Rekenen bij districtskampioenschappen Droom Vosmeer spat uiteen De Jonge Renner wint op alle fronten in Oud-Vossemeer Meiden De Casembroot en jongens Ter Tolne winnaar Van der Meeren: het moet de spanning zijn geweest Jan-Jaap Bolier pakt de tweede midfondvlucht Jeugdtalenten Feyenoord Al naar Noad'67 Donderdag 27 mei 2010 EENDRACHTBODE, DE THOOLSE COURANT 15 Wielrennen is meer dan enkel zo hard mogelijk trappen. Slim zijn en het kopje gebruiken hoort er ook bij. Dat gold zeker bij de districtskampioenschappen die Tweede Pinksterdag in en rond Oud-Vossemeer werden verreden. Er werd op het ruim zes kilometer lange parcours vooral gerekend. Uiteindelijk was de optelsom van de wieler- dag dat bijna alle titels toevielen aan een coureur van De Jonge Renner, de wielervereniging uit Oosterhout. Leguitsedijk Frietje halen Uitslagen Doelsaldo en penalty 's beslissen schoolvoetbal Strafschoppen Schroom Selectie vraagteken Schitterend duivenweer vanuit Pithiviers Het was zaterdag schitterend duivenweer. Een half tot onbewolkte hemel, ruim 20 graden en een matige wind op kop. Zo zien duivenmelkers het graag. Aangenomen wordt dat onder deze omstandigheden de kwaliteit van een duif boven komt drijven. Duiven die 'het' niet heb ben, komen tekort en bereiken niet tijdig hun baasje. Zilver en brons Laura van Dijke Ad Hommel van Oud-Vossemeer 600 jaar applaudisseert voor de medaillewinnaars bij de elite, v.l.n.r. Johnny v.d. Klooster, Ruud Aerts en Yvo Kusters. Vooraan staat rondemiss Jella Franken. De amateurs A en B draaien vanuit de Gankelweg de Oud-Vossemeersedijk op in de richting van Tholen. Bij de elite won Ruud Aerts, Mau- rits Lammertink toonde zich de sterkste belofte, bij de junioren werd Taco van den Hoorn van de rood-witte brigade eerste en Nino Honigh toonde zich bij de nieuwe lingen de snelste. De 19-jarige Lammertink uit wielerdorp Enter won het hoofdprogramma afgete kend, na een solo die hij in den voorlaatste omloop inzette. Op voorhand had Lammertink niet ge rekend op de titel. „Ik ben net terug uit Olympia's Ronde. Na slechts één rustdag had ik last van vermoei de benen." Voor de gemiddelde toeschouwer was de koers in Oud Vossemeer lastig te volgen. Districtskam pioenschappen zijn per definitief onoverzichtelijk, vanwege de wir war van belangen tussen wieler clubs en landelijke sponsorploe- gen. Renners uit de streek nemen het op tegen vaak in de regio onbe kende coureurs die uitkomen voor een vereniging met het district als thuisbasis. Ook de mogelijke plaat sing voor de nationale kampioen schappen speelt op dc achtergrond een rol. Bovendien maakte het ge combineerde peloton van elite en beloften het ook niet overzichtelij ker. De renners hadden het er soms zelf ook moeilijk mee. Zoals John ny van der Klooster, de coureur uit Lewedorp die bij de elite beslag legde op de derde plaats. „Ik heb vandaag verkeerd gerekend. Het is ook moeilijk. Je hoort niets, je weet in dc koers soms niet wie je concurrenten zijn." Het koersverloop hielp ook al niet om de spanning op te voeren. Vrij wel vanaf het vertrek maakte een groep van vijf renners zich los van het peloton. Ferdinand Boogaard uit Vlissingcn en Joeri Kasper (Wemel- dinge) hielden de Zeeuwse eer hoog. Met Jaron van Diermen, Bram de Kort en Sjoerd Botter had de Van Hemert Groep/De Jonge Renner meteen drie vertegenwoor digers in de kop van de wedstrijd en controleerde het de koers. Dc ploe- gentactiek was vooral goed te vol gen op de smalle Leguitsedijk waar de rood-witte coureurs schouder aan schouder over de weg reden en soms flink in de remmen knepen. De voorsprong van de koplopers liep op tot maximaal vijftig secon den. Met nog tien ronden voor de boeg zette Gerwin de Regt uit Nis pen de tegenaanval in. Dc immer strijdlustige coureur kreeg Dennis Luyt (Haarlem) en Thijs Roeien (Chaam) in zijn wiel mee. In het pe loton was het vooral de Zeeuwse wielerhoop Nick Nieuwdorp die aan de boom schudde. Op ruim 35 kilo meter voor het einde was de her groepering een feit. Lang duurde de wapenstilstand niet. Vrijwel meteen kozen zeven renners het hazenpad, met opnieuw Jaron van Diermen in de spits van dc wedstrijd. In de voorlaatste ronde zocht Maurits Lammertink het avontuur. Binnen dc kortste keren had Lammertink een voorsprong van bijna een mi nuut bij elkaar gefietst. Onbedreigd ging hij in de Dorpsweg over de streep. De sprint van de achtervol gende groep werd gewonnen door Ruud Aerts, die daarmee de eerste elite werd. Zowel Lammertink als Aerts zijn sterke winnaars. Lam mertink won eerder dit seizoen in dc beloftencompetitie de Meeus Race en werd vierde in de Hel van Voe- rendaal. Hij komt uit hetzelfde dorp in Twente als bijvoorbeeld Hennie en Tom Stamsnijder en Bert Boom. Aerts is misschien nog het meest bekend als marathonschaatser. Hij won vorig jaar op de Weissensee en was ook de sterkste in de alternatie ve Elfstedentocht in Zweden. Vorig seizoen werd de 30-jarige renner in Oudenbosch ook al districtskam- piocn. „Laat nu die derde titel ook maar komen." Ook in de andere categorieën be heerste De Jonge Renner de koers. Nino Honigh uit Egmond Binnen won bij de nieuwelingen. Tholenaar Adriaan van Schilt viel buiten de prijzen maar reed de koers wel uit. Dc jonge Tholenaar was tevreden met zijn prestatie. „Hoewel ik eer lijk gezegd wel verwacht had dat ik korter zou eindigen." Een overste kende hond bracht bij de nieuwelin gen het spel op de wagen. „Daar door scheurde het peloton in stukken. Ineens werd er geremd en gedemarreerd en kwam ik in de tweede groep terecht. Ik heb nog geprobeerd om in mijn eentje terug te komen, maar dat lukte niet. Op een gegeven moment kwam de hele groep weer over me heen. Ik was moe omdat ik dat gaatje had probe ren dicht te rijden." In de slotfase werd de groep van Van Schilt opge slokt door de later gestarte junioren. „Toen viel het bij ons helemaal stil en had ik net zo goed een frietje kunnen gaan halen. We hebben de koers rustig uitgereden. De jonge coureur van De Zuidwesthoek noemde de 6,3 kilometer lange om loop lastig. „Hoewel er niet veel wind stond, voelde je het op het dijkje terug naar het dorp wel." Bij de junioren was het hele podium rood-wit gekleurd. Taco van den Hoorn (Dc Zilk) werd geflankeerd door zijn ploeggenoten Daan Oli vier en Marlijn Tusveld. Alleen bij de amateurs ging de zege naar bui tenstaanders. Fred Pronk uit Heer- hugowaard bolde bij de amateurs-A als eerste over de meet. Bij de ama teurs-B sleepte Matti de Baat (Nieuw Vossemeer) het districts kampioenschap in de wacht. Ronde miss in Oud-Vossemeer was Jella Franken. Zij werd bij de huldiging van de winnaars bijgestaan door Ad Hommel, voorzitter van de sport- commissie van Vosmeer 600 jaar. Ook wethouder sportzaken Jan Ou- desluijs was aanwezig. Op het plein bij de kerk aan de Dorpsweg was voortdurend muzikaal vertier. Ook was er een buitenbar opgesteld. Oud-coureur en ondernemer Piet Fase toonde zijn collectie racefiet sen. Voor de jeugd was er een springkussen. Bij verkeersremmers in onder andere de Coentjesweg zorgden stootkussens voor een vei lig parcours. Het verkeer op de Oud- Vossemecrscdijk werd omge leid via dc Langeweg. Het plaatse lijk wielercomité keek bij monde van secretaris Frans Hommel terug op een geslaagde wielerdag. „We zijn in alle opzichten tevreden." Elite: 1. Ruud Aerts (Riel) 2. Yvo Kusters (Simpelveld) 3. Johnny van der Klooster (Lewedorp) 4. Dennis Raadtgever (Goes) 5. Niek Basten (Hapert) Beloften: 1. Maurits Lammertink (Enter) 2. Jaron van Diermen (Bun schoten) 3. Bob Schoonbroodt (Hoensbroek) 4. Bram Nolten (Ge leen) 5. Alex Gresnigt (Kapelle) Amateurs-A: 1. Fred Pronk (Heer- hugowaard) 2. Arend Henzen (Hoogerheide) 3. Bart Wolthuis (Hank) Amateurs-B: 1. Matti de Baat (Nieuw Vossemeer) 2. Kees Chris- tianen (Sint Willebrord) Junioren: 1. Taco van den Hoorn (De Zilk) 2. Daan Olivier (Oest- geest) 3. Marlijn Tusveld (Utrecht) Nieuwelingen: 1. Nino Honigh (Egmond Binnen) 2. Ivar Moeleker (Yerseke) 3. Mathieu van der Poel (Kapellen-België). Het voetbaltoernooi voor de basisscholen kende vorige week een span nende ontknoping. Bij de jongens elftallen gaf het doelsaldo de door slag: titelverdediger De Casembrootschool uit Sint-Annaland moest de eer laten aan Ter Tolne uit Tholen. En bij de meisjes draaide het uit op strafschoppen, die door De Casembrootschool beter werden genomen dan door Ter Tolne. Ten slotte wist de Poortvlietse Jenaplanschool de ti tel bij de jongens zeventallen te prolongeren. De elftallen van De Casembroot en Ter Tolne wonnen woensdagmiddag op Haestinge in Sint-Maartensdijk elk drie wedstrijden. Hun onderlinge treffen eindigde in 0-0. Beide teams behaalden tien punten, zodat de or ganisatie naar het doelsaldo keek om te bepalen wie de wisselbeker mee naar huis mocht nemen. De Casem broot schoot tien keer raak. Ter Tol ne elf keer. Hoewel de Tholenaren nog een tegentreffer moesten incas seren, werden ze dankzij het ene doelpunt méér tot toernooiwinnaar uitgeroepen. Dc Ricburch uit Sint- Maartensdijk werd derde met vier punten, De Schalm uit Stavenisse vierde met drie punten en Dc Regen boog uit Tholen vijfde met één punt. Bij de meisjes zeventallen waren twee poules van vier gevormd. De poulewinnaars, en de nummers twee, speelden tegen elkaar voor de prijzen. In de strijd om de derde plek was titelverdediger De Rieburch 1 uit Sint-Maartensdijk te sterk voor De Regenboog. Vervolgens hielden Ter Tolne en de Casembroot elkaar in de finale in evenwicht. Straf schoppen moesten de beslissing brengen, en die werden door de Sint-Annalandse meiden beter geno men. De eindstanden van de poules waren als volgt. Poule 4: 1Ter Tol ne 9 p, 2. De Regenboog 4 p, 3. De Luyster (St. Philipsland) 2 p, 4. Je- naplan 1 p. Poule 5: De Casembroot 9 p. 2. De Rieburch 1 4 p, 3. Sint- Anthonius (Oud-Vossemeer) 3 p, 4. De Rieburch 2 1 p. Ook bij de jongens zeventallen wa ren er twee poules, met dc Jenaplan en De Regenboog 2 als winnaars. In de finale klopten de Poortvlietse scholieren hun tegenstanders met 3- 0. Voor de derde prijs was De Rie burch 4 te sterk voor De Luyster (tweede in de poule op basis van het doelsaldo) uit Sint Philipsland. Ook hier de poulestanden. Poule 2: 1. Je naplan 10 p, 2. De Luyster 7 p (doel saldo +5), 3. Sint Anthonius 7 p (+3), 4. De Ark 2 p, 5. De Veste 1 p. Poule 3: 1. De Regenboog 2 10 p, 2. De Rieburch 4 7 p, 3. De Rieburch 2 6 p (doelsaldo 0), 4. Ter Tolne 2 6 p (-1en 5. De Rieburch 3 0 p. Voor hel toernooi waren 23 teams aangemeld, vijf minder dan de vori ge keer. Vijf van de acht openbare basisscholen deden mee, en vijf van de dertien bijzondere basisscholen. Het schoolvoetbaltoernooi kon in september vorig jaar niet doorgaan als gevolg van de aanhoudende droogte. Nu werd het op dezelfde dag georganiseerd als de Zeeuwse titelstrijd, zodat er voor de Thoolse winnaars dit keer geen vervolg is. Voetbal programma Donderdag 27 mei uur Stavenisse 3-WHS 4 19.30 Zaterdag 29 mei uur Smerdiek-Hoar Cross Hall(vr.) 12.30 Stavenisse-Dynamo Cove(vr.) 14.30 Thools elftal-Reimerswaals elftal (terr. Smerdiek) 15.00 Tweedorpentoernooi SPS 13.30 Stratenvoetbaltoemooi Noad 16.30 Voetbal Uitslagen Nacompetitie: Vosmeer-FSV 0-2 (FSV promoveert). Zevende kl. res.: Stavenisse 3-Smer- diek 4 4-4, Noad 6-Stavenisse 3 5-5, Kogelvangers 4-SPS 4 2-4. De junioren van Feyenoord Al ko men voor de derde keer in successie naar Sint Philipsland voor de ou verture van het nieuwe voetbalsei zoen. Het team van trainer Jean Paul van Gastel zal dinsdag 27 juli om 19.00 uur aantreden tegen de selectie van Noad '67 o.l.v. de nieu we trainer Johan Sulkers. „Het keurkorps van Jean Paul van Gastel kan zo langzamerhand als grossier van landstitels worden gezien", zegt Theo Gorissen van Noad. „Ook dit seizoen kreeg dc ploeg dc kampioenschaal uit handen van KNVB-directeur Henk Kessler. Ja renlange inzet brengt de jeugdop leiding tot roem. De titel jeugdop leiding van het jaar 2010 viel de Rotterdammers dan ook te deel. Wie de afgelopen edities van Noad '67 -Feyenoord Al heeft gevolgd weet dat wat je op het sportpark aan de Zijpestraat ziet voetballen, een seizoen later in het grote Feyenoord van Mario Been in de Kuip schit tert. Wie herinnert zich niet die op komende acties van Stefan de Vrij aan de rechterkant, of de aandacht voor Luc Castaignos, de acties van Bart Schenkcveld en een Ricky van Haaren. Allemaal spelers die afge lopen seizoen succesvol de over stap naar het team van Mario Been gemaakt hebben. Juist hier in Sint Philipsland kunnen de vele Feye noord supporters de aanstormende talenten bewonderen op 27 juli Vosmeer-aanvoerder Rachid Bouhoudane grijpt naar zijn hoofd nadat de vrijgespeelde invaller Adderahin El Fadili rechts op de grond) heeft verzuimd om de aansluitingstreffer te maken. Vosmeer speelt komend seizoen gewoon in de vierde klasse. Dat was na de ontluisterende 0-2 nederlaag tegen FSV de bittere conclusie. De formatie van coach Aad van der Meeren had aan een gelijkspel genoeg om geschie denis te schrijven. Twee jaar na de start promoveren naar de derde klasse zou uniek zijn en leek op voorhand een haalbare missie. Twee treffers na rust van FSV deden zaterdag de droom van Vosmeer uiteen spatten. Ieder een was na afloop ontgoocheld, ook Van der Meeren. „We hebben zo'n lan ge weg afgelegd en waren er zo dichtbij. Dan is het hard als je het, na zo lang ongeslagen te zijn, op de valreep weggeeft" Iedereen verwerkte de deceptie op zijn eigen manier. Mo Allali keek wezenloos voor zich uit, zonder de feestvreugde van het hossende FSV in zijn blikveld te zien. Hicham Ben- hammou, de inspirator van de ploeg, zat met de rug tegen de kleedkamer zijn tenen te bestuderen en draaide de film van de wedstrijd in stilte te rug. Monahim Bousaksaki zocht troost in een eenzame sigaret. Zelfs oud-trainer Johan Nagtegaal ging rond om als een heelmeester de zwaar aangeslagen spelers moed in te spreken. Van der Meeren zocht vertwijfeld naar een verklaring. „We zaten helemaal vast. Het moet de spanning zijn geweest." Dc cruciale partij met de bezoekers uit Fijnaart begon nog veelbelovend, met eerst vuurwerk en een als spook verklede supporter van FSV die over de mat holde. Ook kregen beide teams me teen kansen om de score te openen. Mo El Jilali brak in de eerste minuut al gevaarlijk door over de linkervleu gel, maar besloot op het beslissende moment om de bal af te leggen op een medespeler die in geen velden of wegen te bekennen was. De beste kans was na een kwartier voor Jaou- ad Allouchi. Na een tikje breed van Mo Allali koos Allouchi voor de kor te hoek, met een prima reagerende Brabantse doelman die in de weg lag en met het been redde. Tussen beide kansen door was ook FSV dicht bij een treffer, met een doelworsteling waarbij de bal op de lijn kon worden gekeerd en een stiftbal die juist voor langs ging. Na die spetterende ope ningsfase viel er tot aan dc rust niets meer te beleven op het in de voor- jaarshitte zinderende sportpark De Vosscnbcrg. Vosmeer kon volgens Van der Meeren goed leven met dc 0- 0 ruststand. „We wilden met uitval len toeslaan. En met een gelijke stand bij rust zouden onze kansen enkel toenemen." Twee minuten na de hervatting kon het op de counter gebaseerde draai boek de prullenbak in. Even werd er slordig gedekt in het linker ver- dedigingsblok van Vosmeer en me teen was het in de verre hoek raak: 0-1. De thuisclub was van slag en ontsnapte bij een boogbal die juist over de lat viel en bij een vlam mend schot uit de tweede lijn waar doelman Ibrahim El Jilali nog net een handje tegenaan kreeg. Van der Meeren besefte dat er meer aanval lende impulsen nodig waren en bracht de snelle Adderahin El Fadi li binnen de lijnen, als vervanger van Bousaksaki. Veel effect sor teerde de wissel niet. Vosmeer leek geen moment te geloven in de ei gen kansen, speelde in een te laag tempo en voerde dc individuele ac ties te ver door om werkelijk ge vaarlijk te worden. Bovendien haalde FSV alle vertragende tactie ken uit de kast, met een te coulante arbiter die het wel goed vond dat spelers om de haverklap gebles seerd over het gras kronkelenden en om verzorging vroegen. Pas hal verwege de tweede helft haalde Mo El Jilali weer eens de achterlijn, zonder dat er een medespeler in de buurt was om de voorzet te verzil veren. In de 70e minuut viel het doek voor dc thuisclub. Balverlies leidde tot een vlijmscherpe Bra bantse counter, waarbij Ilias El Ji lali zich wel erg simpel liet uitspe len en bij de tweede paal kon de 0- 2 worden binnen gekopt. Van der Meeren noemde het na afloop niet eens onverdiend. „FSV was strijd lustiger en feller. En bij ons haal den teveel spelers niet hun gebrui kelijke niveau." Pas in het slotoffensief wierp Vos meer alle schroom van zich af. Sou- fian Allouchi loste de moegestreden Mourad Tihani af en Hicham Ben- hammou schoof als extra spits door naar de voorste lijn. Plots dienden de kansen zich wel aan. Op aange ven van Benhammou schoot El Fa dili in vrije positie naast. Even later strandde de doorgebroken El Fadili op de uitgelopen doelman. Een in draaiende voorzet van Mo El Jilali werd met veel moeite door de keep er overgetikt. Benhammou kapte zich vrij, maar draaide een keer te veel om zijn as om de slotfase wer kelijk spannend te maken. Een illu sie armer stapte Vosmeer van dc mat. De toekomst van het zaterdag team ziet er volgens Van der Meeren ineens heel anders uit. „Ik had al allerlei toezeggingen van spelers die graag bij ons wilden komen voet ballen als we dc derde klasse zou den halen. Nu is het maar afwachten welke selectie we komend seizoen overhouden." Met de vlucht vanuit Pithiviers werd zaterdag de tweede midfond vlucht van het seizoen vervlogen. Om negen uur 's morgens gingen de duiven de lucht in voor een trip van ongeveer 400 kilometer. De noord noordoostenwind maakte het voor de beestjes niet gemakkelijk. Het betekende van start tot finish de wind op kop. De eerste duiven de den er dan ook ruim zes uur over voordat de thuishaven werd bereikt. De snelste werd even na drie uur 's middags in Scherpenisse geklokt door Jan-Jaap Bolier. Zijn w innende duif overbrugde de afstand met een snelheid van 1090 meter per mi nuut, oftewel ruim 65 kilometer per uur. Onder de ruim 10.000 Zeeuwse duiven die in Pithiviers werden ge lost, waren 1178 Thoolse duiven in competitie. In het samenspel Tho- len/Sint Philipsland/Schouwen-Dui- veland namen 1740 duiven deel aan de wedvlucht en eindigde Bolier op de plaatsen 4 en 7. Op plaats vijf vinden we de tweede Thoolse lief hebber. De duif van Adri Capelle uit Oud-Vossemeer was gemiddeld 1 meter per minuut langzamer en werd daarmee nipt geklopt door de 2-jarige duivin van Bolier. De Vredesduif Sint-Philipsland, 466 duiven van 19 deelnemers. Eerste duif 15.27.51 uur, is 1050,714 m/min. Laatste duif 16.0831 u. is 951,474 m/min. R. Reijngoudt 1, 2, 3, 5, 18, 25, 26, 34, 36.44, 87, 106; J.D. Quist 4, 32, 35, 45, 46. 103; Comb. Hoek 6, 14, 38. 53, 56. 59. 74, 77, 94; K. van Dommelen 7, 10, 15, 40, 42,49, 51, 52, 54,60,63,69,7189,99; P. Wa- gemaker 8, 9, 19, 20, 22, 61, 81, 100, 109; I. Quist 11, 17,43,70, 72, 101. 108; J.C. Verwijs 12, 21; J.D. Moedt 13, 33, 39, 41, 68, 76. 92; A. Goudszwaard 16, 96, 98, 102, 112; Comb. Bolijn 23, 24, 62, 114; Comb. Vermaas 27, 66, 80; Comb. Reijngoudt 28, 29, 37, 47, 48, 55, 57. 64, 65, 67, 79, 83, 105, 113, 117; Comb. Rcijngoudt&zn 30, 107; L. Reijngoudt 3173,90; Gebr. Reijngoudt 50, 91; M. Meijer 58, 85, 116; K. dc Frel 75, 78, 82, 84, 86, 88, 93, 97, 104, 111; O. Kool bergen 95; J. Zuidweg 110,115. De Zwaluw Oud-Vossemeer, 252 duiven van 17 deelnemers. Eerste duif 15.10.57 u, is 1089,178 m/min. Laatste duif 15.40.51 u, is 1007,609 m/min. A. Capelle 1, 16, 18, 44, 56, 59; D. Vaders 2, 8, 9, 32, 40, 47, 48, 50, 52,62; R. Fonteyne 3, 17,58,61A. Havermans 4, 12, 14, 26, 27, 34,43, 57; F. Bal 5, 10, 13, 22, 33, 36, 38, 53, 54; M. de Jager 6; T. de Graaff 7, 20, 37, 41; J. Toetenel 11; J. Ca pelle 15, 19, 23, 39, 63; C. Rijnbei^ 21, 35,46; S. Berkey 24, 25,45, 51, 55, 60; P. de Wilde 28, 29, 31; R. Vaders 30,49; P. Vis 42. De Reisduif Scherpenisse, 322 duiven van 19 deelnemers. Eerste duif 15.05.53 u, is 1090,121 m/min. Laatste duif 15.40.58 u, is 995,477 m/min. J.J. Bolier 1, 2, 4, 8, 9, 10, 14. 15, 18, 19, 21, 22, 28, 29, 31, 32, 36, 38, 40. 52, 56, 61, 63, 72, 77, 84, 87, 90, 99, 100; A.J. Hage 3, 64; D. Noom 5, 20, 41, 62, 70, 76, 86, 94, 95; P. Laban 6, 55, 60, 67; A. Moer land 7, 33, 74, 81, 96, 103, 106; M.J. Laban 11, 24, 34, 39. 47, 49. 57, 58, 78, 107; M. de Graaf 12, 17, 45, 83; L. Hage 13, 37, 51, 53, 54, 101, 105; D.J. Menheere 16, 27, 59, 75, 85; L. de Kwak-Koolaard 23, 30, 82, 98, 102; C. Moeliker 25, 104; J. Moerland 26, 35, 42, 43, 48, 69, 80. 97; C. Uyl 44, 65; P. Potap- pel 46, 50, 71, 88, 92, 93; P. van Driel 66; Wols&Uijl 68; M.Y. Ponse 73, 89,91L. van der Hoofd 79. De Zwaluw Sint-Maartensdijk, 138 duiven van 10 deelnemers. Eerste duif 15.08.46 u, is 1081,451 m/min. Laatste duif 16.07.04 u, is 932,895 m/min. H. van Hemert-Rijnberg 1, 4, 7, 10. 22; C. Potappel 2. 8, 12, 16, 18, 24; A.J. Scherpenisse 3, 6, 13, 19, 21, 25. 26; J. Heijboer 5, 9, 11, 31; L. van de Berge 14, 15, 24; J. de Rijke 17; D. de Wilde 20, 27, 29, 33; A. Bijl 23, 35; J. Benningshof 28. 30; D. Bentschap-Knook 32. Zwemster Laura van Dijke uit Tho len heeft twee medailles behaald. Dit gebeurde zaterdag tijdens de Brabantse zomerkampioenschappen lange baan in het Pieter van den Hoogenband zwemstadion in Eind hoven. Laura van Dijke, die eerst bij de zwemvereniging dc Krabben in Bergen op Zoom zwom, is nu lid van Hieronymus in Breda. De schoolslag specialiste behaalde op de 100 meter schoolslag een bronzen medaille in een tijd van 1.29.20 seconden. Op de 50 meter schoolslag behaalde ze een zilveren plak in een tijd van 40.89 seconden. Dit temidden van het sterke veld tussen de PSV/Eilïelswimmers.

Eendrachtbode /Mededeelingenblad voor het eiland Tholen | 2010 | | pagina 15