Achterkleinkinderen president Roosevelt in voetsporen overgrootmoeder Eleanor 'Wij zijn gewend om voor een ander te zorgen, nu wordt er voor ons gezorgd' Schout- en schepenenrace krijgt nog 11,5 mille Ongeveer 95 procent mensen in dorpsfilm krijgt een naam Ontbreken rapport reclassering houdt rechtszaak maanden op 'Nu ook zo'n dag voor ons' Donderdag 3 juni 2010 EENDRACHTBODE, DE THOOLSE COURANT 3 Boekje geeft tijdsbeeld Oud-Vossemeer 1962 Heel Oud-Vossemeer op de film! Dat was de slogan van het bedrijf Filmactie, toen het in de zomer van 1962 een film maakte van het leven in dit Thoolse dorp. Honder den inwoners zijn destijds, in opdracht van de muziek vereniging, vastgelegd op het celluloid. Bijna een halve eeuw later zijn lang niet al die gezichten meer bij ieder een bekend. Daar willen Kees Droogers en Kees de Ko ning wat aan doen met hun publicatie 'Oud-Vossemeer 1962. Handboek bij de film Oud-Vossemeer 1962'. Tijdsbeeld Laatste subsidie provincie promotie watersport De derde schout- en schepenenrace op zaterdag 26 juni in Sint-Annaland krijgt voor de laatste keer een subsidie van 11.500 euro van de provincie Zeeland. Dit bedrag is opgebouwd uit 7500 euro als laatste bijdrage in het in 2008 al afgesproken afbouwtraject. In verband met het wegvallen van de gemeente Tholen als sponsor betaalt de provincie eenmalig nog 4000 euro bij. Verbreding De reclassering is er nog steeds niet in geslaagd om rap portage uit te brengen over een 31-jarige verdachte uit Sint-Maartensdijk. De kwestie sleept al maanden voort. De geweldszaak, die bij de rechtbank in Middelburg speelt, is door het ontbreken van een reclasseringsrap- port nog steeds niet inhoudelijk behandeld en werd maandag opnieuw uitgesteld. Amerikaanse Four Freedoms-delegatie drie kwartier in Oud-Vossemeer Een delegatie van het Amerikaanse Roosevelt Institute heeft donderdagmiddag Oud-Vossemeer bezocht. Drie achterkleinkinderen van president Franklin Delano Roosevelt waren voor het eerst in het dorp dat wordt be schouwd als de bakermat van hun familie. De Amerika nen waren in ons land voor de uitreiking van de Four Freedoms Awards, zaterdag in Middelburg. Oplossing Tolerant Doorsnee gezin Vicieuze cirkel Vragen over verbod parkeren langs straat in Oud-Vossemeer Digitaliseren Laureatendiner Bootlift voor gehandicapten in Tholen ro, t s Eerste Dag van de Maatschappelijk werker gevierd met sleutelhanger „Het is een hart onder de riem. Er wordt steeds op ons bezuinigd en nu is er toch waardering." Lian Oostdijck reageert op de lancering van de Dag van de Maatschap pelijk Werker. Die werd vorige week voor het eerst ge vierd in het hele land. Ook bij het team in Sint-Maartens dijk van de Stichting Maatschappelijk Werk en Welzijn Oosterschelderegio (SMWO). Niet met taart en slingers, maar eerder symbolisch. Zowel medewerkers als cliën ten kregen een sleutelhanger met een klavertje vier, om geluk te wensen en geluk te brengen. Acht jaar geleden al weer gingen Droogers en De Koning aan de slag. Ze probeerden zoveel mogelijk na men te achterhalen van mensen die op de dorpsfilm te zien zijn. Heel veel (oud-)inwoners bekeken de af gelopen jaren op hun verzoek de film of fragmenten daarvan en vul den gegevens aan. „Zelden deden wc op iemand tevergeefs een be roep", zegt Kees de Koning. Het gros van de namen was vrij snel ge vonden. Daarna werd het, met indi viduele gevallen, lastiger. Maar een vasthoudende Kees Droogers wist met gericht zoeken en vragen nog heel wat personen te benoemen. De samenstellers schatten dat zo'n 95 procent van de namen is gevonden. De rest is vaak te veraf gefilmd om herkenbaar te zijn. In het boekje worden de namen van minuut tot minuut weergegeven, met de tijdsaanduiding van het beeld erbij. Ook wordt steeds de plaats aangegeven waar de mensen zijn gefilmd. Droogers en De Ko ning hebben er zelfs de toenmalige woonadressen van de afgebeelde personen bijgezocht. Geregeld ook worden bijzonderheden vermeld, over beroep of betrokkenheid bij een vereniging bijvoorbeeld. „Zo slaan op de film drie inwoners die 100 jaar of ouder zijn geworden", vertelt De Koning. „Dat zijn Ka van Vossen-Rijstenbil, Johannes Rijs- tenbil en Lin Havermans." OVM verkocht vanaf eindjaren tachtig vi deobanden. en later dvd's, van de dorpsfilm. Wie deze in bezit heeft, kan met het boekje in de hand zowat iedereen die in beeld komt benoe men. In het namenregister achterin kan bovendien gekeken worden of een bepaalde persoon op de film voorkomt. De samenstellers hebben het boekje ook interessant gemaakt voor men sen die de film niet hebben. Zo zijn er hoofdstukken opgenomen waarin een tijdsbeeld wordt geschetst van Oud-Vossemeer en van het eiland Tholen in 1962. Ze zijn geïllus treerd met plaatjes uit de film. Ook zijn van de drie lagere scholen klas- senfoto's gevonden uit het be treffende jaar. Verder is een over zicht gemaakt van alle winkels die het dorp destijds rijk was. En ook wordt uitvoerig ingegaan op hoe de dorpsfilm tot stand is gekomen. Hoe ging Filmactie te werk, hoe verlie pen de opnamen, en later de verto ning. Droogers en De Koning hebben heel wat uurtjes gestoken in het zoe ken en schrijven, maar ze hebben er veel genoegen aan beleefd. Een stukje dorpsgeschiedenis ligt vast. Met de verschijning van het boekje, waarschijnlijk begin juli, kunnen ze een punt zetten achter hun zoek tocht. 'Oud-Vossemeer 1962' telt ongeveer 90 bladzijden. Het kan besteld wor den bij Kees Droogers, Raadhuis straat 40, 4698 AK Oud-Vossemeer, email: cwdroogers@zeelandnet.nl. Gedeputeerde staten vinden dat de door de deëlnemènde gemeenten schout- en schepenenrace een bij drage levert aan de promotie van Zeeland. Naast verschillende ge meentebesturen uit de eigen provin cie, doen er ook gemeenten uit Noord-Brabant en Zuid-Holland mee aan de zeilrace op historische schepen, zoals hoogaarzen en heng sten. „Door de uitstraling van dit evenement, ook buiten Zeeland, worden mensen geattendeerd op de kwaliteiten van Zeeland", stellen gedeputeerde staten vast. „Het eve nement zal 26 juni naar verwachting duizenden bezoekers aantrekken, die mede van buiten de provincie komen. De schout- en schepenen- race zal Zeeuwse bestuurders nau wer betrekken bij de provinciale watersport en de promotie daarvan. Het toerisme en de economische ontwikkeling van Zeeland worden erdoor gestimuleerd. Verder brengt het 21 deelnemende gemeenten met elkaar in contact. Dit evenement fungeert als provinciaal netwerk." Het bestuur van de schout- en sche penenrace had buiten de provinciale bijdrage van 11.500 euro nog een tekort gepland van 1197 euro, dat opgevangen wordt met nog te wer ven aanvullende sponsors. Voor de komende jaren moet het stichtings bestuur verdere verbreding zoeken en/of bedrijven en instellingen om een bijdrage te vragen. In 2008 gaf de provincie Zeeland nog 17.500 euro, vorig jaar 12.500 euro. Nu zou de laatste bijdrage 7500 euro bedra gen hebben, maar gedeputeerde sta ten hebben nog een promotiepotje van 4000 euro gevonden. In 2011 moet de schout- en schcpcncnrace het zonder subsidie van de provin cie Zeeland doen. Voor die 11.500 euro eist de provin cie wel digitale en rechtenvrije fo to's van het evenement en indien mbgelijk ook filmmateriaal als aan toonbaar bewijs van de derde schout- en schepenenrace in Sint- Annaland. Er moet ook een kranten artikel naar Middelburg gestuurd worden waaruit blijkt, dat het eve nement echt heeft plaatsgevonden. Overigens is gedeputeerde Harry van Waveren vaste gast bij de schout- en schepenenrace en com missaris van de koningin Karla Peijs reikt steevast de prijzen uit. Wanneer niet aan de voorwaarden wordt voldaan, wordt de subsidie met 5% met een maximum van 575 euro gekort. Voor 1 oktober moet het stichtingsbestuur een financiële verantwoording overleggen. Er wordt nu echter al een voorschot van 8625 euro uitgekeerd. Bij de eindafrekening krijgt de schout- en schepenenrace de laatste 25% wan neer alles goed is gegaan. Scott, Nicholas en Maura Roosevelt, burgemeester Nuis en William vanden Heuvel (v.l.n.r.) hebben een plezierig onderonsje in het ambachtsherenhuis. De reclassering dient een rapport met tbs-voorwaarden voor opname in een kliniek op te stellen. De man wordt ervan verdacht, 25 au gustus vorig jaar zijn stiefvader met de houten steel van een bijl ernstig te hebben mishandeld. Zo liep het slachtoffer verschillende breuken en een beschadigde nier op. Ook moet de Smurdickcnaar zich verantwoor den voor een eerdere mishandeling van zijn stiefvader en een aantal ver nielingen. De verdachte zit in het Middelburgse huis van bewaring To- rentijd inmiddels tien maanden in voorarrest. Raadsman E. Moes zei desgevraagd dat zijn cliënt welis waar niet klaagt, maar dat het geduld wel erg lang op de proef wordt ge steld. „We wachten lijdzaam af. We kunnen niet veel anders, want de rap portage is een zaak tussen het OM en de reclassering." De strafzaak is voor onbepaalde tijd aangehouden, maar moet wel binnen drie maanden terug ter zitting worden gebracht. Op de reis van Amsterdam - waar ze de Hermitage bezochten - naar Middelburg maakte de bus een draai over Tholen. Dat was in de loop van de morgen pas definitief in het programma opgenomen. Burge meester Nuis, wethouder Hommel en secretaresse Lien van Sprundel van de gemeente, alsmede archiva ris Wim Reijnders en Emiel van Dongen namens de Ambachtsheer lijkheid, verwelkomden het gezel schap - een kleine dertig mensen - in het ambachtsherenhuis. Onder hen de broers Scott en Nicholas Roosevelt en hun nicht Maura Roosevelt, achterkleinkinderen van Franklin en Eleanor Roosevelt. Hun opa was James, de oudste zoon van de president. Ook Linda, de weduwe van Frank lin D. Roosevelt jr., was erbij. Zij is voorzitter van de raad van bestuur van het Roosevelt Institute. En ze kreeg, samen met oprichter William J. vanden Heuvel, van de burge meester de eerste exemplaren van het boekje 'Oud-Vossemeer and the Roosevelts'. Het betreft de door Boris Heerspink in het Engels ver taalde versie van het door Hans Zuurdeeg geschreven werkje dat onlangs in Oud-Vossemeer huis aan huis is verspreid. Nuis ging in op de band tussen de Amerikaanse fami lie en het Thoolse dorp, waar van daan halverwege de zeventiende eeuw de stamvader naar Nieuw-Ne- derland moet zijn geëmigreerd. „Dankjewel dat jullie hem hebben laten gaan", grapte de inmiddels tachtigjarige Vanden Heuvel - zelf cèn emigrantenzoon, zijn vader ver trok in de jaren twintig uit Brcskens naar de V.S. Hij zei dat het de groep met het bezoek wil bevestigen dat Oud-Vossemeer de bakermat is van de Roosevelts. En noemde het be langrijk dat de jongere generatie zich inzet voor het gedachtegoed van Franklin en Eleanor Roosevelt. „Onze familie is trots op haar ge worden de dames blij van. De sleu telhanger vinden ze leuk om te krij gen. „Wij zijn gewend om voor een ander te zorgen en nu wordt er voor ons gezorgd. Maar het is ook leuk om een cadeau te geven. Elke cliënt die ons bezoekt, krijgt zo'n sleutel hanger mee", zegt Mirjam. Het past bij hun werk. Een maat schappelijk werker wil mensen blij maken door ze te helpen bij proble men. Iedereen kan bij een instelling voor maatschappelijk werk aan kloppen. „Wij voeren ondersteu nende gesprekken en kijken daarbij wat er aan de hand is en wat er no dig is. Samen zoeken we naar een oplossing", zegt Hatice. Op Tholen zijn de problemen niet mis, volgens de dames. Ze denken dat dat komt doordat Tholenaren in vergelijking met andere gebieden vrij lang wachten voordat ze hulp zoeken. „We weten niet hoe dat komt, misschien is het schaamte", denkt Lian. Daardoor zijn er vaak meerdere din gen aan de hand. „De problematiek is hier wel fors. Dat varieert van schulden lot opvoedingsproblcma- schiedenis", aldus Nicholas Roo sevelt. Nuis herinnerde aan de eerdere be zoeken van leden van de familie aan het Thoolse dorp, vooral sinds vanaf 1982 de Four Freedoms Awards om het jaar in Middelburg worden uitgereikt. Hij ging in op de door president Roosevelt geformu leerde vier vrijheden. Vanden Heu vel haakte daar eveneens op in, door erop te wijzen dat Nederland door de eeuwen heen bekend stond om zijn tolerante houding ten op zichte van de godsdienstvrijheid en de vrijheid van meningsuiting. Hij gaf als voorbeeld dat de Engelse Pilgrim Fathers in de 17e eeuw vanuit Leiden naar Amerika uitwe ken. En hij noemde de belangrijke bijdrage die ons land levert aan de tiek en huwclijksgeweld. Meestal meerdere dingen tegelijk", zegt Ha tice. Ze hebben het er druk mee, of, zoals Corrie het verwoordt: „We hebben het niet rustig." Lian vertelt dat er 47 openstaande dossiers zijn. Dat is het aantal cliënten dat ze mo menteel in behandeling hebben. Hoe lang zo'n behandeling duurt, hangt af van het probleem en de cliënt zelf. „We kunnen in één ge sprek klaar zijn, maar meestal duurt het langer." Het kan volgens Lian bij meervoudige problemen soms een jaar of langer duren. Gemiddeld wordt na drie maanden een dossier afgesloten. Een cliënt komt dan een keer in de veertien dagen op ge sprek, maar dat kan ook vaker zijn. „Soms is het handig als je in het be gin iemand wat vaker ziet", meent Lian. De drempel om bij het maatschap pelijk werk aan te kloppen is laag. Mensen kunnen uit zichzelf komen of worden doorverwezen door bij voorbeeld de huisarts, scholen of bureau jeugdzorg. „Maar de mond- tot-mondreclame werkt ook goed, want wc krijgen ook veel aanmel dingen van mensen die door een vriend of vriendin op ons zijn gewe zen." Verenigde Naties. Vanden Heuvel is zelf ambassadeur bij de V.N. in Genève geweest. Wim Reijnders vertelde het gezel schap iets over de ambachtsheer lijkheid en over het gebouw. Hij wees op het familiewapen Van Ros- evelt op de schouw, maar ook op het bijzondere schilderij met Vrou we Justitia die een doorzichtige blinddoek draagt. Verder noemde Reijnders het archief van de instel ling, waarvan hij hoopt dat het eens toegankelijk zal zijn voor het pu bliek. Het is bij zijn weten nooit on derzocht op sporen van de familie Roosevelt, aldus de archivaris. Hij had voor iedereen een kaart uit 1631 van het eiland Tholen en West-Brabant, dat is ongeveer de tijd dat de Nederlandse stamvader van de familie naar Amerika is ver trokken. In de grote zaal van het ambachts herenhuis hing voor deze gelegen heid het onlangs gepresenteerde portret van F.D. Roosevelt, geschil derd door Willem van Nieuwenho- ven. De Amerikanen fotografeerden het grif, net als het familiewapen en andere bijzonderheden in het ge bouw. Scott, Nicholas en Maura za gen er ook een foto van het bezoek van hun overgrootmoeder aan het dorp. precies zestig jaar geleden. Ook in de hervormde kerk nam het gezelschap nog een kijkje. Hier wees mevrouw Scheurwater, de vrouw van de predikant, hen op de koperen kroonluchter die eind 18e eeuw door Johannes van Rosevelt is geschonken. En in de tuin zagen ze het kunstwerk De Vier Vrijheden dat in 1992 door de gemeente is ge plaatst. Na drie kwartier stapte de groep weer in de bus om de reis naar Middelburg te vervolgen. De beide achterkleinzonen van pre sident Roosevelt hadden zaterdag in de Nieuwe Kerk in Middelburg een rol bij de Four Freedoms ceremo nie. Nicholas sprak aan het einde van de bijeenkomst een dankwoord uit namens zijn familie. Hij vond het opmerkelijk dat daarvoor de keus op hém was gevallen, aange zien hij een van de jongste leden is van de familie. Nicholas benadruk te dat hij, ondanks de verdiensten van zijn overgrootouders, in een doorsnee Amerikaans gezin is op gegroeid. En hij noemde het een eer om in het gezelschap te verkeren van wereldburgers die worden geëerd voor de wijze waarop ze het gedachtegoed van Franklin en Ele anor Roosevelt in de praktijk heb ben gebracht. Bijna vergat commis saris van de koningin mevrouw Peijs, die als voorzitter van de Roosevelt stichting de leiding had van de bijeenkomst, het woord aan Nicholas te geven. Premier Balke- Aanmelden is vrijwillig, maar als iemand in behandeling worden ge nomen door een maatschappelijk werker, worden er afspraken ge maakt. „We bepalen in samenspraak hoe lang de hulpverlening gaat du ren." Er worden doelen gesteld en daarvoor wordt een dossier aange legd. „We moeten voldoen aan kwa- liteitsregels en worden daarvoor ook getoetst door een speciale kwali teitsbeoordelaar", zegt Hatice. Het komt erop neer dat de mensen die bij het maatschappelijk werk komen ook goed geholpen worden. Telkens wordt geëvalueerd hoe het ervoor staat. „Soms ziet een cliënt zelf niet wat jij wel ziet aan groei. Het is leuk om ze dat te kunnen laten zien." Achteraf krijgt iemand die hulp heeft aangevraagd bij het maatschappelijk werk een vragen lijst waarop hij of zij kan aangeven hoe de hulp is ervaren. Overigens worden ook veel mensen doorver wezen naar andere instanties, die hen volgens de maatschappelijk werkers beter kunnen helpen. Het werk van het SMWO wordt be taald uit subsidies en daardoor is de hulp gratis. Maar voor sommige mensen is het toch lastig om binnen te stappen. „Vervoer is hier op Tho len vooral een groot knelpunt", zegt Lian. „Het is voor veel mensen die afhankelijk zijn van het openbaar CDA-raadslid Rob Duijm wil van het gemeentebestuur weten waarom het parkeren van auto's op stroken langs de rijbaan in de Philips van Dorpstraat te Oud-Vossemeer niet meer is toegestaan. De bewoners hebben dat begin mei via een brief van de gemeente te horen gekregen. Volgens Duijm is er vanaf het eerste moment van bewoning (meer dan vijftien jaar geleden) zonder proble men op de betreffende stroken ge parkeerd, en er zijn nooit opmerkin gen over gekomen. De bewoners begrijpen dan ook niet waarom dit algemeen geaccepteerd gebruik, na jaren gedogen, moet stoppen. De nu gecreëerde situatie vinden de bewo- Mogelijk wordt de wens van archivaris Wim Reijn ders op niet al te lange ter mijn gerealiseerd. Hij zou het archief van de Am bachtsheerlijkheid Oud- en Nieuw-Vossemeer en Vrij- berghe graag digitaliseren waardoor het voor het pu bliek toegankelijk wordt. De Amerikaanse delegatie gaf hem te verstaan, te willen proberen daarvoor de finan ciën beschikbaar te krijgen. „Ze hadden er veel zin in", aldus Reijnders die direc teur is van het Markiezen hof Historisch Centrum in Bergen op Zoom. nende attendeerde haar erop, zo was in de rechtstreekse televisie- uitzending te zien. Nicholas' oudere broer Scott mocht - samen met Luuc Smit van de sy nagoge in Middelburg - de medaille voor vrijheid van godsdienst uitrei ken aan de Pakistaanse mensenrech tenactiviste Asma Jahangir. En hij assisteerde demissionair minister van buitenlandse zaken Verhagen hij het omhangen van de onderschei ding voor vrijwaring van gebrek bij de Australiër Maurice Strong. Scott Roosevelt mag dan uit een doorsnee Amerikaans gezin komen, zaterdag ontmoette hij de koningin en de kroonprins, terwijl hij in september vorig jaar samen met prinses Mar griet het door het Roosevelt Studie centrum in Middelburg uitgegeven standaardwerk 'Four Centuries of Dutch-American Relations' in ont vangst nam. Hoofdredacteur Dimitri Muratov van de Russische krant Novaya Gazeta kreeg de medaille voor vrijheid van meningsuiting van journalist/pro grammamaker Jelle Brandt Corstius en uitgeefster van het weekblad The Nation, Katrina vanden Heuvel. De vader van laatstgenoemde, William, reikte samen met oud-minister Dek ker de medaille voor de vrijheid van vrees uit aan de Canadees Maurice Strong. Ten slotte kreeg het Europese Hof voor de Rechten van de Mens, in de persoon van zijn president Jean- Paul Costa. de internationale Four Freedoms Award van demissionair minister-president Balkenende en de weduwe van Franklin Roosevelt jr. Burgemeester Nuis was, met zijn vrouw, bij de uitreiking in Middel burg aanwezig. Ze waren, vanwege de speciale band van de Roosevelts met Tholen. vrijdagavond ook uit genodigd voor het laureatendiner. vervoer lastig om hier te komen. Daarom gaan we ook veel op huis bezoek." De maatschappelijk werkers vinden dat het openbaar vervoer ook een rol speelt in het zoeken naar werk. „Veel werklozen zijn afhankelijk van het reizen met de bus. Als de verbinding slecht is, is het lastig dm aan een baan te komen. Zo belanden veel mensen in een vicieuze cirkel." Ze hopen dat daar dan ook wat aan gedaan wordt. Toch kunnen de da mes heel veel mensen helpen, vin den ze. Natuurlijk blijft er een groep terugkomen, zo'n tien procent, weet Corrie. Maar er zijn er ook die met dat duwtje in de rug van het maat schappelijk werk hun leven weer op de rails krijgen. De dames zien die mensen als het goed is niet meer te rug. maar ze krijgen wel eens posi tieve reacties. Elke ochtend van half negen lot half tien is er een spreekuur op het kan toor in Sint-Maartensdijk. In de spreekkamer staat een doos met pa pieren zakdoekjes. Dat is nodig vol gens de dames, want mensen bar sten soms in tranen uit. Zover zitten ze soms in de problemen. De maat schappelijk werker kan daar veran dering in brengen. „Als wij iemand helpen, kan dat invloed hebben op het verdere vervolg van hun leven. Een vrouw was mij een keer zo dankbaar en dat zei ze ook. Dan denk ik echt, ik heb het juiste be roep gekozen", zegt Mirjam. ners, aldus Duijm, ongewenst. Bij de Willem van Beierenstraat is de rijbaan namelijk te smal is om er, al is het maar aan één kant, te parkeren zonder de doorgang voor verzor gend verkeer problematisch te ma ken. De bewoners vinden het vreemd dat ze een brief over de maatregel hebben gekregen, zonder dat er met hen over de aanleiding is gesproken of over alternatieven. Duijm vraagt het college of de ge meente klachten van bewoners heeft gekregen over het parkeren op de stroken. Ook wil hij weten of de be woners nog nader worden geïnfor meerd. en op welke wijze er waar schuwend of verbaliserend wordt opgetreden. Verder vraagt de CDA'er om te bekijken of nabij de Willem van Beierenstraat het ge deeltelijk op de strook parkeren kan worden toegestaan. De jachthaven in Tholen is vanaf morgen voorzien van een bootlift. Daar mee kunnen mensen met een beperking op een veilige manier aan boord van een pleziervaartuig komen. Wethouder J. Oudesluijs neemt om vier uur de bootlift officieel in gebruik. De lift staat in een kast op het terrein van scheepsreparatiebedrijf Duivendijk en kan op aanvraag door iedereen worden gebruikt. Het idee voor een bootlift komt van de heer Luten uit Hoogcrhcidc die zijn boot in Tholen heeft liggen. Hij legde het voor aan de gemeente. De heer Van Gurp van Kint b.v. uit Halsteren heeft de boot lift geleverd tegen gereduceerd tarief. De Rabobank Oosterschelde heeft 2500 euro geschonken na een aanvraag hiervoor van de heer Luten. De gemeente betaalt uit het Wmo-budgct de rest van de kosten, circa 7000 eu- Het team van het maatschappelijk werk in Sint-Maartensdijk v.l.n.r.: Mirjam Aarden, Lian Oostdijck, Corrie de Ridder en Hatice Özdemir. Niet op de foto: Joyce Sorners. „Het is een kleine beginactic. Vol gendjaar willen we het wat grootser aanpakken", zegt waarnemend teamleider Astrid Ton. In elk geval vindt ze het belangrijk dat er eens aandacht is voor het maatschappe lijk werk. „Eigenlijk zijn we een beetje onzichtbaar." De dames van het kantoor in Sint-Maartensdijk vertellen dan ook graag wat ze doen, maar wijzen erop dat veel za ken ook vertrouwelijk zijn. Ze zijn in eerste instantie een beetje terug houdend, maar worden enthousiast als ze even erbij stilstaan wat hun werk inhoudt. Ze zijn er vijf dagen in de week op geteld 105,5 uur. met in totaal vijf man sterk, vaak niet allemaal tege lijk. Als de verslaggever van de Eendrachtbode op bezoek komt, zijn ze met zijn vieren, voor werk overleg. Het zijn Mirjam Aarden, Hatice Özdemir, Corrie de Ridder en Lian Oostdijck. Joyce Sorners is afwezig..De Dag van de Maatschap pelijk Werker is zo stilletjes inge luid, dat een enkeling niet eens wist dat die er was. „Ik weet nog niet echt wat het inhoudt en of het echt leeft", zegt Hatice. Ze hebben allemaal een c-mail ge kregen van de directeur, Romy de Bruyckere. „Zij kan echt heel posi tief zij over het werk dat geleverd wordt", vertelt Mirjam. En daar De Dag van de Maatschappelijk Werker wordt vanaf dit jaar ge vierd op 26 mei. Op die datum werd in 1962 de eerste beroeps code voor de maatschappelijk werker vastgesteld. De Neder landse Vereniging van Maatschappelijk Werkers (NVMW) heeft daarom 26 mei uitgeroepen tot de Dag van de Maatschappelijk Werker om aandacht te vestigen op het belang van het werk. Er is in ons land voor meerdere beroepen zo'n dag. bijvoorbeeld se cretaressedag en dag van de verpleging. „Soms denk ik, wat heeft het voor nut, van die dagen. Maar als ze er toch zijn, is het leuk dat er nu ook één voor ons is", zegt Lian Oostdijck.

Eendrachtbode /Mededeelingenblad voor het eiland Tholen | 2010 | | pagina 3