TliOLEN De gemeenteraad vergadert Reserveringen gymzaal en/of sportzaal seizoen 2010/2011 Servicebureau Voor Elkaar vraagt uw medewerking voor de NOV-enquête Vrijdag 27 mei 2010 Openbare bekendmakingen Gemeentenieuws openbare bekendmakingen gemeente Tholen week 21 Voorelkaar gemeente Tholen MELDPUNT GEMEENTE 0166-667667 Tholenderwijs Gemeentehuis Tholen Bezoekadres: Hof van Tholen 2, 4691 DZ Tholen Postadres: Postbus 51, 4690 AB Tholen Telefoon (0166) 668 200 Meldpunt (0166) 667 667 (24 uur per dag voor opmerkingen, meldingen over uw woonomgeving) Fax (0166) 663 553 E-mail gemeente@tholen.nl Website www.tholen.nl Openingstijden gemeentehuis Iedere werkdag geopend Van 8.30 uur tot 12.30 uur: vrije inloop Van 12.30 uur tot 17.00 uur: hal van het gemeentehuis geopend, dienstverlening op afspraak Avondopenstelling burgerzaken: do. 18.00 - 20.00 uur Burgemeester of wethouder spreken? U bent van harte welkom op het gemeente huis. U kunt een afspraak maken via het bestuurssecretariaat: (0166) 668 330: voor de burgemeester (0166) 668 386: voor een van de wethouders Gemeenteraad Wanneer u iets met (een lid van) de gemeen teraad wilt bespreken, kunt u contact opne men met de raadsgriffie: 0166 - 668 350. Vragen over leven met een beperking? MEE Zeeland biedt ondersteuning bij leven met een beperking. U bent van harte welkom met uw vragen op elke woensdag van 09.00 uur tot 12.00 uur op het servicepunt in het gemeentehuis van Tholen. Cliëntenraad Hoe neemt u contact op met de Cliëntenraad Werk en Inkomen/WWB? 1. U belt naar de gemeente Tholen 0166-668200. 2. De receptio nist(e) vraagt om uw naam en telefoonnummer. Let op: U hoeft niet te zeggen waar het over gaat, dat bespreekt u pas met iemand van de cliëntenraad zelf. 3.U wordt teruggebeld door iemand van de cliëntenraad. En hij/zij maakt een afspraak met u. Wegwerkzaamheden en verkeersmaatregelen Een overzicht van de wegwerkzaamheden en verkeersmaatregelen die de komende tijd bin nen de gemeente zullen plaatsvinden, kunt u vinden op de website van de gemeente: www.tholen.nlIn het linkermenu kunt u onder 'Actueel' klikken op Verkeersmaat- rege len'. Op deze pagina vindt u altijd de meest actuele informatie op het gebied van verkeer en wegenonderhoud. Tholenderwijs gratis via e-mail of print Inwoners van de gemeente Tholen die géén abon nement hebben op de Eendrachtbode, kunnen onze voorlichtingsrubriek Tholenderwijs toch gra tis thuis ontvangen. Via e-mail en als u geen internet-aansluiting hebt, op papier via de brie venbus. Let wel, u ontvangt dan alleen Tholenderwijs en niet de Eendrachtbode. U meldt zich hiervoor aan bij de Eendrachtbode (0166- 657007) of bij de gemeente Tholen (0166-668210). Of u stuurt een e-mail naar tholenderwijs@eendrachtbode.nl Op zaterdag 5 juni aanstaande zal voor de vijfde keer op rij de Dag van de Bouw worden georgani seerd door Bouwend Nederland. Dit jaar zal ook de bouwplaats van sport- en gemeenschapcentrum Haestinge in Sint-Maartensdijk open zijn voor publiek. Er zullen onder begeleiding rondleidingen verzorgd worden. Dag van de Bouw Op deze dag zullen er verspreid over het hele land interessante bouw- en infraprojecten opengesteld worden voor het publiek. Allemaal belangrijke bouwwerken die te maken hebben met kernwaarden als wonen, werken, recreëren, mobiliteit en het milieu. Het doel van de dag is om het publiek kennis te laten maken met de wijze waarop de 450.000 vakmen sen die in de sector werken tal van uiteenlopende bouw- en infrawerken tot stand brengen. En te laten zien tot welke hoogstandjes de betrokken ondernemingen in staat zijn. Programma: U kunt van 10.00 uur tot 16.00 uur terecht op de bouwplaats aan de Sportlaan 2D in Sint-Maartensdijk 0p woensdag 10 juni om 13.30 uur houdt de gemeenteraad van Tholen een openbare vergadering in de raadzaal van het gemeentehuis te Tholen. Iedereen is van harte welkom. Op de voorlopige agenda staan onder meer de volgende voorstellen: Agendapunten: - Voorstel tot 1. vaststelling van het jaarverslag en de jaarrekening 2009 en 2. onttrekking van het nadelig saldo 2009 ad 260.870 aan de algemene reserve, niet vrij besteedbaar; - Voorstel om de voorzitters en plaatsvervangend voorzitters van de raadscommissies voor de zittingsperiode 2010 - 2014 te benoemen; - Voorstel over Tholen Stad; - Voorstel tot vaststelling van de Kadernota 2011; - Voorstel tot vaststelling van de le wijziging van de Legesverordening 2010 en de daarbij behorende tarieventabel. Inzage De voorlopige agenda's met bijbehorende voorstellen liggen van maandag tot en met vrijdag tijdens de openings uren van het gemeentehuis in de publieke leesruimte ter inzage. De agenda's vindt u ook op www.tholen.nl (via de knop Bestuur en Organisatie, Vergaderkalender). U kunt op dezelfde plaats op de website later de audionotu- len (in MP3-formaat) van deze vergaderingen beluisteren. Indien u niet de beschikking heeft over een computer of een internetverbinding, maar toch graag de notulen wilt beluisteren, kunt u contact opnemen met de griffie, tel. (0166) 668 350. Rechtstreekse uitzending door Omroep Tholen De gemeenteraadsvergaderingen worden live uitgezonden door de lokale omroep; kabelfrequentie fm 107.6 en via de ether op fm 106.5. Je kunt geld inzamelen voor het goede doel. Dat is dit jaar Ropa-Run-Running-Team-Tholen. Dit is een stichting waarin projecten en initiatieven gerealiseerd worden die het leven van kankerpatiënten kunnen veraangenamen. Inschrijven aan de kassa van beide zwembaden. De gemeente is weer begonnen met de reserveringen voor het seizoen 2010/2011 voor de gymzalen, sportzaal De Wellevaete, sporthal Meulvliet en sportzaal Haestinge. De brieven voor de vaste gebruikers zijn verstuurd. Het is natuurlijk altijd mogelijk dat de gemeente iets over het hoofd heeft gezien of dat er zich nieuwe gebruikers willen aanmelden. Ook als u nu al weet dat u een van bovengenoemde zalen in het seizoen 2010/2011 wilt huren, dan verzoeken wij u dit voor 1 juni 2010 aan te geven. Wij kunnen dan rekening houden met het inplannen van overige activiteiten. U kunt een reserveringsformulier opvragen bij de afdeling Publiekszaken, telefoon: 0166-668200, of per email: sportzaalverhuur@tholen.nl of downloaden op de website: www.tholen.nl. servicebureau Namens Vereniging Nederlandse Organisaties Vrijwilligerswerk (NOV), de landelijke belangenorganisatie voor het vrijwilligerswerk, willen wij uw medewerking vragen om de enquête 'Beter geregeld?' in te vullen. Met deze enquête wordt in het gehele land geïnventariseerd welke admini stratieve lasten vrijwilligersorganisaties ervaren en hoe zij de dienstverle ning van de gemeente op dit vlak beoordelen. De vragenlijst bestaat uit 28 vragen en invullen duurt maximaal 15 minuten. Maar u maakt ook kans op een waardecheque van €150,- die u voor de activiteiten van uw organisatie in kunt zetten. Deze waardecheques wordt per provincie onder de deelnemende organisaties ver-loot. Maak het vrijwilligerswerk makkelijker en vul de vragenlijst in. Dat kan via de website van Vereniging NOV: www.nov.nl. of via www.tholen.nl doorklikken op "wonen en welzijn" doorklikken op "service-bureau" "nieuws Daar vindt u de link die u kunt aanklikken om de vragenlijst in te vullen. BOUWEN Ingekomen bouwaanvragen Ten Ankerweg 60 te Tholen: het plaatsen van een dak kapel; Markt 10 te Tholen: het verbouwen van een kantoor tot winkelpand; Burgemeester Wagthoplein 4 te Tholen: het gedeeltelijk veranderen van een woning; Wilhelminastraat 34 te Sint Philipsland: het vergroten van een woning; Oesterdam te Tholen: het plaatsen van drijvende aan legsteigers en een golfbreker; Slabbecoornweg 7 te Tholen: het aanbrengen van licht reclame aan de gevel; Krommeweg 3 te Sint-Maartensdijk: het bouwen van een tussensluis; Buurtweg 145 te Stavenisse: het plaatsen van twee dak kapellen; Provincialeweg 6 te Sint-Maartensdijk: het stuken van de voorgevel; Oudelandsestraat 41 te Tholen: het veranderen van een woning; Buurtweg 197 te Stavenisse: het uitbreiden van de vakantiewoning; Raiffeisenstraat 2 te Sint-Annaland: het verbouwen van een bedrijfsruimte tot kantoor; Slikkenburg 17 te Tholen: het veranderen van een pent house met balkons; Lorentzweg te Tholen: het bouwen van een bedrijfsge bouw; Oostdijk 45 te Sint Philipsland: het vergroten van een woning; Ten Ankerweg 52 te Tholen: het vergroten van de woning; Langeweg 61 te Scherpenisse: het vergroten van een rundveestal; Zoutziedersdreef 9 te Tholen: het vergroten van een woning. Ingekomen sloopaanvragen Kloosterstraat 13 te Sint-Annaland: het slopen van de voormalige bibliotheek; Spuidamstraat 3 te Scherpenisse: het gedeeltelijk slo pen van een woning. Welstandscommissie De welstandscommissie vergadert op maandag 31 mei 2010 in het gemeentehuis te Tholen. Aanvang 09:30 uur. In deze vergadering worden de op de agenda geplaatste bouwaanvragen behandeld. De agenda ligt voor iedereen op donderdag 27 en vrijdag 28 mei 2010 ter inzage in de publieke leesruimte van het gemeentehuis. De vergadering is openbaar en opdrachtgevers/ontwerpers en direct belanghebbenden kunnen gebruik maken van het spreekrecht. De behandeling van zogenaamd voor- overleg/schetsplannen is niet openbaar. Verleende bouwvergunningen Weststraat 25 te Sint-Annaland: het uitbreiden van een verenigingsgebouw: verzonden maandag 17 mei 2010 Ambachtsweg (ong.) te Tholen: het gewijzigd uitvoeren van een verleende vergunning voor het plaatsen van een antennemast: verzonden maandag 17 mei 2010 Jolstraat 47 te Tholen: het veranderen van een zijgevel van een woning: verzonden woensdag 19 mei 2010 Meanderlaan 18 te Tholen: het plaatsen van een schoorsteen: verzonden woensdag 19 mei 2010 Derde Dijk 1 te Sint-Maartensdijk: het bouwen van een bedrijfsruimte: verzonden donderdag 20 mei 2010 Stoofstraat 20 te Poortvliet: het gedeeltelijk stuken van de achtergevel: verzonden donderdag 20 mei 2010. Volgens de algemene wet bestuursrecht (Awb) kunnen belanghebbenden tegen een verleende vergunning bezwaar maken. Het bezwaarschrift moet binnen 6 weken na de dag waarop het besluit is verzonden aan de aanvra ger schriftelijk worden ingediend bij het college van bur gemeester en wethouders van Tholen. Voor informatie over de mogelijkheid bezwaar te maken kunt u contact opnemen met de afdeling Vergunningen en Handhaving, telefoon: 0166-668200. ONTHEFFINGEN EN BOUWVERGUNNINGEN Verleende beschikkingen Burgemeester en wethouders van Tholen maken bekend, nu geen zienswijzen zijn ingediend naar aanleiding van de ontwerpbeschikkingen, dat zij ontheffingen van de geldende bestemmingsplannen en bouwvergunning verle nen voor de navolgende aanvragen om bouwvergunnin gen met toepassing van: Artikel 3.23, van de Wet ruimtelijke ordening: Hoogaarsstraat ongenummerd te Tholen: het plaat sen van een basketbalvoorziening (2010-25); Buurtweg 25 te Stavenisse: het uitbreiden van een vakantiewoning (2009-1660); Vanaf 28 mei 2010 tot en met 9 juli 2010 liggen de beschikkingen ontheffing en bouwvergunning met de daarbij behorende stukken ter inzage in het gemeente huis (zie voor adres en openingstijden het colofon). Volgens de Algemene wet bestuursrecht (Awb) kunnen belanghebbenden tegen een verleende beschikking ont heffing en bouwvergunning beroep instellen. Het beroepschrift moet binnen 6 weken na de dag waarop de beschikking ter inzage is gelegd worden gericht en gezonden aan de Rechtbank Middelburg, sector Bestuursrechtspraak, Postbus 5015, 4330 KA Middelburg. Bezwaar en beroep Degene die tegen een beschikking bezwaar of beroep heeft gemaakt, kan een verzoek doen tot het treffen van een voorlopige voorziening (schorsing). Het verzoek tot het treffen van een voorlopige voorziening moet gericht worden aan de Voorzieningenrechter van de Rechtbank Middelburg, sector Bestuursrecht, Postbus 5015, 4330 KA Middelburg. Nadere informatie over het indienen van een bezwaar- en beroepsschrift en het aanvragen van een voorlopige voorziening is te vinden in de brochure 'Bezwaar en beroep tegen een beslissing van de overheid' die op ver zoek door het cluster Communicatie van de gemeente Tholen wordt toegezonden. WET MILIEUBEHEER KENNISGEVING Wet milieubeheer kennisgeving Burgemeester en wethouders van Tholen maken bekend dat zij de volgende meldingen ingevolge het Besluit alge mene regels voor inrichtingen milieubeheer (Activiteitenbesluit) hebben ontvangen van: Prot. Christ. Zorgcentrum De Schutse, F.M. Boogaardweg 10 te Sint-Annaland; DMK Montage B.V., Bronsgeestweg 20a te Sint- Annaland; Pro Industrial Automation B.V., Energieweg 29 te Tholen; VOF van de Hoek, Slabbecoornweg 56 te Tholen; Thimar, Ondernemersweg 14 te Tholen; EUC Bouw en Industrie, Spastraat 13 te Sint-Annaland; Het Raedthuys, Markt 1-3 te Sint-Maartensdijk; Camping de Muie, Muyeweg 10 te Sint-Maartensdijk; Garage Smerdiek, Geulweg 35a te Sint-Maartensdijk; Q8 Scherpenisse, Spuidamstraat 5 te Scherpenisse. Bovengenoemde meldingen liggen met ingang van 28 mei 2010 gedurende vier weken ter inzage in de centrale hal van het gemeentehuis, Hof van Tholen 2 te Tholen van 8.30 uur tot 17.00 uur (indien tussen 12.30 en 17.00 uur een toelichting wordt gewenst dient daarvoor een afspraak te worden gemaakt, telefoonnummer 0166- 668277). Voor inlichtingen over een en ander kunt u tijdens kan tooruren bellen naar de sector Vergunningen en Handhaving, telefoon 0166-668277. BEKENDMAKINGEN Bekendmaking Het hoofd van de afdeling Openbare Werken heeft namens het college van burgemeester en wethouders van Tholen op 18 mei 2010 besloten de gehandicaptenpar keerplaats in de Brugstraat te Tholen te verwijderen in verband met het overlijden van belanghebbende. Iedere belanghebbende kan tegen dit besluit binnen 6 weken na de datum van afkondiging bezwaar maken bij ons college. Het bezwaarschrift dient gedateerd en ondertekend te zijn. Verder moet het bezwaarschrift voorzien zijn van naam en adres, een omschrijving van het besluit waartegen het bezwaar is gericht en de rede nen waarom tegen dit besluit bezwaar wordt gemaakt. Nadere informatie over het indienen van een bezwaar schrift vindt u in de brochure "Bezwaar en beroep tegen een beslissing van de overheid" die u op verzoek door het cluster Communicatie wordt toegezonden.

Eendrachtbode /Mededeelingenblad voor het eiland Tholen | 2010 | | pagina 13