Oliebollen gaan bijna allemaal op bij fancy fair zorgcentrum Schutse L Boerenmarkt van streekmuseum in Sint-Annaland trekt 934 bezoekers BELISOL KOZIJNEN EN DEUREN VOCHT WEREN? BETONSCHADE? Al 26 jaar uw regiokapper Leen Pijstenbil ALPHA VOCHTTECHNIEK Vrijwilligers Meestoof noemen nieuw concept een succes Denk en Zet grijpt naast titel KUNSTSTOF - ALUMINIUM - HOUT ss Donderdag 3 juni 2010 EENDRACHTBODE, DE THOOLSE COURANT 17 Molenstraat 31 4698 BA Oud-Vossemeer Tel. 0166-672563 www.rijstenbil.nl Alpha Vochttechniek Linsey beste in Alblasserdam Dubbelslag voor Laura Geluk Koersballen Eieren De expertise van Belisol gaat een leven lang mee. De Belisol adviseurs geven u de nodige uitleg en zoeken samen met u naar de beste oplossing, aangepast aan uw levensstijl en uw woning. Kozijnen en deuren op maat met 10 jaar garantie Renovatie en nieuwbouw Meer dan 30 jaar ervaring in ons vak inbraakwerend hang- en sluitwerk Professionele montage met verzorgde afwerking Informatie en advies rond subsidiemogelijkheden Voor meer info ga langs bij een showroom in uw buurt of zie www.belisol.com Nü voor de eerste 100 klanten, een Comfortcheque twv minimaal BELISOL GOES Nobelweg 2-24 Goes (bij de Zeelandhallen) Tel. 0113-211 811 www.belisolgoes.nl Geopend: kozijnen en deuren ma. - vr.: 09.00-17.30 uur za.: 10.00-16.00 uur Senioren en E-jeugd Emergo kampioen Nederlagen Setallandse mix zegeviert Finale eilandencup De bezoekers van de fancy fair in De Schutse in Sint-Annaland schrijven op hoeveel babbelaars er volgens hen in de pot op tafel zit. Daarna kopen de meesten een zak oliebollen. Jolanda Pot had 1000 oliebollen gebakken en die waren zaterdagmiddag bijna allemaal weg. Het was misschien wel het best lopende product van de fancy fair die zorgcentrum De Schutse in Sint-Annaland zaterdag hield. Het bestuurslid van de personeelsvereniging had ze dan ook buitengewoon lekker gebakken volgens Inge Elenbaas. ook lid van de 'pv' die de fair elk jaar organiseert. De markt heeft 1900 euro opgebracht en dat is ongeveer even veel als voorgaande jaren volgens pv-lid Ria Vermaas. Veelzijdig en ervaren Ons werkterrein: Adviezen en onderzoek t.a.v. vochtbestrijding Verhelpen van optrekkend vocht Hydrofoberen van gevels Afdichten van kelders Verhelpen van vocht in kruipruimten Preventief beschermen van fundering Alle voorkomende betonreparaties Het afdichten van lekken in b.v. dilatatievoegen Het leveren van speciaal materiaal Kelderisolatie Uitvoering geschiedt door eigen personeel en vanzelfsprekend garandeert ALPHA VOCHT TECHNIEK de verrichte werkzaamheden. De levering is franko thuis Postbus 409, 4600 AK Bergen op Zoom Telefoon 0165-3862 00 www.alphavochttechniek.com Laatstgenoemde had advocaat ge maakt en dat vond ook aftrek onder de bezoekers. Daar zaten ook veel bewoners van het zorgcentrum bij. Die kwamen vooral voor de gezel ligheid en een kopje koffie. Me vrouw Mol uit Poortvliet had als vanouds voor potten met babbelaars gezorgd. Daar zat één grote pot bij. De bezoekers konden raden hoeveel babbelaars daarin zaten. Maarljc van Hcrk uit Anna Jacobapolder had opgeschreven dat het er 127 waren en dat was het juiste aantal. Zij mocht de pot mee naar huis ne men. De markt was deels binnen met zes kramen en buiten was er een rom melmarkt. Zo'n tien mensen hielpen mee bij de fancy fair, waaronder Tannie Fase. „Wc zetten haar altijd bij de rommelmarkt. Wij hoeven daar niet te gaan staan, want zij is daar gewoon goed in", vond Elen baas. Ze verbaasde zich zaterdag morgen overigens al over het aantal bezoekers. „Ik heb geen idee hoe veel het er al zijn geweest, maar tot nu toe is het boven verwachting ge lopen. Bijna alles is al op." Ze was alleen teleurgesteld dat er op het laatste moment geen groente- en fruitkraam meer kon komen. Toch waren er aardbeien te koop. Springamazonc Linsey van der Slikke uit Tholen heeft zaterdag met haar beide pony's de eerste prijs gewonnen bij de wedstrijd van rijvereniging Beyaert in Alblasserdam. Met Fleurtje bleef Linsey in het klassieke parcours na een foutloze basis ook foutloos in de barrage en ble ken de toegekende 45 stijlpunten goed voor de eerste prijs in de klasse B-po ny's. Met Surprice deed ze mee in de klasse L-ponys en bleef ze eveneens zo wel in de basis als in de barrage fout loos. De weggezette tijd was goed voor de eerste prijs. Linsey deed met Surprice ook mee in het twee fasen parcours. Hierbij bleef Linsey als enige foutloos en zette ze ook weer de snelste tijd weg. Dus ook hier een eerste plaats. Een an dere Thoolse ponyamazone. Britt Vijf huizen uit Sint Philipsland heeft afgelo pen zaterdag meegedaan bij manege Knapc te Ouddorp. Daar werd een oe fenwedstrijd gehouden door de afdeling jeugd en ponyzaken Zuid-Holland van de paardensportbond KNHS. Britt reed met Saartje mee in de categorie 40-50 cm. Ze heeft twee keer een foutloos par cours afgelegd en is hiermee op de eer ste plaats geëindigd. Twee eerste prijzen en vier winstpunten. Dat is de buit die dressuuramazonc Lau ra Geluk zondag mee naar huis kon ne men na de wedstrijd in Roosendaal. Ze deed daaraan mee met haar paard Zeri- da. Geluk reed twee proeven in de klasse L2 en haalde tweemaal hel hoogste pun- tenaantal: 203 en 209 punten. Omdat er vanaf een totaal van I95 punten twee winstpunten worden toegekend, kon Ge luk er vier op haar lijstje bijschrijven. Plaatsgenoot Liekc Bevelander debu teerde op dezelfde wedstrijd met haar paard Orchidee in de klasse LI. Dat le verde haar in de eerste proef met 180 .punten een winstpunt op. In de tweede proef kwam ze daarvoor met 175 punten vijf punten tekort. Uitslagen van de gespeelde kocrsbal- wedstrijden van: Meulvliet: 1. mevr. B. Schot en mevr. J. Verbraeken 37 p.; 2. mevr. D. Linden- berg en mevr. C. Sprenkels 31 p.; 3. mevr. L. Verschoor en mevr. J. Bos 30 p.; 4. mevr. A. Hilgerson en W. Deurloo 29 p.; 5. mevr. R. Bolier en mevr. N. Deurloo 23 p.: 6. W. Bijl 21 p. Gezelligheid vóór Alles/Sint-Maar- tensdijk: 1. mevr. W. Kloet en C. van Gorsel 36 p.; 2. mevr. B. Bijnagte en W. Bijl 33 p.; 3. mevr. C. van Mierlo en C. Brcure 31 p.; 4. mevr. T. Breure en J. Bijnagte 29 p.; 5. T. Goode en mevr. M. Dane 22 p. Oud-Vossemeer: 1. mevr. C. Havermans 49 p.; 2. mevr. C. van Mierlo en N. Moerkerken 29 p.; 3. mevr. L. van Poort vliet en mevr. J. van Houle 24 p.; 4. mevr. L. Weezenaar en mevr. R. Nagte- gaal 19 p.; 5. mevr. M. van Poortvliet en mevr. R. van Driel 8 p. Kuikentjes knuffelen, komkommer met roomkaas proeven of vers ge bakken aardappeltjes. Bijna duizend mensen wilden dat niet aan zich voorbij laten gaan en bezochten zaterdag daarom de boerenmarkt van streekmuseum De Meestoof in Sint-Annaland. Het is de eerste keer dat het museum een dergelijke markt organiseerde. Via entreekaartjes werd het aantal bezoekers bijgehouden en de aanvankelijke voorraad bestond uit 650 stuks, maar die werd met 934 bezoekers ruim overschreden. Be stuurslid Wil Nelisse noemt het een ontzettend groot succes. Of cr ccn vervolg komt, kan ze nog niet zeggen. „In elk geval niet dit jaar." De vrijwilligers van het muse um bedachten de boerenmarkt om mensen eens op een andere manier kennis te laten maken met De Meestoof. Ze vroegen een twintigtal telers en agrarische organisaties uit de omgeving om met hun waren op de markt te komen staan. De stand houders hebben goed verkocht en waren ook tevreden volgens Nelis se. Arie Hagc uit Poortvliet had 24 schapen meegenomen om ze voor het oog van de bezoekers te scheren. Hij had er in totaal thuis nog 100 staan die geschoren moesten wor den. Het was zaterdag dan ook de bedoeling dat hij ze alle 24 met ge kortwiekte vacht weer mee naar huis nam. Dat lukte hem, als pau zeerde hij steeds even tot er een vol gende groep bezoekers kwam. Hij had er hulp voor van zijn neef Mitchcl Deurloo uit Scherpenisse. Hage vertelde dat de omstandighe den goed waren. „Ik had parasols meegenomen zodat de schapen niet de hele tijd in de felle zon zouden staan, maar ik heb hier een prachtig plekje onder de bomen, in de scha duw. Als de schapen geen beschut ting hebben, kun je ze beter niet scheren, want als het heel warm is kunnen ze zelfs last krijgen van zonnebrand. Die dikke vacht be schermt ze dan beter. Ik heb 30 hec tare aan wei op dijken. Mijn scha pen lopen vrijwel altijd in de koelte onder de bomen." De kuikentjes die de familie Hofland uit Poortvliet hadden meegenomen, trokken veel bekijks, vooral van kleine kinderen. Die mochten ze knuffelen, maar blijkbaar zetten ze niet alle diertjes terug in het krat. „Ik had er vijftien meegenomen, maar er zijn er nog maar twaalf over", zei Annerie Hofland even na het mid daguur. Ze hadden de kuikentjes -speciaal voor de markt opgehaald. „Wij hebben thuis geen kuikens, maar alleen kippen voor de eieren." Haar broer Wouter voegt eraan toe: „En koeien." Bij hun stand konden mensen een doosje eieren kopen. Ze kregen daarnaast een tasje met infor matie voor kinderen over kippen en eieren en ccn kleurplaat. De plattelandsvrouwen hadden een stand met bloemen waarbij er gera den kon worden vooreen bloemstuk. Daarnaast stond de familie van Dijke uit Sint-Annaland met de zaden uit hun bedrijf. Ze hadden een machine meegenomen om te laten zien hoe zaden van elkaar gesplitst kunnen worden, een manteltrieur. „We heb ben op het bedrijf nog veel grotere staan, maar die kun je niet meene men. Dit is leuk om te laten zien hoe je ronde zaden van langwerpige za den kunt scheiden", zegt Van Dijke senior. Hij had er zaad voor gemixt: cosmea en siergras. Henk Geluk en Kees Fase van de heemkundekring Stad en Lande uit Tholen hadden fotoboeken van Thoolse boerderijen meegenomen en er was van alles te eten. Johan Slager en Annelies Quist van Pie- perline hadden een succesvolle ma nier gevonden om hun voorgesne den aardappels aan te prijzen. Ze bakten ze ter plaatse. Mensen mochten proeven als ze wilden. „Het gaat goed, ik kan het maar net bijhouden", zei Slager. Er was zo wel in het museum als buiten op het terrein veel te zien, maar bezoekers konden ook gewoon gaan zitten, want er waren optredens van het Zeeuwse jachthoornkorps en de volksdansvereniging Dodi Dodi. De familie Verheul uit Tholen kijkt geïnteresseerd hoe de zaden van siergras en de cosmeabloem van elkaar gescheiden worden in de manteltrieur van Van Dijke Zaden. Het schaakteam van Denk en Zet uit Scherpenisse heeft in de strijd om de Zeeuwse schaakbeker de finale nipt verloren. In het Zeeuws-Vlaamse Axel werd met 2,5-1,5 verloren van hoofdklasser Landau. De uitslag was geen ver rassing want met uitzondering van het vierde bord bestond er op alle borden een nadelig ra- tingverschil. Dit was evenwel niet altijd merkbaar. Op het eerste bord speelde Dig de Graaf, die de Siciliaanse verdediging tegenover zich kreeg. Hij maakte daar bij in de opening een foutieve damezet waardoor controle over een aantal cru ciale velden werd verloren. Zijn Belgi sche tegenstander profiteerde door een stukoffer met winst van een drietal pionnen. De Graaf koos er echter voor het stuk terug te offeren maar hij bleef een pion achter staan. Door tactische verwikkelingen leek hij een gevaarlij ke koningsaanval op te zetten, maar de zwartspeler kon zich net verdedigen. Toen een tweede pion verloren ging, hield De Graaf het voor gezien vanwe ge niet te stoppen vrijpionnen. Johnny van de Berge deed gelijk iets terug door te winnen op het vierde bord. In een damegambict ging zijn te genstander voortvarend ten strijde met zelfs een stukoffer op de koningsstel ling tot gevolg. Dit bleek hij echter niet voldoende doorgerekend te heb ben. want hij kreeg er geen beslissende mataanval voor terug. Mede door de ontstane tijdsnood van de tegenstander kon Van de Berge de stelling consoli deren en afwikkelen naar winst. Op het tweede bord moest Joris van Dijke de hele partij goed wakker blij ven doordat zijn tegenstander positio neel beter kwam te staan. Die bleef de druk op de ketel houden waardoor Van Dijke steeds minder kwam te staan en uiteindelijk een volle toren inleverde. Dit was dan ook niet te houden waar door Landau op een 2-1 voorsprong kwam. Rick van de Breevaart was in de tus sentijd een prima partij aan het spelen tegen zijn opponent die ruim 200 ra- tingpunten meer had. Van de Breevaart maakte een mooi schijnoffer waardoor hij een pion voor kwam te staan en een serieuze poging tot winst kon gaan on dernemen. In de afwikkeling naar het eindspel kon zijn tegenstander echter genoeg tegenkansen bieden vanwege een vrije H-pion waardoor Van de Breevaart moest berusten in een jiuntendeling. Door de einduitslag liep Denk en Zet wederom de buit mis. gÉLlSOL I* ft TCHEOUÉ 750," (incl. btw) BELISOL iaa.' de voorwi In de laatste thuiswedstrijd van het seizoen hebben de senioren en de E- jeugd van Emergo het kampioenschap binnengehaald. Beide ploegen wisten in een duel tegen de naaste belager de winst te pakken en zo onbereikbaar te worden voor de achtervolgers. Het seniorenteam van Emergo, bestaan de uit de dames Petra de Jong, Maddy Muis, Liesbcth Potappel en Gisela v.d Ree. en de heren Gerrie Anthonisse, Ad Farla, Marco v.d Hoek, Hans Peter de Jong, Jeffrey Pals en Jaco Rip pakten al weer de derde titel van het seizoen, wat zelden voorkomt bij de rood-zwarten. In de laatste vcldcompetitie werd er alleen verloren van Good Luck en werden de vier andere wedstrijden gewonnen. In de laatste speelronde moest de ploeg uit Sint-Maartensdijk aantreden tegen naaste belager ELKV. dat bij winst de leiding zou pakken. Toch bleek al snel dat de thuisploeg geen cadeautjes weg zou geven. Er werd snel een voorsprong genomen en tot aan de rust werd de snel le voorsprong gehandhaafd. In de tweede helft probeerde ELKV nog terug te komen, maar Emergo hield de marge steeds op één tot twee doelpun ten. In de slotfase werd het verschil zelfs drie, zodat het kampioenschap met een 10-7 zege werd behaald. Voor de Thole- naren waren Marco v.d Hoek (2xj, Petra de Jong (2x), Maddy Muis (2x), Hans Peter de Jong, Jeffrey Pais, Liesbeth Po tappel en Gisela v.d Ree de doelpunten makers. Emergo E, dat in de zaal ook al het kam pioenschap had gepakt, moest nu in de laatste thuiswedstrijd aantreden tegen concurrent DSO. In een bloedstollend duel konden beide ploegen aanspraak maken op de zege. De Tholenaren, die een voorsprong van twee punten koes terden. openden de score, maar in het restant van de eerste helft kwam de ploeg uit Klundert goed terug en was de voorsprong omgebogen in een 1-2 ach terstand bij de rust. In de tweede helft bleef DSO tot 2-3 aan de goede kant van de score, maar daarna kwam in een zenuwslopende slotfase Emergo terug aan de leiding door twee doelpunten op rij. Met 4-2 was de veldti- tel ook voor de E-jeugd een feit. Voor de Tholenaren vonden Stephanie Lange- land (2x), Chloe Anthonisse en Chelsea van Oyen de korf. Het team, dat verder bestaat uit de dames Baukje Broeren, Didi Franke, Suzanne de Jong, Robyn Timmer en de heren Mischa van Daalen en Lucas Geuze, verloor geen enkele wedstrijd op het veld. De jeugd van Emergo had afgelopen weekeinde wisselende resultaten. De E- en F-jeugd wonnen ook hun laatste wed strijd, terwijl de B-jeugd en C-jeugd een nederlaag leden. Emergo BI had thuis nog gewonnen van DeetosSnel BM3 uit Dordrecht, maar in de uitwedstrijd liep de ploeg uil Sint- Maartensdijk constant achter de feiten aan. Het werd 11-6, zodat de Tholenaren zonder punten naar huis gingen. Voor Emergo waren Heieen Hoek (2x). Lotte Muis (2x), Joyce Hoek en Samuël Lam- mers de doelpuntenmakers. Het Cl-team moest aantreden tegen het sterke DSO, dat nog ongeslagen was. Toch leek de ploeg uit Sint-Maartensdijk gedurende een groot deel van de wed strijd gelijkwaardig aan het team uit Klundert. Maar de gasten kwamen op voorsprong en wonnen met 3-5. Ilse Leemreijze, Demi Overbeeke en Amber Stoutjesdijk waren trefzeker. Emergo C2 verloor met 2-6 de laatste veldwedstrijd tegen ADO uit 's-Graven- deel. Dian van Ast en Nicky Leemreijze zorgden voor de twee Thoolse doelpun ten. Emergo El had de titel al binnen door een midweekse overwinning op DSO, maar in de laatste veldwedstrijd leek de ploeg uit Sint-Maartensdijk die titel ex tra glans te willen geven door ongesla gen te blijven. De thuisploeg werd onder zware druk gezet en de rood-zwarten na men dan ook verdiend de leiding. Na de rust bleef het spelbeeld gelijk en gingen de Tholenaren door met doelpunten ma ken. Het werd 0-6 met doelpunten van Didi Franke (2x), Suzanne de Jong (2x), Baukje Broeren en Stephanie Lange- land. Ook het F1-team sloot de vcldcompetitie ongeslagen af. Het werd 0-11 tegen TO GO. Voor Emergo, dat de strafworpen met 6-13 won. maakten Bas Crezee (5x), Jamo Jansen (3x), Richard v.d Putten (2x) en Ellen de Jong de doelpunten. Programma zaterdag: Emergo Bl- Oranje Wit 11.30 u.; Juliana-Emergo Cl 12.30 u. Mandy Roels verschalkt Pfaff Mandy Roels van voetbalclub Smerdiek uit Sint-Maartensdijk heeft zaterdag het penaltyschieten bij het herenvoetbaltoer nooi in Kortgene gewonnen. Ze deed dat door keeper Jean Marie Pfaff. ooit de beste keeper van de wereld, te verschal ken. Het dameselftal van Smerdiek deed mee aan het toernooi, waarna het panal- tyschieten plaatsvond. De dames verlo ren volgens trainer W'im Scherpenisse met geringe cijfers van de herenhoofd macht van Kortgene, Colijnsplaatse Boys en Kloetinge 3. Het tweede mixteam van tennisclub Sint-Annaland heeft met 6-0 de tweede competitiewedstrijd gewonnen. De ten nissers versloegen zaterdag thuis het team van Sluiskil. Elisca de Jonge en Esther Arts speelden weer eens samen een competitiewed strijd na een tussenstop van een jaar we gens zwangerschap van Esther. Het bleek nog steeds een goede combi te zijn want ze wonnen met twee keer 6-0. André Verheul en Martin Oosdijk speel den de herendubbel en hadden in het be gin wat opstartprobleempjes, maar met 6-4 en 6-3 werd deze wedstrijd in ruim een uur in hun voordeel beslist. De eerste mixpartij was van Irene Ver heul en Ruud Schot. De dame van de te genstander was oud-teamgenoot Patricia van Leeuwen. Zij woont nu in Sluiskil. De Sint-Annalanders wonnen met 6-2 en 6-0. Martin Oosdijk en Esther Arts vormden een nieuwe combinatie. De eerste set verliep zonder obstakels (6-0.) in de tweede set kwam er iets meer te genstand en op het einde van de wed strijd liep het even stroef, maar met 6-3 weer een winstpunt voor Setalland. Irene Verheul en Andre Verheul speelden na de lunchpauze een prima wedstrijd, tegenstand was er wel maar niet genoeg. De tegenstanders maakten zelf teveel fouten, 6-2 en 6-3 was de eindstand. Elisca de Jonge en Ruud Schot mochten als laatste mixdubbel de baan op. Met Ruud op rechts en Elisca op links begon nen ze aan een leuke partij. Met rally's en mooie punten werd ook deze wed strijd winnend afgesloten: 6-3 en 6-2. De heren en damestennissers uit de ge meente Tholen gaan zondag met elkaar de strijd aan in de finale van de GoedWa- re eilandencup individueel. Op de banen van tennisclub Sint-Annaland wordt ge streden om de titel beste tennisser/tennis ster van de gemeente Tholen en om de prijzenpol. Vandaag worden de laatste twee finalisten bekend. Martijn v.d. Graaf speelt om zeven uur in Sint-Annaland zijn halve finale tegen Bram Filius. De planning ziet er voor de finaledag als volgt uit: Om een uur is de damesfinale lussen Lijdic Kot en Addie v.d. Zande en de heren starten om half drie. Bij de heren 7/8/9 speelt Leen Goedegebuurc tegen óf Martijn v.d. Graaf óf Bram Filius. In de klasse 4/5/6/ speelt Curtis Goedcgebuure tegen Ruud Schot óf Jean Ruinard.

Eendrachtbode /Mededeelingenblad voor het eiland Tholen | 2010 | | pagina 17