THOLEN BELANGRIJKE INFORMATIE VOOR ALS U GAAT STEMMEN Sluiting sportvelden gemeente Tholen 2010 Eenzaamheid kan iedereen overkomen Verplaatsing weekmarkt Oud-Vossemeer donderdag 10 juni Donderdag 3 juni 2010 Openbare bekendmakingen Gemeentenieuws openbare bekendmakingen gemeente Tholen week 22 gemeente Tholen MELDPUNT GEMEENTE u heeft het voor het zeggen.nl De vrijwillige thuiszorg van de gemeente Tholen zet vrijwillige maatjes in bij eenzame ouderen 0166-667667 I' Tholenderwijs Gemeentehuis Tholen Bezoekadres: Hof van Tholen 2, 4691 DZ Tholen Postadres: Postbus 51, 4690 AB Tholen Telefoon (0166) 668 200 Meldpunt (0166) 667 667 (24 uur per dag voor opmerkingen, meldingen over uw woonomgeving) Fax (0166) 663 553 E-mail gemeente@tholen.nl Website www.tholen.nl Openingstijden gemeentehuis Iedere werkdag geopend Van 8.30 uur tot 12.30 uur: vrije inloop Van 12.30 uur tot 17.00 uur: hal van het gemeentehuis geopend, dienstverlening op afspraak Avondopenstelling burgerzaken: do. 18.00 - 20.00 uur Burgemeester of wethouder spreken? U bent van harte welkom op het gemeente huis. U kunt een afspraak maken via het bestuurssecretariaat: (0166) 668 330: voor de burgemeester (0166) 668 386: voor een van de wethouders Gemeenteraad Wanneer u iets met (een lid van) de gemeen teraad wilt bespreken, kunt u contact opne men met de raadsgriffie: 0166 - 668 350. Vragen over leven met een beperking? MEE Zeeland biedt ondersteuning bij leven met een beperking. U bent van harte welkom met uw vragen op elke woensdag van 09.00 uur tot 12.00 uur op het servicepunt in het gemeentehuis van Tholen. Cliëntenraad Hoe neemt u contact op met de Cliëntenraad Werk en Inkomen/WWB? 1. U belt naar de gemeente Tholen 0166-668200. 2. De receptionist(e) vraagt om uw naam en telefoonnummer. Let op: U hoeft niet te zeggen waar het over gaat, dat bespreekt u pas met iemand van de cliëntenraad zelf. 3.U wordt teruggebeld door iemand van de cliëntenraad. En hij/zij maakt een afspraak met u. Wegwerkzaamheden en verkeersmaatregelen Een overzicht van de wegwerkzaamheden en verkeersmaatregelen die de komende tijd bin nen de gemeente zullen plaatsvinden, kunt u vinden op de website van de gemeente: www.tholen.nlIn het linkermenu kunt u onder 'Actueel' klikken op Verkeersmaat- rege len'. Op deze pagina vindt u altijd de meest actuele informatie op het gebied van verkeer en wegenonderhoud. Tholenderwijs gratis via e-mail of print Inwoners van de gemeente Tholen die géén abon nement hebben op de Eendrachtbode, kunnen onze voorlichtingsrubriek Tholenderwijs toch gra tis thuis ontvangen. Via e-mail en als u geen internet-aansluiting hebt, op papier via. de brie venbus. Let wel, u ontvangt dan alleen Tholenderwijs en niet de Eendrachtbode. U meldt zich hiervoor aan bij de Eendrachtbode (0166- 657007) of bij de gemeente Tholen (0166-668210). Of u stuurt een e-mail naar tholenderwijs@eendrachtbode.nl Als u zelf stemt, moet u uw geldig identiteitsdocument en uw stempas meenemen. Geldige identiteitsdocumenten zijn het Nederlandse paspoort identiteitskaart of rijbewijs. U mag voor deze verkiezing een identiteitsdocument gebruiken wat maximaal 5 jaar is verlopen, (afgegeven na 10 juni 2005) Een volmachtstem uitbrengen kan alleen tegelijk met uw eigen stem. Brengt u een volmachtstem uit, dan moet u de ondertekende stempas en een kopie van het geldige identiteitsbewijs van de volmachtgever laten zien. Een stem uitbrengen in een andere gemeente kan alleen als u in het bezit bent van een kiezerspas en een geldig identiteitsbewijs Houdt u rekening met bovenstaande punten anders kunt u NIET stemmen! De periode genoemd in artikel 6 van de Verordening op het gebruik van de gemeentelijke sportterrei nen waarin de velden onbespeeld dienen te blijven tot herstel van de grasmat, hebben wij voor dit jaar als volgt vastgesteld: a. Alle trainingsvelden, m.u.v. het schoolveld/trainingsveld te Tholen en het korfbal-/trainingsveld Sint-Maartensdijk: b. Alle wedstrijdvelden m.u.v. 2e veld Tholen, 2e veld Oud-Vossemeer, le veld Sint-Maartensdijk en le veld Sint-Annaland: c. Korfbal-/trainingsveld Sint-Maartensdijk: d. 2e wedstrijdveld Tholen; le wedstrijdveld Sint-Maartensdijk; le wedstrijdveld Sint-Annaland: e. Schoolveld/trainingsveld Tholen: f. 2e wedstrijdveld Oud-Vossemeer: 8 mei tot 1 augustus 2010 6 juni tot 4 augustus 2010 6 juni tot 4 augustus 2010 14 juni tot 4 augustus 2010 14 juni tot 3 september 2010 28 juni tot 3 september 2010 Als je ouder wordt en alleenstaand bent, kan eenzaamheid op de loer liggen. Leeftijdsgenoten zijn er steeds minder en de kinderen wonen ver weg. Deelnemen aan groepsactiviteiten is fijn, maar toch mist u iemand die* er eens helemaal voor u kan zijn. Iemand waarmee u samen een kopje koffie drinkt, waarmee u gaat winkelen of die u begeleidt naar het ziekenhuis. Er vindt eerst een kennismakingsbezoek plaats met de hulpvrager; Interesses en mogelijkheden van de vrijwilliger en de hulpvrager worden op elkaar afgestemd. Wilt u meer weten over deze hulp? Neem dan contact op met Jacqueline Heijboer consulent voor de vrijwillige thuiszorg van de gemeente Tholen, telefoon: 0166-668315. Vanaf het tijdstip dat deze velden gesloten worden zijn de scholen voor hun eventuele buitensportac tiviteiten aangewezen op de in elke kern aanwezige trapvelden/speelweiden. Bij sluiting van de sportvelden zullen de bedoelde trapvelden/speelweiden extra geveegd, gemaaid en gereinigd worden. Voorts bestaat voor de scholen in Tholen en Sint-Maartensdijk de mogelijkheid om van de zonneweide bij de zwembaden gebruik te maken. Voor het gebruik hiervan dient men vooraf contact op te nemen met de chef-badmeester, de heer J. Stoutjesdijk. Tijdens de genoemde sluitingsperioden mag van de desbetreffende trainings- en wedstrijdvelden beslist geen gebruik gemaakt worden. In verband met de jaarlijkse kermis in Oud-Vossemeer zal op donderdag 10 juni de weekmarkt verplaatst worden naar de Prins Mauritsstraat. BOUWEN Ingekomen bouwaanvragen - Oostsingel 32 te Sint-Maartensdijk: het verbouwen van de woning; - Luchtenburgseweg te Tholen: het bouwen van een woning; - Patrijzenweg 27B te Oud-Vossemeer: het vergroten van een garage/berging; - Kettingdijk 4 te Tholen: het bouwen van een paarden stal; - Havenplateau te Sint Philipsland: het plaatsen van een weiter shelter; - Leguitsedijk 23 te Oud-Vossemeer: het vergroten van een woning; - Jan van Bloisstraat 52 te Tholen: het plaatsen van een erf afscheiding; - Lageweg 12 te Sint Philipsland: het bouwen van een potstal; - Wouthoekweg 7 te Sint-Maartensdijk: het bouwen van een woning. Welstandscommissie De welstandscommissie vergadert op maandag 14 juni 2010 in het gemeentehuis te Tholen. Aanvang 09:30 uur. In deze vergadering worden de op de agenda geplaatste bouwaanvragen behandeld. De agenda ligt voor iedereen op donderdag 10 en vrijdag 11 juni 2010 ter inzage in de publieke leesruimte van het gemeentehuis. De vergadering is openbaar en opdrachtgevers/ontwerpers en direct belanghebbenden kunnen gebruik maken van het spreekrecht. De behandeling van zogenaamd voorover-, leg/schetsplannen is niet openbaar. Verleende bouwvergunningen - Slabbecoornweg 66 te Tholen: het vergroten van een bedrijfsruimte: verzonden 25 mei 2010 - Venkelstraat 28 te Tholen: het gedeeltelijk veranderen van de voorgevel: verzonden 26 mei 2010 - Hoenderweg 9A te Sint-Annaland: het verplaatsen van een hekwerk: verzonden 26 mei 2010 - Molenweg 36 te Scherpenisse: het gewijzigd uitvoeren van een garage: verzonden 26 mei 2010 - Dalemsestraat 42 te Tholen: het aanbrengen van rollui ken: verzonden 26 mei 2010 - Wilhelminastraat 31 te Stavenisse: het uitbreiden van de woning: verzonden 26 mei 2010 Volgens de algemene wet bestuursrecht (Awb) kunnen belanghebbenden tegen een verleende vergunning bezwaar maken. Het bezwaarschrift moet binnen 6 weken na de dag waarop het besluit is verzonden aan de aanvrager schriftelijk worden ingediend bij het college van burgemeester en wethouders van Tholen. Voor informatie over de mogelijkheid bezwaar te maken kunt u contact opnemen met de afdeling Vergunningen en Handhaving, telefoon: 0166-668200. ONTHEFFINGEN EN BOUWVERGUNNINGEN Ontwerpbeschikkingen Burgemeester en wethouders van Tholen maken bekend dat zij voornemens zijn ontheffing van de geldende bestemmingsplannen en bouwvergunning te verlenen voor de navolgende aanvragen om bouwvergunning met toe passing van: Artikel 3.6, lid 1, sub c, van de Wet ruimtelijke ordening: Provincialeweg 36 te Sint-Maartensdijk: het bouwen van een garage (2010-293); Vanaf 4 juni 2010 tot en met 17 juni 2010 ligt de ont werpbeschikking ontheffing en bouwvergunning met de daarbij behorende stukken ter inzage in het gemeentehuis (zie voor adres en openingstijden het colofon). Zienswijze: binnen deze inzagentermijn kunnen belang hebbenden een zienswijze over de ontwerpbeschikking naar voren brengen. Artikel 3.23, van de Wet ruimtelijke ordening: Nieuwlandseweg 216 te Sint-Annaland: het plaatsen van een chalet en tuinhuis (2010/188); Nieuwlandseweg 264 te Sint-Annaland: het plaatsen van een tuinhuis (2010/299); Vanaf 4 juni 2010 tot en met 15 juli 2010 liggen de ont werpbeschikkingen ontheffing en bouwvergunning met de daarbij behorende stukken ter inzage in het gemeente huis (zie voor adres en openingstijden het colofon). Zienswijze: binnen deze inzagentermijn kunnen belang hebbenden een zienswijze over de ontwerpbeschikkingen naar voren brengen. Binnen de genoemde inzagentermijn kan mondeling of schriftelijk een zienswijze over een ontwerpbeschikking naar voren worden gebracht bij burgemeester en wethou ders van Tholen. Een schriftelijke zienswijze kunt u richten aan het college van burgemeester en wethouders van Tholen, Postbus 51, 4690 AB Tholen. Degene die mondeling een zienswijze wil indienen kan, voor het maken van een afspraak, contact opnemen met de afdeling vergunningen en handhaving, telefoon: 0166-668 562. Van een mondelinge zienswijze zal een verslag worden opgesteld. Verleende beschikkingen Burgemeester en wethouders van Tholen maken bekend, nu geen zienswijzen zijn ingediend naar aanleiding van de ontwerpbeschikkingen, dat zij ontheffing van de gel dende bestemmingsplannen en bouwvergunning verlenen voor de navolgende aanvragen om bouwvergunning met toepassing van: Artikel 3.6, lid 1, sub c, van de Wet ruimtelijke ordening: Luchtenburgseweg 16 te Tholen: het bouwen van een woning en garage (2010/0259; verz. 25 mei 2010); Prins Bernhardstraat 53 te Stavenisse: het uitbrei den van een woning (2010/052; verz. 25 mei 2010); Volgens de Algemene wet bestuursrecht (Awb) kunnen belanghebbenden tegen een verleende beschikking ont heffing en bouwvergunning bezwaar maken. Een bezwaarschrift moet binnen 6 weken na de dag waarop het besluit is verzonden aan de aanvrager schriftelijk worden ingediend bij het college van burgemeester en wethouders van Tholen. Indien u de beschikking wilt inzien kunt u contact opnemen met de afdeling Vergunningen en Handhaving, telefoon: 0166-668200. Artikel 3.23, van de Wet ruimtelijke ordening: Nieuwlandseweg 50 te Sint-Annaland: het uitbreiden van een recreatiewoning (2009/1685); Prins Clauslaan 1 te Tholen: het vernieuwen en ver groten van een berging annex rijwielberging(2010-115); Vanaf 4 juni 2010 tot en met 16 juli 2010 liggen de beschikkingen ontheffing en bouwvergunning met de daarbij behorende stukken ter inzage in het gemeente huis (zie voor adres en openingstijden het colofon). Volgens de Algemene wet bestuursrecht (Awb) kunnen belanghebbenden tegen een verleende beschikking ont heffing en bouwvergunning beroep instellen. Het beroep schrift moet binnen 6 weken na de dag waarop de beschikking ter inzage is gelegd worden gericht en gezonden aan de Rechtbank Middelburg, sector Bestuursrechtspraak, Postbus 5015, 4330 KA Middelburg. Bezwaar en beroep Degene die tegen een beschikking bezwaar of beroep heeft gemaakt, kan een verzoek doen tot het treffen van een voorlopige voorziening (schorsing). Het verzoek tot het treffen van een voorlopige voorziening moet gericht worden aan de Voorzieningenrechter van de Rechtbank Middelburg, sector Bestuursrecht, Postbus 5015, 4330 KA Middelburg. Nadere informatie over het indienen van een bezwaar- en beroepsschrift en het aanvragen van een voorlopige voor ziening is te vinden in de brochure 'Bezwaar en beroep tegen een beslissing van de overheid' die op verzoek door het cluster Communicatie van de gemeente Tholen wordt toegezonden. KAPVERGUNNINGEN Aanvraag Burgemeester en wethouders van Tholen maken bekend dat zij in de periode van 27 januari tot en met 21 mei 2010 de volgende aanvragen voor een kapvergunning hebben ontvangen: Sint-Annaland Gemeente Tholen, voor het kappen van 4 haagbeuken in de Doublethstraat (aan de achterzijde van Kloosterstraat 13). Oud-Vossemeer Gemeente Tholen, voor het kappen van 1 Els in de Marehoekstraat ter hoogte van huisnummer 30. De stukken die betrekking hebben op deze aanvragen lig gen gedurende twee weken na de datum van deze bekendmaking tijdens de openingstijden van het gemeen tehuis voor iedereen ter inzage in de publieke leesruimte van het gemeentehuis, Hof van Tholen 2 te Tholen. Belanghebbenden kunnen gedurende de termijn van ter inzagenlegging hun zienswijze schriftelijk kenbaar maken bij het college van burgemeester en wethouders, Postbus 51, 4690 AB Tholen. Uw reactie zal dan meegenomen wor den bij de beslissing om wel of niet de kapvergunning te verlenen.

Eendrachtbode /Mededeelingenblad voor het eiland Tholen | 2010 | | pagina 11