwilliger is gelegd en de daar mee samenhangende toename van de gevraagde geoefendheid, hebben van de vrijwillige brandweerman meer en meer geëist. De heer Koop man is steeds loyaal met inzet voor de organisatie mee veranderd. Door zijn grote lokale kennis van het grote buitcngebcid van de gemeente heeft hij altijd een grote bijdrage kunnen leveren in een adequate brandbestrijding, omdat er in die lijd geen aanvalsplannen en objcctkaar- ten bestonden. Binnen de blusgroep (van 16 personen) was de heer Koopman altijd een vaste factor die, waar nodig in stressvolle situaties 'olie op de golven' kon opbrengen.' Hij is in 1977 begonnen als aspirant brandwacht en werd in 1979 brand wacht. Vanaf 1989 tot 1 januari 2009 functioneerde hij als brandwacht eerste klasse. In verband met ge zondheidsredenen is hij genood zaakt om te stoppen. Han Ridderhof heeft zich 30 jaar en zeven maanden bezig gehouden met allerlei zaken voor de blusgroep Sint-Annaland. Nu er steeds meer re gels bijkomen, zoals in de toelichting bij Arie Koopman al valt te lezen, vond hij de vrijwillige basis meer en meer in het gedrang komen. „De heer Ridderhof is in 1978 bij de brandweer in dienst gekomen. Sinds die tijd is er zo gigantisch veel veran derd. Er is arbeidsinspectie ingesteld, ér zijn nieuwe richtlijnen gekomen voor oefeningen en alles brengt veel meer administratie met zich mee", vertelt De Feijter. Hij gaf meerdere malen tijdens de bindingsavond aan dat hij zich zorgen maakt om de toe nemende druk die de uitgebreidere regelgeving op de vrijwilligers legt. Hij sprak daarom ook de wens uit dat die niet leidend wordt, zodat vrijwil ligers afhaken. Hij heeft wel begrip voor de keuze van Ridderhof. „Je ziet dat naarmate brandweerlieden ouder worden, ze ook meer gaan lon ken naar andere hobby's. Volgens mij is dat bij Han het zingen. De brandweer is zo intensief dat je er niet een andere hobby bij kunt heb ben. En als je ziet dat de heer Ridder hof zich meer dan 30 jaar heeft inge spannen, dan mag hij echt wel vinden dat genoeg is geweest. Eerlijk is eerlijk, dan mag je iemand daar hartelijk voor bedanken." Ridderhof heeft onder anderen een aanvullende bijdrage geleverd in het onderhouden van het materieel van de blusgrocp. De Feijter schrijft daarover: Daarmee heeft hij een grote bijdrage kunnen leveren in een adequate brandbestrijding en hulp verlening.' Ridderhof is in 1978 be gonnen als aspirant brandwacht en werd in 1980 brandwacht. Vijf jaar later haalde hij zijn papieren voor brandwacht eerste klasse en in 1988 schopte hij het tot hoofdbrandwacht. Dat is hij gebleven tol zijn afscheid per 1 mei. Johan Nicuwenhuijzen en Adri Geu ze zijn vrijwel gelijk begonnen en ook gelijk gestopt, namelijk per 1 oktober. Nieuwenhuijzen heeft er 28 jaar en zeven maanden opzitten en Geuze 27 jaar en acht maanden. Nieuwenhuijzen heeft steeds gezegd dat als zijn collega Adri zou stoppen, hij dat ook zou doen. Adri heeft aan gegeven op zijn 55ste te willen stop pen. Dat. is de leeftijdsgrens die de brandweer vroeger hanteerde. Tegen woordig worden er andere criteria voor het kunnen aanblijven als brandweerman gesteld. Zo moeten brandweerlieden steeds oefeningen bijhouden en na hun 50ste worden ze elk jaar medisch gekeurd. Een ander bindend criterium is de beschikbaar heid overdag. Adri van der Reest van blusgroep Sint-Annaland is inmid dels 60 jaar oud en voldoet nog steeds aan al die voorwaarden. Hij spant de kroon met 37 jaar lidmaat schap van de brandweer. Johan Nicuwenhuijzen is ook na zijn 55ste doorgegaan en vanwege zijn solidariteit met Adri Geuze is hij tot zijn 59ste brandweerman gebleven. Over Adri Geuze is het volgende ge zegd: Door zijn (aanvullende) bij drage in het bevelvoerderschap, het oefenen en het (mede) organiseren en jureren van brandweerwedstrijden voor de blusgroep heeft hij een grote bijdrage kunnen leveren in een ade quate wijze van onderhoud van de opleiding van de vrijwilligers in de blusgroep. Gedurende de periode 1990 tot 2009 heeft de heer Geuze de verantwoor delijkheid genomen om als bevel voerder de inzetten te leiden en daar mee niet alleen verantwoordelijkheid te nemen voor een adequate brand bestrijding/hulpverlening maar ook de verantwoordelijkheid te nemen voor de manschappen en het mate rieel tijdens de inzet. In het licht van de maatschappelijke ontwikkelingen i Geuze, Arie Koopman, Han Ridderhof en Johan Nieuwenhuijzen hebben een lintje gekregen voor hun jarenlange inzet als vrijwilliger bij de brandweer Tholen. de laatste jaren is dat voor een vrij williger geen sinecure. Tevens heeft de heer Geuze in de pe riode 1990 tot 2009 een voortrekken de rol gespeeld in het oefenen van de blusgroep. Professioneel worden en blijven door goede oefeningen was daarbij zijn adagio. Veel extra tijd is door hem daarvoor geïnvesteerd. Ook het meewerken aan de wedstrij den van de regionale brandweer heeft hij gedurende deze periode ge daan. Niet alleen in de organisatie maar ook als jurylid. Hij is door de collega's altijd erg gewaardeerd voor zijn inzet en objectiviteit.' Geuze is op 1 februari 1982 begon nen als aspirant brandwacht en werd in 1985 brandwacht. In een jaar tijd promoveerde hij tot brandwacht eer ste klasse en twee jaar later werd hij vervolgens hoofdbrandwacht. Vanaf 1990 was hij onderbrandmeester en bevelvoerder. Johan Nieuwenhuijzen heeft volgens Nuis en De Feijter door zijn (aanvul lende) bijdrage in het bevelvoerder schap, het oefenen en de functie van postcommandant van de blusgroep een grote bijdrage kunnen leveren in een adequate wijze van functioneren van de vrijwilligers in de blusgroep Tholen. Hij is in maart 1981 begonnen als as pirant brandwacht en werd twee jaar later brandwacht. Die functie vervul de hij vervolgens ook twee jaar en werd in 1985 brandwacht eerste klasse. In 1988 haalde hij zijn diplo ma voor hoofdbrandwacht en bleef dat tot 1990. In dat jaar functioneer de hij als onderbrandmeester en be velvoerder. Dat bleef hij tot zijn ver trek in oktober 2009, maar daarnaast was hij van 1995 tot 2008 ook post commandant van de blusgroep Tho len. Over de periode vanaf 1990 zei Nuis: 'Gedurende de periode 1990 tot 2009 heeft de heer. Nieuwenhuijzen de verantwoordelijkheid genomen om als bevelvoerder de inzetten te leideaen daarmee niet alleen verant woordelijkheid te nemen voor een adequate brandbestrijding/hulpverle ning maar ook de verantwoordelijk heid te nemen voor de manschappen en het materieel tijdens de inzet. Te vens heeft de heer Nicuwenhuijzen in de periode 1995 tot 2008 de func tie van postcommandant vervuld. Onder zijn leiding is de blusgrocp doorontwikkeld tot een repressief onderdeel van de brandweer dat goed is uitgerust voor zijn taak. Veel extra tijd is door hem geïnves teerd in het samenbinden van de groep en daarin is hij ook uitstekend geslaagd. De noodzaak hiertoe is in het brandweervak sterk aanwezig. Indien de chemie tussen de man schappen niet voldoende is, kunnen teamleden gevaar lopen bij inzetten waar het er op aan komt. Tenslotte heeft hij op verzoek van zijn beoog de opvolger nog bijna twee jaar bij gedragen aan het inwerken van hem.' Burgemeester Nuis greep de gele genheid aan om over dat inwerken van de postcommandant een grapje te maken. Opvolger Peter Schone-' veld kon lachen om het plagerijtje. Alle vier de mannen kregen een af scheidscadeau van de gemeente, na melijk een horloge. „Ik hoop niet dat anderen zich daar zo door aangetrok ken voelen dat ze ook afscheid ne men", grapte de burgemeester. Ook Pieter Vlot uit Stavenissc kreeg een horloge. Hij neemt afscheid na 11 jaar en 8 maanden. „Hij heeft bin nen zeven jaar alle rangen doorlo pen", vertelde Nuis. Vlot heeft aan gegeven dat hij zijn inzet voor het kerkelijk werk niet meer kon combi neren met dat voor de brandweer. De blusgroep Sint Philipsland van de brandweer Tholen organiseert zater dag een wedstrijd in de klasse 112. Er komen negen brandweerploegen uit de regio aan de start. De brandweer Tholen doet zelf niet mee. omdat zij de wedstrijd organiseert. De eerste ploeg (Hcinkenszand) start om vijf voor acht 's ochtends en Borssele is als laatste aan de beurt, om half vier. De wedstrijden zijn om vijf uur afgelopen en om zes uur reikt burgemeester W. Nuis de prijzen uit bij de firma Van Dijke Zeeland BV aan de Kwekcrijweg in Sint Philipsland. De beste drie ploegen mogen door naar de tweede ronde van de gewestelijke vaardigheidstoetsen, op 26 juni in Kapcllc. De landelij ke krachtmeting is op 18 september in Assen. (half acht) in de Wimpel aanwezig. Ze hoorden onder andere van de burgemeester dat de veiligheidsre gio Zeeland aan het eind van dit jaar een feit is. „Het is een lang proces geweest dat in 2006 is ontstaan. Er is veel over te doen geweest", vond Nuis. Hij vertelde zich in de bespre kingen vooral te hebben ingezet voor de personele consequenties. Ook zei hij dat er voor- en nadelen aan zitten. „Ik heb nog altijd vraag tekens bij een groot operationeel team als er mensen in uniform in Middelburg zitten, terwijl er hier wat gebeurt. Veiligheid is bij uitstek een lokale aangelegenheid, maar een gemeente is vaak te klein om al les alleen te doen." Hij zei ook dat de gemeente Tholen ervoor waakt dat de animo van de brandweerlieden in Tholen niet af neemt door allerlei regelgeving van uit diezelfde veiligheidsrcgio. Nuis slak ze een hart onder de riem door ze te laten weten dat ze zich daar niet druk over hoefden te maken. „Wat jullie moeten blijven doen is die brand op het dorp of in de omge- De brandweer heeft vorig jaar twee nieuwe vrijwilli gers erbij gekregen: Ronald Verwijs uit Sint-Maartensdijk en Sander Voshol uit Sint- Annaland. Maar dat is nog niet genoeg. Er is een nieu we wervingsactie gestart. Vooral in Sint-Maartensdijk zijn nog mensen nodig. ving adequaat blijven aanpakken. En vooral blijven oefenen." Hij haalde een uitspraak van topgolfer Tiger Woods aan: „Hoe meer ik oe fen, hoe meer geluk ik heb." Hij doelde daarmee op de risico's die de brandweerlieden lopen tijdens een uitruk. Daarom werden de partners ook bedankt voor het begrip. Hij vroeg de brandweerleden voor hen te applaudisseren. Daarbij werd er nauw opgelet of de mannen en vrouwen wel voor hun geliefden klapten. Degene die dat niet deed, kon rekenen op een enigszins the atrale verontwaardigde reactie. Voor diezelfde veiligheidsregio heeft de brandweer Tholen op een aantal punten haar organisatie moe ten bijwerken. Er is afgesproken dat alle dertien gemeenten in de veilig heidsregio een gelijk niveau moes ten hebben. In december heeft de kwaliteitsfoto voor de brandweer Tholen uitgewezen dal het niveau voldoende tot ruim voldoende is. Volgens Nuis is dat uitstekend. „Goed is onbereikbaar." Dat de gemeente Tholen moet be zuinigen. zal ook de brandweer niet ontgaan, vertelde Nuis. Maar hij maakte zich daar geen zorgen over. „Een goed team hoeft niet bang te zijn voor bezuinigingen." Hij wees op de verworven kennis en het be schikbare materiaal. „Dal moeten we blijven gebruiken op een manier zoals we dat moeten gebruiken." De duikploeg van de brandweer heeft onlangs een nieuwe uitrusting ge kregen en er is een nieuwe tankauto aangeschaft die kan dienen als tweede blusvoorziening. Die laatste is in het najaar operationeel. Nuis vond dat met die investering en het aanwezige materieel de brandweer De brandweer Tholen heeft in 2009 in totaal 167 keer een alarm ontvangen. Daarbij zijn 201 eenheden gealarmeerd. Per blus groep was dat als volgt: Tholen, 64 keer blusgroep en 31 keer duikteam; Sint-Maartensdijk 37 keer; Stavenisse 5 keer blus groep en drie keer de boot; Sint-Annaland 27 keer blusgroep en zes keer logistieke bus; Sint Philipsland 24. Er waren 95 meldin gen voor brand, waarvan 34 loos. Voor hulpverlening kwamen 72 meldingen, waarvan 28 voor bijstand in een andere gemeen te. Daarvan heeft de brandweer 23 keer bijstand verleend aan de regio Zeeland en vijf keer aan de regio midden West-Bra bant: 23 keer met het duikteam, zes keer met de boot en een keer de meetploeg. Er is 8 keer bijstand ontvangen, waarvan 5 keer ondersteuning door het redvoertuig uit midden West-Bra bant Vanuit Zeeland twee keer door het duikteam van Goes en één keer, bij de pindabrand op 13 juni, zijn 36 verschillende voertuigen geteld uit heel Zeeland en een deel uit Brabant. voorzien is van een goede basis om haar werk te kunnen doen. En dat doet de brandweer Tholen bui tengewoon goed volgens de burge meester. Hij baseerde zich daarbi j on der andere op de evaluatie van de brand bij Katjang Pedis in Sint-Maar tensdijk, ofwel de pindabrand. Die brand op 13 juni 2009 is volgens Nuis de grootste brand in de geschie denis van de gemeente Tholen. „Dat hebben jullie fantastisch gedaan. De aanpak is zowel intern als extern geë valueerd en er is heel veel waardering waarop deze brand is aangepakt." Hoewel alle korpsen even goed we len hoe te handelen, bij een brand is er elk jaar de bokaal voor het fitste brandweer team van Tholen aan de hand van de fire fittest. Brandweer lieden van de blusgroepen Tholen en Sint Philipsland leggen die elk jaar af door middel van een parcours. Er wordt daarbij gekeken hoe snel het parcours is afgelegd en hoeveel pers lucht er is gebruikt. Postcommandant Peter Verwijs van de blusgroep Sint Philipsland mocht de bokaal in ont vangst nemen namens zijn team. Koos de Feijter bedankte net als de burgemeester de brandweerlieden voor hun inzet, maar hij draaide het ook om. Hij sprak namens de brand weer ook dank uit aan het college en de gemeenteraad van Tholen voor de steun aan de brandweer. Omdat de burgemeester altijd graag de brandweerlieden hun partners laat kussen na ontvangst van een bos bloemen, overhandigde de com mandant ditmaal een bos bloemen aan Nuis met de bedoeling dat hij die voorzien van zoenen aan zijn vrouw zou geven. Dat deed de bur gemeester maar al te graag. Voor een volle zaal die hel burgemees- terspaar enthousiast toejuichte, volgde een kus van Wim Nuis voor zijn vrouw Hanneke. De jubilarissen op een rij v.l.n.r.: Leo Mosselman, Leo van Poortvliet, Arvid Gaakeer, Cees van Duuren, Jaco van der Welle en Peter Schorieveld. Eigenlijk is hij al 36 jaar lid, maar brandweerman Cees van Duuren is zaterdagavond gehuldigd voor zijn 35-jarig lidmaatschap van de blusgroep Sint-Philipsland. Voor de bindingsavond van vorig jaar kwam zijn jubileum nog te vroeg en daarom is hij een jaar later alsnog in het zonnetje gezet. Bij de bindingsavond van de brandweer Tholen zijn zaterdag in totaal tien jubilarissen voorzien van een oorkonde, waaronder Jap Bruijnzeel van de blusgroep Sint-Annaland die ook ruim 35 jaar brandweerlid is. Zes mannen zijn al twintig jaar lid van een blusgroep: Arvid Gaakeer en Peter Schoneveld (Tholen), Jo han van Dijke (Stavenisse), Johan Moerland en Leo van Poortvliet (Sint-Annaland) en Sjaak Stcijn (Sint Philipsland). Jaco van der Welle (Tholen) en Leo Mosselman (Sint-Annaland) namen de oorkon de voor 12,5 jaar lidmaatschap in ontvangst. Ze werden uitgebreid be dankt door de burgemeester W. Nuis en brandweercommandant Koos de Feijter en voorzien van een bos bloemen en een medaille. Het begin van de jaarlijkse bindings avond in de Wimpel in Sint Philips land was minder vreugdevol. Er werd stilgestaan bij het overlijden van Nel- lekc Hage, echtgenote van Chris Ha- ge die lid is van de blusgrocp Sint- Annaland. Even is erover gedacht om de bijeenkomst af te gelasten, maar er is gekozen voor een versoberde vorm zonder feestgedccltc. „Er is ook binding nodig in verdrie tige momenten", lichtte Koos de Feijter toe en daarom ging na over leg de avond toch door. Burgemees ter W. Nuis vroeg in zijn openings woord alle aanwezigen te gaan staan en een ogenblik stilte in acht te nemen. De Feijter riep op om het daar niet bij te laten en ook de emo ties te delen en degene die verdriet heeft te steunen waar mogelijk. Ook Nuis gaf nog een toelichting voor de keuze om de bindingsavond toch te laten plaatsvinden. „We wil len ook stilstaan bij degenen die bjij zijn met een diploma of een hogere rang." Daarnaast uitte hij volop zijn Jap Bruijnzeel, Johan van Dijke, waardering voor het brandweerkorps. Hij haalde daarbij de tekst op de uit nodiging aan die er vorig jaar ook op stond. Die duidt in het kort aan dat de brandweer behulpzaam, daadkrachtig en deskundig is. „Vorig jaar zei ik dat de brandweer ook moedig is, dit jaar zou ik eraan willen toevoegen: toege wijd. Dat betekent dal je je inzet voor iets. datje trouw bent aan je laak." Overigens was vanwege het schrap pen van het buffet en de muziek de bindingsavond naar een later begin- tijdstip geschoven, maar dat werd nog later vanwege een uitruk van de blusgroep Sint-Annaland. Die stapte omstreeks half zes in de auto voor het blussen van een schoorsteenbrand in de Burgemeester Baasstraat. Toch waren ze allemaal ongeveer een kwartier na het afgesproken tijdstip De nieuwe brandweerkazerne in Tholen wordt begin september opgele verd. In oktober is de verhuizing. De bouw ligt op schema. Het nieuwe onderkomen voor de blusgroep en het duikteam is een van de projec ten die de gemeente naar voren haalde in het aanbestedingsbeleid als antwoord op de recessie. Samen met 17-jarige leerling-metselaar John ny van 't Klooster uit Tholen plaatste burgemeester W. Nuis dinsdag middag een tegel in de opgemetselde muur van de kazerne. Van 't Klooster volgt zijn opleiding in Bergen op Zoom bij de praktij kopleiding Bouw en doet op de bouwplaats ervaring op. Het was een van de voorwaarden voor de bouw, zei Nuis. Ook moesten er Thoolse aannemers bij betrokken worden. Hoofdaannemer is Fraanjc uit Lcwedorp, maar volgens Nuis zijn er ook verschillende Thoolse onderaannemers bij de bouw be trokken. „Niet bij loze woorden la ten, maar gewoon doen." Met de bouw is 880.000 euro gemoeid. De brandweerkazerne is een kopie van de brandweerkazerne in Sint- Annaland. Alleen achter de muren zijn wat kleine verschillen aange bracht. Zo is het instructielokaal wat groter omdat hel korps (blus groep en duikteam) in Tholen gro ter is: 24 personen in plaats van 16 personen. De bestaande kazerne aan de Ten Ankerweg, gebouwd in 1978, vol doet niet meer. Er is maar één wc, er zijn geen douches en de stalling voor de voertuigen is te klein. Het walerongevallenvoertuig wordt ge stald in een bedrijf op het industrie- I terrein. Het pand verbouwen zou een ton hebben gekost. Volgens Nuis heeft het wel even ge duurd voordat de bouw kon worden gestart. Besloten werd om het op te nemen in het plan Noord. De brandweerkazerne valt daar ook in. Volgens Nuis komt de uitwerking van de grootse herinrichting van het gebied een stuk dichterbij nu er fi nanciële overeenstemming lijkt te zijn lussen de verschillende partij en. Het zoeken van een geschikte loca tie had de nodige voeten in de aar de. De provincie had de nodige be denkingen toen de gemeente het terrein bij de oprit voorstelde. „Bij elk gesprek bedacht de provincie wel tien minpunten. We hebben er voor moeten knokken en de gede puteerde (toen Poppclaars) uitgeno digd." Gemeente en provincie be reikten overeenstemming. Wel moest er een oplossing komen voor het verkeer. „Wc hebben de grond gekocht en daar zijn we dankbaar voor." Volgens Nuis is de nieuwe plek goed voor de aanrijtijden van de brandweer. Voor de eigen mensen maar ook voor degenen die hulp nodig hebben. „Tholen bedient ten slotte ook Oud-Vossemccr en Poortvliet. Je zit er snel op de grens van de bebouwing snel op de door gaande wegen." Nuis hield zijn toespraakje in de oude kazerne. Van alle zes korpsen waren vertegenwoordigers in uni form aanwezig. Ook de raadsleden Rob Duijm (CDA) en Chris Koop man (SGP) woonden de bijeen komst bij. Vandaar liep het gezel schap naar de bouwplek. Na het plaatsen van de tegel, kreeg Nuis van de aannemer een troffel en be keken de genodigden de bouw., Burgemeester Nuis wordt geholpen door leerling-metselaar Johnny van 'l Klooster uit Tholen

Eendrachtbode /Mededeelingenblad voor het eiland Tholen | 2010 | | pagina 5